Obarvení lněných kalhot

littlewingel

29.04.14 18:17

Zdravím, ráda bych věděla, zda vůbec a popř. čím, by šly obarvit kalhoty složení 55%len, 45%viskoza. Původní barva odpovídá kalhotám na obrázku, světle béžová. Má ideální představa finální barvy je námořnická modrá, asi jako na fotce s přiloženým metrem.


Reklama

 

Len a viskóza se barví dobře, barvou na textilní materiály na bázi celulózy (což je hlavně bavlna a zmíněné, dál třeba modal atd.). Normální Duhy, Iberie a podobné.
Neobarví se ale nitě, kterými jsou kalhoty šité. To je totiž určitě polyester.
Takže výsledkem budou modré kalhoty s bílými švy.

littlewingel: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Eleanor Rigby +8070/-2623

30.04.14 02:26

 

Ľanovo-viskózové nohavice sa dajú v pohode zafarbiť farbami na textil Duha, alebo Lanave, neviem však, či tieto druhy máte v Čechách. V každom prípade skúste kúpiť v drogérii, alebo vo Farby laky- môžu mať iný názov. Len tú farbu neviem, či sa Vám podarí presne docieliť. Myslím, že predstavu by spĺňala klasická tmavo modrá + trošku modrej, námornícka modrá býva dosť tmavá.

michanuela +4/-0

29.04.14 19:14

 

Souhlasím s výše zmíněným, viskóza+len by měla chytit dobře. Dejte ale pozor, námořnická modrá je opravdu hodně tmavě modrá, Pokud chcete docílit barvy jako na obrázku, budete muset míchat dvě modré dohromady a tím pádem bude výsledek tak trochu otazník… Asi bych nejdříve zkusila ke klasické modré přidat tmavě modrou. Když to bude ve finále moc výrazné, ztmavit to ještě půjde.

Doporučuju barvit v pračce. Když dodržíte návod, neměl by s tím být problém. Hodně zdaru!

Martishka +901/-68

30.04.14 13:58

 

Já bych to nedělala. Každý materiál chytne jinak a dopředu neodhadnete jak. Ale řekla bych,že to nebude jednolitá barva,vlákna budou mít rozdílný odstin

porjk +24099/-2665

29.04.14 19:08

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Balenciaga nabízí luxusní kopii modré IKEA tašky

Po celém světě jsou vidět falešné kabelky, pásky, oblečení či boty.... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Jak si snížit IQ tričkem

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Nevkus, který se táhne už nekonečnou řádku let. Překypuje... Celý článek


Reklama