Ochrana kabelky před obarvením

Karja

23.03.14 21:56

Dobrý den, otázku jsem pokládala i v diskuzi ale nějak tam zanikla.
Ráda bych se zeptala, jakým způsobem lze světlou kabelku ochránit před obarvením od oblečení. Mně konkrétně modré i černé rifle vždy tašku obarví a už se toho nejde zbavit. Jednu koženkovou jsem dokonce dvakrát prohnala pračkou a nic. Džíny mi to dělají opravdu skoro všechny i ty dražší. Nebo kabelku něčím preventivně otírat? Fakt nevím. Mám novou sice koženkovou, ale nerada bych ji po půl roce vyhodila. Zatím jsem jen vyčetla, že trochu pomůže impregnace.
Děkuji za tipy.

 

Já na kůži a koženku používám čistící pěnu koupenou v Humanicu před pár lety, je to tato: http://www.stylovin.com/…it/p3198464/ Je šetrná, takže žádné skvrny nedělá, ani neodbarví barevnou kůži/koženku a přitom všechno krásně vyčistí. Nechá se nějakou minutku působit a pak se jen setře a barva je fuč :-) Kdysi mi jeden italský prodejce kožených bund poradil čištění kůže pomocí odličovače, tak to taky můžete zkusit, většinou to vyčistí :-) Co ale v žádném případě nedělejte je čištění odlakovačem bez acetonu. Nevím tedy, jestli to dělají všechny odlakovače bez acetonu, já jsem si zkoušela tento a úplně jsem se lekla. Světle béžová kabelka obarvená od džínů - sice barva od džínů šla dolů, ale jak ten odlakovač vysouší, tak na kabelce byly v místech aplikace světlejší fleky! Ani voda to nedala do pořádku. Tak jako poslední naději jsem zkusila tu čistící pěnu a ta to dala zas do pořádku, fleky zmizely, kabelka je zas ok :-) A sice u ní píšou, že krom čištění taky chrání, ale to jsem (co se týče znovuobarvení) nepostřehla, že by to pomohlo. Spíš zkuste samotnou impregnaci.

Karja: Odpověď mi pomohla, děkuji!

annysek11 +263/-127

24.03.14 00:24

 

Doporučuji nano-impregnaci. Je to dobré i na boty a textilní materiály. Možná to i zabarvení zabrání, ale jistě to půjde lépe očistit.
 http://www.nano-concept.cz/textil-a-kuze/

arjev +519/-173

25.03.14 09:01

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Šaty pro Melanii Trumpovou

Svět napjatě očekával, jaké šaty si nová první dáma USA oblékne na... Celý článek

Poslední článek:
Chlupaté parky a vystrčené zadky. Které trendy z loňska se udrží?

Rok 2016 byl bezesporu rokem obrovských změn - ať už pozitivních,... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit