Oprava poděděných šperků

Hanee11

13.02.14 22:09

Hola!

Podědila jsem po předchozích generacích krabičku šperků. Jedná se o bižuterii, žádné diamanty ani stříbro. Pro mě ale mají cenu a chtěla bych je nechat opravit. Léta je nikdo nenosil a nikdo o ně nepečoval, takže jsou v dost hrozném stavu: hl. vypadané kamínky, zohybaný zašlý kov.

Mám dvě otázky a doufám, že budu mít štěstí na někoho, kdo má v tomto ohledu už zkušenosti. Mají tyhle šperky nějakou cenu, i když se nejedná o drahé materiály? Nevysmějou se mi ve šperkařství? A nakonec to nejdůležitější: kam v Praze jít s takovým typem šperků (a kolik si asi připravit peněz)?

Budu vděčná za jakýkoli postřeh a připomínku.


Reklama

 

Pokud mohu podle fotografií posoudit, jedná se nejspíš o jabloneckou bižuterii z poválečného období. Co se týče opravy, spíš než klenotníka bych na Vašem místě hledala pasíře. Pokud byste náhodou měla cestu do Jizerských hor, mohla bych Vám doporučit obchod-dílnu-bazar Korálky Smržovka (http://www.koralky-smrzovka.cz/), který se specializuje na starou bižuterii a bižuterní komponenty.

Betty J. +32590/-3889

14.02.14 09:56

 

Obavam se, ze takhle podle fotky Vam nikdo zodpovedne poradit nemuze - nic se nepozna. Doneste vsechny kousky do sperkarstvi a oni Vam poradi - za zeptani, co je sperk zac a za kolik by ho slo spravit, se neplati. Tak hodne stesti!

skuran +832/-140

14.02.14 00:00

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Balenciaga nabízí luxusní kopii modré IKEA tašky

Po celém světě jsou vidět falešné kabelky, pásky, oblečení či boty.... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Jak si snížit IQ tričkem

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Nevkus, který se táhne už nekonečnou řádku let. Překypuje... Celý článek


Reklama