Oprava výšivky

BBK

04.05.14 21:35

Nevite prosim jak by bylo mozne opravit tuto vysivku? Puvodne byla sestehovana dohromady, ale po peti letech noseni ty stehy jiz povolily. Napadlo me, podsit vrchni dil vysivky, stejne jako je uz ten spodni a pak to presit velkymy stehy na stroji. Nevim, ale jestli to bude dobre vypadat a hlavne prijdu o ten efekt, kdy nahore prosvita kuze. A sestehovat to zase zpatky…na to si netroufam, je to udelano takovou tenkou prusvitnou niti…nevim jak na to. Diky za tipy :-)


Reklama

 

Zkusila bych to obrátit na rub, lícem bych to naaranžovala a zafixovala do správné polohy přilepením na širokou lepicí pásku, a z rubu bych to křížem krážem ručně prošila tenkou bílou nití vedenou místy, kde se to dotýká. Pak bych tu pásku odlepila a doufala, že lepidlo zůstane na ní. Kdyby náhodou nezůstalo, vyčistila bych ho benzínem nebo čikulikem. Zachovat efekt průhlednosti a zároveň zpevnit a spolehlivěji zafixovat by se to dalo sešíváním přes ústřižek z tělové silonky.

benyka +64841/-18294

05.05.14 00:48

 

Souhlasim s @benyka a pridavam tip, aby vam ta lepici paska sla „po akci“ odlepit. Pred nalepenim na krajku tu lepivou stranu parkrat prilepte-odlepte treba na hrbetu ruky. Nachyta se vam na ni trochu spiny/chloupku apod., bude porad lepit, ale ne tak moc.

Zebra33 +23916/-2167

06.05.14 11:07

 

Souhlasim s tou trochu ospinenou lepici paskou (idealne asi papirovou), sla bych na to stejne. Jen misto sesivani bilou niti bych zvolila tzv. monofilovou nit - je tenka, pruhledna a lehce pruzna. Na sesivani v mistech, kde nechci, aby bylo cokoliv videt, je idealni. Ale pozor: uzliky jsou klouzave, takze radeji vicekrat!

Martishka +901/-68

07.05.14 19:08

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Cannes 2017: Greenery a třpytivé oblečení

Minulý víkend se v Cannes konal filmový festival. Kdo by očekával... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Růžová je zženštilá a zelená pro citlivky. Co dělají barvy v naší hlavě?

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Přemýšleli jste někdy o tom, co o vás říkají barvy, které nosíte?... Celý článek


Reklama