Padnoucí oblek - zúžení kalhot

JoannKaaa

02.02.14 17:15

Milé pekelnice (pekelníci), mám na vás dotaz ohledně obleku pro přítele. Přítel má nekonfekční velikost a nákup obleku je vždy dlouhotrvající boj. Má totiž široká stehna a poměrně útlý pas a celkově je od pasu nahoru drobnější než od pasu směrem dolů. Problémem při nákupu jsou tedy kalhoty. Když už mu nějaké padnou přes stehna, tak v pase by mohl mít ještě podnájemníka. Kdyby mu padly v pase, prasknou přes stehna. Pokud se najdou kalhoty, které mu padnou, tak k nim nemůže vybrat padnoucí sako. Při posledním nákupu to dopadlo tak, že kalhoty sice sedí, ale sako je takové neforemné, krabicoidní a celkově divné. Tehdy ještě nakupoval s maminkou.
Další oblek bych ráda vybírala s ním já, a proto se chci zeptat, jestli vás napadají nějaká řešení? Mě zatím napadlo vybrat padnoucí sako, k němu kalhoty, které sednou přes stehna a pas nechat zúžit šikovnou švadlenou. Nedovedu si ale představit, jak je to náročné a proveditelné, aby se kalhoty někde neboulily a podobně. V nejhorším případě bychom zkusili nechat ušít oblek na míru, ale přece jenom je to finančně dost náročné, takže bych uvítala nějaké praktické rady. Přece musí existovat oblek, který bude sedět i nekonfekční postavě…


Reklama

 
  1. Ideální je kupovat oblek tam, kde je možné zkombinovat saka a kalhoty různých velikostí (to už snad dnes není tak neobvyklé, třeba u Blažka to jde klidně). Koupit menší sako, větší gatě.
  1. Pas pánských kalhot jde zpravidla zúžit poměrně jednoduše, je na to „připravený“, neb někteří pánové se v čase rozšiřují a zužují, proto bývá pásek pánských kalhot vzadu dělený, aby se to nemuselo celé párat. Krom toho je výhoda, že partie pasu bývá skrytá pod sakem, takže krejčovská úprava i stažení páskem, které by u dámských kalhot neprošlo, lze poměrně úspěšně skrýt. A až pánové po půlnoci odloží saka, už si nikdo nevšimne drobných nedokonalostí oděvu ;)

JoannKaaa: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Renee +1349/-146

02.02.14 17:28

 

pokud vím, tak obleky se dají kupovat jako skládačka, tedy že sako a kalhoty nemusí mít stejnou velikost. bratr má také vypracovaná stehna a nesedí mu současné slim střihy s nízkým pasem, takže výběr je taky boj. u saka, pokud máte pocit špatného padnutí, si všimněte, jestli má vzadu dva nebo jeden rozparek. bratr třeba může mít výhradně sako s jedním, byť se skoro už nešijí. i to udělá velký rozdíl. určitě bych šla především to padnoucího saka. nejsem švadlena, ale kalhoty lze „rozložit“ na díly a nějak upravit mnohem jednodušeji, než sako. jinou radu nemám, snad někdo poradí líp.

JoannKaaa: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Jiná Realita +245771/-57425

02.02.14 17:30

 

Já myslím, že ten Blažek nabízí i úpravy oděvů zdarma, pokud něco nesedí přesně.

vias +7206/-2126

02.02.14 20:44

 

Souhlasím s Blažkem, jen bych se trochu bála ceny, ale myslím, že pomoci by vám mohli i v OP Postějov nebo Bandi Vamos…

Enefa +1339/-183

02.02.14 20:43

 

Jestli bydlíte poblíž, v polském Těšíně je prodejna obleků hned za řekou Olší (hranice), obleky jsou slušné kvality a zdarma vám je upraví.

dagur +4204/-831

02.02.14 21:13

 

Jak už bylo řečeno, Blažek dělá i úpravy. A u nás je poslední dobou oblíbený tm lewin, tam fungují taky báječně. ale záleží, kolik chcete investovat… nebo pak oblek upravený na míru, ale to jsme kolem 15 tis a výš tuším

elesse +1746/-397

02.02.14 22:36

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Balenciaga nabízí luxusní kopii modré IKEA tašky

Po celém světě jsou vidět falešné kabelky, pásky, oblečení či boty.... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Jak si snížit IQ tričkem

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Nevkus, který se táhne už nekonečnou řádku let. Překypuje... Celý článek


Reklama