Černý kabát a pánská čepice

Nina Cantik

11.12.12 15:47

Po delším zpracovávání jsem pořídila s tátou (pro něj) černý kabát. A teď, co k tomu za čepici, aby v zimě nezmrzl a nevypadal jak strašák do zelí? Kabát je černý, jednořadý, asi do půli stehen a táta k němu nosí šedou šálu (ne pletenou). Nosí ho ve volném čase, tzn. žádný prudce oficiální záležitosti.

Kabát vypadá asi takhle

Děkuji za tipy.


Reklama

 

Tak já jsem asi hrozně pozadu, když vidím všechny ty komentáře na téma „kulich ke kabátu zásadně nepatří“, ale pořád si říkám, že čepice jako tahle by nemusela (v kombinaci s šedou šálou) znamenat žádnou pohromu.
Netvrdím, že je to model na přední stránky časopisů, ale pokud se ptáte, co dát tátovi na hlavu, aby nezmrzl, tak myslím, že tohle by klidně mohlo být.

prettywoman +538/-158

11.12.12 22:30

 

Ke kabátu se hodí snad jedině klobouk. Vzhledem ke strohým, formálním rysům kabátu bych doporučil asi fedoru nebo trilby.
Zmrznutí v zimě mu nehrozí, neboť tak strašlivé mrazy a blizzardy u nás prostě nejsou, což se v pánské módě odráží neexistencí ničeho rozumného přes uši. Starším mužům se slovanskou tváří docela sedne klasická beranice a pro celodenně venku pracující jsou zde ušanky (sám jednu nosívám, jsa stíhán chronickými zápaly uší).
Občas vídávám zajímavé a hezké lovecké čapky („hunting cap“), se vzorem rybí kostí jsou docela hezké, ale cokoliv s kšiltem mi nepřipadá ke kabátu vhodné.
Zmijovky a kulichy patří k větrovkám a běžkám, samozřejmě.

chekotay +4621/-944

11.12.12 16:59

 

Pokud je mu kolem čtyřiceti, volila bych něco takového:

Bugatti +50017/-5446

11.12.12 15:59

 

No jedině ještě kabát něčím „shodit“. Já tedy mám kabát šedý a ne tak dlouhý a také mi je zhruba polovina zmíněného věku, takže si mohu dovolit určité „módní výstřelky“ a omlouvat je mladickou nerozvážností.
No abych uvedl příklad - vezmu si k tomu kabátu hnědé boty, tmavě červené kalhoty, hnědou šálu s červeným pruhem a že mám vlastně ke kabátu kulich si pak nikdo nevšimne :)

PS: Kulich je stejné barvy jako kabát a proužek na kulichu je stejných barev jako totožný proužek na šále:

Jinak nosím bekovky s decentním vzorem, ale ty, jak bylo řečeno, nemají požadované vlastnosti stran tepelné izolace uší.

PS: V extrémních mrazech se na módu nehraje a povoleny jsou i hamburgerové klapky na uši!

MP lucas +92/-15

11.12.12 20:52

 

Verim, ze opravdu ve velkem mrazu by snad nikoho cepice nepohorsovala. Jinak bekovky existuji i se sklapecimi krytkami na usi.

baltik +18660/-3651

12.12.12 09:26

 

S mamkou jsme přemýšlely víceméně o tom samém loni. Nedošly jsme k žádnému uspokojivému závěru a ani doteď mě nic nenapadá

  • jedině to, co navrhuje Bugatti.

Jenže proti zmrzlým uším taková čepice moc nepomůže, bohužel. Do ušanky ale asi ani jedna konzervativní otce nenarveme a klasická hučka je ke kabátu nevhodná, tak teď babo raď…

Bylo by skvělé, kdyby se tu objevil článek na tohle téma, když už tu byly dámské čepice!

misial +16337/-5029

11.12.12 16:19

 

no, podle mě, má-li bejt nenápadná, rozhodně neuškodí obyč. černá.
můj přítel úspěšně nosí chlupatou beranici 

Jako vtip rozhodně nebude vadit kulich. A, já hrozně miluju norskej vzor, takže svýmu otci kupuju letos toto 

Ofinovitá Áňa +1033/-344

16.12.12 18:23

 

Prostě čepici. Nevím, kolik je tatínkovi a jak celkově působí (usedleji, frajerštěji), ale normální klasická čepice se mi jeví jako dobrá možnost. Pokud dá tatínek na „image“, může zkusit čapku bean. :-)

corrigan +16838/-9366

12.12.12 10:07

 

Čepice nesluší každému. Záleží na výšce a tloušťce / člověka snižuje/, i typu. Můj manžel je spíše typ bohéma
/ upravený bílý vlas i vous - podle kamarádek interesantní zjev/ a v krásné čepici vypadal jako Mičurin nebo školník, pročež jsem ho do čepice přestala nutit. Takže chodí i nadále „nahoře bez“ a až přijdou kruté mrazy, dá si kapuci ze své parky. Navrhuji vyzkoušet vše, a uvidíte vy i taťka.

eva64 +1624/-1315

12.12.12 23:26

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Balenciaga nabízí luxusní kopii modré IKEA tašky

Po celém světě jsou vidět falešné kabelky, pásky, oblečení či boty.... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Jak si snížit IQ tričkem

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Nevkus, který se táhne už nekonečnou řádku let. Překypuje... Celý článek


Reklama