Péče o koženou kabelku

Laida

02.01.15 17:33

Dobrý den
V záručním listu mojí kožené kabelky je uvedeno, že by se měla pravidelně impregnovat a krémovat - není tam ale jak často. Poradíte mi prosím? Předpokládám téměř každodenní použití.
 Děkuji

 

Před prvním nošením opravdu důkladně napusťte voskovou impregnaci ve spreji, předem zkuste na vzorku nebo ve skrytém místě. Nebojte se dočasného ztmavnuti, po vyschnutí zmizí. Pak vždy po cca půl roce. Nekrémuji, impregnace mi plně dostačuje..

Laida: Odpověď mi pomohla, děkuji!

helele +61/-16

02.01.15 19:41

 

Nemusí to být ani vosková impregnace, u té je předpoklad, že kabelku ztmaví, v každé prodejně obuvi mají v nabídce spoustu impregnací na jednotlivé materiály (kůže, semiš, lakovaná kůže, …když kabelku vezmete s sebou, prodavačky vám určitě poradí). Souhlasím s helele, že před prvním použitím je potřeba kableku pořádně naipregnovat a nechat vyschnout. Důkladná impregnace zabraňuje špinění kůže a pokud je opravdu důkladná, tak i tmavším skvrnám například od deště. Stačí obnovit jednou za půl roku, pokud budet mít pocit, že se třeba víc špiní, tak i dřív. Existuje i mýdlo na kůži ve spreji (Leather Soap, tuším značky Colonil), které před další impregancí pomůže odstranit špínu, která se při nošení nachytá. Krémování před rozšířením různých impregnací nahrazovalo právě impregnaci, ovšem díky tomu, že byly krémy mastné a občas i dost tuhé, ucpávaly póry na kůži a také (hlavně přírodní, nebarvenou kůži) ztmavovaly barvu. Přírodní kůže vždycky nošením ztmavne, ale pokud je dobře naimpregnovaná, tak to není tak dramatické.

Laida: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Mishule_obecna +2017/-722

04.01.15 20:56

 

Já pečuji o své kožené věci voňavým bezbarvým voskem, který je mírně mastný, ale dobře se do kůže vstřebává. Mažu boty, kabelky, kožené bundičky i rukavice. Koupila jsem v CCC na Hlavním nádraží Praha.

Miluna Mia +1287/-727

26.01.15 21:18

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Donna Karan na své knižní cestě

Chvíli před Ditinou knížkou vyšla na podzim u téhož nakladatelství... Celý článek

Poslední článek:
Řetězce bez vlastních nápadů. Okrádají návrháře?

Pamatujete na slavnou scénu s modrým páskem z Ďábel nosí Pradu?... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit