ples ve stylu první republiky

Ivka Rou

07.01.15 13:58

Dobrý den, poradil by mi někdo prosím s oblečením na ples ve stylu první republiky vč.doplňků, bot, kabelky i líčení? Brouzdám po internetu, ale stále se nemůžu dopátrat nějakého souvislého výsledku, rozhodně ale nechci vypadat jako polonahá tanečnice charlestonu :-)
děkuji moc a přeji hezký den


Reklama

 

Nejlepší představu o tom, co nosilo (případně v jakých délkách), si člověk udělá z historických pramenů. Zkuste si stáhnout tuhle knížku: http://ulozto.cz/…918-1939-pdf Výhoda je, že jde opravdu o to, co se nosilo u nás za první republiky. Jinak, pokud budete volit charlestonky, tak ne kratší než ke kolenům. Je mi jasné, že velká část účastnic tuto akci využije k tomu, aby se sebe udělala nevkusnou kabaretní tanečnici, ale ples je pořád ples. Další část bude mít zřejmě normální šaty (prostě ty, které mají doma), čelenku a několik řad perel, aby tam tedy byly cítit ty dvacítky.. Já bych se zašla podívat do půjčoven, jestli nenajdu jednoduché, splývavé šaty jako jsou v té knize od strany 72 a takové bych si půjčila. Je jasné, že nebudou totožné, ale není to přece kostýmová párty :) Obecně mi šaty třicátých let připadají slušivější a lichotivější, než ty z let dvacátých. Máte štěstí, že první republika trvala až do roku 38, takže se můžete vyhnout věcem volným a spadlým na boky - obzvlášť pro typickou slovanskou postavu to není to pravé ořechové :)

andiedvorakova +8730/-1219

07.01.15 22:45

 

Něco k tématu plesu/party ve stylu 30. let.

salonmody.cz +22/-3

21.06.15 15:30

 

Šaty určitě jednoduchého střihu, ale z efektní látky, délka na kolena a buď se širokými ramínky nebo spadlými, krátkými rukávy. Boty elegantní, ale na nízkém podpatku a každopádně čelenka nebo nějaký výrazná ozdoba do vlasů. Skvělou inspirací je tento film:

http://www.csfd.cz/…sby/galerie/?…

A také párty ve stylu Velký Gatsby:

http://www.elle.cz/…otogalerie-1

http://www.super.cz/…-ostudu.html

Probíráno bylo už i na MP:

http://www.modnipeklo.cz/…gatsby-2759/

sosha +2201/-628

07.01.15 16:07

 

Podívejte se na www.turnyra.blogspot.cz , který se věnuje retro módě a podrobně typům oblečení, účesů, líčení podle dekád. Autorky se můžete i zeptat konkrétně. Jinak nemusíte si brát krátké charlestonky (20. léta), čelenku a šňuru perel, jak píše andie…, ale zkuste si vybavit filmy pro pamětníky - Kristián, Přítelkyně pana ministra, atd. Nevím, zda máte delší vlasy, šikovná kadeřnice by měla zvládnout pokládanou vlnu nebo nějaký drdůlek (ne rozpuštěné), pro líčení výraznou rtěnku, z doplňků bych si vzala rukavičky.
20. léta jako inspirace by lépe vynikla v případě, že jste štíhlé, útlé, chlapecké postavy s krátkými vlasy. Ale přesně je vše na tom blogu.

JarkaJ +4535/-974

08.01.15 16:06

 

Pokud chcete inspiraci, zadejte si na webu vyhledat „1930's evening gown vintage pattern“ a podle dobových ilustrací si vyberte, jaké šaty by se Vám líbily :)
 https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/…23964efc.jpg

linda21 +1869/-432

10.01.15 17:54

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Kurková poprvé na pražském Fashion Weeku

Nejznámější česká supermodelka Karolína Kurková vůbec poprvé... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Roláky: 8 inspirací a jedno peklo

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Že rolák není nudný jsem ukázala v předchozím článku. Samotný rolák... Celý článek


Reklama