Roztržená podšívka u sukně

coralline

05.02.13 19:33

Zdravím,

stala se mi taková nemilá věc. Asi po třetím nošení jsem zjistila, že mám na sukni roztrženou podšívku - přesněji řečeno, látka je vytržená ze švu (viz detailní foto; na fotce celé sukně je inkriminovaný šef ten svislý uprostřed, jo a je vepředu, ne na zadku :) ). Nejsem sice žádná švadlena, ale je mi jasné, že když to prostě sešiju, roztrhne se to znovu úplně stejně. (Pro jistotu uvádím, že se nejedná o spodničku, ale opravdu o podšívku, nejde prostě vyndat.) Materiál samozřejmě polyester.

Nenapadá vás prosím nějaký fígl, jak to opravit?

Samozřejmě mě napadlo sukni reklamovat, ale nejspíš by to bylo k ničemu. Peníze zpátky nechci a novou sukni už nedostanu, je z výprodeje.


Reklama

 

Před opravou je potřeba identifikovat důvod roztržení. Nejčastěji buď :
a) nezaentlovaný okraj látky, který se pak z rovného švu vytrhne; látky je ale dost na to, aby se dalo v sukni pohybovat.
b) málo podšívky, která se vytrhla v pohybu. Může být samozřejmě zkombinováno i s variantou A (tj. málo látky a ta je ještě nezačištěná před sešitím).

Pokud se jedná o případ a), podšívku si napárněte, abyste se k ní dostala z rubu, sešijte a zpevněte zažehlovačkou (vše z rubu). U možnosti b) by to chtělo dodat ještě trochu látky, ať tam máte vůli na pohyb. Jinak se vám to stane znova. Takže tam doporučuju podšívku rozhodit a podívat se, jestli máte dost látky v jiném švu. Což nepředpokládám ;) Bude to tedy asi chtít koupit kousek podšívky v co nejbližší barvě a nastavit. V tomto případě bych to pak asi vzala rovnou z gruntu a případně si začistila/zaen­tlovala další švy. Z rubu to všechno pěkně uvidíte.

Martishka +901/-68

06.02.13 08:51

 

Nejsem žádná extra švadlena, takže z fotky toho moc nepoznám, pač to nemám v oku,ale já bych to sešila a jako pojistku bych na to ještě nažehlila nažehlovací záplatu. Jsou to obdelníky látky, viz obrázek . Takhle jsem si opravila též polyesterovou podšívku u podzimního kabátku, která se mi na jednom místě prodřela. Záplata drží.

Harmonika +3113/-466

05.02.13 20:03

 

taky nejsem extra švadlena:-), snad se vám některá zkušenější ozve, mě jen napadlo dát tam nějakou malou vsadku z podobného materiálu, abyste mohla chytit látku podšívky dál za tím roztrženým místem a nepnulo to.

viktorka_od splavu +100609/-23464

05.02.13 21:04

 

Švadlena sice nejsem, ale řešila bych to takto. Buď bych roztržený šev podšila nebo nechala vyměnit celou podšívku. Stalo se mi to u jednoho kabátu, podšívka byla z matriálu velmi pochybné kvality, byla jsem nucena koupit novou a nechat znova podšít

TinkaH +8535/-1321

06.02.13 09:07

 

Můžete také koupit širší stužku podobné barvy, celý šev z lícové strany překrýt a přišít.

dagur +4204/-831

06.02.13 22:38

 

jéé, já vám teda neporadím, ale zajímá mne to, protože mám úplně přesně stejný problém u jednoho kabátku. zkoušela jsem to sešít, ale přesně jak píšete - prakticky hned to tam bylo znova…

jazes +2261/-752

05.02.13 21:45

 

já to obvykle šiju v ruce - pokud tam jsou nechané švové přídavky a je na to dost místa. nesmí se to samozřejmě dělat za okraj, to se vytrhne. (akorát já k tomu mám takový pseudochirurgický přístup, takže moc nevím, jak ten steh popsat - každopádně každou stanu propichuju a utahuju zvlášť). A nebo ta záplata, jak už bylo zmíněno.
Každopádně bzch si z toho těžkou hlavu nědělala, pokud to teda není Dior nebo tak…a navíc je to jenom podšívka. to půjde;)

z maloměsta +620/-169

07.02.13 22:42

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Balenciaga nabízí luxusní kopii modré IKEA tašky

Po celém světě jsou vidět falešné kabelky, pásky, oblečení či boty.... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Jak si snížit IQ tričkem

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Nevkus, který se táhne už nekonečnou řádku let. Překypuje... Celý článek


Reklama