Šití - spodní nit je moc volná

Draki

12.03.15 21:13

Dobrý den,
začínám šít a mám „trapný“ technický problém. Když zkusím udělat stehy, spodní nit se vůbec nedostane do látky, je jen „obtočena“ horní nití. Nitě se tedy kříží pod látkou a ne v látce, jak by (podle návodu) měly. V návodu na stroj je, že mám při tomto problému zvýšit napětí horní nitě, ale to nepomohlo, i když jsem zkoušela extrémní napnutí, nepomohlo ani snížení napětí, zkoušela jsem znovu a znovu, zda mám nitě dobře navlečené a podobně. Nic nepomohlo.
Stroj mám AEG 1715 (dárek k Vánocům).
Omlouvám se, pokud je dotaz hloupý, ale nemám se na koho jiného obrátit, neznám nikoho, kdo šije, osobně. :) Děkuji za odpovědi.

P.S.: V rámci tréninku rovných stehů jsem si ale i tak zkusila potah na polštářek. :) Mám ze sebe radost a zatím mě to baví. A nebýt MP, nikdy by mě něco takového nenapadlo. ;)


Reklama

 

Pokud máte nitě správně navlečené,zkuste napětí spodní nitě,niť by se neměla dát uplně volně vytáhnout na pouzdru cívky je šroubek kterým se utahuje,správnost poznáte když konec nitě podržíte a pouzdro s cívkou pustíte jako jojo,pritom je kousek odvine a zase zastaví jak ruku s nití zastavíte.Případně zkusit jinou nit

Draki: Odpověď mi pomohla, děkuji!

vlm +40443/-6260

12.03.15 21:38

 

Napadají mě dvě věci - máte cívku v obalu nasazenou správným směrem? Když za nit potáhnete, musí se cívka odvíjet jakoby „naopak“ než by bylo logické. A za druhé, nevím, proč váš návod radí při volné SPODNÍ niti přitáhnout horní nit, já bych právě horní nit povolila. Nastavení správného tahu nití je opravdu někdy oříšek a liší se v zívislosti na druhu látky.

Mishule_obecna +2017/-722

15.03.15 10:59

 

Záleží taky, jakou látku prošíváte. Je-li to nějaké obyčejné plátno apod. a zlobí nitě, bude to s největší pravědpodobností provlečením nebo napětím. Pokud ale máte nějakou jemnou, tahavou, klouzavou, může to být nití. Kromě polyesterových (PES) se prodávají i polyamidové (PAD), které jsou tenčí a klouzavější, takže na tyhle potvory tahavé jsou mnohem lepší. Já si takhle jednou kompletně rozštelovala stroj (napětí nití, přítlak patky), abych pak na radu vyzkoušela ty polyamidové, které mi šily s klasickým nastavením jedna báseň!

Martishka +901/-68

13.03.15 13:25

 

Mně obvykle pomohlo povolit horní nit, a co je skoro důležitější, správně zvolit nit a materiál. S napětím spodní nitě bych si u nového stroje radši nehrála, nové stroje bývají z výroby správně seřízené.

Evženie +2185/-306

17.03.15 21:48

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Balenciaga nabízí luxusní kopii modré IKEA tašky

Po celém světě jsou vidět falešné kabelky, pásky, oblečení či boty.... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Jak si snížit IQ tričkem

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Nevkus, který se táhne už nekonečnou řádku let. Překypuje... Celý článek


Reklama