Společenské šaty s výstřihem do V

MP scully

20.12.14 19:59

Dobrý den,

Předem se omlouvám za dlouhou otázku, ale:

Po poměrně dlouhé době mě čeká zimní období v Čechách a samozřejmě už se na plesy, večírky a vůbec společenské události těším. Vzhledem k tomu, že moje poslední „plesová sezóna“ byla v roce 2009, opravdu potřebuji šaty - jedny spíš skutečně plesové, slavnostní a druhé klidně odvázanější, kratší, které se budou hodit na hasičský bál v sokolovně nebo na večírek. Bohužel současná nabídka v obchodech je, alespoň pro mně katastrofální - všechno až ke krku, zato s délkou těsně pod zadek, střih většinou rovný, nebo od pasu pytel.

Je mi 30, mám klasicky tvarovanou postavu, tedy míry cca 95-70-95, velikost obvykle kupuji S-M (záleží na konkrétní značce), 50 kg a bohužel jen 158 cm. Mám odzkoušené, že mi nejlépe sluší šaty s výstřihem do V, které stékají po postavě a obepínají boky alespoň po místo řekněme do poloviny pozadí. Jenže v běžných obchodech se nedají sehnat ani obyčejné šaty s výstřihem, prodavačka se rozhlédne, pokrčí rameny a řekne, že nemají.

Neviděli jste někde nějaké takové šaty, jako přikládám na fotkách? Zhruba tyhle typy šatů se mi líbí, ta holá záda si prosím odmyslete, myšlen je hlavně výstřih (véčko, ale ne až po pupík) a kopírování postavy. Vím, že si šaty můžu objednat přímo z webu, nicméně mám handicap výšky postavy, takže si šaty potřebuji nejlépe zkusit přímo na sobě, jestli padnou (jenom zkrácení spodní části totiž vždycky nepomůže). Cenové rozpětí bych si představovala rekneme do 4-5 tisic za dlouhé, do 1500 za krátké. Moc děkuji za každou radu a tip!

http://www.promgirl.com/…em-PD1349615
http://www.promgirl.com/…em-PD1340855
http://www.promgirl.com/…em-PD1238862


Reklama

 

Konkrétní obchod Vám neporadím, ale alespoň moje zkušenost: mám podobný problém - konfekce mi nesedí, nemám míry standardní postavy a hlavně šaty z obchodů (za pro mě přijatelnou cenu) mají většinou nelichotivý střih a hlavně materiál. Proto jsem si našla dobrou švadlenu (předtím jsem měla dvě špatné) a teď když (skoro) cokoli potřebuji, zajdu s látkou a vzorovou fotkou k ní a řeknu, tyto šaty bych ráda s těmito úpravami a ona je ušije přesně na mě. Pokud se nevyznáte ani v látkách, zajděte do nějaké větší metráže s toutéž fotkou a po popsání Vašich představ Vám prodavačka většinou ukáže, co je na výběr a doporučí vhodný materiál i kolik je ho potřeba. Pokud neznáte žádnou dobrou švadlenu v okolí, hledejte na internetu, ptejte se v různých internetových diskusích nebo se poraďte i zde na Pekle. Termíny dodání jsou (u mě): poměření, do týdne zkouška a do čtrnácti dnů šaty. Ceny jsou srovnatelné nebo spíš nižší než v obchodě. Snad někdo poradí i nějaký obchod, pokud byste to nestíhala :)

MP scully: Odpověď mi pomohla, děkuji!

linda21 +1962/-460

20.12.14 20:36

 

Možná si je nechat ušít?

Nebo prohlédnout Mango - jste maličká, takže ty superkrátké nebudete mít až tak krátké. Necháte si je poslat, pokud nebudou na prodejně, vyzkoušíte a co nebude sedět, necháte. peníze vám vrátí.

Dadoo +128577/-24809

20.12.14 22:36

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Časopis Vogue míří na polský trh

Máme jim co závidět? Vogue, ikona všech časopisů na světě, bude... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Šaty, nebo kostým? Správné oblečení pro maminku na svatbě

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Nešvarem českých šatníků je koutek, kde se krčí jeden společenský... Celý článek


Reklama