Spun silk

La_Crime

27.03.13 21:43

Zdravím :)

Dneska jsem si koupila šaty, materiál na štítku je uveden jako 60% spun silk a 40% rayon - pružný, vzdušný, měkoučký a velmi příjemný. Jen mě trošku mate ten výraz ,,spun silk". Snažila jsem se hledat na netu, ale moc moudrá z toho nejsem. S překladem ,,spřádané hedvábí" jsem moc neuspěla a ráda bych věděla, co je to zač. Našlo se mi to ve spojení s waste, tak si říkám, jestli jsem nekoupila nějaký šmejd… Nevíte někdo?


Reklama

 

Spun silk se vyrábí z hedvábného odpadu, tedy především svrchní části kokonu, v níž je hedvábné vlákno ztuhlé natolik, že je nelze rozvinout. Tyto části kokonů je při zpracování nutné odstranit a právě především z nich se vyrábějí hedvábné příze (analogický postup jako při spřádání bavlny, vlny a dalších textilních materiálů). Po biochemické stránce se jedná o čisté hedvábí. Podrobný popis zde: http://en.wikipedia.org/wiki/Silk_waste.

Betty J. +32590/-3888

28.03.13 07:56

 

Co to je vám neřeknu, ale pokud je to to, co píše Betty J. tak se divím, že to výrobce vůbec na štítku uvádí, že jen nenapsal silk a hotovo.

kayav +87176/-22731

28.03.13 11:35

 

První, co mě napadlo, je metoda vytváření netkaných textilií. Říká se jí „spun-laced“ a jde o to, že vrstvou vláken procházejí paprsky vody, které jednotlivá vlákna přeorientovávají. Ta vlákna vrstvu provážou a vznikne tak pevná textilie, která je navíc měkká, prodyšná, příjemná na omak a hezky splývavá. Možná to má souvislost.

Linzee +160/-11

29.03.13 11:50

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Balenciaga nabízí luxusní kopii modré IKEA tašky

Po celém světě jsou vidět falešné kabelky, pásky, oblečení či boty.... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Jak si snížit IQ tričkem

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Nevkus, který se táhne už nekonečnou řádku let. Překypuje... Celý článek


Reklama