Střih na áčkovou sukni

trigonella

16.04.12 21:22

Chtěla bych si ušít jednoduchou áčkovou sukni po kolena. Je to asi úplný základ, ale jsem začátečnice a nechtěla bych to pak celé vyhodit. Jsou nějaké obecné zásady jaké míry vzít a jak to nastřihnout? S hotovým střihem pracovat umím, ale nevím, jak ho načrtnout sama. Díky!


Reklama

 

já jsem si nedávno šila áčkovou sukni včetně střihu. Vzala jsem míry pas-boky-délka sukně, udělala jsem střih jednoho dílu (byla ze 6), který měl moje míry v pase a přes boky obojí + 1 až 2 cm. Sukně se postupně rozšiřoval až ke kolenům. A dál už to zvládneš :)

zelitschko +40/-24

16.04.12 21:50

 

Střihni to malinko víc doširoka než myslíš že bude dobré a špendlit na tobě, hezky se vychytají nerovnosti postavy a než to natvrdo sešiješ tak si vezmi z toho střih na příště. Pozor na měření pas a boky - mezitim si změř i výšku sedu (nevím jak se to píše správně), aby ti ty změřené boky dobře padly na místo kam mají. Pokud máš silnější stehna a takové ty boule na nich, je třeba to áčko pouštět malinko dřív, aby se ti to schovalo, resp. aby nedošlo k tomu, že ti sukně obtáhne stehna a ty bouličky na nich a pustí se až pod tím.

Eila +1620/-377

16.04.12 23:51

 

Já jsem si na vlastní střih taky netroufla, ale vždycky jsem šila jednoduché áčkové sukně podle Burdy, ve starších číslech (dostupné např. v knihovnách) jsem je vždycky objevila. Většinou sedly jak „prdel na hrnec“, pouze jsem musela víc špendlit v pase ( úzký pas a široké boky)

perchta +388/-64

17.04.12 22:28

 

Pokud touzis po klasicke ackove sukni, nejlepsi je zacit se zakladnim strihem (jednoduchy postup najdes treba tady ). Potom uz jen zalezi na manipulaci s papirem:

  • V miste, kde ti konci zasevky si protahni rovnobezky se stredovou primkou, dily vystrihni (doporucuju nevystrihovat zasevky) a nastrihni podel tech pomocnych linek az k zasevkum.
  • Sloz zasevky tak, jako bys je sesivala a slep. Dily sukne se ti diky nastrizeni roztahnou.
  • Jednotlive dily doporucuju polozit na strihovy papir, obkreslit novy obrys s lehkym vytvarovanim horniho a dolniho okraje (konecne upravy se stejne vetsinou delaji az na postave).
  • novy strih vystrihnout a vesele pokracovat v klasickem postupu.
Jacqy +137/-1

20.04.12 15:29

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Balenciaga nabízí luxusní kopii modré IKEA tašky

Po celém světě jsou vidět falešné kabelky, pásky, oblečení či boty.... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Jak si snížit IQ tričkem

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Nevkus, který se táhne už nekonečnou řádku let. Překypuje... Celý článek


Reklama