Střih na pouzdrové šaty

majilkma

05.05.12 16:55

Ahojte. Mám koupenou super látku a chtěla bych z ní ušít pouzdrové šaty. Však ejhle, v Burdě - co mám doma - nejsou žádné pouzdrové šaty, jen takové ty volné šaty s páskem… Také mám problém, že mám postavu přesýpacích hodin (alespoň mi to tak přijde - 90:63:89) a když jsem si naposledy šila šaty (princess střih) musela jsem pořád zabírat a zabírat, aby na mně nevisely. Takže se ptám: myslíte si, že mi tento střih sedne? Nebo mám zvolit něco jiného? Popřípadě nevíte, jak poupravit střih, aby seděl v pase? Děkuji :)


Reklama

 

Burda miva modely dost volne. Nejlip kdyz porovnate nejen sve rozmery s velikosti, ale i primo se strihem. Jestli mate v pase 63 cm a model ma v pase 73, musite ubrat i ze strihu pro svou velikost, aby vam saty sedely tesneji. V cervnove Burde pouzdrove saty bez rukavu budou.

DanielaS +59093/-3387

07.05.12 14:21

 

Přeměřte si zvolený střih a upravte přímo ten papírový střih, je to asi jednodušší než pak zabírat už sešité šaty. Pokud máte střih např. z Burdy, tam mají i nákresy, jak se dá střih zmenšit nebo zvětšit.

motiva +1235/-268

05.05.12 19:53

 

Střihy v Burdě mají linie pro všechny velikosti vedle sebe. Není problém při překreslování přejíždět z linie jedné velikosti na linii jiné velikosti. Taky záleží, jestli ten obvod hrudníku dělají velká prsa nebo široký hrudník. Pokud velká prsa, jako základ bych brala velikost podle boků a vršek upravila pro velká prsa. Návody v knihách, na blozích, na youtube.
Každopádně se vždycky dá udělat zkušební model z levné látky(metráž z ikei a spol) a třeba já ho nedělám jen raritně. Ušetří to spoustu nervů a jsou úpravy dané např. držením těla, které na papírovém střihu prostě nevychytáte.

JanaSB +61/-27

06.05.12 12:05

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Balenciaga nabízí luxusní kopii modré IKEA tašky

Po celém světě jsou vidět falešné kabelky, pásky, oblečení či boty.... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Jak si snížit IQ tričkem

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Nevkus, který se táhne už nekonečnou řádku let. Překypuje... Celý článek


Reklama