Střih šatů Kleopatra

ziriael

10.01.15 11:04

Dobré dopoledne,
včera večer jsem byla na muzikálu Kleopatra a naprosto jsem se zamilovala do šatů, ve kterých vystupovala Fulvia (přikládám fotky).
Začínám se učit šít a chtěla bych je zkusit s maminčinou pomocí vytvořit. Vůbec ale netuším, kde na něco takového sehnat střih a sama si ho prostě odvodit nedokážu. Navíc nevím, jaká látka by se na to hodila, aby vypadala pokud možno přírodně, dobře se z ní šilo a vypadala jako na obrázcích. Poradíte mi s tím?
Předem říkám, že šaty nebudou na běžné nošení, ale jako kostým na letní akci (proto taky nebude vadit, když nebudou ušité na 100% dokonale).


Reklama

 

Máte plusové body na odvahu.
Pokud se ale začínáte učitšít, moc dobře to nevidím. Přece jen na něco podobného je potřeba už alespoň něco umět.
ALE: na vašem místě bych zašla do nějakého krejčovství, nebo opravdu dobré švadleně, která umí dělat střihy a stříhat a střih bych si nechala udělat, látku nastříhat - i by určitě poradili jakou - a pak bych si to doma ušít možná troufla.

ziriael: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Dadoo +128547/-24807

10.01.15 11:22

 

Já si myslím, že kostým je pro začátek dobrá volba - stačí levná látka a sem tam nějaká chyba se snese… Pokud by vám stačila volná inspirace těmi šaty na obrázku, zkusila bych ušít:

  1. dlouhou sukni (na tu střih určitě seženete), tyhle šaty http://www.burda-strihy.cz/…ih-7200.html (spodní část by se musela upravit, snad máte šikovnou maminku ;) ) a živůtek http://www.burda-strihy.cz/…lo-7088.html
  2. nebo jednodušeji toto http://www.burda-strihy.cz/…ih-7143.html do pasu uvázat asymetrickou zástěrku a pod to vzít top z odkazu v 1)… doporučené látky jsou tam uvedené.


Zkuste také diskuzi Burda - domácí šití, diskutující tam mají hodně zkušeností a určitě vám rády poradí.

ziriael: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Laida +9/-1

10.01.15 14:29

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Kurková poprvé na pražském Fashion Weeku

Nejznámější česká supermodelka Karolína Kurková vůbec poprvé... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Roláky: 8 inspirací a jedno peklo

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Že rolák není nudný jsem ukázala v předchozím článku. Samotný rolák... Celý článek


Reklama