Údržba šatů z hedvábného/vlněného gabardénu

Větévka

13.06.12 15:57

Milé pekelnice,

máte některá zkušenosti s udržováním šatů z hedvábného gabardéhu? Nechala jsem si ušít šaty, vrchní vrstva červený gabardén 50% hedvábí a 50% vlna, podšívka je z hedvábného černého habutaje.

Napadly mě tyto postupy:
Prát v ruce ve vodě pokojové teploty za pomocí šampónu na vlasy, nemačkat, vytlačit vodu do ručníku, pověsit na ramínko a (za vlhka?) žehlit (středně teplou žehličkou).

Prát v pračce v programu na vlnu, za pomocí šampónu na vlasy, lehké odstředění, pověsit na ramínko a (za vlhka?) žehlit (středně teplou žehličkou).

Neriskovat a dát do čistírny.

Děkuji předem za zkušenosti a rady.


Reklama

 

proč ses nezeptala švadleny, u který sis to dávala šít?

uu +18131/-4949

13.06.12 15:57

 

No já si myslím, že první varianta je zcela nejlepší. Mám nějakou tu hedvábnou košili, v zásadě se to dá prát v pračce na program na jemné prádlo, ale já si prostě říkám, že za to riziko to nestojí. Vzhledem k tomu, že materiál obsahuje i vlnu, tak bych opravdu prala v ruce. S kombinací těchto látek najednou zkušenbost nemám. Ale čistě vlněné věci do pračky rozhodně nedávám, protože časem „zplstnatí“. Nějaký ten návod na údžbu hedvábí najdeš i zde: http://www.sartor.cz/cms.php?…

Světýlko.t +329/-36

13.06.12 19:49

 

mám pocit, že v článku o hedvábí psala Ada i tipy na údržbu. Hledala bych tam nebo u švadleny jak říká uu :) Sama hedvábí nevlastním takže lépe neporadím.

motorová pila +1168/-236

13.06.12 16:06

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Balenciaga nabízí luxusní kopii modré IKEA tašky

Po celém světě jsou vidět falešné kabelky, pásky, oblečení či boty.... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Jak si snížit IQ tričkem

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Nevkus, který se táhne už nekonečnou řádku let. Překypuje... Celý článek


Reklama