Vlastnost a využití pravé kůže

leeeeeevandulka

01.03.13 12:33

Ahoj, mám doma kožené sáčko z pravé kůže, ale nenosím ho. Zajímalo by mě vlastnosti materiálu pravé kůže, do jakého období se hodí, zda zahřeje nebo ne. Výhody nebo zápory. Děkuji:)


Reklama

 

Kůže sama o sobě Vás moc nezahřeje (takže v chladnějším počasí je potřeba se podvléct) , kožené věci jsou výborné do podzimních (i jarních) plískanic… je ji potřeba občas impregnovat, aby měla pořád pěkný vzhled…
Sama snad odhadnete, kdy Vám v ní bude zima a kdy ne.. můj manžel jí třeba nosí ještě při 5°C, kdy já mám už kožené sako dávno zazimované…

ajuna +1890/-264

01.03.13 13:12

 

Kožené sako vypadá luxusněji a zajímavěji než látkové a většinou také nevyjde tak brzo z módy. Mívá neutrální barvy, takže se dá dobře kombinovat. Hodí se na přechodové období, je-li chladněji, tak se šálou, šátkem a pod. Případné skvrny se dají čistit hadříkem namočeným ve vlažném mýdlovém roztoku.

Zoe +2675/-397

01.03.13 14:18

 

Souhlasím s Ajunou, jen dodám, že impregnace neslouží jen proti vodě, ale i proti usazování nečistot, takže to nepodceňujte. Taky se musíte vyvarovat promáčení kůže, a když už, tak sušte jen při pokojové teplotě. A nečistěte ničím, co ji mohlo poškodit nebo vysušit (třeba benzínem). Taky je třeba, aby mohla dýchat, takže při skladování se nemá balit do igelitu apod.
Ať vám sáčko dlouho slouží.

Réza4 +8243/-574

01.03.13 13:19

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Zemřela královna kašmíru Laura Biagiotti

V médiích po celém světě proběhla dnes zpráva o úmrtí módní... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Růžová je zženštilá a zelená pro citlivky. Co dělají barvy v naší hlavě?

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Přemýšleli jste někdy o tom, co o vás říkají barvy, které nosíte?... Celý článek


Reklama