Zaprané plavky

NelaV

12.08.14 17:25

Prosím o radu. Koupila jsem si černo-bílé pruhované plavky Roxy (takže bych očekávala nějakou kvalitu). U moře jsem si jeden den všimla, že mám na plavkách nažloutlé flíčky, zřejmě od opalovacího krému (Bioderma). Hned jsem je přeprala v ruce a flíčky zmizely. Nicméně bílá už nebyla tak bílá, prostě to nebylo ono. Raději jsem je už nenosila a po návratu od moře jsem je dala do pračky, že je vyperu. Na cedulce měli napsáno ruční praní a nechtěla jsem riskovat, takže jsem je dala na 30 na ruční praní, s tekutým pracím prostředkem na barevné prádlo (možná chyba?). Plavky jsou ještě horší než předtím :-( Bílé proužky jsou do žluta a vypadá to hrozně. Možná do nich zapustila černá barva? Vůbec nevím, co teď s nimi. Mám risknout je vyprat na víc stupňů s nějakým bělidlem? Jakým? Nemáte někdo prosím zkušenost? Obávám se, aby to plakovina přežila, i když víc už je zničit asi nemůžu :-( Dost mě zarazilo, jak jsou nekvalitní.


Reklama

 

myslím si, že s Vámi na reklamaci vyběhnou velice rychle…omlátěj vám o hlavu návod - plavky totiž nesměj schnout na sluníčku, neměly by příjít do kontaktu s krémem, nesvědčí jim ani chlor ani slaná voda, ani tobogány, ani sezení na kamenech, nesmí se ždímat, atd…prostě je máte mít doma ve skříni a ikdyž to tak uděláte, tak zdegradujou gumičky.....Já měla plavky ze sportu skoro za 900,– - jedno moře a druhé jaro je vyndám se skříně, natáhnu a už tak zustaly…Takže si každé jaro koupím v místním sekáči za 125,– plavky ( když nemaj slevu) - někdy překvapěj a vydržej a někdy po sezoně letěj do koše

kočka Míťa +1865/-688

13.08.14 07:14

vlm +39926/-6173

12.08.14 17:54

 

Bělidlu bych se radši obloukem vyhnula. Musela byste zvolit nějaký přípravek na syntetiku (po chlorovém bělidle typu Savo vám umělina ještě víc zežloutne), ale pak byste zase mohla nadělat paseku s černou.
Můžete ještě zkusit vyprat plavky v kvalitním, klasickém prášku na bile prádlo (Persil, Ariel) a místo aviváže dát do posledního máchání 50 ml octa. Ale spíš bych trvala na oprávněné reklamaci.

Fatabuna +1836/-272

12.08.14 18:52

 

Obávám se, že agresivní mořská voda ve spojení s ostrým sluncem a chlorem v bazénu zatočí s každými jen trochu méně kvalitními plavkami. Já z jedněch jasně oranžových měla za týden světle růžové. Reklamace je i podle mě jediná cesta, ale moc bych tomu nevěřila, tohle je v rámci běžného opotřebení a oni vám můžou říct, že jste výrobek nesprávně ošetřovala.

Evženie +2167/-303

12.08.14 22:16

 

Zkuste reklamovat. Sice s vama asi vybehnou z vyse recenych duvodu, ale za pokus nic nedate. Pokud by se nepodarilo ty plavky vyreklamovat, tak bych je zkusila namocit na nejakou dobu do Vanishe (dle navodu na obalu) a pak s tim Vanishem jeste vyprat. Ale teda pokud uz jste ty plavky prala a furt to neni ono, tak bych rekla, ze bohuzel asi nepomuze nic.

Zebra33 +23898/-2165

13.08.14 10:05

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Kurková poprvé na pražském Fashion Weeku

Nejznámější česká supermodelka Karolína Kurková vůbec poprvé... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Roláky: 8 inspirací a jedno peklo

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Že rolák není nudný jsem ukázala v předchozím článku. Samotný rolák... Celý článek


Reklama