Zimní kabát - kolik procent vlny?

niki.ludv

29.10.12 09:20

Milé pekelnice,

v současné době hledám nový zimní kabát. Na internetu i v obchodech se mi nějaké líbily a obsahovaly např. 70-80 % vlny za docela ucházející ceny. Ale na omak mi ty kabáty přijdou stejně tenké, a tak nevím, jestli mě ta vlna zahřeje nebo budu mrznout jako v kabátu z umělotiny?


Reklama

 

Koupila jsem loni v H&M kabát 60% vlny, 40% vizkózy. Kabát jsem potřebovala nutně a tenhle byl a akci za velmi příjemnou cenu. Kvalita vlny je samozřejmě nízká (na omak je hrubý, ale na tělo je podšívka, tak to nevadí). Odchodila jsem v něm celou loňskou zimu, jaro a teď už ho nosím zase. Ani v mrazech v něm nebyla zima. Za sebe určitě doporučuji - vlněný kabát bude krásně hřát.

mmares +6/-0

29.10.12 09:43

 

Není až tam důležité, jaké je procento vlny, ale zda je to vlna nová, prvně použitá. Viz článek o vlně: http://www.modnipeklo.cz/…ialy-2-vlna/, příp. další články o kabátech.

Linie +17206/-3063

29.10.12 11:10

 

Osobně mám kabát, který má „složení“: 77% vlna, 10% angorská vlna a 13% polyamid. Je od Marks&Spencer, mám ho z druhé ruky za hubičku, má trochu hrubší povrch, ale nekouše, má podšívku a když jsem si ho zkoušela (slečně, která mi ho prodala, nevadilo osobní převzetí a nabídla mi vyzkoušení), tak mi také přišel dost tenký, ale musím říci, že je opravdu hodně teplý, ale pravdou je, že pod něj nosím i tenčí svetr, takže nevím, jaký je bez svetru.
Pak mám druhý kabát, také z druhé ruky, značka neznámá, odněkud z Itálie, ten byl ještě za menší hubičku a je ze 100% vlny - ten ale nosím - i přesto, jak je tenký - opravdu jen v ruské zimě, protože stačí, když si ho obleču při zkoušení na pár minut jenom přes triko a už je mi vedro, takže já bych se nebála. :) Kvalitní vlna je velmi dobrý materiál a zahřeje i v menším množství.

Coctopusmaka +996/-271

29.10.12 14:48

 

je to složitější :( mám starý kabát OP Prostějov, tipuju 70 % vlny. ale: tlustý, hustě tkaný, kvalitní podšívka. navštívila jsem prodejnu s českou konfekcí, kde prodávali kabáty se stejným procentem vlny, a kvalita je nesrovnatelná. řídká látka, tenká… dejte na celkový dojem. přeju úspěšné hledání!

Eye +1340/-640

31.10.12 23:43

 

Koupila jsem si v F&F kabát s 74% vlny. Je tenký a nepřipadá mi, že by mi v něm bylo nějak hrozně teplo. Je ale pravděpodobné, že v akrylovém by mi byla větší zima, bohužel momentálně nemůžu srovnat. Raději bych se asi poohlédla po nějakém hrubším. Mám i čistě vlněné sako, které je hrubší než ten kabát, a myslím, že v něm je o dost tepleji, jen zatím nebyla taková zima, abych si to mohla ověřit „naostro“, mám ho krátce.

misial +16337/-5029

29.10.12 09:28

 

ja mám kabát :50%vlna, 50% polyester.Je dost tenký. A ci je v nom teplo dost závisí od toho čo si oblečiem pod neho. Ale ked fúka silný vietor o teple sa teda hovorit nedá.Ja by som doporučila sa radsej poobzerat po kvalitnom kabáte v obchodoch ktoré sa špecializujú špeciálne na toto a nekupovať kabát v reťazcoch. Radšej kvalitu za vyššiu cenu ako niečo lacné čo nakoniec bude len ležať v skrini. A súhlasím s Linie, tie články o vlne a o kabátoch sú naozaj dobré a inšpiratívne

Ančurka +336/-184

29.10.12 11:36

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Balenciaga nabízí luxusní kopii modré IKEA tašky

Po celém světě jsou vidět falešné kabelky, pásky, oblečení či boty.... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Jak si snížit IQ tričkem

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Nevkus, který se táhne už nekonečnou řádku let. Překypuje... Celý článek


Reklama