Zimní vs letní typ

Kylar

06.04.16 17:09

U minulého příspěvku se mi nevložily fotky, tak to zkusím znova.

Zdravím,
chtěla bych se zeptat na váš odhad mého barevnostního typu. Stále pendluji mezi létem a zimou a nejsem si zcela jistá. Přikláním se spíše k zimnímu typu, ale pak nevím, zda typ kontrastní, chladný…dokázal by někdo poradit?
Z barev nosím většinou černou, o které jsem přesvědčená, že mi sluší nejvíce, pak šedou, khaki zelenou, vínovou, bílá se zdá být také v pořádku, ačkoli mám radši tmavé barvy. Tmavě hnědá mi také nedělá problém. Horší už je to s výraznými barvami, ačkoli studenými, mám pocit, že mi nesedí. Spíše syté tmavé tlumené barvy.
Díky za rady :)
PS: Přírodní barvu vlasů mám tmavě popelavě hnědou, na fotce mám asi 1.5 cm odrost, ale není to skoro vidět ani v reálu.


Reklama

 

Souhlasím stím, že výsledný dojem ovlivňuje barva vlasů. Ony odrosty možná nejsou vidět, ale vlasy nejsou obarvené úplně ideálně- přirozeně jsou vlasy tmavší u kořínků než na konečcích a vy to máte přesně naopak. Kolem obličeje máte vlasy o 2-3odstíny tmavší, než je vaše přirozená barva. Pokud se barvíte doma, barvěte si jen odrost, protože na konečcích se ten pigment pak vrství, což v kombinaci s tím,že drogerkové barvy jsou určené na šedivé vlasy a tudíž se silnějším vyvíječem, než by vám dal kadeřník, dělá právě tenhle efekt.
Ideální by bylo si sepnout vlasy tak, aby byl vidět pouze odrost, stoupnout si před zrcadlo a porovnat, jestli vám spíš sluší temně modrá nebo černá. Osobně to tipuju na tu modrou, takže na letní typ(na ten ukazuje i ta tmavě hnědá). Na druhou stranu si myslím, že barvy, co nosíte, se k vám hodí, takže je prostě noste dál a neřešte typ.

UzZase +748/-167

07.04.16 11:01

 

Podívala jsem se na blog, který posílala slečna výše a já Vás vidím jako chladný zimní typ, případně tlumenou zimu. Soudím tak dle přírodní tmavosti Vašich vlasů, ty odrosty opravdu téměř nejsou vidět. A také si Vás opravdu nedokáži představit v typicky letních barvách jako je světle levandulová, světle růžová apod. Nejde o to, že byste je mít nemohla, ale výraznější barvy na Vás prostě budou vypadat lépe. Takže za mě zima.

Nat_flei +5/-2

06.04.16 20:11

 

Já hlasuju pro zimu, ale spíš tlumenou než kontrastní. Jinak plně souhlasím s příspěvkem UzZase ze včerejška ohledně způsobu dobarvování odrostů.

Kylar: Odpověď mi pomohla, děkuji!

irma73 +3208/-1082

08.04.16 20:04

 

Určitě jste chladný typ, ale který konkrétně je těžko určit - celkový dojem velmi ovlivňují barvené vlasy. Zdá se mi, že jsou na Vás příliš černé a „tvrdé“ (je to vidět na srovnání s obočím) a proto máte dojem, že Vám nejvíc sluší černá barva. Skvělý článek o začarovaném kruhu nevhodných barev je na už zmiňovaném blogu: http://supervizaz.sk/…rovany-kruh/)

Vaši nejtmavší vhodnou barvu odhaduji spíše na antracitovou než na černou, proto bych také vsadila spíše na některý středně kontrastní typ. Další rady, jak najít Vaše nejlepší barvy:
 https://www.insideoutstyleblog.com/…seasons.html

https://www.insideoutstyleblog.com/…ontrast.html

https://www.insideoutstyleblog.com/…process.html

linda21 +1887/-436

07.04.16 00:33

 

Nepřipadá mi, že by ti černá barva vlasů prokazovala špatnou službu a vypadala nějak tvrdě. Působí to na mě sněhurkovsky. Světlejší obočí můj dojem nekazí a vždy se mu dá trochu pomoci. Jasná zima.

JoeAnna +4/-4

07.04.16 03:44

 

Spíš letní, nejste natolik výrazný a jakoby tvrdý zimní typ…

arwenn +6095/-849

07.04.16 13:01

 

Nejsem vůbec žádný odborník, ale odhadla bych vás na tlumené léto nebo chladné léto. Zkuste mrknout na www.supervizaz.net

NInaL. +538/-133

06.04.16 19:55

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Balenciaga nabízí luxusní kopii modré IKEA tašky

Po celém světě jsou vidět falešné kabelky, pásky, oblečení či boty.... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Jak si snížit IQ tričkem

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Nevkus, který se táhne už nekonečnou řádku let. Překypuje... Celý článek


Reklama