zničené hedvábí

Atrofie

04.08.14 21:47

Prosím,
nemáte někdo tip, jak je možno zachránit mnou nešetrně vyprané hedvábné šaty? Bohužel jsem udělala diletantskou chybu - šaty zakoupené v secondhandu jsem automaticky (v domnění, že s ohledem na cenu jsou jasné polyesterky) hodila vyprat s ostatním prádlem na 40°, a až při žehlení zjistila, že se jedná o 100% silk :-( …jsou na nich takové ty klasické jakoby vybělené „cestičky“. Obarvit je nechci, jsou vzorované (černé s barevnými kruhy), asi by to nedopadlo. Myslím, že už se to tu kdysi někde probíralo, ale mně se nepodařilo nalézt, tak si dovoluji optat se znovu. Je nějaká šance na záchranu nebo je to definitivně v háji? Předem díky za odpovědi.


Reklama

 

Je to v háji, ptala jsem se tady na to já, stalo se mi uplně totéž. Rady byly obarvit, mé šaty jsou černé. Nakonec jsem to nechala tak a nosím je, když se to vyžehlí, není to tak hrozné. Ale už se toho nezbavíte.

Atrofie: Odpověď mi pomohla, děkuji!

kayav +87179/-22731

05.08.14 09:28

 

Bohužel to nejde spravit - v místech, kde je látka světlejší, je hedvábí polámané ždímáním. Jedině šaty hrdě nosit a tvářit se, že na nich nic takového není, nebo že je to schválně.

Atrofie: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Fatabuna +1837/-272

06.08.14 16:02

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Cannes 2017: Greenery a třpytivé oblečení

Minulý víkend se v Cannes konal filmový festival. Kdo by očekával... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Růžová je zženštilá a zelená pro citlivky. Co dělají barvy v naší hlavě?

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Přemýšleli jste někdy o tom, co o vás říkají barvy, které nosíte?... Celý článek


Reklama