Zúžení sukně

Fialové kafe

20.12.12 21:04

Zdravím, z internetu jsem si koupila tuto rudou sametovou sukni. Byla už jen ve velikosti 40 (běžně mívám 36-38) věděla jsem, že mi pravděpodobně bude velká, ale prostě jsem ji moc chtěla :) Potřebovala bych ji tedy asi o jednu velikost zmenšit. Byla bych moc vděčná za jakýkoliv návod, jak ji přešít.

 

Myslím, že bude potřeba ji „rozebrat“. Asi bych to dala švadleně, aby posoudila případné pasové záševky ( nejde mi to rozpoznat, jestli tam jsou) a zmenšení. Chyby a párání by na sametu nejspíš byly vidět.

Chany +14093/-1448

20.12.12 21:18

 

Podle obrazku to vypada na 4-dilnou.

Nejlepsim resenim by bylo ji celou „rozhodit“, kazdy dil (vc. pasovky) zuzit pomerove o tolik, kolik ve finale potrebujete a sesit zpatky. Jestli je to ale presne ta, kterou mate koupenou, predem upozornuju, ze pri domacim siti budete nahrana bez obnitky (overlocku). S nejvetsi pravdepodobnosti (dle fotky) je to samet pruzny a minimalne spodni lem musi byt sity pruznym petinitnym stehem, ktery klasicky sici stroj nezvladne. Kdyz to sesijete rovnym, nite vam pri prvni prilezitosti „natazeni“ latky popraskaji. Slo by to leda entlem a to bude vypadat hloupe.

Dalsim resenim (ktere byste zvladnla i sama doma s obyc sicim stojem, prip. i bez nej!) bude rozparat pouze pas, ten zuzit na pozadovany obvod a prebytecnou latku z obvodu sukne nenapadne a vhodne poskladat do raseni. Po tomto zakroku to ale samozrejme nebude vypadat navlas stejne jako ted!

Martishka +901/-68

21.12.12 10:09

 

Nestačilo by jen projet boky na stroji?

Blair +2944/-512

22.12.12 18:55

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit