Zúžení svetru

Oveeec

27.12.14 16:54

Milé pekelnice,

poraďte mi prosím, jestli se dá zúžit svetr na stroji, respektive jestli to není nesmysl. Koupila jsem si kdysi na blind svetr, ale je to fakt stan - je to teda účel, protože rukávy jsou normální, ale vypadá to prostě divně. Měla bych ho zabrat po stranách, nebo vyrobit někde sklad…?

Děkuju!

 

Zhubla jsem během roku 30 kg, takže zužování je můj velmi častý chlebíček, protože některých svetrů a triček jsem se nechtěla vzdát. Mám šicí stroj Janome, prošívám normálním stehem po stranách, já zužuju i rukávy, takže od zápěstí až k bokům. V ždy si nejdřív našpendlím a pak prostehuju, pak teprve šiju. po ušití zaentluju a teprve potom odstřihávám přebytečnou šířku, nikdy obráceně. Navíc zaentlované švy ještě přišívám kousek k okraji, aby netrčely.

Oveeec: Odpověď mi pomohla, děkuji!

motiva +1207/-262

27.12.14 20:47

 

Radila bych vám jiný steh než klasický klikatý entl, např. tzv. pletací steh nebo takový, co šije jakoby chvilku rovně a pak udělá zub, s těmi šiju úplety bez problémů.

Oveeec: Odpověď mi pomohla, děkuji!

dagur +4064/-805

27.12.14 20:14

 

ja som si zužovala sveter po stranách a nič sa mi nekrútilo. Použila som namiesto kovovej pätky plastovú. Tá tak netlačí na látku a tá sa potom tak neťahá a nič sa nekrúti.

Oveeec: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Ančurka +335/-184

27.12.14 18:02

 

Přidám svou zkušenost - také jsem si zužovala svetr na šicím stroji, po stranách zůstaly docela široké pruhy přebytečné pleteniny, tu jsem odstřihla a pro jistotu 2× přejela entlem. V tuto chvíli se ten kraj zkroutil a bylo to bohužel dost vidět.
Touto cestou se tedy nepouštějte a raději přenechte švadleně.

Oveeec: Odpověď mi pomohla, děkuji!

megisek 1 +1154/-301

27.12.14 17:28

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Šaty pro Melanii Trumpovou

Svět napjatě očekával, jaké šaty si nová první dáma USA oblékne na... Celý článek

Poslední článek:
Chlupaté parky a vystrčené zadky. Které trendy z loňska se udrží?

Rok 2016 byl bezesporu rokem obrovských změn - ať už pozitivních,... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit