Komu se nelení, tomu se Zelení

26.03.10 | autor Ada

*

Narážím poslední dobou nějak často na jméno módní návrhářky Marie Zelené. Poté, co jsem spatřila fotku jejích šatů pro jakýsi projekt představování českých měst, začala mě enormně zajímat. Ty šaty jsou v podstatě reklamní kostýmy, tedy mimo můj zájem, paní Zelená však bude mít jistě i normální kolekci...

Má. Malinko mě zklamala, čekala jsem větší hrůzu, na které bych si pěkně smlsla; většina šatů je však vcelku normální, ač bez větší invence, dvoje troje z nich i hezké. Pár klenotů se ovšem našlo. Běžný standard paní Marie tak nějak zvládá, na extravagantní pole by se ale určitě pouštět neměla. Tam se teprve ukáže, kdo na to má a kdo ne.

Jedny z nejhnusnějších jsou nepochybně tyhle "večerní šaty". Nešťastný ocas je hřích číslo jedna, kterým trpí půlka českých takynávrhářů. V jiných zemích to vychcípalo nejpozději v polovině devadesátých let. Proužek přes prsa a třpytivé pásy se hodí na karneval v Riu nebo do kabaretu. A ty spodky radši snad ani komentovat nebudu, suknička pod zadek a bachraté nesedící kalhoty ze saténu si to nezaslouží.

Zdroj: www.mariezelena.cz

Variace na předchozí téma. Kalhoty v kombinaci s úspornými živůtečky a k tomu, pro rány boží, krajkové záclonky. Ani ty missky v tom nevypadají k světu.

Zdroj: www.mariezelena.cz

A plynule přejdeme od špičatého zeleného živůtku k modrému.

Zdroj: www.mariezelena.cz

Jednu dobu se to nějak nosilo, zahraniční a poté i naše hvězdičky uvazovaly přes prsa kapesníček, který měl vzadu jenom šňůrky. Obvykle se to třpytilo, bylo to splývavé a nejlíp to vypadalo na řádně okozených amerických herečkách béčkové kategorie. A co neudělaly některé české návrhářky: chytily se toho, adaptovaly to na zdejší nesmrtelnou módu korzetových šatů do společnosti a vzniklo to, co má na sobě Dolinová (nepohrdla bych v padesáti její postavou, ale takhle vysušená a vybledlá být nechci). Už se to naštěstí neobjevuje moc často, ale Marie Zelená ten špičatý tvar očividně občas nedokáže vypudit z hlavy. Příště radši normální korzetový živůtek se sukní, sice to taky nebude nic extra, ale aspoň se mi nebude dělat divně.

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.5.10 20:23

Nedalo mi to a vyrazila jsem na web paní Zelené hledat ty „lepší kousky“. Kde jsou??? Ona je opravdu návrhářka? Lidi jí za ty hrůzy platí? Nechápu…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.5.10 21:49

http://www.mariezelena.cz/…continental/
tohle je vážně skvělý, včetně těch překlepů…přinejmenším víme, kterých hodnot „našeho národa, kde máme kořeny“ si teda určitě nevážit…třeba obecně rozšířeného přesvědčení, že pravopisné a stylistické chyby nikdo nepozná, protože všichni jsou stejnej debil jako já a komu to vadí, je debil, ze všech největší a taky hodnoty přikládané hrůzostrašným volánům. Je to k smíchu nebo k pláči?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.10 22:35

Za povšimnutie stojí aj „vlajkonosička“, či „vlečkonosička“ za p. Dolinovou. Od obuvi až po blúzku vyrobenú pravdepodobne z celtoviny zn. MASH je to jedna div divúca HRÚZA ! Ja bych v tom nešla ani do sklepa pro uhlí, a ne na modní prohlídku…Óh, to je skutočné Módne peklo!!!

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

What Kate wore

Autor: Ada

Než dokončím nějaký delší článek, tak vás upozorním na stránky... Celý článek

Kontrasty I

Autor: Ada

Zdroj: fler.cz, Burda... Celý článek