Fler

14.04.10 | autor Ada

Cizí slovo? Záhadná zkratka? Zahraniční gurmánská specialita? Kdepak. Fler.cz, pokud o něm ještě nevíte, je jedinečný projekt, který poskytuje všem tvořivým lidem možnost představit a prodávat své výrobky. Když si založíte vlastní webovky, najde je jen pár lidí, zato na Fler chodí denně zástupy návštěvníků a někteří tím obřím e-shopem lidové tvořivosti  listují klidně hodiny a vybírají. Najdete tu oblečení, šperky, keramiku, dorty... plyšové medvídky, povlaky na polštářky, pedigové košíky, bonsaje a vůbec všechno.

Jenže na Fleru vládne svoboda. Nesedí tam žádný arbitr, který by určoval, co je vkusné a hodné ucházet se o zákazníka a co ne. To nekritizuji - bylo by špatné, kdyby se tam něco takového dělo. A kromě toho to zaručuje fůru materiálu pro módní peklo. Kvalitní a nápadité věci tu rostou na půdě úrodného humusu. Většinou pleteného, háčkovaného a batikovaného.

Zdroj: fler.cz

Na pupíček odhalený v rafinovaném rozparku jsem zůstala  jen němě zírat. Možná, kdyby byla halenka pletená na menší velikost... tedy určená pro mladé štíhlé děvče s dokonale plochým, opáleným bříškem a pupíčkem k sežrání... ne, ani tak... co to je? Co to je?!

Začali s tím myslím Američané, ale teď jsou různé kluby hnusných svetrů zakládány i v jiných zemích a při různých příležitostech pořádají zábavné ugly sweater parties, na které si každý člen obleče tu největší svetrovou hrůzu, kterou má doma, a na závěr mejdanu se vyhlašuje ten nejošklivější. Většina ugly sweaters jsou pestrobarevná díla plná různých vzorů, zvířátek, kytiček i celých scenérií. Tenhle svetřík s vkusnou azurovou aplikací ovšem okouzluje svým minimalismem.

Zdroj: fler.cz

Zdroj: fler.cz

 

Háčkované oblečení se pravidelně vrací do módy, ale jestli to má za něco stát, je potřeba sledovat trendy. Modely, které mají dnes obstát, musejí být jako pavučinka a připomínat jemnou krajku; ideální jsou lehké šálky, šátky a různé krajkové přehozy - koukněte třeba na tenhle Chanel. Řampulácké práci, divokým barvám a ňadrům obháčkovaným do podoby masožravých květin odzvonilo. Sorry.

Zdroj: fler.cz

Zdroj: fler.cz

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.4.10 21:19

Pomoc! Ten prostřední svetr :D Málem mě to srazilo ze židle :))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.4.10 18:55

O môj bože, pletenie takych svetrov by mali zakazať!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.5.10 12:58

Fler.cz zdraví!:-)

Michala, Fler tým


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.8.10 19:31

„Tenhle svetřík s vkusnou azurovou aplikací ovšem okouzluje svým minimalismem.“ už dlouho jsem se nad něčím tak dobře nezasmála. děvče, válíš!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.9.10 14:28

to jsem netušila, že jsou i takové unikáty. Ugly party…to jsem se zasmála


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.10.10 17:44

Fler miluju, jednak proto, ze tam maji uzasne veci ktery se mi pomalu plni byt, ale taky proto, ze se u nej neskutecne bavim :))) Tohle je jen mala ukazka :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.10.10 21:22

Náhodou jsem zabrousila na tyto stránky a nestačím se divit:) , díky moc -vážně se bavím a u svetříku jsem se řehtala jak kůnˇ -což se mi stává zřídka.......DÍKY


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.10 20:26

Jsem velkým příznivcem Fleru a ráda brousím jeho stránkami…ale je fakt, že často si říkám co je moc to je moc, proč chybí lidem alespoň kapka soudnosti?? Opravdu díky za tyto stránky, pročetla jsem co se dalo a skvěle se tu bavím! :-))))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.10 23:05

Fler je občas případ sám pro sebe. Já se velmi bavím u „historických“ oděvů. Obzvláště mne zaujaly tyto „renesanční“ ze závěsoviny či čeho ušité šaty http://www.fler.cz/…-saty-741130


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.5.11 18:58

Souhlasím, na fler.cz se při troše snahy dá najít i spousta úžasných kousků. Jenže bohžel třeba taky tohle: http://www.fler.cz/…ilko-1652597
PROČ, PROČ, PROOOČ!?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.6.11 01:03

Prokleté tvé stránky..jsou tak úžasné a vtipné, že jsem nad nima proseděla půl své noční směny..kdo teď za mě udělá tu práci..to teda nevím :-) Ale nejvíc jsem se pobavila a od srdce se zasmála nad svetříkem a azurovou aplikací…super…díky


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.6.11 05:53

Ten svetr je fakt hustej. Jestes mohla napsat, jestli uz byl v prodanych nebo teprve vystavenej k prodeji ;-)
Uz jsem tady na tvym psani po nekolikate, vzdy se zarukou a lehkosti pobavis, jen tak dal.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.7.11 20:10

Pupíčkový modýlek je to první, co jsem zde spatřila, jen tak brzo se od pekla neodtrhnu.
Svetřík s azurovou aplikací nemá chybu, modelku do něj evidentně navlíkli násilím, má takový rezignovaný postoj, za to nemá podprsenku.
Háčkované kreace se musím zastat, je to sice hnus s hnusem, ale pěkně uháčkované.
Piš dál, slzím smíchy!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.7.11 22:30

opravdu vtipně napsaný článek :-) se mi chtelo brecet..jo slovo řampulácké je fakt originalni :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.4.12 23:18
hrůza

To je fakt šílený,co jsou některý lidi schopný vystavit a prodávat.Kolikrát se lidi přes tu šílenou hromadu braku nemůžou dostat k pěkným věcem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.4.12 10:07
Souhlas

JJ, fler.cz miluju, ale někdy, než se dostanu k něčemu zajímavému, tak to vzdám, ale zase mám své oblíbené tvůrce a u těch objednávám stále, díííííííky jim! :-))

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Oděvní ateliér… Donát!

Autor: Ada

Když se řekne "oděvní ateliér", znalcům naskakuje husí kůže.... Celý článek

Jarmily na nohy: v čem (ne)chodit do fitka?

Od Novýho roku cvičím! Klasický novoroční předsevzetí. Nejdřív jsem... Celý článek