Jak zestárnout o 50 let snadno a rychle

22.04.10 | autor Ada

*


Foto: Vianaa

Mizerná návrhářka se dá jednoduše překousnout tak, že si jí nebudeme všímat a nebudeme si kupovat její výtvory. Pravé peklo je ale tohle, co vídáme denně na našich ulicích. Slečně je zhruba kolem dvaceti (obličej jest rozostřen, neboť obličej je podle zákona osobní údaj, ne proto, že by to ve skutečnosti byla utahaná stará paní a já se vám snažila nakukat, že jde o mladici, bohužel fakt ne!) a v oblasti módy se jí podařil vskutku parádní kousek. Netrvám na tom, aby se lidi oblékali podle posledních trendů, ostatně většina z nich stojí stejně za prd, ale takováhle absolutní apatie a rezignace?! Neforemná sukně a stejně neforemná sakobunda z roku raz dva dělají sexy postavičku. Květovanou látkovou tašku bych odpustila, na tahání nákupů a velkých věcí je velká skladná kabela skvělá, jen doufám, že igelitka se nese pouze z obchodu domů a není standardní výbavou dotyčné slečny. S těma mastnýma křupkama bych radši přestala (vím, že Bake Rolls jsou dobré, to tak u nezdravých věcí bývá), vypadá to, že jsou standardní svačinkou dotyčné a proto vypadá tak vyčerpaně, junk food vám nedodá žádné vitamíny, děti, a na zuby a na cévičky to taky není zrovna ono... Ale to už zbytečně rýpu. Stop natahovacímu plkání a vrhněme se na ten zlatý hřeb! Bufáčky z oddělení pro seniory a úchvatné proužkované ponožky dovádějí důchodcovskou image k dokonalosti. Jak jsem nedávno podotkla, světlé boty je třeba často čistit, zvlášť ve městě, jinak budou vypadat takhle. Existuje také mnoho hezčí obuvi, která zůstává pohodlná - stačil by malý podpatek a trochu svěžejší design. Ponožky ani komentovat nebudu.

Mladé ženy, oblékejte se mladě a hezky, tohohle si v důchodu ještě užijete dost!

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
Durduin
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.4.10 19:35

Copak tohle není variance na lookbook? :-D
(tam přece má taky každá neforemnou bundu, botky bez podpatků a do nich ponožky ;-D)

Suzinqa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.4.10 09:03

este sedi s roztiahnutymi nohami jak dojka pod kravou :)

Taky z Fleru
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.5.10 10:31

Eh, píšete opravdu vtipně a pěkně, ale přesto mi to nedá si také trochu rýpnout…
Občas bych chtěla vidět vaše každodenní modely, jak vypadáte neustále šik. Ono to občas dá práci, každé ráno se sladit od konečků vlasů až po špičky prstů - aj pro ty dvacetileté slečny.

Ty ponožky jsou i dle mého názoru „výkvět vhodný leda tak pro studený večer strávený o samotě doma“, ale očividně se slečně líbí. (Možná ráno vyběhla ven v silonkách a byla jí strašná zima - v tašce měla jen fusakle od bábinky, tak je v zoufalství nasadila).

Ad boty bez podpatku - praktické. Na procházku mimo hlavní cesty - příjemné (podpatky se neboří do hlíny). Člověk jde sem tam na špacír i neplánovaně po práci do parku - vy nechodíte do lesa jen tak?

A že je slečna barevná - asi se snaží nebýt od hlavy až k patě černá. (Jako např. některé návrhářky, které rády kritizují obyvatelstvo z nevkusu a (ne)sladění, ale samy jsou v jedné barvě - černé. To se pak ladí dohromady mnohem jednodušeji.) Květovou kabelku má slečna asi jednu - holt ve dvaceti existuje dost studentek, které mají kabelky dvě - na denní nošení a malou na „jiné příležitosti“. Bydlí na koleji tři na pokoji - nemají k dispozici zvláštní šatnu.

Tolik k vaší kritice… ale styl psaní lehký a čtivý (asi proto to vlastně čtu :)

Mariya
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.5.10 13:44

Tak okecat se da vsechno, ze))
ja taky nemam moc kabelek, ale kdyz si vybiram nejakou, tak si vzdy rozmyslim jaky mam satnik a jak mi bude s cim ladit. Evidentne ale teto slecne podobne myslenkove pochody chybi. Proste na to SERE. A to fakt neni omluva))

Michaelka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.8.10 17:54

Slečna má takový ten bezdomovecký look :D Ještě by to chtělo krabicové víno :D

Panenka_bohemica
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.9.10 11:27

Takovýmhle ženám se skládají básně… ty ironické.

mimo.ň
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.10 21:02

Nejhorší na tom je, že to asi myslí dobře - snaha vymanit se z černočerné, případně džínovo-vietnamské a kdovíjaké ještě uniformy (nosím džíny 360 dní v roce, tak vím trošku, do čeho rýpu) je dost patrná. Bohužel to popadla za dost nešťastný konec… a je spíš parodií kreativity.
Nemyslím si, že by byl problém čistě v penězích… studentky si asi vuittonky nekupují, ale právě na fleru je k dostání spousta originálních a cenově dostupných kreací.. k tomu oblečku - někdy si říkám, že tolik diskutovaná muslimská burka v jistých případech opravdu chrání… ani ne tak dotyčnou ženu, ale její okolí před utrpěnými šoky ,–)
Zde by byla na místě …

monika
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.10.10 17:48

a nemohlo by vám to bejt šumák? třeba je slečna stokrát chytřejší než vy všichni tady a klidně bych tipla i spokojenější, evidentně nebude tak jednoduchá, aby řešila co zrovna vy máte na sobě…zoufalci…-))))))))))))

Nera
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.10.10 19:03

Monika: ano takoví matfyzáci jsou taky tisíckrát chytřejší než my a podle toho vypadají, ale někteří svojí nízkou EQ už i ohrožují okolí :)
PS: než začnete něco o předpojatosti, s matfyzákem jsem chodila a udělat z něho normálně se oblékajícího se člověka dalo roky práce

Panenka_bohemica
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.10.10 22:28

No jistěěě! Trhani jsou ti intelektuálové a ti upravení jsou metrosexuálové a bárbíny. Přicházíte taky z jednoduchého světa, koukám. :-)

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.10.10 23:17

Určitě je chytřejší než všichni ostatní. A to na první pohled.

Sigi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.10 08:01

Hold každej jsme nějakej a myslím si, že nám smrtelníkům nepřísluší soudit, nebo kritizovat druhé, protože o druhých nic nevíme, o jeho pohnutkách, existenčních problémech atd. Každý jedinec je originál a tak se to má brát. V tom je ta pestrost života. Někoho ulítlost druhých pobaví, druhý začne pomlouvat - co je lepší? Život je od toho aby se žil a pokud možno barevně. Svět se taky nenoří pouze do barev, ladu a skladu dle našich představ. Každý by měl pracovat sám na sobě, protože až se jednou ohlídne, aby se mohl smát, třeba tomu jak si to užil i v netradičním oděvu.

Panenka_bohemica
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.10 11:40

V Česku chodí celá masa šedých originálů. Je to hnus, soudit na první pohled, že jo. Právě proto, že lidi si do hlav nevidí, by jim ten první dojem neměl bejt u zadku. A pokud jim to je fakt jedno, i okolí to bude tak brát…

Panenka_bohemica
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.10 11:50

Mimochodem, to na fotce není ulítlost. To je usedlost až k pláči..

Lucka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.10 17:08

Takhle vypadá člověk, kterej už to vzdal.

irix
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.10.10 10:47

bane, ona to nevzdala, ponožky má vyladěné k mikině a tašku má novou, nového módního vzoru, tak si jí chce užít. je oblečená ve stylu countrystreet look, t.j. pohodlí na dlažbě i polní cestě. je to dívka praktického založení, která dosud nedostala příležitost, nikdo ji nenaučil, jak se vkusně oblíknout. aspoň nemá mini, ze které by lezly všechny špeky, nebo tílko odhalující k až pláči anorektické klíční kosti.

scully
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.12.10 09:53

Pod vetu ze nekteri matfyzaci (a ja doplnim ze i cvutaci) svou nizkou EQ ohrozuji okoli se podepisuji. Souhlasim v plnem rozsahu a kdybychom byli na facebooku, dala bych palec nahoru a „libi se mi“ :-)))

obludka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.1.12 12:01

Jedna moje kamarádka se oblíká podobně a všechny moje (a nejen moje) snahy končí v nedohlednu… Nejspíš je to prostě tím, že rodiče jí vždycky tak nějak bránili vypadat „normálně“ jako ostatní holky a tak se oblíká tsaromódně jako oni i teď v dospělosti. Ale je to smutný, no, vždycky se to dá nějak spravit…

rice
356 příspěvků 27.1.20 15:55

Ty brďo, já teda nevim, ale tohle je takovej úlet, až je to cool :) Slečna je mi asi sympatičtější, než černomodrý zástup džíny-bunda.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Témata článku

Míchaná zmrzka

Autor: Ada

Jako banánovo-třešňová točená vypadala paní (věk 40-50), zastižená... Celý článek

Kde je dno českého návrhářství? (2.)

Autor: Ada

Pokud jste sem přišli přímo z prvního dílu článku, jistě jste... Celý článek