Jděte už s tím tvořeníčkem někam, děkuji.

26.05.10 | autor Ada

Kamarádka a kolegyně v oboru onehdy vyprávěla, jak již mnoho let učí jakýsi kurs poválečného umění (1). A že pokaždé, když studenti kafrali ve smyslu, že takový Pollock, to nic není, to je jenom umatlané plátno, tak nabídla extra kredity tomu, kdo do konce semestru něco takového spáchá, na plátno, metr krát dva. Jedna odvážlivkyně se našla a poté, co překonala všechny různé technické překážky a tak vůbec, zahlásila vyučující, té mojí kamarádce, že fakt jako ani trochu netušila, že to je taková fuška.

Poučení: Dělat něco pořádně je fuška. Ne, nejde to ojebat, vzít nějakou zkratkou, vynechat půlku technologického postupu, rozhodnout se, že todle přece stačí.

Aby bylo jasno, naprosto mi nevadí, když se někdo věnuje libovolnému umění nebo řemeslu v míře, v jaké na to stačí. Když někdo kreslí blbě, ale rád, budiž mu ke cti, že kreslí, že se třeba i snaží něco naučit, a tuplovaný potlesk za to, že si je vědom, že ač rád, kreslí blbě a nemá tedy potřebu strkat to pod čumák světu. Někdo tuhle sebereflexi postrádá... nebo co.

Našla jsem zase jeden blogísek. (odkaz byl odstraněn)
Paní se zjevně baví tím, že něco tvoří. Nechť je jí přána i tvorba, i to, že o tvorbě má blogísek, ale probohaživýho, ať se dvakrát zamyslí, než na něco začne sepisovat návod:

Špachtlování
Možná si říkáte co je to zase za výmysl. Napadlo mě když se může malovat špachtlí na obrazové plátno, proč to nezkusit na tričko.

Nápadama to začíná, Mostem končí.

Aby bylo jasno, špachtlí na obrazové plátno (jauva, jauva, obrazové plátno, to je fakt výraz), teda, na plátno, desku, nebo jiný podklad, se nanášejí pasty. (2) Účelem je, by vzniknul plastický povrch a takové ty postradatelné maličkosti jako hra světel a stínů na hrbolcích. Pasty jsou obvykle bílé a barva se nanáší na povrch. Teda, platí pro baroko, moderní malíři i mazalové dělají věci všeliké - a proto si kdejaký trouba myslí, že to je vlastně jednoduchý.
No, špachtlí, štetcem nebo smetákem, voilà: (3)

Zdroj: odkaz byl odstraněn

Nová, neotřelá technika v rukou asi obratných, ale řízených mozkem zaslepeným, vám vyrobí triko, které vypadají přesně jako ty montérky, ve kterých jste natírali vrata.

Tvořilky a tvořilíci, děte radši do městských sadů natírat lavky.

----------------------------------
(1) výtvarného - pro případ, že někdo se mnou nesdílí myšlenkový vesmír
(2) to je terminus technicus, nejde o pastu na zuby ani o pastu na parkety
(3) česky: tumáte. A smiřte se s tím, že jsem inťouš.

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.10 18:33

Z tohoto blogu jsem dnes měla velkou návštěvnost a tak jsem se přišla podívat. Výsledek mělo být tričko, aby vypadalo jak píšete „když se natírají vrata“ jsem ráda, že to tak bylo pochopeno. Děkuji tímto za reklamu. Hanka


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.10 07:17

Mě to teda ze všeho nejvíc přípomíná triko nebohé oběti ubodáním nožem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.10 10:01

Jawohl, vypadá to jako součást kostýmu na Zombie Walk.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.10 14:08

stajl jak prasa


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.5.10 14:16

no vida, už vím, jak vyrobit nějakou příšernost na zombiewalk… nebo že bych spojila užitečné s užitečným a vyrobila to raději při natírání vrat?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.5.10 23:05

No a takovéhle umělkyně udávají na Fleru tempo. Fuj, konečně to někdo napsal!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.6.10 20:57

Návštěvnost není všechno!!! Skutečně by to chtělo víc sebekritiky. Nechápu, že má někdo potřebu zprznit „každé triko“, co mu přijde pod ruku. Škoda materiálu i času. Zvlášť je mi líto těch, co se na to musí koukat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.6.10 10:05

asi se zajdu podívat raději na ten haněný fler, vypadá to, že tam budou zajímavější věci k vidění a inspiraci. tady akorát nadáváte a to co nabízíte se mi nelíbí a většinou bych to fakt na sebe nevzala


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.6.10 16:22

Ale paní to vzala myslím hrdinsky! Tomu zase všechna čest. No já bych mohla vlastně přidat další špachtlové věci někam na stránky fleuru. Mám jich ted doma docela dost po reknostrukci :-), nebo dál vyrábím šperky z skořápek ořechů, obrázky kočiček křížíková výšivka, dečky. Jo a je možné přidat foto?mám výlohu obchodu s látkymi v Lysé - fakt retro :-).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.7.10 19:32

Já bych se s nějakou špachtlí nezdržovala. Natřela bych plot a opřela se. Pro větší efekt se půjdu opřít i k sousedům. Mají ze 70. let 20.století zajímavé vzory vyvedené barevně. Za kolik mám takové triko prodávat na fleru ?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.8.10 17:56

ech, psala jsem rozsáhlý koment na ten blog a k mému údivu byl další den pryč…:/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.8.10 08:48

to miko: tvorilky holt neunesly konstruktivni kritiku:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.10.10 07:19

odkaz odstraněn? A proč? Aby autorka neměla vysokou návštěvnost na svých stránkách? Klidně mi napište, pošlu Vám odkaz na Hanky skvělé stránky plné tvoření, inspirace a návodů! Myšleno bez ironie.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.10.10 08:27

ajejej: Myslím, že to nebude ten důvod.

Stránky jsme viděla a nejsou plné toho, co ajejej píše.

Ada Pekelná
973 příspěvků 5.10.10 08:50

Odkaz byl odstraněn na žádost paní Hanky. Chodili se jí na stránky posmívat sprosťáci z Pekla.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.10.10 20:04

Nechodili se mě posmívat /to by mě opravdu nevadilo na to jsem zvyklá/, ale psali mě na stránky úchylci a nemělo to nic společného s kritikou trička byly to hloupé a velmi vulgární výhružky a osobní útoky na mojí osobu. Hanka


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.10 19:45

Tady pani bych nebuzerovala, triko je při pomyšlení na nošení sice děs, ale neprodává ho za nehorázné sumy a aspoň sama netvrdí, že to je jedinečný umělecký kousek - jako někteří jiní jedinci. / Teda pokud mi něco neuniklo :-))

Že někdo něco plácne na triko a napíše postup pro ostatní, co potřebují např. zabavit harantíky, mě nedere, i když je to pakárna.

Ovšem článek dobrý, hlavně úvod a poučení.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.10 14:39

Dobrý den, dovolím si malý postřeh, v dobrém: odkaz je sice odstraněn, akorát já jsem stránku našla do 5 sekund - když je zde uvedena doslovná citace z těch stránek, tak zkopírováním těchto slov do Googlu mi vyhledávač hned nabídl zdrojovou stránku . Tím se „nechlubím“ - jen chci upozornit, že vymazání odkazu není bohužel všespasitelné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.10 14:43

To mi připomnělo jeden obchůdek na Fleru(ani jsem dlouho nehledala a vyjelo mi to v první stránce nabídky modních kousků).SOuhlasím s tím,že ,když někdo chce tvořit, ať to dělá,ale některé výtvory této paní mi připomínají mé nepovedené prvotiny na základce,kdy jediné,co jsem na triko malovala, byly spirálky a sem tam nějaká ta kytka…http://www.fler.cz/zbozi/spiralovka-modra-damske-tricko-816004


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.5.11 21:18

Uz zasa ste ma potesili. Nahlas sa tu smejem a manzel sa pozera ze co to citam. Vase blogy su kruto pravdive a neuveritelne vtipne. Dakujem zo Slovenska


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.7.11 06:52

čítam si spätne články a moja 2,5 ročná dcérka mi práve pozrela na monitor - uvidela tričko a smutne vraví ako keď si zašpiní svoje vlastné tričko: " Aha, vidíš, teta má špinavé tričko" … možno stačí niekedy počúvať malé deti, kým sa vyberieme do sveta či na internet …


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.9.11 22:14

Neuveriteľné! Vrelo ďakujem autorke za námahu pohľadať uvedené perly módy a predovšetkým konečne verejne povedať, že cisár je nahý!!! Nádhera, pobavila som sa ako dávno nie.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Témata článku

Dlouho jsme nebyli na Fleru...

Autor: Ada

...co říkáte? Mé pekelné kolegyni se dnes podařil takový úlovek, že... Celý článek

Luxusní Fler: Když nevíte, co s penězi...

Autor: Andrea

Jaký je rozdíl mezi tvořilkou a luxusní návrhářkou? Podle "Top... Celý článek