XXL průšvih

25.05.10 | autor Ada

*

Oblečení pro plnoštíhlé dámy má v Česku jedno specifikum: divoce vzorované polyesterové hábity typu "kredenc". Existují i odnože, tedy hábity méně divoce barevné, hábity pružné, hábity viskózové atd., ale všechno je to pořád tak nějak stejnej pes. Hábity najdeme v kamenných i elektronických obchodech a navzájem se od sebe jednotlivé kolekce (bráno geograficky i chronologicky) prakticky neliší.

Stereotypní vzor pro plnoštíhlé dámy zralého věku je jasný: krátké vlasy v nějakém červeném či mahagonovém odstínu, hranaté oblečení, hranaté boty, nosí-li dotyčná brýle, tak taky hranaté. Může se to stát už poměrně mladé osobě, pokud jí chybí kreativita, sebevědomí nebo IQ, a zpravidla k tomu dojde po dítěti. Rozdíl nacházíme jen ve vlasech, které jsou v tomto případě spíš blond. Mahagon přijde potom.

Zdroj: davona.com (vlevo), petrklic.cz (vpravo)

U nás prostě pořád panuje představa, že tlustá dáma by se měla oblékat do volných oděvů, protože volný střih zakryje nedostatky! Je to pitomost na entou, přesto vesele přežívá. Hlavním nedostatkem u ženy s nadváhou je její nadváha, totiž to, že vypadá jako kredenc. Volné hranaté hábity kredencovitost co? Zdůrazňují, proto jsou oblečením absolutně nevhodným. K tomu jsou usedlé a v divokých vzorech, v jakých se prodávají, prostě šílené.

Zdroj: www.maxi-moda-xxl.cz

Ještě lepší kredenc vznikne, narveme-li do ramen vycpávky, protože "rozšířená ramena odvádějí pozornost od širších dolních partií". Ehm? Jaké rozšířené dolní partie? Když má někdo pořádnou nadváhu, tak je širokej celej, a přidávat jakákoli další rozšiřovadla je kontraproduktivní.

Zdroj: www.galamoda-xxl.cz

Tahle fotka je vážně smutná :( Taková mladá, a už okudlaná, na nohách strašlivé černé špičaté křápy a na sobě... ani to popsat nemůžu, jak se mi kroutí útroby. Ty kytky mě hypnotizují, před očima se mi dělají mžitky, mám chuť zvracet a v těch zvratcích pak párátkem nakreslit kytičkovaný vzor a jsem si jistá, že by byl hezčí než tohle. Proč, PROČ se tyhle strašné xxl hadry šijí z nechutných umělohmotných šatovek potištěných fantaziemi venkovského feťáka, který do sebe o víkendu napere babiččinu lékárničku a pak jde relaxovat na louku? To si ještě nikdo nevšiml, že v tom ty obézní dámy vypadají jako sedačky ze zaprděného panelákového obýváku? Že kombinace opižlaných vlasů a hadrových krabic usedlého střihu vždycky vypadá jako něčí otravná tchyně? Tyrkysový maglajz s černými dírami, přes něj hozený hranatý bílý hacafrak a na krku trapná šálečka, ale hlavně že je sladěná, že jo?! Už mě toho někdo ušetřete, nechci se na to dívat, ani v e-shopech, ani v kamenných obchodech a už vůbec ne na ulicích. Je mi jedno, ženský, že vám to připadá vkusné, elegantní, decentní, hodné vašeho věku a postavení, není to ani jedno z toho, zahoďte to, spalte, rozdupejte a oblíkněte se laskavě tak, ať z toho nemám psotník. Děkuji.

Zdroj: petrklic.cz

Rozměrná postava se dá obléct i bez hran, hnusovzorů, vycpávek a propínacích blůziček. A nechci slyšet v komentářích kňukot, že se to nikde nedá sehnat. Dá, ale je to namáhavější než pár kliků v Petrklíči.

Zdroj: divaglamplus.com, myddnnetwork.com, weddings.about.com

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
Michala
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.05.10 21:18

Hezky pojmenované, ty poslední tři fotky jsou dobrý kontrast. Ale jako je to fakt, seděla jsem teď v jednom bistru na obědě a přiběhla opravdu rozměrná slečna, ale na vysokánských podpatcích, oháknutá a jen jsem od jídla koukala, jak vypadá sebevědomě a sluší jí to. :)

Veronika
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.05.10 07:45

Pro plnoštíhlé rozhodně doporučuju sárí :-) Když se do něj baculka zahalí, najednou v zrcadle objevuje, že má vlastně pas, krásná prsa a žensky tvarované boky (i když skutečnost pod sárí může být trošku jiná). Skříně a vycpávky pak bývají nadosmrti zapomenuty…

MP Kultakutri
34 příspěvků 26.05.10 11:26

Veroniko, já to už tvrdím dlouho, že tzv. etnické hadry jsou podstatně slušivější i na tom, kdo nevypadá jako figurína z výlohy, skýtají rozličné kreatývní možnosti… a tak vůbec.

Heidy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.05.10 17:21

Dovoluji si zpochybnit, že by etnické hadry byly obecně slušivější. Platí pro ně to samé, co pro všechno ostatní oblečení; musí být dobře ušité a navržené někým příčetným.

Sida
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.05.10 10:52

Hadry etnického typu baculkám (neboli klasickým postavám) slušívají. To si našinec uvědomí u nejednoho „historického“ filmu, kde z dekoltů lezou kostnatá hollywoodská ramena - historický úbor i lidový kroj počítají s ženou spánembohem v pase uštíplou, ale kyprou.

Aailyyn
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.05.10 19:38

Taky nemám míry topmodelky a zvesela se oblíkám do triček na tělo, mám ráda hlubší výstřihy, protože dáma s padesáti kily prostě nebude nosit na hrudi bujné poprsí (ledaže silikon), tak co bych se nepochlubila, když příroda nadělila, že… A to oblečení musí mít ale hlavně tvar. Projmutý sáčka, trička na tělo… Pytloidní hábity jsou děs. To ale musí vidět snad každá ženská, když to oblíkne, že to z ní dělá-starou mladou a navíc vypadá jak almara. Nechápu, že výrobci těhle hrůz ještě nezkrachovali a fakt je to schopnej někdo koupit a nosit. Neodsuzuju ani barvy, byť já mám teda osobně nejradši černou, ale myslím si, že mi ale sedí. Nenavlíkám to na sebe v duchu univerzálního motta „černá přece zeštíhluje“ (taky se tohle dohnalo dost ad absurdum), takže by ji měla nosit prostě každá, která nemá pětačtyřicet kilo i s postelí. Samozřejmě, dívenka s pár kily navíc jíž z titěrného tričenka a bokovek kouká… no absolutně všechno… je děs. Oblíkat se je větší kumšt než se řídit duchem hesla „jseš vychrtlá, no tak ukaž prsa, zadek, nohy, prostě všechno, protože je to sexy“ a nebo „jsi baculatá, zahal se do volnýho pytle“.

Monika
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.06.10 11:22

Reaguju na poslední příspěvek: takoví výrobci by nemohli zkrachovat, páč tady žijou lidi jako moje matka, moje bábi, na tak celkově moje příbuzenstvo, a myslím, že nejenom moje. Které si takové oblečení v pohodě obleče, a vůbec je nezajímá že vypadají jak almary. Samožřejmě že takoví výrobci nejsou nadšení z takový jiných co šijí přjatelné i pro baculky viz poslední tři fotky, ale pořád je tady dost těch co petřklíč a tak podobně považují za luxusní oblečení :-) A tak, když se kupuje není důvod měnit:-)

Georgina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.06.10 09:24

Trefa do černého:) Osobně štve, že třeba so bin ich katalog fotí tyhle potahy na kredenc na holkách, které ani nejsou tak almaroidní, ale mají akorát velká prsa http://www.otto-shop.cz/…-kosile.html?… Mám taky větší prsa a sháním zásadně věci na tělo nebo projmuté, ale někdy je to boj, nejvíc s máti, která by mě nejradší viděla ve volném xl, když mi v ramenou sedí M. V pytli bych byla almara i já a nepozná se, že kromě prsou mám i štíhlí pas.

K sárí: přání otcem myšlenky, opravdu silná žena, co má přes prsa břicho boky shodně metr, v něm vypadá úplně stejně kredencoidně jako v těch elegantních kostýmcích, zvlášť v potištěné viskóze, která je nejčastěji nošená, a když se nedá moc poctivé úpravě, na které sárí stojí a padá. A docela mě sejří jak často je sárí prezentováno jako oblečení pro ženy, které už se do ničeho jiného nevejdou, aby to nakonec nedopadlo, že tím bude tak profláklé, že se ho kdokoliv jiný než slonice bude bát nosit.

Veronika
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.06.10 10:59

Sárí samozřejmě z otylé dámy anorektičku neudělá, ale troufnu si tvrdit, že na postavě zapracuje mnhem víc, než kredencoidní hábity. Prostě zvýrazní, to co má, skryje to, co by být vidět nemělo (narozdíl od kredenců, které schovávají úplně všechno). Samozřejmě se bavíme o správně uvázaném sárí, špatně uvázané sárí bude katastrofa i na supermodelce. A v každém případě souhlasím s tím, že špatně vybraný, závěsoidní vzorek může celý efekt pěkně pokazit.

Zatím jsem si nevšimla, že by se sárí prezentovalo hlavně pro korpulentnější dámy ale naopak - jako oděv úplně pro každého. Jediný rozdíl je v tom, že plnoštíhlým je to potřeba trošku více zdůraznit - tak 90 procent z nich má snahu sárí odsoudit větou „jo to je jen pro mladý a štíhlý“. Od mladých a štíhlých jsme zatím větu „to je přece jen pro starý a tlustý“ neslyšela. Nicméně se sárí rozhodně doporučuje i například atletickým postavám - tj. žádná prsa, žádný pas, žádné boky, které se jinak v běžné konfekci musejí hodně omezovat, aby nevypadaly jako prkno.

Baculka na lovu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.06.10 09:17

Článek jsem našla náhodou a hodně jsem se u něj nasmála a opravdu mě pobavil a ta tvá upřímnost je odzbrojující. Sice bych to neřekla tak zpříma, ale souhlasím s většinou napsaných věcí a už bych jen podotkla, že sehnat něco hezkého na sebe není nemožné, ale je to vážně zatraceně obtížné. :)

Sir Gawain
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.06.10 00:49

Etnické hadry na Češkách mě většinou děsí, zejména pokud se dotyčná žena do nich zahalí od hlavy až k patě, místo aby „etno“ zkombinovala s něčím trošku civilnějším a barevný výrazný etno vzor mohl vyniknout jako akcent. U žen XL, XXL, XXXL… je nejdůležitější uvědomit si vlastní přednosti (existují-li) a ty pak zdůraznit za každou cenu. V zásadě se dá říct, že projmutá silueta vypadá líp než volný hábit, pokud ovšem dotyčná nemá postavu jako koule, jíž pak nepomůže vůbec nic.

Nabídka našich obchodů je ovšem doslova šíííílenáááá.

papada
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.10 11:19

my tomu doma rikame „styl matka“ :-D

Týna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.10 14:37

A já bych místo shánění oblečení a lítaní denně po obchodech navrhovala strávit hodinku v posilovně a zvolit dobrou stravu.Mladý holky vypadají jak maminy po 4 dětech to je strašné

janina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.06.10 09:23

Tyna, vopatrne, pokud vypadaji jako ja, jsou na tom dobre ;-)

MatildaD
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.06.10 16:49

Skvěle napsaný článek, opravdu jsem se úžasně pobavila.

opticky.klam
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.10 09:39

Jezisi to jsou modely…to jeste kila prida ty vzory..a ty strihy..boze muj..
ale je fakt ze i v celkem normalnich obchodech jako je CA mivaji neco na tento styl ale daji se tam najit i normalni veci.
Ty posledni fotografie jsou zarny priklad toho ze obchody u nas maji co dohanet.

Tyna: ne kazdy musi nutne mit 50 kilo nebo snad ano? koneckoncu je to na kazdem jak se nejlepe citi…

bába
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.10 16:22

Re Boris K. - tak to tam bude extra vyčleněný pavilón Batikované hábity, ne? :)

Regi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.10 20:49

Úžasný článek, naprosto souhlasím. Jsem téměř slonice a nechci vypadat jako slonice v krabici. Proto oblíknu stahováky, jemnější černobílý vzor na volné sukni, tričko skoro upnuté bílé nebo černé, boty na podpatku a dloouhý korále. Můžu říct, že tak vypadám štíhlejší než ve skutečnosti.

Scully
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.10 09:25

Člověk by býval myslel, že haleny s psychedelickými vzory vymřely koncem devadesátých let spolu s koženými pásky s „copánkovým“ vzorem, a bekovkami otočenými kšiltem dozadu…Po létech stejných šedo modro nijakých barev v obchodech ČSSR se boom vzorů a křiklavých barev dal celkem pochopit, ale že to na sebe někdo natáhne v roce 2010 je fakt smutné, obzvlášť u třicetiletých žen…

ciskacis
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.10 18:09

Ty petrklíčové věci nejsou všechny tak děsivé. I když upřímně říkám, že to nechci a proč, když mi prodavačka něco podobného nabízí, v 28 letech opravdu ne, to nejde ani pomyslet, a že mám velikost 44, to opravdu není argument pro to, abych do toho lezla, stejně si dokážu představit, že v 65 si to koupím a bude mi to slušet. A třeba zrovna to bílo-tyrkysové.

Ale co je hlavní! Moc se mi líbí tento blog! Ať si je subjektivní a netolerantní a nemůžu souhlasit s půlkou názorů, je úžasné to číst, a konkrétně tento článek, zvláště pasáž o pohovce, sladění a tak dál… to nelze ustát s vážnou tváří, to by se mělo vydat tiskem. Hezký blog :-)

L.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.10 08:25

Neeee ! taky jsem "po diteti " ale ke kredenci jeste nastesti daleko. Radsi nosim par vetsich slusnych kusu porad dokola, nez zhubnu do puvodni velikosti, nez neco takovyho…

Diana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.10 22:24

Tak etnické oblečení obecně baculkám určitě nesluší, ono totiž sárí není veškeré etnické oblečení (a mimochodem znám tlusté dámy, co nosí sárí a vypadají v něm přííííšerně). Sárí slušet může, ale takový salwar kameez (taky těžce etnická záležitost) udělá z dámy s nadváhou prostě a jednoduše kredenc.

Blanka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.10 12:33

Navíc si nedovedu představit ženu,jak nakráčí v sárí do svého zaměstnání.

pammahone
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.10 12:45

A proč ne? Já sice nejsem kredenc, ale v sárí do práce chodím běžně (podotýkám, že se stýkám s politiky, policajty i soudci) a vyjma několika rádobyvtipných poznámek od kolegů, když jsem v něm přišla poprvé (jenže oni mají rádobyvtipné poznámky téměř na cokoli a já jim to oplácím stejnou mincí), mi proti tomu nikdo neřekl ani to nejmenší.

Agneta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 03:23

Ciskacis: naprosto vás chápu… Když někde vidím „Nadměrné velikosti 42 - 46“ ježí se mi vlasy a mám nepřekonatelnou chuť jít odpovědné osobě vysvětlit, že nás ve škole učili o průměrné velikosti 40, takže nemůže být 42 a 44 hábitu hodný nadprůměr, pokud se 38 neprodává v dětském…
Prodavačky jsou taky případ sám pro sebe… nedávno mi jedna u příležitosti výběru spodního prádla v reakci na můj dotaz, zda mají a co mají ve velikosti 80E/75F řekla, že to je pozoruhodné, jak mají dneska ženský velký prsa, že nějaký E a eF za ní nebylo… Jasně že nebylo, když se to maskovalo jako 95B

zelitschko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.12 16:59

ovšem 38 je označeno M - medium, 40 - L - large, takže vlastně ta 38 by měla být průměr, ne?

Fler
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.12 17:07

Pro Evropanky je toto označení značně zavádějící. Velikost 36 jako Small a 38 jako Medium platí pro Asiatky, které jsou celkově menšího vzrůstu nebo pro mladé dívky. Dospělá průměrně vysoká žena, která má velikost 36, je vysloveně hubená.

Andrássy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.12 19:15

Jsem průměrně vysoká/vysoká žena (24let) s velikostí 36. Sama sebe bych označila slovem štíhlá, protože ženské tvary mám a na mé tělo je vcelku hezký pohled. Slovo hubený/á stejně jako tlustý/á ve mně vzbuzuje pocit něčeho nehezkého (v prvním případě jsou totiž vidět kosti a žebra, v tom druhém tukové bochany a klepající se „maso“ mimo oblast prsou a zadku.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.12 23:55

Fler, jsem o cca 10 let starší nez Vy, cca o 10 cm vyšší než Vy a ztloustla jsem do vel. 38. Mám sádelnaté polštáře na bocích, tlustý zadek a těším se na shledání ve vel. 36.
Nejsem modelka a nemám moc času se sledovat ,jen se těším na shledání se svou 36kou.

Fler
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.12 00:34

Obávám se, že ani vy ani já nejsme ten průměr. Já jsem v mládí při necelých 60 kilech měla vystouplé klíční kosti, obrovská kolena a nohy jako tyčky, bohužel se v té době nosily ty nejkratší mini a já se v nich styděla chodit. Po dětech mi nějaká kila zůstala a tehdy jsem se cítila (a taky vypadala) nejlíp. Po různých životních peripetiích jsem sice dorostla do velikosti 44, z čehož nadšená nejsem, ale jsem prostě ten typ, který při stresu přibírá. Mám široké boky a ramena, ta kila na mně nejsou tak vidět jako na tom, kdo je celkově útlý. On i výpočet BMI je k ničemu, pokud se nezohlední typ postavy a také věk.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.12 08:00

Fler, ono asi nepřibíráme tím stressem,ale tím, že stress zaháníme pojídáním něčeho jen tak mimoděk, nebo se v mém případě odměňujeme " něčím dobrým " .
Ve stylu " stojí to za xx, tak se aspoň najím ", nebo "ještě jsem nejedla ,tak teď si konečně dám " ( porce pro čtyřčlennou rodinu).
Nerezignovat, nerezignovat, já se do té 36-ky dostanu !

JarkaJar
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.12 08:06

Platí, že šedivá je teorie, ale zelený je strom života. Žádná teorie se nedá napasovat na všechny případy. Lékaři taky tvrdí, že je nebezpečné, když žena má kolem pasu 90 cm, že to ohrožuje srdce. Já, když hodně zhubnu, mám 85 cm a když mám kila navíc, tak 90 nebo víc (a žádné velké břicho). Někdo má prostě mimořádně robustní kostru. Nevím ale, jestli je výhoda - možná jen optická, protože to není tak vidět - mít poměrně útlou horní polovinu těla a tloustnout přes boky a nohy. Občas si říkám, že kdybych sehnala jednu osobu typu Y, mohly bychom se v pase přepůlit a daly bychom dohromady jednu celkem štíhlou a jednu tlustší.

Fler
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.12 08:25

To:RenaLange: Někdo při stresu nedokáže jíst, svírá se mu žaludek. Jiný jíst musí, jinak to nezvládá. Taky je stres a stres. Někdo považuje za stresovou situaci projít kolem cukrárny, když se snaží zhubnout. Já ale myslím opravdový vyčerpávající stres, když se kupříkladu člověk léta stará o těžce nemocného dementního rodiče a jakákoliv pomoc i důchod je v nedohlednu. Být typ, co při stresu nemůže jíst, asi tu už dávno nejsem.

Cimrwoman
42 příspěvků 24.05.12 17:43

Tady si dovolím trošku profesionální deformace a pokusím se v kostce vysvětlit jak to funguje. Stres sám o sobě zvyšuje produkci kyselin a v kombinaci s hladověním nebo naopak přejídáním dochází k poškození metabolických procesů. Proto někdo zhubne na kost a jiný ztloustne (resp. oteče), každopádně oběma to poškodí zdraví, i když hubeňour bude narozdíl od tlouštíka chválen, jak dobře vypadá. Ale dá se to řešit, kdo jsme stresáci, musíme si hlídat acidobazickou rovnováhu, což není zas tak složité.

mimoon
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 11:58

… někteří prodejci se dodnes snaží vnutit velikost 95B skoro všem… od nula áčkařek (vím, o čem mluvím) až po ty plnější košíčky…

Agneta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 13:39

Protože v té velikosti mají nejfešnější modely ala JZD Horní Dolní, kterých se nemůžou zbavit :-D

Daniela S.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 13:56

Poucena zdejsi diskusi jsem si sla nakoupit optimalni podprsenky s cislem o 5 cm mensim nez muj skutecny obvod, a teda ac „moderni elasticke materialy“, v tak tesne podprsence nehodlam chodit ani pul dne, natoz „nez se vytahne“. Mam rovnych 80 a v rovnych 80 se taky citim dobre. Znamena cislovani u jednotlivych vyrobcu skutecne vel. 80 = 80 cm obvod podprsenky? Neni to spis vel. 80 = sedici osobe s obvodem hrudniku 80 cm? Boty 39 prece taky nemeri 39 cm a kosile 42 nevim, v jakem smeru meri 42 cm.

Agneta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 14:11

Donutilo mě to otevřít prádelník a vzít metr :-) 80 z HM má 74cm, z Intimissimi 76cm a z Marks and Spencer taktéž 76cm

ZuzkaOu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 14:15

Košile 42 má přes prsa 42 palc. Jak je to s botama nevím - někdo chytřejší to určitě ví. Nebo třeba google.
Pokud tě těch 5 cm tlačí tak moc, tak sis evidentně nevybrala dobrý poměr obvod-koše. Kašli na čísla - klíčové je aby ten obvod těsně přiléhal (vzadu nejde natáhnou, maximálně tak na dva prsty) a tudíž rozkládal váhu prsou - je hlavním nosným prvkem, nikoliv ramínka. A kostice, případně prostřední díl podprsenky bez kostic plně přiléhá na hrudní kost, ostatě kostice celá je v kontaktu s hrudníkem, nezasahuje do hmoty prsu a to ani na boku.

ivusa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.12 00:09

velikost košile není v žádných palcích, ale podle obvodu u krku ( u mužů)

Taco...
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 14:34

také mám takové zkušenosti, raději vyzkoušet, než pak prodávat se ztrátou na Aukru :-) moje rozmezí 75 - 85 a košíky A nebo B je opravdu 10čísel rozdíl a když podprda nepadne, je to sakra znát. Napřř. hluboké košíky musím vzít A, push-up B (ale není to pravidlo) takže zkouším a šílím a prodavačky taky, ale chodím v tom já :-) a pod halenkou je pak každá křivost vidět…

Daniela S.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 14:54

Vsak jo, nakonec jsem to zkorigovala snad dobre. Taky je schvalne zkusim zmerit.
Jen nevim, kde mi na boku konci prso. Ty soucasne velikosti 80C a D konci na boku smerem do stredu podpazi, ale vecer mam trochu videt otlak. Toz nevim, kam az by musela kostice vest, aby nebyl. Raminka moc nenesou, kdyz je sundam, nic se nikam nesesune, ale pri predklonu toho trocha vypadne, to jo.

ZuzkaOu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 15:02

Jestli ti při předklonu něco vypadává, tak máš malý košíček. Vypadávat by nic nemělo ani z polovičních košíčků…
Prso končí tam, kde je pod kůží jen trocha hmoty a pak žebra, nikoliv měkká tkáň

Panenka_bohemica
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 15:28

Zkušenosti s prodavačkama mě celkem pobavily. Přihodím k dobru vlastní zážitek:

(Líbí se mi jeden model podprsenky a ptám se, jestli ho mají v mojí velikosti).

  • „No to nemáme, ale tohle je 85B, to Vám bude“..

„No to mi nebude, v tom bych plavala..“

  • „Vždyť já takovýhle nosim taky..“
:-)
Sida
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 15:28

Danielo, projdi víc obchodů. Záleží asi i na střihu, materiálu atd. Také jsem (kostnatá a s nízkým prahem bolesti) zažila takřka na ulici nezbytnost sundat podprsenku rukávem, protože se mi udělalo mdlo od otlaku, a to bylo 75, které jsem se od té doby nahradila „pánskou podprsenkou“ 80A. Před měsícem jsem si koupila, co mi kalkulátor vykalkuloval - 70C - a sedí bezvadně. Ale vyzkoušela jsem jich několik, než jsem našla snesitelnou (pochodila jsem v Triumphu).

Daniela S.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 16:28

Hm, tak to mi konci dobre, a stejne je to vecer videt.

Ja se asi spatne vyjadrila, ne ze by mi primo neco vypadavalo, jen se kosicky tak jakoby odchlipnou, tim se prsa muzou provesit (i kdyz, moc tam toho na proveseni zas neni), oddeli se od vnitrku kosicku a „nemuzu si moc vyskakovat“, abych tak rekla. Ta, co ma oddelavaci raminka, to nedela.

Zajimavy byl model od stejneho vyrobce, stejne cislovani, stejna velikost, kde se mi kostice snazily probodnout hrudnik. Leda by na ni nekdo v expedici sedl. Ale vypadala netknute.

Sophia
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.10 02:20

Vdaka a zislo by sa viac pozitivnych prikladov…
Je to stale velmi tazke, najst slusive a elegantne oblecenie c. 46-48 ktore potrebujem aj ja. Najlepsie sa mi nakupovalo v NL a D, tam ziju velke baby (vysoke a velke) a teda maju aj slusny vyber vsetkeho, vratane elegantnej mody, spolocenskych siat a pradla.
Osobne mi vyrazila dych asi 120 kg cernoska z USA, ktora ma ucila EN a ta teda nosila take sik mladistve oblecenie v nadhernych farbach, krasnych materialoch… bolo mi do placu, od smutku, ze u nas NIC take neexistuje, ked som ju v tom videla…
Ale netreba to vzdavat, nenosit stany, pracovat radsej s jednofarebnymi materialmi a liniami a krasne, kvalitne a vyrazne doplnky dokazu vela zachranit :-D))
Ja mam 92 kg a nikto o tom nevie, obyvkle si vsetci myslia, ze tak 80-85, xi-xi-xi.
P.S. A krasne hladku tvar bez vrasok k tomu…

Blanka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.10 20:27

Prošla jsem si zběžně celý web a s většinou názorů souhlasím, také je mi smutno např. při pohledu na kombinaci sukně do A a přes ní volné halenky, nebo sportovní či flísové bundy a černé kabelky.
Doporučovat všem dámám s většími velikostmi projmuté oblečení nelze, typu postavy „jablko“ více sluší úzké kalhoty a volnější triko nebo tunika. . . A vycpávky jsou někdy třeba, pokud jsou ramena úzká, pomohou vyvážit proporce.
Mám v Praze obchod MaxiModa s většími velikostmi (44-56) - odmítám je nazývat nadměrnými, některé zákaznice se posunuly do těchto velikostí nikoliv vlastní „zásluhou“, ale kvůli nemoci či po lécích.
A nedávala bych za výběr oblečení vinu jen obchodům, zákaznice skutečně často vyžadují zobrazené modely (náš obchod vzorované úpletové kostýmky trvdošíjně nenabízí). Bohužel musím konstatovat, že mnoho zákaznic si vybírá takové oblečení, ve kterém hlavně zapadne do šedého průměru. Pokud nabídneme něco nápaditého, ani ne odvážného, slyšíme často větu: To se už na mě nehodí, už je mi 50 nebo vždyť mám vel.48 !

thegrimreaper
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.10 22:41

Článek mi mluví z duše. Babička mi neustále vyčítá, že bych měla nosit volné oblečení stylu Petrklíč, já však vytrvale odolávám. Ostatně i při své váze skoro 100 kilo mám stále ještě pas, který by volná látka visící z poprsí 90 I spolehlivě zrušila ^_^

Dahllie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.10 23:03

Mně nejvíc štve, že i v těch XXL módách typu Ulla Popken (nebo xxl koutky běžných řetězců) prodávají pod nálepkou „módní oblečení ve větších velikostech“ pytle zcela utápějící jakékoliv křivky :-(

thegrimreaper
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.10 23:13

Dahllie: O Ulle ani nemluvte, minulý týden jsem tam našla kalhoty za 700 stejného, ale NAPROSTO stejného materiálu a střihu, který za 150 prodávají stánkaři. A to nemluvím o 100 % polyester šatech za tři K…

Dahllie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.10 10:21

thegrimreaper: Až tak? já tam byla jednou, když nám to otevřeli ve městě a tak mě to vyděsilo, že jsem raději nic hlouběji nezkoumala. No potěš

ameli
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.10 10:47

S tímhle článkem víceméně souhlasím, akorát si nemyslím, že na stránce http://www.petrklic.cz/ jsou jen hrozné věci. Někdy se tam dá najít fakt pěkný úlovek.

MayB
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.10 11:02

Do Ulla Popken jsem nakoukla, rychle vycouvala a šla vyplenit Markse & Spencera (manžestráky za 500).

.q
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.10 17:35

Autorce: najdete-li čas, podívejte prosím na www.caremo.hu, zajímá mne váš názor na jejich nabídku. Pár věcí od nich mám, ještě když se daly sehnat u nás (věděla jsem o jednom obchodě), na jejich webu jsou pro mě věci často nepoužitelné, ale něco bych si vybrala, to je samozřejmě jako jinde otázka osobního vkusu. Co se nedá upřít je, že nedělají módu stará-mladá. Ty kousky, co jsem ulovila před časem já, byly perfektní. Velké vybočení z u nás tehdy dostupné XXL módy. Poprvé jsem si dovolila lehce vypasovanou bundičku, poprvé oblékla méně volné tričko. Ale stejně mám ještě tendence nosit i „stany“ . Naštěstí v současné době se dá sehnat, ale aby bylo oblečení i cenově přijatelný, to chce opravdu hledat.

K_ma
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.10 20:58

Pred dvema tydny jsem poprve otevrela tento web. Zaujal me odkaz na tenhle clanek xxl, ktery jsem nasla na jinem webu. Nasledne sjem prelouskala cele modni peklo. Tak me to inspirovalo, ze jsem sedla k vyhledavaci a s metrem v ruce zkoumala velikost sve podprsenky. Nasledne jsem ucinila svuj prvni nakup v zahranici … a dneska dorazila zasilka, uz ji mam na sobe, parada, diky moc za nakopnuti a slibuju ,ze se pokusim krome cerne nosit i jinou barvu, pro zacatek jednu;)

P_E_T
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 10:38

Mně teda dostává hlavně ten nadšený výraz modelky. Imho je blbě namalovaná a to vyrvaný obočí taky nic moc. Vypadá jak po vytažení vrásek, paní. Být to moje babička (a já malý šprček, kterému čte pohádky), tak se tohoto výrazu zděsím jako čerta.

Nancy-R
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 11:28

No tohle - už dlouho jsem se tak nenasmála jako nad tímto webem - výborný blog. Předpokládám, že autorky jsou ještě mlaďuchy (přiměřené:-), takže jen zvesela dále - pěkně nekorektně a lehce jedovatě, je osvěžující číst kometáře, kde se otevřeně nazývají věci pravým jménem:-)
Já tedy nejsem nejmladší a navíc typ jablko (s nadváhou), takže hábity nosím doma velmi ráda (zapomněla jsem se manžela zeptat, co o tom soudí on:-). Ty hábity jsou totiž neskutečně pohodlné…

Lůca
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 00:22

Docela pěkný věci pro baculky se OBČAS najdou i u F and F v Tescu. Nevim teda jak sednou ty střihy, ale minimálně vzory a materiály jsou někdy tak vydařený, že mě mrzí, že to nemaj na mě :). Jinak teda obdivuju všechny prostorově výraznější holky a dámy co to uměj sebevědomě nosit a neschovávaj se do pytlů :). Jen tak dál!

bobísek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.10 16:35

pro paní Blanku co má obchod s nadměrnými oděvy. Je mi 57, mám sto kilo ale toto bych na sebe neoblékla ani za trest co prodáváte na internetu.

Princes.eli
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.10 17:39

Mojí babičce bude letos 60 a obléká se podle trendů a vkusů, většinou chodí do takových normálních obchodů (něco mezi Vuittonem a Vietnamci) a nechá si vždy poradit aby jí to ladilo. Nedávno si koupila šálu, kterou jí záviděla polovina mých spolužaček (bylo jim 12 let). Takže si z ní a ostatních moderních babiček vemte alespon trošku příklad a nedělete ze sebe almary! :)

aapricot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.10 17:51

Panenko skakava, jak ja se bavim pri komentarich Ady :-))) kdyz ty horrory popisuje, bohuzel se v tom poznavam i ja :-)))

P.S.
To prirovnani k zaprdene sedacce nema chybu :-)))))

Jana22
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.10 15:12

Tiež nesúhlasím s kritikou http://www.petrklic.cz/ . Zrovna predposledná fotografia, kde sú tie štyri modely, tak tie sa mi zdajú vkusné a elegantné pre dámy zrelšieho veku. Mne to tvrdé odsúdenie príde ako účelové.

Oddie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.10 19:33

Petrklíč jsem teď znovu iniciativně projela, a jediná příčetná věc tam je černá podprsenka, kterou mají za normální cenu a i ve velkých velikostech.

Přijde mi, že mottem Petrklíče je „Kdo nemá vycpaná ramena, jako by nebyl“. To může být při současném návratu 80's módy docela aktuální (předchozích 20 let nebylo), ale mě to stejně přijde fuj, hlavně na mohutnější postavě :-( To, že něco nosí půlka žen mezi padesátkou a smrtí, neznamená, že je to dobré. Ještě horší je taková rezignace třeba u třicátnic.

Abych jenom nepyskovala, mám taky lehce petrklíčovou velikost, ale mám vyzkoušené, že vyzvednout přednosti postavy je mnohem lepší než schovat se do krabice. Jenom je to trochu víc práce…

K.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.10 21:45

Jana22, no já jsem při pohledu na tu poslední čtyřfotku rád, že jsem si předtím nevzal žádný LSD ani jinej halucinogen. Protože to by byl asi hodně špatnej trip…

Jana22
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.10 23:38

Nuž, hovorte a píšte si čo chcete. :-) Odsudzujte ramená a almary. :-) Našťastie, nikto to nemusí akceptovať. :-)

Agneta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.10 02:40

Tak jsem zběžně prolustrovala Petrklíč a myslím, že už vím, kde se shánějí správné učitelské úbory :-)
Mám z toho pocit, že tvůrce těch oděvů si vytyčil cíl postavit na hlavu všechny poučky o tom, jak zalichotit prostorově výraznější postavě.
Udělat přes problémovou partii horizontální pruh je nápad hodný majstra http://www.petrklic.cz/…-174623.aspx

Megavzor na břiše také vyloženě zeštíhluje http://www.petrklic.cz/…-152598.aspx

Tohle mi připomíná diskopříběh… také velmi lichotivé
 http://www.petrklic.cz/…-158531.aspx

Velikosti zavánějí italským číslováním - podle jejich tabulky bych si musela všechno pořídit o 2 čísla větší a to by mne vůbec nepotěšilo. Snažila jsem se najít něco, v čem bych čistě hypoteticky mohla vyrazit do ulic, ale kromě rudého prádla http://www.petrklic.cz/…-172929.aspx na vyretušované paní s malou hlavou mě nic nezaujalo…

PS: Jdu si objednat seksy domácí oděv http://www.petrklic.cz/…-136450.aspx a rozdmýchávat jiskřičky vášně v dlouholetém vztahu…

Dahllie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.10 14:01

Jano, jde o to, že právě tím střihem ze sebe ženská dělá almaru a sama si škodí. Tohle není o odsuzování, ale snaze poradit, že tudy cesta nevede

Jana22
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.10 15:47

Ja si myslím, že nemáte pravdu. Rovné strihy sa nosili aj v období charlestonu. Vy sa vysmievate postavám - almarám. Nie všetkým pristanú obtiahnuté veci. Snaha poradiť sa tu stráca pod kopou výsmechu.

Len tak na okraj, ja almara nie som ani zďaleka. :-)) Aby ste si náhodou nemysleli, že trafená hus zagágala. :-)) Mne sa len tie štyri modely na spomínanej fotke z petrklíča páčili a kľudne by som ich odporučila napr. mojej mame. ;-)

Dahllie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.10 17:31

Jano, já mám 90kilo a jsem tlustá, jsem almara. Poté, co jsem objevila tenhle blog přestala jsem nosit neforemný pytle, protože to, co je tu řečeno je pravda. tím, že si na sebe ženská vezme flekatý pytel ještě víc svoji postavu zabije.
A i dáma v letech může být oblečená šik a slušivě, ne v polyesterový krabici, ale když se podíváte po českých dámách nad 50 let, mají na sobě mnohdy krabici s vycpanými rameny, někdy černou (černá přece zeštihluje, žejo) někdy výrazně flekatou („aby odpoutala“), ale to že daná krabice sebere pas, sebere prsa a jakékoliv jiné ženské křivky už neřeší. A tím, že se schovají do volného pytle se postava ještě víc opticky rozšíří

Agneta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.10 17:41

Souhlasím s Dahllie, je to o tom poradit a ukázat cestu, jak vypadat lépe. Rovný střih vypadá dobře na chlapecké postavě (takové, jaké jsou k vidění na dobových kresbách v charlestonkách) nebo do určité míry na postavě typu jablko.
Mám slovanskou postavu - prsa, zadek a štíhlý pas, mírnou nadváhu (cca 3 - 5kg) a vel. 40/42. Vzít si na sebe rovný střih, vypadám jak kredenc taky a to oproti těm, o kterých byl výše uvedený článek nic moc zakrývat nemusím (pouhé konstatování faktu, ne výsměch či pohrdání)

Jana22
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.10 17:53

Jednoznačne máme na vec iný názor. OK :-) Ten môj zostáva nezmenený. Nevidím nič zlé na vypchávkach ani na spomínaných fotkách. Musela som ho sem napísať, pretože predchádzajúce príspevky mi silne pripomínali stádovitosť. :-)
V mnohých článkoch sa s autorkou stotožňujem, ale v tomto teda nie.

Sibyla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.10 18:01

Nedávno jsem kdesi četla článeček o oblékání Jenifer Lopez. To rozhodně není almara, že, je to nádherná ženská s vyklenutým zadečkem, pro nějž je právem obdivovaná po celém světě. A přesto tam pranýřovali rovný outfit, kterým se sebe almaru udělala: jak píše Agnetha, rovný střih snesou jen chlapecké figury.

katango
1356 příspěvků 29.04.12 11:40

Omlouvám se, omylem jsem klikla na mínus; ve skutečnosti dávám deset plusů.

isko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.11 01:04

A co je větší peklo, petrklíč nebo tohle:
http://modnipeklo.cz/…odni-pradlo/ ???

Simona
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.11 12:44

Za prvé naprosto se ztotožňuji skoro se všemi názory autorky, která je za druhé opravdu odvážná a na svém místě a za třetí velice vtipná. Výše uvedené modely jsou opravdu přesně to co vkus a styl v ČR pohřbívá. Ale jedna věc mne osobně uráží. „A nechci slyšet v komentářích kňukot, že se to nikde nedá sehnat. Dá, ale je to namáhavější než pár kliků v Petrklíči.“ Tato věta vyřčená autorkou. Jen abych se představila, jsem velikost 46 a nepovažuji se za almaru ale za pořádnou ženskou ale právě proto mám problém sehnat hezké a přitom zajímavé oblečení. Vetšinou nemám na výber nic jiného než obchod CaA a HM…Nemyslím že bych byla líná a nesnažila se hledat a rozhodně tady nechci fňukat ale autorka bvy si měla dát na unáhlené soudy pozor. Tak tedy pokud vyloučím nakupování v cizině přes internet, protože něco jiného je podprsenka a ponožky a něco jiného sukně halenky či kalhoty. Kolik z vás šlo někdy do obchodu a vidělo nějaké moc hezké kalhoty ve vašem čísle co měly střih takový že vám musí prostě slušet a poté co jste je vyzkoušely jste se hrozili jak špatně to na vás vypadá. Nakupovat bez možnosti zkusit je hloupost právě když m á člověk složitější postavu a potřebuýuje něco co mu sedne přesně, toto nakupování je jednoduché právě pro 50ti kilové děvčata kterým sedne vše. Takže pokud vyloučím tady toto nakupování tak ať mi autorka řekne kde seženu ty světové modely jejichž fotky tady uveřejnila, kde je seženu tady v ČR tak abych si je mohla vyzkoušet a poté je zaplatit, a zaplatit nějakou rozumnou cenou protože nejsem zase tak solventní člověk. Milá autorko pravda je taková že ano starší ženy jsou líné a mohly by se oblékat slušivěji a katastrofa je když takto rezignují ženy mladé ale pravda je taková že žádná z nás a tím myslí žádná která má průměrný plat a ne moc času aby jezdila nakupovat do ciziny tak žádná z nás se nebude moct oblékat tak jako ty ženy na obrázcích z anglie či USA které mají výhodu a to designéry a obchodníky a prodejce kteří si uvědomují že ženy s číslem nad 44 existují a že je jich mnoho a že se chtějí pěkně oblkékat a že pro ně neexistuje žádný pořádný trh s módou v zemi kde je 10 000 000 lidí. Až tady začnou otevírat takové obchody jako je tenhle http://www.caremo.hu/main_en.htmlna který jsem narazila v nějakém komentáři tak budeme mít tu možnost. Já když jsem viděla ty úžasné modely na výše zmíněných stránkách tak jsem byla skoro přesvědčená se vzít a jet do Budapešti abych mohla vypadat taky jako Rocková hvězda ač mám č. 46.

Simona
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.11 12:48

http://www.caremo.hu tak ještě jenou zmíněná webová stránka, nešlo to zobrazit, určitě se podívejte stojí to za to..

Cimrwoman
42 příspěvků 24.05.12 18:27

Mrkla jsem taky, na první pohled pěkný, ale když bych začala vybírat konkrétně… Mám postavu zhruba jako ty dívky tam. Ovšem sukni nad kolena, která je jinak pěkná, bych si kvůli bambulatým kolenům nikdy nevzala. Prostě si myslím, že to nikomu nesluší, ani těm jejich modelkám ne. Stejně tak legíny, ty prostě nejsou na silnějších nohách pěkné a navíc tříčtvrteční a bílé, navíc nepřekryté přes zadek a boky plus vpředu camel toe, to mi přijde fakt hrůza: http://webshop.caremo.eu/index.php?…. Psychedelické květy z Petrklíče nahradili vzory a la italský butik, pořád je to pohovka, sorry. A v záložce Formal wear už jsme zpátky v P…etrklíči. Zkrátka, u mě se tedy žádné nadšení nekonalo. Podle mého názoru měli prostě snahu, odvahu, ale není to dotažené. Škoda.

Baba Jaga
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.11 14:11

Simona: Ráda bych vás vyvedla z omylu v tom, že 50kg děvče na sebe natáhne cokoliv a ono to sedí. Nesedí, i když je to správná velikost. I štíhlé holky mají často problém v tom sehnat na sebe padnoucí oblečení. Nevím, jak si výrobce představuje konfekční postavu, ale připadne mi, že snad nikoho, kdo by ji vlastnil, neznám. Lidská těla jsou strašně rozmanitá a padnout na sedící kousek je štěstím pro většinu lidí.
Ale musím s vámi souhlasit, že jakkoli podměreční nebo nadměrní jedinci jsou u nás silné zanedbáváni. Ale dá se sehnat levné oblečení v nestandartních velikostech třeba v sekáčích nebo outletech. A argument, že hrabání je příliš časově náročné já moc neberu, protože ono hledání vhodného kusu se v řetězcových obchodech moc neliší.

zelitschko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.12 17:15

já mám téměř konfekční 38, ale jsem trochu vyšší, než si výrobci představují. Takže problém sehnat dost dlouhé kalhoty, musím nechávat prodlužovat rukávy atd. Nohy mám v poměru k trupu hodně dlouhé, což je sice hezké, ano, uznávám, mě se to taky líbí, ale když se k tomu přidá zvýšený pas u trenčkotu, tak se rozbijí proporce postavy a člověk pak vypadá, jak když mu nohy sahají až ke krku :)

Atlacoya
2641 příspěvků 24.05.12 21:46
dlouhé nohy

Takže to vypadá nějak takhle?
http://www.famouswhy.com/…s_bextor.jpg

Drak
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.11 00:33

To je aspoň článek! Takhle poplivat ty nádherné kredenciózní modely! Úžasné. Za břícho se popadám při čtení.
Už chodím po světě mnoho let, vlasy po pás a taky nosím džíny. Celý život potkávám zástupy těch chodících barevných pytlů, na kterých sedí mahagonové, bordó nebo tiziánové květináče a fascinuje mě, jak stále funguje ten opičí systém. Asi se to nějak dědí nebo co.

Kamík
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.11 01:00

mojí mámě je 47, všichni jí podle obličeje typují na 35, kdyby se rozhodla trochu zamakat na bříšku, tak je její postava zcela dokonalá a ona nakupuje v petrklíči tyhle hrůzy (popřípadě si s babičkou koupěj elasťáky, který doplněj touhle hrůzou) a nic s tím nikdo nenadělá, ani táta, který ji za každý drobný pokrok pochválí, ale ji to vyděsí a zas se stáhne do těhlech pytlů :( jako by se měla bát vyjít na ulici, když jí to trochu zvýrazní pas :( přitom je to vážně krásná ženská, na tu by se shánělo s velikostí 40 krásně, ale prostě ne. :/

Sasa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.11 08:27

Kamik - pocuvaj, nemame my stejnou mamu?:-)

Lenka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.11 09:49

Kamík: Naprostý souhlas. Něco podobného je moje máma také. Je jí 45, postavu tedy nemá naprosto dokonalou (taky po třech dětech a zaměstnání v lese kdo by měl), ale za posledních pár let zhubla asi 15 kilo, vypadá mnohem líp. A přesto - mám pocit, že ona SE BOJÍ obléknout si něco hezkého. Asi aby na ni lidi nekoukali nebo co. Sama si oblečení zásadně nekupuje, není schopná si pořídit ani padnoucí podprsenku :-( Spodní prádlo nakupuje výhradně u Vietnamců a to velikosti typu 95 D (dle mého velice neodborného oka a v porovnání s mou 70 G by ona měla mít tak 85 I) a když jí nesedí, nabízí ho mně nebo rovnou vyhazuje. Odmítá si totiž oblečení zkoušet, prý se nikde nebude svlékat. Nosí odporné umělotinové květované haleny z Polska, které taky nakupuje spolu s babičkou. Kromě džínů (orvaných) nemá žádné jiné kalhoty, natož sukni. přitom má vcelku pěkné nohy. Bundy nosí výhradně šusťákové, hnusný materiál, hnusný střih. Boty nejlevnější, i zimní si kupuje od Vietnamců. Samozřejmě do nich teče, ale to prý je normální, s tím se musí u zimních bot počítat. Vlasy krátké, blond melír, vůbec se nelíčí. Poradit si nenechá, když jí nabídnu, že s ní někam vyrazím a něco nového koupíme, tak odpoví: „a kam to jako budu nosit, do lesa?“ Je to marný :-(

mia
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.11 11:03

musím súhlasiť, že štíhle ženy si takisto ako moletné nemôžu navliecť na seba hocičo…ja som toho živým dôkazom :)
ja mám veľkosť 34/XS…a nohavice a sukne sú mi aj v tejto velkosti trošku veľké…tam by som potrebovala tak 32/XXS…ale je to veľký problém zohnať…takže mám asi trojo nohavíc, z toho bohužial dvoje džínsy…nejaká ta sukna…ale je to bieda…jediné, kde si viem nakúpiť toho dosť, sú šaty, ktoré aj rada nosím, takže aspoň niečo.....

Ošklivé káčátko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.11 12:25

Lenka: Nepatří to sice úplně do kategorie „XXL“, ale musím reagovat na vaše:…„bojí se obléknout něco hezkého“ a „kam to budu nosit?“
Já se vaší mamince skoro ani nedivím. Několik příkladů z poslední doby:
Oslava 50.narozenin našeho známého. Mezi pozvanými je zhruba 20 žen ve věkové kategorii 40-50 let. Z tohoto počtu jsme dvě (!) měly společenštější šaty a sukni - sestra a já (sestra pak prohlásila, že se cítila trapně), zbytek něco málo černé kalhoty, většina džíny. Podotýkám, že oslava se nekonala v lese či na horské chatě, ale ve slušném kulturním domě.
Další příklad: Večerní akce něco ve stylu vinobraní (opět kulturní dům). Ze zúčastněných cca 25 žen, opět ve věku 40-50 let, jsem jediná byla v šatech. Však taky, když mě viděla jedna známá, ptala se, jestli jsem si nespletla akci a nechtěla jít spíš do divadla. Šaty sice byly na místní poměry mírně extravagantního střihu a barvy, ale v žádném případě to nebyly šaty společenské.
A ještě jeden příklad: Opět oslava kulatých narozenin, opět přibližně stejná sestava lidí stejné věkové kategorie. Akce se konala v parném letním dni na zahradě. I řekla jsem si, že na zahradní slavnost budou vhodné letní šaty výrazné barvy, bižuterie a sandálky na vyšším podpatku. Omyl - opět jsem byla za exota! Všechny ostatní příslušnice něžného pohlaví, až na jednu paní, která měla krásné bílé šaty, měly kraťasy nebo tříčtvrteční kalhoty. Udiveně si mě a tu paní prohlížely a jedna prohlásila, že ani žádné letní šaty nemá, prý je stejně nemá kam nosit (kadeřnice na velké vesnici, spíš už části krajského města).
A tak se ptám: Je přítomnost sukní a šatů v šatníku českých žen středního věku opravdu něco výjimečného a exotického?
A když se ještě vrátím k oslavám narozenin - nevyjadřuju i tím, že se na takovou akci pěkně obléknu, úctu k oslavenci a taky že neberu jeho oslavu (která ho jistě stála spoustu úsilí a peněz) jako běžný pracovní den?

oslava
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.12 19:00

Při čtení vašeho příspěvku jsem si hned vzpomněla na oslavu dědečkových narozenin. Můj táta se podle mě na takovou oslavu (v místní restauraci, ale znáte tyhle podniky na vesnici) oblékl docela přiměřeně, košile, kravata, kalhoty, sako, pěkně sladěné. Na oslavě byl ale slušně oblečený jako jediný. Samozřejmě, že se do něho příbuzní začali navážet, že je za slušňáka, že se neumí obléci a že je mimo. Podle mého názoru byli ale mimo oni. Copak se sluší chodit na oslavu kulatého výročí stejně, jako na ryby? Myslím, že ne.

Baba Jaga
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.11 12:44

Ošklivé Káčátko: To se netýká jen žen 40-50. Já jsm šla minulý týden večer do hospody. Poněvadž mi přišel nádherný velbloudí kabát a nové botky, využila jsem toho, vzala si sukni a kašmírovou šálu. Švagrová v riflích a černém svetru a černé bundě s kožíškem na kapuci se mě zeptala, jestli si to náhodou nepletu s Paříží. Tak jsem jí odpověděla, že nevidím důvod, proč bych měla nosit hnusné oblečení, když mám hezké a že svým oděním vyjadřuju to, že si vážím jejich společnosti.

bugís
5 příspěvků 21.07.14 11:40

Pařížanky také nosí džíny a svetr ovšem ten je z kašmíru a vypadá to elegantně také

Lenka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.11 13:11

Baba Jaga: Ano, ano, ano!! Přesně tohle znám. Taky se mě věčně někdo ptá, kam se strojím a jestli se mi jako vyplatí si na cestu do práce a z práce brát takový slavnostní věci :-D Přitom nosím: kozačky (pochopitelně kožené, nechci umrznout a nechci, aby do nich teklo), silné punčocháče (černé, tmavě modré, hnědé…), zimní vlněnou nebo jinou delší sukni, normální zimní kabát, šálu/šátek, baret a rukavice. Přijde mi to jako naprosto normální a běžný styl oblékání, ale je fakt, že v tom davu lyžařských bund a džínů trochu vyčnívám…

Sekhmet
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.11 13:20

Lenka, Baba Jaga: Tak to jsme na tom podobně. Zjistila jsem, že v černých leginách pod sukní je mi menší zima než v kalhotách, takže celou zimu jsem proběhala v sukni. K tomu kloboučky, nebo jehlice do vlasů (moje specialita - mám vlasy do pasu, tak je pořád různě zaplétám) sladěné s barvou oblečení. Kancelářské svetříky mám snad ve dvanácti barvách, nosím brože, nádherná bižuterie od Inagro (i na fleru se dají občas koupit hezké kousky), barevné šály uvázané ve stylu Jackie Kennedyové, perly...... Lidé na ulici se za mnou otáčejí, muži hvízdají, na přechodu nikdy nečekám víc než 3-4vteřiny...... a známí si ťukají na čelo, zvouce mne pražskou fiflenou.
Jen když jedu v pátek domů za našima, Ada by si na mně smlsla. Čekají mne tři kilometry chůze lesem, takže na podpatky můžu zapomenout. Batoh narvaný oblečením na víkend (z tašky přes rameno bych ty tři kilometry asi umřela) a džíny (občas uskakuju autům do pankejtu). Jo a zapomněla bych - červený kabátek a občas mi z něj kouká kapuca mikiny. Pak jsem pro „dámy“ z vesnice „hezká, mladistvě oblečená slečna“.

Ošklivé káčátko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.11 13:20

Baba Jaga: Ano, asi to bude problém ve všech věkových kategoriích. To by mě teda zajímalo, kde se ta nechuť k šatům a sukním vzala.

kolasice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.11 13:23

Já už jsem se dočkala reakce: „Tohle mě nebere.“ bebo: „Mám jiné priority.“ Vždyť jo, ale snad si jeden nebude připadat nemravně, když chce hezky vypadat!!! V centru Prahy je naštěstí (?) situace opačná - jsem spíš za Popelku…

K těm oslavám: Jak se oblékáte na Štědrý večer? My svátečně, ale zjistila jsem, že je to spíš výjimečné…

Baba Jaga
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.11 13:24

Lenka: Jo jo. Mně je jedno, jestli si ráno obléknu rifle a mikinu, pohorky a lyžařskou bundu, nebo kalhoty, svetr, kabát a kozačky. Je to naprosto stejný úkon. U sukně je to jeden úkon navíc, natáhnutí punčoch. Ale není mi jedno, jak vypadám. Odpovědi na blbé kecy: ano, stojí mi to za to, nechci chodit jako křupan, cítím se v tom dobře a dobře vypadám, mám na to, tak proč bych to nenosila a na úplně nejblbější a nejjízlivější kecy je tu univerzální odpověď: A co jako.

Baba Jaga
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.11 13:30

Kolasice: já slavnostně. Ale letos na Silvestra jsem teda koukala. Byli jsme na jedné chatě, kde byli ubytováni i cizí lidé. Na silvestrovský večer jsme se sešli ve společenské místnosti. Češi včetně mě v riflích nebo rejoiskách. Pak přišla mladá rodinka Poláků: tatínek košili a kravatu, maminka šaty a asi tříletý syn černé kalhoty, bílou košili a vestičku! Styděla jsem se.

kolasice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.11 13:36

Baba Jaga: To vidím úplně živě… Ta nechuť k šatům a parádění obecně je pak celkem pochopitelná. Pokud se žena pohybuje v prostředí, kde se většina ostatních nezmůže na víc, než na trekovou eleganci, tak to jsou prostě mimikry. Pomluvy a jízlivé poznámky by mě asi taky zviklaly…

Ošklivé káčátko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.11 13:37

Kolasice: Já jsem tedy „za nemravu“ nejen na oslavách, ale i v práci. Kolegyně nosí pouze džíny, nízké boty, trička, mikiny a…batoh. Občas zachytím to zvednuté obočí, když vejdu do kanceláře a mám šaty nebo sukni, bižuterii, vyšší podpatky. A co teprve nalakované nehty, ty jsou v jejích očích vrchol veškeré nemravnosti!!

Pachole
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.11 13:40

Já jsem dosud z kategorie - rifle, triko, mikina, bunda. Ráno hup do auta, objet několik zákazníků, pracovat se psy, jsem pořád chlupatá…

Na oblečení jsem dosud moc nehleděla, hlavně aby se na to nechytaly ty věčné chlupy… Ale pod vlivem těchto stránek začínám přehodnocovat.

V našem maloměstě bydlím rok a teď jsem jen tak navštívila obchůdek s botama. Nádhera! Botičky jedny hezčí než druhé a k nim kluk asi dvacetiletý, nicméně umí vysvětlit, nabídnout, poradit, radost u něj nakupovat.

Odnesla jsem si domů jakoby saténem potažené lodičky, abych na ten jeden každoroční ples měla v čem zářit, a těším se, že s další tisícovkou vyrazím příští měsíc na sandálkový pokec…

Díky za tyhle stránky, jdu do sebe a udělám si v šatníku pořádek. Šunty ven, dovnitř pěkné věci.

Sekhmet
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.11 13:44

Ošklivé káčátko: Tak to jsem taky nemravná. A jak ráda :). Muži se ke mně taky chovají zcela jinak, než k k nějaké trekové princezně.

Cimrwoman
42 příspěvků 24.05.12 18:48

Tak a teď jste trefila hřebík přímo na hlavičku! Když budu oblečená jako žena, chovají se ke mně jako k ženě. Když budu treková princezna, nesmím se divit, že dostanu herdu do zad. Nebo ještě „seksi“ jako prostitutka… Tak proč bych se měla oblíkat do psychokvětů jako něčí tchýně?

Příspěvek upraven 24.05.12 v 18:51

Bonemina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.11 13:44

Já teda punčocháče nosila i pod kalhoty, takže ani jeden úkon navíc. Jen na kabátu se švadlena proti plánu trošku rozjela s knoflíkama, tak ty většinou zapínám ještě po cestě na tramvaj :)

Ošklivé káčátko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.11 13:52

Sekhmet: Tož to abychom založily nějaký „Klub nemravných žen“! :)

Olinka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.11 14:12

Vypadá to, že moje rodina (až na tatínka, který si je schopný vzít do sandálů ponožky vytažené do půlky lýtek a ještě každou s jinak barevným proužkem a dědečka z matčiny strany, který své montérky přesleče, jen když se babička půl hodiny vzteká, že v tom s ním nikam nejde:-)) relativně uvědomělá. Babička, ač původem z vesnice, poté maloměšťačka, si i na nákup do Lídlu vezme černé kalhoty a parádní světřík (co na tom, že módní byl před desítkami let), rty přejede rtěnkou a oplíchne se parfémem. Jo a hadry podobné těm výše sice nosí, ale jen na doma.
Na Štědrý večer se oblékáme taky slavnostněji - mužové košile, ženy většinou sukni a elegantnější triko nebo halenka. Také na narozeniny, byť jen v kruhu rodinném, chodíme v „lepším“. Oblek ale opravdu ne:-)

Štěteček
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.11 14:17

Já jenom marně přemýšlím, z jakéže sorty se rekrutují zdejší slečny, nebo proč vlastně žijí v představě, že všichni okolo smýšlejí stejně a všichni musí jednat podle jejich představ.
Ohledně oslav - zažila jsem jsem dost kulatin a jiných velkých, kde přímo oslavenec předem žádal pozvané, aby přišli oblečení neformálně, pohodlně, v tom, co mají rádi. Všichni prostě nevyžadují, aby jim někdo vyjadřoval úctu svým oděvem.

Ohledně nošení bižu, sukní a šatů - někdo to prostě NEMÁ rád a nelíbí se mu to. Tak jako zdejší slečinky si z toho málem ucvrnkávají, tak někomu se to zas bytostně příčí a považuje to za hnusné. Lidé jsou různí, každý má jiné preference. Proč by se měli všichni chovat podle jediného vzorce…?

Sekhmet - gratuluju k takové pozornosti od mužů. Znám ovšem dost těch, co bys označila za trekové princezny a mají pozornost stejnou, ono to asi bude něčím jiným..

katango
1356 příspěvků 29.04.12 11:48

Je velký omyl ono v Česku tak rozšířené přesvědčení, že správná holka či ženská do nepohody se obléká jako lesana nebo do trekových věcí. Nebo že neupravený zevnějšek, neopečovávané vlasy a postava jsou známkou vysokého intelektu a bohatého vnitřního života. Prd.

Dahllie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.11 14:36

Vánoce… od té doby co je mám v režii já, tak rodinu hlídám, tátu jsem už poslala se převléct :-D ale jinak se také oblékáme slavnostněji. a já ještě tak, aby mi to ladilo k výzdobě stolu (a ten musí zase ladit se stromečkem) - ale jinak jsem celkem normální, fákt :-D
ale když o tom tak přemýšlím, tak jsem taky za exota, oblíbila jsem si lehce elegantní módu. A často se mě někdo z okolí ptá jestli mám zkoušku nebo nějaké jednání, že jsem nějaká vyšňořená (a to prosím jen nenosím džíny do školy)

Baba Jaga
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.11 14:36

Bonemina: Tak lyžařská bunda je na zip. Ale pohorky se musí šněrovat, zatímco kozačky bývají buď natahovací, nebo na zip. Takže zas 1:1 :-)

Kolasice: já tak normálně nechodím, byla to taková sportovní dovolená a nečekala jsem, že někdo potáhne ještě společenské oblečení. Jinak normálně mě nikdo nezviklá. Stojím si za svým a hlásím se jako další nemrava :)

Štěteček: asi jsi trochu mimo. Já třeba bižu moc nenosím, protože mám malinkaté zlaté náušnice a přívěsek a prstýnek s diamanty (pích) a nechce se mi to navíc pořád přendávat. Ale o tom to přeci není!

Bonemina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.11 14:39

Baba Jaga: Tož to já mám šněrovací i veškeré zimní boty :)

Bonemina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.11 14:41

Štěteček: „oslavenec předem žádal pozvané, aby přišli oblečení neformálně, pohodlně, v tom, co mají rádi.“

A proto chodím v sukních a šatech :D:D:D

mia
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.11 14:54

Vianoce- u nás muži nohavice a košele, oblek nemusí byť, ja vždy šaty, koktejlky a dcéra tak isto v šatách…a donedávna som si naivne myslela, že sa takto strojí väčšina ľudí, až kým som si neprečítala reakcie k tejto téme na omlazení a bola som v šoku z príspevkov, v ktorých ( a navyše ženy, ktoré chodia na omlázko a tým pádom nerezignovali na vzhľad) som čítala samé tepláky a pod.....že načo sa pekne obliecť, ked sú len doma.....

Andrea
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.11 15:01

Jak to tak čtu, mám asi velké štěstí :-). Snažím se oblékat elegantně, ale mám ráda i džíny (jsou mi pohodlně, nemůžu si pomoct; kombinuji je však zásadně s elegantním vrškem, ryze sportovní módu nemohu na sobě snést, když jsem párkrát musela do města v teniskách a džínách, tak jsem si připadala hrozně umolousaně a uboze). Nikdy jsem se zatím nesetkala s negativním ohlasem. Možná to bude tím, že v práci máme dress code, ale každý mi říká, jak mi to „zase sluší“ a „jak jsem elegantní“ a že vypadám hrozně francouzsky :-). Navíc žiju v Praze, kde se na to, co má kdo na sobě, moc nehledí…

Každopádně mám za sebou i zkušenost, kdy jsem trochu budila pozornost… Vrátila jsem se z ročního pobytu v Paříži do rodného města Mostu, kde nikdy kromě Vietnamcu nic nebylo, tudíž všichni mostečané měli uniformu, kterou netřeba popisovat (bylo to v roce 2003). Já jsem si vyrazila do města v krátké, vlněné, khaki šatovce s lodičkovým výstřihem, bez rukávů, s decentními výpustkovými kapsičkami, na nichž byl knoflik, k tomu jsem měla bílou košili s poměrně velkým límcem a rukávy zakončenými na šňůrku, která když se stáhla a uvázala kolem zápěstí, tak ty rukávy byly krásně nabrané. K tomu jsem měla jen bílé podkolenky a balerínky (tenkrát to byl nový trend v Paříži, v Česku jsem je začala vídat až o rok později). Byla jsem navíc tenkrát více než štíhlá a měla dlouhé husté vlasy, které jsem měla sepnuté jen jednou bílou sponkou… a cítila se chvíli jako exot. V našem uniformním měste na mě všíchni zírali a na přechodu jsem si všimla, že protistojící pubescentky se mi dokonce vyslovene smály za ty podkolenky :-). Musím říct, že místo aby mě to vyděsilo, pojala jsem o to větší chuť být jiná. Byť, uznáte, že ten můj oděv zrovna žádné extra terno nebyl :-).

Takže žádné strachy, kašlete na názory okolí a nebojte se vhodně obléknout :-)

Andrea
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.11 15:03

Teda tím vhodným oblečením jsem myslela ty slavnosti, oslavy apod. :-)

Ošklivé káčátko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.11 15:03

Štěteček: Hm, já slečna už dávno nejsem.....:(
Asi jsem tedy ze „staré školy“, ale vždycky jsem se domnívala, že k určité příležitosti se hodí určité oblečení. Tedy, když mě někdo pozve na velkou oslavu narozenin, která se koná v kulturním prostředí, vhodně se k této příležitosti obleču. Jelikož nás oslavenec nenabádal, ať si vezmeme džíny, tričko a botasky, zvolila jsem lehce slavnostnější oděv. Absolvovala jsem taky několik oslav na lesní chatě a věřte, že tam mě ani nenapadlo vzít si lodičky a kostýmek.
Možná vám připadá přehnané, vyjadřovat někomu úctu svým oblečením, ale když vás např. pozvou příbuzní na rodinnou oslavu kulatin a přivítají vás doma v teplácích, nezlobte se na mě, to mi připadá neuctivé jak k nám, kteří jsme přišli slavnostněji oblečeni, tak k celé jejich oslavě, která se tímto jaksi „znehodnotila“.
A ano, určitě se najde spousta žen, která nesnáší šaty, sukně a bižuterii. Ale já mám spíš dojem, že se bojí, že když se hezky oblečou, bude si někdo myslet, že jsou „nějaké paničky“ a přitom ony jsou přece ty údernice, které nemají na takové serepetičky čas. Dle mínění některých takových žen, elegantně oblečená žena nedělá nic jiného než že stojí před zrcadlem či si lakuje nehty. Doma má buď služku anebo bordel, protože přece nic jiného nestíhá dělat a vůbec: přece si nepoláme nehty!!

Andrea
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.11 15:05

ad Vánoce: jinak na Vánoce se také nastrojíme, jen letos poprvé za 27 let, jsme byli opravdu neformalní… A všichni jsme se shodli, že se cítíme jako vidláci :-), tudíž to příští rok nezopakujeme :-)

kolasice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.11 15:22

Štěteček: Většinu zdejších diskutujících „slečen“ bych tipla na vysokoškolačky, věk 30plus, většinou asi sezdané… Diskuze se sice občas zvrhne v trochu povrchní, marnivé plkání, ale myslím, že většině z nás jde jen o to, aby se lidé nebáli mít jistou úroveň - k tomu patří především dobré vychování a ve druhé řadě i slušné odění.

Je jenom dobře, že všichni lidé nejsou stejní, ale proč tedy proboha není respektováno, že se někdo chce oblékat hezky. Proč to tak vadí, co myslíte?

Coraline
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.11 16:04

Sekhmet: Můžu se zeptat, co to znamená šála uvázaná ve stylu Jackie Kennedyové? Googlila jsem si její fotky, ale nikde jsem na to nějak nenarazila :)

Olinka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.11 16:11

Dahllie: tak to my máme Vánoce přímo barevně určené. Letos byly červenozlaté. K tomu se ladí ozdoby, stůl a samozřejmě oblečení. Kdo donese dárek v jinak barevném papíře, v lepším případě je do okamžiku rozbalování schován, aby esteticky nerušil; v horším pak musí být neodkladně přebalen:-))
Myslím, že ta touha oblékat se hezky je dána buď výchovou (v mém případě), nebo právě naopak absolutní absencí tohoto vzorce v rodině (a nemusí to být vždy jen vesničtí burani, jejichž dítko poznalo pozlátko velkoměsta a hraje si na „lejdy“).
Co se nějakých slavnostních akcí týče, tam je to snad bez debat. I když, ačkoli jsem nezažila nevhodně oblečené spolužáky na zkoušce, zvláště kluci většinou přijdou sakumprásk v obleku, jeden zkoušející minule, zřejmě zastávající velmi nedormální dress code, měl obyčejné triko s krátkým rukávem, nějaké trekově vypadající zimní boty a… ano, džíny. Napsala jsem to do hodnocení výuky, že mi to přišlo velmi nevhodné. Kulatně řečeno. Popravdě mě to dost nas.alo.

Daniela S.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.11 16:23

Priznavam, ze co jsem zacala spoluzit, ani doma nechodim v teplakach. Poridila/usila jsem si nekolikery platene kalhoty a sukne a od pleti rajcat po vymetani pavucin domaci prace zvladam. Nejak se mi prici pred muzem sveho zivota vegetovat v elastakach. A i jeho smeruju k prevlekani k jidlu (jakoze z pracovniho, ne ze vecerime ve smokingu). To povazuju v pripade jeho praci za hygienickou nutnost.

Sasa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.11 16:31

Štěteček - uprimne pochybujem, ze sa za trekovymi princeznami niekto otoci. mozno pri pive a pokeci v hospode si chlapi povedia - to je ale super holka, ked spoznaju jej osobnost, ale pri prvom dojme(ktory mame iba jeden) to absolutne nezabere. ale garantujem ti, ze im nikto na prechode neda prednost ani nebude piskat(to sa ale nestava v strednej europe vobec)

Dahllie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.11 17:34

Olinko, fakt? jé to jsem ráda, že nejsem divná, mám to taky tak i s tím balícím papírem :-D

Lenka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.11 18:47

Štěteček: Nechápu, jak můžete (nebo někdo jiný) považovat nošení sukní za HNUSNÉ?? Dobře - nudné, nezajímavé, babské, trapné, staromódní, paničkovské - to všechno jsem už slyšela, beru. Ale hnusné… to si snad děláte pr…?

Anahi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.11 21:54

Inac ten Petrklic u nas hadze katalogy do schranky pod nazvom Maxana. Tiez maju ten slogan „respektujeme vasu velkost“, co je podla mna pri nazve Maxana trochu paradox. :D

Shaky
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.11 23:02

Zejména pro Simonu, ale i ostatní: Jsem od mala jaká jsem, mám velikost 46 a sotva 160 cm. Já sama si nemyslím, že se oblékám jako nějaká rocková hvězda nebo star, ale kupodivu se stává, že slyším od kamarádek (vel. 38-40) nebo kamarádů několik vět, které jsou si podobné: Sluší ti to, jsi sexy, připadám si vedle tebe jako socka, kam na ty hadry chodíš, jak to děláš, že jsi vždycky sladěná, já se umět oblíkat jako ty… Pár z nich peklo čte, takže mě možná některá z nich pozná. Nicméně, trvá to stejně dlouho se obléct i s kily stejně šik, jako na sebe natáhnout stan nebo krabici. Chce to jen pár zásadních vědomostí, jakože vrstvit, poutat na to co chci, aby bylo viděno a všimnuto, rozbíjet velké plochy, ale decentně, žádně obrovské květiny na břiše, žádné tuniky ala těhotenská móda a hlavně boty na podpatku, alespoň nějakém nebo na klíně. Prostě sáhnu do skříně, něco si vezmu, obuju trochu vyšší boty a jdu. Jsem naprosto alergická na řeči typu: nemám na to peníze, na mě se to nevyrábí. Vyrábí se! Ale člověk musí hlavně CHTÍT! I se čtyřicetšestkou může ženská vypadat jako ženská. Máte prsa? Tak naznačte, že je máte, máte krásné vlasy? Tak se slušně nechte ostříhat. Ono i s minimem může člověk vypadat k světu. Řasenka taky není sprosté slovo a kvalitní make-up dokáže opravdu hodně. Nakupuji zásadně jen v ČR, nakupovat na internetu v zahraničí se bojím a na značkové oblečení nemám finance. Jediné do čeho investuji jsou podprsenky (Konarovská, Braexpert), a je fakt, že jejich efekt je viditelný. Jinak nechci dělat reklamu, ale jmenovitě kde co sehnat ve 46- moji skříň tvoří kalhoty: HM, Takko- ale to opravdu jen zřídka, nelíbí se mi tam materiály až sem tam na džíny, CA občas mají boyfriend leg džíny, ty sedí dobře. Sukně HM, zejména ty pod kolena, pár kousků mám ze sekáče, džínovou sukni od vietnamců (chodím v ní skoro pořád a už asi třetí rok drží, kupodivu), vršky střídavě nakupuju v již zmíněných obchodech. Nadšená jsem z FF, dají se tam sehnat šmrncovní věci za málo kaček. Plus šátky, kolem krku, volně zaplé barevné orientální šály přes jednobarevné oblečení.Nejdůležitější je bižu. Je pravda,že se držím max. 3 barev zkombinovaných dohromady, např. dvě tlumené (šedá, hrášková) a u toho hodně výrazný doplněk, např. rudé korále. Fakt to dělá hodně, ač se to nezdá, nemusíte nosit na krku nějaké kilové kolosy a ženskou našeho ražení to rozzáří. Prostě poutám od prsou nahoru.Chce to jen hledat a nebát se.

blanka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.11 23:24

Shaky - súhlas , a obecne ešte jedna rada .Nie preto, že som krajčírka, ale preto, že je to pravda : dobre padnúce odevy ušité na konkrétnu postavu . Žiadne konfekčné priemerné rozmery, ktoré síce možno objemovo sedia, ale nerešpektujú držanie tela, a pomer jednotlivých častí tela . A vlastne to nie je len o silnejších ženách - vidím to okolo seba / aj v TV / denodenne . Možno je to pekný materiál, zaujímavé strihové riešenie a dobrá farba , ale prečo jej to preboha tak ťahá cez prsia, alebo ovísa pod pazuchou , a pod.? Dobre padnúce šaty postavu podržia, a vždy je to o triedu lepšie .Teda, pokiaľ je to dobrá krajčírka, pretože ak nie, tak už radšej tá konfekcia.

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.11 11:14

Tak na Vánoce u nás zásadně muži oblek, ženy takéslavnostnější oblečení, nemusí být přímo večerní šaty, ale miniálně kalhoty nebo sukně a halenka. Oblek muži v celé mé rodině nepovažují za něco extra, protože v něm denně chodí do práce - manžel i syn, tatínek ho přestal nosit denně v 65 letech po mozkové příhodě, protože mu dělá problém zapínat knoflíčky, takže už jen kalhoty a taková ta polotrika. Jinak tatínek byl celý život automechanik a přesto opravdu denně chodil v obleku- v práci se samozřejmě převlékal. Chlap v dobře střiženém obleku je neuvěřitelně sexy a i se ztratí určité nedostatky na postavě. I mě to nutí být oblečené lépe, když jdeme s manželem, nemůžu přece vedle něj jít v orvaných džínách a triku,že. Jen to žehlení košil, chjo......

Sekhmet
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.11 12:35

Coraline: Jackie Kennedyová nosila šálu uvázanou přes hlavu - je to styl co se nosí do kabrioletu, aby ti vítr nezničil účes. (stejně to měla i Bridget Jonesová, než jí vzal šátek vítr :))

alex
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.11 14:56

http://www.7thheaven.cz/galerie.php?… - nieco taketo? (btw, konecne nejaka stranka so zaujimavymi svadobnymi satami 8-))

Tuhirangi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.11 19:59

Simona: že na sebe holky s padesáti kily seženou oblečení snadno je hrozně velký omyl. Já mám padesát kilo a sto padesát šest centimetrů. Nemám moc prsa, hubené ruce, lezou mi žebra a pánevní kost. A pak přijde něco, co lze nazvat „prdelí jako kráva“. Nemít dvoje kalhoty šité na míru, nemůžu kalhoty vůbec nosit. Když si totiž najdu nějaké, které přes zadek přetáhnu, tak mám v pase místo ještě pro slona (a ano pásek to spraví) a když najdu kalhoty takové, které by mi byly v pase dost, tak se zaseknu v půlce stehen a výš je nevytáhnu. A to vůbec nemluvím o délce nohavic, které jsou vždycky tak o třicet čísel delší, než bych potřebovala. Takže já musím nosit výhradně sukně, případně šaty. A ještě je problém s koupí triček, halenek atd. Pokud totiž dojde velikost XS, příp. 34, tak jsem namydlená, protože větší číslo na mně plandá. Takže já to jakožto padesátikilová fakt nijak nevyhrála ;-)

Tuhirangi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.11 20:00
  • a ani pásek to nespraví. Nějak jsem se upsala.
kačmač
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.11 22:04

inak čo hovorite na tuto…ehm…jemnu damu?

http://lookbook.nu/cupcakesclothes

Sibyla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.11 22:21

Kačmač: Tak to je dost otřes - ono by to bylo kolotočové i na štíhlé. A nejhorší jsou nadšené reakce - ostatně, jsou na každém fashion blogu (komu to nesedí, ten se neobtěžuje, takže píší jen fanynky a ty chválí). Co to s takovou osobou udělá?

Coraline
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.11 09:49

Sekhmet: jo ajoo, já právě marně přemýšlela, jak nosila JK šálu kolem krku, a tohle mě nenapadlo…díky za osvětlení :)

Coraline
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.11 09:54

Kačmač: no její oblečení se mi ve většině případů moc nelíbí, ale z hlediska toho, že na sebe nerezignovala ani při své obezitě, je to náhodou super! Vidět na ulici pěkně, žensky a nápaditě oblečenou obézní ženu je teda dost výjimečné. Obzvláště mladé dívky těchto postav dost často rezignují na svou ženskost… No ale z hlediska zdravotního je mi z té slečny smutno, já to prostě nepochopím, jak to může někdo nechat zajít takhle daleko :(

Dahllie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.11 10:07

Kačmač, mně se oblečení té holčiny líbí. Jasný, že by mohla být štíhlejší, ale i s tou postavou, kterou má, se nebojí obléct moderně a barevně. Být to češka tak chodí v džínách a velký mikině nebo jiném pytli, aby na sebe náhodou neupozornila. Z velké části jsou všechny modely sladěné, snaží se na postavě vytvořit pas, aby nevypadala jako krabice, výrazné prvky má od prsou nahoru, takže upozorňuje na štíhlejší části těla.
A k názoru Sibyly, nevidím na tom nic kolotočového, spíš jen prostě nezvyk pro české oko.

Hanča
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.11 10:45

mně se slečnino oblečení taky líbí.. je nápaditá a nebojí se.. kdyby byla češka, tak si možná sice troufne toto nosit, ale většina lidí se jí vysměje..:-/ o to je to smutnější..

kačmač
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.11 10:49

Ja si teda myslim, ze je pre nu takze vypadat nejako povabne v hocicom, ale tiez sa mi paci ze aspon trosku vkusu do toho dava. ked si zas vezmem niektore obezne americanky ktore nosia leginy a tielko na ramienka…
takze niektore outfity sa mi pacia ale niektore sa mi zdaju uz prehnane.
kazdopadne palec hore odo mna ma.

Dahllie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.11 11:00

Hančo, přesně. já si přivezla pár věcí z Anglie a vylezla v tom ven, lidi na mě koukali jak na mimozemšťana. Muž to komentoval slovy „To víš drahá, Liberec na tebe ještě není připravený“ :-D

pekina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.11 16:45

Prosím odbornice o radu:jdu dceři na maturitní ples, míry 110, 90, 110 160 cm(skoro žádný pas, velké břicho).Vysloveně společenské šaty dlouhé nechci, ale nechci být ani za tetku v černých kalhotech. Zatím v obchodech jen samá hrůza a zbývají dva týdny času. Snad někde v Praze?

katy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.11 17:04

pekina: docela ucházející šaty mají občas v Orsay, ulovila jsem tam moje promoční, hlavně jsou v docela přijatelné cenové relaci, kvalita mírně pokulhává (ale jeden večer mi vydržely)

Dahllie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.11 17:32

Katy, a v Orsey mají něco i pro dámy s výraznější postavou? Co jsem tam byla, tak byla maximální velikost 42.
Pekino, co jednoduché kokteilky, nebo halenku se sukní. Délkou tak ke kolenům. Upoutat na prsa zajímavnějším náhrdelníkem nebo výstřihem, pas vytvořit opticky výraznějším páskem, posunout ho výš k prsům a hlavně podpatky.

Sofa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.11 17:42

Dahllie: Co já vím, tak v Orsey mají na nás kabelky, šátky a doplňky. Jinak se tam do ničeho jinýho nevlezu. :-))

sharka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.11 18:31

mojí mámě je 48, dřív zásadně halenky polského střihu s vycpávkama, kalhoty mrkve… nějaké oblečení jsem jí před pár lety přivezla z Anglie, dlouho dlouho leželo ve skříni, párkrát jsem ji v obchodě přinutila oblíct něco normálního, co sama obešla, a ejhle, pomalu se to rozjelo, má lepší a mladistvější šatník než kdy dřív. Jenom do sukně ji nedostanu kdyby čert na koze jel (hnusné nohy nebo tak něco říká :))

katy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.11 18:53

tak o větších velikostech, přiznám, nemám přehled, já jsem z opačné strany spektra.
jinak souhlasím s Dahllie, že pěkná zajímavá halenka klidně s jednobarevnou sukní občas udělá víc než „společenské šaty“ z polyesteru a se třpytkama

Maggie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.11 21:07

Pekino, zkuste butiky v OD Kotva na nám. Republiky, možná si tam něco elegantního vyberete.

Anka F.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.11 00:30

to Shaky: nejlíp oblíkanou ženou v naší práci byla plnoštíhlá kolegyně, která se nebála barev a bižuterie. Vypadala vždy moc hezky.

Sibyla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.11 07:49

Právě jsem se dočetla, že není podstatné, zda je žena vyzáblá či plnějších tvarů, ale její tělo musí mít správný poměr obvodů.
http://www.novinky.cz/…du-boku.html
Můžu potvrdit: vždycky jsem byla hubená holka. Později jsem přibrala a vrátila se do metropole. Cítila jsem se příšerně (kdo má nad 50 kg, nemá nárok na dýchání) - zůstala jsem v šoku, protože se po mně muži dívali víc než v mládí. Prostě jsem tomu nemohla uvěřit!

Baba Jaga
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.11 10:24

Sybila: Taky jsem to včera četla. V komentářích pod článkem se diskutující vyjadřují o tom, jaká je to blbost. Podle mě to ale vědci spočítali dobře. Ať jsem měla plus mínus deset kilo nahoru nebo dolů, vždycky jsem se chlapům líbila. Tak jsem vzala metr a můj koeficient toří 0,72, takže si můžu gratulovat k téměř dokonalým tvarům.

modra_kocka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.11 19:13

a ještě jeden odkaz pro srovnání: http://www.liveinternet.ru/…st150934904/

web je v ruštině, asi to všichni neorzluští, ale fotky jsou dostatečně vypovidající. Myslím, že snadno poznáte, co je „před“ a co „po“ :) (občas se fotky nezobrazují, chce to znovu načíst stránku)

Kamík
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.11 21:54

hmm, koeficient 0,715 není vůbec zlej :)

sasa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.11 21:23
modra_kocka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.11 21:43

Sasa: to je docela hrůza. Kalhoty jsou ok, ale jinak holky navlékli do beztvarých pytlů,, případně přikryli svetry a přehozy, končicími nekde v polovině zadku (nejhorší možná volba) a neladicími k oblečení. Jedinbé 2 vypasované věci - růžová bundička, která z děvčete dělá převázánou jitrnici a černé něco (kalhoty a halenka?), kde nešťastný střih, výška pásku a délka svršku dělá příšernou postavu, která má opticky zadek 2× větší, než ve skutečnosti a chudák holka vypadá jako pytel se 2 dýněmi. Takhle prostě ne.
Abych nebyla jen negativní - ano, něco by se vybrat dalo, hlavně z té společné fotky, ale chtělo by to jisté úpravy - třeba aspoň odhodit ty pletené přehozy

Dahllie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.11 21:56

Tohle už se tu řešilo ne? že modelky mají v reálu tak velikost 42 a opticky je strkají do pytlů, aby vypadaly dostatečně tlustě.
Sama jsem tlustá, ale z toho co tam je bych si vzala maximálně to šedé triko u červených kalhot.

Fany
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.11 23:03

Modra kočka - máte pravdu. „Váš“ ruský odkaz na vhodné oblečení plnějších žen je mnohem lepší než módní přehlídka Rinaldi.

Shaky
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.11 00:22

Díky za vaše palce:) No upřímně, navlíkli na ty holky vážně otřesné stany. Styl stará mladá, mě příjde, že mají nějak velké tělo v tom oblečení a malou hlavu. Od značky bych teda čekala mnohem více, nějak si tam sama pro sebe neumím ani vybrat… Nic moc teda. A to nechci vidět ceny. Btw.: Mám pár nových úlovků, mezi jedny z nich patří i šaty, dosti podobné těm fialovým z rubriky Jedna stačí viz titulní strana:) Prý ubírají kila, a rozhodně lepší než stany viz fotky z přehlídky. To jen pro inspiraci…
Už tak mám poslední dobou pocit, že v tramvaji svítím jako světluška, protože Ada mě nakazila svou alergií na všechno šedé, černé, tmavé, nebarevné, smutné… :) Jinak ruský blog je proti Rinaldi procházka rájem.

Sasa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.11 08:33

nj ta inspiracia z lokalnych luhu a haju je vazne dost hrozna. A ak by vsetky zeny s vacsimi velkostami chodili aspon ako u rinaldi, bol by to dobry zaciatok.

mmmmmmm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.11 13:59

a nebo raději: NEbudem TLUSTÝ !!! :)

Baba Jaga
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.11 14:21

Mmmmmmm: Ano, to by bylo ideální. Asi 2/3 tlustých lidí si za to skutečně mohou samy. Já se jim divím, že jim to stojí za to, ale někdo má holt slabou vůli a nechce si připustit, že by zhubnout mohl, kdyby se do toho opravdu opřel. Ale to je každého věc (jak už jsem psala jinde, jen do té míry, dokud mě svým obřím tělem neusurpuje) a nemusí přece chodit v pytli. I tak by měl mít možnost se hezky obléknout. Realita je bohužel taková, že tlustých lidí přibývá. A chytrý výrobce by měl reagovat na poptávku.

katuliena
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.04.11 20:00

milujem vas za vase uzasne komentare. Skoro som sa ,,usulala,, od smiechu. Vas blog je proste jednotka. Na Slovensku nic take vtipne nevidim.

Janka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.11 12:07

Ne že bych z Petrklíče byla úplně paf, ale docela mě překvapilo, jak se v posledním katalogu objevilo namísto starých babin více mladých tváří… a vypadá to, že bych si tam i něco vybrala

Olinka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.11 13:14

A já zas nechápu, proč jinak pěkné ženské mermomocí nosí minisukně, aby co nejvíc ukázaly celulitické a tlusté stehna. Včera jsem jednu takovou paní potkala. Velice pěkně upravená, elegantně oblečená, bohužel to totálně zkazila prasečí kolena vykukující pod krátkou sukní. Přitomu lýtka měla nádherné, štíhlé. Mít sukni o 10 čísel delší, bylo by to bez výtky. Hold slovanské postavy už jsou takové, že ty zadky a stehna většina z nás má. Tak proč je ukazovat, když kousek níž už je to bez chyby?
(A vím o čem mluvím, sama bych si krátkou sukni neoblíkla.)

FoxInTheBox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.11 14:15

Baba Jaga: Jo, můžou si za to sami. Ale ne proto, že by si řekli: „Tak, a teď si pořádně ztloustnu!“
Je za tím stres, zajídání problémů, uklidňování se sladkostma, „sociální“ přejídání (na ten oběd s náma přece musíš!) a další věci.

Takový člověk ten problém nevidí, protože je to propojené s celým jeho životním stylem. Pro spoustu z nich je jídlo únik, „jediná radost“ ke které nikoho nepotřebují a pro kterou nemusí nic umět… Taky se to často spojuje s celkovou seberezignací, za kterou stojí nulové sebevědomí a chuť „to jen nějak překlepat“.

Takže řešit komplexně, od vnitřku, ne jen vrazit jim do ruky švihadlo a mrkev a tvrdit, že kdo chce, ten zhubne…

S tím, že možnost slušně se obléct by měla být pro každého v každé velikosti totálně souhlasím:) Jenže to by se někdo musel trochu posnažit a zkonstruovat střihy na postavu, která se neskládá z rovných ploch. A to je asi mnohem těžší, než spíchnout vydojený stan…

Marlen.1975
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.05.11 13:08

Mrkněte na www.valinashop.cz

Hana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.11 13:03

Myslím, že srovnáváte nesrovnatelné. Když si vezmu poslední dva obrázky, tak rozdíl mezi paní z Petrklíče na horním obrázku a mezi dívkami na spodním je minimálně jedna generace. To, že Petrklíč oblékne sem tam do svých modelů i mladou kočku, ještě neznamená, že výrobek je určen pro mladé. Dělají to tak všechny zásilkové obchody. Kdyby se sedmdesátiletá maminka kohokoli, kdo tady Petrklíč kritizuje, na svůj věk jistě ještě kočka, navlékla do modelů z posledního obrázku, tak nevím, nevím… :-) Tím ovšem nechci říct, že ty petrklíčové vzory a střihy nejsou z valné většiny děsné. Ale srovnávat se mělo oblečení pro starší dámy s oblečením pro starší dámy.

Superstar
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.11 13:11

To je fakt megaprůšvih.Když nemám nic moc náladu, tak tyto obrázky mě fakt rozveselí.Jenže horší je to, že když se rozhlídnu po okolí, tak mám tu čest takhle „vymóděné“ ženy potkat.A ty jejich účesy! Každá podle nějaké normy-tzn. hlavně nakrátko a voživený květáček.Ksakru, v českých ulicích vážně nemám pocit, že je rok 2011.Takové předpotopní almary jsou k vidění asi fakt jen ve východním bloku…

Hana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.11 14:03

…Mimochodem, přiznejme si, že to červené tričko s hnědými kalhotami je snesitelné jenom kvůli hezké modelce a jejímu apartnímu „modelkovskému“ postoji. Babku v samoobsluze byste za totéž pomluvili, že ani neumí zkombinovat barvy. :-)

tlapkoun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.11 14:07

to Hana:
nevidím na té kombinaci nic nevhodného…nelíbí se mi akorát ty korále.
to tričko není červené, ale růžové.

a k hnědé se hodí prakticky každá barva, narozdíl od černé, která je na kombinování hodně tvrdá. záleží jen na odstínu hnědé a barvy ke kombinování.

Hana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.11 16:15

to Tlapkoun: O.K. Možná to záleží na nastavení monitoru. Řekněme, že ta barva má blíž ke karmínu než k rumělce, ale růžovou bych si představovala světlejší, resp. víc pastelovou. Navrhuji tedy kompromisní „malinovou“. :-) To ovšem není podstatné. Podstatné je představit si v tom paní z Petrklíče. Ono se celkem lehko kritizuje oblečení starších dam, ale troufám si tvrdit, že kdyby se skutečně těm mladým, kteří si tady stěžují na to, jak chodí oblékané jejich maminky, podařilo dotlačit je do obchodu, budou mít ve skutečnosti velký problém vybrat něco, co bude podle jejich představ, a maminka se přitom bude v tom cítit dobře. Kdyby měl někdo zájem, klidně mu v rámci páchání dobrých skutků budu dělat pokusného králíka než se do toho pustí naostro. (Aby doma zbytečně nekalil vodu.) Mám velikost 46.

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.11 16:56

Zásadní chyba v tom srovnávání starých a mladých modelek je už v jejich postavách - i když je mladá tlustoprdka, má pořád ještě slušně tvarovanou figuru, tj. má výš prsa, a hlavně má pas. Ten starší tetiny (rozhodně ne ty zde prezentované) už bohužel nemívají. Proto by jim vypasovaný model (třeba to šedivý triko s černou sukní) stejně neslušel. Ovšem neznamená to, že se navlíknou do těch příšernejch vzorů, v těch by vypadal každej jak strašidlo, i Twigy.

Georgina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.11 18:37

Kiwi, kde má žena prsa, nezáleží ani tak na věku, ale na podprsence. Starší ženy nosí ze zásady práskačky s obvodem metr, to vyjde nastejno, jako opora žádná. Vzít si obvod odpovídající reálným mírám, tak aby ležel kolem těla vodorovně, pak jsou někde jinde i prsa a i ten pas se dá aspoň nějaký vyčarovat. Bez podprsenky by takhle vypadala každá druhá žena už po pětadvacítce. http://stanikomania.blox.pl/…2146,21.html?… stačí prohlížet obrázky

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.11 19:32

To ano, ale pas už neukecáš :-)

Mayim
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.11 19:34

Georgina: ten odkaz je dokonalý.

sasa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.11 19:39

HAna: napr. v mojom meste co je asi 4. najvacsie v SR otvorili az pred 2 rokmi Marsk and SPencer. Dovtedy si moja mamina mohla kupit velkost 44 alebo 46 akurat tak v Tescu, kde ale este nebolo F and F. Obcas sme zasli do Makyty, ktora mala rozlohypolovici prizemia od kotva, ale bola to katastrofa, kupili sme tak 1× svetrik, vyber ako v roku 1985. teraz uz je to lepsie, ake MS je drahy na Slovensku a velmi vela strasich zien, ktore su napr., na dochodku alebo maju maju plat si moze vybrat vietnamca akurat:-( a to mi je luto

Baba Jaga
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.11 20:08

Georgina: sakra, to jsou rozdíly. U některých fotek mi spadla čelist. Čím horší prsa, tím větší rozdíl. Nevěřila bych tomu, že i takové věšáky se dají úspěšně podepřít. Paráda, vneslo mi to naději do duše. Kdyby jen tak víc starších žen mělo odvahu nechat si poradit, jako ta paní z odkazu. Jinak musím zkonstatovat, že špatné velikosti Polek jsou přece jen blíž těm správným, než je tomu u Češek. Těm kolikrát dělá rozdíl na obvodu 20 cm a čtyři čísla u košíčků.

Hano, já bych starší dámu oblečenou do těch modelů z fotek dole (ty plesovky jsou, pravda, asi na mladší) ocenila obdivem.

Hana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.11 22:32

B.J., To si právě nejsem jistá. Tedy s tím obdivem. Jak psala Kiwi, postava u mladé a starší ženy je jiná (ostatně viz postavy u těch podprsenek). Nejde jen o prsa, ale také o břicho. Mohli bychom pak pokračovat korzetem, ale co pak se silnými pažemi s uvolněnou kůží u halenky s krátkými rukávy? …Prostě dostali bychom se do bodu, kdy je nutno položit si otázku, jestli to všechno regulování stojí za to, a jestli se pak člověk naopak necítí svobodněji ve vzorovaném pytli s plandavými rukávy pod loket. To chce prostě vyzkoušet, ale to musí každý sám na sobě. Když jsem byla mladá, bojovali jsme se starými, abychom mohli nosit to, co chceme. A když jsem teď „stará“, musím o totéž bojovat s mladými. :-) Ctím svobodu, takže ať si každý nosí co chce.

tlapkoun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.11 22:41

příspěvek o podprsenkách mi připomněl příhodu z jednoho obchodu…

opravdu strašně tlustá žena (rozhodně přes sto kilo) cca přes padesát, nebo možná i přes šedesát si tam kupovala nějaký děsný stan…a straaaašně řešila, jak to mají ty „ženy s velkými prsy“ těžké…že je jim všechno „přes prsa“ úzké…to, že je jak veleryba, a že kdyby shodila aspoň třicet kilo nadváhy, tak ta prsa zmizí mávnutím proutku, to si nějak nevšimla…bylo mi za ni docela trapně, když jsem viděla, jak se celý obchod smíchy kouše do rtů :-(

chápu, že má někdo problémy s váhou, dokonce i to, že se vyjí do obezity. ale že se někdo nestydí si takhle lhát do kapsy, to moc nechápu.

Baba Jaga
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.11 06:04

Hana: jistě, ať si každý nosí, co chce. To už tu bylo stokrát. To je prostě ta rezignace, kvůli které mnoho žen v pokročilejším věku (a nejen v tom) trpí nadváhou nebo obezitou, navlíkne na sebe stany z Petrklíče, špatnou podprsenkou si huntuje postavu (vizuálně i ortopedicky), udělá si na hlavě drn, a kvůli které tu Módní peklo je. Každý nemusí vypadat jak ze žurnálu, ale ta rezignace je děsivá. Znám mnoho žen v pokročilejším věku, které na sebe nekašlou, a neodpovídají vašemu popisu. Stav těla odpovídá stavu mysli.

Baba Jaga
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.11 06:10

Jo a paní z podprsenek na sobě stan nemá a je to z mého pohledu mnohem lepší. Nijak mě nepobuřuje to, že pas už není, co býval, kůže už není tak pevná atd. Stárnutí je přirozený proces v lidském životě a nevím, proč to schovávat pod plachtu s psychedelickým vzorem. Navíc to není jediný způsob, jak schovat nedostatky. Ale dají se zvýraznit i přednosti.

Sibyla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.11 07:22

Kiwi: ale pas se dá okecat, právě podprsenkou! Nezapomenutelná scéna ze „S písní kolem světa“ (autobiografie, podle které natočili Sound Of Music), kdy viditelně těhotná hrdinka má v Americe vystupovat a těhotenství je pro diváky jaksi e-e. Dostane se jí rady: „Paní von Trapp, důležité je, abyste byla nahoře tlustší než dole. Pak budete vypadat prostě jako velmi silná dáma, ne jako dáma v naději.“ Vycpala si tedy podprsenku a odzpívala koncert bez problémů. Máte-li dobře vytvarované poprsí na pravém místě, snese i širší pas. Mimochodem, nedávno jsem jela v autobuse s postarší hippie, která se zřejmě v mládí demonstrativně zřekla podprsenek jako sexistických mučidel. Dámy, měla prsa opravdu u lokte - děsivý pohled.

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.11 08:05

Ale propána, vždyť to říkáš sama: když jsou místo pasu obří pneumatiky nebo těhotenský břicho, bude každá stejně „vypadat jako velmi silná dáma“. Tomu už nepomůže ani vyšněrovat prsa přímo pod bradu. Podívej se ještě jednou na fotku šedivý blůzy s černou sukní - to tam nevidíš rozdíl proti těm ostatním beztvarejm válcům?! A řekla bych, že v rámci focení vyfásly i slušnou podprsenku (ta nejstarší zcela evidentně) - to nejsou prsa, co se jim třese kolem pupku, to jsou klasický letitý špeky.

Hana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.11 08:10

B.J., proč stáří schovávat, když je přirozené? To je jednoduché. Protože ta druhá polovina mladých (těch, co neocení obdivem, když si na sebe navléknu černo-šedý model dle dívky na posledním obrázku vlevo, mě zkritizuje za to, že ukazuji svoje vepřová kolena a plandající kůži na pažích (nehledě na to, že paatnácticentimetrové jehly si k tomu obout nemůžu, protože mám po dětech a po poslední módě vysokých podpatků platfus). A věřte, že to není otázka velikosti. Mám svou velikost třicet let stejnou, BMI 24, do starého oblečení pořád vejdu, ale už to prostě nějak není ono. :-)

Makinka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.11 08:37

Hana - ono existuje nějako jako „age appropriate“ a netýká se to jen hraček. Nedávno jsem viděla paní s upravenými vlasy (a tím nemyslím rozčepířená rudá trvalá), v padnoucím kostýmku a boty na nízkém podpatku. Ohlídla jsem se za ní, protože jí to moc slušelo, tipla bych jí tak 55, ale takhle upravená dáma klidně mohla být i o deset let starší. A máš pravdu, neměla postavu mladice. Ale i tak vypadala svkěle, protože si svůj věk přiznala, ale nerezignovala na módu.

Georgina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.11 08:53

Sibyla vs. Kiwi - dámy, vy jedna vidíte sklenici poloprázdnou a druhá poloplnou, o ničem jiném se nehádáte. Jasně, že starší žena nebude mít štíhlý pas díky pozvednutým prsům - ale bude mít aspoň NĚJAKÝ pas a to se myslím počítá v každém věku a váhové kategorii, když silueta vypadá )( anebo ) ( aspoň trošku projmutě a ne () nebo ( ) - uprostřed těla nejširší a k tomu záda s hrbem.

Hana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.11 08:58

Makinko, naprosto souhlasím. Ale ty modýlky na posledním obrázku jsou prostě pro mladé holky. A o tom jsem tady začala. Oblečení pro starší a pokročilé má svoje jistá pravidla, kterých si zatím ovšem nikdo nevšímá. Tady je opravdu díra na trhu. Našinec si může vybírat z tun oflitrovaného a počmáraného oblečení pro puberťačky, pokud je ochoten se nasoukat do velikosti nanejvýš 42, nebo si může koupit vixlajvantový stan s psychedelickým vzorem, když má velikost 48 a víc. Petrklíč se snaží zaplnit tu mezeru, jak umí. Ale kde je jaká lepší konkurence pro tuto velikostní a věkovou skupinu, která by respektovala její potřeby? V poslední době jsou sice i obchody zaměřené na střední velikosti - 44, 46, ale co je tam k mání, je nuda k uzoufání.

Alyssa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.11 09:14

Hana: například Charles Vogele je přesně tento typ módy pro zralejší, ale elegantní dámy, Marks a Spencer rovněž.
Moje maminka, 57 let, velikost 42 dole, 46 nahoře, má oblečení převážně M+S, Vogele, sem tam něco (hlavně volnočasového) z C+A. Látkové kalhoty a nějaké doplňky z Camaieu. Myslím, že kdybych jí ukázala katalog Petrklíče, pravděpodobně bych ji pak musela vézt do špitálu s infarktem. :o)

Hana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.11 09:23

Alysso, chodím pochopitelně taky do C+A, protože to mám v dosahu. Koupila jsem si tam koženou bundu a pár triček, ale nevyhovují mi jejich střihy látkové konfekce (šijí pro větší boky a menší prsa) a děsné jsou materiály, které používají. Společný a nepřekonatelný problém veškeré dnešní konfekce jsou pro mě úzké rukávy, tričky počínaje a kabáty konče.

tlapkoun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.11 09:31

to hana:
máma má úplně stejný problém, a to má velikost „jen“ 42 - všechny rukávy jsou jí úzké…navíc se jí hodně věcí rozvírá přes prsa :-/ pokud jí jinde sedí

Hana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.11 09:42

to Tlapkoun: To je přesně ono. Dřív byla každa velikost konfekce ještě rozdělena na tři podle typu postavy - střední, širší nahoře a širší dole. Dnes to není. Kostým nemám šanci si koupit, protože sako, které mi sedne nahoře, mi v devadesáti devíti procentech plandá kolem boků a sukně je od dvě čísla větší. A ty úzké rukávy na kabátech mě štvou docela dost.

Makinka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.11 09:55

Hana - je to pravda, ale tohle se týká každé konfekce. Někde už jsem tu psala, že šťastný to člověk, kterému padnou kusy od jedné značky. Já musím taky běhat a zkoušet, protože košile jsou mi přes prsa úzké nebo všude jinde volné, kalhoty mi odstávají v pase nebo naopak je ani nedopnu, přes stehna mě moc táhnou (protože to je jedno z mála míst, kde mám nějaký svaly :). A to mám naprosto běžnou velikost 38/40 (to jsem na sebe namyšlená, co? většina obchodů má 40 jako největší). Modely dole mi přijdou jako vhodné i pro starší, pokud se z prvního modelu vyhodí podpatky a druhý model se vyhodí úplně. Poslední mi přijde naprosto v pořádku, takovou paní jsem už i potkala a líbila se mi, i když na vrcholu blaha jsem nebyla. A taky se naprosto ztotožňuju s tvrzením, že materiály v CA jsou otřesný.

Hana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.11 10:34

Makinko, nevím, jestli se k tomu můžu tady přiznat, ale já jsem takovou značku našla. U Vietnamců. Cokoli mi od ní mi padne do oka, to mi na první pokus sedne. I ty rukávy mají přiměřeně široké. Nejspíš jsem byla v minulém životě Číňan. :-)

Makinka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.11 10:41

Hano, k tomu se klidně přiznej, když ti to sedí, líbí se ti to a vyhovujou ti materiály, nikdo ti nemůže nic říct. Zvlášť ne ti, kteří nakupují v HM, Zaře, Reserved nebo New Yorkeru ;)

Karoleenah
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.11 11:48

No, když srovnám svoji babičku (61 let) a tu dámu z katalogu Petrklíče, tak jsem přesvědčená, že tyhle pestré tubusy si ženské nekupují proto, že nic jiného není, ale protože opravdu asi rezignovaly… jinak si to nedovedu vysvětlit. Moje babička nakupuje hodně v Zaře a Promodu, sem tam má něco ze sekáče, pak nějaké dražší věci třeba z Pietra + umí šít, takže sukně a halenky si často šije sama. Móda ji baví, ráda nakupuje a kdyby si na sebe měla oblíct tu vzorovanou beztvarou věc, tak by, jejími slovy řečeno, asi chodila kanálama. A rozhodně na ni nikdo nekouká s odporem, spíš naopak - každej jí hádá aspoň o 10 let míň a dokonce i pubertální neteř ji obdivuje, jak chodí dobře oblíkaná. A právě proto, že mám v rodině takovej zářnej příklad toho, že to jde, tyhle šílené modely a vymlouvání se na stáří vůbec nedovedu pochopit.
(ale jinak souhlasím s tím, že ty spodní modely jsou spíš na mladší… hlavně ty šaty a sukně už mi na šedesátiletou dámu přijdou ne zrovna vhodné)

Alyssa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.11 12:05

Tak samozřejmě, zvlášť ty šaty dole opravdu nejsou na šedesátiletou paní, byť by měla postavu dvacetileté. Jak píše paní Vašáryová v Diskrétním průvodci - žena po čtyřicítce už by neměla chodit s odhalenými rameny či dekoltem.
I když je postava, prostě už ta kůže hlavně na krku a v dekoltu už není, co bývala.

Alyssa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.11 12:14

Mimochodem, ty světle modré šaty dole vprostřed se mi příšerně líbí, v něčem takovém bych se jednou ráda vdala. :o)

Olinka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.11 12:25

Alyssa: tak to sedí na dámy Vondráčkovou a Zelenkovou, viz zde: http://ona.idnes.cz/foto.aspx?…
Když to srovnáte se Streepovou, která má dlouhé rukávy (a pravda je focená víc zdálky)… V tomto případě více (látky) je opravdu více.

Hana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.11 12:38

Takovou modrou, o malinko tmavší, jsem měla na svatebních šatech já, a k tomu jsem si nechala udělat ze stejné látky klobouk „okolo Brna neprší“. Pak jsem zahodila bolerko (tehdy ještě nevěsty nechodily s nahatými rameny) a měla jsem plesovky se špagetovými ramínky jak bič. (Vršek přes prsa byl vodorovně nařasen, vpředu s překřížením, a hladká rozšiřující se sukně nasazena hned pod ním.) Takže modrou doporučuju. Modrých nevěst je málo. :-)

Dana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.07.11 19:42

Moc pěkně řečeno, ale nebyl by typ na nějaké české obchody, kde nejsou jen tyhle naše specificné „hranaté“ obludnosti? Ze zahraniční má jeden strach objednávat, nesedne velikost a co pak s tím.. :/

mARY
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.07.11 20:43

Dano:jestli mohu radit,zkus napr. zasilkovy obchod Halens ktery ma v mnoha mestech pobocky-zbozi zkusis a muzes vratit klidne,naji pekne veci a strihy katalog na vyzadani zdarma nebo ti ho poslou domu a vel. od 32-34 do 58-60 tusim :-) ale zalezi jak u ceho..
 http://www.halens.cz/…4/index.html

FoxInTheBox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.07.11 21:57

Hano, jak vypadá klobouk „okolo Brna neprší“? :)

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.07.11 06:43

FoxInTheBox: je to klobouk s širokou krempou.

ZdenaS
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.07.11 12:06

Já jsem anglická 16 (44), moje máma 22 - a právě kvůli ní jsem začala hledat webové shopy, kde by nabízeli v její velikosti relativně hezké oblečení za slušný peníz (v českých obchodech je to děs a hrůza a M&S si pokaždé nevybere) a našla jsem Evans. Mají velikosti 14-32 (42-hrozně moc), dá se podle mne vybrat a zasílají do Česka. http://www.evans.co.uk/ …a zrovna mají výprodeje, takže na vyzkoušení velikostí ideální…

Zharah
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.11 12:18

inšpirácia pre silnejšie dámy: http://thegraypastel.com/

Velryba grónská
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.11 14:36

Zharah: Snad se na mě nebudete zlobit, ale něco tak šíleného už jsem dlouho neviděla. Čímž nechci říct, že by dotyčná dáma měla chodit v pytli nebo v krabici a zcela popřít svoje křivky, ale že se mi to prostě hrubě nelíbí. Speciálně pásky umístěné pod ňadry jsou pro moje oko naprosto nepřijatelné, zvlášť když se ještě k tomu nepotkávají s předěly odlišných látek vršku a spodku šatů. což by mi vadilo principiálně na komkoli, tedy i na standardní modelce.

Sekhmet
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.11 17:35

Sice jsem trochu OT, ale přece mi to nedá: Holky, neznáte některá povedený módní blog (ideálně český, ale není podmínkou), který by patřil holce s velikostí „něco mezi“ - tedy ani modelka ani obezní lady? Tak vel. 40-46? Kolikrát by se člověk rád inspiroval, ale jaksi nemá jak..... Nemůžu si pomoci, Zarah zmiňovaný blog mi přijde naprosto příšerný, líbí se mi Mezi nebem a zemí, ale já se svou velikostí 42 by v těch pin-up šatičkách vypadala jak selka v šestinedělí.

Co pak máme my, přezaměstnané s nedostatkem času i na surfování po netu, dělat. Já bych tak ráda někdy viděla něco, co by mi řeklo: tohle by ti slušelo.....

Velryba grónská
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.11 09:40

Sekhmet, koukám, že ti, co dali palce dolů mně a vám ne, se zřejmě nepodívali dál než na růžové sáčko s pruhovaným trikem a černými kalhotami, což je jedniný rozumný a krásný model, který ovšem ta dáma evidentně sama nevytvořila, protože se od předchozích liší asi tak jako Mona Lisa od Šmoulů. :-)

Macao
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.11 11:46

Sama jsem se před rokem přehoupla do velikosti 42-44 a musím říct, že hnusné oblečení není při pár kilech navíc nutností,ale pouhou leností vybrat z toho velkého množství možností to co vám bude slušet..sáhnout do velkých džínách, velkém triku a velké mikine a najít k tomu ladící kecky je to nejjednodušší na světě..minulý týden jsem se v CA přistihla jak si hledám „nějakou hezkou mikinu na podzim“ a v tom to na mně dolehlo –zděsila jsem se a týden obíhala obchody až jsem si našla krásné lodičky , rovné „poloelegantní“ kalhoty a slušivý tenčkot a nemůžu se dočkat toho podzimu-cítim se v tom oblečení zase dobře a sebevědomě a krásně:) Sice jsem si musela zkusit asi 30 kalhot než mi jedny padly, lodičky také,ale ta námaha opravdu stála za to :)

hedvika
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.11 13:28

reakce na příspevky baby jagy a ostatnich:
taky si kolikrát připadám, že jsem oproti ostatním oblečená slavnostněji, ale mé okolí to naštestí spíš vítá, a nebo to prostě nekomentuje, což je s podivem ve městě se 7 000 obyvateli :D navíc jsem typická suknarka. kalhoty mam jen jedny a jinak nosím jen sukne, jak nemam sukni, citim se divne… ale autorka blogu když by mě někdy viděla, by se mi taky vysmála. největším módním prohřeškem je to, že občas, když je velka zima, nosim pod sukni kalhoty, ale vazne se snazim to uz moc nedelat… tehdy na me okoli reaguje nejvic, nejcasteji chlapi, shodou okolnosti vseci oskliví jak noc a tlustí az hanba… jen zajímavý postreh… a taky si obcas koupim v sekáči džíny a přešju si je na sukni… to je moje zvrhlost. a mám ráda i pohodlný styl, kdy mám jakoby z teplakoviny usitou sukni, k tomu mikinku… strihove to vypada dobre, citim se zensky, material je pohodlny, ale rozhodne je to spis hadr, nez luxus :D ale nemuzu s pomoct, trochu k tomuhle tíhnu, jako třeba dnes. jinak mam rada elegantni styl, kterým tu svou … nevim jak to nazvat… humpoláckou modu pro popelky… rada strídam. to si vezmu pekne kozacky, elegantni sukynku, pěknou halenku se svetříkem a elegantní kabátek… doplním baretkem či pěknou čepičkou a to se hned citim bozsky… jo a co nesnasim jsou bokovky, podle me nejlip vypada sukne (kalhoty jsou mi jaksi ukradene) kdyz je tak 2cm pod pupíkem, nebo do pasu, to vypadá nejzensteji…navic si nenachladím dulezite organy…nesnasim, kdyz mi tahne na zada!!!

Baru
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.11 15:53

Naprosto souhlasím s autorkou. Ale co mě vážně štve - jsem celkem štíhlá holka, široký ramena, malý prsa, plochý břicho, široký boky s vyklenutym zadkem a metrem osmdesát. Nahoře mám velikost 38 a kalhoty si kupuju 42/44. Nemám modelkovský míry, to uznávám, ale rozhodně se necítím na to, abych nakupovala v koutku s nadměrnejma velikostma. Přijde mi to ulítlý - ženská s halenkou 46 vůbec nemusí být nadměrná, může mít prostě jen velký prsa, to samý kalhoty. Ale že se vymykáme modelkovskejm standartům, znamená to, že máme nosit těhotenský hadry nebo polyesterový pytlíky? Proboha!

Jana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.11 22:59

Ty poslední tři holky jsou fakt hezky! Ale přiznejme si, kdyby si neco takového oblekla sedmdesátiletá babička, tak by to bylo už trochu moc ulítlý.

zelitschko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.11 23:51

já se nedivím, že cokoliv nad 42 je bráno jako nadměrné. Ovšem ne z mého pohledu, ale z pohledu mojí mámy. Má velikost ani ne 40 a výšku 164, což je v téměř 50 bych řekla super, ale ona se pořád shazuje, že je tlustá, a že tohle si nemůže dovolit, tamto si nemůže dovolit, vždyť je přece tlustá. Není. U nás je to ovšem dáno výchovou - babička bydlící v našem domě vládne železnou rukou: ženský jsou přece od toho, aby porodily děti a staraly se o rodinu (a uklízely, nezapomenout na uklízení!!!), v žádným případě aby studovaly vysokou a vydělávaly víc než chlap (proto jsem taky černá ovce rodiny, že jo). A mámě odjakživa vtlouká do hlavy, že je tlustá, k ničemu, hloupá… Máma má učňák, protože přece na víc nemá. Už pár let se na ní koukám se směsicí lítosti a vzteku, že tohle stanovisko nechce opustit. Když vidím tak hezkou ženskou, jak u vietnamců vytahuje polyesterový haleny, aby si je vzala do divadla, tak je mi smutno. A takový věci, když ji s tátou přemlouváme, že opravdu vážně není tlustá a že je hezká a ať vyrazí na vínko se svojí kamarádkou, nějak nezabírají. :(

Bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.11 10:59

Baru, souhlasím s tebou, já mám 170 cm, 68 kg, ale mám široká ramena , hrudní koš( jako žebra) a záda, větší prsa, lehce širší pánev, trošku lýtka , sportem vypracované svaly( které jsou jak známo taky těžší než tuk). Takže vedle kámošky ,která je asi o 5 cm vyšší si připadám „tlustá“ , protože ona má od přírody takovou tu útlou postavu jako manekýny- úzká ramínka, malý hrudní koš, minim. prsa, úzkou pánev, nohy jako tyčky- žádná lýtka, takže já si vedle ní pak připadám jako almara, i když rozumově vím, že to není pravda

Anka F.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.11 12:23

Baru, Bartulka aj: ideál vychrtlých anorektických modelek - „ramínek“ na šaty je zničující. Všudypřítomná reklama to podsouvá jako standard a těžko říct, proč to výrobci oděvů respektují.

Určitě víte, že pro vnímání atraktivity ženského těla je důležitý poměr pas-boky, ideální je 7:10.

Hezky osvalená postava je i u žen hezčí, než blátivá subtilní figura. A i kdyby se Vám dnes zdálo, že ty štíhlounké křehotinky jsou pěknější a mají větší výběr oblečení - počkejte za pár let, jejich postavy budou mít tendenci „roztékat“, kdežto Vám zůstane fyzička i pěkné držení těla.

Dahllie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.11 14:35

Velrybko, pásky a vrstvení je pro nás tlusté základ. On totiž ten pásek vymodeluje aspoň opticky chybějící pas. No a kde jsme nejštíhlejší… právě mezi pasem a prsy ;-)
Prvně jsem se s tím setkala v britské verzi Nahá jsi krásná. Tak jsem to zkusila také a okolí to bralo velice pozitivně. Široký výrazný pásek totiž odpoutá pozornost od pneumatiky směrem k prsům, za která se opravdu stydět nemusím :-D
Samozřejmě to nejde použít všude, třeba u toho Zarah zmiňovaného blogu mi příjde příšerná kombinace krátké červené košile a jinak červeného pásku. být to delší tunika a pásek v doplňků nebo kalhot, hned by to vypadalo jinak.

spaci
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.11 13:46

Ahoj, já si nemůžu pomoct, ale pár z těch zatracovaných „šatů“ na obrázcích mi přijde ok. Např. předposlední trojfotka - modré kytky a bílým sáčkem. Paní to rozzářilo a střih se mi nezdá pytlovitý, sukně se hezky vlní. Moje babička nosí podobnou kombinaci a fakt jí sluší. Teď mě napadá, záleží samozřejmě na věku.

Jana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.11 21:53

Autorce článku musím dát za pravdu. V nadměrných velikostech opravdu není téměř žádný výběr. Odkud pokud jsou vlastně ty nadměrné velikosti. 42 nebo 44 u mě rozhodně není nadměrná velikost. Já si kupuji velikost 56-58 /dle Neckermanna. Myslím, že bych klidně mohla mít ještě o číslo menší - alespoň trička. Jenže na to si netroufám, protože bych měla vše strašně moc obtažené a prostě se cítím lépe ve volnějším. Co se týče vycpávek no tak ty tedy pokud možno ne. Navíc se snažím si kupovat trička či halenky, které mají délku tak okolo 80 cm. Něco do pasu, to prostě není ono. I když ho mám užší neš prsa či boky. V diskusi tu píšete o tom jak pěkně vypadá sárí. Přesně nevím jestli sárí jak o něm mluvíte je ta zřasená látka nebo jen ta halena nebo obojí dohromady, každopádně vím, že nikde v obchodě jsem to ještě neviděla. Vím, že jsem hooodně nadměrná. Je mi jasné, že spousta lidí řekne, tak s tím něco dělej. Janě žejo. Jenže zatím musím chodit v něčem oblečená. Většinou jsem nakupovala u Neckermanna, vím že podle Vás to není kdo ví co, ale rozhodně tam na rozdíl od kamenných obchodů bylo něco, nebylo to tak hrozně krabicoidní a usedlé jako v Petrklíči. Ještě také občas něco vezmu z Bonprix či Halens. Kdybyste dokázali poradit baculaté baculi:-) Asi před 10 lety býval též fajn výběr v CA, jenže připadá mi, že to tam nějak upadá. Není mi jasné jak ten oděvní průmysl vlastně funguje. Všude člověk slyší, jak populace tloustne, obezita,že už je pandemie, ale dle výběru v obchodech to tedy vůbec není pravda. Kdybyste dokázali poradit baculaté baculi:-) kde by se dalo sehnat něco jak říká moje kamarádka „šikézního“. Jestli máte nějaké typy e-schopů. Zkusila bych třeba i zahraničí, ale nevím jakým způsobem bych pak proběhlo dodání a platba…

marcela
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.11 11:02

Moje kolegině v práci je taky jak se říká plnoštíhlá,je to mladá DÁMA a to myslím v dobrým , i přes to že je víc než XXXL chodí moc pěkně oblíkáná,žádný kytičky atd. Její šatník je perfektní a někdy doopravdy závidím její vkus,
není to jen o tlouštce,i špeky se dají nosit s noblesou :-)
Jen nenakupuje konfekci,ale nechává si oblečení šít na zakázku

P.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.11 13:31

Myslím, že tento článek je důkaz, že Adě nevadí tlustí lidé jen proto, že jsou tlustí, jak se objevilo v komentářích nedávno.

Jiná realita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.11 13:58

to P.

ehm…vy asi neumíte dobře číst. cituji adu:

„Zdá se vám, že nemám v lásce tlusté lidi? Máte recht, nemám.“

ono se to tam neobjevilo jen tak pro nic za nic…někteří zdejší uživatelé mají adu za svatý obrázek, který má jen bohabojné a milé láskyplné názory.

Jiná realita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.11 14:02

(pro doplnění, bylo to v článku elegantní peklo a na adresu nadměrných osob tam toho bylo z adiny strany ještě víc)

P.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.11 14:47

Jiná realita: ta věta pokračuje - že: Zdá se vám, že nemám v lásce tlusté lidi? Máte recht, nemám. Byla bych moc ráda, kdyby všichni ti, kteří přibrali vlastní vinou a ne kvůli nemoci či lékům, šli do sebe a využili blahobyt, v němž žijeme, jinak než stravováním u mekáče a vysedáváním na zadku. Za pár odepřených hamburgerů máte DVD s cvičením a za cenu balíčku sušenek můžete mít pytlík mrkve.
A to si pište, že Adu za svatý obrázek nemám (nicméně souhlasím s Vámi, že někdo ano - už jsem tu psal, že si myslím, že po jednom článku běžela část čtenářek pro velbloudíá kabátek)

Divizna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.11 16:50

Jana: „V diskusi tu píšete o tom jak pěkně vypadá sárí. Přesně nevím jestli sárí jak o něm mluvíte je ta zřasená látka nebo jen ta halena nebo obojí dohromady, každopádně vím, že nikde v obchodě jsem to ještě neviděla.“

Sárí je ten pruh látky, z kterého se nejdřív umotá sukně a pak se konec vede většinou přes rameno. V obchodech s běžným oblečením se neprodává, to chce tematicky zaměřené místo jako je Ganga nebo Góvinda butik.
Tomu, co se obvykle nosí pod sárí (tedy té blůzce), se říká čoli a sežene se to typicky tamtéž. Případně můžete zkusit, co to udělá, když si sárí oblečete přes jednoduché tričko nebo body.
Pro další lze pohlédnout třeba na stránky Gangy: http://sari.cz/index_3.php

Sophie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.11 17:42

Jana (a další): HM mívá hezké velké velikosti (BB), mají je ale jen v některých obchodech. A v Lindexu je nadměrná kolekce někdy i hezčí než normální.

Markéta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.11 23:13

Dobrý den. Chtěla bych jen podpořit názor paní(slečny) Veroniky. Sárí je oblečení vhodné, jak pro mladé a staré tak i pro štíhlé a ty přírodou víc obdařené. Výhoda toho elegantního oblečení spočívá v tom, že se jedná o 5-8 m dlouhý pruh látky, který se ,obmotá kolem těla. Indové znají prý až 170 způsobů,jak se do sárí zahalit, sárí je na našem trhu k dostání, jak ve velice veselých a křiklavých barvách( typických pro Indii) tak i ve velice decentních barvičkách. To vše nádherně pomalováno, vyšito či potištěno.Já osobně jsem vlastníkem několika sáríček a nosím je s hrdě vztyčenou hlavou. V sárí si každá žena může denně připadat, jako královna.

Nikuš
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.11 23:12

Ne každej je zdravej a i pět hodin denně v posilovně s nim nic neudělaj.A s volnym střihem mě uplně točí moje babička,každou zimu mi nutí nákej 40 let starej kabát rovnýho střihu a když sem si na jaro koupila trenčkot,tak se uplně zhrozila,že přece nemůžu nosit věci s páskem,jak pak vypadam,že se po mě každej otočí,at' se na sebe podivam do zrcadla.Tak sem se na sebe podivala,vyfotila se a zjistila sem,že s věcma do pasu a projmutejma vypadám mnohem líp než když mam na sobě něco,co se rozšiřuje už od podpaží a končí u kotníků.

XXL
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.03.12 23:16

Pro baculky je skvělá jarní móda u společnosti Lindex. Koukněte na www.lindex.com, Woman,Generous nebo jukněte do obchodu

Lindex
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.12 07:28

Tak jsem se podívala na nabídku kalhot: ve velikosti max 48, větší ne a to v té 48 mají čtvery legíny a troje obtažené kalhoty.
Ve velikosti 46 mají sice víc zboží, ale taky legíny a obtažené kalhoty, k tomu dvoje pytlovité kalhoty.
Takže to nebude ani tak skvělá nabídka jako „nenápadná“ reklama. :-(((

Lindex
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.12 07:36

Pardon, přehlédla jsem jednu záložku, takže větší kaťata mají, i když taky většinou poněkud obtažené přes stehna = zvýrazňující nedokonalost postavy.
(soudím, že nejmenší zlo je u obézních oděv tak akorát, ani těsný, ani plandavý)
Omlouvám se za nařčení z vlezlé reklamy.

zelitschko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.12 01:11

jen tak na okraj - dámy větších velikostí občas mívají problémy s pocením. Já vím, že i velmi štíhlé, ale u silnějších se to objevuje častěji. Bylo by dobré také pečlivě vybírat deodorant (ač svou známou, která je skvělá holka, na to prostě upozornit nedokážu). Prosím.

katango
1356 příspěvků 29.04.12 12:01

To je právě ono. Tlustí se obvykle víc potí, tak proč se oblečení ve velkých velikstech zhusta dělá z polyesteru? Fuj!

Linie
2020 příspěvků 29.04.12 12:21

Protože to dámy, zvláště starší ročnímy, vyžadují. Nemusí se žehlit! „Jen to přemáchnu, pověsím a jdu“ Jako bych slyšela moji mámu /85let, velikost 52/.

Atlacoya
2641 příspěvků 24.05.12 21:53

To jako nežehlit?? To je naopak pro moje příbuzné nemyslitelné. Babička žehlila i utěrky.

Faix
25 příspěvků 28.11.13 20:56

Červený mega-pytel-sako by bylo hezké, kdyby bylo v pase projmuté a přiléhalo na nějaký 70-80ti kilový tělo typu přesýpacích hodin-tedy pas a boky.Pro ženu s váhou na obrázku je to spíš zbytečnost s hezkou barvou. Skutečně nesnáším Petrklíč ani jejich látky Moje babička taky vypadá jako kostka jenže ona svý dceři, která má mimochodem postavu po ní říká, že TAK JE TO SPRÁVNĚ! a běda když si teta vezme ne kostkovou sukni po zem, která vypadá jako závěs, ale tmavé džíny!

bugís
5 příspěvků 21.07.14 11:09

Prostě ne každá žena může nosit - a to zvlásť po městě vysoké podpatky někomu to stavba nohy nedovoluje, může být elegantní i v nízkých mokasínách ev botách které jsou vevnitř oatřeny ortopedickou vložkou, pokud budou kožené a nebudou rozšmajdané. Po tom co jsem měla deset výronů na kotníku si nemohu dovolit vysoké podpatky už nikdy!! Co se týká oblečení pro tlusté ženy mezi které se leta počítám je nejlepší zajet do Německa tam se velikost 46 a 48 sežene v super materiálech za nesrovnatelně nižší ceny než zde.

katango
1356 příspěvků 22.07.14 11:59

@bugís Jo, tady se velká čísla oblečení šijou zásadně z polyesteru. Fuj!

Příspěvek upraven 22.07.14 v 12:00

Mauzice
4 příspěvky 18.01.17 10:36

Ahojky, tak teď jsem se opravdu zasmála. Super článek!! Bohužel, je to tak. Také jsem plnoštíhlé postavy zvané kredenc.:-) A také dost často nosím volnější střihy. Až na ty vzory. Proto se ráda dívám na vaše videa a čtu vaše vtipné, přesné a hlavně poučné články, abych můj šatník změnila.
Díky. Hezký den Jarka

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Poslední článek:
Shopping v cizině: Jak se obléknout za západní valuty

Autor: Matouš

Vyrážíte na nákupy do Primarku nebo si z každé dovolené přivezete... Celý článek

Slušely, slušely?

Autor: Ada

Předem upozorňuji, že jsem špatně maskovaná intelektuální snobka,... Celý článek

Nákupní tipy: New York, Washington a e-shopy

Autor: Ada

Že je Amerika rájem nákupů oblečení víme všichni, ale kde se tam... Celý článek