FFUK na pochodu

15.06.10 | autor Ada

*

Disclaimer: Tento článek nechce urážet studentky Filosofické fakulty. Tento článek chce urážet konkrétně trojici na fotce. Možná ani nejde o studentky FFUK, taky by mohly být z ČVUT. Nebo z některé jiné školy v okolí Ječné ulice. Každopádně jsou zářným příkladem českého mládežnického nestylu.

Foto: Terrynka

 

Děvčata, chcete se také v létě oblékat podle studentského nestylu? Není to těžké:

  • při kombinování jednotlivých kusů vypněte mozek. Není moc žádoucí, aby to dohromady ladilo. Hoďte na sebe prostě nějaké gatě nebo sukni a tílko a víc se tím nezaobírejte.
  • oblečení by mělo být aspoň trochu pomuchlané. Čím zmačkanější, tím lepší. Nespoléhejte na to, že se lněné kalhoty zmuchlají samy sezením v tramvaji, prostě je před odchodem z domu nežehlete. Vlastně je po dobu, co je budete nosit, nežehlete vůbec.
  • na nohy si vemte něco pohodlného, ideálně kecky, trekové sandály nebo nějaké polobotky, budete přece chodit! Barva by neměla moc ladit se zbytkem oblečení a styl už vůbec ne. Kecky a trekovky se hodí hlavně k sukni. Podpatky jsou zakázané.
  • moc nehleďte na velikost. Čím větší velikost máte, tím těsnější volte tílko.
  • ani nepřemýšlejte o tom, že byste si nějak upravily vlasy. Nechte to, jak to narostlo, maximálně sepněte do ležérního culíku či copu, abyste nevypadaly moc nafintěně.
  • jako zavazadlo si oblibte látkový chlebník a noste jej k čemukoli a kdykoli až do jeho úplného roztrhání.
  • pozor na barvy. Hlavně nenápadně. Celkový dojem by měl být tlumený a ideálně trochu ušmudlaný. Kdo se nemůže udržet, smí opatrně přidat červenou, ale ne moc jásavou.
  • se spodním prádlem si taky nelamte hlavu. Vykukující ramínka od podprsenky jsou základ, ale lepší je, když podprsenka nesedí a tím pádem třeba na zádech vyjíždí celá. Barva je ideální černá, ať každý vidí, že ve vás dřímá dračice.

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.10 14:02

já bych ještě dodala: tílko nahoře a k tomu dole (navíc černé!) silonky? tak jako buď je teplo nebo je zima, ne? nebo se někomu nechtělo holit si nohy?
jinak opět trefné, jen tak dál:o)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.10 14:09

Báječně sepsaný návod, jak vypadat co nejdebilněji. Nedávno jsem se procházela Brnem, zrovna bylo třicetistupňový vedro. Z výletu jsem si odnesla jeden postřeh: český mladý holky se snaží vypadat jako chudinky. Bílý, někdy víc a někdy míň oteklý nohy (tím jsem chtěla zaonačit fakt, že většina těch holek byly tlustý), tyhlety škaredý nohy se nijak nesnažily schovat - naopak ochotně a rády ukazovaly svý hnáty ve dvou typech sukní/šatů: 1: plátěná minisukně + taťkovo tílko + placaté boty (nejlíp žabky na pláž), 2: plátěné pomačkané šaty různých barev + placaté boty (samozřejmě taky žabky plážovky). Která neměla plážovky, obula si obří skejtový tenisky. Oba typy modelů doplněný lacinou taškou přes rameno, samozřejmě s letní tematikou - obří květy, veselé barvy. Vlasy neupravené až běda, make-up pro jistotu žádný, obličeje holek nabyl výrazu upachtěných chudinek. Sluníčko zřejmě těmhle krasavicím roztavilo myslící ústrojí, jinak si neumím vysvětlit tu parádu, jakou jsem ten den viděla.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.10 14:21

aaano, aano, ty žabky, to je taky něco. (já jen že jsem taky studentka humanitního oboru a svými klínky a podpatky jsem se už proslavila u nás na fakultě, jak je tam tak strašně málo lidí, který je nosí). jako žabky můžou bejt někdy a k něčemu hezký, ne že ne, ale já třeba taky trpím problémem nehezkých nohou (i ve svých hodně hubených obdobích je hubené nemám, špatné geny) a nic jim nepomůže více než je trochu prodloužit. a klínky (dřevěné, slaměné) jsou fakt pohodlné, dají se sehnat i opravdu levné a hezké…je mi záhadou, proč je tolik mladých holek, kterým by to fakt bodlo, pozdvihlo figuru i celý model, stále zdárně ignoruje.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.10 15:11

Ja bych si prala videt samotnou autorku, jeji styl a satnik :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.10 17:06

No, musím se zastat slečen, který se v horku nelíčí. Já taky moc ne. Nepřijde mi to praktický a ani na to v době letního volna nemám náladu. (I když si normálně tak přešrmncnu oko řasenkou a přepudruju se, což je záležitost tří minut.) Ale některým holkám to bez mejkapu i sluší. To je osobní věc každé.

Mie: Já třeba taky netrpím nutkavou potřebou ukazovat partie, které na to nejsou. Takže ty výše zmíněné příklady jako vyvalit ne zrovna výstavní neopálené nohy v mini, to nikdy. Ale boty na podpatku/klínku bych na nohu prostě nevzala i kdyby to ze mě mělo udělat nevímjakou sexbombu. Vlastně, když nad tím přemýšlím, neznám ze svého okolí moc dívek, které by daly přednost botě na podpatku před prachobyčejnou botaskou. Mně to záhadou není. Prostě se v tom hodně slečen včetně mě necítí. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.10 17:38

to Aailyyn: naprosto tomu rozumím. jak se člověk v čem cítí, je samozřejmě ze všeho nejdůležitější. Ale musím k tomu říct: ze začátku jsem se taky necítila, jen prostě jsem neodolala pokušení být vyšší, nemuset si zkracovat kalhoty a tak, tak jsem si jedny vysoké boty pořídila. Na moje první boty na klínku však dlouho padal v botníku prach - taky jsem se necítila, připadala jsem si divně, bála jsem se, že upadnu a tak. trvalo minimálně rok, než jsem dospěla k tomu, že jsem je měla na nohou, chodila v nich celý den a cítila se normálně. Nepřidávalo tomu to, že v mém okolí je nosí málokdo (jak jsem psala, jsem studentka humanitní fakulty:o)). Ale zvykla jsem si a od té doby na ně nedám dopustit - těch pár cenťáků udělá s postavu fakt zázrak, věřte mi, mě třeba dodá sebevědomí v sukni nad kolena, kterou bych bez těch bot mít prostě nemohla.
chápu, že to není a nemusí být pro každého (já to taky nenosím denně), ale když vidím tolik holek, co mají na sobě třeba fakt hezký letní šaty a k tomu nějaký křusky na nohou, je mi to prostě líto, jak je ta slušivost v tom promarňována, jestli mi rozumíte.
A když už teda to nosit odmítám, myslím, že se přinejmenším shodneme na jednom pravidle - nemám-li teda dokonalé nohy a odmítám-li si je z jakéhokoliv důvodu vylepšit, budu holt nosit něco, v čem nejsou vidět, ne? další věc ovšem je, že to pak dopadá jako to smutné módní peklo, o kterém celý tenhle blog je, totiž botasky a džíny všude a pro každou příležitost. A nevím jak Vás, ale mě ten pohled na to fakt nudí. A někdy ve slabších dnech i odpuzuje.

astorka
13 příspěvků 20.7.12 16:20

Zajímalo by mě, proč boty na podpatku či klínku jsou ty jediné správné a pěkné? Už tak je mi hloupé, že na většinu přátel „koukám svrchu“ a nejsem nijak vysoká, mám sotva 170 cm… Pěkné ženské boty nemusí mít nutně jen podpatek nebo jo?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.10 21:27

Mia: Jasně, myslím, že se obě shodneme, že jedna věc je mít na něco nebo nemít. Slečny, kterým z bokovek přetéká naprosto všechno, ale hlavněže je mají, ty se zaslouží se fakt v módním pekle smažit. :-) Pak jsou tu dívky soudné a to je druhá věc, které nemají nožky jako laňka a tak je prostě jo vystavovat nebudou. Ono to taky není o tom extrému, že problémovou partii nejlíp amputovat, neukazovat, smažit se ve třiceti stupních v dlouhých nohavicích, protože ty příšerný nohy přece fakt nemůžeš ukázat, že. I nedostatky postavy se dají řešit rozumně. A to i s ohledem na naturel člověka, jak se cítí a nebo necítí. Já třeba boty na podpatku obuju tak jednou ročně, protože si prostě myslím, že nejsem a nikdy nebudu typ elegantní lady na jehlách a prostě bych to tak nebyla já. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.10 21:33

Zrovna jsem to vztáhla na boty na podpatku, protože jsi to přednesla jako docela nepochopitelnou věc a mně to přišlo prosté. :-) Tam mě napadlo úplně jasné a jednoduché vysvětlení a chápu, že hodně dívek je prostě kvůli vlastnímu pohodlí nechce nosit. Nicméně nemůžu popřít, že nedostatky postavy se i tak dají vkusně kompenzovat, aniž by se nositelka musela cítit nesvá, klopýtajíc na jehlách, na nichž ani neumí chodit. Nemá-li ráda jehly, jen jedno řešení pochopitelně není. :-) (Btw. taky /budoucí/ studentka humanitního oboru a co jsem měla možnost zatím zhlédnout, taky to tam příliš nevypadalo na slečny na podpatcích, tak nevím, asi nějaký syndrom filosofických /a jiných podobných/ fakult. Ale to už je základ pro sociologickou studii, ne tématiku módního pekla. :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.10 21:49

Mno - ale platformy a nebo klínky (ponechme spornost slušivosti platform stranou) nejsou jehly.

Jako je hloupost trvat si na tom, že kdo nemá podpatky, patří do módního pekla. A hlavní žehrání tady je tuším na sportovní boty ke společenskému či městskému oblečení. Podobná absurdita je nosit podpatky do lesa.

Na druhou stranu, pokud něčí identita je spjatá s tím, že něco nosí nebo nenosí, tak to je docela nejisté spojení ;-) Pravda ono má svá specifika i když někdo bere příliš vážně posuzování svých bližních i nebližních podle toho co nosí. Na druhou stranu to je docela zábavné. Ale pevně doufám, že svůj sarkasmus a znechucení nepřenášíte i do reality :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.10 22:46

Tento příspěvek nechce urážet fanynky módy a tohoto blogu. Tento příspěvek dokonce nechce urážet ani autorku článku. Jsem tu dnes poprvé a ráda bych se prostě podělila o svůj názor.

Je velmi pestrá a nemalá skupina lidí, kteří oblečení nepovažují za jednu ze zásadních věcí, natož středobod vesmíru. Taky, jak známo, mají různí lidé různý vkus a to co se, dámy, z jakéhokoli důvodu nelíbí Vám, se velmi pravděpodobně naopak někomu jinému líbí. Nepodezřívám Vás z toho, že byste o této skutečnosti nevěděli. Ale nemám úplně jasno v tom, co Vás vede k navážení se do jiných lidí a jejich vzhledu a výběru oblečení tímto způsobem. Předpokládám, že se Vás určité aspekty šatníku a úpravy vzhledu některých osob které potkáváte z nějakého důvodu negativně dotýkají. Nicméně to je Váš problém a důvody, které Vás k tomu vedou jsou jen a jen Vaše věc. Dobře. Myslíte si, že by se to dalo udělat jinak, z Vašeho subjektivního úhlu pohledu lépe. Proč nezaložíte blog ve stylu „Módní poradna“? Tam můžete přece poradit těm, kteří o to mají zájem a inklinují právě k Vaší variantě vkusu. Proč tady chrlíte jedovatosti, navíc při využívání fotek konkrétních osob (pochybuji, že s jejich svolením), a vedete to právě tímto bojovně pomlouvačným způsobem? Podle mě přispíváte k všeobecné paranoidní náladě, ve které se leckterý méně sebevědomý jedinec pomalu bojí ukázat na ulici, aby „obstál“. Tohle má být ispirací pro ty, kteří si svůj svět teprve tvoří a nejsou, díky věku, ještě tak úplně dospělí? Máme mít dojem, že s právě s takovýma nohama, takovou obuví, takovou sukní či bez makeupu etc. není vhodné ukazovat se před jinými lidmi? Co je propána komu po tom, co se mi líbí, jak vypadám a jak se oblékám? Kdo se odvažuje napadat jiné lidi pro jejich jiný vzhled, vkus, priority?

Rozumějte, nehodnotím Váš vkus a co nosíte Vy. Noste si cokoli jen chcete. Jen se zamýšlím nad tím, jaký je přínos tady té habaďůry, kteru trávíte svůj čas a jestli to nemůže nadělat víc škody, jak užitku.

Hezký den.

T.
tralfamador@centrum.cz


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.10 22:49

Aailyyn says: .....protože si prostě myslím, že nejsem a nikdy nebudu typ elegantní lady na jehlách......

Proč spojovat podpatky jenom s elegancí? Vysoký botky přece nejsou výsadou jenom dámiček. Naopak u jehel je ta výhoda, že jsou použitelný téměř k jakýmukoliv stylu, ať už elegantní, sportovní, nebo rockovější grunge… To samý se o teniskách říct nedá. S teniskama těžko vyrobíte elegantní ohoz (tím nechci zneucťovat tenisky, jen se chci zastat těch jehel :))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.10 22:53

To Tral: My víme že móda není první věc na světě, ale když nás tak moc baví… :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.10 23:03

A já se omlouvám, sekci „o webu“ jsem si přečetla až teď :-)

Myslím, že i nesouhlasné komentáře mají na blozích své místo, ale klidně můj příspěvek výše smažte. Neznalost mě neomlouvá, měla jsem si to přečíst dřív než se rozepíšu :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.6.10 07:57

Kate: sportovní nebo rockovej styl a jehly? Není to kravina oblíknout se sportovně a obout si k tomu boty, ve kterých nejde skoro ani popoběhnout? (ano chápu, že sportovní styl není doslova dres, ale stejně) A na rockovejch koncertech se pohybuju pravidelně a když se tam objeví holka na jehlách, vypadá to většinou dost nepatřičně. Jehly jsou maximálně pro „rockerky“ podobný těm „módní punkerkám“, který by na skutečnej punkovej koncert v životě nešly. To je pak jen póza, která nutně působí směšně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.6.10 10:33

Myslím, že slečna K. to za mě vyjádřila trefně. Jehly mi rovněž nepřijdou ani sportovní, ani rockové. A proto, že tak nějak inklinuju tímhle směrem, tak podpatky prostě rozhodně ne e. :-) (Což ale pořád nepopírá to, co tak nějak vzešlo z debaty mezi mnou a Zuzkou, že ať už člověk míří jakýmkoli stylem, může se oblíknout vkusně a slušivě. Neexistuje jednotná mantra, co nosit. Někomu se tohle líbí, tamto nelíbí a jiné je mu nepohodlné.) Jinak ještě k tomu, co psala slečna K., mně se taky vybavily takový ty vystajlovaný modelíny, který ale fakt s tím stylem nemaj moc co společnýho (ne, megadrahá kabelka rockerku nedělá, ani kdyby na sobě měla kilo cvočků. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.6.10 11:22

Aailyyn says: Myslím, že slečna K. to za mě vyjádřila trefně. Jehly mi rovněž nepřijdou ani sportovní, ani rockové…

Bez urážky, ale tohle, co tady říkáte, podle mě svědčí o vaší skromné představivosti… :-)
A pro slečnu K. : Ono vypadat jako punkerka, oblékat se jako punkerka a tvářit se že jí opravdu jsem, taky působí směšně, protože samotnej punk je jedna velká stylizace. A tohle neplatí jenom pro punk, ale jakoukoliv snahu zapadnout do nějaký skupiny a přizpůsobit tomu svůj vzhled (emo, metal, bla bla bla…). Můj názor.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.6.10 11:26

Komentář ke komentářům :)
- Mám bílé nohy, bílé ruce, bílý obličej, a to z prostého důvodu: Jsem přírodní blondýna, která je neopálitelná a tak jsem bílá… Lepší než červená a následně oloupaná nebo silonky v přirozené (pchá!!!) barvě…
- Tral má v podstatě recht, teda potom, co si přečetla o webu. :)
- Podpatky nejsou nutně synonymem elegance, vkusu. To ale přeci není třeba dokola řešit. A argument, že trekové sandály jsou pohodlné je postě argument. Ale kde je argument pro pěnovou rošmajdanou plochu ze který trčí ušmaudlaný gumový proužky (rozuměj plážové žabky)?
- rockerka na jehlách je myšleno toto http://www.moda.cz/…ockerka.html?… předpokládám… No na rockový koncertě v kotli asi nepaktický…ale na pohled to není tak děsný jako třeba toto http://www.botyaobuv.cz/…nek00032.jpg

což je podle mě jediná alternativa sportovních podpatků, která mi ale přijde děsivější než ty žabky možná…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.6.10 12:21

Jen drobnost k líčení: Mnohdy by spíš platilo, že lépe se tím vůbec nezabývat. Mnohé ženy víc pokazí než vylepší. A navíc - přes všechen pokrok - čtyřicátnice už po 20-25 letech líčení prostě přestat nemohou - jejich obličej bez nalíčení už je prostě hrozný. Ty krémy a barvy a všechno pokožce zrovna neprospívají (i když výrobci tvrdí opak). Porovnejte nenalíčený obličej starší ženy, která se líčí jen výjimečně, s nenalíčeným obličejem jiné, stejně staré, která se líčí každý den…

A pak hurá na jehly a každý den žiletku na nohy (a kdovíkamještě). Příjemnou zábavu a buďte spokojeni sami se sebou. ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.6.10 12:32

Mně se ta holka napravo docela líbí. Vypadá, že má hezký nohy. Důležitější než oblečení se mi zdá postava. Hadry na ní nemaj žádnej vliv. Vůbec žádnej. Ani boty na podpatku. Optické prodloužení na mě nepůsobí.
Culíky a copy jsou super. Kosmický projekty na hlavě mě spíš odpuzujou. Myslím, že si lakování a barvení ničí vlasy, proto si je holky pak musej stříhat.
Místo hloubání nad kombinacemi oblečení by mnohý ženský udělaly líp, kdyby si šly zaběhat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.6.10 12:33

Kate: A to já klidně tu malou představivost mít v tomhle budu. :-) Zato jsem vcelku smírná k představitelům libovolné subkultury a opravdu si nemyslím, že jsou to vždycky nutně směšně stylizované maškary. Já teda beru v potaz to, co tu prezentovala nade mnou Beena, že v takovýmhle oblečku se fakt nedá vyrazit na koncert a pak taková modelína je fakt spíš směšná. To oblečení je nepoužitelný, normálně bych v tom nešla a na koncert rovněž ne. Pak není co řešit. Ale to už nebudu rozmazávat, protože problematika subkultur je o dost o něčem jiným. A myslím, že i samy autorky módního pekla se vůči tomuhle někde v předchozích článcích vymezily. To bychom mohly diskutovat v podstatě donekonečna, jestli subkultury mají smysl, jestli jsou to pozéři, nejsou, kdo je pozér, kdo ne.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.6.10 12:35

tRest: Maximální souhlas!!! Máma se snad nikdy v životě nemalovala, maximálně používá pleťovou vodu a pleť má i po padesátce v pohodě. Já jsem od konvenční chemky přešla k přírodní kosmetice (včetně dekorativní kosmetiky), abych si postupně uvědomila, že se bez většiny přípravků obejdu úplně. Když si na to člověk zvykne, zjistí že si v pohodě vystačí s obyčejnou vodou, občas s olivovým mýdlem či s olejem, když je z nějakého důvodu narušená rovnováha pokožky. Bonusů je spousta: je to rozhodně dobré pro životní prostředí a tedy i pro člověka, který je jeho součástí, ušetří se spousta peněz a hlavně ten pocit, že člověk nepodléhá reklamě a stádovosti je k nezaplacení!! :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.6.10 13:36

Autor/ka má smysl pro humor a schopnost všímat si detailů a transformovat je do svého světa. Ty slečny na obrázku (jestlipak to vědí, že se kolem nich rozpoutala taková žhavá diskuze?) mají v hlavě evidentně i jiné věci, než aby barva nehtů ladila s barvou auta… :D Hysterická touha módních krtků přetvořit celý svět k jednolitému obrazu svému se dá jistě nějak léčit… A nejen psaním blogu :D

Ada Pekelná
973 příspěvků 16.6.10 14:15

Seifert: nechci, aby se fintily a ladily lak na nehty s barvou auta, v jejich případě spíš s barvou něčeho dostupnějšího, například tašky. Bohatě by mi stačilo, kdyby se před odchodem z domu podívaly do zrcadla.

tRest: dáma, které už není dvacet, vypadá bez nalíčení mizerně nikoli proto, že se celý život malovala, ale proto, že jí holt není těch dvacet. Má pár vrásek, pleť je povolená, víčka klesají, vlasy řídnou, tvářičky už nemají tu mladistvou šťávu a růžovou barvu. Taková je realita stárnutí. Decentní nalíčení a případně vhodná barva na vlasy obličej pěkně oživí a k tomu dotyčná dává najevo, že ještě nerezignovala.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.6.10 14:35

Ada: ale ostatní lidé se (naštěstí) neřídí a ani nebudou řídit podle toho, co od nich chceš či nechceš… Ale což, každý se se svými neurózami vypořádáváme jinak :D Tvůj blog je navíc veselý a účinný způsob škádlení ostatních: třeba ti to stačí… ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.6.10 15:38

Kate, Aailyyn: není to z toho podpisu poznat, takže ten omyl chápu, ale prosím mluvte o mě v mužském rodě, protože slečna fakt nejsem a nikdy jsem nebyl :-)

Jinak pro Kate: Punk jako stylizaci beru jenom u muzikantů, který tuhle muziku hrajou (vloni jsem třeba fotil koncert Visáčů a to je opravdu propracovaná šou včetně „kostýmů“, ale je znát, že se tím sami bavěj a působí to dobře a vtipně.) Jinak stylizace do punku u někoho, kdo by od pohledu nebyl ochotnej se v tom oblečení kdekoliv válet působí vždycky divně a směšně. A „rockerka“ na jehlách v dnešní době taky. (Pokud nejde o retro koncert revivalu nějaký kapely z doby, kdy se to tak nosilo)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.6.10 15:51

Haha :). Mě dostává, jak tu někteří „stěžovatelé“ narážejí na to, že ten, co má „něco v hlavě“, se nebude zabývat něčím tak přízemním jako je oblékání, úprava vzhledu a podobně. Myslím, že není potřeba být v ničem extré,mí, to znamená, že když chci být za chytrou, tak se přestanu malovat, česat a hezky oblékat, vezmu na sebe etno sukni, rozprostovůasatímse jako Ježíš a budu rozjímat nad vyššími věcmi než je vzhled. Já bych třeba o sobě řekla, že v hlavě něco mám (medicína), a přesto o sebe dbám, zajímám se o módu a snažím se oblékat vkusně, stylově (podle tedy toho, čemu já říkám styl :), maluju se a tak dále. Módní peklo není žádné pitomé slepičí doupě.
P.S. Ženy, co se o sebe přestanou starat, třeba po čtyřítce nebo kdy, a se svými odcházejícími tělesnými půvaby (mluvím například o ztrácejícímu se pigmenut, což se projevuje mdlou barvou obličeje a vlasů, o povolené nepružné pokožce a podobně) nic nedělají a tváří se, že se jich to netýká, se nemohou pak divit, že jim manžel ve volném čase ojíždí sekretářku. Důležité je nerezignovat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.6.10 17:51

Tee:
Já myslím, že na to co zmiňuješ místní stěžovatelé tak úplně nenaráží.:-) Já to třeba vnímám tak, že kdo opravdu má něco v hlavě, tak nemá právě moc potřebu pomlouvat a řešit jiné lidi pro takové maličkosti jako je odlišný vkus v oblékání/úpravy zevnějšku.
Mimoto podle mě není těžké si všimnout, že zdaleka ne všichni lidé považují například stárnutí a jeho projevy jako „zlo“, proti kterému se má bojovat.:-) A proč proboha? :-) (obzvlášť v kontextu s medicínou, která je i mou profesí mě tento postoj vždy mírně udivoval)
Podle mě by prostě bodlo víc tolerance nad jinými názory. Že by byl jen jeden správný postoj považuji za mimořádně nepravděpodobné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.6.10 18:37

Jo, máš pravdu, ale tenhle blog podle mého není na to, aby někoho urážel, spíš si dělá s nadsázkou legraci z některých módních nešvarů, pochybuju, že autorky doma kvůli ponožkám v sandálech nespí a řeší to celé dny :). Jinak neříkám, že se má se stárnutím bojovat, jen jsem pro důstojné stárnutí a hlavně podle mě jde o to nerezignovat nad sebou a pořád se o sebe starat. To nemá nic společného ani tak s věkem, někdo se třeba v osmnácti vdá a ve dvaadvaceti je z něj cuchta.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.6.10 18:49

tral: ano, ale my tady máme zřejmě novou coco chanel, která ovšem pouze kritizuje to, co nosí ostatní a myslí si asi, že jejíé názor je ten JEDINÝ správný a objektivní.. k tomu článku výše týkajícího se podpatků se raději nevyjadřuji, protože tam mele tak neskutečné shity, že se to už fakt nedá číst, nevím zda nejde jen o provokaci..
já si je například klidně vezmu, ale proč je cpát jiným a tvrdit, že je to ve skutečnosti zdravé, ..eh? no ty slečny jsou oblečené celkem mizerně, zvláště ta uprostřed, ale jak správně poznamenal seifert, naštěstí ne každý koná podle toho, co by tady modní policistce stačilo nebo by chtěla.. ještě bych je určitě nepovažovala za peklo..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.6.10 18:51

a už bych fakt hodila článek s fotkama slečny ady :) klidně může mít cenzurovaný ksicht.. ale fakt bych ráda viděla, kdo tady proboha všem káže jak mají vypadat..
myslím, že ne každy se prostě každé ráno div nepose*e, aby vybral něco v čem bude vypadat podle trendů a bla


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.6.10 19:09

katuš: to chce klid a bavit se, není třeba se vším souhlasit, ale takhle nadávat je myslím zbytečné. Třeba já se tu většinou bavím na účet kritizovanejch, když je očividné, že oblékání hodně řešej, ale přitom to nezvládaj a někdy (méně často) na účet autorky, když vyleze na povrch její přesvědčení, že nestačí jen bejt oblečenej vkusně, ale musí to ještě bejt i nápaditý (např. článek o džínách) - to by přitom podle mě měla být už jen nepovinná nadstavba pro zájemce, nebo když narazí na svojí rozvinutou a podle mě neopodstatněnou alergii na cokoliv „outdoorového“.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.6.10 23:14

„Mě dostává, jak tu někteří „stěžovatelé“ narážejí na to, že ten, co má „něco v hlavě“, se nebude zabývat něčím tak přízemním jako je oblékání, úprava vzhledu a podobně. Myslím, že není potřeba být v ničem extré,mí, to znamená, že když chci být za chytrou, tak se přestanu malovat, česat a hezky oblékat, vezmu na sebe etno sukni, rozprostovůasatímse jako Ježíš a budu rozjímat nad vyššími věcmi než je vzhled“. to je úplně přesné, Tee.
mě to taky dostává (proto mě dostává, když jsem na té humanitní fakultě jediná s podpatky, protože sakra, to jseš nějaká intelektuálka, když nám tady takhle běháš? - tak nějak se tam na mě dívají).
mě totiž baví celý takový ten názor, že to oblečení je vlastně o ničem a móda povrchní a tak…ono ať už chceme nebo nechceme, tak i to, že se nestaráme, co máme na sobě, o nás něco vypovídá (já se tomu v rámci svého humanitního zaměření náhodou věnuji odborně, existuje na to spousta literatury, jaký vztah clověka k věcem, potažmo oblečení - ono i to co si hážete do nákupního košíku v Tescu o Vás hodně vypovídá, ač si myslíte, že jsou to banality. Na všem se dá najít něco zajímavého). to, že si někdo připadá, že si nosí co chce a nestará se o trendy, jenom znamená, že se nad tím zkrátka ještě nezamyslel (mimochodem ve filmu Ďábel nosí Pradu má Meryl Streep na toto téma jeden naprosto skvělý monolog:o)).
A myslím si, že z tohoto takového středního proudu přemýšlení o módě a tak nějak estetice vůbec vyplývá ta potřeba být „střední proud“ ve všem…hlavně nevyčnívat. Tady jde o vnitřní krásu, že…věřte, nebo ne, ale vnitřní a vnější spolu prostě nějak souvisí.
a nikdo tady nikdy nenapsal, že máme vypadat všichni stejně, všichni sledovat trendy - jen se tady vtipným a sarkastickým způsobem oroduje za to, abychom se zamysleli, měli trochu rozhled, nebáli se všeho, co neznáme, že. a potrefené husy zase nejvíc kejhají:o))
díky bohu za lidi, jako je Ada, kteří se nejenže zamysleli, ale dokonce mají smysl pro humor, umí psát, nedělají stylistické chyby a nebojí se být nekorektní a navážet se.
a zajímavé je, že přestože sleduji fashion blogy, zajímám se o módu, občas se líčím a ráno přemýšlím, co si vemu na sebe, mi zbývá čas i na spoustu jiných věcí a fakt nemám pocit, že žiju tím, jak vypadám. po světě běhá spoustu povrchních slepic, ale ty se fakt nepoznají podle podpatků:o))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.6.10 05:58

Absolutní souhlas :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.6.10 07:05

Mia: v něčem souhlasím (třeba v tom, že řešení módy a trendů v oblíkání nemusí automaticky znamenat vypatlanost), něco je podle mě naprostá kravina (střední proud v oblékání automaticky střední proud ve všem.). Obojí ověřeno na kamarádech a kamarádkách, mám kamarádky, který se oblíkaj hodně promyšleně, sledujou trendy a jsou to velmi chytrý holky, vypatlanost u nich fakt nehrozí. Chlapa takovýho pravda asi neznám. A v tom středním proudu znám spoustu lidí, který oblečení řešej jen do té míry, aby spolu to co maj na sobě ladilo a aby se v tom cítili pohodlně a přitom v jinejch oblastech třeba vynikaj. Ono málo platný, ale ty výrazný trendy věci maj zdaleka nejkratší (morální) životnost, ty nenápadný se daj v klidu nosit dokud se neobnosej (a některý i potom) a není to problém.
Jinak si tvojí situaci dovedu představit, ale opačně - studoval jsem na soukromý ekonomce :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.6.10 15:34

dostudovala jsem pred deseti lety, takze nevim, jak je to presne ted, ale za nas bylo na humanitnich skolach fakt hodne holek, ktery se oblikaly spise hnusne, v domneni, ze: 1) jsou originalni, 2) ze to vyjadruje nejakej svetonazor (vetsinou ekologicky), 3) ze resi jine a dulezitejsi veci nez oblikani, pripadne 4) je obleceni proste nezajimalo. Taky to nemusely vetsinou extra resit, protoze chodily do skoly a pripadne na nejake brigady, kde fakt bylo jedno, co na sobe maji. V te dobe napr. typicky holky z VSE chodily casto oblecene lepe, protoze casto pracovaly pri studiu v ruznych mezinarodnich kancelarich, kde se na to obleceni preci jen dbalo vice.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.6.10 14:11

Já o sebe sice pečuju, ráda oblikám hezky a nějaké plátené kalhoty, tílko a botasky mi nic neříkají.,Já raději sukni, halenku, podpatky či autorkou „oblíbené“ balerínky, dozdobit korálky aje to.Styl onchodu Orsay např.Ale to je jedno, chtěla jsem jen říct, že mi nepřijde důležité jestli se dotyčná maluje.Pokud je hezká přirozená azvolí ten hezký elegantně jednoduchý styl, namalovat se nemusí.Někdy méně znamená více a vypadá to daleko líp než ty zmalované šlápoty.Pokud to neumí at se radši nemalují.Navíc muží se rádi ráno probudí vedle slečny u která usly a né že bude mít obličej na polštáři..A co se týče těch podpatků taky to jako nutnost nevidim.naopak kolikrát sleduju jak na ČZU slečny z ekonomky se snaží vymodit, vezmou k tomu podpatky ajsou na tom jak připos*aný s prominutim..tak bud se naučte chodit nebo to radši nenoste..Prostě někdy se slečny neumí oblékat.Ty tlusté si klidně vezmou minisukně a vystrčí svoje sádelnatý, bílý nohy a ty štíhlý postavičky se schovávají za neforemným úpletem a teniskama…
A jinak souhlasim chtěla bych vidět autorku.články se mi líbí a jsou trefný, ale taky by mě zajímalo jakou modní ikonou je sama autorka když v podstatě vše je zkritizováno.Třeba bychom se dámy divily


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.6.10 14:10

Ach,tomu říkám vkus na poblití :]


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.6.10 09:14

Dřevěné nebo slaměné klínky jsou fakt hnus. Ještě jsem nepotkala chlapa, kterýmu by se to líbilo. Naštěstí mám kolem sebe normální lidi, kteří se nepotřebují předvádět…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.6.10 00:03

Také studuji na FF UK, a to, jak se tam všichni oblékají je příšerné, strašné, a celou UK by m+li přejmenovat na Muzem módní hrůzy, zasklít to tam, a předvádět tam ty pekelníky jako odstrašující příklady. Jsem hrdý na sebe a pár svých spolužaček, že nevlastním kalhoty Rejoice, ty ohavné sandály na tůry do hor, či cokoli batikovaného, pytlovinového a nosím tašu do ruky, namísto žebračenky!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.7.10 22:34

Uz vim, proc nerada ukazuju sve bile nohy, ackoliv je mam rada, ale delaji se mi snadno modriny a v lete mam potnicky.. ale radsi budu modnim peklem, nez se potit v 32° :)
Slecny nejsou sice modni expertky, ale na ulici bych si jich nevsimla, rozhodne ne v Praze.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.7.10 13:32

Trošku se tu promítl, zdá se mi, poněkud zjednodušující pohled. K. na to narazil celkem hezky, že někdo prostě opravdu nesleduje trendy, ale přitom se před odchodem z domu na sebe do toho zrcadla ale podívá. A obyčejným selským rozumem zhodnotí, jestli dobrý. Existuje toho víc než extrém „jsem super vystajlovaná, nosím mini a podpatky, sleduju poslední trendy“, to znamená, že na sebe dbám a opačně „nosím batikovanou sukni a trekový sandály“ - neboli jsem šmudla, co je jí fuk, jak vypadá. Jsou taky lidi mezi tím.

Výše jsem vyextrahovala názory, které tu tak nějak padly. Záměrně je to trošku zjednodušený pohled, ale snad je k pochopení, co chci říct. Přijde mi to jako dostatečně kontrastní příklady, na kterých můžu demonstrovat svůj názor.

V podpatcích sice chodit neumím, necítím se v nich dobře, sukně nenosím, nevyhovují mi, ale batikovaný oblečení rovněž ne a trekovky zrovna tak nevlastním. Jinak se ale maluju, chodím ke kadeřnici, lakuju si nehty a vím, co mi sluší a taky se podle toho řídím. Zrcadlo pro mě není sprostý slovo, podívám se do něj a zamyslím se, jak vypadám. Zkrátka používám tu toho zrcadla mozek, mám svůj styl, mám dost zdravé sebekritiky a trendy sledovat ani nepotřebuju. A navzdory tomu, že nejsem ani extrém „jehly i v metru sněhu“ ani „batika“, troufám si říct, že ještě při tom všem stíhám nevypadat stádně. :-)

Ad školy: Podobně jako K. jsem maturovala na soukromé ekonomce a chystám se na fildu. Ale nepřijde mi, že mé (budoucí) spolužačky vypadaly jako zanedbané intelektuálky. :-) To spíš byly k smíchu některé bývalé spolužačky s vyšisovanými vlasy a la sláma, ale hlavněže blond.

Jinak si myslím, že autorky kritizují většinou věci oprávněně, necpou nám, jestli máme nosit všichni fialovou, protože je to IN, bez ohledu, zda nám sluší. Zato blbě, bez patřičných znalostí řemesla, ušité šaty prostě nebudou slušet nikdy nikomu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.7.10 22:10

Ta napravo mi přijde celkem v pohodě, možná bych vyměnila ty kecky za nějaké sandálky.
Jinak bych chtěla podotknout, že každý, kdo nosí batikované oblečení, žebradla, sandály bez podpadku apod. a není oblečený podle těch nejžhavějších trendů nemusel úplně rezignovat na svůj vzhled. Takový člověk o sebe většinou dbá, jen má jiný vkus - líbí se mu uvolněné, přírodní oblečení v hippie nebo etno stylu. I mě to připadá hezké, mnohdy lepší než vyumělkovaný barbínovský styl.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.10 06:30

já s tímhle stylem oblékání teda problém nemám…možná proto že jsem studentka filozofické fakulty.....:)) no podle mě je stokrát horší dělat z oblíkání peklo t už se někdo oblíká jak chce......no nic to je fuk pro mě jsou tyhle stránky moc moc ale zatraceně moc negativní vypínám a už se k nim nevracím…je to jak seriál ulice…bavilo by mě to ale je v tom víc zla než dobra.....


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.10 07:07

to D.D.jasně, že je to každého volba, jak se oblíká a zda bere v potaz i názor druhých - a zda kliká spíš na módní peklo nebo na petrklíč.
dobro a zlo je ve finále otázka postoje každého jednotlivce, na tom žádné stránky nemohou nic změnit - ty jen nastavují zrcadlo…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.10 09:01

Ono to je taky o tom, že po vysoké škole najednou hledají slečny a mladí pánové zaměstnání (co nejprestižnější a co nejlépe placené) a naprosto je zaskočí fakt, že ti povrchní personalisti sledují i to, jak je zájemce o zaměstnání na pohovor oblečen a upraven. A jelikož tito svůj zevnějšek celá léta naprosto ignorovali, najednou je to pro ně velký problém. Vkus a styl se musí pěstovat, je nutné pozorovat i ostatní a všímat si toho, jaký dojem na nás zanechávají nejen tím, co říkají, ale i tím, jak celkově působí, a ať chceme nebo nechceme, oblečení o nás mnohé vypovídá (o upravenosti vlasů, pleti, nehtů nebo třeba odpudivé nadváze ze špatného životního stylu nemluvě)…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.10 09:58

JaSof, ale houby. To tak možná v tvé ideální fantazii, ale realita je (naštěstí) trochu někde jinde.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.10 10:01

Skutečně? :) A kolik pohovorů už jsi absolvovala? Já na ně chodím i jako konzultant.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.10 11:22

Tak přijde na to, u jakých firem.
Na to, aby člověk dělal skladníka, fakt civilizovanou vizáž nepotřebuje.
Ani univerzitu - takže předpokládejme, že člověk z FF UK míří na poněkud vyšší pozice.
Pokud se ovšem snaží uchytit u firmy byť jako obyčejný operátor call centra neřkuli manažer apod., tak to už je jiná káva. (Pracuje-li především prostřednctvím e-mailu a telefonu, je sice pro zákazníka neviditelný, HR firmy, kde dbají na úroveň, však velmi snadno postřehne, zda je konkrétní uchazeč nedbale elegantní - anebo prostě jen zanedbaný bordelář. Který z těch dvou bude následně lépe pečovat o zákazníky, je nasnadě…)
Aneb - jak už tady padlo mockrát - všechno souvisí se vším.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.10 11:58

mimoň: přesně tak. Ve šroubárně je to jedno. Ale zkuste se projít kolem budov The park na Chodově - většina (nejen) nadnárodních firem dodržuje určitý dress-code. Tam nic podobného jako na fotce k článku zcela jistě nepotkáte. A vo vo vo tom to je.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.10 09:33

mimo.ň a JaSof máte oba docela pravdu…
no ale hlavně sem chtěla říct že až já dostuduju bude se psát minimálně rok 2014 a to už bude všechno jinak…:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.10 22:30

Ze zkušenosti vím, že hodně vysokoškolaček z humanitních oborů nosí toto oblečení opravdu proto, aby se začlenily, aby mezi ostatními nevypadaly divně a aby je nikdo nepodezříval z toho, že jsou komerční. S přechodem do práce to většinou zmizí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.10 10:59

ciskacis: No, to nevím, to je spíš nějaký specifikum FFUKu, na FSS MU vídám hezky, žensky, vkusně oblečené dívky a ženy často. Ani páni by se všichni neusmažili. V Praze je až moc vidět rozdíl mezi ekonomkou a fildou, v Brně ne tolik. To je mi záhadou. Napadá někoho řešení?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.12.10 09:23

Nejak jsem nepochopila, jestli posledni prispevek (ten od suinegzyftam) ma byt myslen vazne, nebo jako vtip, kdyz v nem je tolik smajliku znamenajicich smich…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 13:40

Suinegzyftam: Jestli je autorka na VŠ nebo ne, je celkem jedno, aspoň se umí na rozdíl od tebe vyjadřovat slušně česky.

A ke článku: Jsem studentka fildy a nezastírám, že bych se tu na stránkách taky mohla někde najít. Zvlášť v zimě, kdy nosím džíny skoro pořád - jedny obligátní modré, ale pak taky šedivé, bílé a oranžové.
No, asi bych se ani moc nerozčilovala, kdybych se tu objevila, protože moc dobře vím, že tu autorky prezentují svůj názor (se kterým ostatně většinou souhlasím) a hodnotí jen oblečení - nikoli osobnosti - nafocených lidí.
V létě se oblékám snad trochu zajímavěji - mám ráda dlouhé sukně. Je to podle mě v létě uplně nejpohodlnější. Taky jsem slyšela od své spolužačky, že jsem jedna z mála studentek fildy, které se oblékají žensky a že ji inspiruju.
Nesnáším nesladěnost. Nemám ale nijak zvlášť dobrý vkus, takže nemůžu moc rafinovaně kombinovat, abych se nedopustila nějakých přehmatů.
Ka batohům: Nosila jsem tři roky tašku přes rameno a mám teď velké problémy se zády, takže - ano, nosím po městě batoh, pokud jdu do školy a tahám s sebou počítač:) Pokud počítač nemám, střídám velké množství kabelek (jedna z mých závislostí).
A poslední věc: Začala jsem dělat jeden sport, který se provozuje venku, takže bych nepřála autorkám potkat mě, když mířím na trénink: Vytahané legíny, sportovní triko, běžecké boty:) Ovšem pokud se na tomto webu v takovém oblečení octnu, asi mi to nebude vadit.
Proč se všichni tak čertíte? Vždyť je to docela legrace:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 14:16

suinegzyftam no evidentně tě názory autora zajímají když ses tady vyskytla.
Já jsem studentka, dělám doktorát, mám vystudované 2 VŠ a v hlavě něco určitě mám…a dokonce o sobě můžu říct, že mám vkus a že se umím oblékat. Nezáleží tedy na tom, jesli má někdo VŠ nebo ne…tenhle web se jmenuje MODNÍ PEKLO a to, co se tady objevuje, tady rozhodně patří! Pokud se ti to nelíbí, tak sem nechoď. Ale nadávat autorce, to ukazuje na tvojí inteligenci. Ty asi VŠ nebudeš mít, když se tak hezky vyjadruješ. A nebo jsi na té fotce ty a autorka ti šlápla na bolínko?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 14:55

Nekrmte trolly (mimochodem přečtěte si nick suinegzyftam pozpátku). :)))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 15:31

Já bych si těchhle holek asi normálně nevšimla, ale co je naprosto odporné a vrchol nevkusu, jsou ta vykukující ramínka. Když to někomu vyleze evidentně omylem, nic se neděje, ale když si někdo záměrně vezme triko takového střihu, aby mu bylo vidět sporní prádlo, to je trapnost nad trapnost.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.10 12:59

Jsem hrdá studentka FF UK (Pedagogika). Uznávám, že se svou úchylkou na podpatky občas budím rozruch, ale jinak (naštěstí) potkávám spolustudenty slušně (často ne moc originálně nebo invenčně, ale slušně) oblékané. Narazit na správnou opranou celobatikovanou příšeru v gládádch (nic proti nim, sama jsem je nosila - když mi bylo 15), se kterou mi mé okolí vyhrožovalo, když jsem se na školu hlásila, se mi povedlo až po delší době. Ale zase to stálo za to - půl podprdy venku, mastné vlasy, sepraná zelená batika…zkrátka pošušňání!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.10 15:54

suinegzyftam: Než začneš někomu říkat, že má v hlavě na*ráno, zopakuj si pravopis (holky našli, bože můj)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.1.11 15:07

Nepopírám, že by se KAŽDÁ žena měla starat o svůj vzhled. Co se ale musí vzít (u študáků) v potaz:

1. při studiu většinou pendlujete mezi domovem a kolejemi. Z předpovědi počasí se na celý týden dovíte prd, desatero kabelek a botů se vám taky tahat nechce, takže si zabalíte něco „univerzálního“ - když je hic, šup tam tílko a sukni, pro jistotu jedny silonky a nějaký svetr, kdyby se ochladilo. Boty raději uzavřené, co kdyby snad sprchlo.

2. Otevřete peněženku s zjistíte, že když si každý den koupíte 6 rohlíků a 15 dkg dietního, tak vám to vyjde i na lístek domů a dokonce i na nějaký „módní kousek“ ve stylu sekáč nebo hrabák. Pak se ještě každému pochlubíte, co za úžasný hadřík za 10,– jste vylovili. Třeba plátěné červené tříčtvrťáky za dvacku, sice se trochu mačkají, ale to se vstřebá. A ten flíček na koleně? Když nebude zbytí - nabatikujeme.

3. Mnoho univerzit je v historických částech měst. Historická část = náměstí dlážděná šutry, v lepším případě kostkami, hrbatý povrch, velké spáry, viklavé kachlíky, křivé obrubníky, úzké chodníky… Nějaké boty na podpadku zavrhnete během pátého přesunu mezi jednotlivými katedrami hned první den. Za to obití bot a zlomení hnáty to nestojí, stačí jedny levné botky made in šunt, na lítačku od jara do podzimu stačí.

4. Je zvykem, že ať už vylézáte ze dveří univerzity, nebo jdete na koncert (nejlépe zadarmo či za vstupné dobrovolné), má být vidět, že jste študák. Chudý študák. Prostě je to takový nepsaný úzus, sociální role a postavení, které se dává najevo oblečením. Stejně jako když vyleze manažerka z firmy a vy si hned říkáté: jó, ta je úspěšná a bohatá, když vyleze študák, máte to vědět taky.

5. Tašku ideálně jednu velkou přes rameno - musí se tam vejít notes, několik vypůjčených knih (min. 6), zmíněné pečivo a salám a úlovek ze sekáče.

Ke všemu přidejte trochu nekonvenčnosti, míchání kultur, že nemáte k dispozici žehličku, a že chcete být za každou cenu originální.

A o tom to je. Když dostudujute a začnete pracovat, většinou se sami začnete oblíkat tak, jak vám to vaše sociální role nařizuje ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.1.11 15:14

Jajj: mluvíš mi z duše, tohle řeším, když jedu za přítelem nebo k mamcena víkend: v zimě je ohoz jasný, ale od jara do podzimu jeden neví: vezmu si sandály - bude pršet, jedu v kraťasech - ochladí se nejmíň o 10 stupňů, dám si dlouhé gatě - v květnu se teploty přiblíží tropickým… A vzhledem k tomu, že nesnáším tahání zavadel (batoh na ramena je maximum při dvou přesedáních), tak dvojí spodek a dvoje boty fakt netahám… A z toho pak vznikají ty ponožky v sandálech:-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.1.11 15:19

Do jiste miry souhlasim, taky jsem byla studak a penez nebylo nazbyt. Dobre znam i neustale tahani obriho baglu z koleje domu a nazpatek.

S cim nesouhlasim je jidlo - polovina holek jsou s prominutim trubky, ktere ve dvaceti umi akorat spagety s kecupem, coz absolutne nechapu. Ja si cele studium varila pro sebe, dokonce jsem dosla tak daleko, ze kdyz jsem mela chut, udelala jsem si pro sebe treba i jednoho spanelskeho ptacka. Prekvapive varenim a ne stravovanim se po hospodach a menickach nebo nakupovanim jidel „ready to eat“ v supermarketu, typu salam, bageta, atd. se dost usetri. Dost hodne.

Na kvalitni obleceni ma za studii malokdo (at uz penez, nebo casu obihat obchody a hledat), to je jasne, ale tilka nejsou odstupnovana tak ze S = 30Kc, M=35 Kc a XL=50Kc. Stoji vsechny stejne. Slecne uplne vlevo tuhle informaci nekdo zcela ocividne zatajil…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.1.11 23:31

Co by proboha dělaly studentky FF UK v Ječné? A proč článek nazveš „FFUK na pochodu“, když si nejsi jistá, že ty holky byly z fildy?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.3.11 22:07

Daniela: Možná kvůli tomu „fuk“? :)

whendula
1 příspěvek 27.7.12 13:36

Jsem v šoku, vzhledem k tomu, že tyto slečny osobně znám, jsou to mé bývalé spolužačky z UK, katedra byla skoro správně, smutné ovšem na této škole bylo, že takto oděné jsem neměla možnost potkávat jenom tyto tři, ale 90% všech spolužáků tohoto oboru a věřte, že tohle je hodně slabá káva. Může se mi pak někdo divit, že jsem raději přestoupila na jinou fakultu? Jinak to co vidíte, je slabý odvar toho, co se dá zažít, když jste v jejich blízkosti…copak už v téhle republice nikdo nepoužívá deodoranty???


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.12 07:54

Vy jste fakt přestoupila na jinou fakultu kvůli tomu, co vaše spolužačky nosily na sobě?

chainbreaker
19 příspěvků 11.10.12 00:08
souhlas

Dosti výstižné :D a pak proč většina studentů vypadaj naprosto stejně a jediných pár duší vyčnívaj a pak na ně tyhle typy divně koukaj :D

Evezenia
2 příspěvky 20.7.13 15:54

Je mi trapne to rict, ale jakobych videla samu sebe za studentskych let cervenajici se smajlik

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Elegantní peklo

Autor: Ada

Dneska jsem se probudila se zvlášť jízlivou náladou a toho je... Celý článek

Slečno, páře se vám zástěra!

Autor: Ada

Foto: čtenářka Marie Jedna krásnější než druhá: slečna uprostřed... Celý článek