Když je bota špatně zkonstruovaná…

16.06.10 | autor Ada

...(myšleno bota na podpatku), vypadá to třeba takhle:

Při zkoušení mi po každém kroku pata sklouzla k vnitřní straně a pěkně se rozplácla přes okraj. Abych botu udržela na noze tak, jak má být, musela bych s ní pokaždé bojovat a posouvat nohu tak, abych botě vyhověla. A to nemám nožičky ani do O, ani do X, netrpím žádnou ortopedickou vadou a nemám ani větší problém s držením těla. Každá bota na podpatku je udělaná trochu jinak - a některé jsou prostě udělané hůř.

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.6.10 08:06

A víš co je nejsmutnější, že moje nové sandálky z Deichmana za několik málo stovek, jsou lépe (mnohem) zkonstruované, než lodičky Hushed Pupies 5× tak drahé. Které měly cca 5 cm podpatek, docela silný, ale při pokusu se na nich postavit se kolébaly a asi bych si v nich při nejbližší příležitosti vymkla kotník.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.9.10 20:18

Ráda bych se zeptala autorky (pokud je tedy vyfocená noha v červené botě její), co je to za kus oblečení, který je na fotce vidět..vypadá to jako batika se zlatavou výšivkou!! Řekněte, že se pletu, prosím..:))

Ada Pekelná
973 příspěvků 15.9.10 10:43

Pleteš. Žádná batika, žádné zlato, žádná výšivka.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.10 13:31

Tak že by nějaký brokát?
Jo, jo, je to hrůza, že když už člověk narazí na obuv, která se mu líbí, tak nemají jeho číslo nebo je botka prostě nepoužitelná, případně se poroučí hodně brzy do pekel(nebo nebe?). Posledních 20 let dělám ohledně nákupu bot jen samé kompromisy:-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.10 20:51

Tedy dámo,
musím říct, že jsem si při pohledu na fotografii nejdřív pomyslela: „Tak, a kromě špatné boty ji zdrbe i za tu otřesnou zrohovatělou kůži na patách.“ a zasmála jsem se, když jsem zjistila, že se jedná o patu vaši. Tento typický nešvar zase nemám v lásce já. Nicméně mi ve většině vašich článků mi mluvíte z duše, a tak pouze doufám, že si příště dáte větší pozor.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.10 21:28

Mně teda dost překvapilo, že modelkou je právě Ada, kdyby se to tu nepřetřásalo, tak žiju doteď v domnění, že je to nějaká 50-60letá paní (teda možná Ada je v tom věku, co já vím).

Ada Pekelná
973 příspěvků 16.9.10 21:47

Ale no tak, kde je jaká otřesná vrstva rohoviny? Nebuďme zase fiflenky (ostatně v Pekle pomlouvám zásadně oblečení a doplňky, nikdy tělesné featury vyfotografovaných, nejsou-li to špatně obarvené vlasy).
Asi bych sem přece jen měla dát nějakou svoji fotku, jinak se děsím toho, co všechno ještě bude z mobilové fotky mého hnátu vyčteno.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.10 22:01

Nepíšu o otřesných vrstvách rohoviny ale o otřesné zrohovatělé kůži na patách, tedy alespoň já vidím rozdíl. Myslím si že nelibost, které tento častý prohřešek v člověku vzbuzuje, jej neřadí mezi fiflenky, ale stejně si o mně budete myslet, co budete chtít. Tolik ke konstruktivní kritice, ale na oplátku se přiznám, že v létě nosím žabky. Za 150Kč. Z H&M. Takže jsme si asi kvit :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.9.10 20:24

Mně by spíš zajímalo, jestli si autorka fakt zkoušela střevíce na holou nohu, jak to z fotky vypadá. Teda fuj! :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.9.10 02:01

Tak co je to za styl a kus oděvu? Mě by to fakt zajímalo (teda v případě, že to není jen sesunutý podprdelník ze židle v obchodě), protože mám za to, že je to přesně ten typ oděvu, který ti připadá naprosto oporný. A jo, vim, že někdy nosíš i to, co sama kritizuješ, ale na druhou stranu snad člověk nenosí oblečení, které se mu zdá hnusné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.5.11 11:04

Milá Karolíno, patrně si neuvědomujete, že stav kůže, nejen na patách, ale i jinde, je dán z podstatné části individuální genetickou výbavou, věkem a zdravotním stavem. Souvisí to s hormonálními hladinami, ale i některými užívanými léky.
Pro vysloveně zanedbané a neřešené případy to jistě není omluva, a v nich se vaše nelibost dá pochopit.
Ujišťuji vás, že pata na obrázku může být u některých šťastlivců klidně každoměsíčně ošetřovaná odborně na pedikúře, a denně doma pomocí pemzy a speciálních krémů, a již hodinu po odrhnutí a vsáknutí krému bude vypadat přesně tak jako na fotce.
Důsledek je takový, že vy pak můžete majitelce paty dávat stupidní ponaučení o tom, jak si má dávat pozor, a majitelka vám může dát na oplátku radu, abyste si toto ponaučení vetkla … však vy víte kam.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.5.11 12:51

Lola:
Přesně tak. Moje pata vypadá přesně takhle než dojdu z pedikúry domů (cca 15 minut). Stačí k tomu pouze to, abych šla ku příkladu v žabkách či jiných otevřených botách bez podpatku a na zemi bylo prostě prach. Mimochodem, jde to umýt, což se ovšem v obchodě dělá dost těžko :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.6.11 09:31

Fuj!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.6.11 10:06

No ona ta fotka paní Lolo není nic moc a autorka to ví, takže si myslím, že si tady může každý vetknout cokoliv kamkoliv.

RenataRen
512 příspěvků 27.12.12 00:15

Aha, tak to já myslela, že to bude mou špatnou nohou… No nic, jsem o trochu chytřejší. Tohle se mi stává u hodně bot na podpadku. Myslela jsem, že je to mnou - mám trochu ploché nohy - a nenapadlo mě, že to může být botou.
Ale jak se pozná špatně zkonstruovaná bota? Z té fotky to nepoznám.
Vždyť snad není zas tolik možností, jak udělat botu. Aby podrážka byla rovná, to snad je pravidlem u všech.
Uf, to je práce s tím oblečením… A mimohodem, mám boty z Deichmana, které Ada v jiné reportáži zkritizovala - kožené lodičky na podpatku. Vždycky se mi v nich špatně chodilo, ale domnívala jsem se, že je to mnou nešikovností. No, i Ada píše, že jsou vrtkavé. Sakra… Tohle vědět dřív.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Témata článku

Koupila jsem si boty u Deichmanna

Autor: Ada

Nekecám. Opravdu. A teď nebude následovat storka o příšerných... Celý článek

Boty do sychravého počasí: hadí vzory, krajky a špičaté polobotky

Autor: Redakce

Při výběru bot svádíme věčnou válku. Chceme praktickou univerzální... Celý článek