Oh, Rejoice, ye Christians!

30.06.10 | autor Ada

*

Radujte se, dobří lidé, protože české zlatoruké lidstvo vynalezlo ultimátní oděv, jedinečný kus, jenž vejde do dějin jako římská tóga, rokoková krinolína a modrý denim! Oděv, jenž se hodí do hor, lesů, na louky, na vesnici i do města, na cestování, nákupy, do školy, do práce, do divadla, na ples i audienci u prezidenta! Oranžové kostičky budou jednou stejný módní symbol jako kabátek s černými lemy a perly. Nejdřív ovládnou nás a potom...

No dobře, ty kalhoty za to nemůžou. Malá firmička na Vysočině je původně začala vyrábět jako kalhoty pro lezce, proto mají také hodně volný klín, dvojitou látku na kolenou a na zadku a nohavice se dají dole stáhnout. Pak si je oblíbili i nadšenci do jiných outdoorových sportů. Gatě jsou volné, prodyšné, můžete si v nich sednout na mez, aniž by se prodřely... A potom v nich šviháci "pohodlí-především-za-každou-cenu" začali courat i po městě. Některé vysoké školy po ránu vypadají, jako by se v nich konal turistický sraz. Oranžová verze je sice nejznámější, ale rejoicky se vyskytují i v modré, zelenavé, hnědých a červených odstínech a jejich kombinacích - tedy převážně v teplých a zemitých barvách. Je to nenápadné a praktické, další plus pro vyznavače überpohodlí.

Rejoicky jsou stejný případ jako džíny - někteří lidé si z nich udělali univerzální oděv, který tahají úplně všude. Doplněny trekovými pantoflemi a přírodním účesem jsou zvláštně u žen příšerné, a i když se sem tam některá snaživě sladí a vezme si čistý batoh, z něhož všude nevisí popruhy a tkaničky, pořád má na sobě kalhoty na první pohled určené na něco úplně jiného - na courání po horách nebo na práci.

Milé slečny a drazí pánové, to už si radši kupte ty modré džíny a netahejte nám na oči horolezecké kalhoty s vyztuženým zadkem. Nebo se bojíte, že vás lavice v posluchárně kousne do zadku?

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.6.10 14:52

Jsem velmi zvedava, kolik vyznavacu a zastancu sem zacne psat elaboraty na obhajobu techto gati:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.6.10 15:39

Tohle nosí i někdo jiný než ruzní alternativní vyznavači punkových a všelijakých jiných subkultur? :-)) Asi mám štěstí, ale tyhle gatě teda nevídám. Třeba ten šok ještě přijde ve vysokoškolských posluchárnách. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.6.10 15:54

Aailyyn: nosí je docela hodně skautů, a já třeba taky - jak Ada psala, jsou pohodlný, člověk se v nich nepaří a neomezujou pohyb. Záleží jen na tom kam. Do divadla nebo na ples by to samozřejmě bylo peklo vysoké úrovně, ale to je doufám jen vtip (jestli se s tím autorka opravdu setkala, tak jí ten zážitek nezávidím) do města/do školy si je podle mě může vzít jen opravdu hodně hubenej člověk, aby to nevypadalo blbě, což třeba mě vylučuje a proto je do města nenosím. Bohužel občas na někoho, komu by neškodilo v tomto víc sebekritiky narazím. Ale někde venku v přírodě? Tam jsou fajn…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.6.10 16:43

Skvělý! Je to sice boj s větrnými mlýny, ale nesmíme to vzdát. Kalhoty Rejoice jsou ikonou českýho nevkusu :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.6.10 16:53

K.: Venku v přírodě prosím, ostatně k tomuto ten oděv byl asi i stvořen. Ale jinak mi to fakt přijde spíš jak model na túru, který bych si do školy nevzala. V tomto musím se sžíravou kritikou pekelnic souhlasit. Džíny budu bránit do roztrhání těla, protože z těch se prostě slušný, vkusný, potažmo elegantní oděv, vhodný i do města nebo do školy, vyčarovat dá. (Jestli mi někdo řekne, že to z toho milionu střihů a barev nejde, tak po něm skočím. :-) Umolousané a orvané džíny s roztrhanými a sešlapanými nohavicemi v modré nejsou jediná alternativa.) Tady nemůžu souhlasit, z těhle kalhot nikdy nebude vrchol elegance. Btw. že se pan K. pustí do polemiky zase jen se mnou. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.6.10 18:01

Aailyyn: já nepolemizoval, to bys teprv viděla to peklo, kdybych začal… :-) Naopak s tebou souhlasím, Rejoicky elegantně opravdu nikdy vypadat nebudou, prostě k tomu nejsou určený. Imho jsou v nenápadnějším vzoru (tedy ne oranžový kostičky (jo dělaj se i nekostičkový verze)) snesitelný do města nebo do školy (tady záleží na typu školy) na člověku, kterej na to má postavu, ale to je v tomto ohledu jejich maximum. Na tůře, při sportu , při práci bez problému, ale to psala i Ada v článku, že kalhoty samy za to nemůžou, kam si je lidi berou.
Ostatně poslední roky jejich používání do města valem mizí, protože je nahrazujou pohodlný funkční kalhoty, který dokážou navíc i vypadat elegantně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.6.10 18:44

já si myslím, že do města se rozhodně nehodí a jsou taky určené pro lezení, jak ada správně píše.
já je nosim na doma místo tepláků, a to je asi jediné, kam bych si je vzala :)
(nejsem horolezkyně)
K.: a jak je zdokonalí to, že je někdo hubený? mě se zdá, že jsou furt stejně špatné.

a ta slečna/pani na fotce je ještě má, jakoby čekala velkou vodu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.6.10 19:02

No rejoice kalhoty se pochopitelně vyrábějí krátké, protože jinak by se v trávě urousaly ;-)
Což pouze ukazuje, že do města nejsou určeny. V žádném vzoru. Kalhoty se šňůrkou či gumou v pase jsou kalhoty na sport a velmi volný čas. Tečka.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.6.10 19:42

K.: Já tenhle kus oděvu na nikom snad ještě neviděla nebo si neuvědomuju, tak nevím, jestli se to vyrábí i v méně divokém provedení, než je oranžová kostka, aby se to dalo vzít i někam do školy. :-) No, o typu školy už si netroufnu spekulovat, kde se případně vyskytují natolik avantgardní existence, to už je námět na sociologický průzkum. :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.6.10 20:08

Napiště do Rejoice, že je mají přestat vyrábět :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.6.10 20:35

Durduin: Proč by se měly přestat vyrábět? Rejoice jsou skvělé kalhoty do hor a lesů, stejně jako montérky jsou skvělé kalhoty na práci a tepláky zase na cvičení nebo na doma k televizi… Otázka je, nakolik slušné je vzít si je do města nebo do školy…

Sebir
34 příspěvků 25.6.12 21:10

To byl sarkasmus ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.6.10 20:35

Aailyyn: viz www.rejoice.cz, dělají se i takové, které mají zdvojenou látku ve stejné barvě jako zbytek kalhot (černá, béžová…), případně bez zdvojení, ty na fotce v článku jsou do města asi to nejpekelnější, co kdy vyrobili.
Každej typ školy má svý, třeba na ekonomce by mě asi překvapily (a pokud by v nich nebyl informatik, tak hodně překvapily), zato holka, která vypadá, jako by přišla rovnou ze šichty v nočním klubu, mě tam nijak nepřekvapí, na ČVUT nebo VŠCHT se občas nosej i ty kostičkovaný a není to tam to nejhorší oblečení. Humanitní obory budou někde uprostřed.

katuš: hubenej člověk v nich nevypadá, jako by měl ještě větší zadek, než ve skutečnosti má, navíc hubenýmu člověku spíš věřím, že sportuje a tak mi k němu víc seděj…

ZuzkaOu: to máš pravdu, ale to je jen část rejoicek.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.7.10 01:04

no ty kraso..hlavne vyrabi/vyrabeli i SATY - a ty jsou pekelny - tragicka kostka, modra kyticka, a nejsou k nicemu ani na horach, to je jejich nejpovedenejsi kousek - outdoor i do mesta, od vyroby k tomu urceny(znamy skaut mi je doporucoval - ze je to nahodou dobra odevni firma, ktera vyrabi i hezky obleceni na bezne noseni, kdyz jsme nadavala na vyskyt rejouice zalezitosti vyskyt po meste:-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.7.10 04:11

K.: ČVUT si vůbec neber do huby, holky z fakulty architektury by klidně mohly ostatní učit jak se maj oblíkat! A holky, co choděj na FEL nejsou holky (nebo se tak jen neměly narodit?) :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.7.10 06:30

Hele a když chodím na ČZU, tak v rejoickách můžu? U nás se teoreticky předpokládá styk se zvířaty a výpravy do terénu :))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.7.10 06:42

Karol: no mluvilo se i o chlapech a co se týče stylu odívání, tak to tak na většině ČVUT prostě je. Máš pravdu, že na architektuře to může být jinak, ale to je jen jedna fakulta (a jedna z těch menších) a nejspíš se od zbytku ČVUT dost liší. Já studoval na elektru, takže to znám hlavně tam a na strojárně, která má propojenou budovu…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.7.10 08:05

Informatiky na VŠE nejdříve naučte jak se používá pračka a vysvětlete jim, že existuje i něco jako šampon na vlasy.
Na VŠE jsem tyhle kalhoty ještě neviděla, to snad naposledy na gymplu, na školním výletě do hor.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.7.10 09:41

K. ty se nějak vyznáš, provozuješ dlouhodobé výzkumy na téma „oblékání v souvislosti se zaměřením studia“? :-) Tak uvidím, co mě čeká na fildě. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.7.10 10:56

Na fildě tě čeká batika, dlouhý sukně a další krásný kousky…ale jsou tam i výjimky, to je pravda, leč výjimky potvrzující pravidlo.
Jinak Rejoice je zlo a taky poznávací znak Čechů v zahraničí, jakmile vidíte kostičky, můžete si být jisti, o koho jde…do hor ok, ale mezi lidi?? ne, ne a ne!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.7.10 12:42

A.: na ekonomce to byly slečny na podpatcích s gelovými nehty a odbarvenými blond vlasy… A vedle u grafiků černovlasé metalistky. :-)) Batiku beru. :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.7.10 16:04

utahraptor : Já taky nechodim ven v bílým plášti, takže asi tak ;)))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.7.10 13:38

Tee: máš bod. Zrovna jsem se chystala napsat, ať prosím, až pojede od těch zvířat, se do autobusu převlékne a nezůstává v tom samém oblečením ve kterém kydala kravský hnuj…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.10 23:45

ada: můžu se zeptat? a ty jsi jako kdo, že tady soudíš oblečení a vkus?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.10 11:43

Tak u nas na Moravě redzojsky fici hodne…
uz jsem zvykla

je to legrace na modni peklo.cz tu vzpominam casto, zvlaste jak jely slecny z predavani vysvedceni, same kopie samy sebe ve vitnam obleceni…Maloktera holka v dnesni dobe ma prehled o materialech nebo jejich udrzbe…nebo…Ja si radeji koupim jednu halenku od Chloé (boze ten strih a material) nez 10 veci od vietnamce nebo terranovy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.10 18:18

ou jééé, zase se tu objevil někdo ubrečenej :D (rejnok :D)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.7.10 08:06

Ja prihodim par slov z jineho soudku tykajiciho se teto celkem sympaticke odevni firmy. Kdysi, asi tak okolo patnacti, jsem mel jejich obleceni fakt rad (i kdyz inkriminovane kalhoty jsem mel/mam jen dvoje za osm let - sede a tmave modre). Urcitou roli v tom urcite hral i fakt, ze jsem rad podporil firmu ze sousedstvi. S pribyvajicim casem me ale nejak zacinaji srat. Kupoval jsem tam hlavne trika (a par mikin). Vzdycky se mi libily jejich barvy i motivy. Ale pro 185 cm vysokeho lehce vychrtlejsiho kluka maji dost dementni strih. eLko je mi extremne siroke, eMko zase nedosahne ani na okraj kalhot a ta sirka porad neni idealni. I vyse zminene kalhoty jsem nikdy moc neunosil, protoze mi ten strih moc nevyhovuje. Uplne nejvic mi pak vadi ta guma v pase. Abych to uzavrel, zrovna jsem na cyklodovolene a mam na sobe kratasy s oranzovou kostkou :). A protoze toho rocne moc nenajezdim a jindy nez na kolo je nepouzivam, tak je jsi hned tak do stoupy nehodim. Kazdopadne u Rejoice uz nakupovat nebudu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.7.10 08:34

RakeW: Já jsem holka a měřím 178 cm a nakoupit třeba trička a statní vršky je pro mě fakt problém, ve většině obchodů. Trička, která by mi byla dobrá na délku, mají velikost asi 44, takže by se mi tam vešel ještě soused,protože já mám velikost „vršků“ 36 nebo 38…a tyto velikosti mi zase končí někde v pase. Myslím, že vysocí lidé to mají zkrátka celkově těžší :).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.7.10 11:22

Tee: Těžší to mají všichni, kteří mají nekonfekční postavu - vysocí, nevysocí, tlustí, hubení…pokud člověk nemá 170 cm, nohu 38 a míry jako figurína ve výloze, má problém.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.10 08:51

Jasně autorko, je přece pohodlnější se pařit ve strečových obepínajících džínách, než v pohodlných pláťácích…:-)))

S adekvátním trikem a sandálem v tom nevidím jediný problém…

Ada Pekelná
973 příspěvků 6.7.10 10:25

Rejoice jsou zpevněné pláťáky pro outdoorové použití. Existují kupodivu i jiné plátěné kalhoty, též vzdušné a pohodlné, které jsou naopak určeny do města.
Občas si tu připadám jako v první třídě.

Pertinacia
25 příspěvků 17.12.16 06:44
Souhlas

A také existují sukně… a letní šaty… (předpokládám, že Ivula je žena).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.10 10:37

Všimni si ale, že se stejným vzorem se přesně tyhle pláťáky vyrábí a nosí se mnohem častěji, než tebou zmiňované rejoice


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.10 11:09

Tyhle gatě zakázat! Na hory ok, ale do města NE a NE a NE! Jsem ráda, že je někdo, kdo to vidí stejně. Tento blog jsem objevila teprve nedávno a jsem unešena, protože mívám často podobné postřehy, ale od mých známých slyším jen: „Ty seš zlá!“, tak jsem ráda, že je někdo, kdo to má podobně :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.10 15:36

Tak to jsem rada, ze nejsem jedina, komu se tyhle kalhoty hnusi. Myslim tim ve mestech, ve skolach atd…Kdybych mela jet na nejaky sportovni kurz, asi bych si nejake poridila. Bohuzel u nas to holky taky nosi a casto to jsou i napodobeniny. Je to prece levne, pohodlne, neco jineho nez dziny (jeste horsi :D) a proste „to staci“. A to musim podotknout, ze naopak kluci se oblikaji do „znackoveho“ skatoveho obleceni, i kdyz to jsou dziny a volnejsi trika. Kdyby jim to maminky prinesly jako „super“ nakup, tak by ji s tim nejspis vyhodili. Jestli tohle nosi kluci na CVUT tak to se vazne budu venovat jenom uceni! :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.7.10 11:29

A co říkáte na NORDBLANC?! Řekl bych, že v některých místech je to tak půl na půl…:o)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.7.10 11:44

P.S.: jenže, je to stejné jako například s plastovými okny. Když vidím na hodnotné historické fasádě plastová okna (nerespektující navíc v mnoha případech členění a způsob otvírání původních oken - když se třeba původně dvoukřídlé okno otvírá jako jednokřídlé, ale má vizuálně pojaté otevírání okna původního) to se mě opravdu otevírá kudla v kapse. Je to zcela typický nešvar zdejšího prostředí a toto je teda opravdu VRCHOL NEVKUSU! Ostatně, co bychom chtěli od lidí, kteří si vyjdou do divadla, na úřad či města v záplatovaných kalhotách. Neříkám, také je mám, ale nosím je pouze do práce (kde se do nich převleču, když jdu např. zaměřovat nebo dělat sondy). Nevěřili by jste, jak chodí někteří lidé na úřady (např. ve vytahaných kapsáčích v sandálech s ponožkami a korunují to spoceným tílkem - kdyby si alespoň před jednáním omyly spocené lepkavé ruce - toalety jsou dnes na každém rohu!!!!!!!!!! :o)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.7.10 11:46

…ale to sem úplně nepatří…to byla pouze taková doložka:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.7.10 12:19

HUML: Já myslím, že to co říkáte, sem naopak patří (teda nechci mluvit za Adu :)). Ono totiž i spousta místních pekelnic chodí v těch sandálech a kapsáčích, a to jsou holky!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.7.10 14:16

Mě se tyhle kalhoty taky nelíbí, maximálně do hor nebo do lesa, jinak fakt ne! Vždyť to ani nikomu nesluší, když má zadek v jiným vzoru a barvě.

Huml: ano jiný soudek, ovšem opět svědčící o nevkusu, myslím ty okna…já jsem jednou skoro brečela, když jsem viděla rekosntrukci jednoho staršího domku s pěknou fasádou a štukem … oni to vymlátili!!! Když se jich někdo zeptal proč, tak odpověď zněla, že se to nehodilo k plastovým dvěřím a oknům .....uáááá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.7.10 08:15

Ty kalhoty jsou náhodou super, ale určitě né do města.:D:D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.7.10 23:57

nedalo mi to (je to asi tím, že nemůžu spát a takhle jsem si aspoň urovnala myšlenky) a zareagovala jsem. Možná ani ne tak přímo na tenhle článek, jako spíš na celý web, který se mi mimochodem líbí a hodně věcí z něj mi připadá velmi trefných. Až na jedinou, a tou je naprosté zavrhování outdoorových věcí ve městě. Ale to by bylo na dlouhou diskuzi, která by stejně ani jednu stranu nepřesvědčila. Tož lovu módních prohřešků zdar http://pammahone.blogspot.com/…-o-mode.html


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.7.10 20:48

procitam vsechny clanky od nejnovejsiho ke starsim a fakt se bavim! Mluvite mi z duse, az ziram. Jo - a tyhle gate…NESNASIM!!!)))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.9.10 17:03

Ano! Ano! Ano!!! Před lety jsem nevěděla, že se tyto kalhoty jmenují rejoice, tak jsem jim říkala kalhoty s kytičkou. po x letech je to stále poznávací znamení většiny vysokoškoláků. k tomu vytahaný triko, trekové sandály , nejlépe s ponožkama (termo) a na zádech obří batoh, se ktreým jezdní i na víkedny k mamince a vezou v něm špinavé prádlo, knížky a dalších několik utahaných triček, ano, tohle všechno se tam vejde.
Sportovní oblečení je kupodivu na sport. mám moc pohodlné plesovky, jsou krásné, sluší mi, ale do města se prostě nenosí!!!
Před autorkou klobouk dolů, mluví mi z duše a to nejen u tohoto článku!!!!
btw stránku dávám do oblíbených!
K.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.10.10 09:31

Stejne jako CR je provincni, tak i tato diskuze a web. At kazdej nosi, co mu libo, pokud mozna co nejvice originalni. Obcas me v metru z ty nudy a sede az chyta deprese.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.11.10 21:49

najhorsi ceskoslovensky des mladych ludi, este by sa dali spomenut tie modre rifle atd.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.10 22:38

bez mucenia priznavam, ze tiez jedny rejoice-ky vlastnim, sice iba kockovane bez zaplat, a nosim ich len do prirody.
Hoci kebyze ich vezmem do prace (napoveda: IT firma), tak by sa nad tym nikto prilis nepozastavil a ani by som nebola jedina, pretoze viacero kolegov v rejoickach vidavam pravidelne… Darmo, su popularne aj z druhej strany rieky Moravy


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.10 22:02

nesnášim je od doby kdy v nich jeden můj kamarád přišel na svatbu mé sestry a to má doma perfektně ušité kvádro… :-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.11 07:09

No tak tyhle kalhoty jsou náhodou v pohodě, mají veselé barvy, lepší než se pařit v létě v džínách. Nechápu lidi, co zavrhujou kapsáče. Jsou lidi co se prostě strašně nudí a řeší tady rejoicky. Džíny z dírama a tepláky ve městě nikdo neřeší, každýmu se líbí něco jinýho. Ale tyto kalhoty rozhodně nejsou nevkusný a můžu se nosit skoro kamkoli, chůze ve městě je taky trochu sport. Je to každýho věc, do čeho se oblíká, a to že ho někdo soudí, ho už nezajímá. Hlavní, že se v tom cítím pohodlně, než bejt nasoukaná v malejch džínách od kenvela a trička od Orsaye a myslet jak strašně jsem in.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.11 07:34

Lucie, kdybyste přečetla z tohoto webu víc, viděla byste, že bojuje právě proti malým džínám od kenvela a tričkům od Orsaye a myšlení jak strašně jsem in. Ale budiž, nevíte to, je vám odpuštěno.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.11 09:56

Jak tu někdo zmiňoval, že vysoké školy jsou vhodné pro sociologický výzkum, tak my s kamarádkou něco takovýho plánujeme už dlouho, jelikož na přírodovědecké fakultě, která je v blízkosti mat-fyzu, by byla materiálu k výzkumu habaděj (rejoisky, trekový boty k šatům, smrdící kníratá „žena“ v menze, pán téměř plešatý, přesto obarvený, trapná pumataška se zlatým okrajem,…a další hory nevkusu)…ale samozřejmě se tu najdou i vkusní lidé, a potkávám mnoho pěkných věcí z fleru.
Možná že peklo nás dokope k tomu ten výzkum fakt udělat!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.11 11:30

Misha: Takový podobný výzkum proběhl vloni nebo předloni na MU, sama jsem se ho účastnila. Dostali jsme obrázky různě oblečených lidí a měli jsme k nim přiřazovat, jaký obor si myslíme, že studují. Bylo to zaměřené na stereotypy spojené s oblékáním. Musím ale říct, že ty fotky byly všechny dost podobné, nějak mi nepřišlo, že něco vyjadřují, většina lidí vypadala jako hippie :o)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 09:07

Micha(e)la: To my teď dělaly výzkum v menze, ptaly jsme se tam mimo jiné i na obor, ale než jsme dotazník přečetly, tiply jsme si co tam asi bude, podle toho jakej respondent nám ho přinesl. Kupodivu jsme neodhadly dva parádní matfyzáky, jinde už byl odhad lepší…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 00:06

Fuj, fuj, fuj a ještě jednou fuj. Tyhle gatě jsou hnus. Mor. Nosí to spousta lidí na přírodovědě. Ani jsem nevěděla, že ta obludnost má jméno. Bohužel typická student PřF = tyhle kockatý gatě, šrekovky, batoh, tričko s vtipným obrázkem, mastný vlasy, žádnej make-up nebo vousy. To podle pohlaví. I když… S těma vousama… To když potom jdu po chodbě, všichni na mě blbě civí, protože jsem si dovolila vzít šaty, lodičky, mám čisté vlasy a jsem decentně nalíčená. O vůni se pomlčím. Ještě vtipnější je, když mě ve škole vyzvedne přítel, který nosí oblek nebo něco sportovně elegantního.

Největší fór byl, když jsem si zapsala pěší turistiku jako povinnou TV. Měli jsme jít na procházku po okolí města. Takže žádné horolezectví. Volba oděvu: džíny, fuchsiové polotriko, velká fialová kožená kabelka, černá bekovka, černé tenisky, sluneční brýle. Taktéž jsem si dovolila se učesat a jemně se nalíčit, protože na místo konání jsem měla odvoz, abych nemusela ráno vstávat o hodinu dřív. Ještěže se nedá pohledem zabíjet. Zkuste se nechat dovézt takto oděná před hejno lesan a přírodních mužů v rejoicech a s palestinou na krki. Přitom na ten výlet nebylo třeba pohorek ani batohu. Tak nevím, kdo je netolerantní.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 08:05

Lara: Rejoicky fakt ráda nemám, ani mastný vlasy a jinak neupravený lidi ale lidi, kteří si myslí, že jsou nejúžasnější, nejkrásnější a mají nejlepší styl a ostatní že jsou jen oškliví podřadní šmudlové, mi vadí snad ještě víc. Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby na vás spolužáci koukali divně ne proto, že máte šaty a lodičky, ale proto, že se nesete jako nafoukaná primadona, co kouká na všechny z patra…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 11:09

No jako Báro nic proti, ale nepůjdu na zkoušku jak prase. Ostatně jak se správně nese v šatech, abych nevypadala jak primadona :D Poraďte mi? Co doporočujete? krk mezi ramena a kulatá záda? Já chápu, že je to u nás jaksi žádoucí ještě z dom minulých chodit jak nahrbenej bubák, hlavně se neusmívat… no povídejte. Ráda se přiučím.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 11:09

A nepůjdu jak prase ani jinak.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 12:09

Laro, jestli ted chodíš na VŠ, tak doby minulé jsi nezažila ani jakožto oplenkované batole… a předpokládám, že ani žádný z tvých spolužáků.

Je rozdíl mezi „oblékat se vkusně a přiměřeně“ a „chovat se jako primadona“.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 12:19

A.C.: No právě se snažím dopátrat, kdo kde bere tu jistotu, jak jsem se chovala. Představ si, před tebou chodba, jdeš, s někým si povídáš a registruješ ty blbé pohledy. Co chceš dělat? Tvářit se neutrálně a jít dál, dál si povídat, nebo stračit hlavu mezi ramena a rychle proběhnout chodbu. Ne nikoho jsem verbálně neatakovala ani jsem se nešklebila. Dobu minulou si pamatuji. Sice jako dítě, ale ne batole. Studuji už doktorandské.
Je mi v podstatě lhostejno, co mi tu kdo nakliká, ale jsem ráda, že mohu vyjádřit názor. Vadí mi, že když se někdo nehrbí, usmívá, je hezky oblečený, je brán jako exot. Ze začátku mi lesany a jejich protějšky byly volné, ale postupem času se z toho vyvinula hodně silná averze.
Mám přátele, kteří se v módě nevyžívají, nehltaj všechny módní magazíny, novinky apod. ale vypadají slušně. Nevybírala jsem je podle zevnějšku. Ale jak se říká svůj k svému. Nemyslím, že dbát o sebe a snažit se vypadat hezky je povrchnost. Je to i otázka sebeúcty. Myslím, že ty lesany nejsou nijaké intelektuálky, ale spíš si neví se zevnějškem rady, tak dělají z nouze ctnost. A je to škoda. Kolikrát by to byly i hezké holky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 12:40

Laro, já prostě nepoznám „blbé pohledy“ - ty sama jsi psala, že tě pohledem zabíjeli. Třeba nezabíjeli, třeba jenom koukali, protože ti to slušelo. Ale pokud nasadíš „šňupák“, debilové mastní, čumíte na slušně oblečenou dámu, tak je to jenom tvoje chyba.

Já si třeba optimisticky myslím, že když na mě někdo kouká, tak se mu líbím a jsem mu sympatická :) (pokud neciví zrovna proto, že jsem si kydla zmrzlinu na šaty)

Stačí si přehodit výhybku v myšlení.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 12:42

A.C Zkusím to. Možná máš pravdu a je to jen mé znechucení po několika blbých poznámkách a mám pak tendenci na to tak nahlížet. Nicméně přiznávám, že koncem zkouškového mé znechucení jaksi kulminuje. Ale nějak se na té přírodovědě stejně necejtím. Myslím lidi, ne obor.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 12:51

A.C. mě předběhla s těmi pohledy. Přesně to jsem chtěla napsat. Já třeba po lidech dost koukám, ale většinou proto, že mi přijdou zajímaví nebo jim to sluší a chci se pořádně podívat jak toho docílili :) Na druhou stranu, když to na mě někdo bude zkoušet s přístupem „pche mě na výlet dovezl můj krásně oblečený přítel svým supr fárem a mě to taky dneska moc sluší, jen se na mě kouknětě vy špíny“ tak na něj opravdu blbě koukat budu. (možná jste to takhle nemyslela, ale přesně tak to na mě působí)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 12:58

Ok dobře beru, ale proč se někdy nekousnou za nos ti lidi na druhé straně barikády. Přijde mi, že si přijdou tak nějak hájení. Napadlo mě, že v tom mohl tehdy někdo cítit záměr, ale fakt je, že záměr to nebyl. Vadí mi, že tímhle tempem bude za chvilku norma chodit jak prase a chodit slušně bude něco mimo. Já např. na ten výlet nešla v lodičkách a sukni. To tričko nemělo nikde velkou ceduli se značkou. Neměla jsem ani kabelku LV. Ale co. Ale co. Zřejmě je to zbytečné filozofování.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 13:05

Laro, vždyť si to užívej, se že oblíkneš tak, jak se ti to líbí.
Já před mnoha lety absolvovala školu, kde o sukni, mašličku, kanýr nešlo zakopnout, protože tam nebyly… obvyklá byla klasická studentská uniforma, džíny, triko nebo flanelka, podivné zavazadlo.

Spolužačka chodila celou dobu „za klasickou dámu“, byla už tehdy kostýmkový typ.. já většinu času odvlála v sukních, krajkách, korálkách a perličkách. Obě jsme byly výstřední, nápadné, obě jsme si to užívaly a pokud někdo čuměl, tak proto, že bylo na co :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 13:06

Lara: Já bych viděla důvod v tom, že jste prostě vetřelec v cizím prostředí. Je to prostě přírodka a v přírodce se takoví lidé čekají. Ku příkladu já pár let zpátky - kdyby k nám na uměleckou přišla třpitivá blondýnka na podpatečkách, taky by jsme ji zabíjeli pohledem, protože by nám připomínala léta, kdy tihle lidé byli na nás v přesile a šikanovali nás kvůli „divnosti“. A naopak by to platilo stejně. To je bohužel normální a všude.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 13:08

Lara bude hodná :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 13:09

:)))))))))))))))))))))))))))))))))) … a přijde vyčist A.C. monitor od odpoledního kafe :))))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 13:11

Tak dobře A.C. Lara bude tolerantní. Co chceš vyčistit teď? :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 13:58

:))) Nic! Máš to zadarmo!

Pobavila jsi, díky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 14:11

Můj syn absolvoval přijímací zkoušku na Matfyz v tričku s velrybou, kalhotách s provázkem místo pásku a s navlečenou snowboardovou rukavicí s maskáčovým vzorem na levé ruce. Před odchodem jsem si všimla, že má na noze jednu moji ponožku a dodnes nemůžu pochopit, jak ji na svou sedmačtyřicítku dostal (mám 39).
Přijali ho.
Jemu se líbí dívky v červených šatech.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 14:30

Alena Čechová: Tak jistá divnost může už být zase naopak stylová. Víte nejhorší je ušmudlaná šeď vydávaná za správný průměr. Měla jsem na gymplu spolužáka, co nosil oranžové vlasy, s tím sladěné oranžové džíny (dodnes obdivuji, že to sehnal), modré plesnivé martensky a kostkované šráky. K tomu nosil černý trika a nějakou koženou bundu. A to se mi zas líbilo. Jemu to sedlo. Nebylo to úpravně hezké. Ale nebylo to ala vyblitá špinavá lesana.
Takže to napíšu ještě jinak. Když už che být někdo divnej, at zkusí být nápaditě divnej. rejoice a palestina není originalita ani něco hodného inspirace.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 14:37

Alena Čechová: na matfyz se dělá maximálně písemná zkouška a leckteří z dohlížejících nepochybně vypadali podobně ;-)
Na co měl ale proboha tu rukavici??? (Zbytek naprosto chápu.)

Lara: zrovna jsem četla poučnou knížku, ze které vyplývalo, že si lidi obvykle myslí, že jsou středem pozornosti mnohem víc, než doopravdy jsou. Většinou si jich nikdo nevšímá, ale když si připadají nepatřičně, tak mají pocit, že je sledují úplně všichni. Možná by to chtělo to přestat řešit, nejspíš jste jim ukradená. Jestli těmi lidmi ale opovrhujete, tak se jim asi nebudete líbit, to je jasné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 14:53

Helena: Brala bych to jako Vy, kdyby to nedošlo i na slovní projevy. Mimochodem co čtete? Hledám něco zajímavého.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 14:54

Helena: má zánět šlach na levé ruce od hraní na kontrabas. Doktor mu řekl, že to má mít v teple a on je takový trochu důkladný.
Já taky myslím, že tam zdaleka nevypadal nejdivněji a zároveň si od toho slubuji, že se dostane do kolektivu sobě podobných lidí. Na VŠE by pravděpodobně dost trpěl…
Můj syn je z těch lidí, co si z oblečení nic moc nedělají (pokud jde o ně samotné) a pěkně oblečené dívky naopak oceňují, proto jsem to psala. Aby si holky nemyslely.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 15:03

Ohledně škol, jak tu někdo psal výše, stereotypy existují. Popírat je by bylo jako močit proti větru slušně řečeno. Tím se do nikoho nenavážím, konstatuji. Mezi tím jsou ale výjimky. Je zvláštní to sledovat. Někdy bych ráda podebatila s nějakým opovrhovačem módy. Zajímalo by mě, co jim vadí na estetickém projevu (kterým móda bezesporu je). Snažíme se jíst dobré jídlo, poslouchat hudbu, která lahodí uchu, ne nějaké kakofonické zvuky, které nemají řád, nelíbí se nám smrad z továren, kanalizací atd., ale proč vizuální dojem je opovrhován, když tvoří většinu našich vjemů. Ted nenarážím na to, že někdo má jiný styl než já. Ale určitě znáte ve svém okolí lidi, kteří řeknou, že hadry je nezajímají, je to povrchní a že budou chodit třeba v pytli.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 15:17

Já myslím, že ostentativní opovrhování módou je koneckonců taky postoj. Spíš bych to viděla jako nějaký transformovaný odpor vůči autoritám obecně. Vím, o čem mluvím, taky jsem si tím prošla. Dle mého soudu záleží na celkovém vyladění společnosti, na rodinném prostředí atakdále.
Já měla na škole odborného asistenta, kterému bylo asi 40, bydlel pořád na koleji s ostatními studenty normálně na pokoji, měl jedny kalhoty a svetr, který v zimě doplnil větrovkou. Brýle měl slepené leukoplastí. Byl ale děsná bedna a kdybych mu položila jakoukoli otázku spojenou s módou, zřejmě by vůbec netušil, na co se ho ptám. Tomu to fakt bylo zcela šumafuk.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 15:22

No já si nemyslím, že ti lidé jsou hlupáci, že jsou neinteligentní. To rozhodně ne. Spíš tomu moc nerozumím. Ale tady asi nikoho takového nepotkám, aby mi to vysvětlil. Možná zkusím u nás na fakultě jednou někoho takového opatrně, zdvořile oslovit. Ale bude to akt odvahy. Třeba můj otec není nadšenec do módy, ale když musí, oděje se slušně. Takže to není to, co hledám pro zodpovězení svých otázek. Snad jen částečně. On to nemá rád, protože je vysokej a jeho matka ho do odívání nutila. Ale to je pochopitelné a navíc on opravdu není ted případ, který mám na mysli.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 15:27

Alena Cechova: jsou i uplne opacne pripady - jeden muj profesor (mezinarodni kapacita na urcity druh prava, ve volnem case se zabyva recma jako sanskrit a slanovodnima rybama :-), chodi zasadne v oblekach od Prada a strida nekolik velice nobl hodinek (kategorie Patek, Rolex a pod.). Nekdy si rikam, jak to stiha, zajimat se o tolik velice ruznych veci zaroven…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 15:37

Mně osobně se líbí introvertní vysocí muži, na oblečení mi nesejde, vlastně si ho všímám až jako posledního. Čímž nechci říct, že bych strpěla věci jako je zápach, špína nebo zahnojené boty.
To, co jsem popisovala, bylo ještě za socíku, kdy ti lidé tak jako tak neměli moc na výběr, co si oblečou. Jsem tím asi sama postižená. Mně z té doby nejvíc asi vadili lidé, kteří se pídili jen po tom, co si můžou koupit na Západě nebo v Tuzexu a vůbec nedbali na to, že to je asi to poslední, v čem máme západní demokracie následovat. Takže jsem taky postižená, protože i já těmi lidmi, co se zabývají vnějškem jaksi nadbytečně, tak trochu opovrhuju - se mi zdají poněkud povrchní. Když se tím budeme zabývat skutečně poctivě, nakonec nám vyjde, že móda je jen jeden ze symptomů konzumní společnosti.
No, sama nejsem lepší, ve stejných hadrech bych dvakrát po sobě z domu nevylezla :-) A mám to…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 15:46

Alena Čechová: tak to jo, to je jasné. Na VŠE se taky v jisté míře určitě vyskytují exoti. Za to děvčat v červených šatech se na matfyzu potká fakt málo. (Já dvoje mám a nosím, ale už nejsem děvče ;-)

Lara: já netvrdím, že tam nebyl nějaký pitomec, co si o sobě moc myslí. Nevšímejte si ho, jenom podvědomě závidí. Lidi jsou v Česku zapšklí a netolerantní. Ale stejně, podle toho, co jste psala, to vypadalo jako dost vzájemná averze.
Já prostě s pěkným oblečením (na tom matfyzu) vždycky sklízela jen pochvalné komentáře, kromě bleděmodrého laku na nehty, to nějak neuspělo. (Tak asi teda oprávněně, no…)

Čtu většinou něco z toho, co muž přinese z knihovny, a k tomu pár detektivek a jiných nezávažných knih. Tohle jsem vyčetla konkrétně z knihy Thaler, Sunstein: Nudge rel="nofollow .
Celkem zajímavé pojednání o tom, že lidi většinou jdou cestou nejmenšího odporu, dělají to, co (si myslí, že) dělají ostatní, a když mají moc velký výběr, tak je to odradí a vezmou to první po ruce. Že je potřeba zvolit vždycky správnou defaultní (sorry, fakt nevím česky) variantu, protože 90 % lidí už ji nezmění (změny vyžadují úsilí), přesvědčit lidi, že i všichni ostatní si myslí, že něco (šetření elektřinou například) je správné, protože lidi chtějí, aby si o nich ostatní mysleli, že dělají správné věci. A pak tam bylo ještě několik rad, jak to dělat v praxi. Jaká pošťouchnutí použít na slušivé oblékání se a dbaní o zevnějšek, to tam nebylo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 15:59

Default: výchozí nastavení.
Například: Říkat pravdu je dyfolt.
Já jsem optimistka. Jak to kolem sebe pozoruju, lidi na sebe víc dbají. Chlapi v tramvaji voní! Holky jezdí v podpatcích a sukni, nažehlené a upravené.
Tuhle jsem jela s pánem, převlečeným za paní a nepoznala to. On mi pak vyčetl, že za to nemůže a korunoval to prohlášením: Si myslíš, jak seš vysmátá, když jsi schrastila chlapa!
Jo, jsem vysmátá, když s mým mužem vypadáme, jako bych ho právě schrastila. Větší poklonu mi vyseknout nemohl/a, takže i já se asi zlepšuju??


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 16:03

Alena Čechová: Ten tuzex a západ to je asi takový druhý extrém. Fajn by bylo kdyby hezké čisté stylové oblečení bylo samozřejmostí. Rozhodně nemusí všichni uniformně. Nejsem zastáncem snobismu ani prasectví.
Je móda opravdu symptomem konzumní společnosti? Nebyla tu tak nějak vždycky? Jen teď se z toho udělalo cosi…
Mě třeba maminka a babička za totáče hodně šily. Je pravda, že to obě uměly. Nebylo to jak některé pokusy z fleru.
Už jako malé holce mi říkaly a ukazovaly, co to obnáší. Sama umím pouze vyšívat, ale nekoupím pruhované tričko, kde nenavazují ve švech pruhy apod.
Každopádně vždycky ty dvě dobré duše říkaly, že když nejsou peníze, není to argument.
Na písek jsem měla cosi ve stylu těch rejoiců, ale jak se šlo do města, dostala jsem slušné kalhoty nebo sukni. A to i když jsem se vztekala, že je mi v těch něcojakorejoicech dobře. Dostalo se mi ponaučení, že se to nehodí. Zvykla jsem si.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 16:08

GreatSusan: jo, někteří lidé jsou velice obdivuhodní. Je potřeba se zajímat a celý život něco učit. Akorát teda nevím, jak s tím souvisí nošení drahých obleků a Rolexek.

Výchozí nastavení, jasně, děkuji.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 16:15

Helena: protože 90 % lidí už ji nezmění (změny vyžadují úsilí), přesvědčit lidi, že i všichni ostatní si myslí, že něco (šetření elektřinou například) je správné

Ted jsem se pousmála. Musím přiznat, že občas neodolám, je to silnější než já, někde popíchnout, rozvířit vodu nebo si zkusit, co lze lidem napovídat, že je správné. Asi to není vždy pěkné, ale… je to má soukromá libůstka… zvědavost. Jistě to schytá negativní reakce, ale proč ne? I to je zajímavé. Je to poučné. Někdy mě někdo na něco donutí změnit názor (ne rejoice nebudou ten případ :D). Jsem za to ráda, když naleznu možnost vývoje myšlenky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 16:28

Lara: Dovolím si malinko vstoupit a reagovat na vaši větu „Někdy bych ráda podebatila s nějakým opovrhovačem módy. Zajímalo by mě, co jim vadí na estetickém projevu (kterým móda bezesporu je).“ Tedy neřekla bych, že jsem přímo opovrhovačem módy, móda mě baví a zajímá, ale domnívám se, že „móda“ je úplně jiná kategorie pojmu než je „estetický projev“. Tedy ne, že by mi připadala neestetická, chraň bůh (teda jenom někdy mi tak připadá). Na módě mi vadí její komerční pohnutky. Protože celým jejím smyslem je docílit, aby to, v čem se chodilo včera, bylo dneska považováno za nevkusné. A přitom se to všechno s každou novou generací bez výjimky znova zopakuje. Z tohoto hlediska módou opovrhuji. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 16:34

Velryba grónská: Souhlasím s Vámi. Ale bylo by fajn hledat v tom rozumnou cestu. Nehonit se s jazykem na vestě ve snaze být módní a podléhat té komerční stránce módy, ale vidět ji jako estetický prostředek. A tříbit svůj vkus.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 16:42

Poslední dobou dost přemýšlím, jestli se to nezvrtává opačným směrem, to zřejmě v důsledku módních blogů. Vím, že ti mladí lidé mají i něco v hlavě, ale přiznám se, že z některých mi běhá mráz po zádech, někde tam prostě ten přesah nevidím a přemýšlím, jestli z toho vyrostou. Nebo co současní puberťáci, kteří jsou tím masírovaní už od dětství…?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 16:42

O.K. Myslím, že člověk, který to cítí podobně jako já, se snaží proplouvat mezi těmi módními ledovci pokud možno bez úhony, tzn. vesměs kašle na ty nejnápadnější „výkřiky“ a drží se zlatých a vždy platných zásad, jako je například: přiznat to, co mám hezké a schovat to, co mám škaredé, k volnému vršku obléct těsnější spodek a obráceně, nekombinovat dvě základní tmavé nebo příliš syté barvy atd., atp. Musím říct, že mě na současné módě dost irituje neustálé poukazování na to, že kombinování vhodného je vlastně pasé. Považuji to za útok na samotné základy estetiky, jaký tady ještě nebyl.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 16:46

Velryba: Dělám to stejně a souhlasím.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 16:52

Moc módním blogům neholduju. Hodně koukám na stránky jednotlivých návrhářů a módních domů. Velkou inspirací je pro mě výtvarné umění. Zejména co se týká barev a jejich kombinování. Kombinovat se dá ledasco, ale chce to mít myšlenku, pointu. Také často platí, že když dva dělají totéž, není to totéž. Je mi jasné, že každému vkus a cit nebyl dán do vínku, ale není dobré proto zanevřít a směřovat k vágusáctví.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 16:58

kolasice: Těžko odpovědět. To je věc rodin. Příkladů. Jsem vděčná za to, co mi takto bylo dáno. V podstatě je mi líto lidí vláčených médii a reklamou nebo naopak těch, kteří pro jistotu vše zavrhují.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 17:04

velryba:
http://modnipeklo.cz/…ano-rimondi/
Třeba toto se mi líbí, ale je to už trochu vyšší level umět to vzít. Nejsou to obvyklé kombinace, přesto bych osobně řekla to není nevkusné. Viděla bych to na inspiraci barvami šperků. kdo to umí, proč ne? Průšvih je to pro člověka, který se s módou trápí a snažil by se tím inspirovat. Tomu bych doporučila zůstat raději u ověřených kombinací.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 17:16

Lara: To je právě ono. Jenže co jsou ty „ověřené kombinace“, když všude jsou dnes „pro inspiraci“ vidět právě a skoro jenom ty neověřené. Na té módní přehlídce je to zřetelně vidět. Na molu to člověk překousne, protože je to „umělecké dílo“ a za dvacet minut už se na to koukat nemusí. Ale když si představíte, že takhle „sladěných“ by byla v pondělí ráno plná tramvaj normálních ženských, které se nachaly inspirovat…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 17:27

Velryba grónská: to by bylo pěkné!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 17:32

Velryba: Mno já si v tom umím představit klidně plnou tramvaj krásných upravených žen. Problém je, že toto nebudou levné oblečky a že když se to pokusí někdo nemotorně napodobit neřku-li ta „tramvaj“, nebude na to možné koukat. Bude to peklo.
Jo jo…
Ověřené kombinace? Sestavené z klasických kusů. Malé černé, bílé nebo černé tričko, košile v pánském stylu, černá kůže, námořnické pruhy, dámský smoking, kabátek ve stylu burberry, i ty proklínané džíny, černá, šedá, béžová sukně či kalhoty, jistě tě toho napadně víc… Pokud toto zařadíš do šantníku, občas k tomu přidáš něco barevného, doplňky, moc toho asi nepokazíš. Nějakej článek tu o tom určo je. Každopádně jsem-li bezradná opravdu nezačnu sahat po červených kalhotech a fialovém topíku. Někdo by to jistě unesl, ale ne někdo, kdo chce být slušně oděn a tápe. Ten se v tom bude cítit nesvůj.
Myslím, že je fakt dobré kouknout na ikonické kousky jednotlivých značek. Tím nemyslím, že si koupíte malé černé od Chanelu, ale nějaké jim podobné u Vám cenově přijatelné značky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 18:16

samozřejmě jinam než do přírody peklo, ale na přírodním výletě jsou na místě, přecejenom jsou baevný, v lese to podle mě vypadá dobře lepší než pytlový čený šusťáky (eventuelně s prihama)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 18:58

Velryba: „mě na současné módě dost irituje neustálé poukazování na to, že kombinování vhodného je vlastně pasé.“
Mě taky!! A zle… Nevím…ještě jsem se nerozhodla, jestli je to prostá lenost, nebo zoufalá snaha o neotřelost… ale splácání nesourodých materiálů, stylů a barev mi většinou přivodí lehkou nevolnost. Asi jsem už na podobný pokusy málo free…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 20:29

Když si představím plnou tramvaj ženských, co si natáhnou hedvábné šaty, na nohy proužkované ponožky, sandály, na rameno vycpaného papouška… inspirace musí být! :)))
Pobavila bych se, ale vidět to pravidelně, asi bych měla tiky ;;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 21:04

Lara: Kdo chce být slušně oděn a tápe, navíc na to nemá od přírody „oko“, nikde nikdy nepřišel k informaci, co je to malé černé nebo námořnický styl a tak podobně, tak bude těžko rafinovaně kombinovat styly, a z takové přehlídkové nebo časopisové inspirace si vezme jediné poučení: Můžu si na sebe navlíct, co chci. Důkazy toho vidíme každý den v ulicích nebo díky Adě tady v pekle. Druhý extrém je pak důsledek v podobě opatrnické uniformy složené z modrých džín, bílého trika a tenisek, kterou se nedá nic pokazit, aby nás náhodou někdo nepomluvil. Obojí stojí za starou belu a ani jedno z toho není móda v praxi. Takže díky za osvětové články o vhodných kombinacích komukoli, kdo je ochoten se tím seriozně zabývat. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.7.11 11:53

jsem asi blbá…ale co to znamená slovo lesany??? Na tomhle webu to porád někdo používá,ale já to ještě neslyšela..asi blbá otázka ale děkuju za odpověď


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.7.11 12:33

Tara: já tomu ještě říkám hanlivě naturelní žena či katolická miss. Také jsem slyšela výraz přítelkyně táborových ohňů. Je to žena či dívka, která nosí oblečení ve stylu ateliér donát, neholí si nohy, má dlouhé, klidně i krásné, leč neupravené vlasy, často s pěšinkou uprostřed, deodorant je pro ni sprosté slovo a make-up výraz, který by musela pracně hledat na wiki nebo slovníku cizích slov. Na nohou nosí šrekovky (trekové sandály), tenisky nebo jinou obdobně toxickou obuv. A to kamkoliv. Pokud nosí šperky, jsou z mědi, dřeva, což by samo o sobě nebylo špatné, ale jejich tvar je velmi prapodivný. Uvažuju, čím bych ti to ještě přiblížela. Jistě mě tu někdo doplní. Každopádně kolikrát jsou to i hezké dívky, jen to umí dobře maskovat.

Karolina
193 příspěvků 5.7.11 12:49

Tara: já bych to viděla na dívky libující si v tlumených zemitých barvách a přírodních materiálech (většinou ale jenom ve formě plátna), které střihy většinou volí volné a ve většině případů z mého pohledu ne moc slušivé, což se týká i obuvi a doplňků. Prostě se jim líbí něco jiného.

Určitě moc dobře ví, co je to make-up a holítko, jenom je nepoužívají, což Laru jistojistě velice pohoršuje a nestotožňuje se s jejím světonázorem, proto asi vytasila své vtipné vtípky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.7.11 12:53

Karolina: Chytrá holka Karolinka :D Pochopila.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.7.11 18:09

Pěkně se to tady rozjelo. Souhlasím se Zaromilcem, do přírody jsou rejoicy velice vhodné, kamarádi si nemůžou vynachválit, je to rozhodně lepší varianta než džíny nebo šusťákové tepláky. Budu tady ve velké menšině, ale mně se hodně líbí i vzhledově. Myslím, že pověst jim pokazily padělky prodávané v tržnicích, které si pořídil každý druhý chlap a všichni je nosili i do města, protože to viděli na ostatních a připadali si moderní.

Anka F.
215 příspěvků 5.7.11 21:36

Lara: kolik znáte katolických miss? :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.7.11 21:57

Anka F.: Jako lesan? Od vidění bohužel dost. :D A miss jako katoliček? No zrovná Ěliška Bůčková je křesťanka pokud vím. Ale to bych tu nerada někoho vyprovokovala k nějakým půtkám ohledně náboženství. To je každého věc. Do toho bych se už fakt nepouštěla. Na to umím být až moc jízlivá. Kamarádky na to mají fígl, ale ten tu nepoužijeme. Většinou můj jazyk obrousí dobrých kafem a něčím šmakovným :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.11 00:19

Ach jo, kdy už vymizí ten mýtus, že „lesana“ se nemyje, neholí, nečeše…
To, co se tu furt popisuje (batikovaná vytahaná trika, džínové žebradlo a klobouček) je lesana z 90. let. Dneska je to už hodně o něčem jiným, je mnohem větší výběr, víc inspirace, víc různých stylů, podstylů a pastylů…už se nedělíme na depešáky a folkáče:) Takže je spousta přírodních holek, kterým to sluší a nenutěj se násilím do elegantní dámy, když jejich životní styl k tomu nesedí.

A takovou, co by se ze zásady neholila, nestříhala a nečesala, jsem fakt nepotkala nikdy. Neposuzujte jen podle toho, že se nelíčí. To neznamená absenci koupelny:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.11 08:54

Souhlas s FoxInTheBox


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.11 09:29

Taková lesana si může obléci i toto:http://modnipeklo.cz/…ry-existuji/
ale esi bude mít vlasy splývající na amena a nebude nalíčená


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.11 09:55

Helena: ad děvčata v červených šatech na matfyzu - záleží na tom, co bude hoch studovat :) Na informatice má malou šanci, že by takovou potkal, na matematice je ovšem nepoměrně lepší - kor na finanční matematice je dost pěkných a pěkně oblékaných holek. No a fyzika je tak někde uprostřed, najdou s epěkně oblékané holky i holky absolutně kašlající na svůj vzhled. Já osobně studuju fyziku, faktem je, že se nemaluju a nebarvím si vlasy zastřižené do rovného střihu, ale nemyslím si, že bych byla nějaká ošklivka :) A sukně miluju - mám jich asi 5 plus jedny šaty a pokud zrovna není fakt hnusně, tak už nic jiného nenosím. Zvykla jsem si je nosit i na podzim a v zimě, i když to s menší frekvencí......Jinak doporučuji se jít někdy mrknout na matfyzácký ples (pro všechny, kteří matfyzáky vidí jen jako divná individua) - hezkých a pěkně oblečených holek je tam dle mého opravdu dost a v klucích v obleku byste matfyzáky taky nepoznali :)
BTW já osobně znám dost kluků, u kterých byste nikdy neřekli, že je to matfyzák. Ale je fakt, že znám i ty typické případy v prestižích a s ledvinkou :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.11 10:15

FoxInTheBox & Zaromilec: Souhlas. Navíc ani v těch devadesátkách neplatilo, že by se tyhle přírodní holky nemyly. A holení - ehm, co vím, tak v době kolem sametu bylo v našich končinách vyholené podpaží spíš vzácnost obecně, nejen u lesních žen.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 21:03

Ten baťůžek je od Kofoly :D

Ančurka
27 příspěvků 7.10.12 12:33

Ada úplne mi hovoríš z duše. Ked vidím tieto gate v meste dostávam alergickú reakciu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Témata článku

Kde je dno českého návrhářství? (1.)

Autor: Ada

V Českých Budějovicích. Ani nevím, jestli mám pořád psát o českých... Celý článek

Čtenářské úlovky

Autor: Ada

Milí čtenáři. Z některých z vás se pomalu stávají profesionální... Celý článek