A nebo bezpodprsenkovém?

23.07.10 | autor Ada

*

Je horší vylézající podprsenka, nebo žádná, když máte velké a věkem už trochu níže posazené poprsí?

Foto: čtenářka Hana

Kdybyste váhali, kde je ňadro, tak jo, je to ten hrbolek na úrovni loktů. Soudě podle toho, že se pod tričkem nikde nic nerýsuje (při prsou v této poloze by se zákonitě musela rýsovat zadní část podprsenky na obvyklém místě za krkem), si paní vyšla opravdu bez. Nejen že to nevypadá moc dobře, musí to být hlavně velmi nepohodlné. Padnoucí prádlo by paní jistě výrazně ulehčilo, mohla by se narovnat a některé svalové skupiny by jí hlasitě poděkovaly.

A teď něco málo k estetické stránce věci. Možná se budete divit, ale ta mě neuráží (mluvím jen o těch prsou, ne o strašlivém oblečení a igelitovém doplňku). Mnohem víc mě urážejí děvčata, která pěchují své poprsí do molitanových polokoulí, často navíc s push-up efektem, který prsa sestěhuje doprostřed hrudníku, což vypadá v oblečení bez výstřihu (pro které jsou push-upky primárně určeny pro svou schopnost vytvořit žlábek) divně. Přirozený tvar prsou, ať už v nevyztužené podprsence nebo bez, se pokládá div ne za vulgární a nepřípustný, stejně jako jejich neobvyklá velikost (moc malá, moc velká) či jakýkoli pohyb při chůzi. V tomhle bychom se potřebovali trochu vzpamatovat a nedělat z dokonalých ňader kult - třeba by potom ženy přestaly v obchodech s prádlem koukat hlavně po kvalitě vyztužení, tvaru a také vycpatelnosti menších velikostí, a začaly by se soustředit na výběr správné velikosti a vyhovujícího střihu.

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.7.10 12:04

Jenom je problém pokud žena (například já), si chce koupit výhradně nevyztuženou a pěknou podprsenku, která by seděla- to je občas taky umění. Ještě chápu pokud se výztuž cpe do košíčků A nebo B, ale do céčkových košíčků cpát skoro 1 cm silnou molitanovou výztuž to už mi přijde jako vyztužovací posedlost a hlavně to není pohodlné a pěkné (osobní pocit). Pokud máte malou postavu, cca 55 kg a C prsa, tak ještě s mohutnou výztuží už vypadáte jako pornoherečka. Tenkou výztuž co nezvětšuje prsa jsem ještě schopná akceptovat, když už většina obchodů s prádlem má pocit, že bez ní to prostě není ono:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.7.10 12:14

Monika: prsa velikosti C (samozřejmě na odpovídajícím správném obvodu) jsou VELMI malá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.7.10 12:36

Monika: Dovolím si nesouhlasit. Taky jsem teda měla pocit, že při své velikosti D už vážně žádnou výstuž v oblasti podprsenky nepotřebuju, jenomže když jsem si toto prádlo jednou oblékla, nekupuju si už jiné. Malá prsa jsou sama o sobě pevnější a líp drží. Větší nikoli a potřebují pevnou podprsenku. Kostice mi vážně nestačily, kupuju si vysloveně takové ty, jak mají celé košíčky právě podšité molitanem nebo čím. Nezdá se mi, že by ta výstuž dramaticky poprsí zvětšila a bylo to tak se zvětšovacím efektem určené právě pro třeba áčkové košíčky. Spíš naopak logicky pro prsa větší, protože potřebují právě podprsenku vystuženou. Drží to, přijde mi, že podprsenka bez toho logicky větší prsa udržet vyloženě nemůže a ty se pak roztečou a ve výsledku to celé opravdu nesedí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.7.10 12:39

Však já jsem si nestěžovala na svoji velikost, jen se mi přijde, že k mojí štíhlé a drobné postavě, céčka vycpaná molitanem, nejsou to pravé ořechové. Spíš jsem si posteskla nad měnším výběrem zcela nevyztužených podprsenek, které mám nejradši, to je vše…(jen tak na okraj, pokud jsou podle Vás prsa C velmi malá (potěšila jste mě:) - pokud tedy berete stejně jako já obvod přes prsa 88 cm, pod 73 cm = C , přála bych Vám občas slyšet reakce některých jedinců v mém okolí. Přeji hezký den a co nejméně pekelných podprsenkových zážitků.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.7.10 12:51

MYslím že by tu měl být přímí odkaz na ten rozhovor s Lucií a jak má vypadat padnoucí podprsenka.

http://www.anique.estranky.cz/…dnuti-odevu/
http://www.anique.estranky.cz/…eduveru.html

Kurník - nemohla by to nova opakovat ve večerních zprávách, podobně jako zviřátko na konec? Podprsenka podpírá a proto nejpevnější a nejdůležitější část je její obvod, který většína z nás nosí moc volný a k tomu má moc malé košíčky, proto prsa nedrží a nahrazuje se to molitanem.

http://conasebe.blogspot.com/…prsenky.html


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.7.10 12:51

sakra - přímý pochopitelně…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.7.10 12:56

To: Aailyyn Ano máte pravdu, je to ale také hodně o zvyku na konkrétní typ prádla. Já jsem bohužel při svém hledání prádla narazila většinou na výztuž, která mi vůbec nevyhovovala, necítila jsem se v ní a pochopitelně si jí nekoupila. Ve svém prvním příspěvku jsem však jsem taky psala, že tence vyztužené podpsenky nezavrhuji, jen je občas to hledání fuška a tak radši beru hned tu nevyztuženou (rozumně vyztuženou taky jednu mám, nebojte:). Upřímně nakupování podprsenek nemám ráda a to mám běžnou velikost. Přeji hezký den.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.7.10 12:59

Monika: No, já bych se těch výrobců snad i zastala, protože mi přijde pochopitelná úvaha - větší poprsí se v takové podprsence nehezky „rozteče“, takže výstuž. Ale bála jsem se jí taky a nakonec mi vyhovuje. (Narazila jsem na jednu z těch poučenějších prodavaček. :-) Ale je pravda, že koupit si prádlo jen tak od boku, že vím velikost, to je docela těžké, záleží i na střihu a je potřeba si podprsenku přímo zkusit, jak padne. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.7.10 13:02

Vystužená podprsenka drží za cenu toho, že deformuje tvar prsu. Čím víc vystužená, tím víc deformuje. Stejně jako ho deformuje push-up střih. Dobře padnoucí prádlo sice drží, ale v rámci fyziologie - takže z kokršpanělích uší holt neudělá hýždě ve výstřihu, ale zato minimálně natahuje kůži a rozložení váhy prsou, zejména větších velikostí dost odlehčuje zádům. Zatímco blbě střižené a blbě sedící prádlo je dost zatěžuje. A až tohle pochopí revizní lékaři ve zdravotních, tak přestanou proplácet zmenšování prsů. Ale kdyby začali přispívat na pořádné podprsenky, tak to by mi fakt nevadilo.

Ráda si pro nějakou pěknou fauve zajdu do lekárny s předpisem ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.7.10 13:03

Jo a ještě tkáň prsu, která je deformovaná tím, že je prso dlouhodobě nějak divně poskládané a nebo do něj píchá příliš malá kostice má tendenci se zajizvovat, vytvářet cysty a čas od času se zvrhávat v rakovinu prsu.

Ada Pekelná
973 příspěvků 23.7.10 14:15

Monika: já tě naprosto chápu. Mám ze všeho nejradši nevyztužené podprsenky, ideálně krajková „nic“, která na těle skoro nejsou cítit a člověk se pod nimi ani moc nepotí. A ty se vážně špatně shánějí, teď mám takovou jednu a zacházím s ní sakra opatrně, aby mi vydržela co nejdéle.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.7.10 16:22

Monika: vámi udané míry odpovídají cca velikosti 65E, žádnému céčku


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.7.10 16:24

ZuzkaOu: to co píšeš o tý výztuži není tak docela pravda. Výztuž sama o sobě nic nevytahuje ani nedeformuje, pokud kostice sedí tak, jak má.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.7.10 16:44

Moniko, na 70C se vyprdněte, jděte do 65E nebo F. Pak vám nemá molitan jak okap odstávat, když je vám ještě pořád volný obvod.
C i D jsou pořád ještě malá prsa. Zvykněte si na to, že tabulka nekončí u D, ale jde až k JJ.
Jinak souhlasím s odmítáním výstuže jiné než kostic. Opravdu ale opravdu jí ani velká prsa nepotřebují, stačí kvalitní střih. Viz třeba http://stanikomania.blox.pl/…na-Lucy.html tenoučká látka, pod ale je obrys prsou dokonale hladký nikde se nerýsuje žádný okraj, šev a ani dokonce bradavka ne. A udrží i prsa velikosti, o jaké se timu ebo triumphu ani nezdá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.7.10 16:46

Ještě k fotce: na ní je nesmutnější, že spousta žen vypadá v podstatě podobně, prsa u lokte, i v podprsence.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.7.10 18:29

Georgina a další odbornice na spodní prádlo, poradíte, kam jít pro menší velikosti? Našla jsem po prolézání nyxu a různých webů na sympatický podnik ve Vodičkově, ale majitelka píše, že se specializují na vetší velikosti, ten samý dojem mám z La Chaton. Případně díky za tipy, nakupuju v Etamu, ale zajímal by mě nějaký obchod s kvalifikovaným personálem…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.7.10 18:29

Dotaz na odborníky: prosím, existuje košíček menší než A, který by nepatřil k podprsence se zvířátky? (Moje máma má podprsenku 70A velkou a já fakt nevím, co jí mám říct ať si pořídí)

Ada Pekelná
973 příspěvků 23.7.10 19:03

Je ještě košíček AA (menší než A), a možná by mamka snesla i menší obvod?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.7.10 19:19

To Georgina: Takže mi dosud všechny tabuky velikosti podprsenek lhaly? Nějak to nechápu, asi jsem natvrdlá, ale nevím proč bych si měla brát košíček E, když mi z C jaksi horem ani spodem nic neleze…To nebyla ironie, opravdu by mě to zajímalo. Dík za odpověď


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.7.10 19:42

Moniko, ano, 99 % tabulek podprsenek je špatně, bere totiž obvod pod prsy = velikost podprsenky, kterýžto má být správně cca o 10 (i 15 a více) cm menší, protože se natáhne na skutečnou velikost, takže ten rozdíl obvod přes prsa - obvod pod prsy je sice cca (velice zhruba) velikost košíčku, ale, ne obvod naměřený, nýbrž obvod podprsenky, takže u vás je to hrubým odhadem 25 cm tudíž to v žádném případě nejsou prsa velikosti C
65C nosím já a to jsem v hrudníku slušně řečeno dost drobná

Durduin, koukněte s maminkou na http://www.atlastravel.nazwa.pl/mariska/ to je jeden z mála příčetných kalkulátorů velikostí podprsenky a vyšlého čísla se neděste, já té 65C taky nechtěla věřit a dneska jsem se celý den nevěřícně koukala do výstřihu, jaké „kozy“ mi nijak nevycpaná podprsenka vytvořila, donedávna jsem nosila zcela spokojeně 80AA


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.7.10 20:54

To moir: V tom případě, ale není moc fér si stěžovat, jak je většina českých žen hrozná a nenosí „správnou“ velikost podprsenky, když tabulky jsou špatně. Jak jinak si mají zjistit velikost? Já se řídila podle tabulek a jaksi mi těch 70 C padlo, tak jsem u toho zůstala. V obchodě tedy příště zkusím těch 65 E (pokud ji tedy vůbec budou mít), ale netuším v čem to má být lepší oproti dřívějšku. Možná by tato problematika stála za samostatný článek, něco jako tabulka x realita…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.7.10 21:35

Moniko, vaše rozčarování je na místě, ale jen částečně. U vás je rozdíl mezi 65E a 70C „skoro dobrý“ a počítala bych vás spíš do těch 15% procent poučených, než do 85% totálně mimo. Rozdíl o číslo těsnějšího obvodu by měl udělat například to, že vám nebude u vystužené podprsenky odstávat horní okraj, jak se to kouzelně pod tričkem rýsuje dobré polovině štíhlých holek, co nosí 75B místo 60/65 C-F.
Jeden návrh vysvětlení, proč je v tabulkách tato nesrovnalost, jsem navrhla (lenost výrobců šít větší košíčky a míst toho to zašvindlují většími obvody) napadá mě ještě jedna možnost - tabulky mohly vzniknout 50 let zpátky, kdy opravdu byly podprsenky z nepružných materiálů a tabulky pak odpovídali.
Proč vám dávám za pravdu jen částečně: 1) většina těch žen se ani do té tabulky nepodívá, Řekne si, že má „trojky“ a pak zkouší Céčka různých obvodů, dokud se do nějakého nevejde, a pak má 85C místo 70H. 2) Kdo hledá najde, na úpravu tabulky tímhle způsobem příšly samy nositelky, když víte co od podprsenky chtít, nakonec k tomu dojdete sama, že bez těsnějšího obvodu to fungovat nebude. Že je potřeba tabulkovou míru pod prsy zaokrouhlovat dolů, o tom si začínají cvrlikat vrabci na střechách, kdo to na různých informačních zdrojích ještě nanešel, ten se to může dovědět teď a tady;-)

Dotaz na „malé velikosti“ - co přesně si pod tím představit? V Bra expertu by měli být obvody 60 a 65, v košíčku od B když ne od A. Existují i AA košíčky, ale ty na zahraničních e-shopech. Ještě jsem se ale nesetkala s tím, že by košíček AA někdo potřeboval. Jak píše moir, z „beznadějných 80AA je najednou 65C, z dotazu "kde sehnat 85AA“ se nakonec dotyčná z obchodu vrátila s padnoucí 80A nebo dokonce 75B podle pevnosti obvodu (a to se považovala za naprosto netypickou postavu) místo 70A pořád jde zkusit 65B nebo C, to by potřebovalo říct podle měr.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.7.10 21:43

Georgina: Malou velikostí jsem myslela to, že mám malá prsa, těžko říct, co tím myslí majitelka obchodu:) Ta polská stránka mi vyhazuje:
UK 30E (65E)
PL 65F
(Doteď jsem si kupovala 75A-B:)
Tak já Bra Expert zkusím, třeba to klapne, díky!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.7.10 22:08

Tak již zmiňovaná stránka mi vyhodila toto:
UK 30D (65D)
PL 65D
Což mě docela hodně udivilo. Ale jak jsem pročetla komentáře u tohoto článku, prsa C a D jsou malá, což by mě nikdy nenapadlo. Tím chci říct, že jsem si myslela, že mám „áčka“ a vůbec mě nenapadlo přemýšlet nad jiným písmenkem :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.7.10 23:23

Georgino, kde jste vzala, že by v BE měla být Béčka? Pokud vím, rozhodně se to nikde nepíše a reálně skladem určitě nejsou a nebudou.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.7.10 23:31

Moir: :-DD taky me to bavi, kdyz jdu do prace s prsama. 80A → 70C


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.7.10 13:17

Měla bych ještě jeden dotaz na podprsenkové odbornice. Pokud by tedy měla moje ideální velikost být 65 E, které značky dostupné v čr vyrábí obvody 65? Možnost nakoupit mám v Pardubicích, kde vím pouze o Triumhu a Intimissimi (kdo zná i jiné může poradit). Triumph, alepspoň podle katalogu na netu, začíná na 70 a Intimissimi má na stránkách pouze fotky a info o velikostech jaksi nevede. Díky za odpověď


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.7.10 22:42

Hm. Podprsenka mi perfektně sedla naposledy v mých 13. Od té doby je nakupování tohoto kousku prádla pro mě utrpením. Za ta léta jsem zjistila, které tvary, střihy vůbec ani zkoušet nemusím… Velikost od 70C po 80D, výjimečně když jsem našla E. A prostě doufat, že něco z toho, co jsem vyčmuchala v regálech mi bude aspoň trochu padnout. V kabince pak totální frustrace. A beru to šmahem a rychle, abych si to utrpení neprodlužovala… Šup oblíknu, šup dolů, ani náhodou, další… ani náhodou, tuhle dám bokem, tuhle zkusím pohledat v 80, když tu 70D nemají… A protože jsem většinou prostě potřebovala s něčím odejít, koupila jsem často nakonec z dvaceti ozkoušených tu nejdražší (protože ty levnější nešly vůbec), naštvaná, že tak drahá a stejně nesedne a že jsem vlastně překročila své finanční limity a nejsem vůbec spokojená… Prostě beznaděj. Sama jsem si vypozorovala, že přestože mi prodavačky tvrdily, že tohle mi musí být a že nic většího se nedělá, že kdyby ty košíčky byly větší, že by to mohlo být mnohem lepší.
Jo o plavkách ani nemluvě. S velkými prsy jsem se v jednodílných nekošíčkových cítila příšerně, v bikinách s nekosticových vrškem zas vulgárně a příliš eroticky a najít aspoň tu mou standardní podprsenkovou velikost v kosticových vůbec nehrozilo.
Loni na svatbu se mi podařilo si v jednom obchodě vyhlídnout podprsenku, která by mi mohla sednout, ovšem ve velikosti, „která se nedělá“, sehnala si ji na internetu s košíčky o dvě čísla větší - 75F a mám po patnácti letech poprvé relativně dobrou podprsenku, z které mě nebolí záda, nedoformuje mě, nic mi z ní neleze a připadám si v ní trochu jako člověk, teda žena. Ale úplně ono to taky není. Na experimentování a kupování podprsenek nějakých v běžných obchodech se „nevyrábějících se“ velikostí bez ozkoušení prostě nemám prachy.
Myslela jsem si celá léta, že jsem totální atyp (a divila se, kde ty ženy viz jako ta na fotografii vůbec shánějí na sebe prádlo, protože v obchodech jsem nenarazila ani na velkokošíčkové podprsenky s velikými obvody) a že pokud si nenechám šít nějak někdy podprsenku na míru, tak nemám šanci. No poslední půl rok narážím na netu na podprsenkovou osvětu, zjistila jsem, že nejsem vůl, ani mutant, že jenom prostě české ženy jsou takoví truhlíci jako já a nevyburcují si poptávkou po výrobcích, nebo spíš dodavatelích svá podprsenková práva (nosit adekvátní velikosti).
Tak a teď bych ještě prosila, kdyby mi některá z odbornic či poučených uživatelek, které tu (a asi i na jiných místech na netu) dodávají ženám zas víru ve své míry, poradily, kam přesně v Brně a okolí si mám zajít vyzkoušet a koupit velikost 70H, kterou podle odkazu a výpočtu mám mít, kde mají v této velikosti aspoň několik typů, abych si mohla vybrat třeba i střih a barvu. Takový luxus! A můj příběh tak došel k slavnému hepyendu.
Děkuju.
Jo. A plavky v současnosti (posledních pět let) prostě nemám vůbec.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.7.10 09:15

Polská kalkulačka ?! Polské prádlo má jiné velikosti, neodpovídá našemu trhu. Já bych podle ní měla mít velikost 65J, ta se snad ani nešije v běžné konfekci. Je to hodně zavádějící.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.7.10 09:55

Není to zavádějící- respektive aby ses dostala k českému číslování, tak vezmi to britské číslo, co ti polský měřák vypočítal a podle dalšího převaděče ho převeď na eučíslování.

Respektive ti z toho vyleze české 65/H, což se velmi, velmi špatně shání, ale pokud to někdy vyzkoušíš, tak budeš hodně mile překvapena, jak nádherná prsa máš i když jsou oblečená. Protože teď budou rozhodně hezčí nahá, než v nesedící podprsence.

A máš pravdu - neodpovídá našemu trhu, protože náš trh je absurdní a nabízí pouze velikosti 70-90 A-C. To ale neznamená, že ten polský výpočet je špatně…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.7.10 11:34

Myslím si, že Chudý Lenomod je dalším příkladem proč hned neodsuzovat všechny ženy s nesedící podprsenkou, pokud podle Zuzky ty co jsou užší než 70 a obdařenější než C seženou obtížně na českém absurdním trhu správnou podprsenku. Vím, že to tu furt dokola řeším a už bych toho měla nechat, ale mě tahle situace strašně vytáčí. Jinak už jsem si v diskuzi našla ten Bra expert, kde by měly být i ty 65 velikosti, ale do Prahy se v nejbližší době nechystám. Opět další příklad proč je čr modní peklo - pro sedící podprdu do hlavního města? Přijde to tu někomu normální, nebo jsem jen já líná udělat si výlet? Už vidím nějakou Francouzku jak jede speciálně do Paříže, aby sehnala podprdu:) Na tom jak se oblékám mi opravdu hodně záleží, ale asi ještě zůstanu u té špatné velikosti. Ale jinak díky za rady, alespon už vím na čem jsem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.7.10 13:36

česká kalkulačka s českými velikostmi :
http://www.podprsenky-poradna.cz/…a-velikosti/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.7.10 13:50

Školy na to nemám, ale podle mě ta kalkulačka vyhazuje přesně ty velikosti, které jsou tu celou dobu předmětem kritiky :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.7.10 14:27

Ano je to blbost, mě vyhodila 75 A! (pod 73 cm x přes 88 cm). Ze 75 A by mi lezly prsa na všechny strany. To už je lepší ten polský kalkulátor.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.7.10 16:31

Moniko, když se podívte do tabulky, tak zjistíte, že že 75 A odpovídá velikosti 87-89 cm přes prsa, obvod pod prsy 73-77. Čili pokud máte míry, jak uvádíte, pohodlně se do toho vejdete. Ale nechcete-li, nevěřte.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.7.10 16:50

Ne, to Vám milá paní opravdu nevěřím, vlastním podprsenku 75 C a v pohodě se do toho košíčku vejdu, jen mi je obvod o něco volnější. A pokud si představím, že bych měla na sobě přesně tu samou podprsenku, jen s o dvě čísla menšími košíčky -tedy 75 A jak uvádíte, tak opravdu nevím kam bych ty prsa dala, asi pod bradu. Ten kalkulátor mi přijde jako alibismus, pro malou nabídku podprsenek v čr. A ještě něco, pokud ten kalkulátor mě s 88 přes prsa vypočítal košíček A, jsem zvědavá co by vypočítal kamarádkám, co skoro nemají prsa, asi nějakou zápornou hodnotu, ne? Nebo obvod 40 a taky košíček A? Promiňte, ale v této problematice spíš budu věřit uživatelkám jako georgina, moir a další.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.7.10 16:59

No, tak zdali je ten kalkulátor alibismus, to netuším, mně třeba napočítal 90G, což se shání sakra těžko:) Ale když se zadařilo, byla jsem moc spokojená, protože je to nejlépe padnoucí podprsenka, co mám.

Můžete se taky dotázat v poradně prodavaček (mám dojem, že spolupracují i s p. Konarovskou, která je brána coby velká znalkyně v oboru) - snad vám to vysvětlí lépe než já.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.7.10 17:08

Nedalo mi to. Jelikož jsem taková čestná dívka, měla jsem špatný pocit, abych Vám náhodou nekřivdila a zkusila si máminu 75 A. Nyní s klidným svědomím můžu říct, že ten kalkulátor je divný. Když jsem to měla na sobě, to byl pohled pro bohy, měla jsem si udělat fotku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.12 14:08

Nepsala jste výše, že maminka nosí podprsenku 70A? A nyní píšete, že 75A, to je rozdíl.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.7.10 17:19

Moniko, mně ten kalkulátor píše „neobvyklá velikost“ - míry 73 a 85…nosím 65C a možná by to chtělo 65D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.7.10 17:33

Moir: Asi ano, určitě to bude lepší než 75 A :) Až vyrazím na nákupy prozkoumám to.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.7.10 18:13

Ono je taky důležité dobře se změřit, obvod přes prsa v dobře padnoucí podprsence;o) Ale to asi víte.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.7.10 18:22

ovšem primární podmínkou je tu dobře padnoucí podprsenku mít…a když není, tak to u někoho jde i bez podprsenky, což u menších ňader bezpochyby jde


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.7.10 10:52

Po přečtení všech příspěvků tomu stejně moc nerozumím… Moje míry :71 obvod pod prsy, 82 přes prsa (bez podprsenky). Doteď jsem si kupovala 70 - 75 B, přičemž jsem sama cítila, že by to chtělo ještě užší obvod, což mi potvrdil ten polský kalkulátor, který vypočítal 65 B (takže narozdíl od všech výše přispívajících dam, mě žádné baječné překvapení v podobě zjištění, že mám aspoň trojky fakt nečekalo :-(( ). Zatímco ten český vyhazuje klasickou 75, ba dokonce A…
A jinak jsem z Brna a na 65 obvod jsem tu ještě nenarazila…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.7.10 11:26

Ano!!!!! ANO!!! konecne to nekdo rekl!!!!! kolik let sem se, jiz od ZS, trapila, ze nemam prsa pod krkem a nemam je jak z kamene, protoze se proste hejbou, kdyz chodim, nebo nedej, kdyz sme meli telocvik, proto jsem si pri sve velikosti 75F na stredni zacala kupovat vycpane pushupky, abych nenosila furt ty mekke, nevyztuzene, ve kterych se rysuji bradavky a spoluzaci se mi na ne koukaji:))))))))))))))))))
Konecne sem prozrela!
Pozde, ale prece!
(nezlobte se za neinterpunkci, sem z toho tak nadsena, ze sem to chtela napsat co nejdriv)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.7.10 16:46

K polskému kalkulátoru se hodí dnešní zpráva z FB Radiožurnálu :-)

Polsko čeká velké měření. Nebude se ovšem projektovat nová dálnice nebo plynovod. Budou se měřit sami Poláci. Zjistilo se totiž, že stávající konfekční velkosti oblečení, pocházející z dob totality, absolutně neodpovídají potřebám mladší generace. Náš zpravodaj Petr Vavrouška (číslo košile 41) o tom pro středeční Ranní Radiožurnál zjišťoval informace šité na míru právě vám.

Přeměříme i Čechy?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.7.10 21:10

tak já nosím 70F, ale jak píšete, ten horní lem košíčků mi mírně odstává…kalkulátor mi vypočítal 60G..a tomu bych i věřila, ten obvod 70 je mi furt nějaký volnější, i když to mám zaplé na nejmenší obvod…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.7.10 21:34

Petro, můžete s tím přeměřováním Čechů začít sama od své poradny, kde je hodně na čem zapracovat, aby ty rady byly k něčemu a inspiraci jak na to si vemte právě z toho polského kalkurátoru a stránek jako je stanikomania.pl, polština není tak těžký jazyk aby se nedalo porozumět. Vše tam vychází ze zkušeností žen samotných, i tady v diskuzi se ukazuje, že nejedna z nás udělala sama na sobě zkušenost, že při 73cm pod prsy je volný i obvod 70, natož aby nějaká pseudoporadna radila 75 a ideální je pří takových mírách právě 65. Za změnami v Polsku stojí právě i tyto ženy kolem podprsenkové osvěty.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.9.10 20:09

Dobrý den, já vím, že se to jsem nejspíš nehodí, ale radši se zeptám…jedna slečna/paní sem dávala odkaz na vypočtení správné velikosti podprsenky…Tak jsem to po přečtení několika článcích o špatně padnoucích podprsenkách vyzkoušela a vyšlo mi 65C což se mi zdá trošku nepřiměřené, nýbrž si obvykle kupuji 70A…a prostě se mi nezdá reálné, že bych měla C, je mi totiž jen 14… upřímně děkuji za odpověď…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.12 14:14

Ten trik je jenom v názvu podprsenky, nikoliv ve skutečné hloubce košíčků.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.9.10 22:22

Je to naprosto reálné, z vlastní zkušenosti :-) Céčka značí jen velikost košíčku, ne prsou tzn. C při různých obvodech je různé.. No prostě si příště v obchodě najdi nějaké podprsenky 65C /nejlíp měkké a nevyztužené, na těch se to asi nejlíp pozná/ a uvidíš jak ti budou sedět. Vem jich ale víc různých, záleží totiž taky na střihu. Jestli teda budou mít.. (Když ti budou 65C dobře obvodem, ale někde něco bude přetékat nebo se tísnit, zkus 65D, když ti 65C bude moc velké zkus 65B..) Snad jsem to napsala dobře :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.9.10 22:27

Jak jsou ty kalkulátory ale spolehlivé, to nevím..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.9.10 23:47

Mnoho let dělám s dívkami kolem 15.let, které jdou do tanečních. Za tu dobu jsme několikrát museli předělávat střihy, protože holky jsou stále objemnější a prsatější. Lámali jsme si tím hlavu, ale asi je to stravou - nejspíš hormony, které se dávají kuřatům a asi i jinam. Skoro žádná nemá správnou poprsenku, takže výběr šatů začíná přednáškou o měření a střihu prádla. Nějakou dobu jsme i podprsenky prodávaly, ale našly jsme jen jednu firmu, která je měla ve více velikostech a po pár letech ten typ je navíc přestala vyrábět. Do společenských šatů totiž podprsenka musí být nejlépe hladká tělová, raději s odpínacími ramínky a do většiny šatů nahoře rovná. Pro výrobce neskutečný problém!
Všité košíčky bohužel u větších prsou nejsou dobrým řešením.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.10 00:06

Omlouvám se za češtinu - jednou mám ve slovesech i, jindy y. Správně by mělo být všude měkké i, přestože jsme v práci samé ženské - ale to vy nemůžete vědět / i když asi tušíte, že mladé dívky neobsluhují pánové/.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.10 00:46

Jo, tohle taky nechápu.. poptávka by třeba i nějaká byla, ale kdy s tím výrobci jako přijdou..?
Nebo jen tuhle část trhu ignorují, páč se jim to nevyplatí? - Já měla v pubertě mindrák, jak mě příroda málo obdařila, teď jsem skutečně šťastná za to, co mám. (No zas v ČR neseženu boty)..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.10 08:35

Vždycky jsem si říkala, že já se svými opravdu malými prsy možná mnou kupovanou 75A opravdu mám. Když jsem si ale vypočítala velikost na polském kalkulátoru, vyšlo mi toto:
UK 32D (70D)
PL 70C

Zkusím háemko, protože vím, že tam mají celkem dobrý výběr velikostí, zase to ale většinou bývají push-upky.
Můžete mi poradit na jaké podprsence mám tedy svou velikost vyzkoušet nejlépe?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.10 08:40

Ještě mám jedno doplnění, že ve triumphu podle jejich stránek mají i velikost 65 a to od A do E.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.10 22:19

Přečetla jsem si se zájmem diskusi zde i na jiných diskusních portálech a žasnu, co je to za nový trend kupovat si o 10 cm menší obvod podprsenky, a kolik dívek o tomto trendu vážně a zaníceně diskutuje. Osobně si myslím, že je to marketingový tah polských portálů na prodej podprsenek a zanícené diskutérky a „doporučovatelky“ jsou od těchto portálů placeny. To co výše psala Angel-A bych mohla podepsat, ta ví o čem mluví. Dívala jsem se i na kalkulačku http://www.podprsenky-poradna.cz/…a-velikosti/ a ta základní velikosti určuje správně. Důležité je si jít podprsenku vyzkoušet a ne si ji z Polska či odjinud kupovat bez vyzkoušení po internetu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.10 22:40

Hanka x let jsem dělala brigádu při škole ve spodním prádle…obvod je nejlepší ten nejmenší co zapnete…protože pak vám ty prsa drží. Nevím jakou velikost máte ale já se svou F70 vím o čem mluvím…ačkoli mám pod prsy obvod 81…podprsenka vám pak vzadu neleze nahoru, drží, nemáte zaryté ramínka a podobně. A opravdu si nekupuji podprsenky z Polska, kupuji si drahe a kvalitni pradlo :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.10 23:11

tak to je hrozný, slyšela jsem plno vtipů na taková poprsí, ale nikdy tak úplně nezahlédla takový extrém ale teď… !!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.10 23:15

Klára a co je to extrém?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.10 00:42

Hanko asi takhle, volnější obvod může mít holčina, která má maximálné céčkový kočíčky a gravitace na ně tolik nepůsobí. My obdařenější potřebujeme funkční prádlo, ne něco na překrytí bradavek. Proto nosím obvod 80 i když mám pod prsy 89. Když se podíváte na složení většiny podprsenek jsou plné elastanu a táhnou se jak žvejkačka. Při 85 už není prádlo v rovině, sune se nahoru, zvlášť když musí v košíčkách držet nějaký to kilo. Teď nosím 36H-HH (na české cca 80I-J) a neměnila bych, konečně mě nebolí záda, prsa jsou tam kde mají být, nemám rýhy po ramínkách od toho, jak na nich všechno viselo. Bohužel v Čechách jsou tyhle velikosti k sehnání jen v omezené míře v BraExpertu (a za nadsazené ceny). Proto nakupuju v UK a až nebudu mít možnost osobního zkoušení, budu pokračovat nákupem stejných typů přes internet. Protože tomu, že se rozbleskne českým výrobcům či dodavatelům, nevěřím.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.10 00:46

A co se týče dam z Triumpfu v Labuti, snaží se, ale taky moc nevědí co činí. Může je však omluvit ubohá nabídka Triumphu. Nicméně cpát každou štíhlejší holčinu do push-upky, která kolikrát udělá víc škody než užitku, je podle mého názoru blbost. Mnohokrát prsa vypadají líp v dobře šité třeba polovystužené podprsence než nacpané v molitanové kouli.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.10 01:45

Tak jsem se podívala na polský kalkulátor na stránkách http://www.atlastravel.nazwa.pl/…ka/index.php, který se tady cituje, a v jednom článku jsem našla dost zajímavý obrázek, totiž rozdíl mezi košíčky 18DD a 8DD: http://b75.blox.pl/…-Matrix.html

Kdo čekal, že xxDD a xDD bude mít stejné košíčky, ať zvedne ruku!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.10 01:47

Jo, dodatek, 18DD a 8DD je podle textu zřejmě novozélandské číslování, které znamená 90DD a 65DD polsky, ale to už je v podstatě detail…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.10 02:52

Souhlasím s Petrou a Hankou. Také mi přijde jako úplná pitomost kupovat o tolik menší obvod. Opravte mě, pokud se mýlím, ale to číslování, neznamená náhodou, že např. vel. podprsenky „80“ je logicky na obvod pod prsy 80 +- ?? Mně to tedy logické přijde, ale pokud je v tom logika jiná, skrytá, opravte mě prosím! Já se svým obvodem pod prsy 79 si kupuji podprsenku „80“ a světe div se - po zádech mi nikam nic neleze, ramínka se mi nezařezávají a prostě vše sedí jak má. A hlavně mohu v pohodě dýchat, což by mi nehrozilo, kdybych si koupila číslo 70 (já se cítím nepříjemně uškrcená už v 75). Takže mi tu prosím netvrďte, že si prádlo kupuji úplně špatně.
Možná je celý problém v tom, že když má někdo dost velká a tím pádem i těžká prsa, tak pak samozřejmě logicky ta táhnou podprsenku dolů a její zádová část mu pak tedy vzadu leze nahoru, ale pokud to řešíte o 10 cm menším obvodem, není možné, že vás to ani trochu neškrtí… tomu nemůžu věřit. To je, jako byste říkaly, že máte velikost M, ale kupujete si trička S a vůbec vám nejsou těsná. Tu tíživost velkých prsou bych spíše řešila vhodným střihem podprsenky se širší obvodovou částí, kde se ten tlak rozloží na větší plochu a nebude to tedy pak tu zadní část tolik táhnout nahoru…ne? Ono to těsnání jistě nebude moc zdravé. Nicméně je to každého věc, jaké velikosti si kupuje a nosí…jen mi vadí, když se tu sborem zobecňuje teorie „-10“ a kdo se proti ní ohradí, začne být hned ze všech stran přesvědčován, že je poněkud mimo a že si neumí kupovat správnou velikost prádla.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.10 09:54

L. - tak tak , nezbývá, než souhlasit, mám také obvod 80 cm, „osmdesátka“ mi dobře sedí, „pětasedmdesátka“ škrtí a lezou mi z ní v podpaží špeky. Jisté odbornice mi vysvětlily, že to nejsou špeky, ale prsa (prý stačí nahrnout do košíčků) - ani mi nestálo za to jim vysvětlovat, že to snad už ve svých letech opravdu rozpoznám :)
Chce to brát trošku „selským rozumem“, záleží také na střihu, číslování různých výrobců atd…

Ada Pekelná
973 příspěvků 21.12.10 10:37

Když chcete zkusit o číslo menší obvod, musíte vzít nejméně o číslo větší košíček.
Pokud má žena taková prsa, která drží na místě víceméně sama, tak to tolik nevadí, když nosí podprsenku s příliš velkým obvodem. U větších ňader už je to špatný, tam menší obvod jednoznačně prospěje. A nemusí to být nutně o dvě čísla dolů, může stačit jedno, ale z 80B je potřeba přejít třeba na 75D.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.10 10:48

Nie je mi jasné, kedy sa meria obvod pŕs. Keď sú bez podprsenky, alebo v hocijakej podprsenke? Tá veľkosť je vždy rôzna.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.10 12:19

L.: Logicky to možná zní, ale není to tak úplně pravda :-) Já mám obvod pod prsy taky 79 (zajímavá náhoda) a obvod podprsenky 80 nosit nemůžu ani náhodou. I 75 se mi hoodně sune nahoru. Potřebovala bych zřejmě velikost 70 E, ale zatím jsem na ni v běžných obchodech jaksi nenarazila. Tak nosím 75 D a nic moc pohodlnýho to neni :-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.10 15:40

Lenka: To je zvláštní, že se stejnou velikostí máme potřeby úplně jiných rozměrů podprsenky…napadá mě jedna věc: Co když tady hraje roli i fyziologie zádové části? Mám na mysli to, že pokud se záda směrem nahoru od místa, kde je podprsenka připnuta, rozšiřují, pak asi se podprsenka bude nahoru sunout méně snadno či vůbec, než někomu, kdo má třeba ten obvod konstantní. Nemůže to vězet tedy i v tom?
Druhá věc je určitě ta velikost a tím pádem tíživost prsou, já mám košíčky B a tak je tam menší „zátěž“ než asi u Vás, když máte C či D. A tak také toto může být důvod, proč když jsou dvě osoby se stejným obvodem pod prsy, jedné „80tka“ leze nahoru a druhé ne. Já bych to ale spíše řešila střihem či pevností podprsenky než zmenšováním obvodu… nejednou jsem četla, že škrtící prádlo opravdu není pro zdraví dobré.

Ada: Pořád mi není jasné, jak větší košíček může kompenzovat menší obvod. Pokud mám obvod X a vezmu si podprsenku X mínus 10, tak ta X mínus 10 prostě musí zákonitě škrtit, a větší košíčky to přeci nemohou zcela vykompenzovat, jedině snad za předpokladu, co tu psala Sára - že do nich nahrnu u nějaké ty okolní špeky, co by mi jinak zaškrcené „lezly ven“ (bez urážky prosím - nevím, jak jinak decentněji bych to mohla napsat…). Takže, nespočívá ten trik s menším obvodem kompenzovaným většími košíčky právě v tomhle? Protože když tu kolikrát čtu komentáře, že díky podprsence s užším obvodem „jsem najednou zjistila, že mám prsa“ - to se nezlobte, ale snad každá musí vědět, jak velká prsa má, ne? :) A tím, že do košíčku nahrne i něco z jejich okolí, tím je nezvětší…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.10 17:05

To je jednoduché (k tomu většímu obvodu s malými košíčky versus menší obvod s většími košíčky). Buď si vezmu velký obvod a menší košíčky a prsa rozpliznu do stran (tedy nahrnu do toho obvodu). Nebo vezmu menší obvod a prsa usadím do většího košíčku. A usadím je tam pak celá. Tak nebudou „špeky“ pod rameny a prsa budou hezky sedět v košíčku a celá podprsenka ponese prsa dobře, žádné otlaky na ramenou od ramínek (to je způsobené právě tím velkým obvodem - nezvládá váhu prsou unést, proto to musí nést jenom ramínka a to mi asi dá za pravdu každý, že zařízlá ramínka není nic příjemného). Podprsenka nesmí nikde škrtit, to je jasné, ale tak to už je o zkoušení a být u toho dostatečně kritická.

Samozřejmě je nutné i tu podprsenku se správným obvodem i košíčky vyzkoušet, ne všechny střihy prostě sedí. A co jsem si ověřila - radši investovat do dražších, dobře střižených podprsenek než do kupy nekvalitních „za dvě stovky“ (tam klidně se může lišit obvod 80 jedna osmdesátka škrtí a druhá osmdesátka ne). Jo, je v tom kupa času, kupa zkoušení, kupa hledání (věřte mi, s mou velikostí 65C je to docela „opruz“). Jo, mám jen 4 kvalitní podprsenky (neoplývám zrovna penězi), musím to každou chvíli přepírat, to ano, ale sedí mi dobře a dělají pěkný dekolt - takže i lepší sebevědomí i když nemám výstřih. Začínala jsem (ke konci puberty) na 75 A. Samozřejmě špatně. Jak jsem zjistila, sedí mi i 70 B a 65 C (a neškrtí mě to). U 70 B je ještě pořád vidět, že mám moc velký obvod - i já mám trochu otlačená ramínka. A to pod rameny při použití malých košíčků nejsou žádné špeky. Když mám já malé košíčky, mám pod rameny „ty okolní špeky“ taky. A to teda při výšce 158 cm a 48 kilo fakt žádné špeky nemám - takže to musí být prsa. A právě díky podprsence ve velikosti 65 C jsem konečně musela dát za pravdu přítelovi, který od začátku tvrdí, že se mi pěkný dekolt udělat dá - prostě je to jen o správné podprsence.

P.S.: obvod pod prsy by se měl měřit při maximálním výdechu. Zbytek vyřeší ty tři řady háčků vzadu na podprsence. Navíc každá podprsenka se časem vytáhne, takže lepší při prvním zkoušení zapnout na poslední a moct nosit podprsenku dlouho, klidně několik let, když to správně perete (pak zapnout na prostřední atd.) než zapnout už při prvním zkoušení na první háčky a pak se třeba po půlroce divit, že se to jaksi vytáhlo a musím si pro novou podprsenku zase (což znamená další utrácení).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.10 17:20

Siali: To je zajímavé, opravdu jsem netušila, že ty otlaky od ramínek způsobuje příliš velký obvod…? Já mám ty otlaky v podstatě při nošení každé podprsenky. Prsa mám velká, dost velká… Narostla mi v 15 letech a od té doby jsou stejná. Začínala jsem velikostí 80C - samozřejmě zapínání jsem měla téměř za krkem, neustále mě bolela ramena, měla jsem otlaky a prsa mi jaksi vylézala do podpaží. Po docela dlouhé době mi došlo (no jo, tele z vesnice), že bych možná měla zkusit větší košíčky. No a od té doby nosím 75 D. Zadávala jsem své míry taky do jakéhosi kalkulátoru, tam mi vyšla velikost 75 G. Což mi tedy přijde dost divné… Protože ten obvod 75 je mi velký už u košíčků D, jak by to potom vypadalo u G? Na internetu jsem našla docela pěkné prádlo i v té velikosti 75 G, ale mám fakt strach kupovat takhle naslepo. Ceny kvalitního prádla, kor větších velikostí, nejsou zrovna nejnižší. Tak přemýšlím, že asi zajedu do Prahy k p. Konarovské nebo jiné odbornici a nechám se fakt odborně změřit. V běžných obchodech s prádlem (nemyslím Vietnamce) mi nikdy nikdo dobře neporadil, naposled mi paní vnucovala podprsenku vel. 85 C :-(

L.: Možné to je :-) Zrovna jsem se na svoje záda koukala v zrcadle a směrem nahoru se mi mírně rozšiřují. Ale opravdu jen mírně. Určitě má vliv, že vy máte košíčky B, já D (či větší), ale i tak mi to přijde zvláštní… Že já se svými mnohem většími prsy mohu mít obvod 70 a vy s Béčky 80 :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.10 18:02

Siali: Ještě je tu třetí varianta, a to obvod tak akorát a košíček taky :). Pak není třeba ani hrnout „špeky“ do košíčků, ani prsa do obvodu :). Já opravdu prsa rozplizlá a hrnoucí se do obvodu v podprsence nemám, i když nosím tu 80tku s obvodem 79. A ta ramínka se mi vážně nezařezávají, kdyby ano, tak takovou podprsenku rozhodně nenosím, protože mi hodně záleží na pohodlí a komfortu nošení.
Ale musím Vám dát úplně za pravdu s těmi rozdíly v číslování a střihu. Každá jsme fyziologicky trochu jiná a stejně tak, jako každé nepadne dobře stejný střih kalhot, tak stejně tak je to i s podprsenkou. Takže číslo podprsenky prostě není univerzální zaklínadlo a zkoušet se musí. V tomto mi není trochu jasné, jak může fungovat nákup podprsenky po internetu…může dobře sednout, ale také nemusí…je to asi risk.
Ad ty „špeky“ - nutně to nemusí být tuk, já se svými 165 cm a 58 kg ho také moc nemám, jsou to prostě jen svaly, co obalují žebra, ale já tyto svaly co jsou na boční straně trupu („pod rameny“, jak říkáte) už do prsou nepočítám :). Možná v tom je zakopaný pes a rozpory ve zdejších názorech. Píšete: >„Když mám já malé košíčky, mám pod rameny „ty okolní špeky“ taky. A to teda při výšce 158 cm a 48 kilo fakt žádné špeky nemám – takže to musí být prsa.“
No - to právě nemusí. Nedalo mi to a mrkla jsem se na obrázek lidských svalů (http://ms.gymspgs.cz/…00/00054.png), a to pod rameny je tzv. pilovitý sval přední, není to pokračování svalu prsního. Nicméně pokud ho někdo chce k prsům počítat, tak proč ne, ať si ho klidně do košíčku nahrne, ono to pak ten větší dekolt jistě udělá, ale…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.10 18:10

Lenka: No zvláštní to je :), ale nicméně, pokud nám to oběma tak vyhovuje, tak je to v pořádku. Mě jen vadí to zdejší zobecňování a podsouvání názoru o tom, co by pro mě mělo být dobré. Mám snad trochu rozumu a soudnosti, a věřte že když si kupuji podprsenku (koneckonců mám to ve zvyku u nákupu jakéhokoli oblečení), vždy si krom té „své“ vyzkouším i ty sousední velikosti - co kdyby. Prostě abych si byla jistá, že si koupím tu, co mi padne nejlépe.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.10 19:03

O kolik máš nosit menší číslo obvodu, než je skutečný obvod kolem těla, záleží hodně na tělesné stavbě. Stejně jako u korzetu, pokud je postava oplácaná, může se stáhnout výrazně víc než typ kost a kůže. Já třeba nosím obvod o 8 cm menší a košíčky o dvě čísla větší než dřív, a hrozně jsem si oddechla. Kromě toho, že skončily různé nepříjemné zážitky typu „kostice celý den zapíchlá v prsu“ (jau), jsem zjistila, že nemusím každých 10 minut narovnávat prsa zpátky do podprsenky, protože se mezitím vyplížila ven. To býval můj největší problém. Z větších košíčků mi nic ven neleze.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.10 19:17

Oddie: Asi jste uhodila hřebíček na hlavičku. Je fakt, že když je někdo silnější postavy, tak menší obvod podprsenky zatlačí jen na podkožní tuk či svaly, ale na hrudní koš „nedosáhne“. Já sice nejsem kost a kůže, ale když se tak kolem dokola prohmatám, tak na žebrech mám odhadem cca 1/2 cm hmoty, takže tam moc velká vůle není a prostě mi užší obvod podprsenky už škrtí žebra a je to vážně nepříjemné a dostaví se pocit „nemůžu dýchat“.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.10 19:55

Kto mi poradí, ako sa meria ten obvod pŕs? S podprsenkou alebo bez?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.10 20:32

10let jsem nosila podprsenky 75A. Pak jsem si projela kalkulátory, dnes jsem vlítla do HM a zkusila první 65B, která mi padla do ruky. Sedí dokonale. A ten pocit, že mám béčko!!!! :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.10 21:06

Jana22: Co jsem zkoušela, tak nejlepší výsledky (= z kalkulátoru vypadne nejlíp sedící velikost) jsou při měření obvodu přes prsa s nevyztuženou, nevycpanou podprsenkou. U holek s menšími, nepokleslými prsy to je asi dost jedno, ale čím víc jsou povolená, tím víc by měření bez podprsenky kecalo. Udávalo by to menší velikost košíčků, než je potřeba.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.10 21:27

Ahoj děvčata, to jsem tedy včera rozpoutala diskuzi, já byla jako v Jiříkově vidění, co to čtu na tom internetu (a nejenom tady v módním pekle za věci, že si mám kupovat obvod podprsenky o 10 cm menší a nejvíc mě na tom překvapovala ta arogance diskutérek, které se pustí střemlav do někoho, kdo má odlišný názor a klovou ho svojí jedinou pravdou, co se do něj vejde. Já sama má velikost 85E (pod prsy 88), nic mi vzadu nahoru nevyjíždí a podprsenka mi sedí dobře, uprostřed přiléhá k tělu. Podle polské kalkulačky bych měla nosit 75I, tomu se člověk může jenom zasmát.
Tak jsem zašla za paní Konarovskou do Opletalovi ul. a zeptala jsem se jí na to, ta se taky smála. Říkala, že se toto označování jmenuje diagonální velikost, ale že se může používat tak o jednu velikost menší. Takže já se svojí 85E, bych mohla ještě nosit 80F.
Na závěr bych Vám chtěla říci, že si za svoje peníze každý může koupit to, co uzná pro sebe za vhodné, můžeme se o tom pobavit a vzájemně si vyměnit zkušenosti, jenom bych prosila zastánkyně polských či jiných velikostí, aby tak neútočily na ostatní, které také chtějí napsat, co si o tématu myslí.
Děkuji Hanka


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.10 21:58

Mám velikost 80A. Mám široká záda a hrudník, je to kvůli sportu. Navíc mám malá prsa, dost daleko od sebe, která mi ale nevisí. Nosím velikost 80B, právě kvůli té velké vzdálenosti uprostřed.
Nejlepší konfiguraci mi nabídly firmy Triola (už se nevyrábí), Schiesser (taky už se nevyrábí) a nově nevyztužená od Etam.
Absolutně nesnáším tzv. pushup podprsenky, vždycky mi ta ňadra srazí doprostřed a bojovně vztyčí. Vypadám pak jako postižená nebo co.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.10 23:24

Hanko, právě v Le Chaton mi bylo řečeno, že když mám pod prsy 89 mám mít obvod 80. Nicméně i tam končí košíčky velikosti I (v jednom jediném typu), takže mimo moje možnosti. A nechápu o jaké aroganci mluvíte, snažíme se pouze vysvětlit jiný názor. Bohužel to, že 80% žen nosí špatné prádlo je krutá realita. Vidím to na svých kamarádkách, které malou nabídku košíčků českého trhu dohánějí obvodem (viz i paní v tomhle článku, určitě si jinak kupuje u ťamanů cca 110D, protože nic jiného než D přece neexistuje -a toto mi tvrdili i v několika kamenných českých obchodech s prádlem a plavkama). A postupně mi (zvláště ty více obdařené) dávají za pravdu. Pokud začnou firmy vyrábět prádlo, které bude pevné, tak si taky s radostí budu kupovat to se svými rozměry, ale když podprseku natáhnu 20 cm od těla, tak ano je to špatně.

Jano22: Prádlo se měří tak, že se změříte těsně při výdechu hned pod prsy. To je číslo obvodu. Osobně radím zaokrouhlovat dolů, ale očividně je tu za to lynčování.
Přes prsa měřte v nejširším místě. Záleží ovšem i na firmě vyrábějící prádlo, zde opovrhované polské prádlo (konkrétně Ewa Michalak) má jiné měření a to v předklonu (znatelné zvláště u gravitací poznamenaných prsou). I číslování košíčků má odlišnější než většina v ČR dostupných. Nicméně obovod je pevný a košíčky sedí.

Další důležitá věc při výběru podprsenky je poměr zádové části a košíčků (s kosticemi). Pokud podprsenka při volném zapnutí (ne na těle) utvoří „trojúhelník“ znamená to, že přední část je mnohem delší než by měla být a kostice můžou končit až na zádech, což je špatné a sakra nepohodlné, košíček má vést přímo kolem prsa, obepínat ho. Nemá končit v podpaždí nebo se zarývat do prsa (což je častý problém malých košíčků).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.10 09:17

Na radu polského kalkulátoru jsem nakoupila 70C, už druhou, ob den prostřídávám ze svou starou 80A, protože mám také málo měkké tkáně a trpím na otlaky, ale dá se to. Je to jiný pocit, jiné rozložení váhy, nemohu říct, že by mi 80A teď přišla nepohodlná /taky nemám žádná velká ňadra, že/, je to prostě jiná úleva. Co udělá mírné přškrcení s kůží nevím, je to vlastně v okolí srdce, tedy markantně odlišné třeba od přiškrcení končetiny.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.10 10:18

Ahoj, chtěla bych se podělit o super zkušenost s podprsenkou zn. Anita. Doporučila mi ji kamarádka, když jsem byla zoufalá z podprsenek, podruhé těhotná- a v budoucnu kojící, s nesouměrnými prsy vel. 85D s kompromisním přístupem k nákupu podprsenky (prostě hlavně aby mi alespoň trochu padla). Moc se mi nechtělo objednávat „naslepo“, ale riskla jsem a vyplatilo se :-) Anita má vlastní kalkulačku, po přeměření jsem zadala své velikosti a vyšlo 85 F. Objednala jsem si kojící bez kostic. Jsem nadšená ! Široký obvod na tři háčky, široká podložená !ramínka, kvalitní materiál i ušití. Už jsem si pořídila další vč. kosticové (v té se ale nedá spát). Konečně mám podprsenky, ve kterých jsou má prsa přirozeně velká i tvarovaná a v místech, kde mají být :-) Tak doufám, že moje zkušenost pomůže i dalším podprsenkovým zoufalkám :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.10 11:35

Někdo tu psal, že nemůže v běžném obchodě sehnat 70E..? Já si kupuji 70F v Lindexu, tak se tam zkuste mrknout.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.10 14:12

Já jsem si koupila minulý týden dvě podprsenky, jednu no name v Tescu, další dražší v kamenném obchodě s prádlem. Obě 75 F. Z teska drží a nepovolí, z krámu se táhne jak žvýkačka, děsím se toho, kdybych si jí koupila a měla skutečně obvod 75, místo 82… Je to zrádné, zkoušet, zkoušet a zkoušet.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.10 19:49

L: Musculus serratus anterior není možno ‚nahrnout‘ do podprsenky, pokud se Vám tam něco z této oblasti (‚pod ramenem‘) přece jen podařilo ‚nahrnout‘, tak jedině tuk, pacman by Vás hnal. Zdravím.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 19:04

Dobrý večer (ještě sváteční),
opravdu mi to nedalo a dívala jsem se na tabulky a kalkulátory známých značek a dívala se, jakou že to mám velikost podle nich. Všude mi vychází moje velikost 85E, kterou nosím a dobře mi sedí. Pod prsy mám 87-88 cm a přes prsa 106.
Zkuste se podívat např. na:
Německé prádlo Felina známé svou kvalitou po celém světě: http://www.felinka.cz/launch.php?… České prádlo Triola:
http://www.secret-fashion.cz/…likosti.html Švýcarské či německé prádlo Triumph:
http://www.podprsenky-poradna.cz/…a-velikosti/
a nakonec i na stránky Heleny Konarovské prádlo La Chaton: http://www.lechaton.cz/…ikosti-C295/.
Všude a vždy mi vychází 85E. A náhle začne někdo propagovat neznámé stránky neznámého spodního prádla z Polska, kde všem vychází úplně jiné velikosti (jestli jsem dobře pochopila, tak i někde v GB takového velikosti někomu vycházejí). Mě tam vyšlo 75I. A k tomu se v diskuzi tvrdí, že to je to jediné správné měření a správná velikost podprsenky, a že ostatní velké firmy, které prádlo vyrábějí desítky let to dělají a celou dobu dělaly a nabízely špatně. Jsem si jista, že v současné době nosím správnou velikost podprsenky 85E a nabízet mi jako správnou velikost 75I je mimo realitu.
Musím se tedy ptát, v čí prospěch je tato diskuze?
Hanka


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.12 23:46

Tato diskuze měla být ve prospěch dealerek birtského prádla a britského číslování, ale naštěstí se tady našlo dost rozumných žen a dívek.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.6.11 14:14

Ženská v modrém vytahaném hadru vypadá hnusně a v igelitce, kterou nese v pravé ruce má určitě sladkosti a cigára.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.7.11 10:24

Tato diskuse podnítila mé včerejší hledání, přeměřování a různé zkoušení a zde je výsledek:

Opravdu přesné informace jsem našla na těchto stránkách:

http://www.spravnapodprsenka.cz/

je zde kalkulátor, tipy, jak se správně změřit, jak si správně obléci podprsenku a také nejčastější mýty o velikosti podrpsenek, které kolují po internetu + vysvětlení, proč jsou mylné.

Moje míry jsou pod prsy 83 cm a přes prsy 104 cm a kalkulátor na těchto stránkách mi doporučuje velikost 34 FF (neboli 75 FF). První je anglická velikost (např. Marks a Spencer), druhá je evropská.

Z vlastní zkušenosti však doporučuji vyzkoušet si vždy i o číslo menší obvod s o číslo většími košíčky (tedy v mém případě 70G), protože podprsenka má pevně sedět, pokud je zapnutá na poslední háček (tedy nejširší obvod), protože materiál se časem trochu vytáhne.

Bez vyzkoušení bych si ale podprsenku nikdy nekoupila, protože záleží na tvaru košíčků, na materiálu a hlavně na tom, jak se v podprsence cítím…:-)

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Však opicím je to jedno!

Autor: Ada

Mládenci, kterého čtenářka Lenka vyfotila na výletě do zoologické... Celý článek

Bílé špičaté kozačky

Autor: Ada

Bílé špičaté kozačky. Peklo v každém slově. Bílé kozačky jsou... Celý článek