Ale teď už jsme vážně v podprsenkovém pekle

14.07.10 | autor Ada

*

Toto úžasné foto jsem právě dostala mailem od čtenářky Petry. Prý to bylo ještě opentlené bezva detaily, jež bohužel nejsou na fotce vidět, jako tu a tam vykukujícími oranžovými kalhotkami, sešmajdanými zdravotními pantoflemi a zelenými fleky na uších od náušnic z nekvalitního kovu (uši je taky občas potřeba umejt, miláčkové moji). Ale čert vzal detaily, stejně by na ně nikdo nekoukal, i kdyby tam byly. Zlatý hřeb má v tomto případě hlavičku jako atomový hřib a zastíní úplně všechno.

Foto: Petra

Mladá paní má s sebou dvě děti, z toho jedno malinké, které patrně ještě kojí. O to větší péči by měla věnovat výběru dobře padnoucí a pohodlné podprsenky. Kromě toho, že tento příklad vylézavší podprsenky je opravdu hrůzný (zlatá silikonová ramínka) a představuje totální faux pas i pro ženu, která má plné ruce práce s dětmi a na módu jí nezbývá čas, je to také příklad podprsenky špatné velikosti. Jak tvrdí jedna naše spolupekelnice, prodavačka v obchodě se spodním prádlem a znalkyně pravidel pro výběr správné podprsenky, většina českých žen si kupuje špatnou velikost. (Mimochodem, až zmíněná spolupekelnice tuhle fotku uvidí, trefí ji šlak. Na zapínání klouzající k lopatkám je prý zvyklá, ale podprsenka téměř nad lopatkami na ni bude asi silné kafe.)

Hlavní závada je zde ve špatném obvodu (moc velký) a zřejmě i ramínkách (moc krátká). Zadní část i boční části podprsenky by měly na těle sedět ve stejné rovině jako přední část s košíčky a obvod by měl tělo pevně svírat (ne škrtit), protože jen tak se může váha prsou rozložit na celou konstrukci. Paní na obrázku nese svá jistě nemalá prsa jen na ramenou a předpokládám, že ji z toho ta ramena a k nim i záda pěkně bolí. I když chytře zvolila širší pás a pohodlná široká ramínka (možná právě ve snaze zabránit bolesti ramen), co je jí to platné, když ten pás nedrží a ramínka jsou krátká. Já vím, že mnoho našich matek a babiček nosí prsa takhle zavěšená na lopatkách... ale to neznamená, že to tak má bejt.

A co vaše podprsenka? Taky ji máte za krkem?

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.7.10 23:18

To je opravdu peklo! Kojící podprsenku dobře padnoucí opravdu není úplně lehké sehnat, ale toto!
Schválně jsem si šla tu svoji zkusit a zdá se být na svém místě. S výběrem podprsenky ale také hodně bojuju, ať kojící nebo nekojící…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.7.10 00:01

Tohle je ukázka absolutní rezignace na to vypadat jako žena. Tím se nutně nerozumí mít hadry podle poslední módy, podpatky a perfektní make up, úplně by stačilo mít na sobě oblečení správné velikosti, čisté a upravené.

Omg. S tímhle šíleným kusem prádla (který by soudě dle velikosti obvodu padnul ženě o váze nad 140kg) bych pravděpodobně ani nemyla okna.

Fujho.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.7.10 07:29

Viděla jsem už jsem leccos, ale tohle je opravdová katastrofa. Žena má být ženou, ženou s elegancí, i když se stará o 2 děti, ne asexuální maminou. Pár rad, jak vybírat podprsenky v těhotenství a mateřství rel=„nofollow“ , abychom už nemusely podtkávat podobné případy v MHD.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.7.10 08:22

Dokud bude český trh s prádlem tak omezený jak je a většina prodavaček zcela mimo mísu, tak se nemůžeme divit, že to vypadá, jak vypadá. Když příjdu do „běžného“ krámu, že chci íčkový či větší košíčky, prodavačky si myslí, že si z nich dělám srandu. Začnou mi cpát eFka s obvodem 2× kolem těla, že to je přece dobrý, a že nic většího se nevyrábí, tak co si vymejšlím.
Nicméně, dlouho jsem nebyla jiná, taky jsem myslela, že nic většího než max. G neexistuje a nosila jsem obvod zbytečně dlouhý.
Není jiná možnost než kamarádkám okolo sebe říkat, jak má správá podprsenka vypadat a doufat, že si z toho něco vezmou a pošlou to dál. Když se bude zvyšovat informovanost žen a zvětšovat poptávka i po jiných velikostech než je 85B, třeba na to český trh zareaguje (naivní představa, co :-( )


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.7.10 09:05

Tak to je masakr :-O nejlepší návod jak si vybrat tu správnou je tady http://www.youtube.com/watch?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.7.10 09:11

Žena: to video taky není všespásný… ani pí. Konarovská (ač k ní chovám relativně slušnou dávku respektu) má velikostí zoufale málo… slečna hubeňoučká 70C nemá ani omylem a paní redaktorka 75F imho taky ne


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.7.10 09:15

Dahllie: Jako je to opravdu katastrofa. Mám velikost 70 D/E, podle tvaru košíčku a výrobce. Což je fakt zábava vybírat prádlo. Ale jde to, jen to chce trpělivost a ochotu invesovat. V Etamu v Metropoli na Zličíně jsem si požádala prodavačku o tuto velikost. Dala mi 4 podprsenky, ať si vyzkouším, která bude nejlépe sedět, že podle toho se zorientujeme, kam dál. Říkala jsem si: Bezva péče. Jenže v kabince mě to přešlo, dostala jsem 70 C (bradavky ven, prsa v půl, lahoda!), 80 C (to je o 10 cm víc, takže podprsenka mohla vesele zdravit zátylek zblízka) a 75 D hned 2×, akorát jednou vyztuženou a jednou ne, kominace pozdravu zátylku a prsů ve „splývavém“ vaku. Poněkud naštvaně jsem jí je flákla na pultík, s tím že mám 70 D, že mi nesedí ani jedna. Bezelstně se na mě podívala a spiklenecky povídala: „Ale tahle je ve slevě!!!“ Ještě jsme to vydržela a odpověděla jsem: „Jo, ta se mi i líbí, ale potřebuju menší obvod“ a odpověd? „Takovou vleikost jako nikdo nemá, to nekoupíte.“ a naštvané shrabávání prádelka z pultu. Kdybych hctěla íčko, asi by to sní švihlo. :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.7.10 09:49

Jo, prodavačky prádla, zasluhují smažit v nejhlubším kruhu pekla. Ale stejně to je i zodpovědnost nositelky, jde přece o její zdraví. O tři čísla menší nebo větší boty si nikdo nekoupí, proš pak nosí takové podprsenky?

Žena: Co se týče Konarovské, naprosto podepisuju co píše Lucy. 70 není nejmenší obvod, Konarovská zazdívá existenci obvodu 60 a 65, pak zbytečně přidává zákaznicím centimetry.

Odkaz na Poradnu od Petry je taky slušné předpeklí, paní poradkyně podceňuje pevný obvod a to je přitom základ. Že by se měla zapínat nová podprsenka na prostřední háček, je dost blbá rada, ideální je, aby to bylo na ten nejvolnější. Na druhý háček dojde, až za pár měsíců povolí podprsenka povolí nošením, kdyby se zapínala na druhý háček hned na začátku, bude tou dobou už pomalu na vyhození. I když jsem pár kilo přibrala, tak podprsenku, jsou před rokem a půl kupovala jako těsnou a zapínala na nejvolnější háček, dneska jí i s kily na víc zapínám na druhý.
Radit někomu, kdo má pod prsy 82 obvod 80, je možná tabulkově v pořádku, ale zkušenost říká, že to nefunguje a správný obvod je 75, větší už je moc volný.
Holce, co prý při 110cm pod prsy zapne obvod 90, zbytečně nutí obvod 105. Vsadím boty, že podprsenka 105 se natáhne klidně i na 130cm, což je víc, než má tazatelka přes prsa:(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.7.10 09:52

Abych jen nakritizovala, tady je odkaz na videa, za které dám klidně ruku do ohně http://www.youtube.com/…/brastopshop#p/u a na stránky, které polkám můžeme jen závidět www.stanikomania.pl


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.7.10 10:13

Petra: pročítám tu poradnu a mam chuť mlátit hlavou do zdi… =// to je neuvěřitelný… jestli jsou to tvoje stránky, tak by to ai chtělo dost výrazně zamakat na znalostech problematiky =/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.7.10 10:21

Jo, to já mám přesně opačnej problém. Mý „prsa“ by mě záviděl magor. Velikost asi tak 55 A, bez přehánění. Nejmenší velikost jakou jsem kdy viděla je 60 A, a to fakt vzácně (tím myslím velikosti uváděné v běžných obchodech jako Lindex, Háemko, Topshop…). Ve výběru podprdy se teda moc nevyznám, protože si je tak často nekupuju když do ní není co dát, ale zase na druhou stranu se mi vůbec nelíbí když je pod tričkem všechno vidět. Takže možnost? Plastika? Nikdy! A navíc, budete se divit, ale chlapům se moje mini prsa docela líbí (což mě teda dost udivuje)…teda samozřejmě ne všem, ale zatím jsem měla v tomhle ohledu na chlapy štěstí. Ale to už je jiný téma.
No každopádně jsem chtěla říct: vy holky, co máte moc velký prsa, nezoufejte, my ploštice to taky nemáme lehký. Ale aspoň vypadáme křehčeji ;-)

Každopádně mít podprdu někde za krkem je pořádná šleha. Fuj pani, už aspoň kvůli těm prckům by jste se mohla podívat do zrcadla !


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.7.10 12:37

Taky mám stejný problém, koupit si padnoucí spodní prádlo je pro mě utrpení. Je to tak, podprsenka by měla mít těsnější obvod, povolí se nošením a zkrácení ramínek potom způsobí tuhletu „parádu“ v zadním dílu, ani náhodou poslušně nezačnou držet košíčky. Větší prsa prostě zůstanou a nahoru to vyjede vzadu. Na povoleným prádle váhu většího poprsí jen ramínka nemají šanci udržet. Kupuju si většinou košíčky velikosti D a jak už tu někdo napsal, na takhle velký prsa budete mít ale objem takovej, že to fakt můžete mít až na ramenou. :-) Tím spíš, až se to po nějakém čase nošení trošku ještě vytáhne. Nicméně než aby to nosila, tak to radši vyhodím a koupím si něco jiného… Takhle chodit je utrpení.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.7.10 13:43

já moc nechápu jak paní Konarovská může mít stejný obvod jak já, když jsem poloviční, menší ale nezapnu a nebo se na tom škrtím.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.7.10 15:10

Katka, že by prostě špatná kombinace velikosti košíčku a obvodu? Já donedávna nosila taky obvod 80, na sobě mám teď 70 a chtělo by to menší, u některých výrobců klidně 60, ovšem košíček D, možná E…nikoli původní 80AA


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.7.10 15:16

moir: můžu vyzkoušet…pod prsama, měřeno metrem, mám ale přesně 84


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.7.10 16:02

Já nosím 80D a donedávna by mi přišlo normální. Pak jsem si přečetla zdejší diskuze a vyzbrojena poznatky jsem vyrazila do obchodu, kde se mi prodavačka koukla na prsa a požadavku na 75E nebo F se vysmála a do kabinky mě poslala s 85C a že prý uvidím. No, viděla jsem tak možná svoje prsa, která jsem měla všude, jenom ne v košíčku, ale podle prodavačky to bylo správně… tak já obravdu nevím, kde bych si měla prádlo koupit. Z netu, kde tyhle velikosti mají, se mi to objednávat nechce - metoda pokus-omyl při pořizování prádla se mi nelíbí. Neznáte někdo nějaký dobrý obchod třeba v Brně?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.7.10 16:21

No, tak jsem si na vaše rady koupila nové prádlo. Pod prsama mám obvod 75cm přesně. Takže v „kalkulátoru“ mi vyšlo, že mám mít obvod 65. Protože v obchodě nic jiného neměli, vyzkoušela jsem obvod 70 a nakonec onen kousek prádla i koupila. Zapínám na poslední háček a jsem ráda že můžu dýchat, nehledě na malé faldíky které mi to v určitých polohách dělá v podpaží. Takže fakt nevím, jaký obvod bych měla nosit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.7.10 16:34

Durduin: Klidně tu 70, když máte fakt správně košíčky. Faldíky z podpaždí zahlazovat do košíčku, stejně odsud utekly a vrácením kam patří, si jde za pár měsíců „vypěstovat“ o písmenko větší košíček, velká prsa to zpevní;) Jestli se vám vytahá k nepohodlnosti a budete potřebovat 65, na to už si přijdete sama.

Katko: Záleží jak velká máte prsa. S největší pravděpodobností se neškrtíte malým obvodem, ale košíčky deo kterých se vaše prsa nemůžou vejít. Pokud si místo 85 zkoušíte 75, ale pořád trváte na tom, že to musí být (například) áčko, tak se samozřejmě škrtíte, protože u o deset cm menšího obvodu potřebujete o tři čtyři písmena větší košíček než předtím. Nehledě na to, že u velkého obvodu se snad ani do správné velikosti košíčku trefit nejde.
Na 84cm pod prsy je 75 odvod akorát, košíček podle tabulek.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.7.10 16:38

Kay: já celkem ráda chodím do obchodů typu HM, Marks and Spencer a pod. Vím že to není ideální, ale mohu si libovolně zkoušet co chci, aniž by mi do toho někdo kecal …pravda výběr není moc velký. Posledně jsem tam ale celkem spokojeně nakoupila, nechtělo se mi do prádla investovat (původně jsem plánovala cestu k pí Konarovské), páč netuším co se mi s prsy po porodu stane.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.7.10 16:42

Georgino: už tomu asi začínám rozumět. Vyzkouším, zalovím ve velikosti D a více. Ty prsa nejsou moc malá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.7.10 17:12

Hlavně se nesmět nechat od prodavaček zblbnout a klidně je „vyškolit“.
Já se takhle hezky porafala s jednou, že se vejdu do éček, když budu mít obvod 95, že jsem přece tlustá a mám malý prsa (80I-J). Tak jsem dala milé paní drobnou přednášku o tom jak má správné prádlo vypadat a že plácá hovadiny a s tím, co předvádí měla prodávat spíš v drogérii a ne u prádla a plavek. No, už do toho krámu nevkročím :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.7.10 17:24

A co tyto stránky? http://www.e-velina.cz/…-zvolit.html
Tam mi to přijde srozumitelný.

zatím mi to vychází na 75G. Podprsenky co mám (80C) už jsou mi po obvodu větší (na rameni je ještě naštěstí nemám).
V tom případě nám ale běžní prodejci a výrobci moc vstříc nejdou.

Se omlouvám, trochu to sem už nepatří, ale tohle je fakt důležitý téma :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.7.10 17:49

no, rady jsou dobré.
tady je poměrně dobrý kalkulátor: http://www.atlastravel.nazwa.pl/…/index2.html


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.7.10 18:16

Tak mě napadá kdo skutečně obleče „průměrnou“ velikost dejme tomu 80C … to musí mít ta žena obří hrudník a lentilky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.7.10 18:25

Katka: „Tak mě napadá kdo skutečně obleče „průměrnou“ velikost dejme tomu 80C …. to musí mít ta žena obří hrudník a lentilky.“

Bingo! :-) vidím, že jste se zorientovala opravdu rychle.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.7.10 09:15

Katka: visí mi tu jedna 85C a je to na chlapa-svalovce :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.7.10 09:16

Tak vidím že se z pekla stává jedna velká diskuze o velikosti podprsenek. Nebylo by možný věnovat se i jinýmu tématu?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.7.10 10:56

Kate… lepší tu z toho udělat na chvíli poradnu, než aby se peklo množilo podobnými obrázky ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.7.10 11:49

Já vím, ale jenom mě tu chybí pořádný podrbáníčko :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.7.10 10:43

Já mám teda taky větší prsa a musím říct, že sehnat padnoucí podprsenku je fakt peklo /tím se ovšem nezastávám paní na obrázku, ta je fakt hustá a dle mě zase tak velká prsa nemá, aby musela nosit toto/. Nad košíčky E je problém…internetové obchody jsou taky na houby, protože já osobně mám prsa variabilní a můžu se měřit jak chci, stejně si tu podprsenku musím zkusit, jinak mi nesedí. Mám relativně malý obvod a velký košík /80E/, ale potřebovala bych to zřejmě ještě jinak /tipla bych si tak 75 F-G/…ale to je v našich obyčejných českých obchodech scifi.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.7.10 10:44

Jo, a sehnat plavky ve velikosti 42 a s košíčky nad C je opravdu kousek hodný Davida Copperfielda…to si jako výrobci myslí, že v této veliksoti vypadá všechny jako souměrný váleček?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.7.10 00:48

orinocka: 75F má i blbej triumf, o něco lepší schiesser/skinny, docela dobrej oxalis a 80E dokonce i Etam, 36DD má M&S… To fakt neni malej obvod s velkejma košíkama, to je normální obvod s normálníma košíkama a relativně normálně sehnatelnej


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.7.10 09:19

Orinocka: 80E je zatreceně velkej obvod a relativně malý košíček. kdybys opravdu měla obvod 80, tak ne něm máš prsa E jen jako takové tukové záhyby, které v takové tloušce má skoro i chlap. Pokud chceš plavky s určenou velikostí košíčku, tak bych se vykašlala na číslování typu 42 jako u triček, ale chtěla bych podprsenkové číslování a tam obvodu 80 odpovídá vel 36 (takže 80E je 36DD ale to nebude určitě tvoje psrávná velikost.)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.7.10 10:41

Georgina: obvykle ale i ta žena s 42 končí se 75… sama mám 40/42 a nosím u všeho 70, a třeba u Panache bych pak potřebovala i 65, protože se neuvěřitelně tahaj…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.7.10 13:41

I kdyby ta podprsenka padla tak by stejně něměla čouhat úplně z trika ven. Tyhle tílka bych si také dovolila označit jako peklo…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.7.10 17:35

Já tomu nejspíš jako chlap vůbec nerozumím, ale když se kouknu na způsob našití ramínek, tak mi přijde, že je ta podprsenka šitá na nošení ještě výš. (aby ramínka vycházely rovně od horního lemu zadního dílu) Zřejmě opravdu pekelnej model nejen velikostí…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.7.10 17:13

To je teda fakt sila…:(

Ja naposledy kupovala podprsenku pred dvema tydny a musim rict, ze jsem mela asi stesti. Rekla jsem prodavacce, co hledam, ukazala mi tri modely, velikost odhadla naprosto presne a odesla jsem s dvema z tech tri modelu:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.7.10 11:13

Sama jsem kojila, takže i kojicí podprsenka je dost důležitá.
Jinak na své momentální nulky nosím akorát malé krajkové nic, často bolérko.
Sama vím co dokaze spravna pradlova prodavacka za divy( podavala mi jednu podprsenku za druhou a vsechny perfektne sedely, a to mne ji akorat stacilo skouknout).

Zenske casto kupuji podprdy na trznici…nejen ze to neplni svuj ucel, ale neda se na to koukat, takze chudaci jsme pak vsichni (co na to manzel ;-)?!)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.7.10 14:01

To Tereza: můžu se zeptat, kde nakupujete spoďáry? Já mám také nulky, a sehnat něco, co by mi sedělo, nedej bože rozumným způsobem nazvedlo, je fakt fuška. Díky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.7.10 12:41

Tak ta sikovna prodavacka je v Ostrave v OC Laso, prodejna DIM, podprsenky jsem si odnesla bezesvou DIM (ta ale rychla odesla, coz je u techto normalni)a Wonderbru ( uvnitr s gelem). Docela mi jeste sedi pradlo od victoria´s.
Jinak mam rozdil mezi hornim a spodnim obvodem 7 cm, takze to nejsou ani A kosicky :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.7.10 12:50

Neviem ci by som bola k obrazku taka kruta suhlasim podprsenka je hrozna, ale treba mat v uvahu polahcujuce faktory - a to ze nejedna predavacka vobec netusi ako ma spravna podprsenka sediet nieto este samotne zeny a ked pride na vacsie velkosti za prve sa tazko zhanaju a za druhe je to trochu vacsia investicia ako pri tych mensich velkostiach (ja som napriklad nemam podprsenky pod 25 eur, a bezne sa pohybuju okolo 30-50 eur) a to nie kazda zena je ochotna obetovat, co je sice skoda…
Ja mam 85-90 F (ale pohybuje sa to od 80 do 100 kosiky DD az G vyrobcovia nie su jednotny a tak to aj niekedy vyzera)
A kde nakupovat? hladat male obchodiky, ktore maju viacero znaciek a skusat skusat skusat… Co sa vacsich velkosti tyka odporucam hlavne znacky Triumph a Sariana


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.7.10 14:48

Co se týče větších velikostí, doporučuju všechno, jenom ne Triumph


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.7.10 14:49

a to, cos vyjmenovala, rozhodně nejsou polehčující faktory. to jsou zoufalá vysvětlení. kdo si sám sebe váží, něco takovýho prostě nedopustí


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.7.10 16:28

Holky, které máte větší prsa a nemůžete sehnat podprsenku: Doporučuji Timo. :) Pro Brňačky doporučuji obchůdek na Cejlu (zastávka Körnerova), paní tam je moc ochotná a dobře poradí. Jinak Triumph šije i poměrně velké podprsenky, ale když jsem se do toho navlékla, byla to katastrofa, ten tvar byl naprosto šílený. Timo je česká firma, která šije na česká prsa :) Hlavně se mi zdají i kvalitní za fajn cenu (600-700 Kč). Jinak to foto je fakt kvalitka :))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.7.10 16:30

No ono právě co se týče úrovně prodavaček v obchodech s prádlem je to docela těžké nedopustit :). Kór když není osvěta, spousta žen ani netuší, jak dobře by jejich prsa mohla vypadat, dokud nenarazí na nějakou prodavačku znalou věci nebo jim neporadí kamarádka apod…nebo Peklo ;).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.7.10 22:56

Tereza: „Jinak mam rozdil mezi hornim a spodnim obvodem 7 cm, takze to nejsou ani A kosicky :-D

Každá podprsenka se natáhne minimálně o 5 cm nebo i víc oproti svému „tabulkovému“ obvodu. Když si pak v závislosti na tom koupíš o 5-8cm obvod nižší, tak máš rázem rozdíl mezi svým horním a tabulkovým spodním 12-15cm a to už je jiné kafe…a jiné košíčky než A. Prsům a celkovému vzhledu to jenom prospěje.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.7.10 20:39

Georgina: asi bych taky potřebovala poradit ohledně správné velikosti podprsenky, protože se v tabulkách moc neorientuju…pod prsy mám obvod 75cm a přes prsa 85cm.
Předem díky :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.7.10 20:43

Moony, a zkoušela jste ten kalkulátor velikosti, co tu koluje? http://www.atlastravel.nazwa.pl/mariska/ (vlevo)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.7.10 21:00

Toto je otřesné http://www.fler.cz/…lavky-980390 to k těm podprsenkám :-/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.7.10 21:53

moony, to jste na tom podobně jako já, takže cca 65c, či 65d


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.7.10 09:35

Kupování podprsenky pro štíhlou ženu s většíma prsama je zlý sen. Ještě horší je to s nákupem plavek. Buď mi jsou kalhotky, ale podprsenka je mi malá, nebo mi je podprsenka (což se stává málokdy) a kalhotky jsou mi velké. Škoda, že se horní a dolní díl plavek neprodává zvlášť a u horních dílů není stejný systém číslování jako u podprsenek. Bohužel, mám už několik let jedny plavky, u kterých mi jsou kalhotky a nasoukala jsem se do podprsenky (a to jsem si ji ještě musela upravit - zkrátit obvod i ramínka) a které se mi celkem líbí.

Ada Pekelná
973 příspěvků 26.7.10 10:53

Judy, některé firmy prodávají dvoudílné plavky zvlášť a můžeš si sestavit vyhovující kalhotky a podprsenku. Viděla jsem to v Litexu, ale nepochybně jich bude víc.
Nebo by taky bylo jisté řešení koupit dvoje plavky a zkombinovat, kdybys narazila na takové slevy, aby se to vyplatilo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.7.10 12:57

http://www.timo.cz/index.php?… i TIMO má kalkulátor. Mohl by tomu polskému i odpovídat. Jen s rozdílem, že tyto velikosti TIMO skutečně vede


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.7.10 13:09

Timo kalulátor je bohužel špatně, protože: " …Označení obvodu pod prsy ( obvod měříme metrem kolem celého těla v místě pod prsy,zjištěné centimetry označují velikost podprsenky na obvod…" To by platilo, pokud by podprsenka byla ze zcela nepružného materiálu. A i tak by bylo lepší pár centimetrů - tedy velikostních čísel ubrat, aby se to mohlo o něco „opřít“ a bylo možné rozložit síly a tlaky. Podle pružnosti materiálu je pak potřeba velikost obvodu zmenšovat. Platí - čím promyšlenější podprsenka, zejména ve větších velikostech, tím méně pruží, ale stejně se vytahá.

Pokud je obvod volný tak, že přední díl podprsenky někde odstává a neleží na hrudní kosti a vzadu se dá mezi zapínání a záda vstrčit víc, jak dva prstíčky, tak prádlo nesedí, neposkytuje podporu a nebrání před gravitací.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.7.10 13:20

To, jak to mají napsané, je věc jiná, to měření je orientační. Spíš se podívej na tu tabulku velikostí, co je na té stránce. Je to první výrobce, u kterého vidím, že existuje 70A-70H.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.7.10 11:55

Vlaďka: dle tabulky od Tima bych měla mít 75C-D…nosím 65F. Tak to asi tak k tomu, jak moc je jejich tabulka přesná…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.7.10 12:31

Camella> a kde prosím tě takové prádlo sháníš? protože já takové nevidím ani v „luxusních“ obchodech


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.7.10 20:28

V Praze třeba v Braexpertu, Chilli&Choco, Debenhams, M&S - v posledních dvou jmenovaných musí mít člověk trochu štěstí…

Chilli má i další pobočky v Děčíně, Mělníce, Poděbradech


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.7.10 10:20

Jsem ráda za svá prsa a ve velikosti 75 A je slušný výběr, v kvalitním topu můžu vyrazit i bez podprsenky. Jako prodavačka a od více vyvinutých kamarádek ale vím co je za problém sehnat kvalitní a hlavně dobře padnoucí prádlo za rozumné ceny.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.7.10 12:22

je dosti pravděpodobné, že velikost 75A nemáte


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.10 08:26

Aby se nedalo říci, že tak chodí jen obyčejné ženské ;-)
Tyhle úlety se vedou i těm slavnějším.
http://www.jenpromuze.cz/…i-podprsenky


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.8.10 16:01

Přidávám se k moir, 75A je skoro kosmická velikost. Musela byste být poměrně dost mohutná a k tomu nemít vůbec žádná prsa (míry typu pod prsama 85, přes prsa 87:). Reálnější je spíš něco jako 65D :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.9.10 02:07

He he. jistěže není (75 A) - měřím 180 cm a mám postavu křehké víly. prsa dost malé, nevlezu se ani do tabulek… podle nich bych měla mít ne jedničky, ale mínus jedničky :)))
65 D až seženu, dám vědět :-P (vidím to hodně nereálně)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.9.10 14:08

Tedy hoky,já už jsem z toho tady na nervy!
Nosím (nevím jestli dobře,nebo špatně) 90 - 95 (podle střihu a výrobce) / E .
Na F si netroufám,když vidím,jaké „stany“ jsou už éčka,ani pomyslet. A teď tady čtu ty rady a úvahy a konstatuju,že bych měla mít snad 85 - 90/K - L !!!!!
Holky,je to vůbec možný? Jak bych vypadala ?!?! Kdybych vcházela do místnosti,tak by šla nejdřív má prsa a teprve za 20 min. já !!!!!!
Bože, božíčku - lidi by se za mnou určitě otáčeli s poznámkou „hele,kozy jak vozy“…
Ach jo,je to prostě PEKLO !
Chtěla bych mít, samozřejmě, hezké poprsí,ale zároveň si zachovat trochu souměrnou postavu.To by potom bylo prádelko!Takhle bych se musela bát,že když si sednu v tramvaji se sedadlama za sebou,tak to přede mnou vyvrátím .....


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.9.10 14:36

irena.steiger
Září 9th, 2010 at 2:08 pm

Tobě ale prsa zůstanou pořád stejný, jen se ti změní velikost podprsenky…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.9.10 06:58

.....aha,to jsem ale .....
Sorry - já husa myslela,že čím větší podprda,tím větší dělá prsa…
(no, a pak mám nosit tu správnou.Zkuste si představit,jak vypadám!!! Vždyť já si už 55 let hraju na Popelku !!!)

Ale teď vážně : prohlížela jsem na různých stránkách ( i u pí.Konarovské) ty nádherné modely.Jsou ale všechny spíš pro mladé a krásné.Já už dneska nepotřebuji (bohužel) eroticky oslňovat manžela a už vůbec ne dráždit „pušapkou“.
Myslí tahle luxusní,pohodlná a přitom krásná podprsenková moda i na starší,konzervovanější zákaznice?Mám na mysli něco „mezi tím“. Ani ty božské, krajkové, růžovoučké půlbalonky,ale ani ty babské stany až ke krku…
A HLAVNĚ ve výběru těch uváděných velikostí !!!!
(jak jsem konečně pochopila,alfa/omega všeho)

Děkuji za odpovědi a trpělivost !


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.9.10 07:49

Včera jsem si koupila podprsenku Felina (no, 1 200Kč) ve velikosti 80F na má prsa 75-80 F. Je hladká, takže se nebude nic rýsovat, se širokými ramínky, trochu té marnivosti uspokojí kousek krajky mezi košíčky a vypadá dobře i pod tričkem. Zdroje tu jsou! Zkoušela jsem si asi dvacet kousků této velikosti a v některých jsem vypadala vážně šíleně! Hlavně ty s těmí švy tvoří geniální tvary poprsí. Kdo nemá podprdu 75B, musí si připlatit, ale stojí to za.Špatná podprsenka znehodnotí každé pěkné oblečení!
A ireno, na věku nezáleží!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.9.10 11:34

J0,jo miňo,souhlasím.
Já taky nemluvím o věku ani o penězích.Mám sice „jen“ důchod,ale patřím k té šťastnější části lidstva,která na výdaje není sama (mám manžela).Proto si trochu té marnivosti za VLASTNÍ peníze mohu dovolit. Tím spíš,že jsem nikdy netoužila být nejbohatší mrtvolou na hřbitově a už vůbec ne syslit peníze pro peníze.
Faktem ale zůstává,že ty nabízené modely jsou převážně pro mladé,taky jsem jich pár ze zoufalství zkusila,a pod trikem nemám,při pohledu do zrcadla prsa,ale dva „tupé“ balony .....
Prostě - cítím se v nich jak 60ti letý diblík…
Ale,poučena,už vím,že „.....ruce na hruď a hledat,hledat,hledat!“.
Prosím,držte mi palce.Ir.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.9.10 12:09

Ireno, pokud máte útlý hrudník, tedy pod 75 cm ve výdechu, tak se Vám v Čechách budou požadované podprsenky shánět špatně. Stejně tak pokud máte košíčky nad E a chcete aby to nebyla taková ta obří věc od trioly. Ale hladké, nepodložené podprsenky existujou, jen se snáze dostávají s drobným riskem na těch internetech. Je třeba hledat t-shirt bra a unpadded. A tedy vřele doporučuju nejdřív v nějakých speciálkách ozkoušet, jak Vám budou sedět střihy jednotlivých firem a podle toho pak testovat.

Jinak pokud spadáte do velikostí více než sedmdesátkový obvod a košíčky do E, tak občas stojí za to podívat se v Tesco, Debehans či M&S. Jen od nich nemůžete chtít, aby poradily.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.9.10 13:38

Moc děkuji za radu!
No právě,poučena si myslím,že dosud nošená,vel. 95/E (to není zrovna útlý hrudník …) je totálně špatně a že bych asi měla volit,dle odbornic na slovo vzatých,obvod 85 - 90/ ??? - a co ty koše? Jestli tomu dobře rozumím,tak co uberu na obvodu,měla bych přidat na košíčku a v tu ránu se dostávám na G,H,CH,I,,J,K ..... ?!?
A to je právě ten můj problém.
To t.zv. PEKLO. Ir.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.9.10 13:45

P.S. ještě dodatek:
velikost pravděpodobně,při troše trpělivosti,jak výše čtu,někde seženu,ale já ještě řeším ty,pro mne vhodné, modely (střihy) .....


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.9.10 14:01

Mila Ireno, nexperimentujte a bezte do Braexpertu v Lucerne. Premeri a doporuci, co nosit. Maji i velmi „dustojne“ a elegantni (ani diblicke ani babske) pradlo. Ja si tam vyslovene chodim spravit naladu. Drzim palce.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.9.10 18:57

Rozhodně nedoporučuju internetový nákup podprsenky. Kolikrát se mi stalo, že jsem v obchodě sáhla po tutovce a v kabince jsem byla moc překvapená. Bez zkoušení to vážně nejde.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.9.10 20:33

Schovat jakoukoli podprsenku pod tím miniaturním tílečkem by bylo umění. Chápu, že má paní dvě malé děti, ale snad má kromě nich doma i zrcadlo… Tohle by neměla připustit sebezaměstnanější žena.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.9.10 08:53

Díky díky všem.
Poslechnu rady,udělám a uvidím.Díky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.9.10 08:06

Podívejte se na:
http://www.bravissimo.com/…t/video.aspx
Je ne problém v Čechách dobré prádlo sehnat. Ještě, že existuje Marks-Spencer!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.10 14:09

Tak to je úžasný! Nosím už léta páně podprsenku 85B, a zatím bych měla mít 75F (100cm přes prsa, 83 - 84cm pod)! Je pravda, že nákup podporsenky pro mně vždy byl úkol spíše neradostný, ale myslela jsem si, že podivný, rozplizlý vzhled je dán mojí tloušťkou :)

Tak jsem o polední pauze naběhla do Tesca (obchod s kvalitním prádlem bohužel v blízkosti nemám) a heuréka! Obyčejná bavlněná podprsenka s kosticemi 75E, navíc celkem pochybné kvality, mi seděla lépe než jakékoli luxusní prádélko v mojí předchozí velikosti!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.10 14:48

najhorsie je, ze mnohe z podprseniek s kosickami E a viac, su minimizery. preco by som si mala chciet minimalizovat prsia??? :-O


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.11.10 21:45

bleeeeeee to uprimne by som radsej vrece mala na sebe nez taku hanbu


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 17:32

Konečne prišlo na moje slová. Roky chodím nakupovať podprsenky, roky si pýtam 75C (čo musím teraz premerať, lebo som si prestala byť istá, či je to správne) a roky ma predavačky zmerajú pohľadom a pošlú do kabínky s 80B. Dokonca sa mi raz stalo, že zadnú časť, ktorú som sa snažila stiahnuť pod lopatky (lebo logicky vybehla hore) mi predavačka vytiahla naspať, že to tak má byť… Riešim nákup tak, že si vydupem všetky 75C čo majú, poskúšam, čo padne vezmem, čo nepadne, nechám tak, už viem, čo na mne drží a v čom sa cítim pohodlne… Pretože práve v tom obchode v našom malom meste majú práve tie, ktoré mi sedia. Len škoda, že výrobci obmieňajú stále sortiment, najradšej by som si stále kupovala to, čo už mám vyskúšané, hlavne u podprseniek. A to zistím vačšinou až po niekoľkých hodinách nosenia.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.10 23:10

Náhodou… chtělo by to ocenit, že paní má barevně sladěnou podprsenku se sukní :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.10 23:21

Já teda nevím, mám velikost F70a sezenu podprsenku uplne v pohode…je fakt, že jsem taky nosila uplne spatnou, ale narazila jsem na Kamenické na obchod Dolly…skvělá prodavačka poradila, když jsem chtela barvu, kterou zrovna neměli, tak mi prádlo i nezávazně objednala…už nechodím jinam…vřele doporučuji


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.1.11 15:40

nevím, jestli tahle diskuze ještě neumřela, ale potřebovala bych poradit, jelikož mi opět porostla prsa, musím obnovit výbavu. Koukám na ty kalkulátory ( http://www.atlastravel.nazwa.pl/mariska/ a http://www.atlastravel.nazwa.pl/mini/ ) a každý mi háže něco jiného mám míry 72 a 91-92, a nevím jestli 30F nebo 30E, odhodlala jsem se objednat z UK, když jsou tam teď takové slevy (Brastop), tak bych potřebovala radu, snad se někdo chytí.

Díky


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.1.11 15:57

Kuli, spíš to 30F, osobně si myslím že je lepší krapet větší než malá. Jestli bude fakt sedět nikdo říct nemůže, každý výrobce šije jinak a každý typ taky jinak padne. Jestli máte třeba už nějaký typ a značku osvědčené, tak zkuste koupit ty, nebo pokud byste byla z Prahy, tak si zajít do BraExpertu nebo Dolly a vyzkoušet jaká velikost by vám padla.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.1.11 16:40

Děkuju moc, teď nebydlím ani v ČR (a výběr je tu snad ještě horší), takže Praha těžko, ale typ docela vím, tže to vyzkouším a budu trochu riskovat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.1.11 19:48

Chci se zeptat podobně obdařených pekelnic, zda máte zkušenosti s tímhle eshopem? http://www.vasepradlo.cz/…ikosti/c-24/
Některé podprsenky vypadají hezky a mají dobrý tvar - a když si odmyslím ty silikonové vyhubliny pod nimi, docela mě láká nějakou zkusit. Jestli ovšem někdo již nevyzkoušel a nemůže doporučit… Nebo naopak může?
Předem díky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.1.11 00:03

Gorsenia i Curvy Kate jsou známé značky, ale osobní zkušenost nemám


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.1.11 20:01

mám čerstvou traumatickou zkušenost s vybíráním podprsenky bez ramínek. poučena módním peklem, že „průhledná“ ramínka jsou fuj, chtěla jsem si ji pořídit pod šaty se špagetovými ramínky.
moje představa byla: tělová barva, nevycpaná, velikost 70C až D (normální podprsenky v téhle velikosti mi sedí). objevila jsem celkem 3 ks vyhovující popisu, ale zkoušení dopadlo katastrofálně. košíčky vůbec nedržely tvar, ať byly zpevněné nebo ne, a horní okraj těch zpevněných se odchlipoval tak o 2 cm od těla. při pohledu do zrcadla jsem se vyděsila a samozřejmě nic nekoupila.

nemáte někdo nějaké tipy a fígle, jak a kde bezramínkovou podprsenku koupit bez traumatu?
(jako bonus mi můžete prozradit, proč se i v poměrně gigantických velikostech vyrábějí vycpané)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.1.11 20:09

Mně vyhovuje podprsenka Deco značka Freya (pro plnější poprsí), zakoupená v Anglii - opravdu drží a má jen lehkou výztuž. Měla by být brzo k sehnání v pražském Braexpertu v tělové barvě.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.1.11 20:14

zapomněla jsem dodat, že je bez ramínek!! (pro Coralline)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.1.11 20:16

Coralline: Ja prisaham na Wonderbru, tuhle http://www.figleaves.com/uk/product.asp?…
Fakt drzi, mam ji v 75D.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.1.11 20:44

Já jsem sehnala podprsenku bez ramínek v Intimissimi - nevyztužená, s gelovými proužky po obvodu aby skutečně seděla na těle, jsou to už asi dva roky ale hádám že je pořád mají/vyrábějí… jo a kouzelné slovíčko je „samodržící“!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.1.11 21:06

Mně mamka koupila v sekáči bezramínkovou Panache, držela skvěle, prolém, že má košíčky B, kdežto já bych potřebovala tak D nebo E - zkrátka mi dělá čtyři prsa. Pak jsem si zkoušela v obchodě jednu (už mé velikosti) od Lemaxu a nelíbilo se mi, že dělá ty prsa strašně zmáčklé, nehezké, prodavačka mi vysvětlovala, že to hold u těch bezramínkových je, protože je musí stlačit, aby držely a neodstávaly. Jak se tak dívám na tu Wonderbru, sice se tváří, jako že ten tvar dělá, ale prsa zmačkává taky. Pro mě je hold poměr cena/výkon nevyvážená, zatím se bez ní teda minu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.1.11 13:49

Hmm, tak tohle opravdu nechápu, už kvůli té pohodlnosti. Vždyť jí ty ramena musí pekelně bolet?!?

Sama nakupuju podprsenky v obchodě Tezenis. Jsem spokojená, velikost mám, myslím dobrou (vzadu to sedí ve stejné rovině jako ve předu, akorát pod lopatkami).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.1.11 22:46

Olinko, asi nerozumim, ale mne ta Wonderbra nic nezmackava? :-) jakoze da prsa k sobe, ale nijak nepuli nebo tak :-) Jediny co, tak nez povoli, tak trochu tlaci do zeber, protoze ten spodni pruh je hodne, hodne pevny a taky drzi jak helvetska vira :) kazdopadne po nejakem case uz jsem ji mela i na bezne denni noseni, jak byla super.
P.S. Nedelam jim agenta, proste mi jen tahle znacka sedi :))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.1.11 01:13

Morrigan: nemluvím o půlení, ale o tom, že pokud to ty prsa má držet bez ramínek, musí je mačkat k hrudi. Jak když si na nahá prsa přitisknete ruce - rozmáčknete je, rozlezou se do stran. Nemají přirozený tvar jako v klasické podprsence, která je jen trochu pozvedne a dotvaruje. Neříkám, že by v ní prsa vypadala vyloženě špatně a že drží, o tom nepochybuji už vůbec:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.1.11 13:09

děkuju všem za tipy, někdy vyrazím na další kolo.

Morrigan: je ta wonderbra k dostání někde v kamenném obchodě? po svých zkušenostech skutečně nemám odvahu kupovat ji přes net.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 00:22

to Kuli: Určitě objednejte prádlo z UK, brastop vřele doporučuji, objednala jsem si odtamtud asi devět podprsenek za českou cenu tak tří:-) Nejlépe mi sedla značka Panache, mají dobré střihy i materiál.
Na svou velikost (70G) jsem v čr prádlo s dobrým poměrem kvalita cena nesehnala, doporučuju oběhat pár obchodů s „luxusnějším“ prádlem, vyzkoušet, co se dá a co se vaší velikosti blíží a pak objednat z UK. Ti obchodníci u nás jsou vydřiduši, zásadně je nepodporujte, jen zkoušejte:-) A i když se s velikostí netrefíte, jistě podprsenky z brastopu beze ztráty prodáte na aukru…

Karin
3948 příspěvků 17.5.11 14:24

Ježíšikriste!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.8.11 18:05

Pro Brňáky mohu aktuálně doporučit internetový obchod padnemi.cz.

Na internetu objednáte, pro zboží si pak dojdete, takže neutratíte za poštovné a můžete příp. rovnou vyměnit/nechat objednat jinou velikost.

Je to první obchod, díky kterému jsem mohla zažít EXTÁZI nošení obvodu 60. Roky jsem horko těžko sháněla 70E/F a vždycky jsem byla z každého nákupu totálně frustrová díky přístupu prodavaček. Na padenemi.cz jsem si koupila konečně tu padnoucí podprsenku velikosti 60K a když jsem v ní vyrazila poprvé, připadala jsem ji jako kdybych prodělala operaci zad. Najednou jsem šla vzpřímeně a připadala jsem celá jakási lehčí. Po všech těch letech tedy skutečně nelze hovořit jinak, než že to byla hotová extáze.

Ta podprsenka je sice jako „čepice na dvojčata“ (ale zase pěkná :-)). Ale na těle vypadá moc hezky a upraveně, nic „nepřetéká“. Konečně.
A to bych vůbec neřekla, že mám extrémně velké ko… Spíš se přikláním tady k tomu všeobecnému názoru, že
a) většina ženských má podobnou velikost, ale vybírá si špatnou (že by se třeba ženy lekaly, že TOHLE by mohla být opravdu jejich velikost??)
b) když zmenšíte obvod, pak obvykle, teda spíš vždycky, je třeba zvětšit košíčky, takže pak přichází na řadu taková zarážející písmenka.

A jako konkrétní značku bych doporučila Curvy Kate.

Teď se těším, že si po 10 letech koupím i plavky! :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.11 00:11

Takže ja mám len 17 rokov ale problém s vyberaním správnej podprsenky mám obrovský! Keďže sa ešte vyvíjam, musím dať matke za pravdu, že sa mi neoplatí kúpiť si podprsenku za 50€. Ale raz mi do nedalo a šla som do značkovej predajne. Povedala som si, že aj keď si nič nekupim tak aspoň budem vedieť ake čišlo mi sadne pretože mi poradi pani ktorá sa vyzná. A tak aj bolo. Keď som si dávala zo seba dole podprsenku 85B dosť som sa hanbila pretože v čísle som sa sekla. Pani mi podala 75C a musím povedať že moje prsia a takisto aj ja boli v nirváne! skvelý pocit keď si nemusíte dávať pri zohýnaní pozor na to aby vám niečo nevykuklo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.11 00:20

Ľenka, nejlepší je se dobře změřit, najít vhodnou tabulku (třeba na webu spravnapodprsenka.cz ) a pak zkoušet a zkoušet. Není třeba kupovat drahé prádlo ;-) a obvod 85 je opravdu úlet, já nosím 80 a to jsem fakt tlustá


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.11 17:03

ja viem ale v lacnejsich obchodov v tom našom malom meste sa 75C zohnať nedá


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.11.11 22:24

Proboha, proč všichni řeší špatně zvolenou podpsenku?! Taky mám velká prsa a úzká záda a nic lepšího než prádlo od Trioly prostě není a nebude. Poměr kvalita cena naprosto bezkonkurenční a musím říct, že opravdu dobře padnoucí podprsenka udělá zázraky. Vždy se s pokorou vrátím k Triole!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.11.11 01:01

Tahle fotka není o výběru špatné podprsenky, ale o výběru špatného trika. Paní je evidentně hodně brzy po porodu druhédo dítěte. Dovedu si představit, že je o deset kilo tlustší a prsa má o tři čísla větší než měla po tom prvním, a nevlastní tudíž žádnou poprsenku přiměřené velikosti. Tipla bych si, že si na to nejhorší období půjčila pár vyšeptalých podprsenek od matky nebo od tchýně, protože nechce nebo nemůže utrácet tisíce za několik „padnoucích“ kojicích podprsenek, které jí nebudou za tři měsíce k ničemu (se dvěma nevystačí). Chyba je jediná: Že si od té tchýně nepůjčila i triko se zády.

Pertinacia
25 příspěvků 17.12.16 16:57
Dvoluji si nesouhlasit

Tohle už není pouze estetický problém, ale i zdravotní :-(

Zdenkav65
5 příspěvků 4.8.12 18:01

Skvělé podprsenky má v nabídce Timo a není problém i s velkými košíčky- G, H, I, J, K, a ještě hezky i v těch velikostech vypadají.
Můj oblíbený obchůdek - http://www. facebook. com/pages/Pr%C3%A1dlo-S%C3%A1ra/155509721199518?ref=hl a v nabídce mají i podprsenky v obvodu 65.
Facebook - Prádlo Sára.

Příspěvek upraven 04.08.12 v 18:10

Mariahh
53 příspěvků 24.3.13 18:14

Tieto tielka som už videla :D. Nosí sa to pod tie sieťované, alebo ako doplnok k presvitajúcemu. Je to spodná časť oblečenia, takto sa to nosiť nemá.

Ann2
3 příspěvky 28.10.13 02:01
NE!

Mám toho dost! Chce to hnutí za podprsenkovou policii a tato paní/slečna by měla dostat velmi tučnou pokutu. Zřejmě by si příště připlatila za kvalitní podprsenku!
Je snad takový problém si zakoupit spodní prádlo správné velikosti?

Bendova
7 příspěvků 6.5.14 12:44

Vtipné! :D pobavilo me to :))
Nicméne sehnat občas padnoucí podprsenku je těžké, ale rači než takle, tak bych šla na ostro :D kde kupujete vy podprsenky?

Jonacka
8 příspěvků 13.5.14 13:01

Tak když se necháš změřit jakou máš velikost, tak to pak těžké není :) :)
Každopádně té paní na obrázku by ani todle nepomohlo :D :D

Bendova
7 příspěvků 19.5.14 13:56

Jenže kde si nechat změřit velikost že jo, to ani nevím, kam bych šla.
Jo no, té by to určitě nepomohlo :) :) :-D

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Diamonds are a girl's best friend

Autor: Ada

Chcete vypadat moderně a sexy? "Mysleli ste si, že za módnym,... Celý článek

Postili jste se?

Autor: Ada

Pro všechny, kteří se svědomitě postili, je tu zasloužená odměna!... Celý článek