"Ať se ukáže, když chce kritizovat..."

30.07.10 | autor Ada

Už mě to unavuje. Sice jsem to tu už jednou vysvětlovala, ale asi to nečetli všichni, takže znova: na to, abych mohla kritizovat, co se mi zachce a jak se mi zachce, nemusím sama v kritizované oblasti vůbec vynikat. Neboli, klidně můžu nosit džíny a orvané tričko a trekovky a nijak mi to nebere právo to samé nesnášet na jiných. I když nebudu umět vařit, můžu říct o nějakém jídle, že mi nechutná, zvozit za to kuchaře a ještě mu poradit, jak to má vylepšit, třeba míň soli a víc masa.

Dále pak někteří v komentářích uvádíte, že bych měla jít příkladem a předvádět tu pro inspiraci správné modely (nejlépe na sobě). Nevím, proč bych to měla dělat, když na světě existují tisíce fashion blogů, vytvořených právě za tímto účelem. Módní peklo nemá být další fashion blog a proto tady moje fotky v mém oblečení nenajdete.

A do třetice, někteří mají dojem, že by mě chtěli poznat, protože kdyby za blogem viděli konkrétního člověka, lépe by se jim četl a tak dále a vůbec... Navíc pomlouvající anonym je přece hrůza, že. Na to bych odpověděla asi tak: jestli chcete virtuální kamarádku, které budete na fotkách chválit pejska, psát si s ní o včerejší pařbičce, rozebírat premenstruační syndrom a oplakávat oběti záplav kdesi na druhém konci zeměkoule, odeberte se laskavě na Facebook, na Lidi, na Omlazení nebo nějaký jiný sociální web, tam je spousta existencí lačnících po tom samém. Já se s vámi kamarádit nechci. Vy se taky nepřátelíte s každým, kdo vám dá bonbónek.

A dodatek pro milovníky laskavého humoru: nebude. Stejně tak serióznost, korektnost, kultivovanost a jemný smích. Zůstanu s dovolením u svých cynických jedů.

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.7.10 18:26

Ada: S prvním odstavcem s tebou souhlasím, ale druhý.. tam už se podle mě trošku pleteš. Proč sem dáváš příspěvky pod názvem Pekelná přestávka? Omlouvám se, jestli jsem napsala špatně název, už si dobře nevzpomínám. A dále - Musela jsi počítat s tím, že zde budou i ohlasy a otázky na tvůj vzhled. Vždyť přeci každý ví, jak je lidská zvědavost velká :-)

Ale každopádně, jak už jsem dřív psala, se mi tvé články a celá tahle stránka líbí, ráda sem chodím.. takže jen tak dál.

S pozdravem M..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.7.10 18:28

asi jsem se zamilovala


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.7.10 18:36

Hm… z té korektnosti, aspoň jak ji chápu já, se vyvléci nelze - tedy aspoň dokud člověk jízlivý plošně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.7.10 18:40

Michaelka: Obcasna pauza taky nezaskodi, ale primarne neni umyslem mit z Pekla nastenku prikladnych odevu .. :)

A myslim ze Ada s tim pocitala a co jsem to tu procitala, tak porad opakuje to stejne … a ja s ni v tomhle souhlasim.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.7.10 18:42

imi: Jak to myslíš ,,…se vyvléci nelze-…´´


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.7.10 18:44

Ale to se právě pleteš - ta situace s vařením totiž není analogická těm šatům, které sama nosíš, ale na jiných nenávidíš. To bys musela sama úmyslně vařit sobě a jiným hnusná jídla;o) Pak by to bylo totéž. Ale, že neco neumíš, a přesto to kritizuješ na druhých - to je odlišná situace. Navíc přiznejme si, zatímco i to vaření vyžaduje jistou dávku talentu na zvládnutí postupů, tak nákup oblečení asi těžko. Takže ten tvůj „argument“ dost pokulhává.
Pokud je to jak, popisuješ, svědčí to spíše o jisté duševní vyšinutosti - ale samozřejmě na to máš právo, to ti nikdo nebere:-D

Myslím, že těžce nezvládáš fakt, že s tebou někdo nesouhlasí - ale on na to má zrovna tak právo jako ty na svou kritiku. Pokud vlezeš do veřejného prostoru na internetu, tak holt musíš počítat i s nepříjemnou odezvou. Může se ti nelíbit, ale nic s tím nenaděláš, i kdybys vykřičela do celého světa, že se s nikým kamarádit nechceš:o)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.7.10 18:48

Jitt: Určitě s Tebou souhlasím, ani jsem to tak nemyslela. Odpovídala jsem tím na to, jak Ada psala i tom, jak z téhle stránky nehodlá dělat další fashion blog..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.7.10 18:55

Ádo, až tě to začne vážně pořádně štvát, tak prostě zakaž komentáře…

Nebo můžeš ty komentáře schvalovat a ty idioty prostě mazat. Je to jednou bavit přestane…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.7.10 19:02

Bez komentářů by blog přišel o část svého kouzla.
Na druhou stranu pro autorku to musí být maso (jo, vím, že s tím musela počítat, když píše takhle kontroverzně). Jenže i když je člověk nad věcí, tak někteří lidi dokážou slušně zkazit den i v případě celkem nekonfliktního blogování, natož tady. Není to žádná prča, když si vás lidi začnou brát do pusy všude možně po netu. Já doufám, že to Ada ustojí a nezmírní:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.7.10 19:02

Ano, Ada může kritizovat a zesměšňovat kohokoliv, ale nesouhlasné komentáře zakážeme :D Jak už bylo psáno jinde v komentáři: Kdyby to tolik Ada neřešila, jak se dělá, tak ani na ty komentáře neodpovídá. :D

Sebir
34 příspěvků 27.6.12 20:07

Kdo proti ní brojí, ať tak dělá na svém blogu ;). Ale nesouhlasím s tím, že můžu kritizovat na druhých z principu něco, co sám nosím. Nesedí to k jeho postavě a k mojí jo, pak ano, ale stejně, nedovedu si představit, že člověk kritizující rejoicky ve městě si vezme rejoicky do města =D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.7.10 19:21

Mno, já to mám třeba tak, že když chci někomu krutě vynadat za spálený řízek, dávám si sakra pozor, abych je nepálila taky ;-) Pokud vím, že se mi to sem tam taky stane a nějakého černocha vykouzlím, tak jsem prostě k ostatním řízkům mírně shovívavější…

Já třeba bych ráda viděla, jak se oblékáš - ve všech kladných významech té fráze. Jsem tak trochu módní „antitalent“ - spousta věcí mě nenapadne, co se k čemu dá vzít, jak to nosit, co si teda obléct, když je „tamto“ špatně. A přesto bych se ráda oblékala hezky a nerada se v budoucnu ocitla na této stránce :-) Jsou samozřejmě věci, co si nedám (podrpdy do půl zad. apod.), ale prostě někdy ten cit chybí a inspirace by byla fajn… A přijde mi, že tvoje názory jsou rozumné, že víš, co píšeš a že tomu „věříš“ - tedy předpokládám, že se podle toho i oblékáš…

Klidně bych uvítala i nějaké odkazy na fashionblogy. Vyhledávat samo umím, ale přece jen bych ráda dostala tip na něco ověřeného - dokážu si představit, že na minimálně polovině z nich si lidi navlečou i triko na nohy :-)

Tento příspěvěk mi přijde trochu jako kejhání potrefené husy, nic ve zlém. Blog je fajn, tak jenom tak dál (i když pro mě možná víc odkazů na „jak ano“ :-))) a nekaž si ho hysterickými výlevy ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.7.10 19:22

Kritizovat ostatní a říkat většinu věcí ještě pořád patří mezi naše svobody. Naštěstí.

Internet je možná veřejný prostor, ale blog rozhodně ne. Pokud mě bude chtít někdo kritizovat, tak ať to klidně dělá. Za školou, v práci, venku na grilovačce. Ale pokud to bude dělat u mě doma, tak ho vykopnu ven, protože je to můj (dům, pozemek, whatever), který mám ve svém osobním vlastnictví a v rámci zákonů si v něm může určovat pravidla jaká chci.

Ale pokud má holt někdo omezenej mozeček a nemůže to pochopit, tak prostě smůla. Haha!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.7.10 19:24

Bullshitař, tak doufám, že to byla reakce na anonyma, já tohle chápu a souhlasím s tím:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.7.10 19:32

Adu chápu .. vezměte to z osobního pohledu, kdybyste vy někoho takto kritizovali a ve skutečnosti byste se sami za sebe a za svoje výroky styděli, nechtěli byste být odhaleni a veřejně, na ulici, mezi kamarády, rodinou, .. lynčováni.
Takže ji raději nechme, ať se skrývá, bude to tak pro ni ,a možná i pro návštěvníky blogu, lepší.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.7.10 19:37

Když se někdo za své výroky stydí, ať je nevypouští z úst. Kdo co zaseje, to sklidí. V případě Ady lynč…v případě komentářů bitku argumentů dvou stád - toho, co souhlasí a toho, co nikoliv.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.7.10 19:40

Michala: To bylo tak všeobecně…

Samozřejmě chápu, že by blog přišel o své kouzlo, ale komentáře prostě umí sebrat náladu mnoha lidem. A je lepší blog bez komentářů než nic…

Ada Pekelná
973 příspěvků 30.7.10 19:47

Lenka: kdybych se za to styděla, tak to nepíšu. Jsem držkatá i v reálném životě. Nejsem tichý chodící mindráček, který se chodí na Peklo ukájet, píšu to, o čem jsem přesvědčená a čemu věřím.
Asi jsem se na tenhle článek měla vykašlat, ale jelikož nejsem dokonalá, dostanu občas potřebu někomu něco vysvětlit a občas i chuť dát někomu přes ústa, to druhé ovšem nedělám, protože jsem v jádru hodný člověk.
Navíc nic neudrží čtenáře na webu jako jadrné diskuze na kontroverzní témata :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.7.10 19:47

Anonym: Co to tady plácáte, kde se kdo stydí za svoje výroky, prosim vás? A jaký lynč?:))

BBL: Jo tak to je jasný, že lepší bez komentů než nic, ale snad se to tolik nevyhrotí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.7.10 19:52

Michalo, vy nečtete na sebe navazující komentáře?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.7.10 19:53

Blog se mi moc líbí, ale teď to začínáš malinko přehánět. Tenhle článek je hysterický výlev numero uno. Nejlíp uděláš, když se nad komentáře povzneseš a budeš dělat, že neexistují. Je tu přece rubrika „o webu“ a ta bohatě stačí. Netřeba každému jednotlivě vysvětlovat svůj postoj.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.7.10 19:54

Zírám, kolik lidí tlačí trekový sandál nebo dokonce škrtí podprda…

Ada Pekelná
973 příspěvků 30.7.10 20:03

Pája: asi ne, no. Ale to je jedno, už je venku. Jdu radši zdrbnout nějakou fotku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.7.10 20:10

Jsi jiná a originální, píšeš suprově a že někdo chce radši číst nějaký přeslazený kecy, to je mi jedno. líbí se mi to, co děláš a dělej to pořád…každej furt mele o tom, jak je svůj atd. ale když je někdo jinej svůj a dělá si něco podle sebe, je to špatně. tohle je začarovanej kruh. na světě není člověk ten, aby se zavděčil lidem všem a myslim, že to ty ani nepotřebuješ :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.7.10 20:11

Když vás to pohoršuje tak to nečtěte. Já jsem chodím ráda, protože si teď víc všímám toho jak se sama oblékám a zda mi přes kalhoty nekouká Mickey Mouse :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.7.10 20:47

Dobře ti tak!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.7.10 20:51

Je to dobrý, je to cool ty Vaše stránky. Baví mě to. Najdu si zajímavé info a ještě se pobavím.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.7.10 21:05

Tyhle stránky se mi fakt líbí.Občas se třeba stane, že Ada trošku přestřelí, ale co člověk, to jiný názor… Přesně, jak se tady píše, všem lidem se zavděčit nelze a podle toho bych se řídila. Navíc, nejhorší je srážka s blbcem… A že jich je opravdu hodně…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.7.10 21:26

Miru: Moje řeč.

A je to pořád dokola a dokola, Ada nejednou vysvětlovala, o co na těchhle stránkách jde, a stručně řečeno - když někoho vytáčí, co se tu píše, tak ať sem neleze. To je jak u blbejch.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.7.10 21:42

Ada rulezzzzz!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.7.10 21:45

Ty jo tak to je teda jako fakt mega cool… Někoho tak odvážnýho, kdo se fakt jako nebojí kritizovat ty trapny lidi na ulicich jsem teda ještě neviděla… Hlavně teda ty super hustý jedovatý cynický coool řeči, tos to teda Ado fakt všem krutě natřela…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.7.10 21:50

já to říkám pořád: 1) nemusím být zpěvák, abych poznal, že někdo zpívá falešně a 2) není důležitý kdo názor vyjadřuje, ale jakej má argument.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.7.10 22:24

K té analogii s vařením: to, že kritizuješ oblékání jiných, ač na tom sama nejseš lépe (sama jsi to připustila) je, jako bys kritizovala to, že ostatní ženy neumějí vařit, ačkoliv sama také vaříš blivajzy. Kritika kuchařů-profesionálů by se rovnala kritice návrhářů, krejčích a prodejců oblečení - čili lidí, kteří vydělávají na oblečení stejně, jako kuchaři na výrobě jídla. Ve druhém případě je kritika oprávněná, v prvním nikoliv.

Jinak, jestli je ještě něco horšího, než nedostatek vkusu v ulicích českých měst, tak je to ta malá česká nevraživost, netolerance, šmíráctví a pomlouvačství, které tady úspěšně přiživuješ.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.7.10 23:37

Jsi vtipná, jsi přesná a kdybych uměla popisovat jako ty, jdu do toho…Zdravím a moc se těším na další články…
(a propo, co kdybych potrebovala poradit s oblekanim, je mozne se na tebe nejak obratit?)

Ada Pekelná
973 příspěvků 31.7.10 00:18

Zora: omyl - i kdybych vařila sebehůř, můžu kritizovat ty, kteří to také neumějí. Vysvětluju to tady pořád dokolečka, vysvětlují to tu i jiní a pořád je to málo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.7.10 07:20

Tak, tak! Již někdo slavný kdysi řekl: „Nemusím být slepice, abych byl schopen posoudit kvalitu vejce“.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.7.10 07:50

Peklo je většinou super vtipný, lidi na fotkách jsou hrozný (a kritiku si zaslouží). Jen tak dál! Nejlepší hláška ever - vzor, jako když návrhář poblil rýsovací prkno :-)))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.7.10 09:42

Jednoduše, jak se do lesa volá, tak se z něj ozývá. Ada jenom sklízí, co zasela a neměla by se tomu divit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.7.10 09:45

Rozhodně s tebou nemohu souhlasit. Pokud si přečteš rubriku O webu, mělo by ti být alespoň trochu jasné co tě tady čeká. Jestli tě to irituje je to tvůj problém, nikdo tě nenutí si tu číst.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.7.10 09:47

Cože? člověk, který neumí vařit, nemá právo třeba v restauraci zkritizovat hnusné jídlo? Akceptovat spálenější řízek protože se mu sám taky připeče občas? To snad ne? :-)

Ada: toto bych volila jako poslední článek na toto téma a nadále komentáře v tomto duchu ignorovala…nemáš přece potřebu se před někým obhajovat…toto je web jakej je a komu se nelíbí, ať na něj neleze…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.7.10 09:49

Nejvíc mě baví ti zaslepení příznivci, kteří mají Adu za boha a všem ostatním zakazují říct cokoliv negativního.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.7.10 10:04

Promiň, ale tohle je fakt ztráta času.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.7.10 12:07

Lidma, kterým prosvítaj na zadku králíčci a nevadí jim to, bych se vůbec nevzrušovala.
Tento blog je psán za účelem kritiky, tak ať si Ada kritizuje. Je mi upřímně jedno jak slečna vypadá, co je mi po tom? Chodím se sem pobavit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.7.10 22:42

Přiznávám, že jsem víceméně módní antitalent, člověk, kterému netrhá žíly, jestli někdo obouvá trekové sandály, ale chodím to sem číst prostě proto, že je mi sympatické nikoli téma, ale podání. Ten Adin jízlivý sarkasmus se zatraceně dobře čte. Ada je držkatá, jízlivá, drzá, nebojí se říct „na plnou pusu“ svůj názor. Není diplomatická, je kontroverzní a počítá s tím, že spoustě lidí se to nebude líbit a nebojí se toho. To se mi prostě líbí. A je mi jedno, jestli je to zrovna o trekových sandálech nebo o džínách. Kvůli tomu nepřestanu nosit, co se mi líbí, ani se mi nezačne dělat nevolno nad oblečením ostatních.

Ano, internet je svobodné médium. Proto si Ada může založit blog, kde si může kritizovat koho chce a případně mazat nebo nemazat komentáře, které chce. A jelikož je internet tolik svobodná záležitost, drahým zhrzeným autorům takových komentářů nic nebrání si založit svůj blog a tam klidně kritizovat třeba Adu. Nade mnou to v komentářích už někdo vyjádřil trefně v té analogii s bytem, pozemkem. Je to tak. Plácat co chceš klidně můžeš, ale já mám právo to nechtít poslouchat u sebe v obýváku, dělej si to u sebe doma.

Ale obávám se, že tenhle článek je jen přilitím oleje do ohně ve stylu „ty máš potřebu se hájit? ha, to si asi nejsi sebou tak jistá a MY máme pravdu“ a připojuju se k těm, kdo jsou za povznesenou ignoraci takových komentářů. Dál to vysvětlovat znamená jen nahrávat rýpalům na smeč.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.8.10 10:22

Ale jo, tuším, že Adě nic nebrání zamknout svůj „pozemek“, pokud to nechce poslouchat;o) Vidím, že značná část mladé populace má poměrně zásadní problém s chápáním jistých demokratických principů. Smutné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.8.10 14:28

Anonym Says:

Červenec 30th, 2010 at 7:02 pm
Ano, Ada může kritizovat a zesměšňovat kohokoliv, ale nesouhlasné komentáře zakážeme :D Jak už bylo psáno jinde v komentáři: Kdyby to tolik Ada neřešila, jak se dělá, tak ani na ty komentáře neodpovídá. :D

To mi něco připomíná, jistý web , kde musíš jako ovce kývat a souhlasit s ostatníma, jinak nemáš šanci.Ukamenují tě a přestaneš tam chodit.Není to jen společné jméno co spolu máte…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.8.10 15:00

Tvoje stránky mám moc ráda, snad vždycky s tebou souhlasím a pokaždé se zasměju a tenhle článek nebyl výjimkou.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.8.10 20:20

Ada, big lajk :) tento web je vynikajuci a keby som nebola lemra leniva, tiez by som nieco podobne zacala pisat… ale ty to robis skvele. lepsie by „street fashion“ nekritizoval nikto. tesim sa na dlhe mesiace pokracovani :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.8.10 20:45

Tak nevím, co je záslužného na tom, být „držkatá, jízlivá, drzá, nebojí se říct „na plnou pusu“ svůj názor. Není diplomatická, je kontroverzní a počítá s tím, že spoustě lidí se to nebude líbit a nebojí se toho“ když to člověk dělá naprosto anonymně na síti. Takhle se totiž chová 90% pochybných existencí, které můžete potkat na různých diskuzích, dokonce pro ně existuje slovíčko „hater“. Ti prolézají blogy a kanály a házejí kritiku na všechny strany, to jak člověk vypadá, co má na sobě, rasu, vyznání atd. Často se jedná o lidi, kteří ve skutečném životě nejsou schopní říct vlastní názor a někomu se postavit, na internetu si potom vybíjejí potlačovaný vztek. Být hater není těžké, stačí mít nízké sebevědomí a v sobě spoustu nenávisti.
Já v zásadě souhlasím s některými věcmi, které autorka blogu píše, s některými ne, ale to už je život. Co mi ovšem velmi vadí je její zbabělý a řekla bych až dětinský postoj. Fotit cizí lidi na ulici a snímky bezostyšně zveřejňovat, navíc s jízlivými komentáři, to ano. Vyfotit sebe samu, třebas bez obličeje, bože chraň! Ano, aby mohla kritizovat, nemusí v oblasti vynikat, ovšem měla by jí rozumnět. Dokázat, že skutečně o módě něco ví a vyfotit outfit, který by byl podle ní vyhovující? Kdepak…Jak má potom člověk vědět, že pisatelka sama není zavalitá dáma ve středních letech, chodící po městě v riflích, sandálách a s vyčuhujícím silikonovým ramínkem od podprsenky?

Ada Pekelná
973 příspěvků 1.8.10 20:49

Janica: proč do toho prosím tě motáš rasu, vyznání a vzhled? Zkritizovala jsem někdy někoho proto, že je černej, Žid nebo má pupínky na bradě?
Další komentáře, které mě budou psychologicky analyzovat, už budu mazat. Lidi, kteří si sem chodí číst, už to musí nudit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.8.10 20:51

Popisovala jsem obecně hatera, jestli se tě něco z toho dotklo osobně, za to já nemůžu :)

Ada Pekelná
973 příspěvků 1.8.10 20:57

Vždyť nejdřív píšeš, že se chovám jako hater, takže následující popis hatera je těžko obecný a se mnou nesouvisející. V dalším odstavci následuje druhá část psychologické analýzy, dětinský postoj, neochota sem dát svoji fotku, bla bla, postoprvé dokolečka. Nedotýká se mě to, za co jsem označována, ale že sem každých pět minut přijde další psychoLOLog a objeví Ameriku, mě pomalu sere.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.8.10 21:05

Kdepak, reagovala jsem na slova obdivu jedné slečny/paní, podle které je schopnost psát jedovaté a kritické komentáře nějaký speciální dar od boha. Jako důkaz, že se nejedná o nic výjimečného jsem uvedla velmi známou a mezinárodní skupinu haterů a JEJICH psychologickou analýzu. V další části jsem se dostala k tobě, kde jsem zpochybnila tvoji způsobilost ke kritice ostatních. Žádnou analýzu tvojí osoby jsem neprovedla, pokud sis něco z té části o haterech vztáhla na sebe nebo se v tom poznala, není to můj problém.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.8.10 21:30

Autorce: Tak prudiče maž, bez vysvětlování, přijde mi to jako ideální řešení. Případně komenty zobrazuj až po schválení, podle toho, co je pro tebe míň časově náročné. Když už má kritika úroveň, tak ať komenty nezaostávají.
Byl o tom fajn článek na Reflexu, ale už to přesunuli neznámo kam.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.8.10 21:36

Ja by som to urobil tak, že by som sem svoju fotku plácol, pre tých, ktorí potrebujú na nej onanaovat a viac by som to ani neriešil.

To čo tu vidím sú prešlapy najsilnejšieho kalibru, že to až „oči kole“(či ako sa to hovorí) a je dobré, že aspon niekto na to poukáže.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.8.10 21:40

Michala: Nebo by si mohla komenty rovnou napsat, odsouhlasit a ještě si za ně hezky poděkovat. To je nápad :D
Myslím, že člověk, který rád kritizuje by měl zvládnout i kritiku ostatních na svoji osobu, samozřejmě pokud ta je vyjádřená v mezích slušnosti.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.8.10 21:42

Janica, jasně, přesně to jsem chtěla říct.
Myslím, že si na svém blogu může každý dělat co chce. Samozřejmě to pak třeba nikdo nebude číst, ale to asi nebude zdejší případ.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.8.10 21:46

Schopnost psát jízlivé, cynické a kritické komentáře je dar od Boha a talent, který si zaslouží být pilován. Proč si brát zbytečné servítky abychom nedejbožíčku někomu náhodou nešlapinkali na kuří očíčko? Proč si lidi myslí, že by každý měl mluvit tak, aby se náhodou někoho nedotknul? Proč zakrývat pravdu? Jo, dejme tomu, že si Ada myslí to a to a co? I kdyby vypadala jako hrouda rozteklého sádla s trekovkama na dolním výběžku a kopcem šlehačky na hlavě, má právo na to mít svůj názor a prezentovat ho, tak, jak uzná za vhodné. Komu se to nelíbí, nemusí přece tenhle blog číst, natož aby autorce vysvětloval, že je hnusná, zlá a ošklivá. Jo a taky prohnilá, hříšná a nediplomatická a nekorektní. Kdo má potřebu dělat něco takového, tak s ním není něco v pořádku, protože normální lidé se chovají podle hesla „psi štěkají, karavana jde dál“.

A teď jsem se zařadila mezi ty odporné přitakávačky, ale pořád budu radši na téhle straně barikády a to i přesto, že mi trekovky nevadí a ráda nosím džíny :))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.8.10 22:11

Hmm, tak koukám kolik obdařených lidí běhá najednou po světě :D Když si člověk nebere servítky v REÁLNÉM životě, má můj obdiv. Pokud se nebojí říct svůj názor ostatním DO OČÍ a stát si za ním, neřeknu ani ň. Z chování autorky ale nemám pocit, že by byla jednoho či druhého schopná. Souhlasím, že kvalitní a věcná kritika vyžaduje určitý talent a znalosti:) Dobrou noc všem a autorce přeji do nového týdne mnoho úlovků v podobě do riflí oděných a tenisek obutých náctiletých slečen :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.8.10 22:53

A nejlépe hned nahou fotku, Ádo! Haha!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.8.10 23:00

Janice: plkat a urážet umí kdekdo. Napsat otevřeně svůj názor, tak aby na něm něco bylo a bylo to trefné, vtipné a kousavé JE umění. Dobře mířený sarkasmus je zatraceně těžké napsat. Nehledě na to, že si myslím, že Ada tomu, co kritizuje rozumí. Takže já se sem chodím s klidem zasmát dobře mířené ironické kritice. A jestli je Ada odbarvená postarší dáma v trekovkách a džínách je mi zcela jedno. Má určitý dar být vtipná a ví, o čem píše a to tu taky prezentuje, nikoli svou osobu.

A ještě jak tu někdo napsal o té demokracii. (Nechce se mi hledat kdo, abych to adresovala konkrétní osobě…) Demokracie i v tady nastíněných poměrech je. Autoři mají svaté právo si na své soukromé weby napsat co chtějí a mít tam komentáře jaké chtějí. Tenhle web není komerčního charakteru, autorka ho píše, protože chce a nic z toho nemá, tak proč by měla číst ještě něčí kecy (s prominutím)? Něco dělám z vlastní vůle, o svém volném čase, pro své potěšení a mám si to nechat kazit něčím kafráním? Fakt ne. A co vám vlastně přijde nedemokratického na tom, že milý rýpal stejně tak dobře může mít vlastní web a tam si vykřikovat do alelujá, co si myslí? Nebo to ječet kdekoli jinde po vcelku velkém množství stránek kdekoli na netu? To není nedemokratické řešení.

A ještě obecně (ano, nechce se mi spát, tak vyhledávám paličské diskuse na netu a píšu nesmyslně dlouhé a zbytečné komentáře…):

Ada už to tu napsala asi milionkrát. Ano, je to kruté, smát se na ulici foceným nebožákům, ale já se klidně přiznávám k tomu, že jsem škodolibý prevít, co se tu směje. A jsem jím ráda a rovněž nechci, aby mě někdo napravoval a kázal tu, jaké je to fuj fuj se těm lidem posmívat. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.10 03:32

Aargh, je to k vzteku pořád číst ty nedomyšlené protiargumenty…proč by měla Ada chodit v trekovych sandálech a vytahaném tričku s vykukující podprsenkou? Přece když někoho kritizuji, nebudu se logicky sama snažit vypadat jako on. Z toho usuzuji, že Ada elementární vkus rozhodně nepostrádá. A proč někteří jedinci mají tendenci hrát si na psychology? Chápu, že jste si přečetly(nebo přečetli, jsou-li zde i pánové) pár článků na žena.cz či bůhvíkde a připadáte si tak dostatečně vzdělané (vzdělaní) pro odhalování údajných komplexů. Vaše argumentace je však děravá. Může se totiž aplikovat donekonečna. Pokud přijmu vaši premisu, že kritika je jen snahou o potlačení pocitu méněcennosti, proč by jí nemohla být i kritika kritiky?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.10 07:37

V civilizovanem svete se deti ve skole od malicka uci argumentovat a debatovat tak, aby diskuse byla vecna a prinosna a obe strany se mohly respektovat, i kdyz spolu nesouhlasi. U nas je nejcastejsi metodou debateru najit slabinu autora, ktera s tematem vubec nesouvisi, a ublizit osobne. Nedivim se, ze nekteri autori se proto rozhodnou zustat v anonymite. Vecna debata by zde vypadala tak, ze oponenti prestanou utocit na autorku a prinesou vecne argumenty k tomu, co je na treba zabkach nebo rejoicich nebo kreacich od Donatu estetickeho a praktickeho, cim povznaseji cesky vkus, a proc si tedy modnepekelnou kritiku nezaslouzi. Jakekoliv osobni utoky proste do debat nepatri. (Me by treba take zajimalo, kde se toho Ada naucila tolik o materialech a postupech siti, ale to je ciste zvedavost a plne respektuji jeji pravo na anonymitu).
Ado, nenechte se otravit, neschopnost civilizovane debatovat je take ukazkou nedostatku stylu a vkusu, tedy vlastne do pekla patri :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.10 08:32

dobře, můj poslední komentář, protože uznávám, že máte pravdu v tom, že když to tady nesnáším tak sem nemám chodit.

Ado, jestli ti jde o to, že chceš, aby se zlepšil styl českých lidí a svými kritickými připomínkami je k tomu chceš donutit ( a není v tom žadná snaha zamindrákované ženské urážet jiné lidi) tak proč prostě nechodíš po ulicích a neříkáš to lidem, kteří podle tebe vypadají otřesně, do očí?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.10 08:38

Já tedy Adě tleskám, je velmi odvážná a přitom vtipná a sarkastická - jedná se o její web, takže tu opravdu může napsat to, co ONA sama chce a ne to, co VY chcete slyšet (číst).
Já díky Adě daleko víc přemýšlím o oblečení (2 děti - moje dosavadní kritétium bylo „ať to je aspoň čisté“ …) a sama jsem se několikrát přistihla, že komentuju svůj outfit „tak tohle je na PEKLO“ …
Ado dííkyyy a jen tak dál !!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.10 08:43

Lenka: Chodit po ulicích a říkat to lidem po jednom vám přijde efektivnější v boji za lepší české oblékání než to psát na blog s několikatisícovou denní čteností?:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.10 09:17

Michala : tak naposledy.ne, nebylo by to efektivnější, ale bylo by to přinejmenším méně ponižující..mně vpodstatě nevadí, že tady kritizuje oblečení, s něčím i souhlasím, ale vadí mi, že ti lidé o tom neví, mě by taky vadilo kdybych našla někde na netu moji fotku zveřejněnou bez dovolení.když jste taková hrdinové tak Adě posílejte svoje fotky a ať si kritizuje Vaše fotky, ne fotky cizích lidí.

a jde tady o to, že jsem sem včera dala odkaz na video ve kterém je Ada, pro zvědavce, jako jsem třeba i já, kteří chtěli vědět, jak vypadá, když si tady dovolí tohle. Komentář smazán, video taky smazáno.Tady něco nehraje, ne?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.10 09:41

@ Lenka - možná bys měla založit vlastní stránky a tam prezentovat nejen své názory, ale i videa, na která chceš upozornit … tohle není Tvoje vývěsní plocha, tady jsi JEN na návštěvě - a pokud se paní domácí nelíbí to, co píšeš, opravdu to může bez ptaní smazat … na tom není nic k divení …


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.10 10:29

Přemýšlím, že hodně lidí pořád nechápe, co autorka tohoto webu chce říct. Nechci žádné její fotky, žádné její zážitky prvních kluků… Chci přesně to, co dělá teď a o čem píše! A za tím účelem pokud se nepletu, ten web vznikl. Kdyby se tady prezentovala, přesně vím, co by následovalo… Komentáře tipu „nejsi tak dokonalá jak si myslíš“, „podívej se na sebe“ apod… Protože přiznejme si to, taková povaha je většina lidí…
Když si čtu ty stránky, taky nemusím plně se vším souhlasit, ale o tom to je, že tomu dává také názor svého vkusu. Já se například ráda oblékám pěkně, za levné peníze, na postavu, na kterou si nemůžu dát cokoliv protože mám moravských 70 kilo s jedničkama prsama, ale vím, že vyjdu ven a cítím se líp, než ta hubeňoura co svých 50 kilo zakrývá pouze minisukní a tričkem. Také na ulici kritizuju, ačkoliv když jdu nakoupit do obchodu, taky nevypadám jak primadóna.
Ale o tom mluvit nechci! Jen chci říct, že přesně tohle jsem potřebovala! Takovou stránku, na které se nebudu nudit , a říct,: „Jo, přesně tak to je…“ a nebo „to si nemyslím“… Prostě kdyby tohle byl časopis, neváhala bych za něj zaplatit. No a popravdě ukažte mi na člověka, co svoje řemeslo dělá dokonale. Ukažte mi jedinou osobu, která kdy neudělala v módě chybu. A já ty chyby chci vidět a vzít si z nich příklad!
Ne se dívat na holku, která se v tom vyzná, já ji chci číst! Ještě, že je natolik inteligentní a zůstává ukryta…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.10 11:01

Stále si myslím, že ten argument o tom, že kdo kritizuje, nemusí sám kritizovaný obor umět, platí na umění, věci, které někdo provádí za úplatu (jako třeba vaření v restauracích), ale neplatí na běžné každodenní činnosti. Zrovna třeba u kritiky běžného oblékání by myslím mělo platit, že kdo chce kritizovat, měl by to nejdřív sám umět. Na druhou stranu to ovšem určitě nemusí dokazovat svejma fotkama, podle mě je vkus Ady i ostatních pekelnic dostatečně znát z jejich článků.

PS: za chvíli vyrazím do centra Prahy v trekovejch sandálech, v kterejch jsem se minulý týden brodil bažinou a stále platí, že tu chci být vyfocenej dřív, než pan C. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.10 11:44

Lenka: jestli to nebude tím, že ten link na video, co jsi sem dávala, je na tu Adu, co dělá do voňavek, a ne na tu Adu, která píše tyto stránky. Ono je těch nicků „Ada“ na internetu trošičku víc než jen jeden.
Ale ovšem, to je určitě taky chyba autorky, že se nejmenuje třeba utahraptor, že ano? :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.10 11:53

utahraptor: Tak nick není jediný zjistitelný identifikační údaj, ale to asi není potřeba tu rozmazávat, když autorka chce být očividně v anonymitě.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.10 11:58

Komu se to nelíbí, ať sem neleze..:-D Já jsem nadšená.. Bavím se přímo královsky.. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.10 13:14

no, po precteni nekterych prispevku zde se fakt musim bavit:-) pripomina mi to totiz takove ty blbky, co vyrabeji fakt hnusne veci a jeste to prodavaji na fler. Parkrat jsem jim do tech komentaru k tem jejich prisernym vytvorum napsala, co si o tom myslim, a ony na me hned zacaly utocit, ze se mi to anonymne keca, ale at tam dam svoje vytvory a pak se teprv uvidi… Nevim, co by se melo videt, v kazdem pripade byly zrejme zaskoceny, kdyz jsem jim odepsala, ze nejsem na fler za tvorilku, ale za kupujici, ktera si ty vytvory prohlizi ve snaze si tam neco koupit…

Zaverem bych vazene ctenare a ctenarky tohoto blogu chtela poprosit, ze pokud se jim tento blog hnusi, at se presunou na blogy, ktere jim vyhovuji vice a at nas ostatni, co se tady chceme neco o mode dozvedet/pobavit se, svou pritomnosti neobtezuji.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.10 13:58

Pro idioty: Ok. Nechcete řízkový argument, dostanete argument přímo z módní oblasti.

Koukněte se jak se obléká spousta opravdových módních návrhářů. Mají na sobě černé kalhoty, černé triko. Žádné extra módní kreace. Někteří jsou tím prostě unaveni. A to oni tady diktují to všechno. Trendy, styly.

Podle vašich „argumentů“ ale vlastně taky nic neumí, že? Haha!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.10 19:46

Tak tenhle argument trošku pokulhává :-) Kdybys někdy četl alespoň jeden rozhovor s módním návrhářem (návrhářkou), tak bys věděl, že se tak oblékají úmyslně, aby je jejich vlastní oblečení nerozptylovalo při tvoření, zkoušení … modelů. Hezky to řekla třeba Frida Giannini (kreativní ředitelka Gucci). Když si za den musí vyzkoušet X (X = hodně) kabelek (aby rozhodla, jestli je pustí do kolekce), tak přece musí mít černé jednoduché šaty.
Kdyby návrháři byli unaveni módou, tak ji asi nedělají. Tak co? Haha!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.10 19:48

Já to teda chápu, je to jako s kritikou čehokoli jiného, kritik jídla taky nemusí umět perfektně vařit. Sama občas kritizuju individua na silnicích ale sama řídit neumím. Komu se to nelíbí, ať sem nechodí, ale jsem ráda že tento blog existuje, protože to, jak se oblekájí češi je ostuda.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.8.10 11:21

bla bla bla, to sou kecy, je tu 75 komentářů a z toho 60, kteří kritizují Adu a zbytek jí obhajuje - proč sem lezete a obtěžujete nás svými nablblými komentáři - nás Ada baví, baví nás číst její články a proto tu jsme…nebaví mě komentáře např. Janica - vůbec nechápu - sama ty články čteš - vyplývá tak z tvých komentářů - a pak chceš moralizovat či co? sem nelez a je to!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.8.10 14:32

JANICA: „Hmm, tak koukám kolik obdařených lidí běhá najednou po světě :D Když si člověk nebere servítky v REÁLNÉM životě, má můj obdiv. Pokud se nebojí říct svůj názor ostatním DO OČÍ a stát si za ním, neřeknu ani ň. Z chování autorky ale nemám pocit, že by byla jednoho či druhého schopná. Souhlasím, že kvalitní a věcná kritika vyžaduje určitý talent a znalosti:) Dobrou noc všem a autorce přeji do nového týdne mnoho úlovků v podobě do riflí oděných a tenisek obutých náctiletých slečen :)

To za nimi má chodit na ulici? Jinak jsi normální?? :-D Hele, zdá se mi, že to moc žereš.. Trochu nadsázky, děvče..:-) A hned budeš mít lehčí duši, věř mi.. Ty to musíš mít dost těžké v životě, si myslím.. Netrpíš na deprese??


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.8.10 08:21

Tak to se mi ulevilo, ze zádný laskavý česky humor nebude, ten Vás mě vždycky rozesmeje k slzám. Vaše kritika ma hlavu a patu a kdyz se to někomu nezdá, at to nečte. Jen tak dal.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.8.10 10:47

LOL „Zůstanu s dovolením u svých cynických jedů“

To bylo fakt bezvadný! :D Neznáš náhodou Pratchettovky a v nich Bábi Zlopočasnou? Úžasná paní se stejně břitkým smyslem pro humor :D Jen tak dál!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.8.10 20:26

Karol: Už se mi to ani nechtělo opovídat, ale po pár dnech jsem na něco takového náhodou narazil. Haha!

http://www.elegantne.cz/…lhoty-dziny/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.9.10 15:55

No a já se přidám ke gratulantům… Peklo jsem objevila teprve nedávno a musím říct, že jsem mu propadla. Vzhledem k tomu že jsem propagátorem trochu jiné módy, tak by si na mně autorka smlsla, nicméně jek sama říká, to není důvod, abych si občas ráda nezakritizovala. Užívám si ty parádně jízlivé a ostré komentáře, to je přesně moje gusto a doufám že ti nikdy nevyschne jedová žíla, jen tak dál, pochlebovat umí každej, ale takhle pěkně si otevřít hubu už málokdo!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.9.10 00:55

JASNĚ! Hlavně se nenechte otrávit a s gustem pište! U Vašeho blogu se občas válím smíchy a téměř ve všem Vám dávám za pravdu. Je neskutečné, jak tu chodíme oblíkaní - moje dovolená ve Francii byla v tomto směru příjemným nadechnutím :-).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.9.10 08:59

Ale prd. Jezdím po Evropě i mimo ni dost často a všude se chodí tak nějak stejně. Holt globalizace. Zatím nejkultivovanější včetně oblékání se mi zdají Rakušané, ale to jsou výjimky, jinak je to všude stejně nevkusné. Zajímalo by mě co sem píše za lidi. Vypadají jako nějaká povrchní sorta, jejíž jediný zájem jsou obchody s nekvalitním konfekčním oblečením.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.9.10 09:10

PETRA: Souhlasím (v Rakousku jsem pracovně každý týden a pár let jsem tam žila), Rakušanky chodí pěkně oblečené a VOŇAVÉ!!!! I když, už jsem tam taky viděla špekatou maminu (cca 2 týdny po porodu), s prdelí jak valach, která v bílých poloprůsvitných legínách a ultrakrátkém tričíčku pyšně tlačila kočár. Lidi, to byl pohled!!!!!! Brrrrr… :-D

Myslím, že vkusně oblečených bude i většina Francouzek ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.11.10 21:28

Mila Ada, nic si z toho nerob. Ludia, ktory maju plnu hubu tolerancie, ju obycajne v praktickom zivote vobec nemaju, su to obycajni POKRYTCI najvacsieho zrna a boja sa kvoli svojim nedostatkom. Uz len z ich nevrlosti vidno, ze su velmi netolerantni, nechcu, aby ludia vyjadrovali slobodne svoj nazor, lebo nenavidia kritiku a nechcu byt kritizovani. laska a tolerancia vyzera v praxi tak, ze dam slobodu druhemu sa vyjadrit. a hovorim a robim, co uznam za spravne.

Poznam novinarov, co pisu pre slovenske platky, su to obycajni zapredajni Slovaci a CUDZINCI, ktori pluju na Slovensko, aki sme agresivni, napr. ze necheme prijat vychvalovanie zvrhleho spravania na uliciach.. a ti isti ludia, co trepu o bigotnosti a zaostalosti naroda (to znamena, ze este vdaka Bohu mame aku taku moralku a citenie), ti isti ludia doma biju svoje deti atd. hovorim o konkretnom priklade.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.1.11 17:47

Tohle jsem si prostě musela přečíst.:o)) Čtu tento web poslední dny mezi psaním bakalářky. A musím říci, že je tu dost zajímavých věcí. I dost věcí, se kterými nesouhlasím. Ale co.
Souhlasím s Adou, že kritizovat si může. Ovšem o tom, jaká ta kritika je, zda je konstruktivní, to už je druhá věc.
Mám ráda Adinu kritiku, která zároveň přinese nějaké doporučení. Tomu říkám konstruktivní kritika.

Ale zároveň ji nehodlám obhajovat, protože její jízlivost je někdy hrozná a klidně budu tvrdit, že je to nejspíš ženská znalá módního oboru, která ovšem plácne první, co jí napadne (občas) a umí být někdy i docela hnusná.

Ovšem na to ona sama upozoňuje a připouští to. Tak co řešit? Každý má právo na svůj názor.:o)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.1.11 18:34

Nojo, ale co dělat, když ona má v kritice pokaždé pravdu! V pochvalách se s ní vždycky neshodnu, mám jiný vkus, ale při drtivých útocích si má hříšná duše vrní blahem: konečně to někdo pojmenoval!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.1.11 20:30

Sibyla: To si zase nemyslím, že má vždy pravdu.:o) Ale rozhodně donutí člověka se zamyslet, což bych považovala za nejdůležitější úkol tohoto webu.
A provokatéři už to holt nemají lehké.:o)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.2.11 11:29

Ja nechapu, proc po ni chcete, aby tady fotila sve modni kreace? Abyste ji to mohli zprdnout (ac neopravnene) a mit hrejivy pocit na dusi, ze mate porad navrch, takove male zadostiucinenicko? Samozrejme, lidi jsou zvedavi, ja taky, priznavam… Ale je jasne, ze kdyby se tady neco takoveho objevilo, skonci to katastrofou, jeste vetsi hadkou a nic to nevyresi. Takhle je ten blog dokonaly a nic bych na nem nemenila, tak uz zklapnete. A k tem rizkum. Ja bych je taky spalene a presolene nejedla. Blah!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.2.11 14:01

Dozvěděla jsem se o tomhle webu nedávno a rozhodně je to zábavné počtení…
Líbí se mi jízlivost, se kterou je to podáváno i když ne se vším souhlasím (například mam barevně dost jiný vkus). Oceňuju hlavně komentáře řemeslného rázu, ze kterých je vidět, že to řemeslo vážně znáš a umíš - proto by mě trochu zajímala tvoje práce spíš z toho hlediska, že bych uvažovala o tom, si od tebe nechat nějaké oblečení navrhnout, ušít, … a podle způsobu, kterým vystihuješ třeba kousky z fleru je jasné, že umíš šít a víš, jak vypadá kvalitní padnoucí oděv na míru…
A nemám namysli jen kvalitu šití, střihu, materiálů, ale i smysl pro kombinování a nepřekombinování - obecně souhlasím s postojem že v jednoduchosti je krása a třeba článku o plesových a svatebních šatech mě rozsekaly…

Nesouhlasím se vším, ale zajímalo by mě, jaké oblečení bys navrhla na mě a mojí nekonfekční postavu - ne proto, abych ho uveřejnila a použila jako argumenty v nesmyslných flamech na netu, ale abych si rozšířila obzory o možnostech vkusného a zajímavého oblékání…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.2.11 16:35

Morgain…mrzí mě, že tě musím zklamat, ale byla by tu celá sekce webu na téma „hledám dobrou krejčovou“, kdyby se Ada sama živila krejčovinou? Asi ne…

Nicméně pokud potřebuješ návrhy na svou postavu, proč nevyužít kteroukoliv z doporučených dam, že:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.2.11 17:27

K tématu chci jen říct, že kritik nemusí umět lépe to, co kritizuje…Mě se Módní peklo velice líbí, ráda se tady směju i inspiruju, tedy spíš v „odstrašuju“, je škoda, že se Češky neoblékají nápaditěji, nemyslím, že by to bylo nedostatkem vkusu, spíš je to „lenost přemejšlet“ a lhostejnost…Móda je přece zábava…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.2.11 18:22

Mě už vážně někteří přijdou jako negramoti. Tak si to sakra přečtěte a pokud to nedokáže váš mozek zchroustat, tak si to namalujte graficky nebo nevim. Jasně tu bylo napsaný, že to není fashion blog, proto se to taky jmenuje modní peklo-nedává smysl, aby do blogu s takovým názvem patřily fotky s dokonalým stylingem a vším. Je úplně jedno, jestli je někdo krejčová nebo ne-má snad zdravý rozum sama o sobě ne? Já taky poznám třeba dobrý pivo a taky nejsem sládek. Pokud se vám tu nelíbí, tak si dělejte své barbie blogy a vztekejte se tam. Mám dojem, že se tu durdí především vyfocené slečny-protože přísloví o potrefený huse ještě nikdy nezklamalo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.2.11 22:11

Mě tenhle blog příjde zabavný plus bonus že jsem se něco dověděla. At si Ada nosí klidně i bilé latexové kozačky a tygří mini, vždyt nejde o život. Hlavně at píše, tak jak píše. Sice mě zajímá, co je to za člověka že je tak vtipný a s nazorem ale je to její volba, že se nebude fotit v outfitkách od háem-lanvina.
Já se aspon ted dívám i na to jak jsou věci šité a z čeho, za což jí veliký dík!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.2.11 08:30

Ne že bych prahla po Adiných fotkách, ale obecně souhlasím s tvrzením, že „kritik nemusí umět lépe to, co kritizuje…“ jen pokud se kritika týká specializované činnosti. Kritizujeme-li pod premisou „KAŽDÝ se může slušně oblékat“, pak od kritika očekávám, že se umí setsakra slušně obléknout. A to se tu občas vyskytne názor, že se máme oblékat originálně, nápaditě - k tomu bych řekla, jak kdo. Ono fakt ne každý na to má. Než amatérské experimenty, ať se radši většina drží osvědčených kombinací.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.2.11 11:26

Souhlas (se Sidou). Nemusíte umět vařit, abyste poznali blafy, které jsou vám servírovány pod nos. Ovšem s oblékáním je to trochu jiné, to totiž chtě nechtě musíme dělat všichni, takže je na místě, aby ten, kdo kritizuje, nechodil jako hadrník - to by ta kritika pak vyzněla vyloženě směšně. Nemusí to být zrovna na vrcholu módních trendů, ale určitě by to mělo mít hlavu a patu a taky úroveň. To znamená, že když hlásám barvy, nemusím nutně nosit barvy, ale když zatracuji nevkus a mizernou kvalitu, tak bych taky podle toho měla vypadat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.7.11 16:17

Milá Ado, tvůj blog mám nastavený jako domovskou stránku svého prohlížeče, protože je prostě nejlepší a mě se velmi ulevilo, když jsem zjistila, že nejsem jediná „snobská jedovatá potvora“ která „akorát všechny kritizuje“…takže Tímto děkuji…také bych Tě ráda ujistila, že nikterak neprahnu po tvých podobiznách, mě stačí jak a co tady píšeš :) Takže prosím, vykašli se na všechny a POKRAČUJ :) Hezký den


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.7.11 17:16

Peklo je výborný blog už pro to, že autorka píše naprosto senzačním stylem, nikde nejsou žádné pitomé hrubky a články dávají smysl. Tato postbrutalistická republika potřebuje poradit se vkusem a to velmi razantním způsobem.
Nicméně se tady autorka až přehnaně obouvá třeba do batohů. Jak správně řekla kamarádka, když jdu do knihovny pro knížky (spoustu knížek ke studiu), určitě je neponesu v tašce a nemám ani potřebu se nějak významně fintit. Nicméně nejdu jako bezdomovec. A zrovna v těchto deseti minutách mě někdo vyfotí, dá to na internet a pak mě (byť bez obličeje) budou ještě hodně dlouho pomlouvat na internetu. To není tak docela fér.
Mně osobně je vcelku jedno jak autorka vypadá, možná by mě zajímalo, kolik je jí zhruba let.
Ale já osobně se teď docela bojím sebemenšího přešlapu, aby mě někdo nevyfotil, jsem studentka a ze svého převážně sekáčového oblečení se snažím skládat životaschopné kousky, ale vždycky tomu něco prostě chybí, něco, na co prostě zrovna nemám prostředky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.7.11 17:21

Dát zrovna knížky, které mi nepatří, do urousaného špinavého batohu by mě nenapadlo. A to jsou ty batohy, které Ada kritizuje.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.7.11 18:04

Kdo tu sakra mluví o špinavém batohu? Ona právě že kritizuje všechny, hlavně turistické… Jenže já jako turista si nebudu kupovat extra batoh do města (bez šňůrek a přezek), neb naň nemám…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.7.11 18:27

Také jsem studentka, také chodím do knihovny, také tahám hromadu knih. Ale dát knihy do baťohu by mne nenapdlo ani ve snu! Na vysvětlenou: osobně proti baťohům nic nemám (nosim je na horskou turistiku), ale v „normální životě“, kdy oblékám šaty, sukně, halenky, popř. kalhoty, by mi mé vědomí a svědomí nevolilo vzít si k takovémuto oblečení sportovní baťoh (elegantní kožené baťůžky jsem vídala v obchodech jako dítko, ale dnes už se bohužel neprodávají). Na sešit (na VŠ už naštěstí nepotřebuji hromadu učebnic) a osobní věci volím prostornější kabelku, knihy do knihovny nosím v pevnější látkové tašce. Občas si sice pořádně zaposiluji, ale alespoň nebudu mít v budoucnu povolené paže ;-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.7.11 18:35

A já zase zničená záda…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.7.11 18:46

pokuď netaháš z knihovny každý den 10kg knih, tak to tak rychlé nebude…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.7.11 18:51

důležitějsí je dle mého názoru nehrbit se při učení (řada mích spolužaček se hrbí při sezení a dokonce i při chůzi aniž by cokoliv nesly, vypadá to při jejich mládí hroozně žensky a elegantně)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.7.11 18:54

No, hezke mestske batohy nemusi prece stat tisice, ja myslim, ze se da poridit nejaky lacinejsi do petistovky. Nevejde se toho do nej sice tolik a neni asi az tak setrny k zadum a anatomicky tvarovany, ale uprimne - kolikrat do mesice chodi clovek pro knizky. Ja to vzdycky delala tak jednou, max. dvakrat do mesice, o zkouskovem parkrat tydne, ale to zase tech knih clovek nevraci deset najednou, ale treba jen dve, a to se s kabelkou v pohode da :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.7.11 19:02

Já myslím, že radši investuju do bot a jednou dvakrát do měsíce půjdu se svým ohavným sportovním leč čistým batohem pro knihy a budu doufat, že mě při tom nikdo nevyfotí jakožto obstojně oblečeného člověka se zašněrovaným hrbem na zádech…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.7.11 19:20

Já jsem nikdy nenosila ráda batohy, naprosto nic proti nim nemám, ale vždycky mi víc vyhovovala větší kabelka. Je mi teprve pětadvacet, ale masérka mi už několik let říká, jak z toho mám zničené záda, jak je opravdu poznat, že nosím na pravém rameni tašku. Prý přehodit na druhé rameno, zkouším pravidelně, ale moc mi to nejde, takže i já začínám občas nosit batoh, pro začátek aspoň na nákup.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.7.11 19:23

Myslím, že nastal čas, aby přišly do módy tašky na kolečkách. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.7.11 20:05

Velryba grónská: ledatak v Praze a Brně, všude jinde je to horror. Zkusila jsem jednou a byla jsem víc vylámaná jak s krosnou. A to to mělo teréní kolečka. (A navíc to nahoru do vlaku neuzvednu a vadí mi, když mi s tím musí pořád někdo pomáhat.) Moje mamka nosí něco takového v látkovém provedení: http://www.enstyle.cz/…RAFEA-16.jpg , ale už se jí trhá a nový sehnat nemůže. A fakt, že do těhlech batohů se toho moc nevejde. Já mám na svý studentský cestování vojenskej batůžek, a batohy jsou v tomhle prostě nenahraditelný, ať si jsou nemódní jak můžou.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.7.11 20:22

Velryba Grónská: Když si stoupnete před Lidl nebo před Kaufland tak zjistíte, že už jsou :o)

MP Cenerentola
6 příspěvků 26.7.11 21:17

ADO, miluju tvůj způsob psaní. Miluju, že seš drsná, jízlivá a cynická a nechceš se s námi kamarádit. Já se taky s tebou nechci kamarádit, ale chci číst tvůj blog a říct ti, že je super a za tím si stojím a piš piš piš, těším se na další článek!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.7.11 22:19

Ada: ačkoliv mám velmi ráda Váš blog, moc se mi líbí způsob Vašeho písemného projevu a souhlasím s většinou Vašich názorů, v případě tohoto článku se musím „zdržet hlasování“.

Přesněji nelíbí se mi Vaše myšlenka, že se mohu za bukem vysmívat ostatním ( jak jsou oblečení, obutí, učesaní…), ale sama můžu chodit tak pekelně oblečená (učesaná, obutá …) jako ti nebožáci na fotkách, kteří jsou předmětem kritiky.

Dle mého názoru je přijatelné (a uznávané) kritizovat někoho, kdo je profesionál v dané oblasti, nebo za to chce peníze a sám se tak pasuje do role profesionála. Tedy konkrétně - mohu kritizovat kuchaře v restauraci (sochaře, filmového režiséra, módního návrháře, flerovou tvořilku …), protože si za svá díla nechávají platit. Ale jaké mám právo kritizovat „pocestné“ (o kterých nic nevím!) pokud chodím stejně hrozně oblečená? To je přece diametrální rozdíl!

Ano, je to soukromý blog. Nicméně myslím, že vehementným obhajováním svatého práva kritizovat a nebýt viděna, abych nemohla být předmětem případné kritiky, Ada ztrácí body a nadpozemskou aureolu - je to jenom člověk :-)

Takže, ačkoliv se někdy také bavím nad čouhajícími ramínky a tangy, chápu, že někteří chtějí nachytat Adu Chytrou v orvaných riflích s pruhovaným melírem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.7.11 22:28

Veryba Grónská: tašku na kolečkách mám a jezdím s ní na trh, je to prima věc na rovinné přapravování nákladů - batoh bych teď nosit nemohla, nemůžu zvedat žádné náklady.
Nevýhoda fofrtašek je, že jsou netransportovatelné s nákladem do MHD či jiných schodů. Je to prostě jen lokální rovinné zavazadlo.
Mám tuhle http://www.reisenthel-shop.de/…cruiser.html , je skvělá, zvládá bez problémů všechny obrubníky a terénní nerovnosti, má solidní kola a konstrukci.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.7.11 22:39

Velryba G.: tašky na kolečkách už módní jsou - v Benátkách je má každý! Mladé roštěnky, důstojné dámy, pánové v nejlepších letech i dvacetiletí mladíci. Tamní tašky na kolečkách jsou krásné, velké, bytelné a docela drahé :-)

Protože se ve starém městě nemůže jezdit autem, jsou tašky naprostá nezbytnost, která pro mě byla i symbolem určitné demokratičnosti. Tady žádná VIP karta neplatí, vše se musí nosit „ručně“ (nebo po vodě).

Jeďte do Benátek, je to inspirativní město :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.7.11 23:48

Tasky na koleckach, pche :)
Moje maminka uz par let brazdi ulice Brna s krasnym cestovnim kufrem na koleckach. Pripoctu-li k tomu smrncovni obleceni, clovek by rekl, ze ta elegantni dama prave odleta do Parize ci Londyna. A ona jen pohodlne transportuje domu tezkej nakup z Tesca :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.7.11 23:55

Anka F.: V Benátkách jsem byla, hned když se uvolnily hranice po plyšáku (to je neuvěřitelné, jak nám to ovlivnilo život). Byl to kuriozní zážitek, protože tam ráno stálo na parkovišti asi tak dva tisíce autobusů s českou poznávací značkou, a Češi pochodovali do města v pětistupech, všude hlava na hlavě. Benátčani z toho byli na mrtvici (ani se jim nedivím). :-)))

Kami: Jo, ta je hezká. Já nemám tak hezkou, ale asi tak dvakrát větší (vyšší) a vozím v tom asi tak čtyřicet kilo nákupu na neděli. Kdybych to nesla ručně, tak bych musela jít čtyřikrát. Je fakt že do autobusu se s tím moc nedá ani s malým nákladem, resp. je to dost nebezpečné hlavně při vystupování. To nemají konstrukčně zvládnuté.

Maja: Jasně, do terénu to není, ale kdo nosí nákupy po městě, tomu bych to vřele doporučila. Spravila jsem si po dvaceti letech potíží záda.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.7.11 06:58

Pokud není auto tak mi přijde jako nejlepší kolo a brašny na velké nákupy ;-)

DanielaS
5287 příspěvků 27.7.11 08:53

Jen se musi davat pozor, jak to clovek tahne za sebou. Uz mi takhle par veci z fofrtasky vytahli.

Karolina
193 příspěvků 27.7.11 09:37

Já když potřebuji, do školy nosím batoh, a nestydím se za to. Proč bych měla? Přizpůsobím tomu celkový vzhled. Mám batoh dakine, tak nejdu v sukni a lodičkách, ale v kalhotách, triku z Bastarda a bundě.

Nechápu názory některých komentujících podle nichž je jediný správný styl sukně kabelka a podpatky. Achjo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.7.11 10:04

Karolina: presne, batohy su vyborna vec a komentare, ako sa iba s kabelkou a na akoze nizkych pohodlnych podpatkoch musim citit hrozne pohodlne ma stve


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.7.11 14:04

Zrovna dneska jsem si říkala, že si místo kabelky pořídím batoh. Poslední dobou mě z nošení kabelky bolí záda. Jen se mi kvůli tomu nechce zas měnit šatník, takže zůstanu asi u kabelky, ale koupím si menší, abych v ní netahala tolik věcí :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.7.11 14:47

Soave: Mě se třeba nízké podpatky vůbec nelíbí. Když už, tak už - tedy buď vysoké nebo úplně bez, např. balerínky, mokasíny… Stejně tak se mi ale nelíbí batohy. Nebo alespoň já jsem nikdy s sebou netahala tolik věcí, že bych je neunesla v tašce přes rameno nebo křížem přes tělo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.7.11 15:13

Áda je něco jako film Mlha (http://www.csfd.cz/…227789-mlha/) … pořád čekáte happy end a on nepřichází a ani přijít nemůže, protože svět je surový a oblékání některých lidí také :-) Měli by jsme jí brát takovou jaká je a pokud se to někomu nelíbí, nikdo ho nenutí sem chodit


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.7.11 16:22

Já dost dobře nechápu, na jakém základě se tu některé diskutérky navážejí do Ady..
Toto je Ady blog a jen ona má výsostné právo si svůj vlastní blog vést podle svého vkusu.
Komu se to nelíbí, má maximálně
1. právo sem už nikdy nepřijít, nikoli kritizovat jeho obsah.
2. vytvořit si vlastní blog a tam klidně kritizovat Adu, protože ona to s přehledem unese a docela ji to pobaví.

Tento blog sdružuje lidi, kteří mají podobné názory a podobný náhled na vkus, styl a módu.
Komu se to nelíbí, ať si udělá blog vlastní.

A navíc mě vůbec nezajímá, jak Ada vypadá. Pro mě je podstatné, že tomu, co dělá bezezbytku rozumí, je inteligentní, vtipná až sžíravá, ale naprosto oprávněně a s maximální znalostí věci! A já se na jejím blogu poučím i pobavím a mohu se s jejími názory ztotožnit.

Díky, Ado!

Komu se tu nelíbí.......a dál už to znáte ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.7.11 16:45

janina: ja taham vela veci kazdy den a velka kabelka mi za to nestoji. plus - baleriny vyzeraju lepsie na vyssich postavach, malym zenam skracuju nohy. podla ortopedov ma mat clovek podrazku zhruba vo vyske 3cm. Vysoke podpatky na cely pracovny den totalna kravina


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.7.11 16:49

btw nevidim rozdiel medzi taskou cez ramen(pretoze ta nemoze byt elegantna) a batohom


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.7.11 18:20

Ať si je baťoh praktický sebevíce, ale nemůžu si pomoci, na mne působí děsně asexuálně (=nežensky!). Ale toleruji ho na na středoškolačkách, ty tahají různé učebnice a sešity.

Karolina
193 příspěvků 27.7.11 18:46

Andrássy: záleží na tom jco se vám líbí. mě třeba tohle http://www.threadless.com/…at_Tiffany_s?… (třetí fotka). a podle mě je to ženské velmi moc se mi to líbí no a batoh se k tomu stylu hodí náhodou víc než kabelka :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.7.11 19:35

Andrassy: zena tu nie je na to, aby bola vzdy sexy.
Existuju krasne batohy, rovnako ako existuju hnusne kabelky. a ja som po 2 mesiacoch vlacenia veci do posilky v taške prešla na batoh a som spokojna. Nerazime to heslo-mam nosit to, co sa mi hodi a v com sa citim dobre???


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.7.11 19:51

Ad Markrom: Já zase moc nechápu Vaši myšlenku, že když se někomu něco na Ádě nelíbí, musí si k tomu založit vlastní blog (?!)

A to říkám jako člověk, který velice obdivuje její vtip a bezchybnou češtinu. Ale nelze nesouhlasit s Ankou F.: jedna věc je kritizovat profesionála, jiná obyčejného člověka, co jde do práce nebo na nákup. Pokud dělám to druhé, měla bych být schopná jít na trh i se svou kůží.

Navíc to schovávání stejně k ničemu není, v Česku se všechno vykecá: http://respekt.ihned.cz/…ow-cool-blog. A když znáte identitu, už stačí jen googlovat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.7.11 20:02

Nesouhlasím s názorem „když se ti to tady nelíbí, tak sem nelez!“. I kdybych měla proti tomuto blogu výhrady, budu sem chodit už jen proto, že existuje šance (sice malá, ale existuje), že se tu jednoho krásného dne objevím též; no a ráda bych aspoň měla přehled, kde kolují po internetu moje fotky, aťsi s rozmazaným ksichtem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.7.11 22:07

Olma: když si založite vlastní blog a budete se tam vyjadřovat k módě nebo rozmnožování mandelinek, je to vaše právo, pokud tím nepřestupujete platné zákony nebo základní lidskou slušnost.
Pokud se to někomu nelíbí a má jiný názor, těžko proti tomu může dělat něco jiného než nesouhlasit a a pokud nemůže souhlasit, ať to nečte.
Ada zcela jasně svůj blog profiluje. Bude tepat obecný nevkus.
Pokud to někomu nepřipadá vkusné, ať si založí taktéž vlastní blog a oslavuje pravý opak.

Jinak je to totiž úplně stejné, jako cpát se k sousedům denně na návštěvu a přitom jim nadávat, že se vám u nich nelíbí, madam že špatně vaří, mají nepohodlné židle, neumytá okna, nevytřeno. Na to platí jediné. Když se vám u nich nelíbí, nechoďte tam, oni si mohou dělat co chtějí.
A tady jsme doma na blogu Ady.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.7.11 10:26

Smarja! Ja s tebou taky kamaradit nechci, ty vochechule nafoukana.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.7.11 10:28

Markom: Publikovat cizi pokoutne zhotovene fotky prestupuje platne zakony. Pani autorka to moc dobre vi, protoze ji diskutujici uz nekolikrat roznesli na kopytech. Taky diky tehle zpetne vazbe prestala ukazovat obliceje a obrazky deti, jinak by tu svoji neslusnou drzost klidne provozovala, a ani by ji to neprislo divny. A kdyz jsme u toho, nerika se „blogu Ady“, tady nejste v Rusku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.7.11 11:25

Tebe znám, ty už jsi tady s tím objevem o fotkách jednou byl…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.7.11 12:28

Ad Markom: Vy nějak míjíte podstatu věci. Nevidím žádný problém v tom, že Áda „tepe obecný nevkus“. Vidím ho v tom, že tepe nedostatky svých bližních, ale (i) sama přitom zůstává schovaná (ii) tvrdí, že sama se klidně může dopouštět toho, co tepe na jiných.

Připomíná mi to rčení o kázání vody a pití vína, a tenhle přístup mě od tak vtipné a rozumné osoby překvapuje. No ale holt je taková, nic s tím nenaděláme. Ještě víc mě ale zaráží ty Vaše výzvy, ať si tu nikdo nedovoluje říct proti Ádě ani Á. Proč? Když se sama hlásí k vaření cynických jedů, tak přece na cákance kyselinou musí být zvyklá. Nedělejte z ní chudinku, kterou rozhodně není.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.7.11 14:00

No, možná je Brno plné Adél B., možná Ada využívá jinou identitu (což by nebylo vě věku infromačním až tak těžké), anebo doopravdy právě expandovala na fler http://www.fler.cz/adelab :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.7.11 14:06

Mně nevadí, že autorku nevidím. Tenhle web je skvělej a jedovatý sliny taky, jen tak dál.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.7.11 14:29

Já sem chodím ráda a baví mě to číst. Když se totiž doma oblíkám, tak si to ani neuvědomím, ale když pak tady vidím třeba ty všechny lezoucí podprsenky… uvědomím si, jak je to vlastně trapný. Díky Peklu jsem si na některý věci začla dávat větší pozor.

Vím, že je těžký jít proti proudu. Sama se ráda oblíkám originálně, znám ty pohledy těch všech upjatých Čechů… Ale stojí to za to. :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.7.11 14:46

Olma, podstatu věci míjíte vy :-D
Kritik netočí film, nepíše knihu, nemaluje obraz, přesto je oprávněn se vyjadřovat a hodnotit úroveň určitého díla, protože tomu více či méně rozumí.
Co je komu do toho, jak vypadá Ada?
Kritizovat se nepovoluje za zásluhy nebo za odměnu. Nebo za kvalitní sukni ;-)
Pokud máte nějaký názor, můžete ho vyslovit. Můžete si kvůli tomu dokonce založit vlastní blog a tak své názory prezentovat.
Pokud se někomu tyto názory nelíbí, ať je nečte.....atd :-)
Toto je soukromý blog hodnotící průšvihy v oblékání.
U fotek je zdroj, obličej je rozmazaný. Nic protiprávního.
A nikoho k ničemu nevyzývám!
Jen mě překvapuje, že se někdo cpe k někomu do bytu a přitom ho napomíná, aby si to doma udělal jinak, podle jeho vkusu..
Soukromý blog je prostě soukromý a jak Ada v úvodu píše, vyjadřuje její názory bez ohledu na to jestli se někomu líbí nebo nelíbí..
A že se to tu líbí, dokazuje návštěvnost.

A ještě jedno upozornění.
Cynické jedy tu nikdo nehází na konkrétního člověka, ale na vkus a oblečení..
A v tom je sakra rozdíl.. ;-)

Karolina
193 příspěvků 28.7.11 14:54

Arry: ježíši to snad ani není možný :D

Karolina
193 příspěvků 28.7.11 14:55

Arry: ježíši to snad ani není možný, v popisu šatů prostě slyšíma Adu :D však at si přivydělá, aspoň rozšíří řady nositelných věcí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.7.11 15:20

Markrom: Kdybych bývala věděla, že to, jak chodím oblečená po ulici, je DÍLO, které podléhá kritice kritiků, která bude zveřejněna ve sdělovacích prostředcích, tak bych se tomu věnovala s onačejším zápalem, a každé ráno preventivně uspořádala vernisáž. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.7.11 15:32

Arry, způsob popisu šatů vypadá na Adu. I ta osoba v plesových šatech by mohla být Ada, nebo z Adího příbuzenstva. Buď jak buď, o obou kouskách předváděných starší modelkou bych uvažovala, kdyby byly z jiného materiálu… škoda.

DanielaS
5287 příspěvků 28.7.11 15:47

Ada by NIKDY nepouzila vyrazy jako platenko nebo nepodsivkovane sako!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.7.11 15:53

Je to možné, že někdo fotí s dvojčetem toho, co se na netu vyskytuje jako oficiální tvář Ady;o)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.7.11 16:17

DanieloS, to je maskovací výrazivo :-)! A nebo důmyslná blamáž? A nebo klonování? A nebo náhoda? A nebo mimozemšťani?"-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.7.11 16:27

…a co na to Jan Tleskač???

Peklo se mi líbí, čtu vše od Ady lačně a s radostí… začala jsem si taky na všechny ty nešvary dávat větší pozor, takže: MP mě dělá lepší:-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.7.11 16:50

Velryba grónská - proč sem tedy chodíte???

Kdyby každý ráno trochu promyslel, v čem půjde mezi lidi, možná by na ulicích bylo líp..
A možná si lidi při pohledu na vás řeknou: No..to je teda dílo, jak ta se oblékla..! :-D

Nic ve zlém, neberte to osobně…

Ale fotit na ulici lidi může každý. Milosrdné je, rozmazat jim obličej, aby nebyli poznat. Pak je to jen o oblečení, ne o nich.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.7.11 17:29

Markrom: Proč sem chodím? 1. Protože je zajímavé zjistit názory jiných lidí. 2. Protože kromě toho, co mi vadí, je zde 90 % toho, co mě zajímá. A co se týče focení na ulici, je spousta i jiných věcí, které se smí, a přitom nejsou tak úplně slušné. Záleží na každém, kam si posadí svoji hranici slušnosti. Vychovávat nikoho nehodlám, ale svůj názor snad říct můžu, ne? Ať si obleču co chci, vždycky se najde někdo, kdo řekne „Jak ta se teda oblékla!“ (viz zkušenosti elegantně oblečených). Počítám s tím, že se nebudu líbit všem, to je normální. Ale to, že si mě někdo bez mého vědomí vyfotí, rozpitvá mě do detailu a předhodí veřejnosti, s tím jsem zatím nepočítala. Takže sem chodím 3. proto, abych viděla, kam se to posune dál.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.7.11 20:55

Velryba Gronska: jasně, to beru. Ale..pokud vyjdete na veřejnou ulici, stáváte se veřejnou osobou. Tak jako vy máte právo se obléknout jak chcete (špatný vkus trestný není) tak mám právo já mít na to svůj názor.
Určitě máte pravdu, že každému se všechno nelíbí.
ALE tady přece nejde a priori o to, co se komu jenom líbí nebo nelíbí, tedy o pouze subjektivní měřítko. Já nemám ráda modrou a přesto nekritizuji ty, co se do modré oblékají. Tady se hodnotí obecný vkus. A to je jako se společenskými pravidly. Prostě jsou daná. Jde spíše o vhodnost, kultivovanost, přijatelnost. A to je přece jasně rozlišitelné - viz dnešní Antiinspirace.
Pokud někdo takhle vyjde mezi lidi, asi se za sebe nestydí. A tím se přece zveřejňuje sám. Já nevím, jak vy, ale já se denně oblékám tak, abych se za sebe nestyděla.
Upřímně..Jsem přesvědčená, že MP jsou úžasné stránky právě proto, že si na nic nehrají, že nazývají věci pravými jmény. Možná je to drsné, ale je to provedeno fér. pokud jsou rozmazány obličeje.
A pokud někdo pověsí své fotky na veřejné stránky, mohou být tyto fotky komentovány.
Myslím, že Ada má právní stránku dobře zmáknutou.
Ukázaná platí - jedna fotka osvětlí a zdokumentuje mnohem víc než sebebohatší slovní popis.
A kdyby vás někdo vyfotil a tady zveřejnil jak další z kuriozit, vždycky můžete tvrdit, že to nejste vy, obličej tam nebude.
Já osobně to ale neriskuji a každé ráno si rozmýšlím, co si obléknu. Co kdyby… ;-) :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.7.11 20:59

Jen dodatek: cituji:(viz zkušenosti elegantně oblečených) - máma mi vždycky říkala, že je lepší být lépe oblečená mezi hůře oblečenými, než naopak.
Ten pokřivený opak mám zřejmě ještě nějak zakódovaný z dob budování socialistického ráje, kdy montérky byly znakem „slušných“ lidí a každý, kdo se oblékal lépe než šedá masa, byl potencionálně podezřelý a nebezpečný socializmu. Protože vybočoval z jednotvárného davu.
Tohle bychom rozhodně měli v sobě odbourat :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.7.11 21:19

Spíš si myslím, že anonymita je krásná věc. Dodává autorovi kuráž říkat věci, co by normálně neřekl. Myslím, že anonymní jsi autorko ze strachu, protože s odhalenou identitou bys skutečně musela čelit kritice, musela by jí čelit tvoje skutečná osobnost. Lidé by tě poznávali na ulici, tvoji známí by četli, jaké jedy píšeš. Musela by sis za svým názorem stát a unést kritiku. Tvoje články a komentáře by se psali k tvé osobě jako do trestního rejstříku… nesmazatelně. Myslím si, že anonymita je tady zbabělá. Ukaž, že máš koule a něco s tím udělej :-)

Ada Pekelná
973 příspěvků 28.7.11 22:04

Vadilo by mi, kdyby mě lidé poznávali na ulici, nemohla bych nenápadně fotit. Zbytek jsou vcelku žblebty.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.7.11 22:18

K těm fotkám s rozmazaným obličejem - ony taky nevyřeší všechno. Jsem si jistá, že svoje kamarády, rodinu a ostatní lidi, s kterými jsem často ve styku bych poznala bezpečně i takto. Podle postavy, vlasů, oblečení, atd. Dokonce bych si troufala tvrdit, že poznám i některé vzdálenější známé, kteří jsou vizuálně něčím charakterističtí. Předpokládám, že spousta lidí by tedy poznala i mě, kdybych se tady nedejbože ocitla. Příjemné by mi to opravdu nebylo.
Vyvěšování a kritizování vyfocených lidí na netu je pro mě z morálního hlediska dost problematické, i kdyby to bylo stokrát legální.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.8.11 22:35

Ad Markrom: asi už stárnu, protože reagovat na nesmyslné slovní průjmy je pro mě čím dál obtížnější. Pamatuju si internet ještě z dob, kdy ho používali inteligentní lidé, a tak nějak ze setrvačnosti pořád předpokládám, že věc stačí vysvětlit jednou a je jasno. Takže s dovolením Vás od teď budu ignorovat, když dovolíte.

PaolkaH
83 příspěvků 27.6.12 15:34

Mám na to takovou svoji teorii, lidé Vás chtějí vidět, aby si pak v té své zakomplexované makovičce mohli říct: „Ona je hnusná jak pr,,, ta mě nemá co posuzovat a já můžu zase nosit holou půlku prdele a botasky k sukni.“ O ničem jiném to není. A ty psychožvásty mě ukrutně rozčilují, kor když vím, jak dovedou být lidé v komunikaci hrubí a neomalení a schovávají svoji snahu Vás nějakým způsobem urazit za „upřímnost“ a tohle dělá většina lidí!!! Nehledě na to, že v ČR se vůůůbec nekritizuje.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek