Nuda v trekovkách

29.07.10 | autor Ada

*

Po městečku ještě vesničku - a jednu cérečku jako malovanou! Esenci totální nudy a zoufalství čekající na zastávce na autobus zachytila jedna čtenářka. Z těch šatů nejsem zrovna dvakrát nadšená, ale s trochou invence by se i na takový jednoduchý oděv s nepříliš epesním vzorem dalo koukat. Jenže to by chtělo pěknou kabelku, ne černou hadrovou, kterou měli v pojízdné prodejně, nesměla by z toho čumět podprsenka, nesmělo by se kašlat na doplňky a HLAVNĚ - však vy víte co...

Foto: Pink_cicinka

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.7.10 07:55

Nazvala bych to spíše Nuda s Adou - jsi jak zasekunutá deska a pořád se opakuješ. Vážně to začíná být nuda. Nic lepšího tam nemáš?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.7.10 08:08

Vy děláte, jak kdyby to tady byla povinná četba :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.7.10 08:09

K.K - vážně si myslíš, že nejde rozeznat příspěvky od stejné osoby? Konec konců, někdo ti drží u hlavy pistoli a nutí tě to tady číst?

Naopak - pokles návštěvnosti by mohl zapříčínit, aby zhynul web, který ti šlape na kuří oka. Mimochodem - ta je dobrá řešit pedikůrou. A překvapivě, jde řešit i kuří oka v psychice. Psychoterapie na to bývá dobrá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.7.10 08:15

Tyhle sandály by měli zakázat. Jak si to někdo může vzít a ještě navíc k šatům? Žabky by proti tomu byly zlatý.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.7.10 08:19

Holky, myslím, že jste moc přísné. Mně jako klukovi na té slečně na fotce vůbec nic nevadí. Neříkám, že je přímo můj typ, ale co se týče oblečení, tak bych neměl problém jít s takhle nadesignovanou holkou na rande.

Ne nadarmo se říká, že se ženy módí hlavně proto, aby se líbily ostatním ženám. Chlapům je to víceméně šumák :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.7.10 08:39

Moc přísné? :-) Nevěřím, že se chlapi zajímají primárně o naši úžasnou osobnost :-))) Kdyby vedle téhle slečny stála jiná (stylová, upravená = lepší), pochybuju že bys jí (šmudle) dal přednost.
PS: Jak můžeš slovo design v souvislosti s touto slečnou vůbec vypustit z úst?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.7.10 08:54

„Chlapům je to víceméně šumák :-)
to je bohužel v mnoha případech smutná pravda :(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.7.10 09:21

Zas tak šumák ne, protože je sakra rozdíl jak se přítel na mě dívá když jdu v kraťasech a trekovách a když si vezmu šaty a boty na podpatku :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.7.10 09:27

Na doporučení pekelníků jsem si po naší dědině vzala místo trekovek (hudáčovy kultovní sandály) kožené gladiátorko-kristusky. Rozbila jsem si hubu a dvakrát málem. Dělají nám totiž kanalizaci. A zas taková borka jako moje babička, která jde k autobusu v gumákách, tam se přezuje do lodiček a gumáky ukryje do křoví, zase nejsem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.7.10 09:33

K.K.: Tybláho představa že píšu podobný koment na všechny nudné blogy, které jsem kdy potkala, tak si budu muset vzít neplacený volno… No, ale každej máme svoji zábavu, žejo.

Ad článek: nejsmutnější je na tom to, že i v pojízdné prodejně by se jistě daly najít nějaké slušivější kousky a o možnosti doladěných bot nemluvě… zcela zbytečné peklo…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.7.10 09:53

Holt, každý není módní Guru.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.7.10 10:03

Na vesnici je to ještě dobrý… (ne, i tam jsou dobře odívaní lidé, ovšem v některých vesničkách je to především o praktičnosti - třeba ty sandále…)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.7.10 11:02

vesnicka klasika…

Rad bych clanek o klukach s trickem bez rukavu s oranzovym lemem okolo rukavu a piskovejch nebo sedejch kratasech!! :)

A jak psal David v komentari u jednoho z predchozich clanku, hodte sem obcas clanek i o panech posim :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.7.10 11:27

Takže ty šaty jsou pro slečnu naprosto nevhodné.Úzká ramínka zbytečně upozorňují na silnější paže a vytvářejí dojem ramen tipu Rambo. Ty fialové kruhové fleky přidávají objem a působí jako zabarvení po špatném vyprání. Boty jsou katastrofa, takové se nosí snad jen do lesa. Kabelka neladí ani stylově ani barevně. No a to ramínko fuj tajbl. Prosím více článků na téma: takhle by to nešlo milé dámy. Klidně houšť a větší kapky


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.7.10 11:36

Co si budeme povídat, je to taková klasika.
Spíš je mi líto chlapců a mužů, že kromě tohohle typu sandálů a pak takových těch důchodcovských kožených, moc na výběr nemaj. A žabky nejsou boty, proboha.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.7.10 11:55

Ty boty vypadají jako kopyto. Pokud muž řekne, že mu to je jedno, může to znamenat dvě věci a) opravdu je mu to volný, anebo b) volná je mu takhle oblečená holka. Já se obávám víc možnosti b) a ta samé holka v přitažlivějších botách téhle kopytnítnici vypálí rybník a ta si bude někde v koutku stěžovat, jak je ten svět nefér a nemůže najít kluka… Ještě tu vidím jednu ironickou perličku na závěr, určitě si slečna při koupi šatů představovala, kdovíjak nejsou vílí a éterické. No tak z ní je „víla“ s rambo rameny a kopytem:(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.7.10 12:10

N-E-Š-T-Ě-S-T-Í!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.7.10 12:12

Přidávám se k michymu, taky bych uvítal článek o „klukach s trickem bez rukavu s oranzovym lemem okolo rukavu a piskovejch nebo sedejch kratasech!!“. A rovnou by se k tomu mohlo přidat veškeré oblečení s dračím tetováním a tak podobně.

Mně je z toho vždycky tak smutno.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.7.10 12:18

Milé pekelnice, milá Ado,
jsem ráda, že jsem konečně našla někoho, kdo má na věc podobný názor. Zejména proto, že dneska se nosí především „pohodlí“ a je skoro jedno, jak v tom člověk vypadá..

Magda Vašáryová (ano, ta z postřižin, nicméně za dob své politické kariéry) napsala malou útlou knížečku, průvodce společenským chováním, kde se zaměřila právě na takovéto malé drobnosti, nikoliv na prostírání, nebo kdo má vcházet do dveří jako první.. V jedné kapitolce píše třeba o tom, jak podle bot bezpečně poznáte čecha, v další horuje pro to, aby se do měst vrátila česká móda, a ne aby (zejména v zimě) chodili všichni jako kdyby si odskočili z horské tůry..

Nevím jestli ji znáte (tu knihu samozřejmě), podivuhodně se však shoduje s mými/vašimi/našimi názory na to, jak by to tedy mělo/mohlo vypadat.. A za odvahu vše veřejně prezentovat zasloužíte metál..

Dalšímu lovu zdar!

Ada Pekelná
973 příspěvků 29.7.10 12:47

Knížku neznám, ale dík za tip, seženu si ji.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.7.10 12:51

georgina: ač tě to možná překvapí, existují skutečně muži, kterým taková bota na ženské noze nevadí a dokonce jim je jedno. a pokud se mám denně prodírat rozkopanou prahou (což se mi děje minimálně na cestě do a z práce), taky si raděj vezmu trekový sandál, než lodičky.

Pertinacia
25 příspěvků 18.12.16 20:22

Falešné dilema. Existují i jiné typy bot.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.7.10 13:24

Mě osobně lehce děsí i takovéto šaty, zvlášť právě na takovéhle slečně, které se to nechutně roztahuje po zadku. No a sandály to už je klasika…Mimochodem jsem ráda, že tu existuje takový web. Kdykoliv čtu vaše články jen přikyvuju hlavou a občas mě zachvátí smích. Ať už z příšerných fotek(které jsou ale možná spíš k pláči) nebo z tvých komentářu a vtipných slovíček(ekl hnusná, hacafrak, pičičmunda)

Mě osobně by také zajímal váš názor na jedny z nejoblíbenějších(ne však mnou) obchodů:New Yorker a ,,céáčko"


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.7.10 13:25

Jetě jsem zapomněla dodat důležitou věc:Jedny z nejoblíbenějších ČESKÝCH obchodů


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.7.10 13:47

clem: Ne nepřekvapujete mě ničím, kromě toho, že když se mi nelíbí trekáče k šatům, tak si o mě hned myslíte, že nosím lodičky vždy a všude:D jako kdyby neexistovalo nic mezi.
Náhodou, taky trekové sandály mám a nosím docela často. Naposledy jsem v nich byla k vidění na Pálavě;) Lodičky naopak nerada, i když uznávám, že po tanečních mě nic a nikdo neomlouvá, že v nich neumím chodit. Ještě v loni touhle dobou, jsem řešila dilema, jestli je vzít či nevzít k sukni, v hlavě dva hlasy „vypadá to divně a ošklivě“ a „co jiného, vždyť to tak nosí všichni, tak je to v pohodě ne?“ s pocitem úlevy, že ta divná nejsem já, posílám teď ten druhý hlas k vodě. ws
Spíš překvapím já vás, když řeknu mému muži trekový sandál doslova nevadí a je mu to jedno. Ale když si vezmu balerínky nebo sandále vhodné k šatům, tak mi je upřímně pochválí. A když si vezmu jednou za uherský rok dokonce lodičky, tak mu září oči jak na prvním rande.

A o tom to je. Taky se nestravuju výhradně bio a v Cáfé Imperial, nemám na to. Ale přece kvůli tomu nebudu chodit po netu a navážet se v diskuzi do všech kritik nezdravého a nekvalitného jídla, můžu jim dát akorát za pravdu a pak si stejně ten smažák dám, protože mi z nabídky hospod přijde ještě jako to nejpřijatelnější (maso nejim a palačinky se nenajim) ale fakt se ho nebudu zastávat někde do krve, tolik na něm nelpím.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.7.10 14:08

Tenhle web navštěvuji často a ráda, jen tak dál!

Jen bych chtěla říct, že momentálně žiju v jedné jihoevropské zemi (kde je kolem 35°C 4 měsíce v roce) a fenomén trekové sandály je tu bohužel hlavně u studentek nahrazen trekovými teniskami…ano v tom vedru…a aby toho nebylo málo tak nej kalhoty jsou pro všechny holky pod 25 let samozřejmě džíny! No a já mám na sobě volné kratší šaty a kožené pásovky a ještě než dojdu ráno do práce tak jsem zpocená až na zadku.

Takže nezoufejte, česká kultura, a móda především, je velice svérázná, ale nejsme jediní a může být hůř =)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.7.10 14:52

georgina: já jsem pouze chtěla vyzdvihnout, že třeba v tuhle chvíli jít po praze na podpatcích moc příjemné není a že jsou okamžiky (když mám kličkovat rozkopanou ulicí), kdy si ty trekáče do města ráda vezmu. podle mě nejsme ve při :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.7.10 16:36

saty sa dnes velmi nevidia, takze slecna ma bod, no sto minusovych za topanky. ach jaj…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.7.10 20:10

Ada: Články máš pěkně napsané, když si někdo myslí, že používáš stejná slova či co, tak je asi dost hloupý, nebo nikdy nečetl víc knih od stejného autora.. potom by asi pochopil, že každý člověk má svůj slovník. Jinak si myslím, že by si v pekle zasloužili být i muži, protože to, co vidíme na ulicích, je HRŮZA!!

Warholette: cituji ,, saty sa dnes velmi nevidia, takze slecna ma bod,.. ,, to myslíš vážně???!! Jestli sis nevšimla, tak už od minulého roku můžeme vidět plné ulice slečen v šatech.. mimochodem, tohle je spíše hadra na prach, ohledně bot s tebou souhlasím.

Adam: Nechci si představit tebe.

Pity-pity-pá: Po knize se určitě podívám, děkuji za tip.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.7.10 21:38

Draha Ado :) Narazila jsem tebe jako asi mnoho dalsich dik omlazku, coz je za poslednich par let jedine, co jsem tam nasla opravdu zajimaveho :) Mluvis mi naprosto z duse, uz jsem vubec nedoufala, ze v Cechach nekdo napise to, co si uz dlouho myslim, je to silena frustrace z toho, jak vsichni nekriticky prebiraji medialni sablony a vyprodejove „modely“.

Co se tyce slecny na fotce, to je jeste celkem cajicek :) Jsou i mnohem horsi priklady, kdy se s podobnou postavickou radostne vsoukaji do tricek o tri cisla mensich a vsem na odiv ukazuji speky :) Docela cestuju a nikde nemaji takove panoptikum hruzy jako u nas. Pritom kdyz jsem byla nedavno na Slovensku, byla jsem prijemne prekvapena tim, ze zeny tam vypadaji i pri stejne, nebo spis nizsi urovni prijmu porad jako Zeny s velkym Z. Vubec mi prijde, ze cim dal na vychod, tim vic zenskosti si jeste dovedou uchovat.

Drzim palce a tesim se na dalsi ulovky :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.7.10 01:53

Georgina: Taky nechápu, proč si někdo myslí, že si vezmeš buď odporný trekáče nebo rovnou lodičky. Na výběr je asi tak 10 milionů různých bot a např. baleríny jsou levné, pohodlné a nikoho neurazí. A ano - my (co je nosíme) jsme tak dokonalé, že to v nich zvládnem i v rozkopané Praze ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.7.10 13:13

Na tý holce je všechno špatně - od účesu, přes obezitu až k tomu oblečení. Být chlap, tak si ji tam u té ulice možná i spletu se šlapkou…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.10 07:49

Ahhhh.konecne to nekdo napsal ! Tyhle trekovky ma v lete snad 90 % Cechu.A tahle kombinace s kytkovanejma satickama, ano, to je ta z tech nejhorsich…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.1.11 22:55

Zajímalo by mě, jak slečna k těm šatům přišla, pokud je teda neskladovala pěkných pár let doma:D Tyhle šatky jsem totiž nosila asi tak sedmé třídě:):D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.1.11 22:55

Musím k tomu dodat, že teď jsem na VŠ…takže docela dávná doba:D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.2.11 18:14

Tady už chybí jedině ponožky do těch parádních sandálků a je to dokonalost nad všechny dokonalosti! :-!

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Témata článku

Blbnutí z tepla

Autor: Ada

Původně jsem chtěla napsat článek o kalhotách s obrázky, jako byl... Celý článek

Tanga Jitky Čvančarové

Autor: Ada

Jitka Čvančarová, jedna z hvězd nového seriálu Dokonalý svět,... Celý článek