Peklo na nohách

05.07.10 | autor Ada

*

"Proč to nosíš do města, když je to určený k vodě?" ptám se tuhle své známé, kterou do pekla nefotím jen proto, že nejsem taková hyena.

"Aby se nohy přes léto provětraly a odpočinuly si!" odzbrojila mě.

Takže, milí žabičkáři, v těch placičkách se dvěma řemínky noha neodpočívá, naopak, maká jako divá a snaží se to nějak přežít. Protože v žabkách nemá žádnou oporu, svaly a šlachy jsou namáhány mnohem víc a úpí také klenba. Koledujete si tak o záněty, zkřivené prsty (které se musí mermomocí držet toho jednoho pásečku), zborcenou klenbu, natažené svaly nebo aspoň o pořádnou bolest. A když ne hned teď, vrátí se vám to někdy v budoucnu i s úroky.

Chůze v žabkách není žádný odpočinek, při němž si nožička užívá přirozeného chození (poněvadž je to skoro jako naboso, že!), spíš naopak. Proto by žabky měly zůstat tam, kam jsou určeny - totiž na pláž, kde je můžete rychle obout a popoběhnout v nich z vody na deku, aniž byste si něco vrazili do nohy. Na celodenní chození jsou nebezpečné a mezi lidmi, již jsou zvyklí se slušně oblékat, jsou považovány i za velké faux pas. Neměly by se proto nosit ani do práce, nepracujete-li zrovna někde u bazénu.

Asi nemusím zdůrazňovat, že zvlášť nebezpečné jsou žabky a jiná placatá obuv pro děti a dospívající, kteří je bohužel nosí nejčastěji. Když už děti otravují, že chtějí žabky, kupte jim aspoň nějaké se širšími řemínky a vyšší podrážkou s tvarovanou stélkou. Flitry si tam můžou dolepit samy.

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.7.10 18:02

Zajímavé je, že žabky nosí celá Brazílie (od dětí po stařečky) po celý život, vidím je na nohách stále více lidí ve „vyspělém“ západním světě, na který se evidentně ve svých článcích odvoláváte (a nenosí je bezďáci, ale většinou vymazlený mladý miciny během dne ve městě). Zrovna v pátek jsem si všimnul, že značka GAP navázala spolupráci s Havaianas a prodává ve svých obchodech tyto žabky.

TheresaOva
1 příspěvek 20.11.12 10:14

V Brazílii stejně jako u nás jsou lidé, kteří se umějí a neumějí oblékat. V ekonomicky silnějších sociálních vrstvách, kde lidé více přemýšlejí nad tím, jaké oblečení pro jakou příležitost zvolit, jsou žabky mimo pláž TABU. Navíc Havaianas jsou „dražším“ módním hitem hlavně tady u nás v Evropě, než v Brazílii.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.7.10 18:22

Mně tyhle botičky s tenoučkou podrážkou, nejen žabky, ale i pantoflíčky a sandálky, ve kterých je chodidlo vzdáleno 2mm od silnice, přijdou … nečisté.
Nevím proč, prostě ve městě, na chodnících plných vajglů a špíny, kousek od autosrád, v metru, tramvaji, autobuse, to ve mě vyvolávává pocit špíny, ve které se nositelka rochní.
Prostě buranské a nečisté.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.7.10 18:56

Já žabky a podobné sporé nazouváky nemám ráda, protože mi v nich noha přijde nechráněná. Vždyť člověk jde vlastně téměř naboso. Žabky mi máti koupila jako malé a odmítla jsem je nosit, protože mě ten pásek strašně tlačil a dřel mezi prsty a celkově mi na nohou nedržely. Koupím si raději boty, které mi na nohou budou držet a poskytnou jim alespoň nějakou oporu a ochranu, i kdyby to měly být trekové páskovky :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.10 00:38

A co si mám potom jako chlap vzít, když jdu někam na chvíli do města? Přijde mi, že pořádné a hlavně nějaké hezké sandály pomalu nejdou sehnat…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.10 01:11

tak jako jsou žabky a žabky. zrovna ty, co má slečna na noze, vypadají na tu úplně nejnižší třídu s umělou hmotou mezi prstama, který fakt pohodlný (a hezký) nejsou a můžou udělat mezi prstama neplechu.
ale spíše mě tady zaráží, jak autorka vynáší soudy o tom, co se kam nosí a nenosí. pokud trochu cestuje po světě, což povědomí o módě dost pomůže (časopisy a internet nejsou jediné zdroje), tak by mohla vědět, že žabka = plážovka už je dávno přežitek a to i u národů módou vyhlášených.

Ada Pekelná
973 příspěvků 6.7.10 10:27

Jack: tvůj komentář jsem nějak nepochopila. Jako že žabky už na pláži nejsou v módě či co? A s článkem to souvisí jak?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.10 11:28

Jaky je rozdil mezi meziprstaky, ktery doporucujes v jednom clanku - http://modnipeklo.cz/…iprstaky.jpg - a zabkami, ktere jsou tady kritizovany.

Chapu, ze bude asi rozdil v kvalite, ale nejsou ty meziprstaky taky zabky?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.10 12:52

dcerka mé známé si pěkně v žabkách potloukla nohy. Asi šunt první kategorie, kterému nedržel ten pásek mezi prsty a když holčina brkla, pásek rupnul. Klika, že si malá nezlámala prsty.
Sama nosím žabáky jen v prostorách bazénu a bolí mě z nich nohy…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.10 14:50

Ada: tak ještě jednou a polopatě pro pomalejší … tvrdit v dnešní době, že žabka je pouze plážovka (tj. bota patřící jen a pouze na pláž;) je značně omezené a pokud bys vycestovala, tak bys viděla, že i módou vyhlášenější národy už to tak nevnímají.
jenže to si taky člověk nesmí pod pojmem žabka představit jen nepohodlné placky za dvacku.

Ada Pekelná
973 příspěvků 6.7.10 15:24

Tak ses pochlubil, že cestuješ, je dobře, že to víme… a ano, žabky jsou boty na krátkodobé použití v terénu, pro nějž jsou určeny, tzn. okolí bazénu nebo pláž. Výjimku mohou tvořit meziprsťáky udělané tak, aby co nejméně ničily nohu (širší a jinak upevněné pásky, které lépe drží nohu, silnější podrážka, stélka tvarovaná tak, aby podpírala klenbu, kvalitní mateirál), ty se ovšem zase nehodí na pláž, protože třeba kožené botě vlhko nesvědčí. Žabka v podobě tenké placičky se dvěma provázky (ať už gumové nebo z jiného materiálu), která je popisována a vyobrazena v článku, se na běžné chození nehodí. Ale u nás vídám na ulicích obvykle tohle, kvalitní „žabky“ si tady málokdo koupí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.10 17:56

Ono pokud ti jde o zdraví nohy, musíš kritizovat i veškeré „módní“ boty s podpatkem větším než 5 cm, veškeré jehly, platformy i ploché kecky. Nicméně i žabky (nikoli ty k bazénu, ale jako typ boty) vyrábí i firmy jako Scholl a Rieker.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.10 20:19

Bude i nějakej článek, kde budou například další české nebo zahraniční zdroje o módě a oblečení, které jsou kvalitní a čitelné?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.7.10 09:24

Souhlasím, já bych si to jinam než na pláž taky nevzala, nepohodlný to je, dře to mezi prstama, noha z toho vypadává. Plus včera jsem viděla paní, které ty žabky „seděly“ tak, že jí kus nohy přečuhoval na chodník, ale ne že by jí byly malý, prostě byly natočený do nepřirozenýho úhlu. Fakt lahoda.
Na druhý straně teď zrovna sháním boty na chození po městě, a sehnat něco jinýho než žabky, balerinky, kecky nebo trekový sandály je snad nemožný. Tak by mě fakt zajímalo, jak se sama vyhnu módnímu peklu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.7.10 09:33

Sama s tema zabkama nevim… nektere jsou moc pekne a pohodlne (mam jedny takove kozene od Tamarisu), ale jine jsou fakt priserne, netvarovane a jen k bazenu (takove ty celoplastove, co byvaji casto jako priloha v casopise a tak). Do prace je to trochu problem, preci jen to je takove dost „casual“. Mne jako peklo prijde hlavne to, kdyz jinak celkem ok oblecena slecna ma prave takove ty lacine plastove a evidentne miri do prace (ted je toho poranu vzdy plne metro).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.7.10 20:25

Mno musim říct, že já žabky mám. Černý, kožený, s klenbou za 1700,– a chodí se mi v nich dobře ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.7.10 13:53

Já teda „žabka“ říkám všemu co má trojbodý pásek spojující se mezi palcem a ukazováčkem. To je přece typ boty, ne?
To jestli je z plastu nebo kvalitnějšího materiálu je věc druhá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.10 00:29

Autorka má pravdu, žabky sú ortopedická katastrofa a najviac nečistá na chodenie po meste, kde zozbierate na svoju pokožku všetky pľuvance… :-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.1.11 20:38

ona není žabka jako žabka. Taky v létě hodně nosím „žabky“ - ovšem ne gumové, ale buď indické z buvolí kůže s pásečkem přes palec (bohužel v Evropě k nesehnání, jenom laciné napodobeniny, i když z indických obchodů. Tyhle mám ze Singapuru.) nebo i „evropské“. Nejradši mám kožené, s dobře tvarovanou ne-gumovou podrážkou, ve kterých se noha neviklá a kotník netrpí. Ano, i taková „žabky“ se dají sehnat


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.1.11 14:00

Pryč s žabkami! Upálit! Fuj, fuj, fuj, mně se tak nelíbí!!:o))) (Samozřejmě na ulicích. U bazénu mi nevadí.)

Nevím, proč si Evropani myslím, že když v tom můžou chodit Čínanky, ta my taky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.7.11 08:59

První téma v Módním pekle, se kterým úplně nesouhlasím.
V létě se nemohu vyzout zrovna z žabek - nebyly nejlevnější - ale něco tak pohodlného na pobíhání po městě jsem v životě neměla. Původně jsem si je také koupila pouze na pláž, ovšem po zjištění jejich kvalit (podle mě mají nějak zdravotně řešenou podrážku z výborného anti-shock materiálu) je využívám i pro náročné pochody.
Jinak nosím v létě balerinky, vyšší páskové na podpadku, atd…, ale bohužel se z hlediska únavy nohou a zad na konci pohybově náročnějšího dne nic těmto žabkám nevyrovná. I vzhledově se mi celkem líbí, ale jde mi teď o jejich nesporné zdravotní kvality.
Tak to jen pro informaci, jak někdy zdánlivě primitivní boty můžou pěkně překvapit :-). A naopak - po vlastní špatné zkušenosti se třemi typy „zdravotních“ Schollek…

Jinak moc zdravím a díky za super články Módního pekla!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.11 11:21

je mi líto, ale žabek se musím zastat… vlastne se na ne tesím celou zimu, jak si je zase obuji, ale pozor, nesmí to být ty penove, ale pevné, jakoby sportovní zabky. jedny jedíne jsem sehnala letos jen u bati. Lecjaky ortoped má na zabky ruzny nazor, jsou taci, co rikaj vicemene to same, co autorka clanku, pak jsou ale studie, ktere rikaji presny opak. komu chcete verit je jen a jen vase vec, ale po vlastnich zkusenostech vim, ze v zabkach muzu chodit celý den, nic me z nich neboli, byla jsem v nich na čundru a byla jsem za ne dvecna, jelikoz jsem nemela zaparenou nohu, dokazu v nich lozit i po skalách, proste to s nimi umim… mozn ame za to ukamenujete, ale jsem presvedcena, ze jsou zdrave. nosím je uz 7 let v podstate celé léto a problemy s klenbou, nárty, nebo vubec s chodidly nemám žádné. pokud si nohy zeny neudrzuji v peknem stavu, jakoze maji zatvrdlou kuzi, plisen ci hnusne nepestovane nehty, jsou podle me zabky zapovezene 100% tak snad se autorka nezlobi, jen jsem chtela upozornit na to, ze i názory odborníku se ruzni. ostatne jako ve vsem!

katango
1356 příspěvků 2.8.11 12:13

Hedvika: jo, mám jedny žabky se silnější podešví a tvarovaným vnitřkem. Je to pohodlné a nohy nebolí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.11 12:32

Já bych botám v kvalitnějším provedení už neříkala „žabky“ protože to je opravdu označení jen pro ty gumové čvchtáky, i to v tom slově zní. Jaké je ale lepší slovo, nevím.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.11 12:44

ET, a proč v tom nemohou chodit Evropanky, když v tom mohou chodit Číňanky? To je předsudek rasový nebo politický? Pět prstů na nohou máme přece všichni.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.11 15:36

No, i kdyby žabky nebyly ortopedické zlo, tak celodenně a každodenně nechráněná ploska chodidla není pro nás, změkčilé Evropany žijící z velké části v městských ulicích, to pravé ořechové.
V žabkách jsem kdysi prožila celé krásné, dlouhé léto mezi maturitou a prvákem na vysoké. Bylo to skvělé - když jsem šla lesem, každou chvíli jsem je zula a ráchala si nohy v polštářích mechu, ve městě jsem si u každé kašny vyhrnula nohavice a (bez bot) si chodidla opláchla ve vodě a nic mě nebolelo a netrápilo. Protože jsem ale z Prahy, kde se na ulici zejména v horkých letních dnech hodně práší, nohy jsem i přes časté kachnění čisté neudržela… a jaké to bylo moje překvapení, když mi na podzim začaly na chodidlech růst bradavičky. Okamžitě jsem je začala ošetřovat Duofilmem, díky kterému mi intenzivně slezla kůže z velké části plosky, ale výrůstky se ukázaly být neobyčejně vitální. Zbavila jsem se jich až po dvou letech a desítkách vypalovacích zákroků a od té doby říkám žabkám kategorické NE ve všech případech kromě pláže, bazénu a domácích pantoflí.

katango
1356 příspěvků 2.8.11 15:39

Heleno, nejspíš jste si ty bradavice pořídila při ráchání nohou v kašnách.

Karolina
193 příspěvků 2.8.11 15:39

Helena: nezlobte se na mne, ale za vaše bradavice nemůžou žabky, ale fakt, že jste nohy ráchala kde jste mohla. Měla byste je i kdybyste mezi rácháním nosila sandále scholl.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.11 15:44

Karolína, Kantago: Je to možné - dokonce i celkem pravděpodobné. V 18 letech jsem nad tí vážně moc nepřemýšlela :)
Nicméně, kdybych neměla nohy permanentně zaprášené z ulic, tak by mě kašny nechávaly chladnou. Jsem prostě přesvědčená, že (hlavně ve městě) je na místě kůži chodidel chránit něčím efektivnějším, než jsou žabky.
Vizuálně mi pekelné nepřijdou - výhradně hygienicky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.11 16:07

Nevidím hygienický rozdíl mezi sandály naboso a žabkami naboso. Žabky, resp. boty s páskem mezi prsty, jsou pro mě jedinou zárukou, že se svou úzkou nohou a nízkým nártem neprojedu letními páskovými botami skrz a nebudu šlapat prsty po chodníku. Kvůli úzké noze si nemůžu vůbec kupovat na léto otevřené páskové boty na sebeméně zvýšeném podpatku, protože buď je vpředu moc velká díra nebo mám natlačené prsty až do pásků a dělají se mi na nich puchýře a otlaky. Všechny takové boty jsou mi totiž volné, takže nárt nezachytí žádný tlak a všechno odnesou prsty. Klasické pěnové žabky nosím jako domácí obuv ideální na tvrdé a studené podlahy (lamino, dlažba), v létě naboso, v zimě s ponožkami. Drží na noze líp než jakékoli pantofle (nezabiju se na schodech) a nikde netlačí. Teplotu si „nastavím“ sílou ponožek. Oni ti Japonci to mají zmáknuté už dávno. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.11 16:11

Velrybo, zkuste ten kožený brzdící polštářek do bot. Chválila jsem to už na fóru. Taky mám boty, kde mi dřív noha prolítla až na chodník, ale s tím polštářkem se v nich chodí skvěle.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.11 17:51

Já mám kožené černé žabky od Azelei, kromě střihu nemají aĺe s podobnýma žabkama na obrázku nic společného, pod patou jsou vysoké asi 3 cm a mají anatomicky tvarované stélku, přes nárt nastavitelný pásek, takže nazouvání jako žabky mají ale vskutečnosti jsou to sandály, však taky vyšly ve slevě na 700,–- nosím je už tři roky. S těma plackama z obrázku bych šla tak leda k popelnici s košem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.11 17:56

Rajha: Dík za radu, zkusím. Ale on je ten problém ještě taky v tom, že i kdybych tu nohu zavčas zarazila, aby neprojela skrz, tak mi pak v botě klechtá zprava doleva. Kdysi jsem si kupovala boty ze Snahy Brno, které byly užší, teď musím hledat a zkoušet a přijatelné jsou tak jedny z dvaceti. Poslední sandály na nízkém klínku jsem si koupila, i když mi byly volnější, protože se mi hrozně líbily, a protože mají právě ten čudlík mezi prsty, který nohu zarazí. Pochopitelně jsem si v nich zvrtla kotník. Ještě pajdám. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.11 18:00

To Helena, bradavice na nohou se mi objevily v deseti letech a nebyly to „bradavičky“, v podstatě celá moje přední část chodidla byla jedna velká bradavice. Maminka zavelela vydlabat a pan doktor s chirurgickou lžyčkou dlaba a dlabal - no fúj to byl pocit. nicméně bradavice udělaly válečnou poradu a rozhodly se že přestanou pro jistotu na jistou dobu expandovat a naopak se semknou ve středu mého chodidla a nechutného bolestivého útvaru, ve svém ležení kuly plány asi dalšího půl roku, když sestra přinesla od včelaře čerstvou propolisovou mast. Mazala jsem první večer, mazala jsem druhý večer a když jsem chtěla mazat třetí večer vypadl mi kelímek s mastí hrůzou z ruky - ONY TAM NEBYLY, šly pryč,opustily mě, ačkoliv jsme spolu strávily více než dva roky, vím, že to nebyl vyrovnaný vztah, ale aspoň jizvu mi mohly nechat na památku, ale oni ani to - no prostě tam kde byly před třemi dny bradavice byla nová, KRÁSNÁ, hladká bezvadná kůže. Doteď si to neumím vysvětlit, ale upozorňuji, že ta propolisová mastička nebyla lecjaká patlaninka z lékárny, byla to tuhá mast s barvou kalafuny. Tak nevím, jestli za to mohl kouzelný včelař, nebo bradavice už měly rozjednaného něco jiného s jiným chodidlem, každopádně vživotě se mi nic tak rychle nezahojilo a doteď to nechápu a i když je to dobrých 20 let, nevrátila se ani jedna, asi se mnou zkoncovaly nadrobro.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.11 18:12

Žabky nosím ráda a často, a v mých letech už by patrně nějaká újma na noze byla znát - po pomalu padesátiletým nošení :-)
No, nohy mám zcela v pořádku, klenbu téměř chrámovou :-) a jestli mám trochu zkřivený malíčky, tak jedině ze zavřenejch nepadnoucích botek z mládí… v životě jsem neměla zánět, o plísni nemluvě, nohy mě nebolej…
Fakt je, že teď dávám přednost koženejm s pokud možno trochu tvarovanou stélkou, ale to skutečně až v posledních pár letech. A ani takzvaně „do města“ je moc nenosím, to už musí bejt fakt hic na chcípnutí - nemám ráda, když jsou prsty u nohou vidět, nelíbí se mi to ani v otevřený špičce lodičky… ale na vycházku, na venčení psa, venku o víkendech - neznám nic lepšího. Hrozbám rozličnými poškozeními se můžu jen smát, o „hygieně“ nemluvě - to je dneska takovej problém si ty hnáty umejt, kdykoli vyvstane potřeba?!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.11 18:41

Moje fyzioterapeutka mi chválila nedávno klenbu a osvalení chodidel - prý „vy nosíte podpadky, že, to se hned pozná, ty co nosej podpatky maj v cajku plosku, jen ty šlachy trpjej, nejhorší je, když ženská chodí celý den v placatých keckách“ - čert vem šlachy na nohách, to radši budu každý den protahovat - Podpadky FOREVER


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.11 22:44

2 Soňa: zrovna pár dní buším do bradavice propolisem od včelaře, tak díky za povzbuzení :)
Píše se „podpaTky“…
A „čert vem šlachy na nohách“ - teď je Vám podle počtů z předposledního příspěvku tak 30, ale co budete dělat k stáru, až je fakt vezme čert?

Karoleenah
2322 příspěvků 3.8.11 01:32

Není podpatek jako podpatek, budiž má babička zářným příkladem - dobrých čtyřicet let nechodila snad v jiných botách než na podpatku, módní trendy následovala přes mrtvoly, takže když byly v módě jehly, měla ty nejužší a nejvyšší, když letěly špičaté boty, musela chodit po schodech bokem. No a pak se ucho utrhlo a v šedesáti letech jí museli vyměnit kloub v palci u nohy, kterej si tou parádou úplně zdevastovala.
Nicméně, mírný stabilní podpatek nohám určitě prospěje, teda určitě těm mým. Mám zborcenou klenbu do stran a už na preventivní prohlídce v deseti letech mi paní doktorka vysvětlila, že se mi to spraví, až začnu nosit boty na podpatku. I když tím asi nemyslela ty sandály na 12cm klínu, co jsem si tuhle pořídila, to by se asi vyvrátila. :))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.8.11 18:06

To IntheMiddle - jsem ráda, že jsem Vás povzbudila, ale prosím, neopravujte mi pravopisné chyby, já vím jak se píše podpatky, nehty i Česká republika, jen prostě občas spěchám a tak se vyskytne překlep, nebo hrubka, to když zrovna v té chvíli nepřemýšlím, co na dané slovo říkají Pravidla českého pravopisu, mimochodem celou svoji studijní kariéru jsem prolézala z gramatiky za 1. Myslím, si, že upozorňovat druhé na gramatické chyby v internetových diskusích (komu se to nestalo, že) je za a) zbytečné, b) neslušné - nebo si mám příště počíhat já na Vaši nějakou hrubku nebo překlep - jistě se vyskytne, budete se po tom cítit lépe, když Vás na ni upozorním?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.11 23:34

Tiež som názoru, že žabky sa nehodia do školy, do mesta alebo podobne. Teda pokial nie su nejak dozdobene. Ale klasicke žabky s gumenými pásmi sú vhodné akurát tak na plavareň či kupalisko.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.11 23:42

Moje žabky jsou moje nejpohodlnější boty(jako jediné moje boty mají vyšší podrážku a tvarovanou stélku)..takže moje noha si v nich 100% odpočine (oproti balerinam, converskám a podobným plackám bez klenby)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.11 00:12

letos v UK jsem si všimla, že ženské dost často nosí žabky i k formálnímu pracovnímu oblečení, k dlouhým kalhotám a saku. Zvykla jsem si na jejich látkové baleríny bez podrážek (takové ty, co mají pružnost chemlonových bačkůrek po babičce), ale tohle mě docela zarazilo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.1.12 16:05

Rozhodně nesouhlasím se vším co je v tomto článku uvedeno. Nechci urážet, ale viděla někdy autorka opravdu kvalitní žabky? Asi ne co. Ty co mám já nejsou z nějaké umělé hmoty, ale jsou to opravdu kvalitní žabky ve kterých jsem u moře chodila na procházky kažký den.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.2.12 03:01

Nic naplat. Tento typ boty - resp. princip toho pásečku patřícího mezi palec a ukazovák - vznikl v Asii, jejíž obyvatelé jak známo vypadají a fungují trochu jinak než my Evropané. Takže například tato bota jim na noze pevně sedí a mohou v ní normálně chodit a běhat, aniž by si ji museli na noze nějak aktivně přidržovat. To evropská noha dělat musí, prsty musí mít vlastně neustále zatnuté a skrčené - čímž si prasí klenbu, prsty i vůbec celé nohy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.2.12 06:43

Zvláštní, do teď jsem si myslela, že Asiaté mají stejný počet kostí ve velmi podobném postavení jako Evropané… ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.12 21:04

No, ja mam teda „žabky“ od columbie, drží se mnou už 4 roky a neni to poznat, ale na plaž bych je nevzala, to by se zničily. Ale pevne doufám, že Ada nemyslí žabku jako žabku.

z_dediny
1128 příspěvků 20.11.12 11:08

Žabky se u nás na venkově objevily někdy v polovině šedesátých let. Nejprve to byly gumové vietnamky, pak naše žabky na pěnovce. Jako děti jsme v nich běhali celé léto, nikdy se nám nic nestalo, a to jsme opravdu nebyli peciválové, kteří se válejí u televize a cpou se brambůrky. Takže nebezpečné nebyly. A pro klenbu nohy byly lepší než jiná tehdy hojně používaná prázdninová obuv - jarmilky, protože nutily chodidlo pracovat. Dnes žabky nenosím, neumím si představit, že bych si je v obchodě naboso zkoušela. Bojím se, že bych chytila plíseň, protože dnešní prodavačky se bojí upozornit zákaznice, že mají zkoušet boty s ponožkou.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Témata článku

Dvě dámy v metru

Autor: Ada

Dvě zralé dámy, přistižené fotoaparátem bdělé čtenářky, jsou každá... Celý článek

Dáma v žabkách

Autor: Ada

Fotograf ze super.cz přistihl manžele Gottovy na nákupu. Tedy v... Celý článek