Slečno, páře se vám zástěra!

25.07.10 | autor Ada

*

Foto: čtenářka Marie

Jedna krásnější než druhá: slečna uprostřed zvolila bílý top v přesně padnoucí velikosti, slečna vlevo za ní tričko s vkusně roztrhanými zády a slečna vpravo černé silonkové legíny a oděv, který připomíná nemocničního andělíčka. Takhle to ještě jde, ale když si představím, že jí něco upadne a ona se bude muset sehnout...

Zaplaťpámbu aspoň nemají trekovky ani "neviditelná" silikonová ramínka a mají celkem slušně upravené vlasy.

A jestli se vám při bližším pohledu zdá to metro nějaké divné, přičtěte si bod za postřeh. Fotku mi zaslala čtenářka Marie, která se momentálně nachází v New Yorku. Některé pekelné výstřelky jsou české specifikum, ale některé, jak vidno, neznají hranice!

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.7.10 21:28

keby to boli Cesky/Slovenky, mozno by tie trekovky aj mali…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.7.10 22:55

S větou „Takhle to ještě jde..“ teda nesouhlasím, vďyť jí i neohnuté leze celá řiť.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.7.10 08:38

Ty dvě v bílým ještě celkem jdou ( i když tý úplně nalevo něco leze vzadu z trika, asi podprda?) Ale ta v černým je teda sííííííííla.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.7.10 09:43

Trička s rozpáranýma zádama jsou někdy fakt mimo. Spolužačka si ho kdysi v primě vzala do školy a byla leda tak pro smích maturantům (ti se jí smáli) a vůbec to není sexy.
Nemám ráda, když se někdo oblíkne, aby svět měl tu šanci poznat jeho řitní otvor. Ale díkybohu nejsou Češky a nevidíme jejich úžasné silikonové ramínka (to nosí mám pocit všechny, co nechtějí „aby byly vidět“). Aspoň mám odteďka jistotu, že všude je někdo tak trochu mimo vkus a nemusím oplakávat nevkus v pražských ulicích tak silně, „že je to jinde lepší“. Asi fakt není.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.7.10 09:48

Slečna v zástěře vypadá jako potencionální uchazečka o zaměstnání do béčkového bordelu na americkém předměstí. Oooops…

Ada Pekelná
973 příspěvků 26.7.10 10:56

Lidé bez vkusu jsou všude… I v Paříži. Jen se liší jejich poměr v populaci a styl, třeba v Americe jsou jako pohodlné oblečení „je mi jedno co mám na sobě“ hodně oblíbené teplákovky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.7.10 13:13

Tak si nějak myslím, že za případem těchto newyorkských slečen stojí stejná klamavá kampaň, která trvá už několik let i u nás - že nasoukáme-li svá faldíkovitá těla do upnutých oblečků a to, co odhalíme (a není vhodné toho odhalit málo, i kdybychom měly celulitidu i za ušima), máme pořádně opálené, vypadáme štíhleji a sexy. Za svá těla se nemusíme stydět!
To sice nemusíme, ale právě proto bychom si je neměli takto lacině degradovat.
Upřímně mnohem méně mě pobuřuje, když se někdo v takto mladém věku navleče do neforemných hader, která mu přidávají kila i věk, než když třeba docela štíhlá mladá děvčata s evidentně špatnou životosprávou narvou na sebe bokovky a uplé tričko se zařezanou podprsenkou a ukážou, že to jejich štíhlé tělíčko má na sobě nepatřičné válečky sádla. Byť do bronzova opálená.
Sádelko se musí umět nosit, anebo je prostě neukazovat.
Docela dost by mě zajímalo, jak vnímají takto se oblékající slečny muži a co je pro ně atraktivnější…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.7.10 13:20

pamatuju na totální módní pekla z práce v UK v létě 2004 - jednou nám na baru seděly tři slečny v neuvěřitelných topech, krátkých džínových minisukních, v leginách… to byl pohled pro bohy ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.7.10 18:17

Za pořádný zoom stojí i náušnice parádnice uprostřed. „Bambusové“ náušnice jsou v USA velkým hitem; některé slečny si rády připlatí i za vložení zlatého nápisu s jejich jménem vedoucím prostředkem kruhu/srdce.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.8.10 17:38

No to je hrůůůza…!!!! MYslíte, že ty slečny mají opravdu takové sebevědomí?!?! To je strašné!!!! :-/.. N.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.10 17:02

Prosím můžete v některém komentáři přiblížit, proč nemáte ráda legíny? Díky!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.10.10 15:20

ou shit ! tak to je síííla ta odhalená prdel ! :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.10.10 21:28

no já si občas chodím zvedat sebevědomí na www.peopleofwalmart.com a to je teprva peklo........ ;o)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.10 09:46

cizinko, co třeba to, že na leginy je potřeba mít vhodnou postavu a dobře je sladit ze zbytkem oblečení. Když si třeba stokilová matrona vezme k leginám (mimojiné špatné délky a ještě třeba lesklým) tílečko, kde jí leze bachor… a je úplně jedno, že je to in a trendy, je to prostě odporné.
no a kombinace úzké džínové mini a legin to už je kapitola sama pro sebe


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.10 12:01

Legíny jsou v pohodě, když je člověk bere podobně jako punčocháče. Legíny totiž navzdory rozšířenému přesvědčení NEJSOU KALHOTY.

  • Mně nepřijde nijak blbé, když si legíny oblíkne plnější žena. (Teda kromě legín bílých, ale ty nesluší snad ani těm hubeným).

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.10 12:30

Panenko, když si plnější žena vezme k leginám, které nejsou lesklé a nezkracují opticky postavu, slušnou tuniku, nebo top, co je alespoň do půlky zadku, tak proč ne, taky to tak dělám. Ale v UK jsem měla tu čest s módou (mnohdy i poloprůhledných) legin a tíleček (a k tomu ještě ideálně válenky) na slečnách, k jejichž postavě to opravdu nešlo.
S těmi bílými leginami souhlasím a ještě odpornější mi příjde, když je na nich kraječka nebo kamínky


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.10 15:01

Jo, taky občas vídám zajímavé věci :-)
Prostě jak legíny nekryjí půlky, je děs se na to dívat, i když má člověk pěknou postavu. I když někteří chlapi by se mnou možná nesouhlasili :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.10 11:22

To se přece ví, že čím tlustší a škaredější holka a křivější nohy, tím více to vystavuje na odiv. Asi to některé muže rajcuje. Slečny jsou prvoplánově z nižší společenské vrstvy, všechno je to o penězích a společenském potavení a vzdělání a prioritách. Ukazujte nám radši nádherné Pařížanky ze středních vstev a Italky z Milána( tím ale nemyslím přistěhovalkyně z Arábie a Afriky) nebo americké turistky v Paříži v teniskách- ať se máme čemu přiučit, opravdové eleganci, která si ale žádá určité konto!!!Hastroši jsou všude kolem nás. A proč mají všichni spotovní oblečení ve městě, protože elegantní vlněný městský kabát sojí 5-7 tisíc minimum a kozačky 2,5 až 3 tisíce- kdo na to má s podprůměrným platem, poté co zaplatí lichvářský nájem.Mě to neudivuje.Oblečení národa je dost dobrá sociální sonda.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.10 11:42

Já nosím leginy k dlouhým svetrům, které zas nejsou tak dlouhé, aby prošly za šaty. Je to pohodlné, a když si pod leginy (černé, nelesklé) vezmu punčocháče, i teplé. A když to přepášu nápadným páskem, vypadá to i stylově.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.1.11 23:22

ta to je perla!!!!moc se zde bavím,úžasné stránky,děkuji,děkuji.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.11 11:34

Slečna v černém je asi „nejlepší“ úlovek na tomhle webu ))) Ještě že i ty kalhotky má černý )))

MP Veronika
5 příspěvků 25.4.11 18:44

Teď mě tak napadlo…jak psala slečna výše o legínách a džínové mini…dá se vůbec úzká džínová mini k něčemu vzít nebo je to taky pasé? Myslím obecně, teď nemluvím o legínách..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.5.11 15:19

Strávila jsem prodloužený víkend v Paříži a mimo jiného jsem provedla několik drobných pozorování které vyústily v následující postřehy (postřehy, nikoliv absolutní pravdy které platí vždy a o všech Francouzkách na světě):

  • Francouzky zhusta nosí džíny, ale vždycky k nim mají košili, top nebo tuniku, sandálky a nějaký ten doplněk - nikdy tričko, trekové boty a batoh
  • Francouzky milují svoje vlasy - viděla jsem minimum razantních kadeřnických zásahů jako jsou trvalé, melíry, barvení a jakékoliv další vlasové experimenty, jen samé ležérně upravené a přirozeně vypadající vlasy v různých délkách
  • Francouzky nepropadly smrtícímu trendu úzké džíny+potištěný top+balerínky, takže můžete mít na sobě něco jiného a nepřipadat si jako mimoň
  • Francouzky vypadají nejlépe po padesátce - uvolněné, šik a s dávkou noblesy a jemného humoru zároveň - srovnávat s českými vrstevnicemi je nefér, pokud by to někoho napadlo
  • i když si Francouzka namísto pověstné prudké elegance vezme jen obyčejnou plátěnou sukni a tričko, pořád vypadá jako ženská, která o sobě ví že je ženská a nemá s tím problém
  • pro Francouzky je tabu laciná kvazi atraktivita (odbarvené a prodloužené blond vlasy, orvané bokovky s nápisem na zadku, flitrový top, gelové nehty, kšiltovka) - nepotkala jsem jedinou zástupkyni tohoto druhu, jejich absence si všiml dokonce i můj přítel a to už je co říct
  • Francouzky mají cit pro míru - když si obléknou ultrakrátké šortky, mají k tomu tričko s dlouhým rukávem nebo blejzr - ne tílko na ramínka nebo výstřih až na břicho

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.5.11 16:06

Přidala bych taky jednu zahraniční zkušenost, tentokrát od našich polských sousedů - zúčastnili jsme se tam velké rodinné oslavy. Z počtu cca 40 žen průměrného věku 55 let neměla ani jedna melír, většina měla polodlouhé vlasy (a když krátké, tak pěkného šmrncovního střihu - i staré paní hodně přes 70 let), všechny měly společenský oděv, vysoké podpatky, upravené nehty (fakt nikdo neměl gelovky!). A co mě taky překvapilo, žádná z žen neměla nijak viditelnou nadváhu.
Všichni pánové pak ve společenském a pivní pupky nechali doma…
Dalším překvapením bylo, že starší pánové při představování políbili ženě ruku. Já už jsem to tam sice zažila před několika lety, ovšem zdárně jsem na to zapomněla. Hnala jsem se s napřaženou pravicí jako správná soudružka a jaké bylo mé udivení, když mi pán ruku jemně uchopil, sklonil se a políbil …no, v tu chvíli jsem si připadala jak slon v porcelánu…:)
Zajímalo by mě tedy, kde se ty rozdíly vzaly. Zažili přece taky 40 let komunismu jako my, tudíž by se měli na co „vymlouvat“…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.5.11 16:30

Ošklivé káčátko: ne nadarmo se o Polácích říká, že je to národ zchudlé šlechty… napadlo mne k tomu že Polky jsou možná konzervativnějšího vzhledu kvůli silnému vlivu katolické církve, ale je to čistá spekulace… a pak také záleží v jaké společenské vrstvě se člověk pohybuje - i v té Paříži jsem viděla vuitonky k teplákám, ale to byly příslušnice etnických menšin, kterých je tam dost a mají slabší sociální postavení. Největší módní peklo jsem viděla v českém letadle - afektovanou sexíí blondýnu s kabelkou Vuiton, šátkem Vuiton, v džínách Lacoste (všechno viditelné značky), její přítel měl otrhanou bundu Dolce a Gabana se značkou přes celá záda. Říkám to nerada, ale jsme pořád východ.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.5.11 18:18

No vida: „Národ zchudlé šlechty“ - to jsem ještě neslyšela
(a možná to mnohé vysvětluje). Já si jen pamatatuju, jak mi kdysi dávno můj tatínek říkal: „Pamatuj si, že Polka bude třeba o hladu, aby měla na nové šaty“ - tenkrát nemohl pochopit, že si nejsem schopná koupit zimní kabát.....:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.5.11 19:54

neviem, ja mam zase skusenosti, ze Polky sa obliekaju ako šlapky, ale asi som nestretla tie spravne


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.5.11 22:02

No možná se to o Polácích říká jen u nás :), jinak něco velmi podobného o hladu a nových šatech jsem slyšela o národech bývalé Jugoslávie, už si nepamatuju zda šlo o Srby nebo Chorvaty, ale taky údajně musí být podle poslední módy i kdyby na chleba nebylo…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.5.11 22:39

Kdepak, Poláci mají úplně jinou mentalitu než my: my si zakládáme na svém plebejství, proto tolik načuřených reakci „budu si nosit co chci!“. Polky jsou výrazně ženštější než Češky - v dobrém i zlém. To líbání rukou si pamatuji, když jsem tam byla jako teenagerka s báglem: každý muž mi políbil ruku a v tramvaji mě pouštěli sednout: mladou, špinavou, sportovní… ale ženu. Ach jo!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.5.11 22:43

Ale na druhou stranu, nejen Polky hladoví kvůli šatům: moje maminka se seznámila s tátou na zájezdu do Maďarska, kde si za všechny forinty koupila svetřík, a na zpáteční cestě si sedla vedle mladíka, který vpůli cesty rozbalil housky a čabajku. Asi viděl, jak polyká sliny, nabídl jí, pak ji pozval do kina… a vzali se.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.5.11 00:28

k východu: nejsem puritán, ale mě deptají češky s výstřihem dobrý den kozy ven. Už to dávno není v módě a fakt se tak oblékají jen ty, co provozují nejstarší řemeslo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.5.11 07:48

Připadá mi, že drtivá většina špekatějších Češek zná jen dva extrémy - buď faldy pořádně obtáhnout do těsného oblečení a to co přeteče ven prostě nechat světu na odiv, nebo naopak všechno sádlo zabalit do neforemných vlajících stanů :(
Zlatou střední cestu, která se umí obléci přesně ke svojí postavě potkávám opravdu málokdy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.5.11 08:26

Renčo, on je trochu i problém v obchodech. Běžné velikosti nám bývají malé a ty XXL kolekce jsou prostě stany. A málokterá z nás ještě začne přemýšlet jak to nakombinovat, aby to nějak vypadalo. Mě tohle naučilo pár pobytů v Anglii. Až tam jsem totiž zjistila, že nemusím chodit v pytli, ale naopak si můžu vzít třeba přiléhavější halenku, ale s dobrým střihem a vzorem a vypadám pak štíhlejší. No a dalším problémem je soudnost… ta prostě chybí. Když nosí teenegerky bokovky nebo skiny, tak je přece ta prostorově výraznější musí mít taky. Je jedno, že to nesedí, ale je to trendy a uniforma zařazující do skupiny.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.5.11 08:34

ja viem, z to sem nepatri ale premenu m urobili peknu podla mna: http://ona.idnes.cz/…-/krasa.aspx?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.5.11 10:28

Sasa, hlavně na té fotce před jsou jasně vidět naše všeobecná česká peklíčka. kostky s kostkama a k tomu páskáče a levný topík s nepadnoucíma džínama


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.5.11 12:16

Musim bohuzel souhlasit s Dahllie - je to z velke casti problem obchodu a ceskeho trhu. O vikendu za mnou byli na navstevu rodice, a moje mama se strasne divila, ze tu uplne bezne existuji obchody (ne retezce) s krasnou a padnouci modou pro zeny zraleho veku. Tedy nikoli babky ve veku 70+, ani zeny do triceti. Tady se pocita i s normalni zenou! Moje matka ma typickou slovanskou figuru - stihly pas, ale velky zadek, vysky taky moc nepobrala (160 cm), je ji skoro padesat, ale porad je to smrncovni zena, nikdo by ji jeji vek nehadal. Jenze u nas holt problem s proporcemi pas-pozadi…Vybrala jsem ji jednoduche pouzdrove saty ke kolenum v cervene barve a s paskem, a pak jedny letni, tesne nad kolena, s puntiky a pruhovanym bolerkem…byla nadsena, v CR se proste clovek tohoto veku a postavy oblece fakt tezko:-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.5.11 12:36

Dahllie: no presne, ja som to postla aj do muz muze taky. Fakt sympaticky chlap, ale proste miesat vzorovane so vzorovanym - vyzera to potom ako dva obrusy. A ona chudak oblecena uplne bez fantazie a pritom mlada holka, moze si dovolit omnoho viac.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.5.11 13:07

Je fakt že kostky zkombinované s jinými kostkami jsou pyžamózní:) Nechápu ale, proč slečnu v proměně navlíkli do takovejch beztvarejch hábitů. Vypadá tak na třicet :( Před proměnou sice nebyla úplně výrazná, ale alespoň vypadala na svých osmnáct…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.5.11 13:22

Proměna se mi líbí, ale jsem zvědavá jak budou vypadat za půl roku - moc na mě nepůsobí jako typy, které by si to udržely…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.5.11 13:25

Sasa: no jo, ale treba ma rada mene vyrazne obleceni, treba je spise konzervativni :-). Navic nema uplne nejsoumernejsi postavu… Ja jsem v jejim veku chodila take velmi jednoduse.

Jak to tu tak procitam („tu“ znamena MP obecne, nikoliv jen tuto diskusi), zda se mi, ze pro spoustu lidi je proste jednoduche obleceni stejne tak pekelne jako ponozky v sandalech, flerove hackovani a batika… Hodnoceni typu „muze si dovolit vic“ a „proc je to tak fadni“ jsou tu celkem casta a ja je, uprimne, moc nechapu. Myslim, ze otrepana fraze, ze v jednoduchosti je krasa, ma proste neco do sebe a to, ze je nekdo „vystredne“ oblecen zaroven neznamena, ze to je to jedine prave.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.5.11 13:30

Proměna kluk dobrý, oblečení holky taky, ale její vlasy dohromady s tímto make-upem ji opravdu dělají o dost starší.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.5.11 13:41

podle mě by ji mohly omladit vlasy v nějakým pěkným krátkým sestřihu


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.5.11 15:04

andrea: no jednoduche nemusi vyzerat ako keby na nakup do TEsca pre rohliky. Mne sa to , co jej obliekli celkom paci a mam pocit, ze ma trochu komplex a preto sa nechce velmi odhalovat. Saty su podla mna super, to jeansove bolerko uz menej


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.5.11 16:01

Andreo, ona je jednoduchost a „jednoduchost“. Když se podíváte okolo sebe džíny a top jsou taky jednoduché, jenže právě fádní, uniformní a proto i řazené do pekla. Člověk nemusí být oblečený výstředně, aby to bylo zajímavé. Kolikrát stačí jen korále a oblečení vypadá jinak.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.5.11 18:17

Dnes jsem si pomalu zoufala: všechno odění kolem bylo tak zoufale nenápadité, prostě popadly dva kusy oděvu, nahodily je na sebe a šly… Ale včera jsem viděla dámu, které jsem dala bez váhání 1: černobíle proužkovaná nabíraná sukně (krátká, ale ne mini), černé tričko s lodičkovým výstřihem a černobíle kombinované lodičky. Hladké světlé vlasy a černé brýle. Dokonale sladěné, slušivé a bez křeče.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.5.11 18:35

Uaaaá, vždyť z té osmnáctileté holky udělali takovou solidní pozdní dvacátnici. Oblečení styl stará - mladá, make-up jak na večer…idnesu, čím nás to krmíš?!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 08:58

@Sibyla - ja som sa zas vcera divila, ze som pocas 5minutoveho cakania na elektricku videla minimalne 3 damy/slecny, ktore boli oblecene fakt pekne! Jedna mala nejaky cierny komplet (sukna + tricko, ale pekne) a cervene korale, jedna bola zladena v tonoch tmavohnedej, tmavozelenej a tmavomodrej, a bolo to fakt super…nakoniec zacnem naberat inspiraciu na ulici tusim :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 11:18

To víte, už je léto, to se to hned jinak kombinuje.

MP Vera
265 příspěvků 17.7.11 18:49

Proběhla tu debata o národních specifikách v oblékání, mimo jiné u našich polských sousedů - na toto téma shodou okolností píše Ludmila Hamplová ve včerejších Lidových novinách, pokud si chce někdo přečíst. Jinak mám pocit že její sloupek o módním stylu Polek docela připomíná to co jsem výše napsala o Francouzkách, ale nechci být zbytečně paranoidní…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.8.11 20:00

vtipne :D mne neprislo podezrele to metro, ale ty pekne vlasy, u nas je to vetsinou zkrepatela nebo zmelirovana hlava :D ale musim se priznat, ze rozcarane tricko mam taky :D

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Přispějte do kasičky

Autor: Ada

Delší pauza mezi posledním článkem a tímto novým příspěvkem nebyla... Celý článek

VIDEO: Luj Vitón všude, kam se podíváš

Autor: Redakce

Kabelky Louis Vuitton si velmi oblíbili padělatelé a trhovci z... Celý článek