Tahle čísla znáte, české obchody?

29.07.10 | autor Ada

*

Občas se vaše příspěvky objevují v komentářích a máte pravdu, takže tady jeden článek pro vás - a v komentářích si můžete svobodně zanadávat na své potíže. Koho tím oslovuji? Ženy s čísly. S těmi, o nichž čeští výrobci a dovozci asi v životě neslyšeli.

Tak třeba 35. Pohádková Popelka měla nejspíš taky takovou nožku, možná ještě menší, ale měla štěstí - z oříšku jí padaly střevíčky vyrobené na zakázku, a tak nemusela nikde bloudit a horko těžko na sebe něco shánět. Co ale chudák česká žena? 36 je ještě celkem obvyklá velikost, kdo však má nohu menší, aby chodil do dětského. Tam se sice taky dá nakoupit, akorát musíte mít rády balerínky a pastelové barvičky.

Možnosti: Trpělivě chodit a hledat. Držet ústa a brát, co je. Nemáte-li daleko do 36, koupit 36 a vycpat koženou stélkou a silikonovou patičkou. Koupit v dětském světle růžové a přebarvit třeba na vínovou nebo hnědou. Nakupovat v zahraničí, ani tam sice není zaručen úspěch, ale rozšíříte si výběr. Googlujte termín "petite shoes"; vyjede vám třeba Pretty Small Shoes, kde mají boty už od velikosti 32 a posílají za rozumné poštovné i k nám.

Nebo naopak, třeba takových 42. A není zas tak těžké se k takovému číslu dostat, stačí trochu víc vyrůst. Nabídka dámské obuvi č. 42 zrovna teď u Bati vypadá zhruba takhle:

Zdroj: bata.cz

Tak které si vybereme k letním šatům? Třeba ty elegantní červenohnědé vlevo nahoře? Aspoň že turistické boty a kecky můžete nakoupit v pánském.

Možnosti: jako v předchozím případě. Trpělivě hledat (a nebát se řetězců, třeba Humanicu). Brát, co je. Kouknout do zahraničí (googlujte "large size shoes"). Dětské oddělení vám nepomůže, ale lodiček a kozaček seženete za hranicemi spoustu - jen se budete muset prohrabat rudou lakovanou kůží, kovovými podpatky a zvířecími vzory. Ale dají se sehnat i umírněné kousky. Ne každý transvestita vyhledává vulgární jehláky.

A co takhle 17, 18, 19... napadne vás něco při pohledu na tato čísla? Asi ne, já jsem je v obchodech taky jaktěživa neviděla. Jsou to krátké dámské velikosti, určené pro ženy s výškou pod 160 cm. 17 odpovídá normálnímu číslu 38, 18 čtyřicítce atd., jen jsou příslušně zkrácené některé míry (délka zad, hloubka prsou, rukávy...). Zřejmě proto, aby to spotřebitele nemátlo, se používají běžná čísla s upozorněním, že jde o zkrácenou velikost. Ale i tak - hledejte ji někde. A pouhá úprava běžného oblečení menším postavám vždycky nepomůže - dá se to u kalhot, ale jak upravit třeba sako? Nebo halenku, která má záševky na prsa kdesi pod vaším poprsím?

Možnosti: v některých obchodech vedou zkrácené velikosti. Z řetězců je to např. Marks & Spencer, který má sekci petite oblečení (to je také klíčové slovo, chcete-li vyhledávat e-shopy specializované na menší ženy) a kalhoty v délkách standard short i petite short, tedy pro trochu menší i vyloženě drobné dámy. Nakupovat v zahraničních e-shopech nebo na eBay, oblečení není tak riskantní jako boty. Najít si krejčovou. Naučit se šít. (Trošku si za stávající stav můžeme sami, protože jsme se nahrnuli do obchodů s lacinými hadry a nechali řemeslnice skoro vymřít.)

46, 48, 50 - to už jsme tu probírali snad stokrát. Sehnat pěkné oblečení, když máte nadváhu, je kumšt. Platí totéž co pro malé ženy: pořádně hledat, ušít si to sama nebo nakoupit v zahraničí. Klíčové slovo pro vyhledávání je plus size.

Měříte 180 nebo dokonce víc? To je teprve katastrofa, protože dlouhé kalhoty se dají zkrátit, ale z krátkých si můžete akorát tak udělat šortky. Rukávy vám končí někde v půlce předloktí, v zádech se všechno pne a záševky míří pro změnu někam pod krk. Najít si krejčovou, naučit se šít... Nemusím to snad opakovat celé. Klíčové slovo: large a long.

Probrali jsme boty, probrali jsme šaty, co nám ještě zbývá... jistě, číslo 60. A 65. A mnohdy i 70. A nějaká ta písmenka k tomu. Správně, nešťastné podprsenky. 60 a 65 jsou obvody, které by mnohá z nás potřebovala, ale v obchodech prostě nejsou. Sedmdesátky jsou. Většinou. Akorát s košíčky to bývá horší. Existují už však obchody, v nichž se tyto velikosti, zatím vnímané jako "nestandardní" (stačí se rozhlédnout na ulici po všech těch podprsenkách za krkem a asi vás napadne, že to zas tak nestandardní nebude), běžně prodávají. Dožadujte se jich i jinde a časem se to snad spraví, osvěta už na tom pracuje.

Možnosti: některý dobrý obchod s podprsenkami - zatím to bohužel znamená jet do Prahy. Zahraničí - v mnoha e-shopech mají široký výběr velikostí. Máte-li dobře naměřenou nebo už někde vyzkoušenou správnou velikost, není nákup podprsenky na dálku takové riziko; koukejte hlavně po střihu a tvaru košíčků, aby se shodoval s tím, co máte vyzkoušené, po rozmístění kostic a množství výztuže.

Na spoustu dalších čísélek se nedostalo: třeba nestandardní obvod lýtka (a nakupování kozaček), velký rozdíl mezi velikostí v pase a přes zadek (pas 36, zadek 42 - a kupte si kalhoty!) nebo i taková prkotina jako dlouhé prsty, které se nechtějí vejít do konfekčních rukavic.

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
Sabina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.10 15:36

No kupovat boty v zahraničí je docela risk. Objednávala jsem si 2, oboje 42 a výsledek. Jedny mi byly o celé číslo menší a druhé o celé číslo větší. A pak si mám v zahraničních e-shopech vybrat co 41? 42? 43? Nejhorší je, že u toho uvádějí stejnou délu stélky…
Musím ovšem ocenit výběr hlavně u amerikých výrobců. Májí totiž půl čísla o čemž asi nikdo v českém obuvnictví neslyšel. Je na prd, když jsou vám jedny boty o kousíček menší a ty druhé beznadějně velké a půl čísta jsou řešení:)
A co se Bati a dámských 42 týče, tak v obchodech (alespoň u nás ve městě) najdete i 42 sandálky. Po vyzkoušení vám nejspíš dojde, že se někde stala chyba. Ztěží připomínají 41, natož 42.

A.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.10 15:52

Děkuji za tento článek. Shrnul přesně problémy, které mě celý život provází (výška 190 cm, klahoty nutně potřebuji 2.prodloužené délky, velikost mám 46 - holt nejsem přímo modelka ale divili byste se, na výšce se to docela ztratí, a boty mezi 43 a 44 - rpo ty už nabídka u bati ani není :) ). Ale - ptám se, proč pro nás musí být o tolik náročnější si pořídit něco pěkného na sebe. Na rovinu - nemám moc času prohledávat všechno možné, nemám moc peněz (studentka) a ta léta nezdarů mě totálně znechutila nakupování, takže to beru jako nutné zlo. Je pěkná rada trpělivě chodit a hledat ale já bych fakt ráda někdy vlezla do obchodu a mohla si vybírat a nakupovala jako většina dámské populace :) Koneckonců, každá generace je vyšší a vyšší, tak už by to ti výrobci mohli konečně reflektovat.
BTW velký problém je sehnat punčocháče (pokud tedy nejste zrovna ultra vychrtlá modelka) - nejdelší se prodávají na výšku 186 cm což je o celé 4 cm méně než měřím, ale obvykle jdou na tuto výšku pouze pokud má člověk obvod boků 90 (to jsou ty krásné tabulky na krabičce :) ). Takže asi tak.......
to Sabina: Asi tak nějak. Já jsem zhruba někde mezi 43 a 44, takže leckdy jsou mi 43 těsně a z 44 padám. navíc mám nohu celkem nestandartní vysokým nártem, takže e-shopy jsem ještě nenašla odvahu vyzkoušet

...
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.12 21:15

Mám také velikost nohy něco mezi 43-44 a letos mám jít do tanečních. Když už potřebuju boty k sukni vezmu si balerínky (ty se ještě sehnat dají). Ale při schánění lodiček asi umřu. ;)

Beth
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.10 16:06

Tleskám. Potřebovala bych 17 nebo 18-k nesehnání, protože mám jenom 158 cm, tak ve všem plandám, kalhoty mám tak, že si jich půlku můžu ustřihnout, aby mi vůbec byly. Boty v pohodě, ona ta 39-40 je běžná velikost. Podprsenky: kapitola sama pro sebe. S mou velikostí 70G se na mě prodavačky koukají jenom jako na slona a ne jako na normální lidskou bytost. Popřípadě mi nabídnou stany, což neocením, protože jsem mladá a chci kraječky a mašličky a krásné prádlo a ne něco pro ženy ve věku 70+. Takže v mém světě obřích prsou vládnou e-shopy, kde i něco krásného občas seženu. Pokud mi ovšem nezapomenou napsat, že „se chtějí jen ujistit, že jsem si nespetla velikost objemu“ :-//// Asi se jim nechce věřit, že toto opravdu existuje, nebo fakt nevím, každopádně je to docela netaktní.

Tereza
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.10 16:12

Větší botky se dají sehnat snad jen v Deichmanu. Každopádně se určitě vyplatí vyzkoušet si různá čísla kolem vaší velikosti, protože dost záleží na tvaru boty. Třeba já mám boty ve velikostech 39 - 42.. Další možností je nechat si boty ušít na zakázku, např. zde: http://www.fler.cz/ottolin .

Aailyyn
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.10 16:36

Kalhoty si většinou nechávám zkrátit, slušnější oděv se dá vybrat i na ne zrovna modelkovskou postavu, byť to není stylem, že zalezete do prvního obchodu a tam vám je 99 % sortimentu titěrných tričének. Obléct se slušně a vkusně to mi až tak problém nečiní. A s podprsenkama to máme složité asi všechny, neb se nás prodavačky snaží všechny univerzálně narvat do velikosti 80 B nebo C. :-) Nicméně nad botama trpím. V pohodě bych snesla tak šestatřicítku, jenomže mám široký nárt a tak se do takové malé botičky prostě nevejdu, protože je mi úzká. Takže většina bot běžně 37 nebo 38, což se tak nějak dá u botasky, protože to alespoň není vidět, ale u otevřené botičky to vypadá pekelně blbě.

Adél
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.10 16:59

S většinou rýpavých poznámek a kritikou zde souhlasím. Až na pár vyjímek. Co jsem tak pochopila, vy nakupujete v drahých značkových obchodech a značka je pro Vás všechno.
Ráda bych upozornila, že ani já nemam ráda tu módní šeď, co ovládá české ulice, ale myslím si, že spousta krásných věcí se dá pořídit i v sekáčích nebo u Vietnamců. Jen to člověk musí vybírat s citem a vkusem.
Ráda bych viděla, jak se oblékáte Vy, když tady tak bez ostychu rýpete a kritizujete.

Michala
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.10 17:12

Za každé „Ráda bych viděla, jak se oblékáte Vy“ tady v diskuzi bůh zabije koťátko. :)

Warholette
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.10 18:50

skvely clanok, som sice konfekcna postava, ale aj tak mi nie su niektore veci (okej, vacsina) dobre. takze mat popisovane cisla a hladat vkusne oblecenie musi byt skutocne riadna vyzva…
michala :D:D:D
mne je jedno, ako sa autorka blogu oblieka. jej bystre oko a uderny komentar vobec nesuvisia s jej farbou vlasov alebo stylom oblecenia…

Tee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.10 19:11

Článek přesně pro mě :). Měřím 178 cm, což se nezdá tak moc, ale mám nekonfekční nohu (velikost 42, tedy jsem odkázaná na Deichmanna. Botky mají sice pěkné, ale nohy zničej.), ruku (prsty běžně dostupných rukavic mi končí u druhého článku prstu, zároveň mám ale celou ruku úzkou a prsty štíhlé, žádné lopaty) a velký rozdíl mezi „spodkem“ a „vrškem“ oblečení (vršky 36-38, spodky 40-42). Nejvíc mě snad vytáčejí délky triček a ostatních vršků - když chci, aby mi byl daný kus dobře na délku, tak je to velikost asi milión pět, kam by se mi vešli ještě dva sousedi. Nevím, kde u nás (jsem z Prahy) narazit na obchod, kde by měli prodloužené délky vrchů. H&M sice občas nějaká ta trika delší má, ale třeba většina halenek je už zase krátká. Kdybyste měly nějaké rady, ocením. Také pokud víte, jak nakoupit rukavice na moje dlouhé prsty, já totiž nevím, pod jakým heslem mám na e-bay hledat. Díky ;).
A díky za super článek :).

moir
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.10 19:37

Tee, jsem sice menší než vy, ale na ta trika zkuste Orsay, tam mi připadají nepřiměřeně dlouhá, posledních pár kousků, co jsem zkoušela, mi bylo někam pod zadek, což vzhledem ke skutečnosti, že se mi nelíbí nosit trika přetažená přes kalhoty/sukni, je pro mne nenositelné

jinak se hlásím do řad, co nemohou sehnat podprsenku s obvodem 60/65 a příčetnými košíčiky, tuhle mi v jedné poradně napsali, že je to strašně nestandardní velikost (má ji naprostá většina štíhlejších slečen a paní) a se svými mírami mám zcela jistě 75A…
dále rozdíl dvou až tří konfekčních velikostí mezi vrškem a spodkem, pro oděvní průmysl zcela neřešitelná věc…

martina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.10 19:42

pro A. a ostatní - prodloužené punčocháče

  1. naučte se nosit punčochy, samodržící i na podvazky, je to pohodlné, elegantní a jestli jsou o 5cm kratší na stehně je jedno, stejně se nenosí vysoukané až k rozkroku.
  1. dlouhé velikosti má z pevných obchodů řetězec Calzedonia, jejich 4 je fakt dostatečná i na chlapa 195cm. V běžném sortimentu si vyberete celoročně, v kolekcích tak první tři týdny po příchodu do obchodů a to kdoví jestli, všechno do Čech nedodávají :(
  1. Punčochy a punčocháče se dobře kupují po internetu, např. český obchod mojepuncochy.cz. Koukejte po tzv. XT (Xtall) anebo queen size (ta je pro transexuály - no a co). Až si najdete svoje značky, které dělají modely na dlouhé nohy a třeba i silná stehna, stačí jenom objednávat.

A nebojte se vyšších cen. Nejen moje zkušenost je, že dražší punčochy mnohem víc vydrží. Některé páry peru i 20× než se zatrhají nebo někde ujede oko.

Tee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.10 19:48

moir: Děkuji vám, vyzkouším.

Tee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.10 19:49

moir: Děkuju, vyzkouším. Do Orsaye jsem zatím moc pravidelně nechodila, věci se mi tam nelíbily, ale trička jsou stejnak všude stejná.

Tessis
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.10 20:49

tak to moc dobře znám..měřím 156cm, nohu mám číslo 35 a podprsenku 70F :P potřebovala bych spíš 65G, ale to je téměř nesehnatelné. Boty nakupuju v CCC, občas se podaří v Mixeru, z Deichmanu jsou mi i 35velké. Kalhoty nosím většinou skinny, takže ty se dají dobře zkrátit, aniž by to ničilo střih nohavic.

A.C.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.10 21:00

.. zabije bůh přímo tady v diskusi, nebo někde poblíž? Že bych to taky zkusila napsat :))))

Jinak jakožto majitelka krátké postavy, která má horní obvodíček mezi 34-36 a spodní spíš 40-42, trpím při každé návštěvě čekoholiv s oblečením :)

ZKuste si koupit kalhoty, když máte rozdíl pas-boky více, než 30cm, a k tomu jako bonus krátké nohy. Chodím v sukních. Pořád.

SirKa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.10 21:45

Zajimaly by me ty kozacky na ultrasiroka lytka, nezapnu ani takove ty s kompenzacni gumickou, tak nosim nahore volne, holinovite… a ukrutne se mi nelibi, ale jinak jsem to nevyresila… na letosek si hodlam koupit snerovaci…

zuza
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.10 21:49

taky se hlasim do rad nestandardnich velikosti - nohu mam centimetrove 42, ale vetsinou mivam boty 43, ale mam stesti, ze lodicky s prehledem obuju i 40

horsim problemem je moje vysportovana postava - jsem na ni sice docela pysna, ale siroka ramena + mala prsa + vyska (173 neni nic zavratneho, ale i tak) - je temer neresitelna .) Mko (38) je mi dobre pres ramena, ale pres prsa to vypada strasne, Sko (36) je dobre pres prsa, ale muzu v tom akorat tak stat v pozoru :) stejny problem mam s kalhotami - v pase mam 36 s prehledem - problem je, ze proste kalhoty vel. 36 (pokud je na sobe nechci mit extrauple) nepretahnu pres stehna, pripadne mam pocit, ze se mi odkrvuji lytka .. resim to tedy vetsi velikosti a paskem .. mensi problemy mam s kratasy, ty mam 36 bez problemu :)

dasa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.10 23:41

Osobně mám zcela „konfekční“ výšku - asi 173 cm a stejně je mi půlka kalhot - velká voda…a dokud jsem byla hubenější, byla to totální tragédie, sehnat prodlouženou délku v malé velikosti je scifi docela - naštěstí u velikosti 40 už i ta délka je lepší :-) Tak aspoň nějaká výhoda ztloustnutí :D :D :D

Btw co je komu po tem jak slečny vypadají? Podle mě je kritika zcela objektivní (rozuměj kritizují pouze to, co je objektivně otřesný ne jen že slečna má blbý tvar kabelky a ta barva jí nejde k pleti atp)a kdo říká, že kritik musí být Bůh? Sama nejsu perfektní, taky občas někoho zkritizuju, akorát spíš v duchu a nepíšu o tom blog…na to nemám právo? Jen tady holky mají odvahu vyjít na světlo s tím, co si plno lidí říká jen v duchu raději, aby je okolí neutlouklo trekovejma sandálama za to, že je člověk povrchní, má se starat o sebe a né každý řeší co má na sobě a blabla.

A.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.10 00:06

to dasa: Ty potřebuješ ke 173 cm prodlouženou délku? To musíš mít mnohem delší nohy než trup, ne........protože jinak si to fakt nedovedu vysvětlit, myslím si, že tahle výška je naprosto běžná a měly by jí stačit normálně dlouhé kalhoty - alespoň všem mým takhle vzrostlým kamarádkám to stačí (i když už jsem tedy slyšela, že některé normálně vzrostlé dámy si kupují prodlouženou délku proto, aby měly dostatečně dlouhé kalhoty k podpatkům........a já se pak divím ;) )
to martina: Díky za rady, já už naštěstí našla obchůdek (kamenný), kde punčocháče pořídím, ale předtím to byl boj ;) Mám už i osvědčený obchod s kalhotami prodloužené délky, akorát že tam není tolik na výběr (respektive jsem obvykle ráda, když tam mají alespoň ty jedny kalhoty v odpovídající velikosti, které mě sedí…).......

Jana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.10 06:56

Skvělá plus size kolekce je k dostání na asos.com, velikostně odpovídající u nás dostupnému Next, mají tam i zkrácené délky.
Prodloužené, zkrácené délky mají na topshop.com, velikosti taktéž odpovídají těm z Next, jsou zde k sehnání i boty ve velikosti 42(a to moc krásné, kožené).
Podprsenky všech velikostí na figleaves.com, v nejhorším se dají vyměnit.
Pro A.: někde jsem četla, že v Next vám objednají cokoliv z nabídky britských stránek, které samotné k nám nezasílají. Zkuste se na to zeptat, protože oni některý kalhoty mají v dvojitě prodloužené délce až do velikosti 20(což je naše 48).

Lenka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.10 07:04

Ano s článkem souhlasím. Obchody tu nemyslí na člověka. Nohu mám 42-43 a jediný obchod který má pěkné boty je Deichman, jenže málo která z těch bot je kožená takže taky nic moc. Měřím 183 cm a málo co mi v obchodech sedne, většinou to řeší krejčová. O velkých velikostech už vůbec nemluvím. Já mám sice 44 takže to jde, ale kamarádka má 52 a to vám řeknu, vybrat jí něco hezkého je v podstatě skoro nemožné. Většina oblečení v této velikosti je sportovní nebo pro věk 45+. Ano vím nechcete podporovat obezitu a snad ani anorexii u mladých, jenže co má chudák holka dělat asi se nechat zavřít do temné kobky a nevylízat ne?

Moir
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.10 07:18

SirKa zajdi do Vodičkové, v tom úseku, jak je až u Karláku, má tam prodejnu Ara, a tam mají kozačky s různým obvodem lýtka, od S až do XXL, kožené, kvalitní a ve slevách ne moc drahé, předloni jsem je tam koupila za 2500. Též u mne dospěli výrobci k závěru, že mám tlusté nohy a v běžných obuvích 95 % vysokých kozaček nezapnu. Šněrování měly jen jedny, ale spíš na parádu a úzký jazyk, takže povolení by bylo stejně k ničemu.

Lela
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.10 08:09

Když se dívám zpětně, má nekonfekční postava měla zásadní vliv na utváření mého stylu. Měřím 184 cm a sehnat padnoucí kalhoty je pro mě utopií. K tomu mám ještě výrazně dlouhé nohy, takže jsem se v obchodech setkávala jen krčením ramen. Teď tedy nosím jen sukně, v létě občas šortky. Na druhou stranu mě tato skutečnost posunula k elegantnějšímu a nápaditějšímu způsobu oblékaní a vůbec k zájmu o módu jako takovou. Dokonce jsem navzdory své výšce začala nosit podpatky. Proč bych měla být věčně odkázaná na baleríny (padne mi naštěstí obuv velikosti 39)?
Mnohem víc než potíže spojené s oblékáním mi vadí jiné věci, např.sedadla v kině, divadle - tam se snad člověk nad 170 cm nemůže pohodlně usadit. Vždy odcházím domů s bolavými koleny. To samé zažívám v dopravních prostředcích. Tam mi navíc nedostačuje výška stropů. Ach jo.

Durduin
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.10 08:40

Boty vel. 36-43 - New Yorker
Kalhoty - Délka nohavice do rozkroku kolem 115 cm - Zara
(mimochodem, teď když sjou slevy, dá se levně nakoupit i v té zaře)

Catman
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.10 08:44

Mám výšku něco pod 160 cm (neměřím se od té doby, co jsem po změření slyšela, že to není možný, že mám tak metr čtyřicet pět), velikost bot většinou kolem 36. Ale jsem k tomu šíleně hubená, takže kalhoty kupuju tak různě (někdy zamířím do dětského, pokud ho neokupuje Hannah Montana), protože jsou mi dlouhé a volné, i ty nejmenší velikosti. Trika nevadí dlouhá, ale volná nemusím…
Ještě jsem si někde počítala mou ideální podprsenku - obvod 55 cm je docela síla, to už neseženu tuplem. To, že nejsem konfekční postava mě dohnalo k jedinému. Nenosím dlouhé šaty, nic, co by bylo normálním lidem „trošku volnější“, protože já bych byla jak ryba v akvárku. Inu, naučila jsem se kupovat věci, které si ostatní nekupují, protože jsou jim příliš uplé a zvýrazňují jejich špeky.
K debatě - mě moje výška taky dost dlouho „ničila“ život. Na základce jedna holka řekla, že nechápe, jak můžu být chytrá, když jsem malá a mám de facto malou hlavu, což by mělo znamenat, že budu blbá. A taky si plno lidí myslelo, že to, že jsem malá, znamená, že jsem malá holčička/panenka bez jakéhokoliv názoru, postoje…
Děkuji za článek, opravdu dost dlouho jsem se prala se svojí nekonfekčností…

Caithlin
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.10 08:48

Nevím jestli to tu někdo už nenapsal, ale podprsenky s úzkými obvody jdou už sehnat i v některých našich e-shopech ( momentálně mě napadá jenom Astratex, ale je jich víc). Sama s tím mám problém, takže to sleduju :) Jinak kozačky na úzká lýtka by mě zajímalo kde se shání, já mám kvůli tomu mírně plandací ač sešňěrované na nejužší…

JJJ
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.10 09:05

Objevila jsem vasepradlo.cz, maj tam i velikosti jako 60N - máte s tímto e-shopem zkušenosti? Jinak jsem konfekční postavy ale kvůli většímu poprsí mám problém sehnat společenskou košili, všude je mají málo vypasované.

Jitt
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.10 09:14

Kdyz holt nekdo musi mit uzavrene boty vel. 44 (me predrahe uz lety osmajdane nicmene stale pohromadedrzici skvele botasky) .. tak se blbe shani kdekoliv …

aneb muj botnik:

Botasky Reebook (znama si je koupila ale nesedely ji, tak mi je prenechala, velikost 44, puvodni cena tri tisice, zivotnost uz ctvrtym rokem)

Trekove sandaly (unisex, velikost 42, cena 890,–, zivotnost uz sesty rok)

„spolecenske“ boty z Deichmanna (deseticentimetrovy podpatek, paskove, jedine boty ve velikosti 41 na prodejne do kterych sem se vesla, cena 546,–, novy ulovek ale snad aspon rok vydrzi)

Lodicky Maxam (kozene, velikost 43, cena okolo dvou tisic, zivotnost sest let)

Kozacky Maxam (kozene, velikost 43, cena 3500,– zivotnost uz druha sezona)

Zimni boty Maxam (kozene, velikost 44, cena 2500,– zivotnost uz ctvrta sezona)

.. marne premyslim, zda ma smysl zminovat kecky za tri stovky co se temer okamzite rozpadnou, ci sve predrahe „pantofle“ v podobe pletenych ponozek …

ad. dlouhe kalhoty:

Svadleny jsou drahe :( az budu vydelavat a budu na to mit, necham si nasit veci plnej satnik .. :/ ale jako student si skutecne moc vybirat nemuzu. Jedine, co mam site na miru je kalhotovy kostymek (kalhoty, sako, vesta, „urednicka“ sukne po kolena a dlouha sukne az na zem) … jednodussi veci si jsem schopna usit realtivne sama, pokud je to jednoduchy strih (chystam se na kolovou sukni), ale kalhoty uz jsou vyssi krejcovina.

Ad. dlouhe rukavy

Rolak, polokosile, kosile, halenky s dlouhym rukavem … .to vsechno mi konci tesne nad zapestim a i slepy pozna ze je mi to male … tezko v domacich podminkach na klasickem sicim stroji usijete tricko z trickoviny nebo jemneho upletu … na to je potreba specialni masina, ktera s tim upletem umi pracovat. A sit si tricka v ruce .. kdybych na to mela cas, tak jich mam plny satnik :/

Ad. objem hrudniku

Dikybohu aspon s podprsenkama nemam problem, ale obvykle i tricka velikosti XL „trham“ v pruramcich a pres zada … co s tim? Kupovat neforemna „podnajemnicka“ ktera se pokusit zevnitr „ubrat“ ale ani to neni dokonale. Clovek si pak pripada jak chudak co nema na normalni tricko :/

A jak jsem rekla, nemam penez nazbyt, a kupovat si obycejne tricko za sedm stovek kdyz se rozpadne po tretim vyprani … na to skutecne nemam .. :/ Kdyz mi to udela tricko za stovku, je to neco jineho …

A co se mych mir tyce:

Vyska postavy cca 185 (pravdepodobne o par cm vic, mereno naposledy v patnacti)
Od pasu po kotnik 116 cm
Obvod hrudniku 100 cm
Obvod pasu 84
Obvod pres boky 96
Delka rukavu (od ramene) cca 84cm
Velikost obuvi 42-44

… a ted mi reknete kde sehnat primerene levne, trvanlive a aspon trochu padnouci slusne obleceni .. :/

Moir
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.10 09:27

Caithlin zkuse již jednou mnou zmíněnou značku bot ARA, mají kozačky od lýtka „S“, což už je značně štíhlá nožka

Ada Pekelná
973 příspěvků 30.07.10 09:30

Jitt: když už trochu umíš šít a máš na to vybavení, tak se zdokonal. Kalhoty nejsou vyšší krejčovina, naopak, je to jednoduchý kus oblečení, zvlášť když se pro začátek spokojíš s verzí bez kapes a poklopce. Míry máš opravdu nekonfekční, třeba délka rukávu běžné ženy je kolem 60 cm.
S tím úpletem je to horší, ale jde to na lepším běžném stroji, jen je potřeba, aby měl pružné stehy. Také existují pružné nitě, kterými se absence pružných stehů dá nahradit.

Ale jinak rozumím, ne všechno si člověk chce a může ušít, a nemoct si v obchodě normálně nakoupit jako každý jiný je opruz.

trpaslik
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.10 09:30

No a zkuste někde koupit pánské 39. Alespoň že botasky jsou unisex, bohužel k čemukoli společenštějšímu vypadají divně..

Jitt
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.10 09:38

Ja mam bohuzel masinu uz hezkych par let starou, ktera si navic usmyslela ze obcas prestane fungovat (obvykle uprostred stehu), takze je skutecne zazitek na ni neco usit … ale ty jednodussi veci (neni to tak davno co jsem si sila „T“ halenu na LARP) se jakz takz daji.

Kazdopadne jsem doufala, ze bych tu mohla chytnout tip kde nakupovat (OPcko mi zrusili, i kdyz treba rukav kabatu byla sice dvakrat prodlouzena delka a jeste mi museli popustit zalozeni a nadstavit podsivku uplne do kraje at je to aspon kousiinek pod zapesti) … treba se zadari jindy .. :)

Hanule
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.10 09:49

Já mám velikost nohy 42-43 a měřím 183cm. Takže klasická 42 v Humanicu je mi spíš výjimečně, v Deichmannu jsou zase botky za půl roku na vyhození a New Yorkeru je můžete vyhodit za dva měsíce. A navíc mají od těch větších velikostí 1-2 kusy, takže jsou hned pryč. Můj typ na boty je nadměrná obuv v Praze na Žižkově: www.nadmerna-obuv.cz. Mají tam velikosti od 41-44 dámském a pánské snad do 50. Mají asi nejširší výběr v republice a nejsou jen ty klasické babičkovské černé lodičky (i když ty tam maj taky). Boty značky Gabor, Mustang, Maxam, Ara a další. Bohužel ceny nejsou jako v Deichmannu, ale zase za to máte odpovídající kvalitu a botky drží doslova léta.

Co se týče délky kalhot, tak zkuste Vero Modu, kde mají některé typy džínů prodloužené v délce 36 a velikosti do 44 a nebo S. Oliver. Tam mi je dokonce dýlka 36 dlouhá :o)) Nechápu, proč třeba Levis dělá prodloužené kalhoty jen do velikosti 31 (což je myslím 40)…

Problémy mám s klasickými elegantními kalhotami… Čím delší nohavice, tím je taky větší velikost. Kdybyste měl někdo typ, kde by se daly takové kalhoty sehnat, budu jen ráda. Sháním je totiž asi už sedm let…

Co mi ale fakt vadí, je, jak na mě všichni na ulici čumí, jen proto že jsem vysoká a nemám zrovna míry supermodelky. A když si vezmu podpatky (jestli se tak dá říkat 4 cm), tak si můžou oči vykroutit. Nohy si těžko uříznu, abych byla menší (ale kdyby to šlo, asi bych se nebránila). Připadám si jako opice v ZOO.

Jitt
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.10 09:56

Hanule: Ja podpatky taky dlouho sabotovala (prece nebudu za „blba“ co se nevejde do dveri) .. ale co sem si poridila ty z Deichmanna (stekliky cca deset cisel, ale clovek v nich stoji jak na zemi), tak at se vseci podivaji … beru to tak, ze se divaji jelikoz mi to zavidi :P A ze v saline mam hlavu nekde vysoko mezi hornima tyckama a pri vstupu do dveri se „uctive uklanim“ … no a :) Ten pocit za to stoji (a dneska lituju ze sem to nezkusila drive)

Jitt
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.10 09:59

Omlouvam se za dvojity prispevek, ale je to tenhle model v nizsi variante, konci asi sedmy pasek od spicky

http://www.deichmann-obuv.cz/…94237_pp.jpg

Hanule
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.10 10:11

Jitt: Tak to tě obdivuju, vím, který botky myslíš, taky jsem o nich přemýšlela, ale nakonec jsem nesebrala odvahu… Navíc na vyšších zatim chodit neumim, ale už si na to pomalu zvykám :-) Ale zajímavý je, že u nás na vesnici na mě nikdo nezírá, ale jakmile vylezu z autobusu v Praze tak všichni čučej jak vyoraný myši… A prej že Praha je světová :-D

Zuza
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.10 10:18

A to ještě nevíte jakej kumšt (nemožný) je sehnat oblečení na chlapa co cvičí (čili má v ramenou a rukou velký objem ale nemá pupek). Většina XXL věcí co mu jsou přes ruce a ramena jsou jak pro těhotný (říkáme tomu móda pro pupkatý politiky). Sehnat oblek bylo i s úpravama nemožný (skončilo to zkázkovým šitím)… Jo pokud nejsi konfekce tak zhyň v pytli od brambor…

alie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.10 11:01

Dámy? Ani nevíte, jak skvělé je vědět, že nejsem jediná žirafa se 185cm na světě. :D
A děkuju za tipy. :)

dovozce obuvi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.10 11:45

Drazí přátelé,

zaplať Bůh, nejsou všichni lidé stejní. Pokud patříte mezi ty, jenž se tělesnými rozměry vymykají běžnému standardu, nezbývá se než smířit se s tím že budete potřebovat zakázkové šití. Stejně jako se handicapovaní smířili s připoutáním na lůžko, vozík, slepeckou holí …
K té obuvi, jelikož jsem dovozce a prodejce obuvi v ČR, boty designuje můj tým a parametry si určuji sám, vím jak je zrádné dovážet dámské 35tky nebo větší čísla než je 42. Jednak se musí vytvořit kopyta pro výrobu (velikost cca 5000 USD) a druhak nemáte naprsoto zaručený odbyt.
Obuv se běžně vyrábí/nakupuje pro retail v tkzv. ryramidách např. vel.36 - 110 prs, 37 - 160 prs, 37 - 260 prs ..... 41 - 110 prs, 42 - 60 prs … takro bych pokračoval 43 - 15 prs (náklady na výrobu kopyta 5000 USD!!) to by mě pak zajímalo jestli by jste přivítali a ocenily prodejní cenu 5× vyšší než u běžných velikostí. To jen vysvětlení z výrobního hlediska.

Neztrácejte však hlavu, třeba se najde někdo zaměřený na tyto nestandardní velikosti a otevře si specializovanou prodejnu.. a nebo si zkuste vypracovat podnikatelský záměr a vrhněte se do toho samy… pokud se tedy dostanete do černých čísel.
hodně úspěchů TV

Hanule
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.10 12:20

dovozce obuvi: Bohužel s Vámi musím nesouhlasit v několika bodech.

Žen a dívek, které mají nohy větší než je vel. 41 je bohužel stále více a více. Lidé jsou celkově vyšší a tím mají i větší nohu. Pokud to tak není, proč jsou vždycky velikosti 40-42 vyprodané nejdříve?

Nemyslím si, že je výroba obuvi tak drahá záležitost, to by asi boty v Deichmannu nestály okolo 500,–Kč.

Znám minimálně dvě specializované prodejny a rozhodně tam boty nejsou dražší než v klasických obchodech (např. boty značky Gabor stojí v „normálním“ obchodě cca 2500 a ve specializovaném také). Do těchto prodejen jezdí lidé z celé republiky a koupí si klidně několik párů bot najednou. A rozhodně nejsou tyto prodejny v „mínusu“.

A můžete mi říci, proč některé firmy mají nadměrnou obuv běžně ve své nabídce v zahraničí a do ČR je nedovezou? A doprava ten problém rozhodně nebude.

klap.zobak
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.10 12:30

Tak s článkem můžu jen souhlasit. Noha vel. 34 a navíc úzká, téměř nemožné sehnat padnoucí uzavřenou botu. Sandály na léto v dětském lze v Humanicu nebo u Deichmanna i bez vzorečků a obrázků, ale jsou placaté. Měřím pod 160 cm, tak mám touhu po něčem vyšším. Jeden čas sem dováželi brazilské botky Azaleia i v malých velikostech (jejich 32-33 mi padla jak ulitá), ale teď už dovážejí jen od 36 nahoru…ach jo… Ale na elegantní lodičky na vyšším podpatku můžu zapomenout, o kozačkách nemluvě…pokud seženu vel. 35, tak je to malé přes lýtko, takže čvachtám v o 2 čísla větších kozačkách… Jedině až vyhraju a budu si moct nechat ušít něco na zakázku u ševce, dočkám se nějakých těch podpatků…:o))))

Jarka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.10 12:31

Dovoze obuvi, mám velikost nohy č. 43. Vím, že existuje specializovaná prodejna v Praze, docela ujde, něco jsem tam i nakoupila, ale většinou boty nakupuji v Německu nebo Nizozemí. Neříkám, že na mne seženu všude, ale v každém druhém obchodě ano. Čím to asi tak bude??? Že by Němky a Holanďanky měly v průměru větší nohy než Češky? Tomu snad sám nevěříte.

Hanule
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.10 12:44

Jarka: naprostá pravda. Dokonce jsem si koupila dvoje boty v Bulharsku ve velikosti 41 a jsou mi akorát. A to mám nohu jako ty…

A.C.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.10 13:11

Celkem bych (kromě nabídky velikostí) uvítala i nabídku různých šířek stejného typu boty.. ne každý, kdo má nohu 36, ji má maličkou, štíhnoučkou. Vysoký nárt a „sportovní osvalené lýtko“ jsou taky lahůdka, když hledáte pohodlnou botu.
Takže si běžně musím kupovat boty větší, abych se do nich na šířku vešla.

dasa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.10 13:49

Neříkám, že vždy a všude jsou mi kalhoty krátké, to néé, ale přece jen - každý má jinou postavu a za ta léta už má vytipované obchody, kde mu rifle sedí…
Nohy mám dlouhé, ale tak „normálně“ ne nepoměrně, myslím tak akorát, za ty su fakt na jednu stranu ráda :-)
Nejvíc mě štve esprit, tam se mi rifle líbí a sedí mi, ale bohužel prodlouženou délku (34) skoro nemívají a s 32 nemám šanci, i když to vždycky zkouším :D :D Jednou jsem měla dokonce kdesi i délku 35 a to bylo tak ideál k podpatkům - podpatky skoro nenosím, tak jim délku riflí nepřizpůsobuju normálně…
Jinak dobrý délky má Mango, tam nakupuju rifle ráda, Zara je má sice hezky dlouhé, ale zas mi prostě 80% riflí nesedí a už od pohledu mi ten střih přijde takovej „divnej“.

nemesis
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.10 14:04

Pokud jde o podprsenky „velké košíčky - malý objem“ (třeba 65E), doporučuji Le Chaton v Opletalově ulici. http://www.lechaton.cz/

Mají pohodlné a krásné prádlo, ovšem ty ceny jsou dost vysoké… :-(

Kultakutri
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.10 14:21

A proto jsem si z konference v Anglii dovezla kromě obligátního kufru knih taky tři páry bot dvaačtyřicítek, podprsenky velikosti 85F, které nevypadají jako zděděné po babičce - krajkové, barevné, do výstřihu, věci velké, aniž by byly šité na osobu tvaru kredence nebo ještě hůř, mé legendární babičky, co měla 168 cm přes boky.
Nejsem totiž primárně tlustá, jsem velká. Ano, kdybych zhubla, tak bych měla snazší život s podprsenkou 85D, ale ramena nebo chodidla se fakt zhubnout nedají. Potřebuju najít ten obchod, kde nakupuje jízda Valkýr.

souhlasím
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.12 20:47

mám stejnou zkušenost,konfekčně jsem 44-46,čili velký zadek,pas modelky a nožičky krátké,stehýnka tlustá.Kalhoty?Neustálý problém…takže vystoupím v Getwicku na letišti a nedojedouc ani do Londýna,mám ve freeshopu dvoje rifle(Hurá nestrečové!!!V těch vypadám jak blázen-česká specialita-jak to není 36ka,cpou do všeho streč,zřejmě v dojmu že plnější dámy to uvítají)…a pak mě zachraňuje chalupa na Šumavě,9 km od hranic s Německem…opět s nákupy žádný problém.Pracuju přes 20 let ve kšeftě s hadry,vybírala osobně zboží od výrobců a ani jeden mi nebyl schopen vysvětlit,proč se do čech nedodají větší velikosti.Rifle zpravidla končí vel.34,pokud nechcete hnus z CA a pod.A mimochodem,většinu super kousků mám ze sekáče,tam najdu vše,co se týká velikosti,materiálu…a ta radost z úlovku!!!!

Pin.kat
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.10 14:33

Kultakutri: relativně rozumně se dá F85 vybrat třeba v Triole
http://eshop.triola.cz/….php/cPath/1?…

Samozřejmě nevím, zda se ti budou i líbit, přece jenom, každá na to má trochu jiný názor:)

Tereza
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.10 15:11

Omyl Bata ma:
http://www.bata.cz/…-damska-obuv
ale jsou to Nestandartni velikosti :-D
42 sandalky jsem si kupovala i Gino Ventori, za rozumnou cenu

Co se tyce Petite tak to ma uz skoro kazdy zaranicni obchod, napr. Next

A nebo klasika-poridit si domu stroj a presivat, nebo poptat se kamaradek. Driv se zkratka vice silo…

kiam
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.10 18:28

okrem veľkosti topánok by som riešila ešte aj ich šírku. Väčšinou teraz dostať iba šírku F pre úzke chodidlá. A tu nastáva pre mňa problém. Potrebujem normálnu šírku G, veľkosť nohy 40 - 41. V obchodoch akoby prevažovala dámska obuv pre úzke chodidlá: F. Kde sú topánky pre normálnu šírku chodidla G? A to nehovorím o šírkach G 1/2, H, H 1/2, atď. Aspoň tie G keby boli ľahšie dostupné. Musím preto kupovať topánky o 1 číslo väčšie - 42 a dávať do topánky kožené vložky, aby sa mi nevyzúvali. No a 42 nejaké pekné vzory na podpätkoch tiež ťažko dostať.

moir
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.10 19:02

le chaton obvody 65 a 60 téměř nevede, navíc je poněkud předražený, vyskytnul se případ podprsenky za snad 2000 prodané tam a za rohem v Debenhams byla za 700…majitelka nicméně je kvalifikovaná jako málokdo

Barbucha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.10 09:47

Neřešitelný problém s nákupem podprsenek v ČR už jsem naštěstí vyřešila výhradním nakupováním přes britské e-shopy. Výběr velikostí téměř neomezený, pošta velmi rychlá, poštovné velmi rozumné (i pokud něco nesedne, dá se poslat zpět za pár korun). A ve výprodejích se dají sehnat podprsenky doslova za pár liber.

Tara
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.10 09:57

A neměla bys tip na nějaký spolehlivý e-shop? Mám velikost 7O F-G a to je fakt problém někde koupit.

kiam
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.10 10:26
Barbucha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.10 14:59

Tara:
www.figleaves.com
www.lasenza.co.uk
maximální spokojenost, mám vyzkoušené několikrát

flavio
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.10 20:21

Mohol by mi prosím niekto poradit, kde zoženiem napináky na užšie a špicatejšie topánky?
Všade mi „cpú“ široké a topánku deformujúce. Najlepšie by bolo keby sa dal pripojit nejaký odkaz e-shopu. Mimochodom ide o mužské topánky. Velmi by mi to pomohlo. Ďakujem

Eva
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.10 10:30

Taky mám problém s podprsenkami. S velikostí 70E se musím obracet na zahraniční internetové obchody, protože sehnat podprsenku tady je pro mě nemožné-tedy za předpokladu, že nechci nosit stejné modely jako babička, těch české obchody nabízí dost.
K zmíněným obchodům http://www.figleaves.com a http://www.lasenza.co.uk bych doplnila ještě jeden, je to outlet, ve kterém najdete slevněné krásné prádlo s objemem od 28 (českých 60) až po 42 (95) s košíčky většinou od D až po K:
http://www.brastop.com/

Ještěrka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.10 01:13

Problém s nadměrnou velikostí obuvi nemám, ale mrzí mě, že výběr různých šířek obuvi je u nás většinou utopií. Na délku mám běžnou devětatřicítku, šířka mého chodidla ale odpovídá botě až o dvě čísla větší. Ze zahraničí si objednávat netroufnu (i zkoušením strávím běžně skoro celý den a jsem ráda, když si jedny boty - kde ještě kvůli malému výběru toho, co mi vůbec sedne, musím udělat kompromis na úkor estetiky) a v našich podmínkách jsem zatím narazila jen na značky Belle Forme (prodává Deichmann) a Jana, které dělají šířky např. G nebo H (běžná je prý D). Není to tak extrémní, že bych byla odkázána jen na zmíněné značky, někdy mi sedne i běžná velikost, ale (pominu-li sportovní boty, které ale vážně nebudu nosit jindy než na sport) je to spíš výjimka.

Proto bych se chtěla zeptat, jestli byste někdo neměl tip na další značky pro široké nohy? Nutně bych potřebovala nějaké elegantní botky k sukni na podzim (uzavřené) - ať už na nižším podpatku, klínku, nebo jen mírné platformě - zkrátka ne úplné placky. Ideálně typ „mary janes“.

ýmo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.10 02:30

heh. mám nohu 6,5 (ne 6, ne 7) a jediné boty, co mi padnou, jsou lezačky :) poněvadž ty jsou přesně na míru… aby stáhly nohu. jejich nevýhoda: nedá se v nich chodit :D
oblečení - nooo, tak to abych se naučila šít. měřím víc než konfekčních 160-170 cm a opravdu jsou mi na všem krátké rukávy a nohavice. kupuju si volnější oblečení, ne proto, že bych byla blbá, ale holt se do malých hader nenacpu.

Lizzie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.10 15:26

Trochu morbidně mě těší, že v tom nejsem sama…
Kalhoty jsou pro mě utopie (v pase mám 32 a přes zadek 38, k tomu 160cm… a babo raď), občas vypomůže dětské oddělení, ale po džínách s růžovými sloníky většinou fakt netoužím. Poslední použitelné kalhotyjsem sehnala vloni před Vánocema. A ty se teď, bohužel, už blíží do stádia „silně nepoužitelné“. Sukně jsem se naštěstí naučila zmenšovat do nějakých použitelných rozměrů, nebo si nějaké jednoduché rovnou šít sama, ale tam zas chybí čas…
S nabídkou triček pomlčím, nechci-li jakési stanoidní cosi, případně obludnost s růžovými nápisy v angličtině i s chybou (asi bonus?), musím lítat opět v dětském. Anebo v pochybných obchodech typu Terranova nebo New Yorker, kde se sem tam něco sežene. A i tak na mě koukaj jak na vola, když chci XXS nebo XS.
Podprsenky… no, ona velikost 60E je asi docela sci-fi…
A boty..? Velikost sice norma (37/38), ale z úzkým chodidlem a drobným lýtkem se můžu jít vycpat. Buď to všechno nějak divně odstává, nebo si v tom rovnou rozbiju tlamu.

Alespoň už jsem se naučila minimálně jednou ročně sebrat svůj línej zadek a zajet si na nákupy do Londýna. Tam seženu všechno co je potřeba a zas je na chvíli klid. Ale rozčilovat se budu pořád. Pro jistotu.

Panenka_bohemica
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.10 15:49

Také mám velikost bot 42/43 a shánět tenkrát boty na maturitní ples bylo žůůůůžo.. Vzala jsem zavděk tím, co mi jakžtakž sedělo a mohla být ráda. Teď koupím vždy v zahraničí. Naštěstí jsem vysoká a štíhlá, takže v oblečení si můžu vybírat… zas něco za něco :-)

Panenka_bohemica
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.10 12:10

S tím handicapovaným úvodem si, milý dovozce obuvi, doufám děláte prdel.

mimoň
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.10 22:22

Občas se zadaří - loni jsem narazila na krásné kožené rukavice ve slevě z téměř 2000 CZK na necelé čtyři stovky - pro většinovou populaci byly příliš úzké a měly moc dlouhé prsty ,–))
Ale to je výjimka, jinak je nestandardní velikost dodnes dost komplikace, i když za posledních pár let se lecos změnilo…

Pety
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.10 14:29

Pro ýmu a další, co mají „půlčísla“ u bot. Při zkoušení jedněch lodiček (37 malá 38 velká)mi dopuručila prodavačka použít vložky do bot u 38. Jen takové ty, co se dávají jen do přední části boty. Nebo takové ty , co se dávají do boty v místě paty. To nejsou sice vložky do bot, ale brání vytvoření puchýřů. Trošku botu zmenší. Musí se ale dát pozor, ať pata neodstává! Vyzkoušela jsem první a jsem spokojená.

Hana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.10 15:19

dovozce obuvi:
„Stejně jako se handicapovaní smířili s připoutáním na lůžko, vozík, slepeckou holí …“

Prosím? Občas mi tu hlava nebere.. To je k tématu velikost obuvi??!

Calwen
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.10 19:04

Jojo - hlavne s temi podprsenkami, to znam. I s kalhotami. Merim 184cm. Nemam velka prsa. Obvod meho hrudniku bych merila tak na 65-70. Lec bohuzel, kdyz uz ma nejaka podprsenka tento obvod, kosicky jsou velikosti D. Moje velikost kosicku je, tramtararaa - B.
A potom nemaji zensky nosit spatny podprdy..

S botama od Bati jsi me dostala! :D Tam uz pro jistotu ani nechodim, protoze bych se musela porad, bez prestavky a neskonale divit, ktera ZENA by si ty boty dobrovolne koupila.

Marketa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.10 23:02

Krása! Děkuji za článek, děkuji za diskusi, děkuji za inspiraci, jsem ráda, že v tom nejedu sama :-) Mám malou postavu, výška 155 (po ránu:-), takže jít si koupit něco do normální konfekce je úúúnavné. Znáte to, nakonec vezmete něco, co jste sice nechtěly, ale zase to nevypadalo ÚPLNĚ příšerně.
Zkrácené velikosti vyráběl kdysi OP Prostějov, ale po té, co jeho prodejnu v našem městě zavřeli, nevím, jestli ještě něco vyrábějí a prodávají. Můžete poradit, kde koupit v kamenných obchodech zkrácené velikosti? Navíc nebydlím v Praze, ale na severní Moravě. Díky.

Marketa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.10 23:03

Krása! Děkuji za článek, děkuji za diskusi, děkuji za inspiraci, jsem ráda, že v tom nejedu sama :-) Mám malou postavu, výška 155 (po ránu:-), takže jít si koupit něco do normální konfekce je úúúnavné. Znáte to, nakonec vezmete něco, co jste sice nechtěly, ale zase to nevypadalo ÚPLNĚ příšerně.
Zkrácené velikosti měl OP Prostějov, ale po té, co jeho prodejnu v našem městě zavřeli, nevím, jestli ještě něco vyrábějí a prodávají. Můžete poradit, kde koupit v kamenných obchodech zkrácené velikosti? Navíc nebydlím v Praze, ale na severní Moravě. Díky.

Numero
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 10:34

Pro ženy nadměrných velikostí se v čechách objevil obchod s názvem Ulla Popken. Jde sice o dražší kousky, ale materiál je většinou kvalitní.

scully
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 11:30

Presne tohle me vzdycky vytacelo - vetsina velkych mezinarodnich retezcu a vyrobcu „nestandartni“ velikosti dela a prodava, jen je z nejakeho nepochopitelneho duvodu nevozi do CR. Obcas me napada jestli je to proto, ze jsme maly a nezajimavy trh a oni na nas jednoduse kaslou, nebo jestli predpokladaji ze vsechny cesky vypadaji jako Karolina Kurkova, Pavlina Porizkova a Eva Herzigova, proste ceske modelky, ktere prorazily do sveta :-) Zakladatel internetoveho nakupovani by si zaslouzil nejakou medaili za zasluhy!

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 12:22

Scully: ja myslim, ze to ani tak neni to, ze by na nas mezinarodni retezce kaslali, ale to, ze to vetsinou rozhoduje nejaky nakupci, umim si predstavit, ze je to debil (damy a panove prominou), ktery se rozhoduje podle statistik. No a protoze vetsina naroda ma porad jeste mensi nohy nez 42, tak proste objednava jen maly a „standartni“ velikosti. Navic do Cech objednavaji prodejci zasadne (vim to i z jinych oboru) jen to nejlevnejsi. Kombinace s typickou ceskou prodavackou je pak smrtelna. Presto se to ale od dob meho meho drevniho mladi znatelne zlepsilo, pred 15 lety mi bezne prodavacky rikaly, ze tak velke boty (41/42) se nevyrabi a pamatuju si, ze jako 15 ti leta holka jsem kvuli tomu brecela (dneska je posilam asertivne do haje). Faktem je, ze jakekoliv nakupy v Cechach jsem uz davno vzdala a nakupuju jen v zahranici - clovek ma vetsi vyber, je to levnejsi a prodavacky jsou prijemnejsi.
p.s. co se tyka dlouhych velikosti - ja mam 187 a opravdu dlouhe nohy, kalhoty se daji vyborne koupit na topshop.com, oddeleni tall. maji i delku 38, ktera je mi moc dlouha (jedny jsem si objednala, jen pro ten pocit :-)), takze tomu nekomu, kdo vyse psal o tomhle problemu by to urcite pomohlo…

scully
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 12:53

GreatSusan: Ja patrim prave do te opacne kategorie, mezi petite women s vyskou 158, vahou 48 a velikosti nohy 35 :-)

Nicmene trochu mam pocit, ze ceske modni peklo, to jak lide chodi v nesedicim obleceni a nakupuji u vietnamcu je castecne zavineno tim, ze se u nich daji tu a tam koupit i jine velikosti nez konfekcni. Slovanska postava predurcuje k tomu, aby ve zralem veku mely zeny velky zadek a nejaka ta kila navic - a tak trochu se nedivim, ze kdyz je pani pres padesat, bydli v malem meste, s internetem to neumi a plat ma prumerny, tak ze po obehnuti znamych retezcu v krajskem meste (mam na mysli typy jako HM, Clockhouse, atd.) v marne snaze sehnat padnouci dziny se na to po case ze zoufalstvi a vzteku vybodne a zacne nakupovat u tech vietnamcu :-(

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 14:30

scully: nebo v sekaci. dulezita je taky pojizdnost, treba moje mama (60+) ma svoje auto a je schopna dojet do oneho krajskeho mesta a hledat, jeji kamaradky bez aut nebo bez odvahy odjet kamkoliv za humna, jsou na tom hur. Mimochodem, ja myslim, ze ta slovanska postava je casto trochu vymluva tech, co nezvladli zustat hubeny. Kdyz nekdy vidim jak se ty starsi zensky ladujou ruznejma nechutnostma a je na nich videt, ze nikdy nepohly dobrovolne zadkem, tak si myslim, ze by je nezachranil ani nordicky androgynni (jak se to sakra pise?) typ …

scully
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 14:55

Souhlasim, obezita je peklo a je zpusobena predevsim nezdravym zivotnim stylem (tech pripadu, ktere ma na svedomi nemoc je jen nepatrne procento). Cesi ve srovnani s jinymi jedi porad jeste sakra malo zeleniny, ryb, ovoce a prilis se nekamaradi ani s korenim (a kdo umi varit ten vi, ze treba i zdanlive nudna zelenina, rizoto, nebo testoviny se daji promenit v lahudku). I to veprove nema podobu jen s knedlikama a zelim, ze…ovsem kdyz uz spousta zen takhle vypada, tak je tezke s tim neco delat, zhubnout v sedesati neni sranda, a posledni hrebicek do rakve je ceska pomlouvacnost a neobliba lidi, co se nejak lisi - chapu ze se sedesatileta pani radsi nez do prjmute slusive tuniky zahali do krabicoidni haleny a bude argumentovat obvyklym „jsem na to stara, a co by tomu rekly zensky“. A jsme v kruhu, kdy se na slusive veci v obchode tak dlouho snasi prach, ze je obchodnik uz priste pro jistotu neobjedna a zustane u te bidne nabidky kde si dotycna pani nevybere. A jsme tam kde jsme byli…:-(

jana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.10 15:29

Jen k tomu, že pro kvalitní prádlo se musí jedině do Prahy..... tady v Brně náhodou existuje obchod s perfektním individuálním přístupem a poradenstvím a rozhodně tam nemají jen 75B, je to na ulici Horní :)
Mám osobní zkušenost a můžu doporučit.

Agnes Knoblochová
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.10 17:13

Kamarádka si na svou pidinožku jednou v dětském koupila naprosto senzační botasky, žádné pastelky, černo-fialové, přesně takové, na jaké měla zálusk. Až venku jsme si při pozornějším prohlížení všimly, že na boku mají maličké obrázky rozesmátého banánu a ještě nějakého dalšího ovoce…

Já mám problém opačný, nohu nemám 42, ale 43 (resp. levou 43 a pravou 42 a kousek - 42 tlačí, 43 (pánské, pochopitelně) na pravé mírně plavou, na levé sedí akorát). Peklíčko.

Sonya
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.11 18:44

Někde tady v diskuzi jsem zahlídla zprávu, že slečna 178/42 (noha) je odkázaná na nákup bot i Deichmana. Nezlobte se, ale zrovna Deichman je jednak shit a jednat zrovna v tehle velikosti toho moc nemá. A celkově jsou boty od něj šílené, jen vzácně s epodaří najít zajímavý kousek, a kvalita kulhá.
Zkuste opravdu značkové obchody, třeba outlety. Mám taky nohu 42 a u Deichmana jem byla 3× a pokaždé jsem vypadla ven s hrůzou v očích.
Jděte do Hogla, do Leiseru, do Pierre Cardina, do Baldinini, Marco Tozzi… Budete překvapená, že šijí krásné boty i na naši s vámi velikost. Boty, které nohu nezničí, jsou z kvalitní kůže a kvalitně ušité, a cenově se nakonec vyplatí. Raději mějte 2 boty na sezonu (t považuji za základ botníku!), ale takové, co Vám vydrží, než kupovat každou sezonu nové, ale nekvalitní a hnusné umělotiny

BlackRose
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.11 18:57

Mám 160 cm, veľkosť 38 (niekedy 36). Nohavice vždy musím skracovať. S dlhými rukávmi pri tričkách som sa ešte nestretla. Väčší problém mám s dĺžkou tričiek - veľa tričiek je mi dlhých…
S topánkami nemám problém. Mám veľkosť 37 - 39. Akurát mám dosť silné lýtka. S čižmami problémy nemám, zatial som sa zmestila do každých. Problém som ale mala pri kúpe gumákov. Ledva do nich vopchám nohu :( Obuť ich na úzke džínsy je riadny boj…
Podprsenky nosím 80 B, samozrejme mi nesadne každá. (Obvod pod prsiami mám 86 cm a cez prsia 94 cm).
Najhoršie na mojej postave je, že mám chudé nohy (až na tie lýtka), malý zadok, žiadne boky, ale veľký obvod hrudníka a väčšie brucho :( Preto mám problém kúpiť nohavice, ktoré mi zadnú. Taktiež mám problém s kúpou košieľ. Menšie číslo nezapnem cez prsia, väčšie číslo mi je celkovo veľké. Nemám veľké prsia, ale mám široký hrudník. Tričká síce nosím veľkosti 36 - 38, ale košele veľkosť 40 - 42. Kvôli tomuto som mala problém aj s kúpou zimného kabáta :((( Veľa sa vás tu sťažuje, že máte úzky pás a široké boky, ale naopak to tiež nie je žiadna výhra…

Ešte si neodpustím poznámku. Niekto tu spomínal, že veľkosti topánok 41 sú vypredané ako prvé. U nás keď sú zľavy na obuv, tak majú LEN čísla 40 a 41. Ako je to možné?!

Anna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.11 11:01

(můj) objev dne: http://www.shoetailor.com
za rozumné ceny znají něco jako ŠÍŘKU boty od klasického obchodového D až po EEEE, a to nejen u ‚pohodlných‘ (rozuměj ošklivých) bot. hurá

Lenza
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.06.11 13:03

Tak jsem si procetla clanek i diskuzi a mam pocit, ze jsem asi jedinna zenska na svete, ktera ma s podprsenkami uplne obraceny problem. Obvod bych potrebovala minimalne 75, ale kosicky u kazde 75A jsou mi strasne obrovske… Jasne, muzu chodit bez podprsenky, ale to se casto jaksi nehodi. Nevite nekdo, kde by sly sehnat (pseuso)podprsenky na me, neco jako 75AA?

Ada Pekelná
973 příspěvků 30.06.11 13:06

Jaký máš obvod hrudníku? Třeba potřebuješ menší, řekněme 70A, a už by ti košíčky byly.

Lenza
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.06.11 13:54

Zkousela jsem ruzne podprsenky 70A, a byly mi pres obvod hrudniku male a kosicky spis velke. Potrebovala bych obvod hrudniku minimalne 75, ty uz zapnu. Nejsem sice tlusta, ale mam takovou chlapovitou svalnatejsi postavu.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.06.11 15:04

jojo - to znám to peklo nakupování.

Já jsem malá, mám velká prsa, mám široká lýtka a velkou hlavu

Ano velkou hlavu .. když si chci kolikrát vyzkoušet nějakej klobouček, tak si to na hlavu dát nemůžu, pač je mi malá.

boty- velikost boty mám 38, 39 to je různý, ale šířka lejtek je 41. Vždycky jsem chtěla kozačky, pač se mi líbily, ale až teďka někdy jsem si uvědomila, že by to vypadalo spíš směšně na mě. Tak mě napadá - jaké boty zvolit v zimě pro holku menšího vzrustu, oplácanoum která nosí v zimě ráda kabát, krátké sukně a punčochy? přemejšlela jsem o kotníčkových botách, ale nevím, jak by to vypadalo na tlustých lejtkách ..

podprsenky - kapitola sma pro sebe. Nosím velikost 70HH - 70GG podle výrobce. A kdo žije v Plzni, nebo žije na západu čech, tak doporučuju jeden takovej zašuplej obchůdek v Plzni v sedláčkovej ulici (blízko náměstí). Mají nápis „Moda X“ a zatím kdykoliv jsme tam vešla, tak jsem i odešla s podprsenkou, která mi padla. Sice dražší, než z internetu (na Astratexu seženu tak kolem 800kč, v tom obchůdku kolem 1100kč..) ale vyplatí se to. Zrovna nedávno jsem tam vlezla, že chci podprsenku a podstrčila mi „korzetovou“ podprsenku, kterou můžu nosit bez ramínek. Jsem ani nevěřila svým vlastním očím, že něco takovho pro mě existuje. Nj budu si muset navrhnout šaty pro sebe :)) korzetovka to teda opravdu je. 70tkovej obvod zapnu sotva stěží, má silikonové pásky, že opravdu drží,i kdybych skákala… bomba. jen je silně neskladná, pač je vystužená (!) takže nechci poničit košíčky. Je to značka Freya (ostatně celej obchůdek je nějak na značku Freya, co jsem koukala)
Co jsme se bavila s prodavačkou, tak momentálně velikost 60 nebo 65 nemají, nicméně už objednávali, jen to nějak nedorazilo nebo co. Velikosti mají dovelikosti J…

dále jsem malinká - malá, prsatá, prdelatá :) v otmhle vidím problém jen v poměru délka - šířka přes hrudník. Kdžy najdu tričko, co je mi přes prsa, tak bych to triko mohla nosit jak ultrasupr minišaty. Kalhoty ty už radši ani nesháním - zamilovala jsem si sukně a šaty. A když už nějaký kalhoty seženu, tak automaticky pak doma předělám nohavice na mojí délku :) měřím 157cm, míry 112-82-110, pod prsama mám 81.

punčochy - taky někdy problém. jsem třeba sama nevěřila. že vietnamci prodávaj tak krátké punčochy, že rozkrok mám někde v půli stehen!!! A to jsem kupovala dospělý né dětský :))
jo a konfekční velikost jsem měla nějak kolem 44-46-42 (podle druhu obchodu)

Jinak jsem měla nedávno štěstí, že jsem vešla do sekáče s tím, že jsem dycky chtěla sáčko (na chladivější počasí nerada nosím svetry, svetříky nebo mikiny. Taky proto mam v satniku asi jen 4 svetry) ale na ty moje prsa buď to bylo hezky v pase, ale přes prsa by mohli praskat knoflíky, nebo hezky přes prsa, ale sáčko jak v pytli. A právě v sekáči jsem objevila sáčko od Next za 300kč. Není to sice super cenan a sekáč, ale lepší než litry :) už jen čekám na hnusný počaís bez deště :))

Dahllie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.06.11 15:22

Lenzo, AA košíčky existují (existují i AAA). Podle tabulky na webu by měla mít Triola. A zkuste třeba i Marks&Spencer, na britských stránkách toho mají plno, ale je otázka co se dováží sem. To samý Debenhams, pokud jste z Prahy.

Tilka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.11 22:13

Naprostý soulas s článkem…
Mám 43 a kvalitní klasické dámské boty v Čechách k nesehnání.

Dovozce obuvi: nezlobte se, ale proč např. v U.S.A. nabízejí výrobci obuci běžně dámskou obuv do velikosti 45 za stejnou cenu jako menší velikosti.

Tilka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.11 22:21

Sama mám dobrou zkušenost s

www.shoes.com

Široký výběr + hlavně klasika.
Důležité: američané používají jinou'číselnou řadu pro dámské a jinou pro pánské boty - mají to posunuté o 2 čísla, tj. dámské US11 a pánské US11 nejsou stejná velikost, dámské US11 jsou přibližně pánské US9

Mám 43 a objednávám si dámské US12 a sedí.

hedvika
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.11 08:15

lenzo já sice nemam tak velký obvod hrudniku, jako ty, ale prsa mam taky male. v bezne dny nosim tokove ty dívcí podprsenky, co jsou jakoby sportovni, navic jsou hezke vtipne s obrazkama a jinak klasicke podprsenky vetsinou resim primo s prodavackou u nas ve meste, ktera mi potrebnou velikost objednava na zadost

thegrimreaper
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.11 20:18

Prsty mám sice celkem krátké, ale stejně jsem si musela koupit pánské rukavice (u Baťi měli celkem pěkné). V dámských mi totiž chybělo půl článku prstu a paní se mi snažla natvrdit, že to se prý vytáhne a že větší nemají.

Radka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.11 22:57

Seznam.Mih: „jsem malinká - malá, prsatá, prdelatá :)“ … řeším úplně stejný problém, tohle je krásně shrnuté! U sebe bych k tomu ještě přidala pihatá :)
Těší mě, že hodně v hodně obchodech už nacházím i zkrácené délky - na konci léta jsem dokonce sehnala i 7/8 kalhoty určené pro menší postavy. Jen mám se svými 160 cm stále trochu problém s tím, že i zkrácenou délku tahám bez podpatků po zemi…

liv
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.11 18:22

Pri čítaní príspevkov ma napadlo - na aké postavy to vlastne šije väčšina módnych reťazcov? Čo je to sem navozené za sortiment? Dámy s nekonfekčnými veľkosťami majú obrovské problémy pri zháňaní odevov a obuvi, v tom je tovar úplne nedostatočný.
Ale aj ja, ktorá mám ako-tak konfekčnú postavu niečo medzi 36-38, výšku 168cm a nohu 39 /plochú, širokú a s nízkym nártom/, málokedy zoženiem niečo čo mi sadne. Vlastne väčšinou nevidím v obchodoch nič, čo by som si NAOZAJ CHCELA kúpiť. Vždy je to len kompromis medzi tým, čo práve zháňam, a tým, ktorá vec z tých čo skúšam, ešte ako tak ujde. Napríklad - milujem kvalitné bavlnené tričká s dlhými rukávmi, čo nevyzerajú ako nátelníky…ale nejako sa mi v poslednej dobe ťažko zháňajú - buď sú krátke rukávy, alebo sú uzke cez prsia a v páse široké, alebo sú akosi pridlhé /ale k legínam či úzkym rifliam stále krátke/, alebo sú z priesvitnej -ja to volám-akožebavlny. Jediný obchod kde sem tam niečo nájdem je Marks and Spencer, to sú však viac menej práve tie nátelníkové typy. Takisto mám celoživotný problém kúpiť si padnúce lodičky - od tých na každodenné nosenie až po plesové…

Micha(e)la
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.11 18:58

Liv: Pokud umíte anglicky, tady je jeden článek o tom, jak se vytváří střihy konfekčního oblečení. Leccos mi objasnil.
http://www.rostitchery.com/…ont-fit.html

liv
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.11 19:17

Micha(e)la> Ďakujem Vám, konečne rozumiem. Hlavne táto veta ma uviedla do obrazu:
if you do not have a B-cup bust, narrow waist, slim hips, flat stomach, flat behind, very good posture, and are not symmetrical and in balance in every direction—nothing you buy will fit.

Karin
3948 příspěvků 21.11.11 09:57

Nechápu, proč jsou tady u bot tak málo k mání půlčísla. 39 je mi často těsná, ale ve čtyřicítce už plavu…

ZetKa
292 příspěvků 21.11.11 10:25

Karin: souhlasím, také bých potřebovala něco mezi 38 a 39 … Poslední půlčísla jsem viděla u dětských bačkůrkách :(

Humanic? Ne, děkuji!
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.12 23:33

Zdravím všechny pekelníky :)

Sehnat botky ať už jakékoliv na kteroukoliv roční dobu nebo příležitost je křížová cesta od „nemáme“ k „nesedí“. Nemám nijak extrémně velkou nohu, slečen/dam s velikostí 41 a 42 běhá dost, ale sehnat botky - mission imposible! Výrobci vyvedou dvacet párů bot, z toho jeden až dva jsou i ve větších číslech (41 eště normál, 42 je už XL a nedej bože, když má žena velikost 43, to už máme XXL, že Deichmanne). Nějak se zapomnělo, že 36 je sice rozkošná, ale existují i jiná čísla.

Kvalitu tu nebudu rozebírat, nicméně neodpustím si komentář k obchodům Humanic a Deichmann:
Humanic - Hulváti prodávající špatné zboží. Nejen, že o nejvalné kvalitě svých výrobků ví, ale jsou nepříjemní a obviňují zákazníka, jak špatně se k výrobku choval. Zimní botky za nemalý obnos oloupané za dva měsíce, odlepila se částečně i špička podrážky a reklamace byla zamítnuta. Po Vánocích byl obchod reklamací plný a ze soukromé výzvědné akce u odcházejících takřka všechny zamítnuty - jsme to ale národ šmatlalů, co?

Deichmann - Ceny se dají, kvalita taky. Nečekala jsem nikdy od bot této značky zázraky, krabice polepená rudými nálepkami „XL velikost“ taky na náladě nepřidá, ale bývám spokojená. Vždy příjemná obsluha, ochota přeposlat zboží z jiné prodejny - v době bojů o každou 42 je to zázrak. Oproti Humanicu ráj na zemi.

iron board
72 příspěvků 06.01.12 23:58

já mám s Humanicem jednu blbou zkušenost a pak jsem tam boty asi 5 let nekoupila. Když jsem je chtěla nechat opravit u ševce (neb účtenku jsem již neměla), tak mi řekl, ať to vyhodím a vysvětlil mi, proč nemá smysl to opravovat. A to byly boty z těch dražších, co tam mají. Loni jsem tam koupila kožené lodičky, protože až tam jsem sehnala jednoduché černé kožené lodičky s podrážkou ne jako papír a krásnou nešpičatou špičkou. Jsou neskutečně pohodlné a tváří se, že vydrží. Jinak se mi tam designově líbily boty značek Vagabond, Esprit, St.Oliver či jak se to píše. Ale sorry, 1500 za nekožené boty fakt nedám, to není nic pro mě.

iron board
72 příspěvků 07.01.12 00:03

No a u Deichmana mě tak nějak mě irituje ta „kultůra“ prodeje, nechodím tam.

Nova prodejna damska obuv
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.12 22:50

Zdravim vsechny,
v Praze, Jecna 35, je nova prodejna elegantni damske obuvi ve velikostech 38-44.
Nejvetsi vyber obuvi je ve velikostech 40-43.
Boty jsou hlavne ze Spanelska, Brazilie, Nemecka a Danska. A za zajimave ceny.
e-shop: www.cliche-shoes.cz

kacatko2004
8 příspěvků 16.10.12 15:27

Já nakupuji na Ebayi celkem pravidelně a zkušenosti mám dobré - se standardní nohou 38 je to pohoda. Horší jsou kalhoty na mojí českou pr,,, tady musím pečlivě hlídat střih zvaný „high waist“ - vysoký pas, jinak tvořím slušná madla lásky :-)). K podprsenkám platí, že po dobrém změření se dá koupit i po netu, ale mám kolegyni - v Německu - a s její velikostí 65D prostě bere vše, co sežene.

Daroen
5 příspěvků 03.06.13 14:21

Jsem bohužel jeden z posledních případů - výška nad 180cm, a ještě nerovnoměrná, tj. výrazně delší nohy. A sežeňte kalhoty s vnější délkou min 110, lépe 115cm. Se sukněma je to ještě horší, buďto ke kolenů, nebo až na zem. Až na zem se na mou délku nešijí, když sháním ke kolenům, abych hledala v tříčtvrtečních. Rukávy jsou bezpředmětná záležitost, rukavice neseženu.
Ke všemu širší boky, úzký pas - jsem perfektní džínař pro focení Peklem. Ale prostě proto, že jsou to většinou jediné kalhoty, které na sebe seženu.
Na druhou stranu, jak pročítám diskuze - zjevně jsem jedním z mála exemplářů, komu opravdu sedí 75B:)

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek

Kling kling

Autor: Ada

Poctil vás zásilkový obchod Klingel také svým katalogem? Jestli ne,... Celý článek

10 důvodů, proč nenakupuji v Primarku

Autor: Adéla

Irský módní řetězec Primark otevře prodejnu v Praze. Přímo na... Celý článek