Topík z pavučinky

27.07.10 | autor Ada

Je to možná už trochu jednotvárné... jenže léto holt nevyžádaným pohledům na spodní prádlo přeje.

Pod bleděmodrou silonovou halenku, pokud už v něčem tak průsvitném nutně musíme na ulici (to, že je to někde na prodej, ještě neznamená, že je to nositelné), volíme zásadně tělové prádlo. Takhle to vypadá hloupě a ne, není to sexy. Obligátní džíny nebudu komentovat, jen co se o pár stupňů ochladilo, už jsou jich zase plné ulice.

Maminka vpravo by také mohla vypadat lépe, ale chválím, že si k divoce vzorovanému tričku vzala jednobarevné kalhoty a ne dlouhou sukni stejného vzoru.  I pantofle vypadají rozumně a barvou se hodí ke zbytku oblečení - klidně to mohly být rozcáplé sandály nebo hranaté polobotky černé barvy, které by celkový dojem totálně zkazily. Hlavní výtku bych měla k účesu. Mnoho žen má v tomto věku už slabé, nekvalitní vlasy a neví si s nimi moc rady. Nejlepší je prevence - nepřehánět to v mládí s barvením, odbarvováním a preparacemi a dobře se o vlasy starat - vydrží potom déle pěkné. Jakmile se na nich začne projevovat stárnutí, vyplatí se navštívit lepší kadeřnictví, kde poradí se střihem, použijí dobrou profesionální barvu a nebudou vnucovat oranžovo-bílý melírek. I ze slabých a poškozených vlasů se dá udělat pěkný účes, krátký či polodlouhý, pokud to ovšem kadeřník umí - a neskončit s mahagonovým oškubem na chlapa, jako dopadla paní na fotce. Odrostlá šedivá pěšinka na kráse taky zrovna nepřidá.

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.7.10 10:43

Milá Ado, po zhlédnutí tvé persony v celé „kráse“, mi tyto stránky přijdou hodně, ale opravdu hodně vtipné:-DDDD Taková ironie na druhou.

Vidím, že sebevědomí ti neschází, zato nějaká ta sebereflexe zcela.

Ada Pekelná
973 příspěvků 27.7.10 10:47

To jsem ráda, že tě stránky baví, nicméně nechápu, jak souvisí můj vzhled s jejich existencí? I kdybych byla o berličce hnáty křivé, můžu si psát a kritizovat co chci.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.7.10 10:58

Přidávám ke scházející sebereflexi i schopnost číst a porozumět textu:)))

Ada Pekelná
973 příspěvků 27.7.10 11:02

Přiznávám, že jsem tvůj příspěvek úplně nepochopila. Možná mohl být napsaný srozumitelněji a méně hystericky. Pochopila jsem správně, že jsi mě někde viděl/a a usoudil/a, že někdo, kdo tak vypadá/chová se/obléká se, by neměl mít blog, v němž kritizuje nedostatek vkusu kolem sebe? Nebo jak to bylo myšleno?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.7.10 11:08

Dobrý den! Včera jsem objevila Váš zajímavý web. Ale mám jen jednu připomínku - nechce se to plynule posunovat, hodně to ruší ten trhaný pohyb. Nešlo by to upravit, aby šlo plynule rolovat na konec stránky? Děkuji.

Ada Pekelná
973 příspěvků 27.7.10 11:25

Eva: závada bude na tvém přijímači, peklo není nijak nastaveno, aby se pohybovalo trhaně. Zkus, jestli to dělá ve všech prohlížečích, a vyzkoušej jiná nastavení scrollování myší (najdeš to v ovládacích panelech).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.7.10 12:03

Zdravím! Většinou s tvými názory na módu souhlasím a hrozně ráda si čtu tvoje články plné ironie a sarkasmu, ale zrovna teď musím nesouhlasit =) Myslím, že transparentní materiály zrovna nejsou velkým prohřeškem, právě naopak, jsou teď velkým hitem a to i když pod ně člověk zvolí nápadnější barvu prádla, ale samozřejmě je nutno tomu přizpůsobit celý outfit, aby nevypadal lacině ale chic. To se samozřejmě liší případ odpřípadu, ale obecně na tomhle trendu transparentních halenek, košil, šatů a bůhví čeho ještě není nic ,,nemódního". Jen se to holt musí umět nosit =)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.7.10 12:26

ono to totiž teď v létě je tím nejvíc bijícím do očí:)))

Taky nesouhlasím s odsouzením průsvitného oblečení prostě proto. Když se na pani podívám, vidím okamžitě jednu věc - má blbou velikost podprsenky, má moc velký obvod co jí vyjíždí do oblouku nahoru (tím samým obloukem půjdou vepředu prsa dolů) a to je ten hlavní dojem co si z ní odnesu, i kdyby se jinak snažila sebevíc. Kdyby si nevzala průsvitnou halenku, ten trapas by zůstal o něco skrytejší. (ale taky to je vidět, ne že ne)

Jinak mi kontrastní barva prádla pod průsvitnou blůzou až na vyjímky nevadí, i ta tělová podprsenka by byla znát, tak proč jí nepřiznat úplně. Ale pokud byla pointa v bíločerném kontrastu, asi by to chtělo k tomu něco jiného než modré kalhoty s červeným páskem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.7.10 13:30

Slečna na obrázku, respektive její outfit, neni nijak oslňující. Každopádně je ale vidět, že se aspon snažila něco vymyslet, jak již bylo řečeno tak průsvitné materiály nejsou uplně mimo mísu, a vytvořila poměrně snesitelný model…
Tohle není zapotřebí kritizovat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.7.10 13:35

Slečna na obrázku je podle všeho mladá paní. A na to, že nedávno rodila, vypadá skvěle (možná to chtěla předvést).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.7.10 14:41

To by mě vážně zajímalo, co je snesitelného na tom, že je to sice transparentní a někde psaly, že na léto jsou transparetní materiály in, ale tohle je evidentně dost šuntový silon a ta podprsenka také nepatří k modelům, které jsou určeny k tomu, aby byly vidět. Alespoň jí má zhruba tam, kde má být. Ale velmi ráda bych to vůbec neviděla.

Patrně je to pokus o sexí model a sexí si neumím představit jinak, než pekelné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.7.10 20:12

Vaše články mám ráda, ale myslím si, že tady je kritika trochu přehnaná.
V kontextu českých ulic bych tenhle model označila za lepší průměr…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.7.10 20:30

No, k tomuhle článku mě nenapadá nic jiného než obligátní: Ženy 50+ se oblékají lépe než ženy mladší.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.7.10 11:19

Ado a co mám dělat, když se mi v mládí vlasy mastí a neustálý patlání barvy je to jediný, co tomu trošku pomůže? :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.10 21:01

a já myslela, že bílé spodní prádlo už vymysleli ☺


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.10 21:28

To triko paní vlevo je poměrně nešťastné, no je to takové to, co ženy v tomhle věku bohužel nosí… ale pani u toho aspoň přemejšlela, když si brala kalhoty a boty, jak píše Ada.
Mladá pani vlevo mě nutí hodit oči v sloup, jelikož to je… hmmm, tak trochu vopruz. Průhledná halena s kontrastní podprdou, rifle a oživíme kontrastním doplňkem v podobě červeného pásku! Nic moc.

  • Znám hodně ženskejch, co kašlou na pěsticí kosmetiku a koupěj si radši dekorativku - páč se to na xichtě zamaluje, né? To už jde ale skoro o zdraví. Takže doufám, že komentář Aailyyn byl vtípek - soudě podle smajlíka - jestli ale né, tak dodávám, že základem je dobrá a vhodná péče o vlasy (šampon, konďák)…

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 07:06

Houby Panenko. Splašené hormony kosmetikou, sebelepší, sebedražší, nezkrotíš. Jediné, co mi v pubertě pomáhalo od maštění, byly odbarvovače; jediné, co trochu platilo na beďary, byla hormonální antikoncepce. Ono se to srovná věkem a mastné povrchy snášejí chemické experimenty bez větších škod. Ale nevěřte, že se to dá kosmetikou (a to mně akné léčili na dermatologii).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 10:11

nazdar Ado i ostatní děvčata,
já můžu říct , že mě tento blog nadchnul .Nemám čas , abych něco podobného páchala sama,ale ráda si to přečtu . Trošku mě mrzí , že tu do sebe tak jdete , holt každý má jiný názor a zkušenost . Za sebe můžu říct , že se s Adou ztotožňuju , myslím ,že mladá maminka by udělala
líp kdyby si k oblígátním džínám vzala pruhované tričko ( když vidím ten pásek tak červené )
a k tomu tenisky . Vypadalo by to rozhodně líp- ikdyž možná obyčejně . A ktěm vlasům - mám pubertálního syna - vlasy se mu mastí jako ďas . No tak si je holt musí mýt každý den !


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 12:17

Věřím, že to jde. Jde jen o to nenaletět na reklamní taháky. Věnovat energii a čas prostudování složení a recenzí toho, co si na sebe napatlám. A nebo si holt mastnou hlavu mýt každý den, ale i zde musíme věnovat pozornost, co si na vlasy každý den dáváme. A taky jestli si do nich saháme špinavýma rukama, jestli používáme správé množství tužidla, stříkáme lak ze správné vzdálenosti, v jakém prostředí se pohybujeme.

Ničit si dlouhodobě vlasy, aby krátkodobě nevypadaly úplně zle?

A na nedobrou pleť celej den pětkrát patlat makeup z třicetdevítky, ono to nepůjde vidět…

To nemá smysl… Přeci!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 14:00

Pokud má někdo (zdravotní) problém a projevuje se to na stavu pokožky dotyčnýho, tak se samozřejmě musí najít a řešit ten hlavně ten původní problém - ať už jde o blbý stravovací návyky, živ.styl, porucha v těle atd. atd. a kosmetika je pomocník zvenku. Ne brát kosmetiku jako maskovací prostředek, to jsem hlavně chtěla napsat.

Barva vlasy vysuší, takže si je člověk od mastnoty nemusí mejt tak často, to je fakt. Nechci se tu ale hádat, ať nám Ada nezruší komentáře :-)) Však si všichni dělejte, jak vám to vyhovuje, je to vaše hlava :-)

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Aaargh.

Autor: Ada

Nic jiného k tomu říct nelze. Aaargh. Foto: Gingercat Aspoň že... Celý článek

Aby nekoukalo

Autor: Ada

Často se v komentářích opakuje otázka, jak to má teda nebohá žena... Celý článek