Dvě dámy v metru

24.08.10 | autor Ada

*

Dvě zralé dámy, přistižené fotoaparátem bdělé čtenářky, jsou každá jiná, a přece obě svorně pekelné.

Foto: Vsichnimame

Paní vlevo zvolila batiku. Tentokrát vynechám z kritiky samotný fakt, že je to batika, protože barva, tvar a délka bohatě stačí k tomu, abych dostala psotník. Lososová barva by byla ok, kdyby nebyla zprzněná hnědou. Taky se vám zdá, že skoro na každém batikovaném výrobku je hnědá  barva? Především na těch, na které se vůbec nehodí? Druhá vlastnost společná batikovaným oděvům je jejich volnost. Ano, šaty na fotce jsou zase beztvarým hábitem. Není nic lepšího pro zralou ženu než beztvarý pytel.

A když už si odmítáte jakkoli lámat hlavu s tvarem, barvou a kombinovatelností svých šatů, kupte si aspoň takové, které nebudete tahat v zaplivaném prachu velkoměsta.

Paní vpravo se mi ani nechce komentovat. Ani ne tak kvůli batohu - bylo jí kolem padesátky, je vidět, že v tom batohu má víc věcí, třeba byla nucena zvolit ho kvůli zádům - jako kvůli všemu ostatnímu. Volná halenka z průsvitného čehosi, pytlovitá tmavá sukně, na hlavě dva dny nečesaný drn a to na nohách jsou asi crocsy nebo něco jim blízkého. Výsledek? Utahaný, zanedbaný vzhled, a to docela zbytečně, paní není obézní ani stará a mohla by s minimálním úsilím vypadat mnohem lépe.

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.10 16:55

no uz som sa nevedela dockat novych prispevkov :) na obranu pani v batike musim podotknut, ze jej sedi podprsenka. presvita, co by nemala, ale vdaka tomu vidno, ze je rovno a nezarezava sa :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.10 19:28

aaaach,pane boze tyhle batikovane habity bych fakt zakazala..ani nevim co je horsi..jestli kvetovany stan nebo batikovany habit do kterych se vetsina dam co ma bud vic jak 100 kilo nebo vic jak 40 let obleka…do toho strih ala brokolice a pokud mozno modry preliv..
nejhorsi je fotky jako je tahle nejsou nijak vyjimecne ale na ceskych ulicich v celku normalni :/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.10 20:32

Mě se paní v tom hábitu líbí… Nejsem fanda batiky (probuh, jen to ne), ale k této paní prostě sedí, vždyť i účes je v pohodě (neodrůstá žádná blond barva, nic divně netrčí…) a mám pocit že možná svůj „outfit“ fakt promýšlela. A že je to beztvarý a po zemi vláčený hábit mi nepříjde tak strašný, taková Nicole Richie tohle nosí pořád:) Myslím, že v okurkové sezoně hodnotíš věci, nad kterýma by ses jinak vůbec nepozastavila.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.10 05:53

Souhlas s Amici.Batiku nemusím,ale tady ta paní to má celkem v pohodě i účes a nevadí mi ani ten látkový vak,celé je to takové alternativní,podle outfitu bych paní tipovala na fajn ženskou,co se nebre vážně a má odvahu se pustit do věcí neobvyklých,kdyby ty šaty nehygienicky nevláčela po zemi,bylo by to pro mne celé v pořádku.
Druhá paní je na tom o poznání hůř.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.10 06:08

Mě se to, co je z batikovaných šatů vidět, líbí. Taky ráda nosím takovéhle volné věci, kór v horku (mám 33 let a 60 kilo, takže hmotností ani věkem to není), a přijde mi, že k paní (nebo aspoň tomu, co je z ní vidět) to sedí. Pohodové příjemné letní šatky, ve kterých může člověk strávit parný den a nemusí si připadat jako propocenej slizoun…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.10 07:37

Plandavé šaty do vedra to nejlepší. Horší jsou ty žabky. A té brunetě by stačilo vyměnit tričko. Vím, triko pod popruhy batohu trpí, pěknějšího by bylo škoda.
Jinak je příznačné, že si čte. Oni lidé, co mají jiné zájmy, než očumovat oblečení, bývají k detailům stylu netečnější. Ale je to dobré řešení - koukat do knihy, pokud mě vzhled spoluobčanů uráží.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.10 07:54

Já proti paní s batikou nic nemam. Sedí ji a že to nema tvar? Má nějaky věk a nějakou váhu a určitě na sobě nebude nosit obepnuté kostymky navíc když je leto, co? Ta hnědá tam nesedí a nahradila bych to barvou jinou a o kabelce nemluvím ale proč ne? Pořád existují lidi, ktere moda nezajíma a jdou v tom, v čem se cítí dobře.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.10 08:27

Paní v batice - myslím, že je to ještě lepší případ. Má pěkný sestřih vlasů a šaty jí sedí. Možná bych jen vyměnila kabelku a zakryla ramena. Pozitivně hodnotím to, že to aspoň není v jejím věku (vzhledem k šedým vlasů,) „nuda, nuda, šeď, šeď“ ale nějaká invence.
Paní s batohem - ty plastové boty, sukně a tričko - bez pardonu - děs. Sandály nebo pantofle pohodlné se sehnat dají a tričko taky není nutností. Halenka se dá sehnat i u Větví v ceně trička.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.10 09:10

Prijde mi, ze pani v batikovanem pytli to moc promyslene nema, kdyz k tomu vsemu jeste coby doplnek zvolila igelitku Billa. Ty saty jsou opravdu vhodne tak na plaz - tam by se ostatne hodily i ty zabky, co ma. Te druhe pani je mi tak celkove lito.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.10 09:52

Hare krišna, hare krišna, krišna krišna, hare hare…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.10 10:49

Batika je šílená, vypadá ušmudlaně, zapraně, v kombinaci s délkou, couranou po zemi a žabkama, hnus první kategorie. Na hlavě, typická brokolice bez trvalé :-)), barva dávno odrostlá Výsledek - hodně zanedbaná ženská. Ta druhá vypadá, že oblečení neřeší, ale aspoń vypadá trochu čistěji.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.10 13:11

Jupii má asi daleko lepší monitor, než já, ale já tam žádnou ušmudlanost nebo zapranost nevidím ...... Jediná opravdu špatná je ta „vlečka“, která souvisí s nevhodnou obuví. Hádám, že paní v těch plážových žabkách bez jakékoli opory pro klenbu bolí nohy, a doufám, že je po světě přestane nosit. Vlasy se mi nezdají špatné. Střih dobrý, na mém rozlišení vlasy nepřerostlé, jediný renonc ta barva - buď ne zcela zvládnutá extravagance nebo si ji holt paní nechává odrůst. Jestli tohle je brokolice, tak doufám, že Jupii není ani pěstitelka, či prodavačka zeleniny, ani kadeřnice. Batiku nenosím, nemusím (krom nějaké opravdu hodně vymazlené), ale tahle mě neuráží. Žebradlo - budiž, kousek od Palmovky je Billa, dovolte jí odvézt nákup. U druhé paní pantofle nesvědčí jejím kotníčkům, vypadají humpolácky, všechno ostatní taky mohlo být vymazlenější, ale možná jede na Čerňák, na autobusové nádraží a jen ona ví, co bude dál, jaké překážky bude muset překonávat… Tahle fotka v módním pekle není úplně namístě. Oproti většině ostatního tyhle dámy jsou své a alespoň batikovaná má styl, který se nemusí všem líbit, ale je to názor proti názoru. Některé padesátnice holt nejsou manažerky ani mzdové účetní ..... Jsem přesvědčena, že na stejné stanici a pak ve stejné soupravě metra jely opravdu pekelné zjevy, které zůstaly nepovšimnuty. Faktem je, že batiky z ateliéru Donát a Fléru byly vesměs příšerné, ale Ado, ruku na srdce, nemáte traumatický zážitek z dětství?

Ada Pekelná
973 příspěvků 25.8.10 13:23

Další psycholog, bože. Jo, bydleli jsme v hlubokých lesích a maminka mě balila do batikovaného povijanu.
A jestli to je nebo není do pekla - nemůžeme donekonečna omlouvat vytahanou batiku tím, že je to „snaha o styl“, a ucouranou paní v hnusném oblečení tím, že možná někam jede a možná někde půjde lesem a možná… Takhle bych uměla vymyslet výmluvu pro každého, koho potkám, a Peklo bych mohla zavřít.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.10 13:45

Pani v batice vypadá jak můra :) Možná to byl záměr… Každopádně pani vedle s těma holínama na tom neni o moc lépe… Škoda jen, že takhle oblečené lidi vídám dost často :(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.10 13:58

Ale proč by měl být batika jenom „snaha“ o styl. Třeba právě to je její styl.
A s těmi výmluvami - no holt spousta lidí někam vyráží za určitých okolností a za určitým cílem. Většinou to nemají napsané na čele, a potkám-li je někde na ulici nebo v dopravním prostředku, těžko budu vědět najisto, jak na tom zrovna jsou. Proto se zdržím ukvapených soudů. No a někdo to má zjevně jinak.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.10 14:18

Kaftany, aby k něčemu vypadaly (nikdy nebudou lichotit) musí být z daleko kvalitnější látky a ideálně i daleko lépe zdobené.

Jeden africký, batikovaný
http://stylefrizz.com/…e-kaftan.jpg

Tři které se hlásí spíše k asijskému dekoru
http://www.labeletterouge.com/…45377d_o.jpg

Tenhle je spíš vtipný, ale zase kdyby někdo nosil kaftan s Klausem…
http://www.instablogsimages.com/…9HgqA_14.jpg

A kaftany, které se dostaly do rukou slušným návrhářům
http://www.blsmartbuy.com/…0_kaftan.jpg
http://thestar.com.my/…05kaftan.jpg

Docela nebe a dudy, tedy nebe a peklo, ve srovnání s ucouraným, gázovitým čímsi…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.10 14:52

No, zrovna ten, co má Lily Cole, mi přijde dost děsivý, to už je 100× lepší, co má ta paní v metru.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.10 15:19

Zuzka OU: ano, ano, ano. Ukázané kaftany jsou jistě mnohem slušivější, kvalitnější atd.než ten, co má paní. Také jsou mnóhem dražší… :-D
To je konstruktivnější občas vyvěsit něco jako „paní v růžovém“ aneb jak se slušně obléci z tržnice. Jestli je to z tohoto víkendu, tak těm dámám asi fakt nešlo v prvé řadě o krásu. A když si pořídím fáčový kaftan pro těch něco málo opravdu horkých dní v roce, tak nemusí být tolik čupr, jako to, co nosím od veder do mrazů a zpět.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.10 15:30

Vzhledem ke kvalitě toho co se prodává v tržnicích a v obchodem typu Terranova či Ateliér Donát se tam nedá obléci slušně. Protože prodávají ohavné šunty. V tom je to peklo. V případě Terranovy či „Ateliérů“ jde navíc o předražené, ohavné šunty.

A při troše námahy najdi třeba na ebay kaftan za pár korun. Když už tedy musím nosit beztvarý pytel. (a vzhledem k tomu, že nakupovat přes ebay se naučila i má 67 letá matka, tak výmluva že to neumím pouze poukazuje na další aspekt pekelnosti - tedy fakt, že prostě koupím něco laciného a moc se s tím nebudu zalamovat. KDyžtak to vysvětlím tím že je to pohodlné a levné.

http://cgi.ebay.com/…190434183117?…
http://cgi.ebay.com/…250686506423?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.10 15:41

Vys… se na všechny omluvy těhle bytostí. Kdyby to batikovaná paní měla zmáknuté, neprosvítá jí ve městě podprsenka a když jí vítr nalepí šaty na zadek jistě i kalhotky, nemá bílou vixlajvantovou kabelu k oranžové batice a šaty si nechá zkrátit, aby jí vyšly akorát. Vlastně nekrátit, zmizel by batikbahno vzor. Co třeba si koupit šaty ve svojí velikosti? tyhle ženy si prostě koupí něco, co jim připadne zajímavé a hezké. Že je kvalita mizivá, použitelnost malá a nemají to s čím kombinovat, to neřeší. Potom je logické, že na slušné oblečení nemají dost peněz.
Druhé paní je to prostě jedno.
U obou jsou průšvih boty, nevhodné pro klenbu, pot nesající povrch, absolutně nezpevňující a nedržící na noze (když tedy jedou do lesa a na pláž), bosé nohy v žabkách podstatě vyráchané ve špíně velkoměsta a gumákoidy (ne to nebudou crocsy) působí špinavě o sobě. Klidně bych se vsadila, že 9 z 10 lidí v podobných botech mají popraskané neošetřené paty.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.10 15:49

No, na obě dáme není hezký pohled…ALE vadí mi míň než hrůza,kterou jsem dnes viděla.Jdu takhle po městě a všímám si, co mají ženy na sobě. PROČ pro pánajána 90% žen nosí 3/4 vyblitě béžové či rádoby džínové,elastické 3/4 kalhoty od ťamanů…no k tomu jak jinak než divoce vzorované hnusné haleny či levná nekvalitní trika.. a koruna krásy-na hlavě květáky.FUJ!!! Zakažte někdo prosím 3/4 kalhoty!!!! To by potom chudáci „dámy“ chodily asi nahé…Je to vážně hodně ubohý,žalostný pohled na české ulice.Stydím se, že bydlím v ČR.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.10 16:30

Superstar: zajímavé, dnes mě ve městě napadlo úpln to samé :-) Taky nechápu, že se ty tříčtvrťáky (hlavně u starších dam) tak ujaly. Copak nevidí, jak to zkracuje nohy? A s těma vzorovanýma blůzama také souhlasím. Jednobarevé přece postavě lichotí moneh víc.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.10 17:25

Kvituju s povděkem spravedlivé rozhořčení. Dětství některých z nás je šílené. I když Martinina vidina rýsujících se spoďárů za větru není od mé cesty lesem až tak daleko …
Abych výmluvy završila do zvracena ........ tahle paní si nepořídí výše uvedené kaftany z mnoha důvodů, z nichž nejdůležitější jsou dva: neví o nich a nemá na ně. Jsem ráda, že jsem se tu o nich dozvěděla já (věkem a interesem o kaftany dámám blízká - snad je tedy pochopitelná má jinak nepochopitelná chápavost pro outfity menopauzálních dam ).
Ta 1. ethnoukázka z ebaye vypadá, jak kdyby Slava Zajcev navrhoval oblečky pro hostesky olympiády v Moskvě a někdo to opajc pro figurky babušek. Myslím, že pro tu dámu, či torzo, by se našly slušivější kousky. Ale látka sama o sobě pěkná.
Jinak mi z duše mluví Superstar.
A pro starší i mladé: Je fajn si na sebe nechat ušít alespoň 1 věc. A to od někoho, kdo to umí. Člověk se nestačí divit, jak je pěknej.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.10 21:22

Zrovna začínám litovat, že jsem nekoupila pro matku v sekáči černý zlatobéžově vyšívaný kaftan za 20,– Kč. Jde do přechodu a co kdyby zatoužila nějaký nosit…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.10 21:50

Superstar : úzké, krátké kalhoty? Plandavá křiklavá halena? Pudlí trvalá nebo ježek z ohonem? to bude ten revival 80. let. My, co to zažili, stále nemůžeme uvěřit, že se to vrací, jako generace, které zažili první světovou válku věřily, že lidstvo už nedopustí žádnou další.
Ale chci říct (kaftany a obecně etno není můj styl), že bych byla shovívavá při extrémním počasí. Do toho našinec neinvestuje, buduje šatník na středoevroské klima. Když některou zimu krátce klesne teplota na -15°C budu klidně chodit po ulici zabalená do spacáku a číst si, oč elegantnější by byl norkový kožich. Analogicky, pro těch pár tropických dní si pořídím něco laciného na přežití, ne na parádu. Vím, že poslední dobou jsou rok co rok, ale pamatuji i sérii „finských lét“.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.8.10 09:33

Něco laciného na přežití je fajn, ale snad to nemusí být zrovna pytel spíchnutý z vyřazenýho závěsu z chaty, nebo tričko vytažený z popelnice a botky z téhož zdroje…Navíc, hlavu nosíme každej den v jakémkoli počasí, a jednorázová investice do hřebenu (když nechceme rovnou rozmařile plýtvat teplou vodou a šamponem) se už vyplatí!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.8.10 10:56

To ložní tričko vypadá smutně, souhlasím. Ale na paní v oranžovém neshledávám nic špatného, ani účes, snad leda polovojenský chlebník a žabky, z nichž mě bolí platfus už od pohledu. Ona se totiž stylizuje jako hippie, ale ne dost důsledně, takže výsledkem je hospodyňka, které z květinového mládí zůstalo ve skříni pár kousků, jež tu a tam vytáhne. Klidně bych ji vyhastrošila ještě víc, včetně žebradla.
Jsou dvě věci : kritika šuntu a fíglů, jimiž nám je výrobci podtrkují a netolerance k urč.stylům. Mohu obdivovat módu 50. let, ale upřímně - všechny vypadaly stejně. Podtočené vlasy, rudá rtěnka, kolová sukně, uštíplý pas… Jsem ráda, že je tenhle diktát pryč, jakkoliv se mohu neztotožňovat se stylem punk, lolita, vamp, hipie, disco, nevímco.
Jelikož nežijeme v Kalifornii, chápu, že se někomu nechce dohledávat autentický kaftan na internetu, čekat na dosílku atd., když je nejisté, zda na něj v létě vůbec dojde. Že, když slyší, že za dva dny udeří vedra, drapne v tržnici něco, co pak klidně může pár let ležet ve skříni.
Ovšem, obliba batikových pytlů v Čechách je rozhodně zajímavý fenomén, který stojí za hlubší průzkum.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.8.10 15:41

Chm…, chodit po světě, prohlížet si unavené, smutné a rezignované dámy po přechodu a podrobovat je zdrcující kritice, to je podivné hobby… Držím palec, abyste všechny byly stále elegantní, plné energie, kvalitním vlasem a svěží postavou oplývající…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.8.10 17:06

A nejhorší jsou ty chlupy v podpaží.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.10 17:22

Anna: ještě jste zapomnělo dodat, že jsme tu jistě všecky tlusté, škaredé a závistivé.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.10 17:12

To, myslím, z mého příspěvku vůbec nevyplývá… Zvláštní, jakým způsobem si lze interpretovat psaný text…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.10 18:26

Na paní batice je smutné, že pokus o „něco jiného“ zkončí vždycky jenom tady, u něčeho, co za 249 viselo vietnamcům v posledních dvou kusech vyšisovaných od sluníčka a zaprášených od stropu a trošku to jen citlivému jedinci zavonělo po jinakosti a rukodělnosti.

Ta druhá je horší, takhle hastrošsky vypadají hlavně klienti ústavů a denních stacionářů pro mentálně postižené a pak náboženští zapálenci prodávající strážnou věž nebo se pokyvující do rytmu popěvku Ježíš nás všechny miluje. Jelikož paní nemá s sebou doprovod a čte si, spadá spíš do skupiny b. Svéprávný člověk nepostižený senilitou by se měl snažit nevypadat zrovna takhle, ve vlastním zájmu. Minimálně do té doby, než budu po třetí mrtvici zapomínat jak se jmenuju a kálet do plen, používat aspoň ten hřeben.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.6.11 16:33

Achjo,pěkně jste zblblí režimem…víte co říkávala moje babička? ?„Co na pěkném talíři,když je v něm ho-no“ Každý ať si nosí na co má a v čem si sám hoví a ne aby se zalíbil svému okolí.Stejně nevyhoví všem.Koukejte se tedy doma do zrcadla a ztrácejte klidně čas svou povrchností…achjo…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.11 16:01

Zuzka Ou: „A kaftany, které se dostaly do rukou slušným návrhářům“ - už vidím tu paní v tom druhém kaftanu v metru. Směšné.

St. Magda
25 příspěvků 13.9.11 00:05

kdo se diví, je mu divno, kdo si hoví, je mu…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.9.11 09:13

Vzhledem k tomu, že se na obrázku jedná o stanici metra Dejvická, není vyloučeno, že jedou ze zahrádek, nebo z výleltu do divoké šárky Na to se málokdo bůhví jak šlechtí;jednak nevíte, co ponese zpátky, druhak jste utahané, takže cokoli, co netísní a nemusíte se v tom hlídat, je dobré.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.9.11 11:00

Bramborka: hezky napsáno. Souhlasím.

Mě paní v batikovaném kaftanu neuráží. Díky tomu, že jsem se kdysi o něco podobného snažila, mám pro batiku stále jaksi slabost, i když ji dááávno nenosím. Courání látky po zemi se mi ale taky nelíbí.

Docela mě pobavila Zuzka Ou, když jako alternativu k oděvu dámy z metra nabídla tuto róbu:
http://thestar.com.my/…05kaftan.jpg

:-)

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Berg jede do světa

Autor: Ada

Protože mi nedáte pokoj, dokud o tom nenapíšu, tak tady to je.... Celý článek

Vitajte, sestry a bratia!

Autor: Ada

Vítám nové čtenářky a čtenáře ze Slovenska, které sem přivedl jistý... Celý článek