Jak nebýt mamina

06.08.10 | autor Ada

*

Paní, kterou jsem vyfotila předevčírem na okresním nádraží nepředkládám jako dokonalý model (hnidopiši by si svoje našli, ale doufám, že chápete účel pochvalných článků v Pekle a do maličkostí rýpat nebudete), ale jako příklad, že s trochou snahy lze vypadat pěkně. I když máte malé dítě. I když bydlíte v díře, kde permoníci dávají dobrou noc. I když jedete vlakem.

Obléknout se do bílé chtělo za daných podmínek přece jen trochu odvahu (špinavé ručičky, špinavé sedačky...), jenže to je přesně to, o čem tu už nějakou dobu mluvíme. Ta paní se rozhodla nenechat se hrozícím nebezpečím rozhodit, prostě k pěknému letnímu dni se jí hodilo světlé oblečení a chtěla vypadat dobře, možná má bílou barvu vůbec ráda, tak si ji vzala  - a když se někde objeví šmouha, tak se jednoduše vypere. Proč si brát modré džíny a umolousané tmavé tričko jen proto, že by se nedejbože mohla někde umazat? To už bychom rovnou mohli všude chodit v montérkách nebo ve skafandrech.

Všimněte si také vlasů. Jsou krátké, což je praktické (rychle se to umyje, rychle to uschne), ale upravené a udržované. Drobné ozdoby v podobě náušnic a korálků na krku (možná to byl silnější řetízek, z fotky to nejde moc poznat, ale to je detail) celkový vzhled podtrhují a dávají jasně najevo: "tahám kočárek a vynáším nočník, ale pořád jsem žena, která chce vypadat hezky, ne nějaký robot za zenitem".

Trochu křuskovité boty se ve světle celku dají odpustit. Zajímavé je, že i holčička je s maminkou sladěná - možná to nebyl záměr a určitě to není nutnost, ale vypadá to dobře. Legíny můžete nenávidět na dospělých ženách, pro děti jsou ovšem praktické (bylo hezky, ale od země kapku zima) - a pamětníci by jistě rádi legínami s kraječkou nahradili žebrované béžové punčocháčky!

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.8.10 11:39

Jasně, že šmouhu vypere. Ale možná taky bude s tou šmouhou chodit někde x hodin někde na veřejnosti a ani o tom nebude vědět. A pak ji třeba někdo vyfotí, jakéže to prasata chodí po ulicích v nečistém oblečení…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.8.10 11:59

Rozhodně je to osvěžující, vidět maminku dítěte takto oblečenou.Jediné co bych změnila,je barva obuvi a kabely-k tomu outfitu mi připadá černá barva taková tvrdá.Volila bych jemnější barvu. Kupodivu je štíhlá, což se také u maminek tak často nevídá. Oblečení u holčičky ok, líbí se mi legíny a ta sukýnka.Je vidět, že paní přemýšlela,než vyšla z domu.

Ada Pekelná
973 příspěvků 6.8.10 12:06

Na té tašce byl zepředu růžový vzor, který na fotce není vidět, takže tak úplně mimo nebyla - a černá přece ladí s kočárkem :)
Jo, hodila by se samozřejmě jiná barva i jiný styl, ale v tomhle případě móda opodstatněně ustoupila praktičnosti - obě ruce jsou volné, taška nepadá z ramene, ani když je potřeba zvednout dítě ze země, vejdou se do ní všechny potřebné věci. Horší by bylo, kdyby se celá podřídila stoprocentní praktičnosti a pohodlí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.8.10 12:42

Maminka je evidentně kost od přírody. Každému ne snadno drží postava a vlasy. A hezkým lidem sluší všechno (vtip. Ale jen částečně. Vsadila bych se, že „korálky“ jsou opravdu zlatý řetízek, takové to zlato za dítě a za maturitu, do kterého se ukládají peníze, aby bylo na zuby ve stáří a který se nesundává ani na noc nebo do rybníka).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.8.10 12:43

Celková myšlenka se mi líbí - protože jsem sama matka a často se pozastavuji nad tím, proč většina žen péči o sebe na mateřské dovolené vzdá ( že není čas? to snad ne, jste celý den doma a ještě vám za to platí:) ), ale jinak mi tahle paní jako dobrý příklad ani moc nepřijde - je štíhlá a proto působí mladistvě, to je její hlavní devíza. Kdyby měla o patnáct kilo víc, už by mě osobně připadala, jako typ „mamina“ jak vyšitá. Prostě se mi nelíbí, co má na sobě, nepřijde mi to vkusné a působí to na mě jako z tržnice. Boty a taška jsou úplně mimo. Ale to je jen můj skromný názor, který přidávám jako „matka“, která to tedy rozhodně nevzdala .)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.8.10 12:45

Ježiš ani nevíš jak jsi mě potěšila myslela jsem že kolegyně z práce je jediná mamina co nerezignovala a neni to obtlustý prase (pardon ale většinou to tak je) narvaný v teplákách s mikinou kolem pasu (respektive kolem zeměkoule) s teniskama a šusťákovou bundou. Díky díky díky;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.8.10 12:49

Ne neboj, znám jich víc :D Myslím, že být matkou je samo o sobě krásné a být dobrou a krásnou matkou je ještě krásnější :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.8.10 13:14

Nika: podívala jsem se na tvůj blog a chápu, že ty osobně máš jiný styl a proto tuhle maminku nemusíš. Ale to neznamená, že je oblečená špatně. Mě osobně si možná i víc libí ten maminčin styl, který vypadá trochu lacině, ale 100% úpravně a čistě, než něco očividně drahého ale „od vybalení z krabice“ ošuntěle vypadajícího.

Navíc jak už si všichni tady všimli, jsem vysazená na podprsenky a to co se rýsuje pod tričky tobě, se mi teda moc nezdá. Možná ti křivdím a máš prsa mimořádně nízko rostlá, ale spíš to tipuju na snahu se nacpat do áčka s obvodem osmdesát(pět) místo do odpovídajícího C/D se správným obvodem. Na fotkách Even Cowgirls Get the Blues máš prsa mnohem hezčí, takže to fakt bude asi podprsenkou. Polský kalkurátor velikostí to jistí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.8.10 13:39

Ahoj Georgino, podprsenku mám 80D, kdyby tě to zajímalo a že jsi na ně vysazená skutečně netuším:)
Nevšimla jsem si,že by mi na fotkách něco přetékalo nebo se rýsovalo nevhodně a prsa posazená mimořádně nízko taky nemám.
Kdyby jsi se podívala pozorněji na můj blog, zjistila by jsi, že já si na drahé věci také nepotrpím.
Miluju bazary, second handy a H&M, například.
Já jsem zase vysazená na oblečení, které vypadá lacině - a může to být klidně Diesel nebo Replay, nebo jiné značky co tady v Čechách nejspíš frčí. Prostě bílé kalhoty do zvonu s růžovým tričíčkem jsou podle mě trochu mimo, ale jasně, mám jiný vkus.
Jen jsem vyjádřila svůj názor, chápu, že pro někoho je to špatně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.8.10 13:51

80D zní celkem rozumně, ale věštěc podle fotek fakt nejsem. Spíš šlo o divné muchlání triček kolem podprsenky u několika modelů. Ale to jsou asi detaily ( i když i na nich záleží)

Já neříkám, že to je špatně, jenom polemizuju;) Právě si myslím, že to je hlavně o dvou různých úhlech pohledu, spíš než o tom, co je vyloženě špatně. Tričko má střih, asi i relativně kvalitní materiál a není zmuchlané. Na mě to působí lépe, než pomuchlaná tričkovina, ale fakt si myslím, že to je o úhlu pohledu a ten tvůj respektuju, že jsem magor se žehličkou je moje věc.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.8.10 14:03

Ano, nežehlím a miluju věci odlišné a klidně i zmuchlané :)
Ano, nesnáším nepadnoucí podprsenky a vyvracím věčně svým kamarádkám jejich názor, že 80D nemám ani omylem a ráda bych jim všem našla jejich správnou velikost .)
Myslím, že nakonec bychom se domluvily.
Mě jde tedy asi spíše o obsah ( nedívat se pořád na to samé, vidět na lidech něco zajímavějšího ) a tobě spíše o formu ( když jsou upravení, mají vychytané drobné nedostatky, tak je to ok ) alespoň tak mi to přijde a je to pro mě poměrně poučné zjištění, tak díky :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.8.10 16:28

Tak tahle maminka je podle me prvni, kdo si pochvalu opravdu zaslouzi.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.8.10 20:14

100%ní souhlas s Nikou. Mimochodem, tak nějak si představuju moderní a vkusnou mámu (jako Nika). Rozhodně ne jako model na fotce, to je dle mě spíš odstrašující případ.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.8.10 21:19

Souhlasím s příspěvkem Superstar, černá kabelka i boty k světlýmu zbytku působěj zbytečně tvrdě, jinak se mi to ale líbí, víc takovejch mamin :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.8.10 22:02

Když srovním paní na fotce a Niku, vede jednoznačně Nika.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.8.10 22:42

Já bych je nesrovnával - Nika podle blogu nejspíš oblečení hodně řeší a žije tím, co si bere na sebe a aby to bylo originální. Proč ne, když ji to baví. Ačkoliv některý kousky mě osobně přijdou nepříliš slušivý (šněrovací kotníčkový boty s volnou špičkou, puntíkovaný kraťasy, …) ať už obecně, nebo k její postavě, celkově mi to přijde většinou v pohodě, už jsem na lidech sledujících originalitu v oblečení téměř za každou cenu viděl daleko šílenější kreace.

Paní na fotce v článku naopak vypadá, že oblečení řeší do té míry, aby to vypadalo pěkně a nebylo úplně fádní, ale není to středobod jejího života. A to je přístup, kterej mi přijde pro většinu lidí naprosto adekvátní, takže souhlasím s Adou, že si to pochvalu zaslouží.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.8.10 00:46

pjekne. paci sa mi mamicka na fotke aj Nika :) keby vas/nas bolo viac, hned by bol svet krajsi :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.8.10 02:20

Nika - super modely, jsi fakt stylová, to se musí nechat. Ale přesto - „maminka u Ady“ se mi pořád líbí. 100% souhlasím s názorem pana K.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.8.10 07:32

Nečekala jsem, že se tady strhne až taková diskuze které bude nakonec zohledňovat i můj styl.

K : Ano, oblečení řeším, koneckonců jsem i vystudovala design oděvu, takže se s tím u mě tak nějak musí počítat :) Puntíkovaný neslušivý je sukně a boty nemají volnou špičku nýbrž nárt.
Já nejsem originální za každou cenu, jen mě móda baví, stejně jako design a umění všeobecně.

A ostatním díky za Vaše pozitivní komentáře! Nicméně všechny komentáře jsou pro mě poučné,
díky.

Pokud Vás móda taky baví, doporučuji kouknou na tenhle blog : http://vanessajackman.blogspot.com/

  • je to sonda z jiných ulic, než jsou ty naše a pro mě velmi inspirující.

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.8.10 08:15

Nika: Omlouvám se za nepřesnosti, koukal jsem nato jen zběžně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.8.10 16:59

Též se přikláním k vzhledu typu Nika :) A sama z vlastní praxe nevidím problém v tom vypadat dobře i s kočárkem…Malé dítě neberu jako omluvu nevkusného vzhledu.

Ta maminka na fotce je „mile pěkňoučká a čisťoučká“, styl maloměsta jak vyšitý, brrr… ten účes, laciné stříbrné šperky,… ano, není to jasné módní peklo, ale pro mně to není ani móda…pro mne absolutní anti-styl, který už jsem se naučila přecházet, ale teď jsem si opět připomenula jak mě štve…sorry


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.8.10 19:55

A mně se třeba styl Nika vůbec nelíbí, i když nepopírám, že se o sebe hodně stara a její oblečení jí ladí…ale není to můj šálek kávy…pochvala pro paní na obrazku:-) a vubec to teda všichni hrozně řešíte :-D trochu pohody do života. Adu prosím o nějaký zas poučný článek :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.8.10 07:39

Maminka ujde, ale nechápu, proč se holčičkám cpe pokud možno vše růžové… sukně a elasťáky? Možná se to teď nosí, ale doufám, že dlouho nebude a… co když se to té malé vrací do genů?!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.8.10 08:20

Hele tohle není kontest já versus maminka na fotce, tak už klid :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.8.10 13:06

Širín, sama zatím nemám zkušenost, ale od „dětných“ kamarádek vím, že je často problém sehnat něco dívčího nerůžového.

Jinak se mi styl paní na fotce líbí, působí příjemně a je to skutečně maminka a ne mamina (když se řekne mamina, vybavím si upocenou cuchtu v teplákách a s květákem). Možná se špataně dívám, ale pokud má modré náušnice, vyměnila ybch je za nějaké ladící.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.8.10 13:52

Gal : V dnešní době už fakt není problém sehnat na holčičky „nerůžové“ oblečení. Nakupuju pro dceru v sekáčích, bazarech nebo třeba v H&M. Tím chci jen říct, že nepíšu o nějakém luxusním oblečení, které by se špatně shánělo. Nicméně většina holčiček chce všechno růžové :)
Tady třeba pro ukázku v kindeřím oddělení :
https://shop.hm.com/de/catalogue


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.8.10 14:29

Gal fakt je, že taková jakási „stádnost“ vládne asi ve všech zónách oděvního průmyslu, tedy i v šatech pro děti…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.8.10 16:41

Rozhodně je to svěží vítr v záplavě maminek ve vytahaných trikách, klidně ať jich takových chodí tisíce. A co se týče růžové barvy u holčiček, líbí se mi, v dospělosti už růžovou asi moc nevynosí, bude nosit černou,šedou,modrou a neutrální barvy, jako většina dospělých žen, které potkávám.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.8.10 20:19

Přesně tak, absolutně nechápu, co vám na růžové na holčičkách vadí. Kdy jindy by jí měly nosit? (nemám malou holčičku)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.8.10 14:18

Terry> mně se to na holčičkách též nelíbí. Vlastně vůbec nemám ráda automatické dělení oblečení pro děti na „modrá: pro chlapečky; růžová: pro holčičky“. Krom toho růžou vlastně vůbec nemám ráda. Z toho důvodu neteřím (roční, tříletá) ráda kupuji oblečení jiných barev, jako třeba vanilkovou.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.8.10 16:00

Sama růžovou vůbec nenosím a na dětech se mi také nelíbí. je tolik hezkých a veselých barev, tak proč ty holčičky oblékat jen do přeslazené růžové?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.8.10 17:24

prosimvas, diky za kazdou maminu, ktera nevypada jako almara, navlecena do desnych hader o tamanu, neni ukoptena a umastena s neupravenyma vlasama, pece o dite prece neznamena vykaslat se sama na sebe (umyti vlasu zabere tri minuty, napr.), sama dite mam, a porad se snazim o sebe pecovat! A pohled na 80% mamin me desi.....


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.8.10 17:53

Někde jsem četla, že to růžové popřípadě Barbie období u většiny holčiček jednou přijde. A když nebude mít růžové, fialové, červené a kanýrkové oblečení ve 3-5 letech, bude ho mít v 15ti. A když jí ve vyzdobení sebe i pokojíčku po každé zabráníme, třeba pod nějakou bohulibou ideou (náš vkus, ekologické nebarvené věci, příslušnictví k mormonům), projeví se to v dospělosti o to větší silou. Jednou ta růžová bude. A na maličkých je to roztomilé.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.8.10 20:11

Kutná Hora, hádám správně? Jezdívám tam občas z Prahy a vždycky je na nástupišti krásně vidět, kdo je turista a vrací se do Prahy (vypadá normálně, i když ne vždy) a kdo je místňák…takže paní na fotce fandím, z toho, co se tam na těch nástupištích vyskytuje, je tohle špička. Je to fakt trochu „maloměstské“, ale kdyby se každý snažil aspoň takhle…nemůže být každý Nika (její blog sleduju dlouho a většinou fandím:o)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.8.10 15:35

My jim tehdá říkali štrample, těm žebrovaným punčocháčkám.. jó, to byly časy:D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.9.10 13:00

Jó, žebrované béžové punčocháčky.. taky jsem se v nich něco nabatolila :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.11.10 21:13

ta zena sa obliekla primerane a pekne, aspon tu je ukazka, ze na to netreba byt milionar


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.5.11 18:26

To, že máte dítě, není nějaký hadicap…podle mě paní, co je na fotce, vypadá příšerně, tohle přece není žádná móda


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.12 12:12

Mladá maminka na fotce je takový ten styl „nenadchne a neurazí“, neboli žádná katastrofa, ale jde to i lépe…Za mě: styl Niky jednoznačně vede, bravo, moc se mi líbí.
A ještě jedna věc: sama jsem matka s dítětem(již ale pracující), mám kolem sebe též maminky s malými dětmi, jsem z okresního města a:
a) žádná z nich nevypadá jako almara
b) žádné není lhostejné, co má na sobě
c) pravidelně si objednáváme oblečení ze zahraničí či vyrážíme na shopping výlety za hranice
d) nemáme manžely, co vydělávají miliony
e) milujeme džíny různých střihů a barevných odstínů :-)))ale nenosíme k tomu kecky, baťoh, pytel a šusťákovku :-)
Závěr: to, že někdo vypadá jako almara, co jde vynést odpadky a vymlouvá se, že nemá čas, protože se stará o děti a domácnost a nemá peníze, je jen výmluva a hlavně neskutečná lenost, pohodlnost a rezignace na to, že jsem ŽENA(normální ŽENA). Trapné okamžiky pak nastanou, když se tyto dvě nesmiřitelné skupiny(umolousané maminy a normální ženy-matky) nějakým řízením osudu střetnou, to je pak mazec :-)

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Slunečný den

Autor: Ada

Často, když napíšu článek, objeví se v komentářích odkaz na nějakou... Celý článek

STYL-KABO: Trendy pro rok 2018 a Vivienne Westwood

Autor: Andrea

Český módní rybníček, výrobci a značky východního trhu, zajímavé... Celý článek