Kontrasty I

31.08.10 | autor Ada

Zdroj: fler.cz, Burda

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.8.10 14:16

Krásný příklad Ado :) Už se těším na to, co obhajovačky batik stylu vymyslí za omluvy/výmluvy pro to, si ten hadr obléct! :) A taky ty šaty vlevo jsou jistě dražší (i když cenu toho oranžovo-hnusného hadříku raději ani nechci znát). Navíc chůzí po Praze (dosaď libovolné zahnojené město) se pěkné šaty zničí (nablijou na ně bezdomovci, případně v nich jeden spadne do výkopu). Tak šup šup, pospěšte si, už se nemůžu dočkat komentářů tohoto typu ;-)

Ada Pekelná
973 příspěvků 31.8.10 14:21

Šaty vpravo jsou z aktuální Burdy - takže cena se bude odvíjet od ceny materiálu a času ženy, která je bude šít.
Vlastně stejně jako u těch vlevo :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.8.10 15:00

Batika vlevo je extra otřesná - to si snad nikdo příčetný nemůže koupit. Leda jako prachovku za 15 Kč. Šaty vpravo jsou moc krásné a taky manekýna má krásnou postavu, asi by jí slušelo skoro cokoliv.
Vidět na ulici někoho takhle oblečeného - to je svátek!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.8.10 15:14

Nejsou ty šaty vlevo ve skutečnosti noční košile? V tom případě by ale byla lepší bílá, aby při častém praní nepouštěla…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.8.10 16:09

Ado diky za tip, Burde se posledni dobou business moda docela dari. Uz par mesicu se chystam si vyrobit neco z tehle povedene kolekce: http://tinyurl.com/2u8gh49. Tyhle saty jsou take krasne, ale bude to strasne vztekani s temi pricnymi svy :).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.8.10 16:18

Saty z Burdy jsou krasny… a proc se takovy neobjevuji na Fleru? Protoze takove saty vyzaduji kvalitni material, precizni praci, cas, zkusenosti, presnost, atd. A tim „tvorivky“ z Fleru, co jsou schopne stvorit ty prvni saty nedisponuji. Takze srovnavame temer nesrovnatelne…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.8.10 17:57

Tak ty šaty z Burdy jsou krásný, nejvíc mě teda naštvalo, že jsou jen v krátkých velikostech, protože potřebuju prodlouženou délku, tak mám obavu, jestli ten střih bude fungovat i po prodloužení.....A k tomu Fleru no comment…od materiálu po způsob zpracování je to fakt děs:(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.8.10 19:36

Ale no tak, pokud is někdo stojí za tvrzením, že na fleru se nevyskytují jiné věci, než to co je na prvním obrázku, tak je asi stižen slepotou anebo úplně mimo. Než vypustíte takovou nepravdu z úst, tak se aspoň napřed pořádně podívejte, o čem mluvíte…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.8.10 19:58

jaziki, na Fleru se objeví vkusné a dobře udělané věci, ale je jich tam jako šafránu. O pár článků níž můžete vidět třeba batiku, která nevypadá jako posr*ný hadr. Tady se i chválí, když je co.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.8.10 20:12

No občas jsem na fleru něco z Burdy našla, ale zpracování celkem mazec a hlavně si tvořilky asi ani neuvědomují, že se na tyto střihy vztahuje něco jako autorský zákon - tedy pro vlastní potřebu a ne pro peníze. Šití na fleru fakt nemá moc cenu řešit. Na ty šaty z aktuální kolekce se chystám, jen doufám, že seženu nějakou solidní látku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.8.10 20:16

No, nemluvím zrovna o střizích z Burdy na fleru, ale ono je vlastně jedno, co napíšu, protože tady se jede pěkně s klapkama na očích a nezájem… že, Moniko.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.8.10 21:03

To jaziki: Nereagovala jsem na Vás, bylo to myšleno tak obecně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.8.10 22:15

Primitivní obchodní logika švadlena versus Fler. Švadlen je jako šafránu, dobrých ještě méně. Šijí podle střihu (i podle toho z burdy, když si jej donesete) přímo na vás. Měření plus jedna zkouška a hotový výrobek obléci. Z vaší látky, kterou si vyberete, ohmatáte. Něco to stojí, spíš více, i kdyby šily bez živnosťáku doma natož v salonu. Lepší švadlena nebo krejčová vám doporučí střih pro vaši postavu nebo jej alespoň upraví.
Na Fler dávají tvořilky věci, které vyrobily ze svého materiálu (a tam sakra šetří), podle svého nápadu na virtuální postavu. Možná svoji nebo kamarádky. Ceny jsou vysoké na tu kvalitu, ale po započtení práce a času spíš neodpovídají. (Občas některá z nich přijme míry poštou a vytvoří klon šatů pro vás.) Některé nasází na stránky i 60 věcí za měsíc.
Na které straně bude početně více kvalitních věcí, které budou zákaznici slušet a dobře sloužit?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.9.10 00:12

Tohle přece není článek. Najít kdekoli nějakou hrůzu a kdekoli jinde něco pěkného a dát to vedle sebe? Co tím chce autorka říct? I na fleru se dají najít luxusní kousky… Fakt dost omezené a nedotažené.
Je třeba si uvědomit, že fler se skládá nejen z tvořilek, ale i z profíků. A pak ještě z meziskupiny - z šikovných tvořilek, které umí :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.9.10 00:51

pro Anča : normální člověk to chápe jako příklad diametrálně odlišných úrovní výtvarného návrhu, střihu a řemeslného zpracování dvou konkrétních modelů. O úrovni a kvalitě jiných modelů z obou zdrojů linkovaných fotek to neříká nic.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.9.10 11:03

Anca: je to asi mesic zpatky, co jsem prosla vsechny saty na fleru, a doufala, ze tam objevim nejaky zazrak, ktery budu chtit. z tech asi osmdesati nebo devadesati stranek „vytvoru“, co jsem musela projit, bylo krasnych a dopre provedenych jen asi osm. tak si to preberte.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.9.10 11:26

Martino, zjevně to pro vás bude novinka, ale na kupodivu na fleru jsou taky švadleny, které vám ušijí oblečení na míru a podle představy, případně i z materiálu, který si vyberete. Ale ono je jednodušší plácnout, co mi slina na jazyk přinese, že…

Jo a švadleně, která úplně všechno a všem zákazníkům (tedy i novým), vysekne po jedné zkoušce, bych se tedy já osobně asi spíš vyhnula…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.9.10 12:38

katko, uveďte příklad, dejte sem odkaz na tři dobré švadleny z fleru. budu ráda. očekávám něco jiného než polyester a rovný střih nebo gumu v pase. a žádnou vtipnou batiku a kreativní obrázky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.9.10 12:40

Tekto, to je ten problém. Je to příklad dvou odlišných úrovní. Nic víc. Blog článek takhle vypadat nemá. Ve všech oborech jsou profíci a lamy, ve všech oborech by šlo udělat takové srovnání.
Mango, asi to bude o vkusu, ale na fleru je skutečně i dost profesionálních tvůrců (často i vyučených) a hlavně tvůrců originálního zboží. Já třeba sním o skřítkovské mikině, to je tak specifická věc, že ji jinde neseženeš (aktuálně asi ani na fleru, ale vím, u koho si o ni říct). Ale to je asi fakt dost specifické a s módou to nemá moc společnýho :) Ale pokud chceš šaty, tak proč nefiltrovat? Móda-šaty-fler cool - chceš říct, že vše takto vyfiltrované je hrůza http://www.fler.cz/zbozi?… Brala bych třeba tyto :) http://www.fler.cz/…-saty-892623. Upřímně si myslím, že neexistuje člověk, který by na fleru nedokázal najít něco, z čeho by byl nadšený. Pokud bude chtít hledat. Že je tam jinak kupa sraček, to je beze sporu ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.9.10 13:11

Anča: „Blog článek takhle vypadat nemá.“

a to jste sebrala kde? na to jsou nějaké předpisy? Myslím, že je věc každého, co si dá na blog a vám do toho upřímně nic není


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.9.10 13:18

Martina, co třeba:

http://www.fler.cz/zdenka-bilkova
http://www.fler.cz/jana-minarikova
http://www.fler.cz/beruzzka
http://www.fler.cz/jaeny

netvrdím, že splňují vámi uvedené požadavky u úplně všech výrobků, co nabízejí, přece jenom nemám čas procházet všecky kategorie, ale jako ukázka by to snad mohlo stačit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.9.10 13:23

No, možná to chtělo dát do kontrastu šaty podobného ražení, k těm nepovedeným vybledlým batikovaným neurčitého střihu třeba nějaké z těchto http://www.shopstyle.com/browse?…

Myslím, že výše uvedená ukázka jsou to dva různé styly - možná ne až tak srovnávatelné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.9.10 13:50

Jedno jsou krátké fialové šaty ušité v domácím prostředí a to druhé taky…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.9.10 15:04

Lucy, prosím, nevykej mi, jsme přece na internetu :) Ok opravuju se, může takhle vypadat blog patnáctiletý holky, ale ne článek na seriózním blogu, jakým peklo bezesporu je. Chci tím říct jen to, že je hluboko pod úroveň ostatních článků.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.9.10 15:54

Katka Says:
Září 1st, 2010 at 1:18 pm

paní Minaříková je velmi nadějná asi budoucí návrhářka. nápady hezké, střihy taky. pohled z blízka mě děsí, nezačištěné volány např. http://www.fler.cz/…-leta-941348 .

ostatní jsou naleštěná bída fleru. proč proboha neumí udělat záševek? sešít švy rovně a nenakrabatit látku? napsat normální popis včetně složení látky? to je takový problém uvést 97% bavlna, 3% elastan, podšívka 100% PES?

Problém u všech je poctivé focení, zepředu, zezadu, zboku, detail nebo dva. Popis. To většinou chybí. Oproti tomu stojí ta nízká cena.

Kdybych nosila mikiny, asi si ji troufnu koupit od tvořilky. Šaty prostě ne.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.9.10 18:15

Já batikářka jsem, ale tohle je fakt hadr na okna, i když… vzít nohatou modelku, poválet ji v tom na písku na pláži, tak to už hadr nebude :-DD jo zapomněla jsem, na pozadí musí běžet bílý kůň :-DDDD


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.9.10 18:28

pro Katka : neproklikala jsem všechno, co linkované autorky na webu mají, ale - pokud tohle mají být příklady dobrých švadlen, tož to jsem v době, kdy jsem si na sebe šila byla lepší a poctivější. Po stránce výtvarných návrhů je to tedy lepší, ale pořád mezi slepými jednooký Králem. Je ale také pravda, že jsem měla možnost zblízka a ze spodu vidět díla několika českých módně návrhářských ikon a občas mi nad řemeslnou úrovní zpracování též nevěřícně přecházel zrak. No, kdo chce nosit takové modely, nechť je s klidem nosí a utrácí za ně třeba i nekřesťanské částky. Ale asi musí počítat s tím, že jiný z toho má husí kůži a kroutí hlavou nad tím, co je možné si vůči zákazníkovi dovolit. Platí to úplně stejně ve všech oborech. Křivé a netěsnící okenní rámy také asi většině lidí moc radosti neudělají a raději se jim obloukem vyhnou. A bude jim úplně jedno, zda jde o strojovou výrobu velké firmy nebo o dílo souseda, co je vyrábí po večerech doma v kuchyni.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.9.10 13:24

Nepořídila bych si ani ty šaty z Burdy. Nelíbí se mi ta šedovínová barva, nelíbí se mi to podivné příčné členění a vůbec se mi nelíbí ty prapodivné, dole nesešité rukávky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.9.10 16:00

No zrovna ty odkazy od katky - třeba tenhle http://www.fler.cz/…senim-393600 se zrovna probíral v pekle :D Ok, tak když už je to hnusný, třeba to bude aspoň kvalitně zpracovaný :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.9.10 20:46

Ty fialové šaty vypadají jak kostým ze Star Treku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.9.10 17:00

No jo, ta barva, ty příčné švy, možná se tvůrci inspirovali jednou z kombinéz Sedmé z devíti…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.9.10 18:04

Nevím, jestli se to zdá jen mě, ale poslední články jsou slabší a slabší. Když tady čtu starší věci, jsou opravdu vtipné, zábavné i když trošku drsnější. Poslední články jsou sice jakštakš poučné, ale do vtipnosti mají daleko a ten poslední je uplně mimo. Nevím čím to je, že autorky tak polevují a trochu na to kašlou, ale měly by zase přitvrdit, ať je to to správné PEKLO!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.9.10 19:20

slečny a dámy na fler by měly procházet nějakým konkurzem, nebo výběrovým řízením, aby tam vůbec mohly prodávat. Ty šaty z Burdy jsou moc hezké, líbí se mi střih, ale protože jsem opravdu prcek a obávám se, že jestli porostu, tak už jenom do šířky, nemůžu si je dovolit.

Docela bych teď chtěla zrealizovat pár svých návrhů, takže doufám, že se povedou natolik, abych se nesmažila v pekle!xD

MP Kultakutri
34 příspěvků 9.9.10 17:31

Judith: nekafrat, nebo dostaneš vidlema.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.10 12:43

Proč? Když si to někdo bude chtít koupit, tak si to koupí, když ne, tak ne. To je IMHO nejlepší konkurz. Do cizího ne-vkusu nikomu nic není.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.9.10 13:13

Zde fotka satu z Burdy usitych uzivatelkou http://www.burdafashion.com/…1578317.html?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.10 13:08

to Anča: skřítkovskou mikču na Fleru seženeš!

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Hamé Sweet Fashion 2014

Autor: Ada

Letos se konal druhý ročník soutěže mladých návrhářů Hamé Sweet... Celý článek

Šaty pro miss

Autor: Ada

Že na žádnou miss nekoukáte? Chybu děláte. Pro pekelníky to bývá... Celý článek