Růžová kabelka

01.08.10 | autor Ada

*

Dostávám tu sice pravidelně vynadáno za to, jak se jízlivě posmívám nebožákům z ulice, ale minulý článek, v němž jsem pochválila Gottovu Ivanu, se nesetkal s příliš příznivým ohlasem. Skoro jako by se mnou někteří z vás nesouhlasili z principu. Ale ne, vím, že mám vzorné čtenáře, které nemůžu podezírat z ničeho tak odporného.

Rozhodla jsem se, že budou-li další příležitosti k pochvalám, využiju je. Protože však Peklo není fashion blog, nebudu se soustředit na dokonalé kreace, ale především průměrné lidové výtvory, které mě něčím zaujaly. Třeba ten následující. Nebudu se ani nimrat v drobných hnidách, jako jestli měla být přezka na pásku zlatá nebo stříbrná, to nechám na módních policistkách. My pekelnice pracujeme s hrubšími vibracemi.

Růžová je navzdory svému něžnému vzezření dost svinská barva. Hranice mezi vhodným a nevhodným použitím je velmi tenká, stejně tak hranice mezi tím, kdy je jí ještě akorát a kdy už moc. Zvlášť špatné využití růžové je na výrobu diblíka z postarší dámy. Paní na fotce taky není osmnáct, ale  celkem to zvládla - možná stačily dva prvky (kabelka a tričko) a ten třetí už je moc - boty mohly být bílé -, nevolá to však do světa "jsem diblíček", nýbrž jednoduše "měla jsem náladu na růžovou". Na kabelce nejsou naplácaná žádná cingrlata (sarkastická poznámka: věřím, že byl kumšt sehnat růžovou kabelku bez cingrlátek), tričko má správnou velikost, vzor není příliš divoký. Sukně má dobrou délku i vhodnou neutrální barvu, zároveň je však asi nejhorší součástí outfitu kvůli tomu ďábelskému střihovému řešení typu "noční pitka v ateliéru Donát". Úhlednější klasika ze šesti dílů, nahoře polopřiléhavá a dole pěkně rozvlněná, by byla daleko lepší. Ukrutná černá barva vlasů taky není nic moc, ale v Česku, kde má každá druhá včetně mě na hlavě typickou myší plavou, bude spotřeba barev na vlasy asi vysoká pořád.

Shrnuto a podtrženo: tahle paní přemýšlela, když se oblékala. A co vy, taky umíte přemýšlet?

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.8.10 20:19

a ty umíš přemýšlet?

a dík, že si mi smazala komentáře;-) aspoň už vím odkud vítr vane.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.8.10 21:13

Lenka, co ta zerie?
Ada, pani ujde. ale kritika je tu na blogu aj tak lepsia :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.8.10 21:22

Jsou tu zda se lidi, kteri budou kritizovat cokoli, co Ada napise.
Jejich prudeni je nudne, nekonstruktivni a otravne.
Mazala bych je taky.

K fotce - nemuzu rict, ze by se mi extra libila, ale pani si dala praci se sestavenim kusu a vicemene ji to ladi, takze bod. Zkratka snazila se a o to jde. Nelibi se mi uces (barvu vem cert) mozna kdyby to pani nechala jemne povyrust a trochu upravila, bylo by to hezci. Sesmajdane botky taky nejsou muj salek caje, ale presto ocenuju to sladeni s trikem a kabelkou.
Nekdo to v sobe zkratka ma a uvazuje, co na sebe, co k cemu a co ne, a nekdo nema (dost velka cast naroda asi nema) ale vzdycky s tim jde aspon o trochu hnout, staci chtit.
Pani chtela.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.8.10 21:36

Té růžové je tam moc. Podle mě by bohatě stačila jedna růžová věc, nejlépe růžové kytky na tričku. Sukně je celkem dobrá, ale vzhledem ke složitějšímu střihu, volila bych spíše jednobarevný top a decentnější doplňky, aby celek nepůsobil tak přeplácaně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.8.10 21:39

Sukně je patrně z Indie a jedná se o tzv. „brazilský střih“, který je poslední dva roky v tamních končinách velmi populární. Originál ale vypadá mnohem lépe - je dlouhý až na zem a vyrobený z kvalitních, bětšinou těžších materiálů, třeba i sameru či brokátu. A samozřejmě z mnohem více látky. Vypadá fakt elegantně a jihoamericky. To na fotce je zjevně její chudší sestřička, prostě ekonomická varianta se vším všudy. Takže není výplodem donátovské mysli, ale ekonomicky uvažujícího Inda .-)

P.S. Mazání příspěvků - mazala bych všechno, co přímo nesouvisí s článkem. Obecné výtky myslím mohou směřovat do návštěvní knihy či do „Ať se ukáže, když chce kritizovat…“


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.10 00:03

Teda já si styl představuju zase úplně jinak. Sukně mi příjde jako kus záclony a boty taky fuj fuj. Naopak nejlepší se mi zdají vlasy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.10 07:55

Malatí sukně je patrně z nejbližšího stánku našich východních přátel a prodává se už takových deset let. Střihu se, tuším, v našich končinách říká tulipánový a děsně frčel v cca 60. až 70. letech.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.10 08:02

Ta paní je na pohled celkem snesitelná, s těmi botami bych to brala tak, že paní je „ze staré školy“, aneb kabelka by měla mít stejnou barvu, jako boty.
Což bych jí nezazlívala, spíš bych vyměnila triko. Tyhle cákancové květiny mi přijdou zběsilé.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.10 08:19

Tyhle sukně najdeš v každém druhém second handu. A asi i u Vietnamských stánků. Celkově se mi to nelíbí, prostě když něco vypadá lacině ( a tím nemyslím, že to nemá značku ! ), nic pěkného si na tom fakt najít nemůžu. Myslím, že i s pár korunami a s věkem paní na fotce se dají dělat divy. Stačí jen trochu toho … vkusu - což je asi alfa a omega.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.10 08:25

speciálně pro vás, já jsem ten smazaný komentář psala k „Ať se ukáže, když chce kritizovat…“


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.10 08:26

tak já si myslím, že paní je celkem v pořádku, dávám bod :-D, mnohem lepší,´než to, co kolikrát vidím kolem sebe. Ani ta růžová mě nepobuřuje.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.10 08:29

Přiznám se, že se mi naopak od autorky líbí sladění kabelky a trička.
Na rozdíl od jiných zde uveřejněných fotek je vidět snaha :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.10 10:02

Jsem asi konzerva, mám totiž ráda stejnou barvu bot a kabelky (tedy pokud to aspoň trochu jde). Takže tento bod u mě paní splnila, ale růžové je opravdu příliš, spíš bych volila botky i kabelku v bílé. Možná i béžová by se snesla (i když to už by bylo asi trochu šedomyšoidní).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.10 10:22

Tak tohle je docela dobrý, sice žádný vrchol, ale dobrý. Skoro bych řekla, že je paní líp vystajlovaná jak Ivana Gottová.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.10 10:32

Souhlas: líp vystajlovaná jak pí.G. Přiměřeně své postavě a brunetky unesou více růžové.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.10 11:05

Nechápu tu chválu kabelky a bot. Vypadají dost pouťově a nevkusně. Snaha být sladěná je sice vidět, ale to nestačí. Důležitý je výsledek.

Ada Pekelná
973 příspěvků 2.8.10 11:23

V Česku stačí i zjevná snaha. Kdybych ji vyfotila v Paříži, mohla bych ji nemilosrdně usmažit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.10 11:25

Já bych smažil i tady, snaha není koksovatelná…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.10 11:42

Asi jsem divná, ale mě to zase nepřijde moc růžový. Pravda, já si klidně navleču růžové sako, růžové tričko a nazuju ke květované sukni růžové balerínky (a to nejsem brunetka) a výsledek je podle mne spíš veselý než přeplácaný. Co je na tom špatného?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.10 11:51

Paní určitě usilovně přemýšlela - leč o tom, zda už není na čase koupit domů to zrcadlo…a očividně se rozhodla zatím se obejít bez něj. Jinak by musela vidět, jak kraťoučký rukávy jejím povislým pažím zrovna nelichotěj…sukně působí dojmem, že madam právě prolezla plotem - a ze sešmajdaných botek jí trčej prsty co buřtíky. Že je chudák barvoslepá, takže jí ta jedovatá růžovka přijde nositelná i na ulici místo výhradně do sklepa pro brambory, za to nemůže…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.10 12:10

Rozměklé paže v 50 nejsou totéž, co z bokovek překypující bříško učnice, takhle prostě normální ženské urč.věku vypadají, to je přesně „myšlenka“ Petrklíče a spol.-maximálně je schovat,bez ohledu na počasí. Růžová je totálně pozitivní barva a k černým vlasům sluší i mužům.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.10 12:25

Rukáv můžeš mít i volnější - a deset cenťáků navíc (vzdušný látky) tě nezabije ani ve vedru. Co se kombinace ostré růžové a tvrdé černi vlasů týče, to je věc názoru. Já jsem na to asi málo pozitivní :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.10 12:47

Růžovou mám celkem ráda a nosím ji, ale tlumenější odstíny. Vlasy mám černé:)
Ale zpátky k paní. Myslím, že kdyby si taktéž vzala méně křiklavou růžovou, vypadalo by to líp. A bílé boty.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.10 12:52

Kiwi: když oni asi Tescu to tričko, co se jí tak skvěle hodí ke kabelce, s delším rukávem neměli. To je život-kolikrát kupuji něco a říkám si: bylo by lepší kdyby … to bylo kapku jiné. Jinak chápu tu zásadu u večerního úboru - dáma po 50 (individuálně i mladší)vyráží do společnosti se zahalenými pažemi a rameny. Ale trvat na tom i v civilu? lidé nevypadají jako fotky v módních časopisech.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.10 14:14

Tak to je síla, tohle se Ti líbí????Jak Aranka od kolotočů.Už asi chápu, proč se nechceš ukázat:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.10 14:25

Sida: Vždyť já na tom netrvám. Můžou si nosit, co je libo. Nakonec peníze za oblečení se utratěj stejně dobře, ať nám hadry sluší nebo nesluší :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.10 15:01

Koukám, že zde hodně lidí nepochopilo, že se nejedná o článek alá „přesně takhle to dělejte, dámy“, ale o tom, že „troška invence a snahy lepší než nic“… chjo…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.10 19:08

Jo, toto se mi docela líbí. Taky nejásám nad sukní, ale na druhé straně jásám nad zvoleným růžovým odstínem.
Lily: já mám taky černé vlasy - a poměrně světlou pleť - a takový ten jedovatý růžový odstín (cyklám?) mi imho sluší ze všech růžových nejvíc. Takže v tomto případě nejsem proti…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.8.10 16:40

Ááá, proč pořád všichni předhazují Paříž za módní vrchol? Vždyť i tam určitě žijí lidé, kteří třeba vypadají jako tato paní. Takový jev se neobjevuje jen u nás, našel by se v kterékoliv zemi:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.1.12 20:19

Paríž sa síce nazýva mekkou módy, ale to čo som tam videla na ženách je hotová katastrofa.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.8.10 17:17

Nesnáším černou barvu na vlasy od té doby, co ji mají na hlavě třináctky, třicítky a už i staré báby! Ještě hupnout do solárka a bude z paní sexuální bohyně !


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.8.10 22:30

TAK POČKAT POČKAT - od kdy přestalo být pravidlem, že kabelka a boty musí barevně ladit?! :-O

Ada Pekelná
973 příspěvků 3.8.10 22:35

Nevím, kdy to přestalo platit, ale skutečně jsou teď volnější pravidla. Kabelka a boty nemusejí přesně ladit, celek by měl ale pořád vypadat dobře, tj. k sobě se hodící styly (elegantní boty = elegantní kabelka, ne třeba ocvočkovaná) a dobrá barevná kombinace. Třeba tmavě modrá halenka, žlutý pásek, světlá sukně, žlutá kabelka, tmavě modré boty apod.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.8.10 10:53

Red: v tomto případě bych i tipla, že si dotyčná dobarvuje svoji plus mínus původní barvu. Mám na hlavě podobný odstín od přírody a i moje kadeřnice se mě ptá, jakej přeliv užívám :)

Obecně se mi na této fotce líbí to, že tam nevidím ani jeden typickej „nešvat“ - ani sportovní boty k sukni, ani oblečení „každý pes jiná ves“. Výhrady bych měla jen k té sukni, ale každej z nás má beztak ve skříni taky nějakou tu vyšinutost :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.8.10 10:53

nešvat = nešvaR


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.8.10 13:20

to Red: Víš, někdo se na černo ani barvit nemusí, protože se s ní už narodil, třeba jako já. Mám černou na vlasech ráda, za nic bych ji nevyměnila a naopak nesnáším ty umělé blond (za svůj život jsem potkala možná tak 5 slečen s hezkou blond). A do solárka bych nešla ani omylem, jsem typ a la sněhurka.:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.10 22:55

Já bych napopak ocenila, ze ma boty sladene s kabelkou, tricko az tak ruzove neni, takze me to nijak nerusi, ale tu sukni bych vymenila.. Jinak musim souhlasit, ze ve srovnani s tim, co se da u nas na ulici videt a obzvlast u lidi jejiho veku, je pani temer modni ikonou…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.3.11 11:59

Je to hrůza! Bohužel nutno podotknout, že na podobné hrůzy jsme z českých ulic už zvyklí, a proto se vůči nim můžeme stát imunní. Ve finále tedy většinou podobně oděnou paní přehlédneme, protože vypadá jako tucty jiných, špatně oblečených. V dnešní době spíše pozornost přitáhne člověk oblečený na úrovni, protože to se zas tak často nevidí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.9.11 21:36

tak tú istú kabelku mám aj ja :D
inak..neviem, nieje to môj štýl ale… aspoň že zladila topánky a kabelku :D

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Modrá je dobrá

Autor: Ada

Na úvod dnešního pouličního pekla pro vás mám celomodrou slečnu,... Celý článek

Jak kombinovat žlutou

Autor: Ada

Žlutá je krásná barva, ale na kombinování je trochu potvora. Pro... Celý článek