Růžová kabelka

01.08.10 | autor Ada

*

Dostávám tu sice pravidelně vynadáno za to, jak se jízlivě posmívám nebožákům z ulice, ale minulý článek, v němž jsem pochválila Gottovu Ivanu, se nesetkal s příliš příznivým ohlasem. Skoro jako by se mnou někteří z vás nesouhlasili z principu. Ale ne, vím, že mám vzorné čtenáře, které nemůžu podezírat z ničeho tak odporného.

Rozhodla jsem se, že budou-li další příležitosti k pochvalám, využiju je. Protože však Peklo není fashion blog, nebudu se soustředit na dokonalé kreace, ale především průměrné lidové výtvory, které mě něčím zaujaly. Třeba ten následující. Nebudu se ani nimrat v drobných hnidách, jako jestli měla být přezka na pásku zlatá nebo stříbrná, to nechám na módních policistkách. My pekelnice pracujeme s hrubšími vibracemi.

Růžová je navzdory svému něžnému vzezření dost svinská barva. Hranice mezi vhodným a nevhodným použitím je velmi tenká, stejně tak hranice mezi tím, kdy je jí ještě akorát a kdy už moc. Zvlášť špatné využití růžové je na výrobu diblíka z postarší dámy. Paní na fotce taky není osmnáct, ale  celkem to zvládla - možná stačily dva prvky (kabelka a tričko) a ten třetí už je moc - boty mohly být bílé -, nevolá to však do světa "jsem diblíček", nýbrž jednoduše "měla jsem náladu na růžovou". Na kabelce nejsou naplácaná žádná cingrlata (sarkastická poznámka: věřím, že byl kumšt sehnat růžovou kabelku bez cingrlátek), tričko má správnou velikost, vzor není příliš divoký. Sukně má dobrou délku i vhodnou neutrální barvu, zároveň je však asi nejhorší součástí outfitu kvůli tomu ďábelskému střihovému řešení typu "noční pitka v ateliéru Donát". Úhlednější klasika ze šesti dílů, nahoře polopřiléhavá a dole pěkně rozvlněná, by byla daleko lepší. Ukrutná černá barva vlasů taky není nic moc, ale v Česku, kde má každá druhá včetně mě na hlavě typickou myší plavou, bude spotřeba barev na vlasy asi vysoká pořád.

Shrnuto a podtrženo: tahle paní přemýšlela, když se oblékala. A co vy, taky umíte přemýšlet?

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
Lenka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.10 20:19

a ty umíš přemýšlet?

a dík, že si mi smazala komentáře;-) aspoň už vím odkud vítr vane.

Warholette
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.10 21:13

Lenka, co ta zerie?
Ada, pani ujde. ale kritika je tu na blogu aj tak lepsia :)

Flo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.10 21:22

Jsou tu zda se lidi, kteri budou kritizovat cokoli, co Ada napise.
Jejich prudeni je nudne, nekonstruktivni a otravne.
Mazala bych je taky.

K fotce - nemuzu rict, ze by se mi extra libila, ale pani si dala praci se sestavenim kusu a vicemene ji to ladi, takze bod. Zkratka snazila se a o to jde. Nelibi se mi uces (barvu vem cert) mozna kdyby to pani nechala jemne povyrust a trochu upravila, bylo by to hezci. Sesmajdane botky taky nejsou muj salek caje, ale presto ocenuju to sladeni s trikem a kabelkou.
Nekdo to v sobe zkratka ma a uvazuje, co na sebe, co k cemu a co ne, a nekdo nema (dost velka cast naroda asi nema) ale vzdycky s tim jde aspon o trochu hnout, staci chtit.
Pani chtela.

Judy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.10 21:36

Té růžové je tam moc. Podle mě by bohatě stačila jedna růžová věc, nejlépe růžové kytky na tričku. Sukně je celkem dobrá, ale vzhledem ke složitějšímu střihu, volila bych spíše jednobarevný top a decentnější doplňky, aby celek nepůsobil tak přeplácaně.

Malatí
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.10 21:39

Sukně je patrně z Indie a jedná se o tzv. „brazilský střih“, který je poslední dva roky v tamních končinách velmi populární. Originál ale vypadá mnohem lépe - je dlouhý až na zem a vyrobený z kvalitních, bětšinou těžších materiálů, třeba i sameru či brokátu. A samozřejmě z mnohem více látky. Vypadá fakt elegantně a jihoamericky. To na fotce je zjevně její chudší sestřička, prostě ekonomická varianta se vším všudy. Takže není výplodem donátovské mysli, ale ekonomicky uvažujícího Inda .-)

P.S. Mazání příspěvků - mazala bych všechno, co přímo nesouvisí s článkem. Obecné výtky myslím mohou směřovat do návštěvní knihy či do „Ať se ukáže, když chce kritizovat…“

Karol
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.10 00:03

Teda já si styl představuju zase úplně jinak. Sukně mi příjde jako kus záclony a boty taky fuj fuj. Naopak nejlepší se mi zdají vlasy.

Moir
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.10 07:55

Malatí sukně je patrně z nejbližšího stánku našich východních přátel a prodává se už takových deset let. Střihu se, tuším, v našich končinách říká tulipánový a děsně frčel v cca 60. až 70. letech.

Vlaďka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.10 08:02

Ta paní je na pohled celkem snesitelná, s těmi botami bych to brala tak, že paní je „ze staré školy“, aneb kabelka by měla mít stejnou barvu, jako boty.
Což bych jí nezazlívala, spíš bych vyměnila triko. Tyhle cákancové květiny mi přijdou zběsilé.

Nika
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.10 08:19

Tyhle sukně najdeš v každém druhém second handu. A asi i u Vietnamských stánků. Celkově se mi to nelíbí, prostě když něco vypadá lacině ( a tím nemyslím, že to nemá značku ! ), nic pěkného si na tom fakt najít nemůžu. Myslím, že i s pár korunami a s věkem paní na fotce se dají dělat divy. Stačí jen trochu toho … vkusu - což je asi alfa a omega.

Lenka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.10 08:25

speciálně pro vás, já jsem ten smazaný komentář psala k „Ať se ukáže, když chce kritizovat…“

Petra
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.10 08:26

tak já si myslím, že paní je celkem v pořádku, dávám bod :-D, mnohem lepší,´než to, co kolikrát vidím kolem sebe. Ani ta růžová mě nepobuřuje.

seekorka HeLL
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.10 08:29

Přiznám se, že se mi naopak od autorky líbí sladění kabelky a trička.
Na rozdíl od jiných zde uveřejněných fotek je vidět snaha :)

Gal
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.10 10:02

Jsem asi konzerva, mám totiž ráda stejnou barvu bot a kabelky (tedy pokud to aspoň trochu jde). Takže tento bod u mě paní splnila, ale růžové je opravdu příliš, spíš bych volila botky i kabelku v bílé. Možná i béžová by se snesla (i když to už by bylo asi trochu šedomyšoidní).

Jarka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.10 10:22

Tak tohle je docela dobrý, sice žádný vrchol, ale dobrý. Skoro bych řekla, že je paní líp vystajlovaná jak Ivana Gottová.

Sida
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.10 10:32

Souhlas: líp vystajlovaná jak pí.G. Přiměřeně své postavě a brunetky unesou více růžové.

Sandrine
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.10 11:05

Nechápu tu chválu kabelky a bot. Vypadají dost pouťově a nevkusně. Snaha být sladěná je sice vidět, ale to nestačí. Důležitý je výsledek.

Ada Pekelná
973 příspěvků 02.08.10 11:23

V Česku stačí i zjevná snaha. Kdybych ji vyfotila v Paříži, mohla bych ji nemilosrdně usmažit.

K.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.10 11:25

Já bych smažil i tady, snaha není koksovatelná…

Sára
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.10 11:42

Asi jsem divná, ale mě to zase nepřijde moc růžový. Pravda, já si klidně navleču růžové sako, růžové tričko a nazuju ke květované sukni růžové balerínky (a to nejsem brunetka) a výsledek je podle mne spíš veselý než přeplácaný. Co je na tom špatného?

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.10 11:51

Paní určitě usilovně přemýšlela - leč o tom, zda už není na čase koupit domů to zrcadlo…a očividně se rozhodla zatím se obejít bez něj. Jinak by musela vidět, jak kraťoučký rukávy jejím povislým pažím zrovna nelichotěj…sukně působí dojmem, že madam právě prolezla plotem - a ze sešmajdaných botek jí trčej prsty co buřtíky. Že je chudák barvoslepá, takže jí ta jedovatá růžovka přijde nositelná i na ulici místo výhradně do sklepa pro brambory, za to nemůže…

Sida
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.10 12:10

Rozměklé paže v 50 nejsou totéž, co z bokovek překypující bříško učnice, takhle prostě normální ženské urč.věku vypadají, to je přesně „myšlenka“ Petrklíče a spol.-maximálně je schovat,bez ohledu na počasí. Růžová je totálně pozitivní barva a k černým vlasům sluší i mužům.

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.10 12:25

Rukáv můžeš mít i volnější - a deset cenťáků navíc (vzdušný látky) tě nezabije ani ve vedru. Co se kombinace ostré růžové a tvrdé černi vlasů týče, to je věc názoru. Já jsem na to asi málo pozitivní :-)

Lily
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.10 12:47

Růžovou mám celkem ráda a nosím ji, ale tlumenější odstíny. Vlasy mám černé:)
Ale zpátky k paní. Myslím, že kdyby si taktéž vzala méně křiklavou růžovou, vypadalo by to líp. A bílé boty.

Sida
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.10 12:52

Kiwi: když oni asi Tescu to tričko, co se jí tak skvěle hodí ke kabelce, s delším rukávem neměli. To je život-kolikrát kupuji něco a říkám si: bylo by lepší kdyby … to bylo kapku jiné. Jinak chápu tu zásadu u večerního úboru - dáma po 50 (individuálně i mladší)vyráží do společnosti se zahalenými pažemi a rameny. Ale trvat na tom i v civilu? lidé nevypadají jako fotky v módních časopisech.

Radši neřeknu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.10 14:14

Tak to je síla, tohle se Ti líbí????Jak Aranka od kolotočů.Už asi chápu, proč se nechceš ukázat:)

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.10 14:25

Sida: Vždyť já na tom netrvám. Můžou si nosit, co je libo. Nakonec peníze za oblečení se utratěj stejně dobře, ať nám hadry sluší nebo nesluší :-))

Malatí d.d.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.10 15:01

Koukám, že zde hodně lidí nepochopilo, že se nejedná o článek alá „přesně takhle to dělejte, dámy“, ale o tom, že „troška invence a snahy lepší než nic“… chjo…

Birma
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.10 19:08

Jo, toto se mi docela líbí. Taky nejásám nad sukní, ale na druhé straně jásám nad zvoleným růžovým odstínem.
Lily: já mám taky černé vlasy - a poměrně světlou pleť - a takový ten jedovatý růžový odstín (cyklám?) mi imho sluší ze všech růžových nejvíc. Takže v tomto případě nejsem proti…

Kačka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.08.10 16:40

Ááá, proč pořád všichni předhazují Paříž za módní vrchol? Vždyť i tam určitě žijí lidé, kteří třeba vypadají jako tato paní. Takový jev se neobjevuje jen u nás, našel by se v kterékoliv zemi:)

kvaltné veci
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.12 20:19

Paríž sa síce nazýva mekkou módy, ale to čo som tam videla na ženách je hotová katastrofa.

Red
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.08.10 17:17

Nesnáším černou barvu na vlasy od té doby, co ji mají na hlavě třináctky, třicítky a už i staré báby! Ještě hupnout do solárka a bude z paní sexuální bohyně !

Holahej
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.08.10 22:30

TAK POČKAT POČKAT - od kdy přestalo být pravidlem, že kabelka a boty musí barevně ladit?! :-O

Ada Pekelná
973 příspěvků 03.08.10 22:35

Nevím, kdy to přestalo platit, ale skutečně jsou teď volnější pravidla. Kabelka a boty nemusejí přesně ladit, celek by měl ale pořád vypadat dobře, tj. k sobě se hodící styly (elegantní boty = elegantní kabelka, ne třeba ocvočkovaná) a dobrá barevná kombinace. Třeba tmavě modrá halenka, žlutý pásek, světlá sukně, žlutá kabelka, tmavě modré boty apod.

Birma
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.10 10:53

Red: v tomto případě bych i tipla, že si dotyčná dobarvuje svoji plus mínus původní barvu. Mám na hlavě podobný odstín od přírody a i moje kadeřnice se mě ptá, jakej přeliv užívám :)

Obecně se mi na této fotce líbí to, že tam nevidím ani jeden typickej „nešvat“ - ani sportovní boty k sukni, ani oblečení „každý pes jiná ves“. Výhrady bych měla jen k té sukni, ale každej z nás má beztak ve skříni taky nějakou tu vyšinutost :)

Birma
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.10 10:53

nešvat = nešvaR

Lily
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.10 13:20

to Red: Víš, někdo se na černo ani barvit nemusí, protože se s ní už narodil, třeba jako já. Mám černou na vlasech ráda, za nic bych ji nevyměnila a naopak nesnáším ty umělé blond (za svůj život jsem potkala možná tak 5 slečen s hezkou blond). A do solárka bych nešla ani omylem, jsem typ a la sněhurka.:)

Barbie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.10 22:55

Já bych napopak ocenila, ze ma boty sladene s kabelkou, tricko az tak ruzove neni, takze me to nijak nerusi, ale tu sukni bych vymenila.. Jinak musim souhlasit, ze ve srovnani s tim, co se da u nas na ulici videt a obzvlast u lidi jejiho veku, je pani temer modni ikonou…

bubbagump
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.11 11:59

Je to hrůza! Bohužel nutno podotknout, že na podobné hrůzy jsme z českých ulic už zvyklí, a proto se vůči nim můžeme stát imunní. Ve finále tedy většinou podobně oděnou paní přehlédneme, protože vypadá jako tucty jiných, špatně oblečených. V dnešní době spíše pozornost přitáhne člověk oblečený na úrovni, protože to se zas tak často nevidí.

Sashay
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.11 21:36

tak tú istú kabelku mám aj ja :D
inak..neviem, nieje to môj štýl ale… aspoň že zladila topánky a kabelku :D

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Poslední článek:
Jak vypadá módní deziluze

Autor: Kamila

Spousta lidí by vraždila za práci u předních značek haute couture.... Celý článek

Saténová palba v normalizačním salonu

Autor: Andrea

Tentokrát si sepsání článku vyžádalo hned dvě velké dávky... Celý článek

Předkolekce podzim/zima 2014-15

Autor: Ada

Ne, nedělám si legraci, návrháři právě teď skutečně představují... Celý článek