Batohu, bez tebe...

15.09.10 | autor Ada

*

...dál to znáte. Protože pod článkem o batozích se zase strhla diskuze a tím jste mi tuto bolest českého odívání zase připomněli, za trest vás oblažím novými batohovými úlovky.

Paní s batohem je příkladným vzorem, jak to nedělat, když je vám padesát.  Na hlavě uleželý drn, podprsenka na lopatkách, počínající nadváha, nelichotivé jednoduché tričko, černé kalhoty, které dělají z nohou sloupy - a batoh. Mládí mám za sebou, o manžela jsem se postarala, dětem jsem se obětovala a teď prosím odkopnout do kouta.  Batoh je skoro prázdný, takže z nákupu nejede (a na nákup nejspíš také ne, protože odjížděla ze zastávky v centru, kde jsou supermarkety, jejichž návštěva by mohla vyžadovat bágl). Problém se zády to nebude, protože ho nese na jednom rameni jako kabelku. Do knihovny? Směr neodpovídal. Jestli vás napadá nějaký důvod, jímž bychom mohli ten batoh omluvit, sem s ním.

Pán s maskáčovým batohem je jinak vcelku přijatelně oblečen (džíny, tričko... jasně, ale aspoň to nejsou stoleté světlé džíny a proužkované tmavě modré tričko je klasika), ale bágl jsem nepochopila. Opět nesen na jednom rameni, takže zdravotní výhody oproti tašce přes rameno žádné; a proč, šmarjápano, maskáčový vzor? K čemu se vůbec hodí pro civila maskáčový vzor? Vždyť je trapný i do lesa. Jeho jediné využití vidím na minisukni pro go-go tanečnici na tematickou party.

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.10 15:13

Paní si nese v batohu malinkatou skládací tašku na kolečkách v oranžovo-šedé barevné kombinaci.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.10 15:27

Ony nejsou v Brně jiné obchody než supermarkety, kde by se dal udělat větší nákup? No to jsou věci:)
Když už budem hnidopišit, tak pokud jede do Řečkovic, jestli to dobře chápu z popisu - Billa v Řečkovicích je vosk?

Jinak mě napadá dalších x důvodů, ale vím, že o ty tu ve skutečnosti zájem není, takže se ani nebudu namáhat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.10 15:29

Já o ně zájem mám!

Ada Pekelná
973 příspěvků 15.9.10 15:44

Katka: nepojedu přece nakoupit do Billy do Řečkovic, když mám za zády Tesco a Interspar. (Navíc ta paní nejela do Řečkovic, ale na druhou stranu.)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.10 15:57

A proč by nejela do Řečkovic? Já bych třeba v Tescu nakupovala jen v nejvyšší nouzi a do Sparu se taky zrovna nehrnu.
Hm, stejně mi nejde na rozum, jaktože jede na druhou stranu, asi jsem nějak špatně pochopila ten popis a zmátla mě ta tramvaj směr Řečkovice, u které stojí.

A už jsem říkala, ono se dá nakupovat jenom v supermarketech??? A s tou knihovnou - vždyť nemusí jet jenom nutně do ní, ale právě z knihovny, kde vyložila knížky.

Fakt nevím, proč je tu pořád část lidí přesvědčená, že všichni nosí celý den jenom prázdný batoh. Já teda, pokud vím, že ho nebudu pobřebovat (což bohužel nenastává moc často), tak si ho neberu. Je to otrava pořád někde při placení sundávat batoh a lovit peněženku, mnohem radši mám s sebou kabelku, kde mám všecko mnohem víc po ruce i pod kontrolou.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.10 16:00

Nemá cenu se hádat, zda je v Brně ještě po cestě nějaký další suproš. Evidentně batoh opět plní funkci kabelky. Podle toho, co má paní na sobě, mě výběr zavazadla nepřekvapuje. Divím se, že se ji snaží někdo omlouvat tím, že je někde v Medlánkách Billa.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.10 16:04

Já teda hlavní problém nevidím v jedné paní, ale v tisících lidech, co takhle po ulici chodí. Tahle ať si pro mě za mě jede do těch Řečkovic :). Výjimky jsou. Taky občas vezmu batoh, když jdu do knihovny a čekám nálož - takových osm kilo knih u mě není výjimka. Ale výjimek nemůže být tolik, kolik se jich prezentuje na ulicích. A jak už jsem psala, jsem si tím i jistá - znám přece svoje spolužáky, který v batohu nic nemají a nosí ho jen ze zvyku, pohodlnosti, nepřemýšlejí nad tím apod… Takže pak třeba k letní kytičkové sukýnce vypadá sportovní batoh (nejlépe s kontrastními pruhy) fakt úžasně ;-). Alespoň vzít jednobarevný batoh (pro takový případy já mám černý), ale oni ne - sportovní je universum.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.10 16:05

Nemám tušení, ale nějakej plán kvůli kterýmu potřebuje objemnější zavazadlo, ta dáma určitě mít bude, jinak by si vzala menší tašku přes rameno. Já tomu věřím…
Paní jede k příbuznému pro prádlo a to mu pak bude prát, nebo jede k přítelkyni a od té si domů poveze kompoty, případně jede domů s prázdným ruksakem, protože v něm před tím měla kastrůlky s jídlem pro dceru na mateřské dovolené, které tím chtěla udělat radost.., cestou k domovu má v plánu se stavit v prodejně potřeb pro zviřátka a koupit deset kilo kočkolitu, jede kamsi na zahrádku a bude se vracet s ruksakem plným úrody… Tisíce různých možností… :))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.10 16:11

Jo, taky mám černej batoh. Pohlednej, lehkej, ani velkej ani malej, značky Dockers. Jenže už má svůj zenit za sebou a já žádnej podobně krásnej a neutrální nemůžu nikde sehnat…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.10 16:17

Tahle klidně pro kočkolit :)), ale co ti další? Myslím, že by se dalo matematicky-statisticky jednoznačně prokázat, že tolik lidí s batohy nemůže jet nakupovat na objem batohu (to by vymlátili všechny obchody) :)). Hlavně, kdybych to sama neznala. Celou střední jsem tahala příšerný batoh a měla v něm dva sešity..a přiznávám, že jsem vůbec nepřemýšlela. Teď je takových možností pěkných tašek přes rameno, kabelek, i pěkných batohů.. Mimochodem, Anno - taky potřebuju sehnat nový, ale věřím, že to tak velký problém nebude, akorát ty neutrální nejásavý bývají paradoxně dražší.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.10 16:20

Musím říct, že batoh je 100× lepší než igelitka (většina lidí stále neobjevila, že to co nosí v pěti igelitkách by se vešlo do jednoho batohu), ale některý lidi to fakt přeháněj… Jinak bydlím taky v těch končinách, takže už se moc těším, až se tu jednou objevím. :D Třeba v zimě, až budu řešit situaci co s noťasem - dva roky jsem ho vozila (doslova) z jednoho konce republiky na druhý v tašce přes rameno a když k tomu byla ještě kabelka a cestovní taška, přijela jsem vždycky s rukama vytahanýma až na zem a tak jsem si řekla dost, koupila si batoh, který na cestách zastane tašku na noťas i kabelku a je to v pohodě, ale moc se těším na zimu - kabát, kozačky a batoh Vehicle, to budu fakt fešanda. :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.10 16:31

Například takovej ruksak Crumpler na notebook, ten snad žádný oko estéta urazit nemůže, aspoň to moje ne…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.10 16:47

Mně ty kalhoty nepřipadají tak strašný a co se týče poznámky o počínající nadváze , paní vidím zezadu, takže nemohu její BMI hodnotit, ale jako nadměrečná se mi nejeví.
Triko je obludné a batoh se k „outfitu“ nehodí, to souhlasím.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.10 16:49

Zmínila bych ještě jednu nevýhodu batohu - když ho máte na zádech, bez problémů ho může někdo otevřít a vzít si z něj cokoli se mu zlíbí… To radši budu tahat těžkou tašku, ale aspoň mám větší možnost si jí ohlídat :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.10 16:55

Znám z vlastní zkušenosti, od té doby peněženku vkládám do ruksaku vždycky pečlivě a soustředěně do zapínací vnitřní kapsy… Ale mně už někdo rozepnul i tašku přes rameno, co jsem nesla poněkud vzadu za tělem…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.10 17:43

Batoh patri do lesa. Aby som mala volne ruky. Existuje x tisic roznych tasiek na plece, krizom cez placia, v roznych velkostiach. Na stahovanie tazkych predmetov je lepsi kufrik na koleckach. Jedine ospravedlnenie pre batoh v meste je pokrocila skolioza doprevadzana silnymi chronickymi bolestami chrbta. Ktorou asi trpi znacna cast ceskeho obyvatelstva.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.10 18:10

Já taky nosím batoh,protože mám vyhřezlou plotýnku a každá taška přes rameno znamená týdenní bolesti v kříži.Na zastávce si ho přehazuju na jedno rameno, abych po nástupu do vozu mohla zde kritizovaný předmět sundat,neboť za jízdy jsou s ním otloukáni ostatní cestující.Nic tajemného.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.10 18:19

To, že batohy patří do lesa, je podle mě kec – vždyť se vyrábí vyloženě ‚městské‘ řady batohů.. Naopak by mě zajímalo, co bych s batohem dělala v lese..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.10 18:24

Myslím, že je 100× lepší, když má někdo batoh, než kabelku a k tomu igelitku.Takové lidi bych tou igelitkou nejraději mlátila po hlavě, aby se jim v hlavě rozbřesklo…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.10 18:27

Skoliózu mám od dětství, potíže se zády má sedmdesát procent populace, možná víc… Ale jaké má kdo priority, to už je holt každého soukromá záležitost… Pokud je pro někoho nejdůležitější kancelářská elegance, budiž mu to přáno…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.10 18:33

Budem teda muset založit vlastní blog a tam budeme pranýřovat všechny ty „elegantní“ dámy balancující na podpatcích, líné na krok, s kabelkou a několika igelitkami, neschopné ujít pěšky půl kilometru, pro které je představa, že by se k nákupnímu centru mohlo dojít pěšky, bez použití MDH nebo automobilu, sci-fi… :)

MP Kultakutri
34 příspěvků 15.9.10 19:17

Já teda naprosto uznávám, že dost lidí má legitimní důvod chodit s batohem, ale… už zde padlo, že existují batohy městské, takže když má paní špatná záda a zrovna vrátila do knihovny sebrané spisy nějakého grafomana, neznamená to ještě, že nutně musí na chození po městě mít sportovní batoh křiklavé barvy. A teď mě někdo napomene, že třeba paní je chudá a musela si koupit to nejlevnější ve výprodeji, protože na nic jiného neměla. A že má navíc jiné priority, než vypadat upraveně, protože se věnuje duchovnímu rozvoji a nestojí o kancelářskou eleganci.

V tom případě musí být Češi obecně materiálně chudí, když 90% městských batůžkářů nosí cosi, co asi bylo to nejlevnější ve výprodeji, a taky musí být nesmírně duchovně na úrovni, když pro samý niterný rozvoj naprosto neřeší vzhled. Průser je, že se to všeobecné duchovno neprojevuje jinak než absencí péče o zevnějšek.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.10 19:18

Kultakutri, díky! :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.10 19:26

Paní má ještě něco v ruce. Takže batoh má proto, protože jako jediný ladil s tou oranžovou šusťákovou bundou, kterou má v ruce. Haha!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.10 19:53

Batoh tipuji na odrůdu Kolekce sportovního oblečení za nasbírané body. Možná nějaká benzínka? Nebo müsli tyčinky. Bunda v ruce bude stejného původu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.10 19:57

Výběr batohu není nejvhodnější, to je fakt. Ale jinak bych vysvětlení, proč ho má paní na jednom rameni, viděla v tom, co už tady padlo - při nastupování do dopravního prostředku je lepší batoh částečně sundat - jednak kvůli bezpečnosti (kapsáři batohy pochopitelně milují) a jednak kvůli tomu, aby s ním cestující nevrážel do ostatních.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.10 19:59

Mimochodem, často jsou tu terčem kritiky účesy „zralých dam“ - co takhle nějaký osvětový článek na téma „jak ano“? Ono to není zas tak jednoduché, když už kvalita vlasů není, co bývala a kadeřnice stříhá ze setrvačnosti posledních třicet let pořád stejně. Nějaká inspirace by bodla :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.10 20:07

No ked mam problem s chrbticou a ozaj nic ine len nosit batoh immerware mi nepomaha, tak si aspon kupim nieco slusne vyzerajuce. Kolko percent ludi ma problem s chrbticou zmapovane nemam. Ale bola by som zvedava, kolko percent z nich travi veceri pred telkou v sofe s vylozenymi nohami. Na bolavy chrbat (sposobeny napr. sedavym zamestnanim) ine ako cvicenie, uvolnovanie a posilovanie svalstva nepomoze. Joooo nosit batohy, lebo ja som chudak polo-invalida, ale cviky ani ortopeda mi ani neukazuj, nedajboze hovorit este o zlych podprsenkach! Ked ma niekto bolavy chrbat, nosenim batohu to nezachrani. To je len prevencia pred zhorsenim. Cvicit, hybat sa, nepyskovat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.10 20:18

Několik kilo knížek a dalších propriet do školy na celý den budu stále nosit ve velké kožené kabele přes rameno a je mi to fakt jedno :D. A propos, když si budu tašku pravidelně přehazovat z ramene na rameno, tak záda újmy nedojdou. A taky neříkám lidem okolo, že jsem tlustá, protože mám štítnou žlázu a těžký kosti, tak prosím, dost výmluv na záda a všelicos. Ano, takoví lidé jsou, ale ne všichni.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.10 20:19

Uplne ma vytaca zivotny pristup typu: ziadne podpatky - nici to chrbticu, ruksak, co najvolnejsie oblecenie, lebo sak len to je pohodlne, botasky aj keby tragace padali a este kratke vlasy k tomu, lebo sak to je predsa prakticke. Cele generacie pred nami zvladali robit na roli a okolo dobytka v krojoch, niekolkych sukniciach a cepcoch a zrazu my, generacia s najvyssim zivotnym standardom mame neutichajucu potrebu po absolutnom pohodli. Ja nehovorim, ze sa ma clovek znicit chodenim na 12cm podpatkoch. Len ma udivuje, preco si tolko ludi mysli, ze slusne, elegantne dobre padnuce oblecenie musi byt tak desne nepohodlne. Ak to tak niekto ma - nevie nakupovat. Dzinsy nosim len na chalupu, alebo do lesa, inak chodim v sukniach, puncoskach, 5cm podpatkoch, alebo v satach. Citim sa pohodlne, nevyzeram ako lesana a mam v tom figuru (prsia - pas - boky, ziadna almara na 2 stlpoch). Chodim peso, aj do schodov. Som z dediny, som zvyknuta pouzivat nohy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.10 20:34

Naprostý souhlas s Marinne! Čert vem betohy nebo nebatohy, nejhorší na tom všem je ta naprostá rezignace na cokoliv jiného než vlastní pohodlí. Kdo chce ať si nosí tenisky a batoh, pokud je obojí čisté, neroztrhané a ladí to stylem i barvami, nic proti. já se v tom necítím, tak nosím i na takové pochůzky sukně a batoh jsem před lety vyměnila za celkem pěknou tašku na kolečkách. každý to má jinak, ale proboha ať u toho aspoň pikosekundu uvažuje … sám nad sebou.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.10 20:34

Haha, dnes jsem měla zrovna batoh, ale v něm tenisky, vodu, podložku a hadříky do cvičení. Jinak už nedám dopustit na kabelky nebo i něco většího přes rameno. Batoh mi zásadně vzadu vytahuje oblečení do pasu a vyrábí muchlance a žmolky, i když je, pravda, pohodlný. Notebook nosím občas v batohu (jednoduchém černém) a stejně mám kabelku na peněženku, klíče a kapesník. Jinak na cvičení jsem dorazila jako jediná v sukni a měla jsem nejbarevnější tričko - tyrkysové. :-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.10 20:49

No, Marinne, jestli žiješ v ikluzi, že na poli se pracovalo v kroji s několika spodničkami a čepci, tak doporučuju uryhclenou návštěvu nějaké skanzenu:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.10 20:58

Nemam to zo skanzenu, ale z dediny, kde zije moja babka. Nemali spodnicky ako ich pozname dnes, ale vrstvene sukne na sebe. Ono na jar je rano docela zima.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.10 21:20

Hehe, přítel se mi dneska ráno smál, ať prý si dávám pozor, jestli mě někdo nefotí, nebo budu v pekle :)
Běžela jsem totiž na zkoušku, černá sukně, halenka, kabát… no chtěla jsem si vzít kabelku, ale nutně jsem sebou potřebovala A4 učebnici, abych se ještě cestou něco naučila :)) takže červeno-šedo-černý batoh, jak pěst na oko (ale jinak je dokonalý, na notebook)… no prostě někdy to jinak nejde ;)
Btw notebook tahám skoro všude a v taškách přes rameno by byl fakt nepříjemný…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.10 21:26

Na jar možná, ale v třeba létě už jaksi méně;o)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.10 23:17

Ano 4 rocne obdobia chapem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.10 06:56

Se mi zdá, že pánovi to sekne, batoh nebatoh :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.10 08:47

Tímto z celého srdce děkuji fifi za zmínku o tašce na kolečkách :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.10 09:41

Tyto články mi připadají naprosto k ničemu. Jasně, kabelka je krásná věc, i já je každý den do školy nebo prakticky kamkoliv nosím, ale víte, jak moc ničí záda? Zvlášť, když má i několik kilo? Mám skoliózu a nošení kabelek jí asi moc neprospívá.

To možná autorce nedochází, Batoh je praktická věc, díky němu jsou záda i ramena v pořádku a váha je vyrovnaná. Vše není jen o estetice.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.10 10:02

Kačka: Ramena a záda v pořádku? Vidělas ty fotky? Batoh poloprázdný, totálně nepropracovaný, ošuntělý a ještě přes jedno rameno. A neladící. To není omluva. Já osobně mám taky skoliozu, taky chodím do práce a do školy, taky používám přenosný počítač, ale s ohledem na svá záda jsem zvolila minivezri. A nosím ho v kabelce mírně nadstandardních rozměrů. Aby byl batoh praktický, musle by vypdat jinak než 90% batohů nešťastně dlejících na zádech našich spoluobčanů a spoluobčanek. Navíc existují městské batohy a dokonce batohy kožené, které vypadají, že by mohly být velice trendy. http://www.dorothyperkins.com/…oductDisplay?…

A každopádně by měly být čisté a ladící, pokud pohodí, rovnoměrná zátěž, tak ano, ale můžete mít hned několik modelů, aby ladily k vašim outfitům, kabelek mám taky vícero… Já říkám: Pohodlí a estetika jdou dohromady. Kdo chce, hledý způsob, kdo nechce, hledá důvod. To je celé…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.10 10:09

Beeno, asi to bude pro většinu tady znít jako naprosté sci-fi, ale někdo se třeba může vyhýbat koženým věcem z ideových důvodů. Jinak ten batoh z odkazu podle mě asi právě moc propracovaný s ohledem na záda nebude (nebo to aspoň podle fotky není vidět).

Těch několik modelů batohů mě hodně pobavilo. OK, je to věc nad kterou se tady každý jenom směje a mávne rukou, ale já prostě nemám na to, abych si pořizovala několik batohů dobré kvality, aby to neškodilo zádům, a ještě vypadal dostatečně přijatelně do města. Takový mám jeden a na víc prostě nejsou peníze. Ale jistě, podle vás nechci a hledám důvod…:(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.10 10:47

Není propracovaný, ale 90% lidí stejně nenosí propracovaný batoh! Pokud má někdo opravdu kvalitní, propracovaný, ergonomický, efektivní, neutrální a ČISTÝ batoh, pak nemám jediné výtky.

A pokud někomu vadí kůže z ideových důvodů ( mě to jako sci-fi nepřijde ), existují hezké městské batohy ze syntetiky, či z umělých materiálů.

Finanční stránka je důležitá samozřejmě, ale vy říkáte jen pohodlí? Já myslela, že chcete říct: Pohodlí ano, estetiku bych také ráda, ale ono to nejde. A já se snažím se říci, že to jde… Začátek je tedy koupit si ten kvalitní propracovaný, městský batoh, neutrální barvy, ke kterému ladit zbytek oblečení. A podpatky vzít jen v případě že víme, že nepotáhneme sto kilo věcí a k nim kabelku. A ten batoh prát či čistit. A třeba si k Vánocům nechat koupit nový, nebo někd jindy, když Vám o tu estetiku jde.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.10 11:00

Přiznám se, že v tom druhém odstavci se docela ztrácím:) Říkám jen tolik, že batohů kvalitních (s ohledem na zdravotní stránku) a zároveň dostatečně vhodných do města, si těžko pořídím víc, aby mi dokonale ladily ke každému oblečení. Já sem nemluvila pouze o pohodlí. Mluvímo obou věcech, ne jen pouze o pohodlí, tak mi prosím nepodsouvejte něco, co jsem nenapsala.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.10 11:05

Zajímalo by mne, co je to ten „propracovaný batoh“?
Sama nosím střídavě batoh (ano, černý a sto let starý, takže jsem naprosto out) a tašku přes rameno, přesto na nákupy upřednosťnuju batoh - tahat 3kilový nákup ze Zelňáku nebo nové svršky, u kterých nechci, aby po vyndání ze zavazadla byly jak vytažené krávě z tlamy, v tašce přes rameno je utrpení. Je pohodlnější (ukamenujte mne) a logičtější dát nákup na záda, kde se váha rozloží na obě ramena a oblečení se tolik nezmuchlá, než s sebou tahat naditou tašku přes rameno. Což taky není zrovna elegantní, že?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.10 11:16

Katka: Asi si nerozumíme, nechtěla jsem Vám nic podsouvat, ptám se, jestli tomu mám rozumět takhle: Já bych ráda vypadala dobře, ale batoh je pro mě priorita a to se potom neslučuje. Protože jestli to tak myslíte, tak Vám nabízím alternativy. Jeslit Vám o estetickoou stránku věci nejde, nemá smysl, abych psala o alternativách. Jak to tedy je? (Bez ironie.)

A jesltiže Vám finance nedovolují mít deset tisíc kusů, doporučuji jeden kvalitní, MĚSTSKÝ v neutrální barvě, která by ladila s většinou šatníku. A ten prát a čistit úměrně s jeho nošením. třeba si časem pořídit (při vhodné příležitosti) ještě jeden na střídání.

A pokud budete vědět, že Vás nečeká žádný náklad, tak tento -přestože vhodný městský- batoh odložte a vezměte si kabelku. Pak jsem si jistá, že Vás peklo neusmaží…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.10 11:19

snesitelny cerny mestsky batohy na ntb docela umi samsonite, muzu doporucit z vlastni zkusenosti ten prvni, na fotce vypada hur nez ve skutecnosti, normalne se da nosit i ke kostymu:
http://www.samsonite-shop.cz/…p-l-pro-dlx/
http://www.samsonite-shop.cz/…op-backpack/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.10 11:31

Beeno, já mám dojem, že každá čteme v těch příspěvcích něco jiného, jinak nevím…:) Píšu od začátku, že si můžu dovolit jen jeden kvalitní městský batoh. Ne více - jak jste uváděla, že by měl člověk mít vícero batohů/kabelek, aby se mu hodily ke každému oblečení.

A taky jsem mj. výše psala, že pokud nemusím, batoh netahám, protože je určitě pohodlnější vytahovat peněženku/doklady atd. z lehké kabelky přes rameno, než si pořád sundávat batoh. Z téhož důvodu mi přijde ujeté neustále podezírat všechny, že nosí věčně prázdné batohy, i když by mohli mít kabelku. Když jsou všichni údajně tak líní a megapohodlní, je to potom dost nelogické jednání…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.10 12:06

Sice nemívám podprsenku na lopatkách, ani netrpím počínající nadváhou a též drn na hlavě mám uleželý jinak, ale jinak jsem občas vyobrazené paní dost podobná. Občas totiž funguji na trase škola-mimoškolní kroužek-jiný mimoškolní kroužek jako kontrolně dohlídková a doplňkově zásobovací služba vnukům. Nejednou táhnu pro miláčky podobná zavazadla neboť i školáky občas postihne skleroza a občas jsou zase vděční za výměnu plného školního za jiný lehčí.
O tom, že si v mém věku dovoluji občas procházet městem oblečená v džínách, tričku, bundě, neznačkových teniskách a se stoletým neměstským batůžkem se raději snad ani šířit nebudu. Co na tom, že mám takové divné povolání, kde je občas nutné se pár kilometrů prodírat třeba čerstvou oranicí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.10 12:30

Paní Katko, v tom případě to znamená, že Vás se příspěvek netýká. Mluví o lidech, kteří mají nekvalitní, „sportovní batohy“, špinevé, na jednom rameni, které nekorespondují. Máte li jeden neutrální městský batoh, a nosíte li ho jen, když je k tomu vhodná situace, problém je, že většina batůžkářů nepožívá batoh jako vy, ale jako lidi z obrázku… Jsem ráda, že jsme se (snad) pochopily.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.10 12:34

Kačka: Beeno, s tvým příspěvkem vcelku souhlasím, myslela jsem to všeobecně, nejen na tu paní na fotce…Batoh na jednom rameni výhra opravdu není:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.10 13:43

viki: propracovaný batoh si představuju já třeba takto: http://meatfly.cz/…ck-batohy_69
mám ho na věci do školy a na velké nákupy, má kapsu na notebook, několik menších kapes na drobnosti, vnitřní na peněženku a co je hlavní, má bederní pás, který mi při nošení desetikilového nákupu odlehčí asi 80%.. k tomu široké pásky na ramena s nastavitelnou délkou a polstrovaná záda. K tomu objem 30l a dole v kapsičce na zip matně stříbrná pláštěnka, kterou přes batoh natáhnu když prší..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.10 14:02

Lucko promiň, ale nemyslím si, že batoh z tvého odkazu patří do města. Ostatně jeho název traveller o mnohém vypovídá. Podobný batoh vlastním a používám ho na túrách v rakouských Alpách. Ve městě bych s ním nešla nikam. Ani na nákup.
Holt jsem zavrženíhodný estét, jež nemá na práci nic jiného než jak se sladit, vím. A jsem na to hrdá.
Inu každý to má jinak.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.10 14:21

Moniko, díky za pobavení:-DDDD


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.10 16:11

„I have served my biological purpose and now I am waiting too die..“ - recenze mi pripomnela Jeremyho Clarksona :-))

Komentare Kultakutri jsou trefne, fakt se mi libi. Tenhle si snad zapisu do sve knizky citatu..

A k fotkam.. ten chlap jeste ujde, i kdyz zadny zazrak, pani je holt vopruz..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.10 16:12

Batoh nenosim do skoly ani do mesta od Sexty. Ani ked som sa starala cele leto o 2 deti predskolskeho veku. Ozaj si neviem predstavit, kto z ludi, ktory nezije zrovna na lazoch potrebuje nosit denne batoh. Snad asi len student mediciny co sa vlaci s anatomiou do kniznice. Mozno by to chcelo zredukovat obsah tasiek. A este raz. Ak si niekto mysli, ze skoliozu vylieci nosenim batohu, tak sa teda pekne myli. Ked vas bolia ramena a svaly na chrbte treba ich posilovat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.10 16:25

Docela ujde napr.tohle:

http://coachpurse-s.com/…ck-Purse.jpg

ja bych si vybrala tento

http://www.burberryhandbags101.com/…1024x827.jpg

Jenze me na batohy neuzije, mam jen jeden na turistiku a vypravy.

Ted me muzete sprdnout za muj nevkus :-))
Pekny den


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.10 16:34

A já si myslim, že ten pán má jiný starosti než ráno přemejšlet, jestli se mu hodí bágl k něčemu, že je mu to úplně jedno, protože má třeba radost z jinejch věcí, než bejt fešnmen nějakej ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.10 16:36

Pán měl přemýšlet, už když si „tu věc“ kupoval. Jinak vypadá docela v pohodě.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.10 16:46

Jo většina lidí má na starosti jiný věci než přemejšlet :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.10 18:52

Jo, Marinne, ty si neumíš představit věcí. O tom tu přesvědčuješ celkem dost. Jinak skoliozu tuším nikdo batohem řešit nechtěl, spíš jí nenapomáhat taháním tašky přes rameno/ v ruce.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.10 18:58

Marinne: Já se s anatomií vláčím. S anatomií ve velké kožené „kabelce“.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.10 18:59

Hm, tak zatím jsem tu žádný odkaz na propracovaný batoh neviděla. :-( Ale třeba se nějaký nositelný a přitom zkousnutelný objeví.
To, co navrhla Panenka_bohemica, mi přijde velmi nepohodlné na delší nošení a/nebo na nošení těžších věcí. Žádné vyztužení zad, takže při vložení první těžké věci nejspíš takový batoh „sjede“ a jeho dno bude opřené o záda. Uh. Měla jsem takový batoh z ústavu pro slabomyslné a jediné, co se v něm dalo nosit, byly knihy z a do knihovny, ty aspoň držely naštosované na dně a nepřevrhávaly batoh výše popsaným způsobem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.10 19:08

Na těžké nákupy mám šmrncovní nákupní vozík z www.kabelkysnu.cz Žádná láce, ale vydrží dlouho, je krásný a nepřipadám si ani jako turista, ani jako babička.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.10 20:07

Pan v pruhovanem triku je v pohode, nic mi na nem nevadi, a pani - tak te to moc neladi, ale cert vem batoh. Vice ji totiz hyzdi uces.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.10 20:12

@Marinne „Batoh patri do lesa. Aby som mala volne ruky.“ No hej. Ve meste volné ruky nepotrebujeme, právda.

MP Kultakutri
34 příspěvků 16.9.10 20:55

@panenka_bohemica: ano, kvalit Jeremyho Clarksona bych někdy chtěla dosáhnout, ale to se ještě budu muset hodně snažit. Přinejmenším neumím postavit třípatrový karavan. Ale děkuji.

Dále, a opakuji se, ale zjevně je to potřeba: pokud všichni, co nosí odrbané, nepadnoucí, všelijak pitomé a k účelu se nehodící hadry a doplňky, myslí na vynálezy pro lepší budoucnost lidstva, řeší, jak usnadnit život invalidům, sestavují si v duchu verše, po kterých budou plakat i otrlí vrazi… tak jak to, že nežijeme ve špatně oblečeném ráji na zemi?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.10 21:25

Kultakutri, možná proto, že většina těch lidí ani tak nemyslí na zmiňované (ale případně na mnohem „menší“ věci, týkající se vlastní rodiny a nejbližšího okolí) a má jednoduše jiný vkus než slečny provozující „peklo“, tím pádem jim to jaksi pitomé a k účelu se nehodící nepřipadá. Fakt nevím, jestli jsou tu všichni tak natvrdlí nebo zahledění sami do sebe, že toto nejsou schopni pobrat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.10 21:41

To Jaziki.
Mám za to, že autorky zastávají názor, že lidem, kterým je úplně jedno, jak vypadají, je většinou úplně jedno skoro všechno. Rezignace sama na sebe jde zkrátka často ruku v ruce i s rezignací na ostatní věci, vlastním zdravím počínaje (koupím si levný salám s obsahem masa 30 %) a duševním rozvojem konče (dnes dávají v telce další díl Esmeraldy a nejradši čtu Blesk).
Pokud se všichni v Pekle propíraní lidé natolik obětují pro rodinu a své blízké, že jim nezbývá čas na sebe samé, měl by se Kultakutrin (předem se omlouvám za nejspíš nesprávné skloňování) špatně oblečený ráj na zemi skládat napůl z géniů a napůl z variací na Matku Terezu.
Zvláštní je, že lidé oblečení ve stylu jako zde první paní mají (soudím na základě mnohaletých zkušeností z cestování MHD) tendenci nadávat na všechno a za všech okolností. To mi s povahou génia ani Matkou Terezou nejde moc dohromady.

MP Kultakutri
34 příspěvků 16.9.10 21:49

On je jiný vkus a žádný vkus. Sešlapané kecky, kalhoty nijakého střihu, plandavé triko, které padne mé babičce velikosti 60 nebo mému synovci, co je jako tyčka, až na to, že na bábi bude příléhavé, zatímco bratránkovi bude dostatečně dlouhé… to není vkus, to je absence vkusu. Uznávám, že ne vždy je nálada, čas nebo síla se strojit, ale pak se holt nesmí nikdo divit, že se tomu někdo pošklebuje.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.10 22:16

@Podes: Neviem v akom meste byvate vy, ale tu su cesty, chodniky a vacsinou zvladnutelne prevysenie. Este sa mi nestalo, aby som v meste slapala krpal a pridrziavala sa niecoho, alebo preskakovala potok. Prejst zo skoly do potravi a z potravin domov nie je turistika.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.10 22:41

@jaziki: Batoh teda na krivu chrbticu nie je tiez ziaden zazrak. Clovek sa nenaklana na jednu bstranu, ale hrbi sa aj tak. Takze si humpluje chrbticu rovnako, akurat inym smerom. A ramena si zatazuje rovnako. Na to, aby sme ramenam ulahcili, by museli mat dotycny zatiahnuty pas okolo bedier, poriadne vystuzeny chrbat a plecia. To sa v MHD zrovinka nevyskytuje (iba ludia iduci z/na kemp). To nie je nejaky moj vymysel, ale zakony fyziky a jednoducha logika. Skuste si dat skutocne tazky batoh na plecia a ist vystreta. Jediny ludia, co batoh skutocne potrebuju ku svojmu kazdodennemu zivotu su vysokohorsky nosici.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.9.10 13:09

Stručně v bodech.

„Mládí mám za sebou, o manžela jsem se postarala, dětem jsem se obětovala a teď prosím odkopnout do kouta.“ - to přesně vystupuje životní postoj alermujícího množství žen.

Se skoliózou není dobré tahat 8kg knížek v jakémkoliv zavazadle, jestli je to taška nebo batoh je celkem jedno.

Dělají se i velké kabelky, které pojmou stejný objem nákupu jako průměrný baťůžek. TO samé látková taška přes rameno, když mám na jednom rameni kabelu a na druhém látkovou tašku, mám váhu rozloženou podobně jako u batohu.

Když dělám soumara, počítám s tím, že mě budou bolet ruce nabo záda, z batohu nebo tašek, u opravdu těžkého nákladu baťůžek stejně nepomůže, rozdíl je až u turistických báglů s bederním pásem.

Na střední jsem denně dojížděla hodinu. Připadala jsem si z baťohem jak debil, protože dkyž jsem šla odpoledne někam ve městě se spolužáky (nebo na rande) těžko jsem si mohla odskočit domů baťoh odložit. O to víc se mu teď vyhybám.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.9.10 13:40

SAKRA, překlep v Aj.. všimla jsem si toho až teď :-( No nic, berte mě s rezervou..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.9.10 13:54

Jinak Panenka_bohemica přišla s batohy, ve kterých se spousta vzduchu /který v splasklých batozích nosí většina/ a pár drobností dá nosit o něco lépe. Myšleno jako místo kabelky, pokud je nemáme rády. Pokud jsme kvůli práci či studiu nuceni tahat těžké věci, oblečení na převlečení, jídlo na celý den apod., je snad jasné, že to nebudeme rvát do malinkého luxusního váčku..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.9.10 15:16

Georgina: „Mládí mám za sebou, o manžela jsem se postarala, dětem jsem se obětovala a teď prosím odkopnout do kouta.“ – to přesně vystupuje životní postoj alermujícího množství žen.

Na tohle už začínám být trochu alergická. Ono si zkuste mít chuť do života, elán do různorodých činností a náladu o sebe dbát víc, než je nezbytně nutné, když je vám 40 a víc a zaměstnají vás leda v podřadných pracích. Vstávejte si ve 4, v 5 vyběhněte na spoj, abyste stihly být na 6 v práci, pak fyzicky makejte (metrák a půl přeložených z jedné strany na druhou a zpátky 8 hodin den co den až na víkendy). Dejte si první pořádné jídlo o půl 10, tedy pokud nejste schopny jíst o půl páté ráno, oběd ve 3, když vám neujede bus, a na večeři už nemáte většinou sílu ani chuť (kdo by taky večeřel v 8 večer, když v 9 jde spát..). Pak zaběhněte na nákup, uvařte si něco na druhý den, případně obstarejte rodinu a v 9 večer hurá do postele, abyste druhý den mohly zase ve 4 vstávat. To se pak figurka a zdravý životní styl udržují „trochu“ hůř, než byste mnohé čekaly. Nedejbože když byste pracovaly v trojsměnném provozu.. Nevěříte? Tak si takovýhle týden vyzkoušejte, vstávejte ve 4, svačte v 10, obědvejte ve 3, nedostatek fyzického vyčerpání nahraďte monotonním cvičením. Ve čtvrtek, když už budete mít za sebou 4 dny tohoto stylu a před sebou ještě jeden den, se zastavte a zhodnoťte si svůj životní pocit a míru rezignace a pak se zamyslete, jaké by to bylo takhle pracovat rok, dva tři, deset. Pak tu teprve prosím pište o rezignaci českých žen, o jejich mizerném životním stylu a otřesném nevkusu. Pak teprv budete mít tu správnou perspektivu.

Všem, které zvládají takovýto úmorný maraton a ještě mají dostatek sil na cokoli víc, než jen přežívání, blahopřeju a přeju, aby jim to vydrželo co nejdéle. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.9.10 19:01

@Viky: Hej spusta ludi je v nezavideniahodnej zivotnej situacii a riesia ine veci ako vzhlad. Ale neverim tomu, ze to plati na vsetkych ludi, ktorych na ulici stretame v desnom obleceni. Z vlastnej skusenosti zase mozem povedat, ze kopec mojich rovesnikov, vyznavacov teplakovo - sustakoveho kultu ma pausal na mobil ako mala firma. A pokial ide o ich uplatnenie v zivote, holt, maju sa snazit aby tak nedopadli. V inej situacii je dnesna generacia ludi v strednom veku, ktory chodili do skol ked este vsetko bolo inak. Ale ked vidim svojho rovesnika/rovesnicku (bavime sa o ludoch lahko cez 20) v podobnej situacii, neviem sa nejak prinutit k sucitu. Kazdy sa ma starat o to, aby tak podla moznosti nedopadol. Nemusia vsetci chodit na gympel a studovat VS, ale aj dobra poctiva uctovnicka sa predsa uzivi. Zeny kedysi vedeli sit, stoji to sice cas, ale ked boli sikovne, usili si aj nohavicovy kostym.
Poznam kopec ludi vo svojom veku, ktorym ine, ako praca na 8-cky v tovarni nezostava. Lebo mali na praci kopec inych starosti ako rozmyslat o zivotnej perspektive. Rezignacia je zivotny postoj. Vonkajsi vzhlad je len jednou z oblasti kde sa prejavuje.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.9.10 19:04

A pokial ide o tazke pracovne nasadenie a vzhlad: moja babka ucila pondelky az soboty, od rana do vecera a vzdy bola slusne oblecena, naskrabala na to, aby si z casu na cas dala usit kostym (ked uz sama to nevedela). A ta pamata este vojnu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.9.10 20:49

Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.. Někteří lidé na tom jsou vážně mizerně, ale hanba by je fackovala, kdyby měli ven vyjít špinaví nebo zmačkaní atd.. Jde jen o to, jak se k tomu člověk postaví. Těch, co rezignují na vlastní život kvůli bezvýchodnosti situace je mi fakt líto, těch co se jen nenamáhají.. vlastně taky. Co z toho života máte? Nic? A tak to holt bude až do vaší smrti, pokud se nezačnete malinko snažit sami.. Začněte třeba tím, že zpříjemníte den někomu jinému!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.9.10 11:46

Panenka_bohemica: Ovšem zde jsou jako peklo největší prezentzováni i lidé, kteří vyjdou ven čistí a nepomačkaní, jen holt nemají chuť a sílu na něco víc než nezbytně nutné minimum.

Marinne: Já nevím, učit a fyzicky pracovat mi přijde trochu rozdíl. Učitelé přeci jen pracují zejména hlavou a každou chvilku něco jiného (žádný učitel nesedí 8 hodin 5 dní v týdnu a neopravuje jednu písemku za druhou), takže z práce přicházejí uondaní spíš psychicky než fyzicky. Já tu psala o ubíjející monotonní těžké práci (u pásu, na kase, v montovně), kterou, aspoň v mém okolí, vykonává dobrá polovina starších žen. A přesně takové ženy tu jsou prezentovány jako ty 50leté s drnem, nadváhou a mizerným stylem, které se prostě nesnaží a jsou líné až hanba se sebou něco dělat. Ano, mají drn, nadváhu a mizerný styl a nejspíš by to i chtěly změnit, kdyby na to měly energii. Kterou nemají. Štve mne, jak je tu je ledaskdo schopen odsuzovat, ačkoli nejspíš sám vůbec netuší, jak je to takhle žít.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.9.10 11:54

Panenka_bohemica: A znovu. Co z toho života mají? Uživí svou rodinu, o to jde. Myslíš, že někde jde dobrovolně makat k pásu, ke kase? Že by někdo takovouhle otročinu s radostí nevyměnil za pohodlné kancelářské křeslo? Že by nezměnil svůj život, kdyby mohl? Můžeš se snažit sebevíc, ale sehnat jinou práci někdy prostě nelze, teda kromě seknutí s prací a pobíráním dávek. Tak jak se pak chceš „začít malinko snažit“?
Já neříkám, že je to případ všech zde prezentovaných a všech potkávaných starších žen. Ale obávám se, že to bude dost velká část. :-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.9.10 12:01

Mně se také zdá, že si autorky k pranýřování vybírají příliš snadné cíle. Jejich články jsou sice vtipné, ale někdy tak trochu mimo. Spíš jsem si myslela, že se budou víc objevovat fotografie a kritika lidí, kteří se strojí, chodí rádoby módně oblečeni, a přitom se dopouštějí nějakého faux pas.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.9.10 13:04

Ježíš Viky.. ano, lidi dřou, jsou z práce uondaní a nemají energii. Nemluvím o materiálních statcích! Říkám, že mě mrzí, že je tolik lidí, co nemají chuť a sílu na něco víc než nezbytně nutné minimum, protože z toho života pak moc nemají. Změnit svůj život třeba nemůžeme, ale postoj ano. Nemám -li chuť udělat si život hezčí, pak ta energie prostě sama nepřijde.
Otročím -li pro to, abych uživila rodinu, tak jsem dostatečně schopná se o ni postarat a můžu na to být pyšná. To, že si pak řeknu, že na mě stejně nezáleží, je něco jiného.. A jo, mně se to dobře pindá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.9.10 13:21

City: Vkus a chutě jsou různé - to, že mi nechutná koprová, neznamená, že to je hnus, že. Proti gustu… však víme. Tady se spíš kritizuje absolutní absence vkusu a nezájem..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.9.10 14:31

Také mně kritika unavených paní po přechodu připadá nevkusná. Zejména pohoršení nad jejich účesy. Ale ony se zdejší dámy při troše štěstí menopauzy též dožijí a pak se jim možná rozsvítí…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.9.10 14:50

Problém je také v tom, že dámy nad padesát a s velikostí víc než 42 se nemají kde obléknout. Řetězce s oblečením vedou max. tu 42, větší má jen MS, občas i HM, ale i ti mají jen něco - protože se v Čechách prodává jen výprodej ze západu. Ne každý je ochoten jezdit jednou za čas se oblékat ven. Bohužel za méně peněz a s větším výběrem. Ale musíte vědět, kam a do kterého obchodu jít, případně i kdy mají slevy.
Společenské, dobře padnoucí oblečení, z dobrých materiálů, vůbec neexistuje. Proto na svatbách, plesech a pod. vidíme na maminkách a starších dámách takové hrůzy a proto také existuje atelier Donát.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.9.10 14:50

Ještě dodám, kdyby to náhodou bylo matoucí, že „udělat si život hezčím“ myslím například těšit se z toho mála, co mám. Nemůžu-li změnit život, změním pohled na věc, jenže to taky vyžaduje nebýt lhostejný. Samo se k lepšímu nezmění nic.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.9.10 15:23

to Panenka_bohemica: ten příspěvek o vkusu a chuti asi nereagoval na mě, že? já jsem o vkusu a chuti nic nepsala.

Ada Pekelná
973 příspěvků 19.9.10 18:51

Anna: pominu-li jednu tetu, nemám ve svém rodinném okolí jedinou utahanou dámu zralého věku s drnem na hlavě. Takže rozsvíceno už mám dost a prostě se zařídím tak, abych nedopadla stejně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.9.10 09:28

Tak kupříkladu matka mého přítele menopauzu zrovna prožívá, ale že by automaticky s příchodem tohoto období na sebe hodila beztvarej pytel a nechala si udělat na hlavě desetibarevnej melír, to fakt ne. Oblíká se velmi vkusně, jednoduše a moderně. No a co myslíte báby u ní v práci v podobném věku… samozřejmě si na ní ukazujou, že co si o sobě jako myslí, že je nějaká mladice. Ony samozřejmě nosí karfioly a hábity Hák a Hák. Že tohle ženský nosí je podle mě taky dost o tom, že chtěj zapadnout mezi ostatní, protože vědí, že jinak je budou pomlouvat a mít blbý kecy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.9.10 10:25

Viky: Tvoje teorie má díru a to obrovskou. Proč takhle chodí třeba i ty učitelky, co podle tebe do kategorie utahaných žen nepatří? Proč není lépe oblečená ani úřednice? Tady jsou i slečny, co zrovna na pokladně pracovaly a místo toho, aby rezignovaly na vzhled, staraly se o něj víc včetně „detailů“ jako jsou hezké nehty, protože tam je člověk na očích stovkám lidí a stokrát jim podává ruku s penězi a upravenými/okousanými nehty.

Tragikomická je tato věta „když je vám 40 a víc a zaměstnají vás leda v podřadných pracích.“ Nějací ONI vás zaměstnají „pouze“ někde. Houbeles, žádní oni, ta věta má správně mít podnět vyjádřený a to „ženy okolo 40“ a znít „Je mi 40, nic neumím a můžu dělat leda podřadné práce.“


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.9.10 10:35

„Problém je také v tom, že dámy nad padesát a s velikostí víc než 42 se nemají kde obléknout. Řetězce s oblečením vedou max. tu 42“

Ona by musela také existovat poptávka, prodejny se slušným oblečením této velikosti dávno krachly na nezájem. Mám návrh :-) Na každé městečko od 2tis obyvatel výš by se jedna taková dáma mohla uživit jako prodejkyně lepší konfekce a jedna jako krejčová.

Althea: „Oblíká se velmi vkusně, jednoduše a moderně. No a co myslíte báby u ní v práci v podobném věku… samozřejmě si na ní ukazujou, že co si o sobě jako myslí“

Tak to je taky typické, zajímalo by mě, jaký argument si na tohle vymyslí Viky a spol. Stejný věk, stejná práce tedy i stejný příjem a tlupa pomlouvaček namyšlených na svou nevkusnost si hledá důvody lynčlovat jednu, co o sebe trošku dbá. Ne, příjem a náročnost práce nehraje hlavní roli.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.9.10 12:04

Já bych s těma „utahanýma ženskýma“ až tolik nesouhlasila. Ano dělnici, zemědělské dělnici, číšnici a prodavačce z Teska se docela špatně udržuje postava, zvlášť po menopauze. V práci nemají pauzy na jídlo, ve volném čase nemají elán a sílu se hýbat, navíc ty starší to mají doma nastavené tak, že se točí okolo rodiny a neudělají si 3 x týdně čas na sebe. Jejich pleť asi taky docela trpí.

ALe zbytek je otázka vkusu. 3/4 prodavaček má gelové, nevkusné, nehty a spoustu prstýnků. Když dají čas a peníze na gel, mohou dát 2× za měsíc čas a méně peněz na manikúru s p-shine. Prstýnek stačí jeden, zpravidla snubní. Anebo si to levněji upravit doma.

Na hlavách mívají kreace na květáky a příšerné melíry, červené barvy a odrosty. Když už jsou ke kadeřnici, kamarádce anebo strkají hlavu do vany, ať si koupí o trochu kvalitnější barvu (ušetřily na gelových nehtech a prstenech) a nechají si udělat něco rozumného. Jedna barva s odlesky vyjde levněji než slepice-melír.

Za kasou mají povinné (a hrozné) oblečení, tam se nedá nic dělat, ale na cestu domů to může být lepší. Výhoda u „převlíkacích“ zaměstnání je, že si šetříte svoje slušné oblečení a ono více vydrží.

A tak můžeme pokračovat, že jo…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.9.10 12:08

Jinak během brigád a praxe jsem nějakou dobu pracovala i v profesích typu šichta osm hodin, padla a čistá hlava. Navíc často s vyřešenou dopravou do/z práce - svážení dělníků na místo činu. V té době jsem měla nejvíce elánu po práci dělat něco pro sebe, učit se, sportovat, jít nakoupit. Pravda, neměla jsem ani muže ani nemám děti. A výhoda mnoha směnných profesí je, že máte buď volné dopoledne, nebo padla ve 14-15 hodin. Tedy pokaždé čas jít nakoupit, ke kadeřníkovi, na poštu, nebo se projít venku, dělat na zahradě, sportovat. Nevýhoda byla, že jsem nezvládala noční pořady filmového klubu na ČT2 a večerní akce a pařby.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.9.10 12:45

@Anna: Nechapem. Prechod je spojeny s hormonalnou nerovnovahou, ktora sposobuje rozne neprijemne symptony (navaly tepla, zimomrivost, zacinajuca osteoporoza, priberanie na vahe…) Este som nepocula o tom, aby sa prechod spajal s lobotomiou. Ked som raz dospela, zdravo sebavedoma zena, ktora vie co chce zostanem nou aj po porode aj po prechode aj na dochodku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.9.10 13:12

Každá z vás tedy ví jistě, že bude vždycky, i po přechodu, svěží, upravená, štíhlá, plná optimismu a energie, zdravá, cílevědomá, zaměstnatelná a vůbec příkladná… Tak gratuluju. :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.9.10 13:20

@anna - moje máma taková je. a jsem na ni pyšná.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.9.10 13:30

Rozhodne sa budem o to snazit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.9.10 13:58

Georgina: Však já také nikde nepíšu, že to jsou všechny takové ženy. Akorát mi přišlo dobré vás upozornit, že ne všichni se mají tak dobře jako vy. Tragikomická je spíš vaše odpověď, ale chápu, že vám to nevysvětlím. A ano, jsou to oONI, protože je vám 40-důchod, vyrostla jste za komunismu a jediné lepší, co jste kdy mohla dělat, byla sekretářka. A když jste neměla štěstí, ať už před revolucí nebo po ní, postupně jste s rostoucím věkem klesala níž a níž, až jste skončila u pásu nebo na kase. Ne všichni mohou podnikat, ne všichni mohou být vystudovaní, ne všichni mají štěstí, že je šéf nevyhodí kvůli neperspektivnosti.
Jediné, co jsem svým příspěvkem chtěla, bylo popíchnout vás, abyste otevřely oči a zamyslely se, abyste se zkusily vžít do role těch, na které si tu ukazujete prstem. Zamyslet se, že ne všichni jsou na tom tak dobře jako vy (myslím tím psychicky a chutí do života atd., ne materiálně). A to i v Brně. Takže tak.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.9.10 14:17

Viky, já bych se být vámi zbytečně nedřela.
Otevřít oči a tady??? Vždyť přece jejich „matka/teta/babka, ktorá pamätá vojnu“ apod. vypadají vždy a za všech okolností skvěle a stačí jim k tomu pár korun;o)
Zbytek je přece jenom neschopný plebs, který je třeba neustále potírat.

Ada Pekelná
973 příspěvků 20.9.10 14:33

„Zbytek je přece jenom neschopný plebs, který je třeba neustále potírat.“

Správně. To je úloha Módního pekla.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.9.10 14:48

A jak se vlastně to potírání projevuje v reálu? Protože tyhle virtuální štěky těžko mají nějaký vliv.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.9.10 14:53

Správně. Chlubit se a chválit sama sebe, jak za všech okolností vypadám báječně a budu i do budoucna, odsoudit nevybíravými slovy všecku tu línou rezignovanou chátru bez vkusu, co se vyskytuje vůkol, tím se přece vyznačuje vzdělaná, kultivovaná, elegantní lejdy…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.9.10 14:55

A pak ještě sněním a posléze zakoupením PRAVÉ kabelky LV… Tím je kýžená přeměna v dámu z vyšší společnosti definitivně dokončena…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.9.10 15:00

A málem jsem zapomněla na kvalitní parfém. Bez něj není možno býti lepším člověkem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.9.10 15:10

Když už se tu zmiňuje doba nedávno minulá, nedá mi to, abych taky nezareagovala… Pokud vím, tak batohy zas tak moc lidí nenosilo a když, tak opravdu jen do přírody:-) Ženy o sebe dbaly a to i přes to, že měly mnohem méně možností, než máme my dnes… Chtělo to jenom trochu víc snahy, práce a zručnosti, protože většinu oblečení si šily samy… Takže odvolávat se na dobu komunismu je nesmysl…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.9.10 15:32

Anna - zatím jsem si nevšimla, že by se tu někdo chlubil nebo vystavoval na odiv! Mimo to, nevidím vůbec nic špatného na tom, když na sobě člověk pracuje (nebo se aspoň snaží) a pochválí se za to. Utužování motivace, víte, ostatní by si totiž radši jazyk uhryzli.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.9.10 15:51

Já to chápu, panenko, musíte se tu pochválit, to za vás nikdo jinej neudělá. :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.9.10 15:55

No a sebe pochválit a nad nějakou tou starou nebožačkou se pohoršit, to je vůbec úplně to nejlepší… :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.9.10 16:03

To ti říkala maminka, Hanule, že batohy se v osmdesátých letech nosily jen do přírody a žádné městské neexistovaly? Tak jí nevěř, maminka ti kecá…:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.9.10 16:11

Viky, chápu, že tu „bojujete za ty slabé“, ale víte, co Vaše příspěvky shazuje? Styl „když oni chudáci lidi v podřadných pracích.“ Podřadných pracích?! VŽDYŤ ZA ŽÁDNOU POCTIVOU PRÁCI SE ČLOVĚK PŘECI NEMUSÍ STYDĚT!!! I kdyby to bylo zametání ulic. Tak když už nemáte schopnosti nebo štěstí nebo vůli nebo energii, přestaňte si aspoň kálet na vlastní hlavu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.9.10 16:16

Anna: Tak to já se zas nad ostatníma nepohoršuju, maximálně si říkám, že jim to neni blbý, takhle vylízt mezi lidi. Ale já jsem flegmatik :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.9.10 16:23

Anna: nevíte kolik je mi let, takže si ty poznámky a tykání odpusťte, ano? Na písku jsme si spolu nehrály.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.9.10 16:29

Anna: Jinak se mi líbí, jak na mě umíš střelit sarkasmus, nicméně můj příspěvek nebyl o tom „veřejně se tu chválím, aby ostatní viděli, jak jsem lepší“. Nejsem internetová narcistka.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.9.10 17:39

V 80. letech se batohy nosily (s čím bych chodila do školy?), největší frajeřina byl batoh kožený. Faktum jest, že si ty uprasené sportovní batohy ve společnosti nějak moc nepamatuju. S těma se jezdilo z chmelu, hor, čundrů a spol. („z“ spíše, než „na“, protože v mnoha rodinách byly babičky, či matky, které pohled na tu alternativní špínu prostě nesnesly a batoh nebo spálily).
Jinak je jistě chvályhodné vypadat i v klimakterickém a postklimakterickém věku dobře, čistě, štíhle, vesele a elegantně. Většina žen v mé rodině takto vypadá (pár ne ouplně štíhle, ale zbytek atributů naplňují). Necítím se tedy osobně napadená, ale některé výroky zde jsou natroublé a apriori nepřátelské. Myslím výroky v diskusi, ne ve článcích - ty jsou popisem věci - většinou trefné a často vtipné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.9.10 07:44

zrovna včera jsem potkala slečnu a při pohledu na ni jsem se postě musela křenit. Představila jsem si ji tady vyfocenou a ty komentáře:D
Inu, slečna pěkná, moc. Vysoká, štíhlá. JENŽE… ryfle dole rozšířené, ale ne dost dlouhé k černým viditelně koženkovým botám na podpatku, sportovní bunda a … jak jinak… batoh na jedno rameno.
Mně tato kombinace připadá horší, než tolik zmiňované ponožky v sandálech.
Ale zase, pokud se v tom cítí dobře, tak co…no…:/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.9.10 08:23

Anna: „No a sebe pochválit a nad nějakou tou starou nebožačkou se pohoršit, to je vůbec úplně to nejlepší… :)

Pokud to označení, jak se domnívám, vztahujete na zde propíranou skupinu klimaktérium-smrt, tak bych si to vyprosila!
Já se tedy jako stará, natož nebožačka, necítím…a možná právě proto, že na sebe trošku dbám (mimochodem moje příjmení nezní Rothschildová, aby nedošlo k omylu). Ale už to tady zaznělo - nemusím chodit každý týden na manikuru a pedikuru, aby mi umělkyně tvořila na nehtech rozličné obrázky…nemusím utrácet za duhové barvy na vlasy, každý měsíc jinou…a ušetřené prostředky můžu utratit za kvalitní sestřih. O oblečení od stánkařů ani nemluvě - je snad lepší kupovat od nich (hnusný) tričko každý měsíc (což taky trošku zdržuje), nebo se jednou za půlrok vypravit do kamennýho obchodu?
Navíc nevím, proč bych měla lítat z práce na nákup a pak šupem domů, kde začnu pod jednou pěnou otročit rodině…nemáme snad v tomhle věku už děti dospělý? A chlap, je-li jaký, snad ještě není úplný invalida…Takže místo poklusu s igelitkama ve vytahaných rukách můžu jít domů v klidu procházkou (když chci ještě ke všemu ušetřit za hodiny aerobiku, spinningu či jak se tyhle potvornosti nazývají). A je úplně jedno, vypadnu-li z práce ve dvě nebo v šest! Řekla bych, že když už mám mizernej život a ničemnou práci (a k tomu rodinu lemplů a příživníků), právě naopak si musím tu cestu slzavým údolím trochu vylepšit - a když už to nejde jinak, tak aspoň dobrým pocitem sama ze sebe! To by mě mělo od oběšení odradit… Jinak skutečně nechápu, proč si do tý rakve rovnou nelehnout.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.9.10 12:22

Kiwi: Hosana!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.9.10 13:18

Mně zas přijde, že spousta lidí zaměňuje dobrý pocit za dobře odvedenou práci se samochválou, která přeci smrdí. Tudíž to berou jako něco nepatřičného.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.9.10 16:14

Božíčku…
Proč někdo nosí batoh, ještě k tomu na JEDNOM rameni a ještě k tomu maskáčový?
Nejspíš proto, že se mu to líbí. Takové rýpání se v tom, v čem kdo chodí mi přijde nechutné. Ať si nosí kdo chce co chce, jestliže se v tom cítí dobře a líbí se mu to tak.

Ada Pekelná
973 příspěvků 21.9.10 17:00

Mně se líbí chodit obalená červama, líbí se mi, jak to šimrá a šustí. Asi zahodím ohledy a zítra vyrazím, však co je komu do toho. Hlavně, že mně bude dobře!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.9.10 16:15

Je zajímavé pozorovat, čím se kdo zabývá ve svém volném čase…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.9.10 17:06

Normálně bych se na to vykašlala, ale ti červi mi připomněli Gagu..

http://blog.seattlepi.com/…052634-1.jpg

:-))

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.9.10 22:39

@vejla: A ked to niekto neodhadne a dogabe sa jak diva svina, tak ho tu za to mozeme pomyslene rozniest. A ked sa to niekomu nepaci, no booozinku, nemusi to tu citat. Vylievanie si emocii nad hrozou ulic je pointou tohto blogu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.9.10 08:49

No sakra, já si připadám jak v antickym řecku, jak tu všichni zbožňujou kult krásy.
Akorát že v antickym řecku ten kult krásy znamenal něco trochu jinýho než dneska.
Udivuje mě, kolik lidí tu považuje módu za to nejdůležitější na světě. To byste chtěli aby všichni chodili ve stejnym oblečení, který je právě teď IN? Ono už to tak vlastně je - existuje pár skupinek, který se stylizujou do předurčenejch norem módních návrhářů a zbytek považujou za socky, který o sebe nepečujou a posmívaj se jim. Nedochází jim, že určitý lidi mají jiný priority, než vypadat jako z časopisu. Někdo totiž radši než aby tolik peněz utratil za oblečení, koupí si užitečnější věci, věci který ho zajímaj, popřípadě peníze investuje do dalšího bohatnutí, namísto utrácení za oblečení, který už za půl roku nebude IN, takže ho stejně bude muset nahradit novym. Tomu řikám lidská omezenost prvního stupně - nic víc než předsudky a povýšenost. Ale pokračujte v tom dál, do budoucna je mym plánem založit módní značku. To je totiž zlatej důl, kde se dá z lidský blbosti a omezenosti vytěžit hoooodně moc peněz a přitom vás vaše stádo ještě bude zbožňovat :) Připadáte mi jako byste všichni vylezli z časopisů, reklam a televize xD

Ada Pekelná
973 příspěvků 22.9.10 09:42

„Udivuje mě, kolik lidí tu považuje módu za to nejdůležitější na světě. To byste chtěli aby všichni chodili ve stejnym oblečení, který je právě teď IN?“ atd.

O tomhle peklo není a nikdy nebylo. Stačilo by lépe číst a nevkládat si do článků význam, který v nich není.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.9.10 09:55

Nejsou to ani tak reakce na články, jako na reakce ostatních zde přispívajících ;) To však nic nemění na tom, že jste si stanovili nějaké „normy“, a když do těch vašich „norem“ někdo nezapadá, stává se ve vašich očích někým „méněcenným“ a terčem posměchu. Oblíkání je přece o tom, aby člověk dal najevo svým zevnějškem svou osobnost. A i kdybych se voblíkal do pytloviny, nikoho to přece neoprávňuje mi do toho kecat (což zde přítomní dělaj). Pokud se někdo oblíká jenom kvůli tomu, aby se mohl někam zařadit a tvrdit o sobě „oblíkám se správně“, oblíkám se tak jak mi to tvůrci tohoto webu dovolili, člověk neni sám sebou, ale je falešnej - a takovejch je většina zde přítomných. :) Je to tu jak drbající babky na pavlači, který nemaj nic jinýho na práci. A o tom zřejmě tenle web je. Žádná módní osvěta to neni.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.9.10 10:21

Pane Mloku, zbožňujeme ideál, což se nazývá kultem. Pokud někdo zbožňuje kult, to už je meta-metafyzika. Kdybyste byl aspoň trochu historicky vzdělám, tak ideál krásy se velice mění v čase i prostoru, takže vaše extrapolace, že když Řekové měli nějaký ideál, my máme ideál, jsme tedy mimo mísu, protože staré Řecko je dávno passé, je dost pitomá. To jenom pro začátek, když teda nemáte zrcadlo, byste chyby své viděl.

Právo kecat komukoli do čehokoli jest zaručeno Ústavou ČR.

Jakkoli má každý právo vyjádřit světonázor oděvem, tak kdokoli jiný má stejné právo ofrňovat se nad jeho usmoleným podolkem, nekvalitními a nepadnoucími hadry nebo nedostatečným vkusem. Vkus není matematicky definovatelná veličina, je to estetická obdoba společenské smlouvy a jako takový se také v čase a prostoru mění v souvislosti se změnami ideálů krásy, morálky atp., takže se dá diskutovat do alelujá, jestli zrovna ten nebo onen usmolený batoh, nebo neusmolený batoh určený pro horolezce, leč nošený s formálním kostýmkem, je vkusný nebo ne, ale to je jedině správné, protože bez diskuse společnost stagnuje a zahnívá.

A že to tu není žádná osvěta? Račte si přečíst informace o tomto blogu - tohle není vzdělávací kurs, ale terapeutické místo, kde se nadává a pošklebuje. Takže vaše námitka, že je to tu jak na pavlači, vychází sice z pravdivého postřehu, je to tu jako na pavlači, ale on se nikdo o nic jiného nesnaží, rozhodně ne příliš intenzivně. Kromě toho, chytrému napověz, hloupého trkni.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.9.10 10:28

No jestliže bez diskuze společnost zahnívá a stagnuje a tento web je především o diskuzi, pak nechápu proč mi cenzurujete mé příspěvky, které nekorespondují s vaší „IN ideologií“. To už není svobodné vyjadřování (když už se tady oháníte ústavou), ale manipulace.

Ada Pekelná
973 příspěvků 22.9.10 10:32

Prosím tě, jdi si někam přečíst, co je to cenzura. Nebo si vygoogluj nějaký článek na toto téma, jednu dobu se jich napsalo celkem dost.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.9.10 10:38

„Cenzura je kontrola a omezování sdělování informací – ať už předávaných mluveným slovem, tiskem nebo dalšími formami vyjadřování. Bývá zřizována státem, náboženskou organizací, armádou, vedením firmy apod. Slouží pro udržení ideologického monopolu, uchování státního, firemního či vojenského tajemství nebo uchování hlásaných morálních principů.“
Tak pravila wikipedie - váš případ by se dal zařadit nejspíš někam do cenzury vedením firmy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.9.10 10:38

I když, možná by to spíš korespondovalo s tím náboženstvím. To se mi zdá přesnější.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.9.10 10:45

Ya! Ya!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.9.10 10:47

Jsem osvícena! Jdu si koupit něco značkového, abych to mohla demonstrativně spálit!

Pomůže to hlubším dovednostem pochopení psaného textu u zdejších čtenářů? To je tak složitá myšlenková činnost pochopit, že pokud je někde úzce vyprofilovaný soubor textů, který píše o tom, co se autorům nelíbí, že to sebou nutně nenese poselství, co je tedy vyžadované chování.

To že se tu plive po sportovním oblečení ve městě, špinavých batozích, hnusných batikách, mizerné krejčovině a bastlení nemá souvislost s aktuálními kampaněmi prodejců oblečení. Stejně jako sdělení hygienika, že jíst zkažená vejce není doporučení konzumace býčích koulí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.9.10 10:55

Toto poselství to nese. A jestliže to není záměr tvůrců webu, nic to nemění na tom, že drtivou většinu zdejších přispěvatelů to tímto směrem ovlivní. Asi si dnes na sebe vezmu sandály s ponožkama, tříštvrteční rejoicky, froté mičku vod ťamanů a pěknej sportovní baťoh na truc.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.9.10 10:57

A pak se divíš, že si nezašukáš a namísto toho trollíš na Módním pekle.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.9.10 11:01

No mě prostě baví si vyměňovat názory na té slavné síti zvané internet. A občas se u toho dokonce pobavim přístupem některých lidí :) Sem takovej hnidopišák jako vy, akorát stojim na druhý straně mince. A to že oblečení co jsem vypsal v tobě vyvolalo asociaci o šukání o něčem vypovídá. :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.9.10 11:06

no když na truc tak na truc :-) já se radši obléknu tak, aby mi bylo příjemně, byť to nebude až taková rebelie :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.9.10 11:10

Šklíba je nejspíš jediná přítomná, která má ještě vlastní rozum. To je holka která stojí za to! Narozdíl vod vás vostatních namyšlených „pseudokalokagathia“ pipipi, který nejspíš vylezly z kosmopoličanu. :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.9.10 11:10

@Mr.Newt „Pokud se někdo oblíká jenom kvůli tomu, aby se mohl někam zařadit a tvrdit o sobě „oblíkám se správně“, oblíkám se tak jak mi to tvůrci tohoto webu dovolili, člověk neni sám sebou, ale je falešnej – a takovejch je většina zde přítomných. :)

A tenhle závěr jste vyvodil jako z čeho?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.9.10 11:20

Mr.Newt: vidíš a tohle heslo razí drtivá většina zdejších slečen :))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.9.10 11:21

@Mr.Newt no jo, ale to sis trošku naběhl posouzením z jediné věty, protože i s vlastním rozumem nehodlám nosit věci eklovně ušité, ošklivé, nevkusné, nepadnoucí, s čumícím spodním prádlem. a je mi úplně jedno, jestli to je nebo není „trendy, in“ nebo cokoliv podobného - a o tom to tu tak nějak je, jen to dost často lidi tak nějak nechápou. a je dost dobře možné, že to co nosím, je pro někoho jiného taky módní peklo, pokud ano, nechť si poslouží, má na to nárok


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.9.10 11:22

Elle asi tak :-) nejspíš proto nás ty šekšííí trendy in fešnblogerky tak milujou :-P


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.9.10 11:26

Z toho, že tě vovládá společnost (ať už je to módní návrhář, nebo jiná autorita - tenle web, nebo masa lidstva), namísto aby ses vovládala sama a jela na vlastní triko. Moc čumíš na vostatní, místo abys čuměla na sebe. A proč? Protože nejsi spokojená sama se sebou, si těžce nevyrovnaná. Proto. :-D :-D :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.9.10 11:26

@ Mr. Newt: ano mame stanovene nejake priblizne normy obliekania. Aby to nebolo ufulane, usmudlane, nerobilo to z cloveka niekoho o 20 rokov starsieho, alebo kurvu. Takisto ako existuju iste normy spravania sa v spolocnosti, teda, ze ked pridem na urad, pozdravim tetu pri okienku, pouzivame prosim a dakujem apod. Taky je uz zivot medzi ludmi. Kosmo ani zenske prudko life-stylove zalezitosti osobne necitam pride mi to ako slepicarna. Pretoze mi pride chore, ze vsetky tie redaktortorky, co pisu o tom ake sme uzasne, krasne, schopne a zdravo sebavedome to musia pisat kazdy mesiac opat, aby nam to pripomenuli.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Atributy ženství

Autor: Ada

Netušila jsem, že to máme i u nás, ale nález jedné z pekelnic mě... Celý článek

Jako dva kmínky

Autor: Ada

Ne, ani na Vánoce nedám pokoj. Ostatně tady v Pekle se žádné Vánoce... Celý článek