Chraňte lišky, zrušte vkus

05.09.10 | autor Ada

No dobře, no, zase mi někdo vyčte, že moc trajdám na Fleru, ale já to přežiju.
Kdosi upoutal mou pozornost háčkovaným kabátkem.

Kabátek je pěkný, červený puntík dávám autorce za to, že se nesnažila být kreatývní a nenechala šestiúhelníky tvořit 'umělecky' zubaté okraje podél knoflíkové légy. Malý černý puntík je za dolní okraj, ne proto, že je zubatý, ale že mému oku geometra vadí, že má jiný lem než zbytek oděvu. Ale, a teď se dostáváme k meritu věci, proč jsou rukávy a kapuca lemované tou chlupatou ohavností? Vypadá o tři řády nekvalitněji a hnusněji než zbytek oděvu. Pokud můj kvalifikovaný odhad neklame, je ta chlupatá příze nějaký polyamidový fujtajbl, který má mezi pletařkami s drsnějším smyslem pro humor různé veselé přezdívky jako Ďáblovo pubické ochlupení - ale to ještě neznamená, že by se to nám pekelnicím mělo líbit, snad leda na podpal pod nějakého obzvláště zvrhlého hříšníka. Ale abych se vrátila k původní myšlence, to lemování se ke kabátu nehodí, protože se nehodí k ničemu. Rozhodně ne k něčemu, co je myšleno vážně.

Fenomén chlupatého lemování je ovšem rozsáhlejší než jeden háčkovaný kabát. Háčkovaných kabátů nabízí Fler pomálu a většina by si jméno kabát nezasloužila přinejmenším po dobu, kdy bude kabát znamenat hřejivý oděv do zimy, ale tentokrát odložím pekelné vidle jazykového nácka. Pletené kabáty, kategorie hned vedle, ovšem poskytnou chlupy lemované peklíčko:

Pokud někomu to ďáblovo pubické ochlupení nepřijde ani teď případné, tak teda fakt nevim.
Pomíjím, že prasátkově růžová není barva dle mého gusta, pomíjím, že fotit bleskem plastický vzor znamená totálně ho znevýraznit a udělat z něho jakýsi binec. Co nepominu: ta knoflíková léga je hrbatá a knoflíky šišaté. Légu by stačilo napařit a akryl by pak držel tvar... a hlavně, kdyby nebyla olemovaná tím černým, nebylo by to vidět.

Jakkoli se mi pletenina à la kožich nelíbí, tak je možné udělat to pěkně.

Příze jsou barevně sladěné, chlupiska mají proporce přiměřené kabátku, nevypadá to, jako když někdo přišil řádek jakéhosi neřádu, co loni zbyl z vánočního stromku. A v neposlední řadě to vypadá jako pěkný teplý kabátek s čímsi měkce huňatým, ne pěkný teplý kabát lemovaný odrbanou drátěnkou nebo tím, co vyvrhla kočka poté, co se přežrala drobného ptactva. A hlavně, vypadá to, jako že někdo vymyslel kabát s chlupatými lemy, ne že vyrobil kabát, pak se filosoficky zamyslel nad tristním faktem, že to vypadá jaksi nedodělaně nebo je to výrazově chudé, a tak na to přilípl nějaké zbytky.

Přemýšlela jsem, co vede pachatelky k nutkavé potřebě olemovat kabát chlupama. Snad archetypální vzpomínka na doby jeskynní, kde milá nejlepšího lovce dostala tu nejhezčí staženou šelmu - nebo to bylo naopak a lovec musel uplatit nejzdatnější sběračku bobulí, aby se podělila o brusinky? Vzpomínka na Adinu Mandlovou v roli nějaké hraběnky zahalené do tehdy tak módní štóly z bílé lišky? Vidlákova snaha vypadat nóblhoch? Přísné veganství?

Ach jo.

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.9.10 21:46

Se vším souhlas až na pochvalu toho dětského kabátku, barevně mi to neladí, a vlastně ani ne „vzorem“. Možná nemám dobře zkalibrovaný monitor, ale vidím pastelově modrou(modrošedou) a v něm černou a bílou, ozdobné třepení je sice také černé a bílé, zkombinované navíc se zelenomodrou až tyrkysovou-pro mě je tam moc barev.

MP Kultakutri
34 příspěvků 5.9.10 21:48

To vypadá, že vám monitor zobrazuje barvy trochu divoce, modrošedá jo, ale s takovou tmavší šedou a ne-uplně-bílou-bílou, zatímco chlupy jsou zeleno-modro-dohnědošeda. Nebo se neshodnem ve vkusu:D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.9.10 22:01

Je to des bes, hruza, rada bych videla, kdo si to koupi… ten detsky ujde, ale prijde mi, ze na takhle malych detech nejsou moc hezke takhle dlouhe kabaty, kdyby to byl kratsi kabatek, max. po kolena, tak by byl super.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.9.10 22:20

Háčkovaný kabátek je strašlivý, i kdyby nebyl olemován! Neznám nikoho, kdo by si tohle koupil a i zadarmo je to na okamžité strčení do popelnice. Prasátkově růžový taktéž.

Přijatelný je jen ten dětský, ale ty tyrkysové chlupy mi k šedomodré taky barevně moc neladí a ani materiálově.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.9.10 22:24

Ještě jsem neviděla nikoho, kdo by na ulici nosil takové pletené „kabáty“. To je nějaká začínající móda?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.9.10 22:32

Jako člověku, který se v psaní článků absolutně nevyzná, musím říct, že tento článek je moc pěkně napsán ;).

A ani na mladé slečně, ač je seberoztomilejší, se mi tahle ,,pletenice´´ nelíbí. Přiznávám se, že jsem něco takového ani nic podobného (naštěstí) dřív neviděla.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.9.10 04:56

no a co ten opasok na obrazku cislo jedna, ktory zacina ako siroky cierny a konci ako uzky biely?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.9.10 09:47

Lem kabátu z první fotografie je evidentně vánoční řetěz na stromeček (takový ten chlupatý).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.9.10 10:47

Dětský kabátek je náhodou úplně úžasný, Terranovy a Kenvela se mohou jít vycpat a méně zručné tvořilky rovněž :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.9.10 11:03

Ten háčkovaný má navrch velmi praktický výstřih, pro studené zimní dny. Těžko posoudit, kam tu krásu nosit. Možná je to podjolkový kostým ruské Sněguročky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.9.10 12:00

Dosud veškeré spatřené výpěstky domácího tvořeníčka mi vždycky připomenou jedno jediné - rehabilitaci ručními pracemi, kterou přesně popsala již božská Betty v Morové ráně :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.9.10 13:50

Myslím,že ty chlupatice mají modelům dodat „zimní ráz“,to je takový zvyk od dob,kdy se vozily z Polska zimní bundy ze zmačkaného silonu s centimetrem vatování,zato s mohutnou kožešinou okolo kapuce.Dětský kabátek je ale pěkný,ten bych svému dítěti klidně oblékla.

Pertinacia
25 příspěvků 26.12.16 00:51
Chudák dítě

To pletené by samo o sobě ještě ušlo, i když je holčičce na fotografii hrozně velké, ale příšerné huňaté ochlupení v absolutně neladících barvách celý „kabátek“ spolehlivě posílá do horoucích pekel.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.9.10 14:31

No to snad není možný co to je za pisatele článku? Jedna věc je kritika,druhá urážka a tady ten autor spíš uráží než aby kritizoval. To je zakázané aby nějakej laik prodával svoje věci? Když to někdo koupí tak proč ne. Připadám si jako za komunismu.

MP Kultakutri
34 příspěvků 6.9.10 14:37

kiwi: někdy natahám něco, co tvé tvrzení roztrhá na cucky:D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.9.10 15:45

Babelka - nikdo to nikomu nezakazuje, ovšem prodávat pekelnosti holt vede k tomu, že se mu nesluníčkové duše vysmějí. A dokonce jedovatě, zle a ošklivě. Tady se konstruktivní soudružská kritika nepěstuje, tady je Peklo.

MP Kultakutri
34 příspěvků 6.9.10 15:52

babelka: a kde přesně někomu vyčítám, že něco prodává? Třikrát jsem si to po sobě přečetla, ale jak jsem taková zlá a hloupá, nemůžu to najít, poradíš mi?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.9.10 19:00

Růžový je opravdu nekonečné peklo. Kolik že taková sračka stojí proboha? Ale je potřeba uznat, že uplést to asi dalo hodně práce. Pokud by byl tento děs vytvořen v rámci pracovní terapie postižených, seniorů nebo pod., tak uznávám, schvaluji všemi deseti, tvořit něco, je vždy lepší jako nedělat nic, ale zase - pokud by byl z důchodáku, tak by se na fler asi nedostal. Pokud bych toto viděla na stánku chráněných dílen v Bohnicích - tak tuto práci dokážu ocenit, je na ní cenná ta „aktivita“, pokud to však vytvořil člověk který je zdráv - tak nevím jestli to na ty Bohnice není ted :-D…sory, ale tohle nemůže snad vytvořit soudnej člověk..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.9.10 22:45

To je fakt nechutný!
A ještě něco BABELKO…doporučuji si vzít do ruku vogue, a podívat se co se ted nosí!
Ale tohle co tu vydíš by se ani nemělo prodávat!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.9.10 23:33

Ten dětský kabátek se mi moc líbí. Že by poměr chlupatého lemu k ostatní ploše byl způsoben, že pletařka vlastní pouze jedno klubo oné věci? Tudíž u malého modelu vyjde lem širší :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.9.10 08:47

Babelko, když nějaký laik vyrobí takovouhle hnusárnu jako například ten růžový hadr a ještě za ní chce peníze, tak by se měl stydět především on. Každý, kdo jde s něčím na trh, musí s kritikou počítat. Ber to třeba jako varování pro slabozraké, kteří maj rádi růžovou a už na první pohled nevidí šišaté knoflíky, ohavné lemování, šílený vzor a křivý lem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.9.10 08:51

Jo a ten hnus stojí prý 1110,–Kč.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.9.10 10:32

MayB: To bude asi jadro pudla, jedno klubo na model :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.9.10 13:24

„KREATÝVNÍ“ (viz.2.odstavec, 1.řádek)??????? Správně má být „kreativní“!!!!! Když už jste tak kritická k ostatním, měla byste při psaní Vašich odsuzujích článků více přemýšlet!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.9.10 13:30

Martino, Vám asi pletací jehlice zatemnily úsudek, neb Vám uniklo, že se jedná o yrónii :-)
Mimochodem, za závorkou Vám chybí mezera.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.9.10 13:33

Martino, ty jsi vtipná :-)) Už jsi někdy slyšela o slově „sarkasmus“? Vážně ti při tvé mimořádné schopnosti přemýšlet nedošlo, že ta chyba je tam schválně?
Btw. příště víc otazníků a vykřičníků, prosím, a nejlépe psát caps lockem celé věty, zbytečně tady takové perly zapadnou :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.9.10 13:34

kiwi: ono jí tam toho chybí víc :-) Ale ona umí přemýšlet, určitě na to přijde.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.9.10 14:55

kiwi: před interpunkčními znaménky se mezera nepíše :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.9.10 15:36

To je sice pravda, ale měla byste se konečně rozhodnout - pokud již máte zmíněnou mezeru mezi uvozovkami a závorkou za Vaší první citací, působí celá věta (lépe řečeno výkřik), složená téměř výhradně z interpunkčních znamének, poněkud bizarně. Asi jako ty svetříky :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.9.10 20:18

Pořád mi to vrtá hlavou – opravdu se vám holčička v tom kabátku „pani“ líbí?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.9.10 21:10

miňo: Jako alternativa k nepřeberným růžovým bundičkám a kabátkům (věřte mi, téměř nic jiného se na holčičky nedělá)? Rozhodně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.9.10 21:41

"…kabát lemovaný odrbanou drátěnkou nebo tím, co vyvrhla kočka poté, co se přežrala drobného ptactva. " … to je nehorázně vtipný!! taky mám doma kočku :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.9.10 23:31

Jakmile jsem spatřila fotku prvního „kabátu“ napadlo mě, že někdo na lemování užil řetěz z vánočního stromku. No, evidentně nejsem sama, kdo utrpěl tuto asociaci, jak jsem se dočetla dál. :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.9.10 13:36

Dotaz- co za „matroš“ je na lemech toho dětského kabátku??

MP Kultakutri
34 příspěvků 9.9.10 17:30

prezrala: určitě nějaká syntetika, obvykle se příze tohoto typu dělají z polyamidu nebo mikrovlákna - z vlny to nejde, ta by dělala cucky. Předpokládám, že když napíšeš přímo Martině, ráda ti to sdělí a dost možná i prodá:D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.10 12:59

Nevím proč, ale chlupy jsou mezi pletařkami vážně hodně populární. Je to takový efekt zadarmo. Jenže s tím většina dam neumí zacházet a používají to skoro vždy nevhodně. Pak to vypadá jak z Ruska. Mně osobně se chlupatý příze nelíbí a snesu to ve vyjímečných případech na doplňcích. Když to někdo umí udělat vkusně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.9.10 14:33

masakr!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.10 17:42

To, co kocka vyvrhuje, se jmenuje bezoar :P
Jinak dablovo pubicke ochlupeni jsem nikdy nechapala..Vetsinou to mely ucitelky na zakladce na svetrech :D Rusilo to mou pozornost od uciva :))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.10 12:41

Lucator: Za mých mladých let to měly učitelky nejen NA svetrech. :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.10 13:06

na pane jooo

,–))

to asi neběhalo po lesích moc lišek, což ,–))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.12.10 09:54

Ten holčičí kabátek z Fleru se mi fakt líbí. Není sice tak úplně praktický, ale moc hezký.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.1.11 14:56

Když tak čtu o těch chlupaticích,může mi ještě někdo vysvětlit toto? http://www.fler.cz/…elena-935760


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.1.11 15:26

Není to výsledek arterapie v nějakém ústavu? Ty fotky mi připomínají lékařskou fotodokumentaci nějakého záchvatu. Jinak si to vysvětlit nedokážu.

Pertinacia
25 příspěvků 26.12.16 00:57

Správný výraz je arteterapie.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.1.11 15:34

to Baba Jaga: jedinné rozumné vysvětlení!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.1.11 15:35

to Dadina:
to je přece „háčkovaný tuňák z černého akrylu a mátovozeleného peříčkového vlákna s šedavými nopky“.
Podle mě to vypadá přesně tak, jak se to jmenuje.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.1.11 15:39

A co je to ten tuňák jako?…no tak hlavně ,že je to milosrdně zakrývající:DD


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.2.11 20:45

http://www.fler.cz/…vetr-1173934 - proti tomuhle modelu jsou i ty chlupaté okraje mistrovským dílem. Vřele doporučuji například na „rande naslepo“ - pánskému protějšku bude hned jasné, co můžete nabídnout. Ještě bych ten kosočtverec doplnila tmavou svislou linkou uprostřed.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.2.11 23:11

No a tohle:
http://www.fler.cz/…hill-1427955?…
vás určitě zahřeje v současných mrazech! Pokud ne, můžete se na tom oběsit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.2.11 00:20

Tak z těch posledních odkazů na fler jsem dostala poctivý záchvat smíchu na dobrou noc, vystřídaný nevěřícným úžasem nad tím,že takové věci si bohužel někdo opravdu KUPUJE!?! (já bych to nechtěla ani zadarmo,vždyť se to neužije ani na tu podlahu).Když mi někdy docházejí finance, vždycky si na ten fler vzpomenu, sakryš, že bych se taky do něčeho pustila:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.11 09:33

Kdosi se tu ptal z čeho že se ty šílené střapaté lemy dělají - takže: z čehosi, jako je toto:
http://www.pleteni.cz/…_pericko.htm
mj. tamtéž je i fotogalerie výrobků z jimi dodávaných přízí, pravda, není to prodej, jako na Fleru, ale že se tím někdo pochlubí, co za hrůzu vyrobil, to taky svědčí o hypertrofovaném sebevědomí - viz:
http://www.pleteni.cz/…e/gal_47.jpg

DanielaS
5346 příspěvků 25.8.11 10:39

Ja nemam slov!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 02:24

Vzhledem k pánskému zapínání je zřejmě první model určen extravagantnímu metrosexuálovi :-))

Violette-m
8 příspěvků 28.9.12 15:34

Pane na nebi!!! Jdu zvracet

Pertinacia
25 příspěvků 26.12.16 01:09
Pro Adu či někoho z adminů

V tomto článku v současnosti chybí obrázky. Naštěstí se mi podařilo dohledat původní verzi přes WayBackMachine, ale stejně by bylo dobré to opravit. Bez obrázků nedávají článek ani diskuse smysl a ne každý zná WBM.

Odkaz na článek včetně obrázků:
https://web.archive.org/…zruste-vkus/

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Fler zdraví!

Autor: Ada

Právě mi mezi komentáři u článku o pekelných výrobcích z Fleru... Celý článek

Plavky 2017: Holé boky, zakryté krky a pleteniny po babičce

Autor: Redakce

Rok se s rokem sešel a je tu opět období, kdy si můžete buď spílat... Celý článek