Mystická extravaganza

24.10.10 | autor Ada

*

Úvodem tohoto článku bych chtěla mocinky poděkovat čtenářce Evě za to, že mi poslala odkaz na stránky Martiny Soukupové a přivodila mi tak několik nočních můr. Děti, nekamaraďte se s Evou. Je to zlomyslná potvora a chce, abychom všichni trpěli.

Martina Soukupová je tvořilka, která zřejmě původně šila pro kamarády kostýmy na dřevárny a LARPy. Takových mladých švadlenek je spousta; některé se vypracují na běžné krejčové, některé toho nechají, protože studenti se zálibou ve fantasy jsou obvykle chudí a obživa z nich nekouká. Nějaké to svépomocné nebo kamarádopomocné dílko jsem už viděla, není to vždycky dokonalé, ale kritizovat je nechci. Martina Soukupová ovšem šije za peníze, uvádí, že zvládá historické střihy a techniky a je též návrhářkou, takže šup s ní na pitevní stůl.

samotný web je lahůdkou pro oko i trpělivost. Jejich design je ještě horší než design Módního pekla, a to je co říct. Prezentační fotografie jsou dělané nějakým historickým fotomobilem, takže občas ani není poznat, co na fotce je, na druhou stranu jsme tak milosrdně ušetřeni některých detailů. Bohužel ne všech.

Možná se Martina učila u Lenky Uhlířové, aspoň absence záševků či nedejbože princesového střihu by tomu nasvědčovala. I když - možná se jedná o převratný krejčovský vynález: na svatebních šatech inspirovaných zřejmě secesními modely jsou flexibilní záševky, které si nevěsta po oblečení podle libosti naskládá a upevní páskem. Malá změna objemu v pase proto nevadí, stačí založit menší kousky látky.

Zdroj: www.martina-soukupova-fashion.estranky.cz

Tady máme patrně pro změnu inspiraci 40. léty, opět bez jakéhokoli tvarování. Nic není v horní části šatů a stejné nic se zřejmě nachází v dolní části, jestli mě pohled do té černé mlhy neklame.

Zdroj: www.martina-soukupova-fashion.estranky.cz

Nulové tvary má i tento pokus o korzetový živůtek. Ne, jeden šev uprostřed vážně nestačí (vlastně by tam vůbec nemusel být, kdyby ostatní švy byly na svém místě). Je-li zákaznice hodně placatá, spasí to trochu pružná látka, ale stejně to bude vypadat divně. A nezachrání to ani batika, spirálky a řetěz z vánočního stromečku.

Zdroj: www.martina-soukupova-fashion.estranky.cz

Plesové šaty "Athény" jsou ušity z čisté bavlněné tričkoviny, mají přehoz z bavlněného tylu a falešnou nohavici (namouduši, autorka to píše v popisu). Stojí 4000 Kč.

 

Zdroj: www.martina-soukupova-fashion.estranky.cz

Asi za to může Gaultier, který pro přehlídku couture modelů pro jaro/léto 2000 připravil šaty z šifonových kanýrků maskáčových barev. Těžko říct, zda ho napadlo, že si to lidstvo vyloží po svém a budeme tak oblaženi maskáčovými minisukněmi, tílky, plavkami, lodičkami, psími oblečky a dětskými pyžamky, nebo že dokonce vznikne maskáčovina v růžovém provedení. Každopádně i dnes se ještě pořád tu a tam najde dívčina, které přijdou maskáčové plesovky jako skvěle ulítlý nápad. Mně se ježí všechny chlupy, když vidím v maskáčích kohokoli jiného než houbaře.

Půjde zřejmě o nějaký novější model v tvorbě Martiny Soukupové, protože na něm můžeme pozorovat první nesmělé pokusy o primitivní tvarování oděvu pomocí záševků.

Zdroj: www.martina-soukupova-fashion.estranky.cz

Při pohledu z boku se  pak dozvídáme, že zřejmě došlo k opomenutí pravidla "dvakrát měř, jednou řež", šaty vyšly malé a musely být nastaveny. Také vidíme, že Martina, stejně jako Lenka Uhlířová, pohrdá žehlením oděvu při šití jakožto zbytečnou ztrátou času.

Zdroj: www.martina-soukupova-fashion.estranky.cz

Ještě si dáme jedny plesovky...

Zdroj: www.martina-soukupova-fashion.estranky.cz

...a volným krokem přejdeme k rubrice mystických šatů pro ezoteriky, kde Martina dává průchod své fantazii:

Zdroj: www.martina-soukupova-fashion.estranky.cz

Zdroj: www.martina-soukupova-fashion.estranky.cz

Zdroj: www.martina-soukupova-fashion.estranky.cz

Myslím, že k tomu bychom nepřemluvili ani Marcelku Košanovou.

Na závěr si dáme kostým pro fanoušky Stargate Atlantis. Nejdřív jsem si při pohledu na bundu myslela, že jde o nepochopený střih s raglánovým rukávem (velmi oblíbený ve sci-fi filmech), ale pak jsem si našla fotku ze seriálu a má to být skutečně klasicky vsazený rukáv; šikmé pruhy plní jen ozdobnou funkci (a asi se podle nich pozná, co je postava zač, jako podle modré/žluté/červené uniformy ve Star Treku, ale tak dobře seriál bohužel neznám).

Zdroj: www.martina-soukupova-fashion.estranky.cz

I klasika ovšem dělá Martině potíže, bunda má příliš široká ramena, rukávy nejsou navolněné, průramek má nějaký hodně divný střih, takže v podpaží se kupí látka, která tam nemá co dělat. Ortodoxní fanoušek by nebyl spokojený ani s detaily, pruhy na ramenou vedou moc dolů, pruhy na rukávech mají správně končit až na jejich lemu, postranní švy se zipy (možná jsou v nich vsazené kapsy nebo nějaké odvětrávání) buď chybí úplně, nebo jsou nějak divně provedené (jestli je ta bílá tečka vpravo zip). Límeček je nahoře křivý, bunda je dole stažená a celá krabatá.

Když někdo neumí ani jednoduché šaty, do bundiček by se pouštět neměl, protože ušít dobře sedící vypodšívkovanou bundu není žádná prdel.

Zdroj: www.martina-soukupova-fashion.estranky.cz

Zbytek si projděte sami. Já už nemůžu.


Update k dotazu, o jakých okopírovaných šatech návrhářka psala v sekci o šatech na zakázku (teď už to bylo z webu odstraněno): šlo prý o tyto šaty Olgy Špátové. Děkuji pozorné čtenářce Zuzce za vypátrání a dodání fotky. (Šaty slečny Špátové jsou prý z Promodu, budu ráda, když to nějaký znalec jejich sortimentu potvrdí nebo vyvrátí.)

Zdroj: idnes.cz, martina-soukupova-fashion.estranky.cz

 

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.10 18:13

Šmarjá! Takový hnus nechutný se jen tak nevidí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.10 18:15

Probohy.
Znám mnoho spolunadšenkyň do LARPu a dřeváren, které se od běžného tvoření kostýmů co dům dal s větším či menším úspěchem vyšvihly mezi regulérní švadlenky, ale něco tak úděsného jsem ještě neviděla.
Ani na bitvě, larpu nebo jiné akci a kupodivu ani na netu.
Tohle je prostě čirý hnus, lacině se kryjící fantazáctvím a RP k tomu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.10 18:18

oh my god! to je čiré peklo a jakože šít neumím, tak i ten kostým na maškarní jsem si v 15 letech ušila líp


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.10 18:19

Ta bunda nemá chybu. Teď nevim jestli je to fakt vtip, nebo je to myšleno vážně…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.10 18:34

Na úrovni mých pokusů z 10-13 let. A to jsem na sebe možná moc přísná. Dotyčná by se měla naučit udělat rovný šev, žehlit po každém kroku a nastavit napětí nití. Naprosté peklo. A děsivé je, že když má takto rozsáhlou činnost, že to je schopná někomu prodat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.10 18:34

!!!!OMG - to už ani není možný, že s timhle de někdo na !veřejný! web, jakožto s „oděvem“ a je jedno jestli jenom na maškarní - i tam bych si nelajzla takvou ostudu s dvěma kusama hadru, převázaných přes sebe (viz. Athény), a to ani nemluvim o ostatních batikovaných výtvorech alá - „vymácháno v bahně - překapáno savem“, co ti „tvořitelé“ s ní furt mají, to mi vážně nejde na rozum - „TO“ se nemůže líbit ani jim samým, a velice by mě zajímalo jestli by i oni sami za takové výtvory dali zmiňované 4 000, zdali vůbec je za to někdy dá (není jenom lepší ušetřit za „matroš“ :D) - to se přehmátla o tři nuly, ne?? Doporučovala bych soudnost a vystavením nepřiváděla infarktový smích někomu, kdo na ty stránky „náhodou“ narazí ..... :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.10 18:35

Mystické šaty jsou na odháněné zlých sil a jistě fungují. Možná teda odhání naprosto cokoliv, ale to už je holt riziko hermetických činností.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.10 18:39

Tak tohle je něco neuvěřitelného.. Nemám k tomu co říct, hrůzou mi vypadl hlas!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.10 18:46

Tohleto mi bohatě stačilo a na její stránky mě nikdo nedostane. No fujtajksl, to jsou hadry! :/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.10 19:10

Moc pěkně! :D:D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.10 19:11

Sakra! Jdou mi z toho oči vedle, že jsem místo „pěkné“ napsala „pekně“!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.10 19:11

To snad není pravda :D že ne :D proboha :D tak to jsem asi byla za socku, když jsem byla na maturitním plese v antických šatech :D kdybych si vzala maskáčové, tak bych byla za hvězdu :D ne pardon, zrovna jsme se s maminkou od srdce zasmály. V 11 letech jsem si šila na panenky daleko lépe, než tady paní :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.10 19:26

A já blbec klikla na ten odkaz. Božeee, jdu si vypláchnout oči savem!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.10 19:31

„svět fantazie, kde se žádné meze nekladou…“ To každopádně sedí, ale ty meze nejsou někdy vůbec na škodu, protože tohle fakt hnus. Doufám, že se mi o tom nebude v noci zdát!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.10 19:31

Moje oči!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.10 19:45

Tak k tomuhle můžu říct jenom jedno - ta „návrhářka“ nemá špetku soudnosti. Nejlepší jsou šaty s falešnou nohavicí za 4000 - málem jsem spadla pod stůl, ale smíchy to nebylo, spíš jsem tam chtěla vlézt hrůzou :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.10 20:01

Uáááááá! A to jsem prosím fanynka LARPů a fantasy kostýmů. Ovšem tohle…to je…no prostě nemám slov. A i kdybych nakrásně odhlédla od všech modelů, prostě nějak vytěsnila, že tam jsou, tak prezentovat věci na prodej (alespoň tak jsem to pochopila) na takhle příšerně amatérských fotkách, to je neskutečné!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.10 20:05

Tak to je opravdu šílený…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.10 20:21

tak to je hustý! nejdřív jsem si myslela, že kvalita fotek „mírně“ utrpěla transportem z webu na web, ale tímto se Adě hluboce omlouvám za křivdu! :D jdu blejt, velebnosti!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.10 20:35

Teda vy vůbec nerozumíte módě! Rýpalové jedni!

A teď vážně=)To si dělá milá Martinka prdel, ne? Nevím, zda dřív brečet, nebo se smát?!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.10 20:41

Muhehe, kromě „kvality“ mě baví to pozadí některých fotek: vkusné minipoličky, loztomilý plyšák, nezbytná plyšová sedačka, holt profesionálka se hned pozná :o))

Co dodat? Ano, i takoví lidé žijí mezi námi.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.10 20:54

Mazec!!! Za přečtení stojí i tohle, kdybyste to náhodou přehlédli: http://www.martina-soukupova-fashion.estranky.cz/…ografie.html


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.10 20:59

Oblečení je ušitý šíleně a to poznám i já, která tomu totálně nerozumím. Jak už tu někdo řekl, tak dokonce i ty oblečky na panenky mnohá z nás měla v dětství hezčí. Fotky jsou taky slušné peklo, co se týče kvality, hanba by mě fackovala na takových děsných obrázcích něco prezentovat. A takhle se na netu předvádí někdo, kdo chce někomu svou práci nabízet za peníze? Pán Bůh s námi a zlé pryč.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.10 20:59

jj, paní režisérka si asi na ty její stránky vzala konečně brýle :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.10 21:11

aneb kdybyste někdo našel ty šaty, které jí „ukradla“ dcera paní režisérky (viz sekce návrhy na zakázku), tak by mě to zajímalo…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.10 21:13

Lidi, je demokracie ne? Takže každý můžem všechno, ne? :-D :-D

Teď vážně: hnus velebnosti :-( Než jsem se proklikala na stránkách na nějakou fotku, tak mě to přestalo bavit. No a to slohové cvičení, na které dala odkaz JARKA mluví za vše ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.10 21:29

Proč mi ve čtrnácti letech nikdo neřekl, že ty batikované nádhery, co po večerech z nudy vyrábím a sama se stydím nosit, můžu za pár tisíc prodávat na internetu, stačí je stylově nafotit? (Nebo myslíte, že ty fotky nejsou úmyslně v retro stylu alá „první mobil, co měl foťák“?)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.10 21:31

atheny! dlouhy john silver rika YAR!!! .-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.10 21:39

no návrh je velmi originelní :-)
a nepíše náhodou na jiné části webu, že kdo chce model, ať pošle časopis a ona trochu něco změní, aby to nebyla kopie?
Však pani režisérka udělala totéž, měla SKORO ty samé šaty … vida jak pani režisérka pozorně četla celý web a vyznává stejnou filozofii jako návrhářka :-)))
ale záznam anno fakt hledat nebudu, abych zjišťovala o koho jde, neumím si představit dospělou svéprávnou osobu, která by si cokoliv z toho webu chtěla pořídit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.10 21:53

taká škoda látky a času :(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.10 21:55

kazdy musi niekde zacat, no nie je ziadne pravidlo, ze v zvolenej zalube musi aj takto verejne pokracovat…
pre ucely modneho pekla skvele, pre vsetky ostatne ucely absolutne nevhodne.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.10 22:01

Paneboze, a ty saty na panenky! Asi budu zvracet…:

http://www.martina-soukupova-fashion.estranky.cz/…ostymek.html

Omlouvam se, ze pisu bez diakritiky, z prace to jinak nejde.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.10 22:16

tohle by si moje Barbie teda nevzala :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.10 22:27

No to snáď nie! Tu by sa žiadalo varovanie, že vzhliadnutie len na VLASTNÉ RIZIKO!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.10 23:07

Až mi z té „šikovné“ paní zatrnulo, že ona ještě nezná Fler :-DDDDD


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.10 23:08

A všimly jste si té svatební „perelínky“? Možná nám autorka chtěla naznačit, že raději neprat, a pokud ano, tak jen v nejvyšší nouzi, pomalu a opatrně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.10 23:08

Fléristky… vy ji neznáte, ale až ji poznáte :-DDD


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.10 23:16

prosím vás vysvetlite mi to, ja fakt túžim po vysvetlení: ako si môže za tie šaty vypýtať 4000 českých korún bez toho, aby sa to dalo klasifikovať ako trestný čin úžery???? pre boha to kde sme, to už každý môže naozaj všetko???? za 4000 korún mám už lecos pekné od francúzskych alebo talianskych módnych domov… toto je neuveriteľné!

a k prvým šatom - takto si ja nejak predstavujem smrtku… keď za mnou raz príde smrtka, stavím sa, že bude mať oblečené hentaké šaty


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.10 00:20

uaaaaaaaaaaaaaaaa pomooooooc!!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.10 00:52

tak „pýtať“ může každý co chce, mně by zajímalo, zda se najde někdo, kdo je ochoten to za takové dílo dát a být spokojen, jak takový člověk vypadá, odkud je, čím je …


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.10 02:09

Náhodou, některé by na larp šly :)) do společnosti za 4000 no to už by musela být prohraná sázka nebo tak něco, aby si to někdo vzal :)

Jinak taky šiju na larpy, ale mám tu soudnost, že to veřejně nikomu nenabízím. Dokonce ani na fleru ne ;) Protože když vím, že nejsem profík, tak to přece nedělám, ne?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.10 04:00

… já věděla, že se na to nemám koukat před spaním… ono ani těsně po probuzení to není žádná sláva. Autorka má můj obdiv, že dokázala ty webovky tak komplexně propátrat, já osobně bych asi odpadla mnohem dřív.

K námětu článkku: Fajn, člověk si možná trošku spraví sebevědomí, když vidí, jak to někdo jiný vrtá (potrefené husy nebudou kejhat, ale řvát jak prokopnuté).
Ve mně pak tohle „pokoukání“ vzbuzuje hlavně lítost nad promarněným časem, materiálem… tý snahy a všechno na… no, asi tak.
Závěrem snad lze jen projevit zbožné přání: Kdyby šla M.S. radši sázet stromky. Tam švů a mystiky netřeba.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.10 07:40

Tohle je to nejhorší, co jsem zatím v pekle viděla, klobouk dolů.

Možná by nebylo špatné dopnit, o čem v případě „ukradených šatů“ vlastně šlo - neb už to smazala…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.10 08:02

Jak psala Panenka - takhle jsem začínala, když mi bylo nějakých dvanáct let. Ale už tenkrát jsem rozžehlovala a maminka mi párala vše, co bylo křivé.
Ale vlastně je to opravdové SCI-FI, hlavně ty prachy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.10 08:21

Autorka těchto klenotů musi být permanentně pod nějakou návykovou látkou,jinak si to vysvětlit neumím.Je to snad ta nejpříšernější TVORBA,kterou jsem v životě viděla,absoluni děs a hrůza.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.10 08:38

barbucha: nejvýstižnější komenář :-D
Euphorbia: na šaty pro „lidi“ jsem jen zírala s otevřenou pusou, při prohlédnutí sekce „šatičky pro Bárbínky“ (pokud není trestné to chemlonové „něco“ pojmenovat Bárbínkou) jsem propukla v hysterický chechot. Totálně mě odrovnal „Svetr barevný“… http://www.martina-soukupova-fashion.estranky.cz/…barevny.html


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.10 08:48

Tak já nevím, možná jsem úplně slepá, ale mně ty šaty Olgy Špátové přijdou úplně jiné než to, co je vedle nich načmáráno.
Jinak zbytek je síla. Ty maskáčové šaty mě fascinují hlavně tím, že jsou sice vyfocené na figuríně, ale i přesto na nich dělá pásek „špíčky“ a vůbec celkově dělají efekt pátého měsíce těhotenství.
Uaaaa…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.10 08:51

Martina je všeuměl… umí navrhovat, kreslit, šít, psát, fotit a dokonce i scanovat… To je nářez, takhle při pondělku :-)))
http://www.martina-soukupova-fashion.estranky.cz/…ruzicky.html


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.10 09:25

Kromě jiného mě zaujalo, že dotyčná paní má v nabídce i „šaty pro ezoteriky“ :-D No comment.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.10 09:50

fakt se tímhle někdo živí???


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.10 10:18

„Tak tohle je něco neuvěřitelného.. Nemám k tomu co říct, hrůzou mi vypadl hlas!“

Mně zas hrůzou vypadl vlas :D
Nejsem náročná, ale tohle je opravdu děsivé :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.10 10:28

Šatičky pro barbínky - tak to jsem se úplně orosila :D :D :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.10 10:53

Asi se taky začnu živit krejčovským řemeslem, jak tak na to koukám. Um netřeba, stačí absence sebekritiky. :-))
Za link na šatičky pro panenky díky. Až někdy propadnu hluboké depresi, že nic neumím, nic se mi nedaří, tak si vzpomenu na tuto paní a díky ní mi dojde, že už asi ve dvanácti letech jsem na panenky uměla šít hezčeji, než ona. A mě, blázna naivního, to tehdy nenapadlo pověsit na internet, dělala jsem to jen tak pro radost. :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.10 11:05

Webem jsem se jinak neměla odvahu proklikat, nechci vidět víc. Ono už umístění webu takového typu na server estranky říká mnohé. (Prostě škoda slov, autorka neumí šít, neumí udělat jen trochu slušné fotky, neumí si zajistit pořádnou webovou stránku…)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.10 11:54

Když jsem viděla ty šaty na barbie, dost jsem se orosila. Hned jsem si vzpomněla na tyhle stránky: http://barbie-hanneton.blog.cz/. Mám pocit, že spíš takhle nějak by to mělo vypadat.

A k ostatnímu snad ani není co dodat. Jdu blejt velebnosti.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.10 12:20

Tak to je docela nářez, fakt nevím, co si vybrat dřív… Něčí ezoterická duše se musela každopádně pěkně oklepat.

Ale článek výborný, od začátku do konce, takže díky! - A mimoonovi dík za prokopnuté husy, taky nebylo špatný :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.10 12:38

Kristepanenanebitytovidíš! „Mystické šaty pro ezoteriky“ jsem zrovna ohodila minerálkou…tohle mi, Ado, už nedělej.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.10 13:00

Ta paní neumí šít ani na ty panenky…všechno je dělané „na koleně“. Pokud ji to opravdu baví, ať se někam přihlásí na rekvalifikaci a naučí se to pořádně. Nebo možná stačí koupit staré Burdy, kde je popis jak zhotovit model krok za krokem a pak se snažit a hodně modlit nebo čarovat!
Pokud chcete vidět fantazy šaty a ještě k tomu na panenky, koukněte tady:
http://www.molendrix.com/homecz.html


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.10 13:07

A tady i korzet mini, mini, mini
http://www.molendrix.com/Ramira.html


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.10 13:44

To jsem se teda pobavila !!! :-) Sebevědomí paní nebo slečny, mě přímo šokuje. Takové hadry za takové prachy- ani si nechci představovat kdo to kupuje…A ta prezentace - zanedbaná paní či slečna prezentuje své umolousané umění v mišmaš obýváčku…Bože, čím mě ještě překvapíš ?Já taky šiju a hlavně na Barbie ( www.barbie-yourcandy.blog.cz ) , ale to co se nabízelo v portfoliu Martiny, to byly hrůzy objevené na smetišti , zdrogované vytřeštěné homeless čakíííí :-P oblečené v tom co popelnice dala…Tak mě napadá, ten vytříbený vkus se dědí nebo na tom ta slečna dlouhobě pracuje ???? :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.10 13:57

joj, tak ta podobnost navržených šatů mne dostala, ještě včera měla paní krejčová na svém webu ten nákres, já jsem na netu neměla sílu hledat, co měla slečna na sobě doopravdy. A nejlepší rubrika? Oblečení pro esoteriky a tam šaty z rubriky pán prstenů.. nějaký zmatečný web… nebo zmatečná paní krejčová…nebo…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.10 14:25

díky za info o šatech O. Špátové…já snad padnu! ovšem bleskové stažení toho nákresu svědčí o ledasčems…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.10 14:35

…kéž by proběhlo i bleskové stažení celého webu, asi pí. Špátové nedošlo, že dělá ostudu sama sobě?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.10 15:35

Boze, boze, boze!!! Mode zas tak moc nerozumim, ale o tomhle se mi bude jeste nekolik dnu zdat!!!! To snad neni ani mozny…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.10 16:18

…ta bundička je masakr…po delší době jsem si zase v módním pekle užila slušnej záchvat smíchu (když už jsem byla klidná, stačilo jen koutkem oka zavadit o bundičku a zase jsem přes slzy nic neviděla…:)))))))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.10 16:23

tak teda kvalita foto, tz fotene mobilom uprostred rozbordelizovanej dielnicky, obyvacky, komorke whatever… otrasne sitie, priserny matros, BATIKAAAA!!!!, retaz na vianocny stromcek (:-D) maskacove plesovky na nejak divne vypasenej figurine (???) falosna nohavica (???) a ta startrek bunda (:-O) keby som nahodou niekedy nieco take z blizsie neuvedeneho dovodu aj vytvorila, asi by som si to nezavesila ani na facebook ako „sebechvalu“ nie to este predavat to a za 4 litre (???!!!) Mame moznost dozvediet sa kolko predajov uz ma tato umelecka kreatorka na konte? Lebo nielenze sije horsie ako ja, ale ked mam e-shop tak to aspon nafotim na urovni!!! Prisaham, ze som nikdy v zivote nevidela nic horsie a zaroven komickejsie. Vdaka Ada, dozvedam sa ze na tomto svete je fakt mozne uplne vsetko.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.10 16:31

ooops, dodatocne sa ospravedlnujem, dopustila som sa hrubeho omylu, na webe su aj ciste umelecke fotografie co by z filmu Pan prstenov vypadli napriklad

http://www.martina-soukupova-fashion.estranky.cz/…rafie.-.html

:-D :-D :-D ja toto asi neprezijem:-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.10 16:31

Star Gate bunda.
A ano, je neuvěřitelně příšerná.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.10 17:08

Nevím co je LARP, ani nevím, co je dřevárna…šiju a,matérsky od 15 let a to mi za chvilku bude padesát. Našila jsem na děti svoje, známých, příbuzných, na sebe i manžela i rodiče, kamarádky a podotýkám, že i tu prdel jsem úspěšně zvládla, totiž kombinézy i bundy s podšívkou i vatelínem…ale TOHLE bych nesvedla. Leda bych oslepla. Ta dáma nemá něco v pořádku. Možná zrak, možná rozum…
Jen by mě zajímalo: to ji uživí? ono se to opravdu prodává?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.10 17:15

To je strašné a ta ,,pujčovna,,jsou tam hadry za 3000.-Rokoko naprostá hruza a empírové šaty s vánočním řetězem no to je neuvěřitelné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.10 17:17

LARP - live action role playing, laicky a velmi zjednodušeně řečeno „hra na hrdiny“, cosi jako několikadenní akční hra s předem vymyšlenou kostrou příběhu, která se hraje a vyvíjí podle fantazie a improvizačních schopností hráčů. Obvykle fantasy, ale může být i sci-fi, post apo nebo cokoliv jiného…
dřevárny - boj s dřevěnými, měkčenými zbraněmi, v naprosté většině případů také s nějakou dějovou linkou, ale jde tam o boj.

Ale to je fuk. Jde o to, že já (vrozeně nešikovná lama) si svoji tuniku/halenu/šaty či jiný kostým umím ušít milionkrát lépe než zde prezentovaná tvořilka a v žádném případě bych s tím nelezla na net.

A taky by mě vážně zajímalo, CO ZA LIDI tohle kupuje. Ještě za ty ceny.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.10 17:21

děkuji za tento článek, začala jsem si vážit své práce. Doposud jsem šila zdarma sobě, dceři či kamarádce. Teď si začnu účtovat horentní sumy :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.10 17:48

Eiwen, díky za uvedení do obrazu…ach ten pokrok :DD


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.10 17:58

Tohle bych nepoužila ani na hadr … fakt hnus … ! :DD


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.10 18:45

Taky by mě mimochodem zajímalo, kdo je to ochotný kupovat…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.10 19:19

ach, ach, ach
Mám oči vypleštené ako taniere od údivu, také čosi som už dávno nevidela :-O
A dúfam, že ani neuvidím.
Musím skonštatovať, že som po vzhliadnutí tých výtvorov utrpela hlbokú citovú traumu a šok.
Asi si idem rozpustiť tabletu šumivého magnézia na upokojenie, vraj mystické šaty pro ezoteriky.
Ježkove oči, prepánajána, dokelu…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.10 19:36

Tak jsem získala pár nových zážitků do života:D
děkuji za: odkaz na nádherný panenkový blog,ted nevím od koho,už jsem to ztratila /http://www.molendrix.com/homecz.html/,který jsem zatím letem světem prohlédla/ale třeba Rumburak nemá chybu:D/obdivuji kreativitu!
Citát s husami,který si musím zapamatovat.
A nakonec to,že jsem nikdy nic takového neviděla-a napadá mě jen-Proč? a taky Za co?
ps.když jsem viděla ty pomerančové jednolegínové šatky-napadl mě třeba takový jednonohý pirát z Karibiku:D Tomu by se to mohlo líbit…
p.p.s. název „mystická extravaganza“ je nepřekonatelný a všeobjímající:D medaile a řád křišťálové koule za odvahu projít si mystickým blogem!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.10 20:05

Moc se mi líběj ty zoufalý výkřiky (včetně mého, po prvotním shlédnutí přiloženého vyobrazení) a následná neschopnost napsat něco konstruktivního. To fakt nejde.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.10 21:06

já jsem taky pěkně koukala (a do teď koukám)… myslíte, že se opravdu nejedná o recesi?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.10 21:23

Teď koukám zblízka na ten její „ukradený“ návrh, pohled zezadu: ty ramínka tam jsou nakřivo schválně nebo to dokonce neumí ani namalovat?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.10 23:03

Tak nevím, taky larpuju, šiju pro sebe a když mě přemluví tak pro kamarády, myslela jsem, že jsem bůhvíjak střelená, ale na „některé“ švadlenky zřejmně nemám. I když, možná se má jednat o hlubokomyslnou formu recese. Natolik hlubokou, že ji dokáže identifikovat pouze autor a teď se nám směje do monitorů. Asi ne. Že bych taky šila na zakázku?

Jo, když jsme u šatů, zdá se, že se tu hodně lidí vyzná v šití. Mám rébus, leží mi to v hlavě, ptám se všude a jestli mi poradíte, posílám obrovitánskou virtuální pusu. Dělám si halenku s výstřihem k pasu a všitou podprsenkoidní konstrukcí. Základem je princesový střih, jeho švy ale současně budou sloužit jako švy mezi základem a širokým lemem uprostřed. Po sem je to pohodička. Ale! Potřebuji, aby svršek dobře doléhal pod prsy a současně aby lem měl konstatní šířku. I přesunula jsem tvarování na vnější díl a lem o potřebnou délku protáhla. Přes prsa mám 106, pod mám 75 (počítám 80). Co mám dělat, když můj střih vypadá jako pejsek Snoopi? Ta výduť je strašidelná a vůbec se mi nepozdává, že jsem musela použít téměř pravý úhel. Matematicky a geometricky to vychází, ale já se to bojím šít i jen ze zkušební látky, abych se sama před sebou nemusela stydět.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.10 23:03

Pobavila jsem se, je s podivem, že někdo dokáže vzít a vydat peníze za podobné hrubě amatérské výrobky. Rodiče mi vždycky říkali: Když něco děláš, dělej to pořádně. Jinak je škoda času a práce. Škoda, že to zřejmě nikdo neříkal tvůrkyni výše uvedených modýlků.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 04:04

V tomhle bych byla královnou plesu…a neberte to za tu cenu.:-)

http://www.martina-soukupova-fashion.estranky.cz/…kanyrem.html


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 09:15

Chci poděkovat Adě i vám všem komentujícím za prodloužení mého života o několik let, takhle jsem se už hodně dlouho nenachechtala :))))))
Komentovat výše zmíněnou tvorbu paní Soukupové nebudu, vše podstatné už zde bylo řečeno, jen se nemohu zbavit asociace na Hvězdnou pěchotu ze Superstar, u té jsem taky nevěřícně čuměla s otevřenou pusou :))))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 09:32

sado-maso v krystalickej podobe


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 10:03

..když já to pořád nemůžu pochopit…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 10:50

Ó bože bože… mě nejvíc dostaly ty maskáčové šaty, které podle mě dokázaly nemožné - dělají totiž tlustou i tu figurínu, na které jsou vyfocené!! (Dost pochybuju, že by návrhářka v rámci něčeho jako „bojkotuju velikost 0 a podporuju zdravě vypadající ženy“ zakoupila figurínu modelu „lehce oplácaná paní po dvou dětech“.)
Dosazením do této rovnice pak dospějeme k tomu, že životný model „lehce oplácané paní“ v tom bude vypadat jako velryba na vojenských manévrech. Žůžo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 11:17

„Zkrátka dle fotografie či obrazu zhotovím přibližnou představu šatů, které byste rády nosily.“


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 12:35

Koukám, že toto bude první diskuze, kde se všichni zúčastnění názorově shodnou :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 14:08

Ty stránky jsou hotovej Augiášův chlív, po tý půlhodině brouzdání už ani nemám sílu se smát, už se ani nedivím, už prostě nemůžu vůbec nic :-)) Jestli se bude na konci roku udělovat pekelná cena Děs roku, mám svýho favorita, páč ve spojení s cenou tohle trumfne máloco.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 14:27

Ty šaty co jsou hned za plesovkama z maskáče opravdu nejsou ofocené z Dorky? Rok vydání něco mezi 81. a 87.? To se mi ani nechce věřit! :-D
No a k těm dalším kouskům, co by měly představovat buď oděv čarodějnice nebo orientální tanečnice (to mám ale velkou fantazii, že?) se raději nebudu vyjadřovat, brečela bych :-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 14:40

Celé je to strašné a ta paní má obrovskou odvahu,nejen,že to prezentuje,ale za to chce ty nehorázné prachy.Patlanice barev,materiálů,krejčovina mizerná,pardon,žádná,esoterikou a gotikou se to okecat nedá.Fuj,hnus fialový.Šaty slečny Špátové jsou zcela jiné,než nákres,takže nechápu.
Mimochodem,ten nákres,jako jediný z toho maglajzu, vypadá slušně a pokud by šaty zrealizoval někdo,kdo šít umí a použil na ně kvalitní materiály,byly by podle mne hezké.Ještě mám poznámku k šatům Athéna,ty zase mají nápad a při použití jiné látky,kvalitního vypracování,bez té,ježíšmarjá, falešné nohavice a pečlivějšího domyšlení barevnosti a uzlu na zádech,tak by mohl vzniknout originální model.Tím nechci zmírnit nic z toho,co napsáno výše,jen mne v tom sajrajtu dva nápady zaujaly.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 14:45

notyvole!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 15:02

ano je to vysoce nepekne.

proc vlastne nezmenite segin modniho pekla? neni zrovna potechou pro oko. (potechou je obsah, jehoz vtip nikdy nezklame)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 15:03

*design


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 15:33

Hezké je, jak si paní návrhářka dává záležet na tom, aby většina fotografií měla „copyright“ proužek. Co kdyby tu krásu chtěl někdo kopírovat …


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 02:05

Takže "Vážené "čtenářky!!

Augiášův chlív? Tedy celý tento web je chlív a nehorázná lež co se zde píše. Co si vůbec dovolujete kritizovat něco o čem vůbec nemáte představu?
Na nic jiného se nezmůžete, než psát blbé komentáře,které nemají ani hlavu ani patu. To se nezmůžete ani na to, se podepsat a napsat meil?
Podívejte se holčičky. Je mi 46 let a na tohle tedy opravdu zvědavá nejsem.
Vždy s každým jednám slušně a Vy se mnou ne?
Co si vlastně o sobě vůbec myslíte, že jste tvůrkyně módy?
Jen nadávky a kritika na nic jiného zřejmě nemáte.
Ale abych uvedla věci na pravou míru - tak za a) fota zde uvedená je má tvorba 30 let stará - nikoliv nic nového
b) slečna Špátová - nikde jsem o ní na svém webu nemluvila - ona sama mě neoslovila, oslovila mě její maminka, které se má tvorba líbí a potřebovala poradit co by se její dceři mohlo hodit na udílení cen. Dle proporcí slečny Špátové jsem navrhla co jsem navrhla, ona si pak šaty koupila.
c) žádám omluvu a vymazání mých fotografií z tohoto ostudného webu, který je pouze negativním dopadem tvůrkyň, které se zřejmě vyvyšují nade vše.

Jinak se věnuji mystickým věcem a nikde nikoho nekopíruji a nejsem ničí žačka jak mě tu máte zaškatulkovanou.

Poradím Vám - nejdřív než začnete kritizovat - ověřte si laskavě informace ano?

Ono se Vám vrátí vše …


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 07:29

Madam, když už máte tu touhu se ztrapňovat na internetu, tak se nedivte, že si toho někdo všimne. Pokud jsou ty ušité věci 30 let staré, tak to tam laskavě napište, nejlépe s komentářem „Takhle jsem šila před třiceti lety a teď už to umím mnohem lépe“, ale to byste tam taky musela ukázat, CO UMÍTE lépe. Podle toho označeného rokem 2008 tak akorát ucouranou batiku, co vypadá jako by ji někdo pozvracel. O vzhledu vašeho webu ani nemluvě… mám taky stránky na estránkách a vím, že tam není problém udělat slušné stránky… jestli chcete, mileráda vám dám pár rad, jak na to.

PS: Já vím, nekrmte trolly…ani trotly…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 07:38

Milá zlatá paní Martino, čím se na webu prezentujete, na to lidé reagují. S tím se budete muset smířit, protože to je jaksi podstata veřejné prezentace.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 07:52

Já mám třeba na svém webu fotku svého obličeje a už jsem taky čelila útoku, že jsem hnusná jak pr..
Je to něco s čím musíte počítat. Navíc své výrobky prodáváte. Je to tu něco jako test pro zákazníky v novinách - někteří nepoznají, že vysavač je špatný jen z obrázku na krabici. Tak se najde někdo jiný, kdo se na to podívá znaleckým okem, třeba i odzkouší a řekne - ne, tohle nekupuj.
Tohle je velmi podobné..když je i z mizerné fotografie vidět křivý šev, odfláklé entlování, nedořešený detail.. Nevím co čekáte. Zkušební nákup ČOI?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 09:08

nemyslím, že by tu byly neslušné reakce…spíš nevěřícné…
a argumentovat věkem, tak tím bych se nechlubila. O to snad hůř.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 09:39

Mimoon měl pravdu! :-D Ehm…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 09:40

*měla


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 09:47

Mohl by mi tohle
„žádám omluvu a vymazání mých fotografií z tohoto ostudného webu, který je pouze negativním dopadem tvůrkyň, které se zřejmě vyvyšují nade vše.“
někdo přeložit do řeči očkovaných bělochů? Jaký negativní dopad, WTF?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 09:56

tak to je něco. Jdu se kouknout na zbytek…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 10:54

Vážené slečny neztrapňuji se na internetu, ale vy zřejmě ano. Nemáte asi nic jiného na práci než sedět u pc a kritizovat ostatní. Co takhle zvednout zadek od pc a začít dělat něco tvůrčího dělat?
(Ale ano - nekalá reklama - taky reklama - stoupla mi díky Vám návštěvnost)

Ale žádám majitelku po dobrém aby stáhla mé fotografie jedná se o plagiátorství.
Mimochodem prohlížela jsem si i Vaše další kritiky - opravdu duchaplné. Tam kde je člověk jen trošku invenční tam ho natřete. Zřejmě opravdu nic neumíte a zmůžete se jen na kritiku.
Celý Váš web je snůška lží a upozorňuji Vás, že se jedná o trestný čin pomluvy a omezování osobní svobody, takže Vám radím - zrušte všechno - jinak předávám dále na příslušná místa. Hezký den.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 11:02

omezování osobní svobody :)))))))))))))))))))))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 11:02

Plagiátorství, omezování osobní svobody - :-))) Co takhle si alespoň nastudovat, co ta slova znamenají, než s nimi tady začnete šermovat.

Plagiátorství = vydávání cizí práce za vlastní. Nemyslím, že by tu byl někdo příčetný, kdo by byl v pokušení vydávat vaši práci za vlastní, což ostatně vyplývá také ze všech komentářů

omezování osobní svobody - tímto trestným činem se rozumí něco zcela jiného.

pomluva - zavinění jako obligatorní znak trestného činu musí v případě trestného činu pomluvy zahrnovat skutečnost, že údaje sdělované obviněným jsou nepravdivé. Celkem by mě zajímalo, jak budete např. prokazovat, že křivý šev je rovný :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 11:06

Plagiátorství, omezování osobní svobody a pomluva! Moc bych chtělo vidět, jak by se tvářily orgány činné v trestním řízení po dovlečení takového TO na blog Módní peklo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 11:11

Policajti jsou zvyklí na chronické stěžovatele, kteří si pletou trestní a občanský zákoník. Takže z toho žádná přidanná švanda nekouká.

Ale drobná nápověda - existuje velmi jednoduchý způsob, jak dosáhnout stažení fotek. Ovšem nikoliv smazání článku a případného peprného okomentování, proč tu nejsou obrázky, ale jen odkazy. A to budete vypadat ještě absurdněji. Chápu že se vám nelíbí co se tu píše. Právem. Ale bylo by fajn pochopit, že holt velké části návštěvníků vašeho vebu se zase nelíbí to co šijete.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 11:11

Hahaaaaa!!!! Tak obviňování z plagiátorství od někoho, kdo má přímo na webu napsáno:

Pokud se vám líbí nějaké šaty ale nemáte na ně, přineste si fotku a já vám je ušiju jen s nějakou změnou, aby to nebylo kopírování

Každopádně, díky, postarala jste se mi o skutečně andělskou dávku smíchu :-)

VLT: poslední věta deset bodov!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 11:13

Martino, prosim vas, chapu, ze jste rozhorcena. Ale kdyz uz se pokousite operovat s odbornymi, pravnickymi, terminy, tak zkuste nejdriv si otevrit aspon slovnik cizich slov.
Nebo nastudovat trebas autorsky zakon, tam se plagiatorstvi definuje, stejne jako se definuje, za jakych podminek se mohou v jinem dile pouzit uryvky jineho dila.
Dle vseho tento blog nikde nepochybil, ale verim,ze kdyz hodne dobrymu pravnikovi nasijete spoustu techto uzasnouckejch kostymecku, tak vas zcela jiste rad obhaji a vase tvrzeni podlozi!:-P


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 11:21

Holt to je riziko toho, když se někdo vystavuje na netu. Někdo jiný se na něj může podívat a říct co si o tom myslí. A rovný batikovananý pytel bez ramínek jsou šaty leda tak na pláž ( u rybníka) chci vidět jak by si to koupil někdo za 4 litry a šel v nich na ples. Kalhoty s mačkáčovým přehozem jak šaty na ples nemůže myslet vážně snad úplně nikdo.

Mě osobně hnula žlučí nejvíc ta bílá věc se žlutým pošitím, vydávaná za gotiku/pána prstenů, protože znám pár lidí, co se gotické módě věnují a ani jejich první výtvor nevypadal tak příšerně. Máte pravdu v doporučení, ať začneme šít taky, já bych si třeba gotické šaty chtěla ušít, ale je mi líto ničit látku, když šít neumím. Ale Vy jste mi dodala odvahu, i když se mi první pokus nepovede (jako že nejspíš ne) horší než to , co Vy s hrdostí vystavíte na net, to těžko bude.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 11:50

Martino......no zvednout zadek od PC a dělat něco tvůrčího…jestli tím tvůrčím myslíte něco podobného,co vytváříte Vy (a ještě se tím živíte a o co víc,někteří lidé to zřejmě kupují a nosí)…pak já raději zůstanu u toho PC a budu tu obdivovat šikovné ruce těch,co to opravdu umí a i od nich nakupovat.To,že se Vám zvedla návštěvnost stránek berete,jako výhru?Božínku…stydím se i za Vás,trochu soudnosti ve Vašich letech by to chtělo…nadhled jste nestačila pobrat a vaši nejbližší Vám zřejmě nedokážou také poradit???…když né s tvorbou,tak alespoň s její prezentací!!!!!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 12:17

Milá dámo, ve vašem případě je hezky vidět, že pokud není z hůry dáno, tak to ani 30 let praxe nezachrání. Myslím, že by se nikdo ani tak moc nepozastavoval nad tím, pokud by ty vaše výtvory (ne, to opravdu nemá nic společného s „oblečením“) byly alespon slušně ušité. Ale pokud se spojí absolutní nevkus a neschopnost konstrukce kvalitního střihu(vy to tedy nazýváte extravagance) s tím, že po třiceti letech neumíte ani udělat rovný šev…a ještě si to dobrovolně vystavíte na web a chcete to prodávat…pak se nemůžete divit kritice.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 12:21

Já advokátka myslím, že příčetný dobrý právník nabídku obhajoby (no to asi ne, tak daleko to nedojde, spíše zastupování v občanském soudním řízení, navíc do trestu nejdu, odmítám nosit talár!!) s díky odmítne. Nepříčetný špatný právník (a ano, i takoví se mezi námi najdou) možná vezme, ale tuším, že to nedopadne dobře :-)
Já sama bych s gustem zastupovala módní peklo, mohla by to být fakt prča :-)

Ada Pekelná
973 příspěvků 27.10.10 12:51

Radek je pan manžel nebo alter ego?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 12:59

pardon damy, ale me plesove saty meli od teto umelkyne mely vzdy uspech… a nejen mé… doporučila jsem ji spousty známým a i oni v nich vystupovali na veřejných místech. nikdo s ničím nemel problem. ŘÍdit se tím co je in a co není in, proboha prosím Vás… co je dneska vlastně in? Ve vytrýnách vytsvaené zmalované holínky, kalhoty velikosti XXS… to Vám přijde normální?… člověk by měl chodit v tom, v čem se cítí nejlépe… toto to neí hnus, ale extravagance..... oděvy, nad kterými vy frkáte nosy (div že vám neupadnou - ne že bych vám to nepřála) mají svůj spěch mezi správnými lidmi..... prosím nekritizujte něco, o čme nemáte ani ponětí.......


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 13:03

leontyno: fotky! :-D a charakterizaci toho, kdo jsou ti správní lidé - klienti ústavu pro mentálně postižené?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 13:04

mam dotaz paní Ado, to jak fotíte lidé na ulici, není to náhodou na žalovačku? Nějaká ochrana osobních dat?..... to samé jako kopírování odkazů stránek..... paní Ado, stydíte se za něco co skutečně neumíte a oneovládáte atak kritujete neco, co jini narozdíl od vás umí alepson něco dělat, než sedět an prdeli za počítačem a kritizovat něco, co byste malíčkem nezvládla? :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 13:07

Leontyna: Nějak mi unikla souvislost mezi větami: „Moje známé jsou ochotné si tohle na sebe navléknout a dokonce v tom jít do společnosti“ a „nekritizujte, o čem nemáte ani ponětí.“ :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 13:07

esteriko, přečtěte si sekci „o webu“, dále z čeho usuzujete, že Ada neumí šít? (umí a docela dobře)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 13:07

Mám takový pocit, že se nám tu „někdo“ trošku namnožil do mnoha podob :-D Stejné slovní obraty, stejné drobné chybičky :-)
Ado, ty určitě vidíš v přístupech návštěvníků jejich IP adresy, že ano? Můžeš to potvrdit nebo vyvrátit, jestli se tady stala s „někým“ nějaká podivná metamorfóza? :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 13:08

hmm ID leontyna vykazuje stejnou míru hnusných pravopisných chyb jako slint madam Martiny, náhoda?? :-P


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 13:08

Esteriko - pročtěte si autorský zákon a občanský zákoník. Na žalobičku to není a pokud si myslíte že jo, tak ji podejte. Jak píše Monika - bude to prča.

Nebo by možná stálo za to použít rozum - používání odkazů na internetu trestné? Vážně? Za tím si jděte, na google vysoudíte trilióny.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 13:09

a Esterika také, myslím, že je to jasné
tohle už je diagnóza


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 13:10

To Georgina: kritizovat něco co sama neumíte je velice snadné, tak se předvěďte co jste v životě dokázala vy. tato žena se o něco pokusila a vychází ji to. Má svou klientelu a lidé jezdí na fantazy festivaly v jejím oblečení… Lidé maji rádi něco, co v krámě nekoupíte… pokud nesouhlasíte je to vás nazor, ale cpat ady lidem do hlavy neco , co si myslim jen nekdo taky neni správná věc. kde máte zrak, mozek a srdce..? vše na opačném místě?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 13:10

myslím, že bych měla pro Martinu zakázku. rozpadá se mi lavičník… a nebo radši ne, za ty prachy jich budu mít nadosmrti dost vlastní výroby :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 13:11

Proboha Martino, jděte si plivat jinam. Myslíte, že když si změníte nick a budete pokračovat ve svých neandrtálských projevech, budete nenápadná? Prostě sem nelezte, my k vám nakoukli taky jen jednou. Nás to štve u vás - vás zase tady…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 13:12

zajímavé, jezdím na fatasy akce a v takovéhle hrůze jsem tam ještě nikoho neviděla, čím to?
a ano, máme rádi něco, co v obchodě nekoupíme, ale to něco nesmí vypadat jako hadr na podlahu, který sežvýkala kráva a sežral a znovu vyblil pes


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 13:12

Vy jste na leontynku oškliví - vždyť má naprostou pravdu: Něco takového v krámě nekoupíte. Naštěstí!

Ada Pekelná
973 příspěvků 27.10.10 13:13

Leontýna: kritik nemusí vůbec nic předvádět, aby mohl kritizovat. Bavili jsme se tu o tom stokrát, najděte si to, ať to nemusíme zase celé absolvovat znouv.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 13:14

nejsem martina a za to muzu tuku do ohne :-) jsem jen jeji pribuzna, jetsli to chcete vedet a ano budu ji obhajobvta, protoze tento clovek narozdil od vas skutecne neco dokazal… az neco dokazete vy, predvedte se. jsem an to zvedava..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 13:15

vite co trhnete si nohou ty vase blaboly s enedaj cist… jen naivni kravjky, ktery nemaj do ceho pichnout, ale klidne pokracujte… at si lidi udelaji vlastni nazor, ale to co tady melete vy… no to je hruza


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 13:16

Tuku do ohně taky můžu dodat dost… :)))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 13:17

mimochodem to co tu predvadite, to nejsou dospeli lide, ale decka na písečku


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 13:18

Leontyno…tak to srdečně blahopřeju.....a podle vyjadřování a gramatiky se to i dalo čekat.......a copak paní Martina dokázala?Povídejte!!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 13:20

Leontyno, ty fotky, ano? :-D

Každá druhá ženská toho ušila anebo upletla víc. Jenom nemá tu nafrněnou drzost ze sebe dělat hógo fógo umělkyni, jako někdo, kdo se za 30 roků nenaučil rovný šev.

ZuzkaOu: „Za tím si jděte, na google vysoudíte trilióny.“ Oujé, to mě shodilo na zem, perfektní!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 13:20

klidně. náš píseček (ryc kyblíčkem)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 13:23

30 let se nenaučit rovný šev není až takový problém, každý holt nemá talent na všechno. ale ta nes(t)oudnost… to je ta největší provokace


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 13:24

Damy, že se nestydíte. Že Vám není hanba. Copak toto se dělá? Ach, kdy lidé dstanou rozum začnou komunikovat na úrovni lidstva…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 13:24

REAKCE NA SEBE NENECHALA DLOUHO ČEKAT. http://www.martina-soukupova-fashion.estranky.cz/…-slecny.html
HLAVNĚ TO PODĚKOVÁNÍ ZA ZVÝŠENÍ NÁVŠTĚVNOSTI ☺

Můj pohled na věc: Ada si založila web, píše o svých subjektivních pohledech na modu, diskuse je pod každým článkem otevřená, přesně tak jako na jiných webech, do diskuse každá z nás vnáší své reakce na článek, fotky…
A protože je to vděčné téma, tak vidíte samy…
Někdo má na svém webu 10 komentářů celkem, Ada stovky…proč asi? Protože je neúspěšná? Zamindrákovaná? Jen kouká kolem sebe a komentuje svět kolem sebe - to může každý, nebo snad ne? A bohužel, vtipně a čtivě ☺
Ada to jen popsala, co kde viděla, diskuse pod článkem, to je věc druhá - nemíchat, netřepat!

Většina čtenářek těchto stránek se o modu zajímá, snaží se nedělat v oblékání omyly, proto sem chodí, (spousta článků je inspirativních a poučných např. velikost, materiál oděvů, osvědčené kombinace barev…)tak se nedivme, že čtenářky ne zrovna hezké kousky z fotek nadzvihnou ze žide, až si kolena orazí o PC stolek… Ale lidé schtějí vidět ty modní omyly, fušerskou práci …
PS: jednou jsem našla fotku ze svého webu na jiném, taky nějak nelichotivě popsanou - asi bych dotyčným měla také vyhrožovat vyšetřováním?
PS2 tak to abych všechny odkazy na svých stránkách smazala, než mně někdo napadne, že díky mně mu chodí na web víc lidí, aúúú, kde to jsme?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 13:24

tento blog me fakt bavi..*sranda..hlavne ty kecicky plných pravních výrazů bez vědění významů..škoda, ze spolecnost nedokaže přijmout sebereflexy,nebo zatím sem znala do včerejška pomálu takových lidí..aaaa objevila sem tyto stránky a díky za ně..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 13:24

Jak já mám ráda, když potrefená husa začne kejhat :D!!! Krása!
Chtělo se mi napsat, něco ve stylu vysvětlete ji někdo, od čeho je blog a že si tam může psát každý co chce a do komentářů už úplně a že je normální mít vlastní názor a že jestli Ada dokáže cpát lidem něco do hlavy, tak je tedy dobrá borka… Ale tuším, že by to nemělo cenu a navíc se fakt dobře bavím!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 13:28

tyyyjo, ja se asi klaky svych fantasackych kamosu zeptam, kolik z nich (a jejich kamaradu) ma kostym od teto renomovane tvorilky.
Nic proti, ja si taky siju, sama na sebe. Zehlicku zapominam pouzivat, svy mi nejdou rovne, cucka se to u nich… takze mam pro takove vytvory pochopeni. Ale vedle spousty samodomo fantasackych kostymu vypadaj ty moje dost zle.
Takze bych tu odvahu, nebo spis drzost, to prodavat, nemela.
Holt Martina a jine tu drzost maji a tak smekam, ze jim chybi autocenzura a ze tu klientelu maji (vazne?eeehm!).
Jen se musi smirit s tim, ze ac kazde zbozi si kupce najde, tak chybne byva popravu kritisovano.

btw:co furt mate s nesmyslnym argumentem „kritizuj siti, az kdyz umis sit“? Byt rukodelne neschopny, ale teoreticky schopny, to prece jde. Kdyby ne, tak by par vysokoskolskych oboru melo byt zavreno - trebas vsechny umenovedny, kde se nepozaduje,aby dotycny umel filmovat/psat/kreslit…, ale aby umel, resp.se naucil tomu rozumet.
Stale vam ten argument prijde pricetny?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 13:32

Kdo že je tu psychicky labilní :-))))))))

Je tam vidět i jeden velký bolestivý problém naší země. Lidé, co by mohli být teď na vrcholu tvůrčí kariéry a vzorem pro mladší generaci, zamrzli na sklonku minulého režimu a vrcholem jejich světa pořád zůstává tuzex. A to si určitě pani připadala za před rokem 89 jako hrozný rebel a alternativa. Jenže dnes to dopracovala na skanzen socialistických reliktů. Je mi jí vlastně líto. Jenže to nikomu nepomůže.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 13:35

Děkuji za odkaz na reakci Martiny. Tohle už je zoufalé kopání kolem sebe ve smyslu „béé, mamí, oni mě bijou!“ Také si pamatuji dobu, kdy mi mamka šila podle Burdy a okolí z toho bylo paf, přestože to prostě bylo nedokonalé - ale bylo to něco jiného, než prodávaly socialistické obchody s oblečením. Ta doba je ale, Martino, díkybohu pryč. Vy jste ponechala nekvalitu a nevkus tehdejší doby, ale upravila jste si ceny na kapitalistickou úroveň. Opravdu pochybuji, že si někdo s IQ přes padesát u vás koupí oblečení…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 13:37

tyhle osoby mi způsobem jednání připomínají křečky http://www.youtube.com/watch?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 13:38

divte, ale najdou se i taci, kteri si radi nechaji neco usit, protoze na saty za vylohou, ktere setoji desetitisice nemaji. proc? protoze platí za znacku nic vic. tim nemyslim, ze by meli nechat si sit u pani martiny, ale mluvim vseobecne… jsou mezi nami i taci, kteri nechteji platit za neco, jen proto, ze to ma znacku a pritom je to jen kus latky..... znacka totiz ne vzdy znamena vsechno…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 13:42

Maruško, ale proti tomu tady přeci nikdo nic nemá, jen se to musí umět a adekvátně tomu je to oceněno. Taky si zrovna šiju kabát, protože v nabídce nic takového, co by se mi líbilo a padlo, není, ale jakožto začátečník jsem si přizvala na pomoc kamarádku, která umí - a prozatím jsem žádný rodící se křivý šev neodchytila. nikdo tu přeci neřekl, že jediná správná je konfekce. spíš naopak.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 13:46

Marusko, přečtěte si aspoň 2 - 3 články tady a pak říkejte, co si kdo myslí o značkách a o zakázkovém šití. Zrovna módní peklo značkovost za každou cenu také řádně tepe a kvalitní krejčovina je brána za způsob jak se dobře obléknout.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 13:49

Taky se mi asi dostalo ezoterických schopností, neb odhaduji, že leontynka, esterika a Martina se nějakým mystickým andělským kouzlem dělí o stejnou IP…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 13:51

Maruško - podstata není v tom, jestli koupit v krámě, nebo nechat ušít. Vzhledem k tomu zoufalství, co se v ČR prodává jako konfekce, je výrazně lepší nechat ušít a nebou koupit naslepu přes net a pokud to nepadne, tak prodat a pořád na tom člověk netratí a vyjde to levněji, než něco srovnatelného v krámě.

Problém je, že ty šaty paní Martiny jsou spíchnuté zoufale špatně. V porovnání s tím zde propíraný satén okolo paličkované krajky je vlastně téměř zvládnutý. A ty základní krejčovské chyby, ať už ve zpracování, nebo při tvrobě střihu jsou vidět i skrz ty absrudní mobilové fotky.

Za 4000 si můžu nechat u českých korzetiérek nechat vyrobi velmi bohatě zdobený korzet, a nebo si přes net dohledat šaty z přírodního hedvábí v úrovni lepší konfekce. Nebo si koupil starší stroj a látku a ušít si to sama a pokud budu jen trošku dodržovat základní postupy a nenechám se strhnout tím, že není potřeba stříhat a přemýšlet, protože přeci šiju srdíčkem, mystické a extravagantní, tak to dopadne lépe. Šmarjá, 2/3 večerní rób na norstromu je levnějších než ony zmíněné muchláže.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 13:54

Krása, jedeme z kopce!

Mně fakt baví, jak paní, co obhajují paní Martinu, ani neumí napsat větu, aniž by se v ní ztratily :-) O překlepech nemluvě, paní Esterika/eterika nezvládá ani podpis :-) Nebo že by to byly dvě různé osoby??

A maruska nade mnou sem zabloudila odkud?? :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 13:56

ZuzkaOu - muchláž mě dostala! :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 13:56

maruska: o tom tu myslím jaktěživ nikdo nepochyboval…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 13:59

Muchláž je standartní umělecká disciplína! I když jsem si vědoma, že v případě existence okultní dimenze, přivodila jsem nebohému panu Kolářovi ujímání. Ale při troše štěstí je někdě, kde je mu fuk, co se děje tady :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 14:02

Jsem si vygůglila muchláž a fakt! Děkuji za rozšíření obzorů :-)
Dokonce jsem přitom narazila na zajímavé stránky, upozorňuji, že jsem je neprocházela, páč mě vyděsil už nadpis: http://kreativni-spol.blogspot.com/…muchlaz.html


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 14:03

Myslím si, že ty věci jsou ošklivé. (subjektivní názor)

Vím, že ty věci jsou nekvalitně vypracované. (objektivní realita)

Nechávala jsem si šít, vybírala si látku, podstupovala zkoušky, švadlena šila nejprve ze zkušební látku, předvedla perfektní práci, a řekla si o peníze, které jsem s chutí zaplatila. Já šít neumím, přesto si můžu dovolit ty horní dvě věty napsat na základě zkušenosti. Paní Martino, už se nebraňte, je mi líto, ale fakt to nepomáhá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 16:15

Nebudu se v komentářích rejpat, jen si dovolím říct, že onen tzv.nehorázně lživý článek, je pouhým popisem toho, co je na fotkách, nikdo si nevymejšlí příběhy…

Jináč pro Vaše osobní blaho můj podpis: Panenka_bohemica - výhružné dopisy a jiné smysluplné záležitosti přijímám na panenkabohemicazavináčemailtečkacézet.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 16:20

peklo peklo peklo! au au to je děěs


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 16:34

sa musím smiať :D tie veci sú ozaj hrozné a ked som videla tie ceny, tak som neverila vlastným očiam!!!
To by som si neobliekla ani keby mi za to zaplatili, nie ešte aby som ja mala za to dať čo i len cent!
Pani Martina, píšete, že ste vždy, aj za totality vyzerali nadčasovo, ale z vašej fotky mám bohužiaľ opačný pocit…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 16:37

Nadčasové každopádně, je to úplně mimo čas i prostor..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 17:08

Já opravdu pořád nechápu, že paní Martina a její zastánci prostě nevidí co je špatně a slepě si za tím stojí.. Vždyť základem toho, když člověk chce něco prodávat, je v první řadě kvalitní provedení a až potom cena.. Mě osobně by hanbou upadly ruce, kdybych něco takovýho měla ukázat na veřejnosti, nedejbože abych si za to ještě účtovala peníze.. Tady je výrobek paní, která údajně šije už 30 let si dovoluje za tuto hrůzu účtovat 6 000,– http://www.martina-soukupova-fashion.estranky.cz/…by-2007.html zatímco slečna, co šije cca 2-3 roky (nemá vystudovanou oděvní školu) si za tyto složité šaty s propracovanými detaily a rovnými pečlivými švy účtuje o pouhých 500,– víc http://riwaa-nerona.com/…-s-turnyrou/ Rozdíl v ceně minimální, ale v kvalitě a prezentaci obrovsky! A to musí vidět už i paní Martina a jestli ne, tak je mi jí líto, protože s ostrou negativní kritikou se bude setkávat i nadále, měla by si zvykat.. Její stránky se totiž objevily i na dalších stránkách jako lide.cz, Facebook a další, tam je lidé roznesli ještě víc než tady.. Kdyby viděla reakce známých fantazáků, asi by zlostí zrušila stránky :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 18:32

Elis nemohla by si sem dať link alebo názov stránky, skupiny na FB? chcela by som si to pozrieť :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 18:44

Ano, FB, kde? :o)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 18:50

To snad není pravda!!!! A za to jí někdo platí? Takovej HUMUS!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 18:53

Baby hned prestaňte, lebo na nás zošle pani Martina niečo zlé!!!!! Ona je totiž aj veštica a liečiteľka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pracuji společně se svým partnerem Milošem.
Léčíme vše. Je nám dáno zhůry. Odvádíme duchy do Světla, čistíme obydlí od negativních sil. Pomáháme tím, že si s lidmi povídáme. Vidíme minulé i budoucí životy. Neděláme regrese, stačí nám se pouze přenést do onoho času.

http://www.angelmar.estranky.cz/

p. Martina, ked už sa penášate do toho miulého života, tak si dobre obzrite dobové šaty, materiál, šitie a pod......


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 18:58

…a do prdele.....


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 19:07

a ujo google ešte všeličo o tejto pani prezradil…:D (hej, mohla by som robiť niečo užitočnejšie, ale nedalo mi to :D )
ja by som vetu ,,kto nevie nič, robí nechty" parafrázovala na ,,kto nevie nič, robí všetko" asi tak by som p. Soukupovú charakterizovala.....

mmch, p.Martina: to, že ste sa zbavili svojho psa, len preto, že vám zdrhal........tak to sa nerobí.....možno, keby ste nerobili milion vecí naraz a na figu, ale radšej jednu a poriadne, tak by ste vedeli vychovať svojho bígla!!!

mám psa tiež, ale nikdy by som sa ho nezbavila!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 19:10

mia: hm pěkný, tady je někdo asi potomek Merlina co? :D
Co to je za rodinu, chudáci děti…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 22:08

Mia a Jana: Pár lidí to má na profilu jako odkaz, takže nevím jestli byste to viděly, ale udělala jsem vám aspoň jeden screen http://img823.imageshack.us/…/hahantm.jpg :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 22:09

Mia a Jana: Jo a najdete to taky na lide.cz diskuze Gothic móda :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.10 18:16

Tak koukám, jaký má článek „pozitivní“ ohlas. Byla jsem teď bez internetu a těšila jsem se při připojení tomu, že můj podnět nepřišel na zmar.
Nicméně bych chtěla podotknout, že sice potvora jsem, ale milá a přítulná !
Gratuluji k bravurnímu popsání jednotlivých modelů. Nikdo, NIKDO by to nesvedl líp.
Zdravím
Eva
Ps: mám spousty dalších, neméně zajímavých, podnětů .)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.10 19:03

Paní Martino,

pokud máte stránky, na kterých jsou k vidění Vaše výtvory, jistě počítáte s tím, že si návštěvníci utvoří vlastní názor podle svého vkusu/zkušeností s tím jak mají vypadat „správně“ ušité šaty. Řekla bych, že i očekáváte různé komentáře, z těch pochvalných budete mít radost a ty kritické by Vám mohly pomoci podívat se na svou práci s nadhledem a zeptat se sama sebe, jestli náhodou nemají pravdu. Třeba nemají. Ale třeba taky mají. Jde o to zamyšlení. Správná kritika není ubližovací, ale prospěšná. Nikdo Vás nenutí se jí řídit, je to jen a pouze Vaše věc. Pokud mají ale Vaše šaty takový úspěch, jak píšete, tvořit Vás baví a ještě si vyděláte, nechápu, že Vám stojí za to takhle kopat kolem sebe.
A Váš názor že ten, kdo se odváží něco kritizovat nemá co jiného na práci, protože sedí celý den u PC, je poněkud …unáhlený…řekla bych. Nebo myslíte, že ten, kdo něco umí nemůže vyjádřit svůj názor na blogu Módní peklo?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.10 06:41

Martino, a vy si o sobě myslíte, že jste tvůrkyně módy???? Tady mi chybí hooodně řechtací smajlík…Vy nemáte soudnost, vážená dámo, to je váš hlavní problém. Zřejmě se někomu vaše výtvory líbily, nebo vás nechtěl urazit, tak řekl, že se líbí a vy jste si z toho odnesla poznatek, jak jste skvělá. Nejste!!! Je to čiročirá hrůza!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.10 11:54

Ta zenska ma neuveritelny sebevedomi http://www.martina-soukupova-fashion.estranky.cz/…ional--.html , to uz snad neni ani vtipne, silenost)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.10 00:28

Toto by chtělo vydat jako román. Teď jsem se do tohoto článku pustila a málem jsem umřela smíchy. :D
Paní „rozená profesionálka“ Martina mě vážně baví. :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.10 15:23

......Martině stálo za to ,aby založila novou rubriku- kde hrozí všem peklem !!!! http://www.martina-soukupova-fashion.estranky.cz/…spevky-.html


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.10 15:40

To je fakt „skvělé“, poslední dva odstavce v článku o profesionálech si odporují a ten mstivý typu „však ono se Vám to vrátí i s úroky, o to se postarám“ bych od tak čisté duše paní Martiny fakt nečekala…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.10 15:53

yourcandy: Ha. Slovy mého miláčka Hawkey Pierce - kluci a holky, teď jsme všichni v loji! :)))))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.10 16:07

Pokud někdo naštvaně reaguje na kritiku svého díla (které bylo kritizováno mimojiné pro nedbalost) a v oné reakci je schopen nasekat gramatické i stylistické chyby, pak bych snad i řekla, že nedbalý je. Ale to nevadí, protože kde dojdou argumety, můžeme se uchýlit k výhrůžkám, že…Myslím, že nikdo tady v Pekle nepřál paní Martině Soukupové nic zlého, což se o jejím „přání“ odpůrkyním říct nedá. Až mě po přečtení těch několika vět zamrazilo: http://www.martina-soukupova-fashion.estranky.cz/…omluvy-.html


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.10 16:26

Ještě že je mi přes třicet a opravdu nejsem (a nikdy jsem ani nebyl) slečna. Jinak bych se skoro začal bát … :-))))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.10 23:01

K. - Tak to jste za vodou, můžete vysílat negativní vlny, jak chcete :-))

 • Pobavil jste mě, dík :-)

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.11.10 16:21

No, a už je to tam zamčený, jsem se chtěl pokochat :-) a ono nic, že prý, vložte heslo.

Ada Pekelná
973 příspěvků 3.11.10 16:26

Ano, už je bohužel pozdě.
Ale na druhou stranu tak výtvory zůstanou utajeny i náhodným návštěvníkům a potenciálním zákazníkům, takže jsme možná zachránili pár životů.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.11.10 18:08

Ada: Bohužel nezachránili. Stránky půjčovny šatů naší královny hrůzy jsou stále v provozu. Lze se na nich pokochat šatičkami dokonce na modelce. Než je paní umněmnělkyně taky stáhne, upozorním na několik nejzábavnějších detailů.

 1. nohavice na athénských šatech - hvězdě této diskuse - není falešná.. fakt se do ní dá strčit ubohá noha
 2. gotické šaty mohou mít jenom jeden rukáv, nejspíš důsledek středověké bitvy
 3. pro módu nový pojem „empíre“ vznikl pravděpodobně křížením slov empatie, upír a pyré
 4. spodní část plesových maskáčových šatů jsou ve skutečnosti kalhoty, bez komentáře
 5. objevily se tam červené šaty, které bez podrobného rozboru vypadají dobře!
 6. modely Stargate Atlantis jsou i přes svoji příšernost míněny tak autenticky, že by mě zajímalo, jestli má autorka podepsanou smlouvu s vlastníky práv (to se totiž musí, když chcete použít něčí registrovanou obchodní značku pro komerční účely)
 7. na původních stránkách jsme byli zcela ochuzeni o drhání! jdu no… už to tady bylo velebnosti
 8. Ceny (půjčovného) jsou takové proto, že výroba těchto šatů je náročná a také jsou jedinné v republice. (zesílené n je zřejmě taky autorčin umělecký projekt)
 9. učitel češtiny by dostal infarkt
 10. než nás prokleje, tak se kochejte: http://odevy-angelmar.majestat.cz

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.11.10 18:27

Moomi děkuji. :) "Nabídka je jak pro Vás, které byste se rády blískly na plese v něčem

neobyčejném tak i pro fotografy, kteří potřebují nafotit někdy něco jiného než

dívku v plavkách. " Panečku!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.11.10 18:35

Ty voo… Už se nekouknu..:-(

Jinak k paní Martině a jejím hrozbám (i komentářům)…JSTE PROSTĚ VYŠINUTÁ!!!

Toť vše…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.11.10 18:45

"Stačí mi zaslat Vaše míry, požadavek na materiál a barvu a já šaty

vytvořím a zašlu na dobírku.

Šaty sedí jako ulité, nemusíte mít strach, že nepadnou.

Mám totiž velkou představivost a fantazii.

A i když ke mně přijde někdo jen na jednu zkoušku, tak vše sedí

a nemusí se nic přešívat.

Tak to je vše, své výtvory tvořím cca 30 let a myslím, že přinesly radost mnoha

lidem. A proč by nepřinesly radost i Vám?"

Ta ženská je fakt cvok!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.11.10 18:47

To říkám, labilní…vyšinutá…blázen…cvok…úplně mimo…jak je komu libo…:-/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.11.10 00:17

Paní Martina udělala jednu velikou chybu.. A to tu, že uveřejnila svoje číslo na mobil.. Přítel moc rád volá na cizí čisla :D :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.11.10 08:31

Každá akce vyvolá reakci. Jeden reaguje neadekvátně, až děsivě, a pokud téhle paní budete volat, psát e-maily apod, jen vyvoláte další reakci člověka, který se prostě brání. Můžeme se bavit o tom, jestli je obrana adekvátní, ale fakt se budete cítit líp, když budete druhému ubližovat?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.11.10 08:52

Souhlas s Liné, kritika jejích šílených výtvorů v pekelné diskusi je jedna věc, záměrné obtěžování je něco úplně jiného.

Moomi: ty červené mají bohužel titulek červené-průhledné, takže bych se jich asi docela bál, i když na té figuríně nevypadají na první pohled tak nebezpečně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.11.10 09:00

Uááááá! Zasranej outů, já přišla o nejlepší flejm tohoto kvartálu.

A aby bylo jasno, i já dodávám, že paní Martina neumí šít, neumí navrhovat, fotky jsou jako focené umaštěným mobilem. Kromě toho je to taky hysterická uřvalena, jak sama předvedla.

ps. umím líp šít, protože dodržuju aspoň některá základní pravidla, umím líp navrhovat, umím líp fotit. Umět to lépe než paní Martina totiž není žádný problém.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.11.10 09:05

O kvalitě její práce jsem nemluvila.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.11.10 09:17

To je masakr. Ona snad kromě mozku a soudnosti nemá ani žehličku…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.11.10 12:16

O autorovi - charakteristika viz nové stránky:

Kreativní výtvarnice, která se již více než 25 let snaží prorazit na veřejnost se svými neotřelými nápady a s předstihem doby. Sama svou pílí a vůlí se vypracovala a stále se učí. Její návrhy jsou podobné Blance M. jisté to návrhářce, která ale narozdíl od Angelmar měla to štěstí, že měla finanční zázemí pro svou tvůrčí práci. Blanka však narozdíl od Angelmar neměla zase to štěstí mít děti.
Angelmar má děti tři - krásné a chytré a stejně nadané výtvarně jako je ona.
Přejme Angelmar zdar…

Kamarádka Esther


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.11.10 13:51

Kristovanoho.. pánbů nadělil Blance talent a balík peněz do začátku, zatímco stejně (ne-li více, že) talentovanější pseudovýtvarnici upřel zbytek a požehnal na dětech. Ó my se máme.
Kamarádku s takovými argumenty bych chtěla mít.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.11.10 14:08

Škoda, že jsou teď stránky odpojeny, nestihla jsem si je projít. Díky, moomi, za odkaz na půjčovnu, to je vážně mazec. Konečně se mi spojilo pár věcí, uvědomila jsem si, proč jsem v dubnu koukala jak opařená na šaty, které přinesla nějaká paní na „přehlídku“ na Veletrhu larpu v Brně. Ano, viděla jsem je naživo a myslela si, že je to počin nějaké mladé holky, co začíná a chce se snadno prezentovat. Nenapadlo mě vůbec, že by se jednalo o „profesionální“ paní krejčovou/návrhářku. O vkusu a estetičnosti pomlčím, obrázek vydá za tisíce slov, ale to zpracování, božíčku. Absence střihu a jakéhokoli tvaru je patrná z fotografií a nebojte, vyplnění lidským tělem tomu nikterak nepomůže. Rovné a nekrabatící švy jsem neměla odvahu hledat, i když by se tam možná nějaké našly. Každopádně mě odzbrojil celkový dojem, kdy byla kombinace materiálů a práce na úrovni začátečníka, nesedělo to, mnohdy to vypadalo jakoby jen nastehované, prostě žádná řeč o poctivé krejčovině, pevném švu a neřkuli nějakém vyztužení. Snad už jen pár obrázků
http://img5.rajce.idnes.cz/…DSC_0990.JPG
http://img5.rajce.idnes.cz/…DSC_1006.JPG
http://img5.rajce.idnes.cz/…DSC_1008.JPG


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.11.10 01:21

Oh… Fotky z přehlídky, které postla Malagause, mě dorazily - jedna věc je ne/vidět to na figuríně, jiná věc je pak získat zcela nový pohled na TU věc, když ji má oblečenou nějaká nebohá modelka (těch holek mi je opravdu líto).
Jezdím na larpy, občas si ušiju i něco „civilnějšího“. Pominu-li vlastní zkušenosti s jehlou, neboť si rozumím spíš s háčkem, tak dokonce ani kostýmy, které si čtrnáctiletí kluci šijí na koleně, nevypadají takhle odpudivě a navíc jsou mnohem praktičtější. Šaty mladých hráček také, i když mají splňovat hlavně dekorativní funkci - jenže zkuste si v šest ráno vyběhnout ven jen v hedvábném pongé.
A jestli někdy potkám na larpu nějakou nebohou hráčku v podobném modýlku, zřejmě se neubráním malé vraždě - a priori pociťuji nutkání vytáhnout dýku už při pohledu na otřesné kombinace barev a zdobení. Taková škoda materiálu!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.11.10 15:05

ježíši, to snad ani není možné co někdo nabízí a prodává a že to snad někdo kupuje? říká se kde není poptávka není nabídka. Tak asi jo. Ta osoba vůbec neumí šít a už vůbec stříhat. ty šílené prošité lemy- křívý steh neo to je hrůza. Nadrchmaná látka ale to nevadí to se tam nějak schová zrovna jako když to někde nevyjde - přišijem tam knoflík. Nemůžu se z toho vzpamatovat to je strašný, vůbec ne k pobavení ale prostě jesem fakt úplně konsternovaná. A ten první „ateliér“ - hedvábí totéž. Nezvládnutý materiál a o úrovni estetické ani nepluvě. Bane bože komu se to libí?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.11.10 15:07

omlouvám se za překlepy ale psala jsem bezprostředně po zhlédnutí stránek „oděvních výtvarnic“


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.11.10 15:59

Heledte a nema to simulovat odev bezne nevolnice? Ta asi taky lemy extra neresila, jak to spichla za svitu lojove svicky, tak to spichla…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.11.10 16:32

No já nevím, nevolnictví zrušil třeba u nás Josef II., tudíž všechny lidové kroje byly nošeny běžnými nevolníky a nevolnicemi.
Možná leda tak oděv skřetí psychotičky v aktuní atace…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.10 18:32

Achjo, moc jsem se těšila na ten článek o Pekle.. a i o tom, kdo je tady profesionál. Škoda, že nějaký dobrák (z nebe, samořejmě) vnuknul paní Martině první dobrý nápad, a to ty stránky zrušit. I když možná se mi bude líp spát :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.10 19:09

Daniela S. Says:
Listopad 8th, 2010 at 3:59 pm

Heledte a nema to simulovat odev bezne nevolnice? Ta asi taky lemy extra neresila, jak to spichla za svitu lojove svicky, tak to spichla…Když si vzpomenu na ruční práce, jak nás učitelka nutila nepovedené části párat a přešívat..
Myslím že před 300 lety to mohlo být obdobné - maminka či babičku svou dceru nutila párat a přešívat dokud to nebylo jakž takž.
A znáte to heslo:„Copak naše Bára, v noci šije - ve dne párá..“


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 18:06

… Jsem se chtěla zeptat, jestli taky umí placatý kalhoty, ale koukám, že jdu s křížkem po funuse…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.10 13:31

InTheMiddle:Zagoogli angelmar a najdeš novou pobočku. Ale vřele nedoporučuju, nehledě na to, že paní dělá velká návštěvnost dobře na duši.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.10 03:13

tož…něco takového jsem dodnes neviděla, ba o něčem podobném jsem ještě nikdy ani neslyšela.....


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.10 13:20

Ad to „O autorovi“, co tam napsala ta „kamaradka Esther“… no tak prirovnavat se k Blance Matragi, teto obdivuhodne osobnosti a skvele navrharce, to je sila. Ale hloupe si do ni rypnout skrz deti - tak to je vice nez ubohe… z toho se mi vazne dela nanic.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.10 13:26

L. : souhlas, hlavne ze si vsichni kamaradicci pani Martiny hraji na desne citlive ezotericke duse s obrovskou fantazii, ale omlatit nekomu o hlavu ze nema deti, to jim necitlive nepripada. Heh, zacinam mit asi alergii na ezoteriky ci co…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.10 13:32

http://odevy-angelmar.majestat.cz/ ou maj gaad!!!! blyskly s mekkym i…andelske stranky jsou dukazem toho, ze je pani Martina osoba takrka renesancni, usije, predvede, vyfoti, poradi, budoucnost pro vas zajisti…a jak ji desi lesbicky, ten clanek me pobavil nejvic, hlavne jak ma hruzu z zivocisneho sexu :-) Sodoma Gomora Velebnosti, ale uz vopravdova!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.10 17:23

Scully: Ono vec se ma totiz tak, ze pani Blanka M. kdesi psala, ze s manzelem deti mit nemohli a ze je to oba dost mrzi. V tomto kontextu je tedy poznamka „kamaradky Esther“ opravdu nechutna.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.10 17:54

L. Presne to jsem mela na mysli - do toho, proc nekdo ma nebo nema deti nikomu nic neni, a mnohdy jsou ty duvody opravdu velmi bolestne a velmi osobni. No co, hlavne ze vsichni okolo Martiny Soukupove maji velkou fantazii a cista srdicka, ze jo…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 22:17

Takhle to dopadá, když člověk bez vkusu tvoří módu… Chce se mi zvracet!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.10 00:41

Chachachááá tak vám ubožákům jsem se teď opravdu z celého srdce upřímě zasmál. Chodit po brně s foťákem a fotit lidi, kteří si třeba vůbec nezakládají na tom co si obléknou, ale například na úplně jiných hodnotách a potom z této paparazzi seance udělat reportáž a hromadně se tomu vysmívat, přičemž vlastní krásu a vkus kritickému oku nenabídnout… opravdu srdce pláče nad stádem takových ubožáků, je mi vás líto.

Ada Pekelná
973 příspěvků 11.12.10 01:04

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.10 05:53

A.J.Rimmer - vy se tady tlemíte na celý kolo a máte taky plnou hubu ubožáků, takže nejste vůbec o nic lepší, vy intelektuále :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.10 15:18

A.J.Rimmer: Neříkejte, že byste za ty batikované tričkovinové šaty zaplatil 4000?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.10 15:39

Rimmer..když už patetický..tak srdce většinou krvácí a né pláče a já mám taky na krajíčku,protože mě tyhle projevy lidskosti a vyšších životních cílů dávany tady tak často do souvislosti(teda spíš jako kontrast) s povrchními zájmy,jako je pěkně se oblékat,připadají srandovní a z vašeho příspěvku jsem si až skoro „stříkla“(s prominutím).....hl.proto,že tohle někdo napíše pod zrovna tento článek o jedné hrůzné „umělkyni“


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.10 23:35

a nehovoří za vše u samotný fakt, že paní Martina zrušila své stránky a žádné její modely nejsou k nalezení? Že musela mít, chuděra, problémy už se základním stupněm vzdělání, když píše takové gramatické prasárny bez snahy je jakkoli opravit a tudíž bylo kvalitní krejčovství na úrovni jaksi nad její síly? Té paní je mi upřímně líto z těchto i z dalších důvodů.

ADĚ FANDÍM! Díky Ti za módní peklo a …vydrž :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.1.11 00:26

Mile damy, po procteni vasi diskuse vas musim upozornit, ze nektere vase prispevky v diskusi mohou naplnovat skutkovou podstat trestneho cinu nebezpecneho pronasledovani dle paragrafu 354 trestniho zakona odstavec 1c, a dale pak trestneho cinu pomluvy dle paragrafu 184.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.1.11 01:38

Bimbas: no tak to je ovšem obojí nesmysl, že… Právník nejste, že? A pokud ano a ještě k tomu to opravdu myslíte vážně, Bože chraň :o) ať jsou výše uvedené příspěvky jakkoli urážlivé a myslíme si o nich cokoli, ani jeden z Vámi uvedených tr. činů samozřejmě nenaplňují…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.1.11 08:05

Bimbas: nikoliv, není to pomluva - šíření lživé hanlivé informace - nýbrž nactiutrhání - šíření pravdivé hanlivé informace - což je právně nestíhatelné. Ovšem podle morální teologie je dopad nactiutrhání těžší než dopad pomluvy: pomluvu lze vyvrátit, nactiutrhání nikoliv. Těžko si představit, že by paní Martina vyvrátila obvinění z neprofesionálnosti, z nedbalé práce, z nevkusu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.1.11 12:32

:D :D :D posledni prispevek ady mluvi za vse :ROFL:


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.1.11 13:03

Khiria: nemluvim o kritizovani neci prace, to je nezadatelne pravo kazdeho. Mluvim pouze o nekterych prispevcich, totiz verejne a jmenovite vyhlasovat, ze je nekdo cvok a blazen. Verejne vyhlasovat, ze udelal chybu, kdyz zverejnil cislo, protoze „neci pritel“ ho rad zneuzije, to jsou prispevky na uplne jine bazi nez ty ostatni. Tot pro uplnost, jinak me to nezajima.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.1.11 13:28

Ani tyto příspěvky nejsou žádným trestným činem… A pokud o právu něco víte, tak jste zřejmě také zaznamenal, že pomluva je opravdu ošemetný trestný čin, který se velmi obtížně prokazuje… Zde stačí říci, že si autor komentáře, ve kterém uvádí, že paní je cvok a blázen, toto opravdu myslí, tudíž vědomě nešíří nepravdivou informaci. A jste nahraný… :o)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.1.11 13:29

ale dost toho, už mě to nebaví…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.1.11 13:40

Khiria: nebavi vas bavit se o pravu, anebo o moralni strance techto stranek a prispevku? Kritizovat neci praci je jedna vec, ale poklesnout na uroven osobnich vypadu a utoku je vec druha. Co komu prinasi snaha o zesmesneni jineho? Osobni utoky skrz zverejnenou emailovou adresu a telefonni cislo? Je to snad zvracene sexualni uspokojeni, pripadne kompenzace vlastni bezvyznamnosti? Mozna je to, pravdepodobne, oboji.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.1.11 13:41

:D srovnávat angelmar s Blankou Matragi s tím, že Blanka je známá, protože měla peníze do začátku, ale chudinka paní Soukupová ne a tak o ní tedy narozdíl od paní Matragi nikdo neví je opravdu legrační…Blanka taky nezačínala s hromadou peněz a nebyla hned známá…známou se stala proto, že je zatraceně dobrá…možná v tom je ten drobný rozdílek ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.1.11 13:47

Já bych prosím pěkně (abych nenarazila) prosila vysvětlit následující „Dokáži vytvořit dle svého návrhu šaty i na dálku.“
Znamená to, že mi nechá zhmotnit model přímo u mě doma?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.1.11 14:16

Khiria: (1) Kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.

To, co si pomlouvajici mysli je irelevantni. Je relativne snadne v tomto konkretnim pripade prokazat, ze pomlouvajici musel vedet, ze jeho informace neni zalozena na pravde. Prokazani umyslu poskodit je pak nasnade.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.1.11 14:29

Chcete tím říct, že mohu paní zažalovat (viz „pravdivá informace“), když se mi doma ty šaty nezhmotní?!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.1.11 14:32

… já vám to dokola vysvětlovat nebudu. Citovat mi to nemusíte, narozdíl od vás tomu i rozumím…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.1.11 14:34

Kiwi: reklamni sdeleni, ktere nema s vasi osobou nic spolecneho, a navic je zcela nezpusobile znacnou merou ohrozit vasi vaznost u spoluobcanu celkem zrejme nema charakter pomluvy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.1.11 14:35

Ado, jak že se to dělá ten smajlík, co mlátí hlavou do zdi?? :o)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.1.11 14:35

Khiria: cemu vy rozumite anebo nerozumite me pramalo zajima.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.1.11 14:43

když se to vezme kolem a kolem, taky tu šíříte bludy a diskutujete o něčem, čemu nerozumíte, tak kde je ten zásadní rozdíl?

Howgh, jdu diskutovat jinam…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.1.11 14:44

Pane Bimbas, a klamavou reklamou by se to nazvat dalo? Či snad úmyslným uvedením v omyl? Podvodem zákazníka? Co na to ČOI?

A představte si, že by se moji spoluobčané dozvěděli, že jsem si na základě citovaného prohlášení ty šaty opravdu objednala…jejich reakci si nechci ani představit :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.1.11 14:47

Khiria: jestlize nevidite zasadni rozdil mezi diskusi a osobnim nenavistnym utokem na cloveka, tak je mi vas opravdu lito.

Kiwi: to myslite opravdu vazne?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.1.11 15:47

Ja se bavim! Uzasna diskuze. Jen me mrzi, ze si uz nemuzu precist ty clanky o pomluvach a profesionalech, protoze uz nefunguji. A ty saty jsou opravdickou nocni murou. A pokud budete pomlouvat, budou vas strasit kazdou noc!!

Diky Ade za fantasticky web, uz dlouho jsem se tak nebavila. Dokonce se ve mne probouzi chut tvorit!:D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.1.11 16:11

hehe:) pridavam se: http://modnipeklo.cz/hlavozed.gif


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.1.11 16:43

Bimbas: A vy?!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.1.11 16:48

Kiwi: to je z charakteru prispevku pomerne zrejme, ze ano… predpokladam, ze si ani neuvedomujete, ze pro vas jiste bohuliba a verim, ze take mimoradne silne uspokojujici az sebeukajeci cinnost nici nekomu zivot.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.1.11 17:09

A yhrozovat lidem „pozemskym a ezoterickym pekle“, to neni brano jako trestny cin? patrne ne, protoze u dotycne pani bude zpusobilost k pravnim ukonum rovna nule, ze? BTW by me velice zajimalo, zda pani Soukupova radne plati dane - nevim jak je to dneska, ale kdysi byvalo zvykem, ze nezdanitelny prijem mohl rocne dosahnout pouhych 20 000 Kc. Coz jsou patery batikovane saty. Podle svych slov prodava mnohem vic, je dokonce srovnatelna s Blankou Matragi (mimochodem, za osoceni ohledne neplodnosti byste v USA vysoudil tolik, ze by osocovatel platil az by zmodral). Plati radne dane a socialni a zdravotni pojisteni?

Uz vidim manazery HM, jak se soudi s komentatorkami z Pekla proto, ze prohlasily, ze vetsina jejich sortimentu jsou hadry a ze do takoveho blbeho obchodu uz nikdy nepujdou. Jo, milej pane, kdyz clovek vstupuje do uzemi obchodu, musi pocitat s tim, ze jde s kuzi na trh. Pokud neni ochoten toto akceptovat, tk nema na poli obchodu co delat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.1.11 17:19

Scully: a kdyby prohlasily komentatorky, ze je blazen a silenec a ze to nema v hlave pohromade? Na to se to taky vztahuje?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.1.11 17:21

Lidi, tohle je nesmysl. Adiny články jsou věcné, a byť vtipné a kousavé, neútočí na lidi, nýbrž na neodborné detaily oblékání. CO takhle Módní policie, kde se Františka naprosto veřejně obouvá do jmenovitých celebrit? A pokud jde o výroky v debatě: kdyby to, co tu proběhlo, někdo chtěl žalovat, musely by se zavřít všechny internetové debaty, protože proti ostrým a nevybíravým útokům na kdekoho počínaje presidentem na jiných fórech je tohle vlažný čajíček. Neflejmujme a bavme se o šatech!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.1.11 17:23

Sibylo, to bys chtěla moc. Bimbásek je očividně nastrčený prudič.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.1.11 17:25

Dahllie: aha, kazdy kdo nesouhlasi, tak je nastrceny prudic. Tak to je zajimave :-) To asi budeme tesat do kamene.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.1.11 17:29

Srovnání s Blankou M. je samozřejmě nesmyslné. Ta má šaty tak dokonale dotažené, že dokonce lze poznat padělky jejích děl podle toho, že padělky mají švy. Některé její šaty ne - nevím jak to dělá, snad si nechává látku tkát v rouře (?) Plus ruční výšivky s aplikacemi, kdy jedny plesovky trvají několika vyšívačkám měsíc. A pokud jde o její finanční zázemí, kamarádka nejspíš nečetla její autobiografii, kde píše, jak těžko se s manželem zpočátku protloukali.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.1.11 17:32

Bimbásku, pleteš jablka s hruškami. Tady se mluví o oblečení, o tom, co kterému typu postavy sedne nebo nesedne. A do toho začneš hučet o urážkách, pomluvách a jiných hovadinách. Jestli ti někdo zkritizoval oblečení tvé milé, řekni to narovinu, ale ohánění se paragrafama je ti k ničemu, nic tu porušované není. Pokud se tu někdo vyjádřil k inteligenci či jiným ctnostem paní Martiny bylo to na základě jejího vyjádření se k této kritice na svém blogu, který už pro jistotu neexistuje. A ci si budeme povídat, každý kdo to četl by o její příčetnosti či inteligenci pochyboval.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.1.11 17:34

Bímbas bude nějaký ten ženich z Beremka.....že by ten bílo růžový?To vypadá na lehce manipulovatelného právníka…doma to asi nebude mít lehké ,tož chce mít navrh aspoň tu…(to jen hypoteticky,předpokládám a klidně zařvěte námitka!!!)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.1.11 17:38

Bimbas: To neni o nesouhlasu, psala jsem to uz jinde, ale asi jste to necetl tak budu citovat sama sebe:„Ada nikdy pani Soukupove nevyhrozovala, ani v naznaku ne. Pokud tak ucinil nekdo z diskutujicich pod clankem, tak je to smutne, ale je to uz jaksi mimo jeji kompetenci, to snad kazdy uzna“.

Nikdo nema nic proti tvoreni pro radost, ja sama siju a vyrabim bizuterii taky, prosla jsem si i batikou…ale moje maximalni proej byla kamaradkam a znamym, kterym se moje sperky nebo site veci libily. NIkdy jsem nemela ambice si ucotvat a batiku 4000, nebo se vubec timhle zivit, jakkoli by me to bavilo. Proc? Protoze si jednoduse nemyslim, ze bych byla az natolik dobra. A i kdybych zacala a fakt si otevrela e-shop, nikdy bych se nesrovnavala s Blankou Matragi a nedovolila si rict, ze moje saty sedi jako ulite a neni potreb zkouska. nebo neco ve stylu „jsem vytvarnice, mam velkou fantazii a to mluvi za vse“. Velkou fantazii mel i Jeffery Dahmer a po par letech fantazirovani v jeho byte nasli 9 zohavenych mrtvol v ruznem stadiu rozkladu (cimz nechci nikoho urazet, jen je potreba slovo fantazie obcas umistit do patricnych mezi)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.1.11 17:41

Vyhrožování žalobičkou, bez základního právního povědomí je dost směšné.

Bimbasi - tak tu žalobu sepište a podejte (ale pokud to radí nějaký právník, tak tento se těší především na poplatky a odvolání, nikoliv na vyhrání případu) a nepruďte a netrollujte tady.

Bez pravomocného soudního nařízení tento článek nebude smazán.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.1.11 00:33

ZuzkaOu: tady ale prece nikdo zadnou zalobou nevyhrozoval, ja tedy ne. Ani smazani clanku nikdo nepozadoval a nepozaduje. Vubec nechapu, co resite a na zaklade ceho jste vase tvrzeni vydedukovala?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.1.11 14:43

Takže tady jen tak nesmyslně plácáte a házíte paragrafy bez reálné souvislosti s napsaným textem a ani tu žalobičku podat nechcete? Tak to už je fakt špatný…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.1.11 15:05

ZuzkaOu: kdybyste cetla dukladne, tak byste zjistila, ze jsem uvedene veci vztahoval k nekterym prispevkum v diskusi. Žalobička to je takovy zajimavy patvar, rekl bych ponekud infantilni.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.1.11 15:30

No - zkrátka a dobře, prostě jen prudíte (protože ani zdejší komentáře nespadají mezi Vámi uvedené paragrafy). Žalobička je sarkasmus, přijde mi nedůstojné čtenáře to vysvětlovat či zdůrazňovat, ale evidentně jste si s tím neporadil.

Takže názor jsme četli, protinázory taky, tak by se s tim mohlo přestat. Leda byste měl nutkavou touhu míti poslední slovo - pak si prosím poslužte. Já už reagovat nebudu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.7.11 11:51

Paní Martina Soukupová je fackou do tváře i té nejposlednější hospodyňky, která si i zástěru a potah na polštář ušije pečlivěji. Jak může někdo šít oblečení bez střihů (netvrďte mi, že ta paní používá střihy - nevěřím, zřejmě popadne kus látky a na paní jej sestehuje, pak to z dotyčné neštastné stáhne přes hlavu a pak to bezhlavě sešije světelnou rychlostí na starém šicím stroji nepolíbená informací, že napětí spodní a vrchní niti se dá regulovat). Jak je možné, že já se svojí nevlastní dcerou jsem byly schopné za jedno odpoledne ušít šaty, které si potom bez ostychu mohla vzít na předávání vysvědčení - při čemž ona šila cokoliv vůbec poprvé a já sama jsem naposledy ušila tepláky pro mé dítě před šesti lety - a paní Soukupová, zřejmě pomatená, si dovolí toto oblečení vůbec někomu nabídnout ke koupi. Kdyby mi toto někdo nabídl, myslela bych si, že jsem ve skryté kameře. Toto, co jsem viděla, je absolutně to naprosto nejotřesněji ušité oblečení, které jsem kdy viděla a úrovní odpovídá nejspíše tomu, co by vytvořili při pracovní výchově chlapci páté třídy zvláštní školy. PANÍ MARTINO SOUKUPOVÁ DĚLEJTE PROSÍM COKOLIV JINÉHO, HLAVNĚ PŘESTAŇTE ŠÍT, NEBO POKRAČUJTE V ŠITÍ, ALE ZAČNĚTE TU PRÁCI DĚLAT POŘÁDNĚ, VĚTŠÍHO LEMPLA UŽ JSEM DLOUHO NEVIDĚLA, PAT A MAT JSOU PROTI VÁM ODBORNÍCI.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 13:48

To je tááááák hnusný. Ne, to je přímo hnusňoučký. Budu srdíčkový človíček. LOL. Mám srdíčko na levém místě. Bože. Ano, já se BOBRovolně přiznám, že se na tomto webu vysloveně ukájím. Jsem strašně ráda, že jsem peklo objevila. Myslela jsem, že nás není mnoho, kdo takové hnusy vidí opravdu jako hnusy a ne extravagantní kreativitu. Napište mi prosím někdo, jaký jsem zlý človíček :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.7.11 23:49

Možná je to jen shoda jmen, ale podle grafiky myslím, že spíš ne. Dotčená paní je patrně všeuměl. Kromě šití se již dvacet let věnuje „právní praxi“. Bez patřičného vzdělání, samozřejmě.
http://unabella.mypage.cz/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.8.11 15:01

Já se Vám přiznám, vracím se na tento článek pořád dokola, abych si uvědomila a připoměla, když mám depku, jak já jsem šikovná a jaký je paní pošahaný patlal. Jsem jenom upřímná…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.9.11 22:07

ajaj, to se mi udělalo z toho nevolno, to není pohled pro slabší povahy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 00:23

Reakce na clanek o Blance Matragi!!! na Dama.cz

Martina 5.5. 18:04
Samozřejmě její šaty také obdivuji, ale je paradox, že já s výrobou podobných šatů začínala zhruba ve stejné době jako ona. Ona ale měla záštitu bohatého manžela a jinou zemi, než je bylo tehdejší Československo.
Toto prosím berte jako fakt a nikoliv jako ukřivděnost. Rozhodně se tak necítím. Blanku obdivuji, ale není mojí inspirací. Inspiraci mám pouze sama v sobě a vše co najdete na mých stránkách tak jsou to pouze díla z mých rukou stvořené, nemám na to žádné jiné lidi. www.martina-soukupova-fashion.estranky.cz.

http://moda.dama.cz/clanek.php?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.2.12 19:41

Tak jsem zjistila, že umění batikovaného cancouru je rozšířeno i ve světě: http://www.thebeaproject.com/gallery/apparel
A já myslela, že je tato specialita jen naše.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.2.12 14:38

a týto ludia maju občiansky a možu voliť.....

ilaris
17 příspěvků 23.8.12 12:39

Tu bundu ze Stargate Alantis jsem vždycky hrozně chtěla, ale při pohledu na tento hrozný výtvor mě přechází chuť…

Cimrwoman
42 příspěvků 7.2.15 22:10

Martinu Soukupovou a její internetovou existenci spláchl čas, jak jsem si všimla. Budiž tento článek jejím pomníčkem. Nikdy nezapomeneme!

fairy.kokoska
4 příspěvky 22.10.13 12:42

Jestli čmáranice v sekci „obrazy koček“ měly být odkazem na naivní umění, tak se Henri Rousseau zřejmě obrací v hrobě… yeah, tohle mě vážně baví :D

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

7215

Autor: Ada

Je fajn dát si na Fleru vyhledávat korzet a kochat se tím, co si... Celý článek

Staří známí

Autor: Ada

Bývá zvykem na konci roku bilancovat. Jak se dařilo, co se... Celý článek