U orloje

26.10.10 | autor Ada

*

Tak jsem zase seděla na náměstí (odpočívala jsem po vyčerpávajícím několikahodinovém nakupování stylových hadříčků) a, nemajíc nic lepšího na práci, vytáhla jsem mobil a začala fotit ty, kteří kolem mě spěchali do školy, za prací či jinými smysluplnými cíli. V létě se takhle dají ulovit i nějaké barvy, ale jakmile se nad krajem rozprostře studená fronta, dala by se v podstatě udělat jedna fotka za všechny a víc netřeba plýtvat místem na kartě.

Paní uprostřed může dostat drobnou pochvalu za projevenou snahu, i když je poněkud monochromatická a mnoho invence v oblasti stylu také neprojevila. Ale patřila (bohužel) k tomu lepšímu, co jsem na náměstí spatřila. Slečny vlevo a vpravo jsou nakaženy šedým morem a proto mají doma jen modré džíny, univerzální bundu/kabátek a pohodlné placaté boty.

A tohle je to úplně nejlepší. Paní nemá modré džíny. Pán nemá modré džíny. Pán má také košili místo trička a koženou bundu místo sportovní šusťákové. Nemá batoh. Barevně je sice maximálně nenápadný, ale když jsem ho viděla, nechtělo se mi brečet. Paní má na hlavě mahagon, je jednotvárně světlá, má zcela neladící černé boty, ale... nemá hranaté křusky, bunda není pytlovitá, kabelka není z černého vikslajvantu. Ano, oceňuji zcela elementární věc, jako je slušné a čisté oblečení; ano, mermomocí na ní hledám to dobré. Ale fakt to bylo nejlepší široko daleko. Smutné.

Vzorem, podle něhož se Češky s příchodem studeného podzimu oblékají, je tahle kombinace:

Na hlavě učísnout něco, co jakž takž obstojí, na nohy modré džíny nejuniverzálnějšího odstínu (drobné vorvání na nohavici výhodou), navrch nějaký kabát nebo bundu, černé boty - placaté nebo aspoň ne na moc vysokém podpatku -, černou kabelku.

Když jste mladá a chcete být přitažlivá, je potřeba se trochu vodvázat: džíny zvolíme přiléhavé a boty špičaté, možná na malém podpatečku. Módním hitem jsou kozačky, ale můžou být i kotníčkové boty. Dále potřebujeme šmrncovní kabátek nebo bundičku, jakou nikdo jiný v Brně nemá. Chlupy jsou cool. Kabelka je ideální černá, aby ladila s černýma botama a celé to dohromady ladilo s čímkoli, zejména s modrými džínami. Hnědošedá kabelka je teda už dost odvaz, na takové extravagance pozor. Na vlasy je pochopitelně nejlepší promelírovaná blond, ale to určitě víte a už dávno ji máte.

Když  se objevila barevná slečna, skoro jsem zařvala radostí. Navíc je v sukni! Ale ladit by se dalo ještě hodně: tmavě hnědé je až moc, navíc všechno kůže (nebo její imitace); sukně je do toho zmohutňujícího (tomu se nejde dost dobře vyhnout) zimního oděvu zbytečně bachratá; celek nemusel být tak tmavý.

Mimochodem, orloj. Pro nebrňáky: to je žhavá novinka, kterou teď máme na náměstí Svobody. Je to takový špalek z nějaké speciální a drahé černé žuly, rozkrájený na víc dílů, které se po sobě různě otáčí. Nahoře je malinké okýnko, ve kterém není apoštol, ale číslo. Takže když stojíte ve správné vzdálenosti, můžete si občas (když se horní válec otočí na vás) přečíst, kolik je hodin. Pak je tam takové kolečko, které přibližně ukazuje minuty. Jinými slovy, přesný čas se z toho určit nedá, to budete mít rychlejší vytáhnout z tašky mobil, a vlastně by to mohlo být jedno, protože pražský orloj taky ukazuje všechno možné, jen ne kolik je hodin - ale mnoho Brňanů to naštvalo, protože orloj stál mnoho milionů a za ty peníze na něm ten ciferník být mohl, ne? Proto také skulptura dostala spoustu přezdívek a ani jedna z nich není moc lichotivá (většinou v těch přezdívkách jde o primátora, za jehož panování byl orloj postaven, a zároveň se humorně odkazuje na lehce falický tvar skulptury).

To jen tak, abyste věděli, až vám někdo z Brna bude říkat, že se sejdete na náměstí u ..., abyste věděli, že si z vás nedělá srandu. A nespleťte to, "u hodin" se říká jinému místu.

Tahle slečna má taky náběh k čemusi lepšímu, ale moc práce si s tím nedala. Černé a šedé barvy v kombinaci s výraznějšími doplňky běhalo kolem taky dost. Totální propadák je ovšem mládenec, s nímž se pod orlojem bavila.

Nebyl ovšem sám. Jestliže mezi ženami jsem tu a tam objevila něco, na čem si zrak rád odpočinul od modrého moru, mezi muži jsem - snad kromě toho pána v košili - neobjevila nic. Nic.

Chlapi, jděte se někam zahrabat. Jako fakt.

A slečna v onošených modrákách a keckách půjde laskavě s nimi.

Proč se  některým ženám při pomyšlení na výraznou barvu vybaví zásadně červená? A proč vzápětí získají dojem, že červený kabát k modrákům a keckám něco spasí?

No, raději toho pomalu nechám, článek už je dost dlouhý. Jestli vám u něj vyhládlo, můžete si skočit k zastávce pro kvalitní šunčičku. Akorát se vystavujete nebezpečí, že to bude o dost menší maso než pohled na lidi v ulicích!

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 17:42

Uf, kolem „orloje“ jsem dnes prošla několikrát a dokonce jsem u něj chvíli poseděla - to jsem ráda, že jsem to neschytala. :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 17:47

Další dobrý článek.. co mě rozesmálo, byla věta „A slečna v onošených modrákách a keckách půjde laskavě s nimi.“ Se vším, co jsi napsala souhlasím..
Slečna na 6. obrázku je oblečená v pohodě.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 17:48

kombinaci „tmavé barvy a výrazný doplněk“ mám asi stejně nejradši, i když pod slovy výrazný doplněk si vybavím něco mnohem více výrazného… ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 18:08

Ooo, ako ja tento blog zboznujem! :) Dokonca som nenasla ani nikoho zo svojich FSS & fildackych znamych na fotkach. Uprimne sa mi preto ulavilo. Ale ine som chcela, ja ked si fotim na ulici skaredych ludi, a robim to casto, tak sa vzdy bojim, ze schytam neprijemnu fyzicku reakciu, tak fotim len z nenapadnych uhlov. Tlieskam preto odvahe autorky ist na vec aj temer frontalne!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 18:37

„Chlapi, jděte se někam zahrabat. Jako fakt. A slečna v onošených modrákách a keckách půjde laskavě s nimi.“ To mě opravdu velmi pobavilo a směju se doteď :D Smutné je, že tohle přesně vystihuje český „streetstyle“.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 19:04

ako parada, naozaj to presne vsetko vystihnute.celkovo tieto foto-clanky z ulice(dobre aj zle priklady) su tie najlepsie.priala by som si viac.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 19:04

S něčím opravdu souhlasím,pánové jsou oblečení strašně,ale někdy by mě zajímalo co slečna autorka vlastně nosí..Já se snažím oblékat vkusně,ale někdy si ty vaše ,,modráky" vzít musím..chodit pořád v sukni?slečno vy to tak děláte? a kecky?některé kecky jsou opravdu pěkné! nevím..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 19:15

skvělé..bravo vystiženo..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 19:26

..a ty dvě mladé,přitažlivé…nooo promelírované blond vlasy bych neřešila,to jim sekne,jsou upravené…to ostatní sedí…ale není nic horšího než cigareta v pařátku…
Chlapíci jsou fakt hrůza…jdu tomu mojemu prozkoumat šatník…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 19:39

ano mužská populace má vážný módní problém, když potkam pěkně upravenýho kluka(tim myslim že má na sobě cokoliv jinýho než mikinu a bundu na snowboard) je to z 99% gay, takže by se jim zbytek heterosexuálů mel přestat posmívat ale spíš se s nima poradit co na sebe.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 19:46

Nuda nuda šeď šeď, ale ta „levá“ slečna u přechodu je podle mě oblečená hezky, její kritiku moc nechápu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 19:46

Já jsem si svoje první ( mimochodem jak jinak než modré ) džíny v životě koupila letos v červenci a druhé v srpnu. Je fakt, že jsou hnusný, můžu taky přibrat souseda ( sice značka, ale šila je mladinká šička v Číně ) a lezou mi špeky na bocích ( protože v nich toho souseda nemám a gatě mi vždycky sjedou ), neboť jsem hruška. Mám taky prostorově důraznější stehna, ale nic jiného než roury jsem nesehnala ( prodavačka mě sjela, že nic jiného se teď nenosí, tak co bych chtěla a doporučila mi k nim slušivé plandavé tričko, které si navléknu přes nějaké spodní upnuté tričko, a všechny tyto nedostatky skryje ). Logicky jsem odcházela se třemi kusy oděvu, v nichž vypadám jako rourovité dámy na Tvých fotografiích a prodavačka si mnula ruce, protože na tý pitomý náně, který žádná z doporučených věcí neslušela a ona to ani nepoznala, vydělala. Moje " barevné " kombinace jsou: bílá, šedá a černá. A proč nosím onu oblíbenou barevnou a nesmrtelnou happy kombinaci? Jak jsi psala, absolutně netuším, které barvy mi sluší a tak jsem sáhla po těch domnělě " univerzálních ". Šperky nenosím, pásky taky ne. Jsem majitelkou laciné darované tyrkysové kabelky. Pravdou je, že nemám melírek, ale takovou tu klasickou slovanskou myší šeď a padnoucí prádlo, hranaté křusky také neobouvám, ale to mě nijak neomlouvá. Nejvíc se děsím toho, že mě taky jednou načapáš a usmažíš, ale prosím, buď laskavá, já jsem tenhle blog objevila tak před 14 dny a teprve se učím a poněvadž jsem svou peněženku ochudila o peníze za ty " poklady ", budu nucena děsit lidi svou garderobou ještě nějaký ten pátek, než našetřím na novou a dám si tu práci, neboj, neboť se jako většina maloměstských děsím potupy před celým národem. Zdravím a přeji pěkný večer.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 19:49

"chodit pořád v sukni?slečno vy to tak děláte? "
Já jo :) Už asi půl roku. Doporučuju. Nabízí to nekonečné možnosti, nechápu, jak jsem mohla žít bez sukní. Pokud teda nejdu o víkendu do polí venčit psy nebo na stavbu pálit dřevo :) To vytáhnu trekogatě nebo džíny a připadám si jak šmudla největší :) Ale může za to Ada :P (že si tak připadám, dřív mi to bylo jedno :D )
Hele, ta slečna vpravo na předposledním obr. má náhodou docela zajímavě pojatý záda s tím našitým hadrem. To se mi líbí.
Super levné potraviny mě fakt motivují k nákupu :D Uf… Šunka ze dvou stovek na pade, nekup to… ty bláho…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 20:04

Já se bohužel podobně šedivě taky letos oblíkám, protože jsem byla doma sprdnutá, že chodím oblíkaná jak od cirkusu, tak jsem jako vzorná „ženuška“ nakoupila nevýrazné věci a muž je spokojen. Ovšem moje srdíčko pláče. Stýská se mu po tyrkysové, ostře růžové a kombinace fialová-zelená=( …asi mužíčka kopnu a budu zase chodit barevná=)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 20:09

Díky módnímu peklu se více rozhlížím po kolemjdoucích (opravdu to není dobrý nápad!). Ale bohužel, minulý týden jsem promrhala spoustu hodin po obchodech, jen abych objevila něco barevného do šedého podzimu. A neobjevila jsem naprosto nic, vše bylo v barvě šedé, hnědé černé a oliv :-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 20:27

„chodit pořád v sukni?slečno vy to tak děláte? “… Jo. Mám jedny (opakuji JEDNY) kalhoty, jsou to džíny v hnědé barvě. A maskáče do lesa. A sukně. Spousty a spousty sukní. Dlouhých, kratších. Barevných, jednobarevných. Letních, zimních. Široké volánové, do gumy, zavinovací sukně, vrstvené sukně, sukně do pevného pásku. Na knoflíky, na háček, na zip. Na doma i na ven. Ani jedna není džínová. Chodím tak už dlouhé roky, z pubertální touhy být jiná zůstala touha být ženská. A hruška vypadá v sukni skvěle!

Jsem ráda, že jsem ještě nepotkala žádnou pekelnici s foťákem a nesmažím se na první straně. Ale aspon bych se tam smažila v sukni :)))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 20:30

Jelikož na svoji postavu džíny prostě neseženu (malý zadek, široká stehna) a šít se mi je nechce (navíc sehnat v metráži kvalitní džínovinu v požadované barvě se skoro nedá), nosím již několik let jen a pouze sukně. Mám jich spoustu různě barevných, různých délek, střihů atd. a k tomu stejně velkou škálu punčocháčů. Na zimu mám tlusté balvněné (kvalitní, které se nevytahají na kolenou) a tak můžu nosit sukně celoročně bez potíží. Navíc, sukně bývají levnější než kalhoty, sedět musí jen v pase a přes zadek, což je pro mě osvobozující záležitost a při kombinování s punčochama můžete vypadat sedm dní v týdnu jinak.
Jo a na ušití je sukně nejmíň náročná a dá se nenáročně vyblbnout na střihu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 20:32

Ještě by mě zajímal ten kaboš na fotce orloj12, ten, co vypadá, že má na zádech monitor a na něm živé vysílání. Jaktože ho Ada nechala nepovšimnutý?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 20:36

ah, bože.
nechápu, proč pérovat kvůli barvám za každou cenu. já nemám barevného lautr nic (zimního ani letního) a jako případ pro módní peklo si tedy opravdu nepřipadám.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 20:46

Marcipánko, tak jsem ti vlezla na blog a na první stránce máš modré tričko :))))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 20:46

A.C.: jój na zádech monitor a na něm živé vysílání! :D V těchto nově nastíněných okolnostech vypadá můj pozitivní zájem o dotyčný kus oděvu značně nepatřičně :D Ok, tak ten SPODEK se mi líbí :)))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 20:54

Predposledna fotka, slecna vpravo ma kabatik Desigual! Jeej, normalne sa mi zacnelo :)

Dnes som mala na sebe saty, hrube pancuchace a nizke oxfordky. Asi 30× som v skole pocula od znamych, ze aky mam program potom, ked som tak ohodena. Uaaah. Toto sposobite, ak nenosite rifle a mikinu. A to nie som z nejakej alternativnej fakulty este :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 21:05

darkie, ano, mně se taky ptají (ačkoli teď už ani ne, zvykli si :) ), jestli jdu po práci do divadla…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 21:10

Ado, já dneska kolem Šilingráku prošla taky několikrát a měla jsem na sobě zelený kabát. ZELENÝ!! No tak kdes byla s tím foťákem? :)) Jinak když tady padla zmínka o těch gayích…můj kamarád gay nejen že je pokaždé hezky oblečený, ale navíc mi vždycky pochválí, jak vypadám já, všimne si dokonce všech detailů, třeba že mám sladěné oční stíny s náramkem, apod…to můj přítel mě sice pochválí (asi tak nějak automaticky), ale takových drobností si nevšimne… A co myslíte…kdy se pečlivěji oblékám - když jdu na rande s přítelem nebo když jdu na kafe s kamarádem gayem? :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 21:14

Tak s těmi sukněmi je to potíž. Asi nás bude málo, ale patřím k těm, které je nenosí vůbec- ani v létě, tím méně v zimě. Prostě se v sukni necítím dobře. V životě jsem ji oblíkla jenom jako holka, a ještě z donucení, a pak až na promoci, protože jsem nesehnala kalhotový kostým a stejně by se asi nehodil. Jinak obléknout sukni není podmínka pro to, cítit se jako ženská- pěkně oblečená a upravená. Možná jsem ale s těmi sukněmi o něco ochuzená, nevím, minimálně třeba o to pohodlí:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 21:22

Ha, dnes jsem při ranním pohledu do zrcadla mimoděk myslela na to „jak bych asi obstála v hledáčku módního pekla“…a vida, pohybovala jsem se dnes na stejných místech jako pekelnice (osobně myslím, že dostat se na fotku, tak bych tu šeď trochu rozbořila, nicméně jsem si jistá, že by Ada stejně našla něco na zkritizování :-) ). Na druhou stranu mě těší, že i největší módní pekelnici postačuje projít Českou a nakoupit stylové hadříky ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 21:31

vcera som bola so synom na hodine kreslenia a bola som jedina pritomna rodicka, ktora nemala oblecene rifle. teda, okrem mamicky, ktora mala teplaky. co je moc, to je moc.
inak, tiez nosim sukne, dokonca vacsinu casu. je v nich akosi teplejsie a pohodlnejsie…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 21:32

Lovíte aj v Brne? To len čakám, kedy sa tu zjavím ja a môj priateľ :) - ja ako módna katastrofa (chápem antipatiu k džínom a botaskám, ale keďže som do vienka dostala neuveriteľnú nemotornosť a som schopná sa zabiť aj na centimetrovom podpätku, navyše mám na nohách pravdepodobne hodvábnu kožu, pretože akékoľvek zaujímavejšie tvarované topánky mi asi za minútu spôsobia pľuzgiere, je to pre mňa takpovediac jedna z mála možností ako prežiť:)) a priateľ ako módny vzor, páč je to jeden z mála dandies, čo som tu stretla :)).

Ale ináč super stránka, iba dnes som vás objavila a som nadšená, miestami mi pripomínate geniálne Regretsy - nepoľavujte v štipľavých komentoch a aj naďalej hľadajte pre nás vtipné úlovky :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 21:43

Ahaaaa, takže jediné přijatelné boty jsou na podpatku? No to jsou věci…

Jinak, kritika za každou cenu, bych řekla. Ada se asi fakt hodně nudí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 21:45

Potřebuji bundu, nejsem náročná, běžná velikost česká 42, bunda delší, nějaká veselejší, abych nevypadala jako když jdu na pohřeb. A jak jsem dopadla? ¨Mrznu dál. Jelikož nabídka v obchodech nabízí jen bundy ala Michelin, končící 2 cm pod pupíkem. Tedy v - 15C jaksi nepoužitelná. Ale dneska jsem objevila něco, co by se mi i líbilo. Jen ceny začínaly od 9500,– a výše.:-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 21:53

Ad sukně: nosím je když je teplo, ale jakmile teplota klesne pod 10 stupňů, tak pro mě prostě pohodlné nejsou, protože je mi v nich zima, a to i když mám silnější punčocháče. Tím spíš, když třeba ráno klesne teplota pod bod mrazu.

Nevidím nic odsouzeníhodného na kombinaci černé boty + černá kabelka. A že si tuto kombinaci ženy pořizují proto, že se dá kombinovat se vším? No a co? Podobé je to s tím, když si člověk pořídí jeden černý kabát a střídá k němu různé doplňky. Kabát je většinou nákladnější záležitost - ne každý si může dovolit mít ve skříni 5 kabátů, tak si prostě pořídí jeden univerzální.

Vím, že podzim na leckoho působí depresivně, ale proč si to hned tak brát?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 21:56

Jak již bylo zmíněno dříve-většinou ta městská „móda“ nestojí za moc, nicméně kabátek Desigual mohl být přeci jen pochválen. Tatot značk opravdu nepatří do módního pekla, už vůbec ne do módní šedi!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 22:04

Jj, těžko se shánějí barvičky, když v Čechách je „trendy“ převážně hnědá, černá, šedá, letos trochu fialové. Jak jsem byla loni v Berlíně udivená, když jsem potkávala ženy ve vzorovaných kabátech v různých odstínech vínové, žluté, zelené…
PS: Nevíte někdo o dobré krejčové v Liberci? Potřebuju nové kalhoty, ale pro mou poměrně nekonfekční velikost, zatím bez úspěchu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 22:19

Je pravda, ze najma v zime je vsade vsetko v ciernych a bielych a sedych farbach. A ked si tam aj nieco farebne, pod kabatom co je nad kolena to vacsinou nie je moc vidiet. A suknu som nosila celu minulu zimu, lebo teple nohavice na telo som nezohnala, len siroke (nevyzeraju dobre s kozackami) alebo tenke. Dziny su studene. Pancuchace sa daju zohnat normalne az 100den s vlnou. Teraz nosim 60den a staci.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 22:19

Sháním kabát. Všude mají černé, antracitové, tmavě šedivé, světlejší šedivé, v lepším případě ještě hnědé, béžové, fialové a červené. Tak mi ta červená připadá docela dobrá :-)) O větších velikostech nemluvě. Taky nosím neustále sukně, protože prostě líp sedí než kalhoty. A nahoru zatím nukleární neprůstřelnej svetr.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 22:34

Ja už druhý rok všade, ale fakt všade vidím slečny v tmavofialových kabátoch. Každá jedna má taký istý fialový kabát. Zrejme mali akciu v New Yorkeri, inak si to neviem vysvetliť :)
Ja sama mám jeden čierno-bielo-šedý kabát, pretože kvalitné a teplé kabáty nie sú lacné a tak mám jeden, ku ktorému si môžem vziať rôzne farby topánok a kabeliek. Ale mám aj bundu na zimu, takú tú „nebíčkovú modrú“, je typu „Michelin“, ale nekončí 2 cm pod pupkom, zakryje mi kríže a hlavne, je v nej teplo. Iný strih farebných vetroviek nemám šancu zohnať.
K nohaviciam sa vyjadrovať nebudem, ja som kráľovná džínsov, mám ich veľa, veľa a ešte viac, všetky inej farby, iných odtieňov, pásikované, všelijaké.Sukní mám tiež veľa, ale nosím ich len v lete, pretože v zime mi je v punčochách zima, hlavne keď idem o šiestej ráno z domu a stojím na zastávke. Skúšala som si dať čierne punčochy a na to čierne dlhé legíny, na to sukňu a čižmy, ale cítila som sa ako cibuľa a celý deň som sa nemohla dočkať, kedy to zo seba všetko dám preč.
Ale rovnako neviem zniesť punčochy a rifle, tak ja fakt neviem, čo v zime budem nosiť. Pravdepodobne zase raz mrznúť v džínsoch bez punčocháčov. :-(
Ak niekto vie o nejakých nohaviciach, ktoré budú teplé, ale aj obtiahnuté ako skinny džínsy, sem s nimi, budem vďačná. Mne totiž voľné a široké strihy nejdú, mám štíhle nohy a najlepšie vyzerám v úzkych. Navyše mám rada nohavice vnútri čižiem, nie vonku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 22:35

Ale musím pochváliť jedno dievča, videla som ju niekedy v januári tohto roku, mala kabát po kolená, jasnožltý s vodorovnými a zvislými čiernymi pásikmi ďaleko od seba, vyzerali ako veľké štvorce, no proste super kabát :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 22:59

Kristapána, černá je základ šatníku, mnohde se vyžaduje, takže základ musí být černý (kabát, boty, kabelka, kalhoty - pokud to nejsou ty proklínané džínsy). Kdo nestuduje na plný úvazek, může si možná dovolit mít krom těch černých věcí, které jsou nutností, navíc ještě spoustu barevných.
A označovat pohodlnost negativní vlastností je přeci trochu uhozené, ne? :o)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 23:03

v NEXTu na Smíchově mají supr svítivě zelenej kabátek a taky jeden pěkně fialovej, ale vypadají že moc nezahřejou :-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.10 23:06

Liška: na který škole se vyžaduje černý oblečení? Dovedu si představit firmy, kde to tak je (třeba pohřební ústavy). Ale školu?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 06:25

Nikolli:
Presne to je ten problém… Nájdeš aj pekné kúsky, ale sú to len imidžovky, tenké a dlho nevydržia :(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 07:05

Pro člověka, který není milionářem a postavou také nikoliv bez chyb, je obtížné vystavět vzorovaný, barevný šatník. Co jsem takové pokusy viděla - ať se raději drží té neutrální škály.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 07:11

Jojo, jíž dloho marně sháním zimním budnu - mám zcela nereálné požadavky a to délka zakrývající pozadí a nějaká jiná barva než černá nebo bílá.....


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 08:05

Měla jsem zřejmě mylný dojem, že v módním pekle by měli být lidé, kteří se oblékají s tragickým nevkusem, ne takoví, kteří se pouze oblékají obyčejně či nenápaditě. Když je někdo strčen do módního pekla prostě proto, že má černé boty, to už je opravdu zvláštní.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 08:16

Mám červený vlněný kabát a jsem na to hrdá, červenou miluju, se zeleným, žlutým, či fialovým bych se asi nesžila.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 08:19

pěkný dokument..
Jsem od Přerova a když jsem tuhle byla v Brně v obchodním centru, tak tam bylo až 6 - 10 lidí, co se cíleně zajímavě oblékli. Měla jsem radost, že jsem ve velkém městě, protože u nás v menším městě by si asi klepali na hlavu :-) Třeba kozačky s holou patou a kabátek s 20 cm velbloudími chlupy jak nomád, i když bylo teplo - u nás takové odvazy nejsou.
Na předposlední fotce úplně vlevo má paní myslím kabát od Desigualu - a to je něco! U mě je teda Desigual absolutně první :-), protože je osvobozující..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 08:25

Černý , šedý kabát (cca 5 tis. Kč) a k tomu šály, čepice, rukavice, šátky, svetry, tašky všech barev a cen. Klaždý den jinak. Těžko si koupím několik kabátu různých barev a jeden barevný se brzy omrzí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 08:26

kAŽDÝ, NE KLAŽDÝ.

Ada Pekelná
973 příspěvků 27.10.10 08:59

Mar: ale všimni si, co má na sobě kromě toho Desigualu. Modré džíny, na hlavě černobílý melír… „koupim si barevnej kabát a ten to zachrání, na zbytek můžu dlabat“.
(Mimochodem viděla jsem ten den i červenou verzi, snad není Desigual někde v Brně?)

Madietta: celé Česko oblečené obyčejně a nenápaditě je tragický celostátní nevkus (viz ti pánové z náměstí).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 09:01

Zrovna minulý týden jsem sháněla něco jasně růžového, protože jsem si koupila moc pěknou bižu a potřebuju něčím v podobné barvě doladit šatník. Nemám šanci. V obchodech teď prostě vládne barevná nuda. Hnědá, tmavě zelená, tmavě vínová, šedá, černá. Pokud nechci utratit tisíce v butikách, mám v Č.B. smůlu. Dokonce ani v sekáčích jsem se nechytala. Ale popravdě - v zimě nejsem u vrchního oblečení tak přísná (pokud se nejedná o lyžařský look, na ten jsem vysazená! Grrr!). Také sukně v zimě nenosím ani náhodou. Pod punčocháči se osypu vyrážkou a když si vezmu podvazkový pás, mrzne mi f*nda a přilehlé okolí. Nee.
Mám pocit, že už se tu jednou rozebírala kombinace šedá-černá s tím, že pokud tyto nevýrazné barvy rozstřelíme leskem, je to v pohodě. Teď tady Ada černo-vyblito-nudnou kombinaci pranýřuje. Tak jak je to? Mám lesklý šedý kabátek z Orsay a k tomu všechno černé kromě šály. Jsem na peklo nebo ne? V tomhle mám tedy hokej. Mimochodem - moc by mě zajímal i váš názor na Orsay jako takové. Já jsem velký fanoušek této firmy, protože nejsou až tak drazí a dají se tam vybrat moc pěkné věci. Jak je to s kvalitou, nedokážu posoudit, jsem laik, pocházející z velice chudých poměrů pod hranicí životního minima, kdy tvar a barva oblečení nehrála příliš velkou roli…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 09:12

Ada nás rozmazluje, tolik článků a jeden lepší než druhý! Tenhle je fakt super, jak já miluju okomentované fotky z ulice! (A o orloji jsem vůbec nevěděla).

Kabát z Desigualu jsem měla taky (od téhle značky se mi líbí jen kabáty jinak nic), byl super, ale prodala jsem ho. Jenom při vystupování na Florenci jsem potkala dva další (i když jiné) a začalo mě strašně prudit, že když to člověk vidí, řekne si „jéé, Desigual“.

Kabáty já můžu, můj nejuniverzálnější kousek je švestkově fialový tvíďák. Ale doplňky udělají hodně.
Jenže doplňky v ulicích prakticky neexistují.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 09:28

Ještě jsem znovu koukala na fotky a sorry, ale slečna v brčálově zelené zmačkané sukni s fialovou (!!!) šálou se mi jeví jako maškara bez špetky vkusu.
Desigual je ten kabát, co vypadá sešitý z různých barevných kusů látky? :(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 09:28

Holt je to tak, my Češi milujeme pohodlnou, sportovní a nenápadnou módu (četla jsem někde glosu, že v zimě se z českých měst stávají z hlediska oblečení lyžařská střediska :-). K tomu přičtěme, že nápadité a kvalitní oblečení není jen tak k sehnání a není úplně levné (většina žen nemá v arzenálu desatery boty na sezonu a k nim kabelky, proto volí věci, které se hodí ke všemu). Pro chůzi po městě jsou nízké boty normální volbou myslím (a ortopedy schválenou), nejsme národ, který tráví své dny v autě a ujde za den maximálně pár kroků. Já sama si občas vymknu kotník a podpatky neriskuju, navíc v nich nejsem schopna vyvinout rychlost nutnou třeba k doběhnutí tramvaje. Snad to ale není vada charekterů… Jinak bych kromě pekelných příkladů ocenila i tipy, jak oblečení znápadnit, co v zimě nosit když ne uniformu :-), jak to dělají jinde. A co se Desigualu týče, souhlasím s předchozím komentářem, už se z něj stala uniforma těch, co chtějí být originální.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 09:39

Nechápu žehraní na nebarevné kabáty. Pokud má kabát k něčemu vypadat a být k nošení víc než jednu sezónu, je mnohem logičtější mít kabát v neřvavé a snadno kombinovatelné barvě a pro barevnost a šmrnc využívat doplňky.
Pokud tedy někdo není takový módní freak, že má kvalitní vlněné kabáty nejméně v sedmi barvách a každý rok si kupuje novou paletu ;-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 09:47

To VLT - njn, jenže ono když se podíváš na fotky, tak z té zásady (se kterou více méně souhlasím) zůstávají právě jen ty nebarevné kabáty. Šmrnc dodávající barevné doplňky se patrně vyvalují někde na Seychelách (anebo ještě spíš v zásuvkách prádelníků, protože to už by přece bylo „moc“)…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 09:49

Safra, budu muset víc přemýšlet, co na sebe hodím, než vyrazím do štatlu:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 09:52

mimo.ň: To nepopírám :-) Ale přišlo mi, že článek naznačuje, že tím optimálním řešením je barevný kabát (a to ne červený, protože to už moc profláknuté). Což je podle mě blbost :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 09:52

Ještě pro zainteresované - Desigual v Brně (Bella Brutta)

http://www.metropolislive.cz/…il/5391/110/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 09:54

Ado, nižší střední třída chodí v podobném nudném a nebarevném oblečení masově po celé Evropě.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 10:09

V nudném a nebarevném oblečení chodí lidi, co nechtějí nosit barevné oblečení. Né nižší střední třída.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 10:12

Hm, já mám třeba jeden kabát růžový (už třetí rok a pořád vypadá dobře) a nějak mi nepřijde, že by s ním byl nějaký problém oproti druhému, černému kabátu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 10:14

jak rada bych byla na podpatku, ale je o tom tady celej clanek - kozacky 42 proste nejsou, natoz barevny. mam projitych hodne (opravdu hodne) obchodu a kdyz uz maji 42, tak je to cerny, hnedy, hranata spicka, ctveratej podpatek a v posledni dobe frci kozesina na hornim lemu… takovy sezenu i 43, no problemo… pripadne ony placky taky za dva a pul litru sezenu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 10:39

„Když je někdo strčen do módního pekla prostě proto, že má černé boty, to už je opravdu zvláštní.“

A není problém v tom, že tak všichni chodí jako stádo? Reverzní šmoulové, modrý zadek, černý vršek. Já nevidím důvod v tom hledat něco osobního, Ada nevypíchávala individuální hastroše, ale pouze mapovala převládající trend.

Taky bych ocenila článek o zimní kombinatorice. Pokud má jasno někdo v tom, jaké barvy mu sluší, může v nich mít celý šatník bez problému, klidně i s barevným kabátkem. Jenže to má málokdo a maskuje to džínama s černou (včetně mě.) Druhá cesta by mohla být k té černé aspoň barevné doplňky. Když vím, že budu nosit celou zimu černý kabát a šedé kalhoty, můžu si k nim bez obav pořídit zelené boty a čepici, nebo ne? Vymýšlím teď za pochodu.

Jenže to by člověk nesměl mít červenou bundu, oranžovou čepici, tyrkysovou šálu a růžová tenisky. S takovým mišmašem se nedá nic dělat a člověk dřív vyhlásí osobní bankrot než se mu podaří dopořídit ladící kousky. A z toho mišmaše ve skříni (který mám i já) viním džíny. K džínám je úplně jedno jakou barvu kabátu nebo kabelky si pořídíte, cokoliv ladí stejně málo. Když už nějaký barevný nedžínový základ je, to už se pak barvy musí vybírat cíleně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 10:49

Desigual je v Brně teď nově (relativně) naproti Špalíčku. Nedávno jsem tam ze zvědavosti vlezla, ale byla jsem dost zklamaná; provedení mi tedy nepřišlo nic moc (s ohledem na dost vysokou cenu) a jak už tu někdo psal, je to taková originalita za každou cenu. Navíc se mi ty barevné vzory hodí spíš k lidem okolo dvaceti, já coby třicetiletá bych si v tom připadala směsně. Nedá se to podle mě moc kombinovat, nechci-li vypadat jako od cirkusu.
Toť můj názor na Desigual, jinak článek super!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 10:53

Jo a ještě k těm botám - hezké kvalitní boty se podle mě v Brně sehnat nedají, teď nemluvím o velikosti, mně se prostě nelíbí nic. Když náhodou najdu něco, co se mi líbí, jsou to obchody typu Zara a kupovat si boty v konfekci mi přijde divný (i když..... mám pár - kožených - párů z Promodu a když pomineme opravu podpatku, tak jsou docela fajn). Takže boty v Brně už jsem prakticky vzdala, fakt je to slabota.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 11:07

jen tak mimochodem, Ado, zajímalo by mě, co říkáš na Chloé spring/summer 2011. tam měly dámy tak maximálně vínové baleríny, možná jeden kabátek. taky nuda, šeď, nezájem o módu?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 11:10

Článek od Ady opět trefa do černého.
Nevím čím to, že ulice v česku připomínají jeden velký nevkusný funus.
Ráda se dívám kolem sebe,ale z toho,co vidím mám depresivní stavy.PROČ lidé u nás( ne všichni,ale většina)o sebe nedbají? Je opravdu tak těžké si místo vyblité barvy koupit veselou, či tu vyblitou když už ji mají tak zkombinovat s něčím výrazným? Je opravdu tak těžké mít jednoduchý, padnoucí účes a přirozenou barvu místo divokého melíru,mahagonu, či zrůdnosti typu červená ofina v jinak černých vlasech???Taky si všímám, že pro hodně lidí je investice do bot zbytečná,soudě podle křusek,co mají na nohách..Jedny univerzální boty ke všemu…No a o používání parfému/toaletní vody radši nemluvě–vonět se v česku nenosí.No a oblečení mužů škoda psát.Jeden větší buran než druhý.Kdyby všeobecně neexistovaly levně vypadající šusťákové bundy(ty jsou fakt peklo)batůžky a tenisky či jiná placatá havěť, tak nevím co by se v česku nosilo. A další peklo klepe na dveře–už začínám v ulicích vídat LYŽAŘSKÉ BUNDY!!!Vsadím se, že pak v té upocené, onošené bundě budou ještě brázdit sjezdovky…
Ach jo…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 12:43

Milá Ado,
Ze srdce tě začínám nenávidět. Kvůli Tobě a tvým stránkám teď každé ráno zažívám horor. Nejprve doma před skříní, kde se horko těžko snažím vymyslet něco, abych nezapadla do nudné šedi brněnských ulic, a pak znovu v šalině, kde tu odpornou šeď pozoruji v koncentrované podobě a je mi z ní smutno a někdy se opravdu bojím. Začla jsem nesnášet své oblíbené džíny (ano, taky mají dole apartní odrbání a zadek vydrží na zadku cca 2 hodiny po vyprání) a vypadá to, že snad zanevřu i na své oblíbené kecky, které mi dělaly společnost každý den (v různých obměnách, ale vždycky kecky). Teď třikrát do týdne páchám společenskou (fakt na tom neumím) i fyzickou (je to vážně o hubu) sebevraždu na podpatkách a chodím pozdě do práce, protože se šňořím a převlékám a převlékám a šňořím… Nemluvím o tom, že ze mě s velkou pravděpodobností uděláš anorektickou trosku, protože miliony nevydělávám, ale po krásném, nápaditém, jiném, „mém“ oblečení toužím čím dál tím víc a nezbývá než šetřit na jídle (a to ještě zaplaťpánbůh za sekáče!). No co, alespoň mi z těch krásných nových trendy oblečků nepolezou špeky, že ano. Achjo! Ado, Ado… Jak já tě nenávidím!!!
Tvá Evucha


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 13:05

Evucha: :))) Jsem na tom podobně. :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 13:22

TAk schválně: Betty Barclay http://www.bettybarclay-veramont-gilbret.de/index_BB.html
Peek a ten druhej http://www.peek-cloppenburg.de/…n/index.html#…
Zara http://www.zara.com/…sales/30001/

a mohla bych pokračovat. Vidíte v jejich nabídce nějaký barvy? Velice zřídka. Letos je to asi trend, i když v Brně a nejen tam je to trend rok co rok. Ale letos aspoň budeme in.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 14:46

Postřehy trefné.
Fotíte naprosto příšerně, asi stejně hrozně, jako se ostatní oblékají.

Ada Pekelná
973 příspěvků 27.10.10 15:02

Mám si příště vzít zrcadlovku se stativem?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 14:52

Největší sranda je, když slečny komentátorky článku text nepochopí:D Šeď v ulicích a ŠEDÁ BARVA není totéž. To první je znamená rezignaci na vzhled, myšovitost, uniformitu, sázku na to samé pořád dokola, nudu, nudu, nudu.

Šedá je moje nejoblíbenější barva, nosím ji často a ráda a přesto si troufám říct, že v davu nezapadám. Jde o to nenakazit se tou všeobecnou lhostejností, beztvarostí.

Dneska jsem byla podívat se na promoci spolužáků. Nechci pomlouvat babičky a dědečky (ostatně ti se vyfikli), ale jinak jsem měla pocit, že místo na slavnostní bakalářské ceremonii sedím na pohřbu zkombinovaném s buranskou tancovačkou - džíny plus tenisky (někdy i odrbané mikiny, uaaaa) versus slušné oblečení BOHUŽEL v poměru 50:50…:OOO Ach jo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 15:05

ADO…to je dobrý nápad…by ti možná i lidi(hl.mladé slečny)pózovali,jak by byli překvapeni zájmem o jejich osobu…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 15:14

Máte pravdu, jsme hrozní :o))) … ale když ty džíny a botasky jsou tháááák pohodlné … si nedovedu představit, jak se celej den trmácím v silonkách a botách na šteklách … njn, tak to aspoň doháním manžestrovým kabátkem … sice černým, ale bez kožešinky … a barevnou kabelkou od nějaké tvořilky z Batávie (zpracování je fakt děsivé a vůbec není praktická, ale řachtaj na ní dřevěné korálky a mám ji ráda) … tak bych tak řekla, že su též soustečko, ale zahrabat se nepudu, bo je mi tak fajn :o) - to ovšem nemění nic na tom, že vás strašně ráda čtu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 15:24

Evucha,
Ty musíš byť riadne zúfalá looserka bez akéhokoľvek sebavedomia, keď takto píšeš…
Naozaj Ti tak strašne záleží na tom, čo si o Tebe myslia náhodní ľudia z ulice?? Ja sa obliekam tak, ako sa mi páči, nosím džínsy, mám ich rada, nosím vysoké podpätky takmer vždy a všade, nosím čiernu, aj šedú, cítim sa v nich dobre, a vieš čo je najväčšia sranda? Keď nastúpim do autobusu a vidím, ako sa na mňa ľudia pozerajú. To je fakt divadlo :D chlapi sa za mnou otáčajú, pretože takmer každý chlap sa otočí za štíhlou blondínou na 12cm podpätkoch, ženy na mňa pozerajú a premeriavajú si ma od hlavy až po päty a bohviečo si myslia… fakt sa na tom bavím :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 15:37

Lily: Netroufám si dle několika řádků soudit ničí osobnost, každopádně Evušin příspěvek byl narozdíl od tvého velmi pěkně napsaný a zábavný :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 16:03

Malatí: súhlasím…Evuchin príspevok bol vtipný, ktorý Lily očividne nepochopila.Nuž, ale možno to bude tým, že v hlave nosí hlavne to, ako chlapi po nej kukajú a ženy si bohviečo čo o nej myslia.
(mmch, som tiež štíhla blondína, sukne a opätky mám rada.....to len, aby si niekto nemyslel, že mám niečo proti Lily, ale fakt tá jej prvá veta na adresu Evuchy, zdvihla môj zadok zo stoličky) :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 16:54

Pěkný článek, pravdivý, džíny ovládaj republiku. Holky, nechte je chlapům :-) Sukně jsou krásný, já je nosím právě na podzim, v zimě a z jara, v létě vzhledem ke křečákům nemůžu. Takže punčochy s označením 40 a více DEN jsou moje. V létě jen dlouhé sukně po kotníky a závidím všem v šatičkách nad kolena. Jsem srágora a bojim se pod kudlu, tak trpim…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 16:55

to Panenka_bohemica: Ten odkaz mě pobavil. „Bella Brutta se specializuje především na oblečení španělských značek“ - ano, a právě proto si zvolili název obchodu v italštině (a značka Melissa je brazilská, pokud mě paměť neklame).
Oblečení Desigual jsem zahlédla i v Peek a Clop. ve Vaňkovce.

Jinak k článku - naprostý souhlas s Adou, je to fakt smutný pohled. Já nosím světle zelený kabát HaM koupený v sekáči za pár šupů (asi můj nejlepší kauf v životě:) a spousta lidí mi ho chválí, dokonce i některý chlapi (!)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 17:44

Jo jo, nakupování oblečení je únavný, tak mě to dneska zmohlo a to jsem byl jenom v Hervisu, Sportissimu a dvou adidasáckejch outletech… Jinak nejšílenější z těch chlapů mi připadá ten v černých polobotkách, společenskejch kalhotách, svetru a červený bundě. Kdyby Ada ty fotky v pase přestřihla a nechala nás hádat, které části patří k sobě, tohohle bych asi neuhodl. U těch v černý bundě a modrejch džínách je pekelná ta frekvence, s jakou je člověk potkává, ale jednotlivec mě takovej neurazí, i když ten první, co se baví s tou slečnou by ty modráky nemusel mít tak ošoupaný a taky by nemusel mít tyhle boty…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 17:46

Je až k smíchu vidět tady neustále místa, po kterých se taky pohybuju. Mám dojem, že je jen otázka času, kdy se sama ocitnu v pekle :) Jak bych obstála, to nevím - na stránky ale chodím ráda. S něčím souhlasím, s něčím zase ne, protože někdy není vůbec nic divného vytáhnout z šatníku pohodlnější svršky, zvlášť když má člověk strávit celý den ve škole nebo různými pochůzkami, pro které nejsou třeba takové boty na podpatku nic moc. Popravdě je nenosím skoro vůbec, nožky jsou mi vděčné a jestli to někomu přijde jako smrtelný hřích, budiž. Proto mě rozesmála ta „pohodlná placatost“. Ale to jen tak na okraj.

Proč jsem se poprvé rozhoupala ke komentáři. Stává se mi pravidelně (a určitě nejen mně), že vím, co bych ráda nosila.. vlastně myslím, že v hlavě mám styl i vkus docela dobrý - jenže realita dost často končívá tak, že v obchodě si s něčím takovým postava nepadne do noty.. a ejhle, výsledkem je zase nudná, ale zaručeně padnoucí klasika (u mě třeba koloběh džíny či sukně, kozačky, delší tmavý (!) kabátek). Napadá mě, že by mohlo být fajn se pokusit občas odlovit příklady, které šikovně skloubily svůj typ (ať už tělesný, vlasatý nebo jiný) s tím co mají na sobě. Ultra módní kousky v provedení, které se ke člověku nehodí, to taky není nic moc. Tak třeba námět na článek, pokud někdy dojdou nápady…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 17:50

No bože :D Aké ste vy moralistky :D Nie , nemám v hlave to, ako po mne muži pokukujú :D Mám priateľa a nepotrebujem, aby po mne pozerali cudzí chlapi, obliekam sa tak ako sa cítim najlepšie a obliekala by som sa tak, aj keby na svete boli len samé ženy… Neviem, čo bolo vtipné na tomto:
„Milá ado. Ze srdce tě začínám nenávidět. Kvůli Tobě a tvým stránkám teď každé ráno zažívám horor. “

„Začala jsem nesnášet své oblíbené džíny“

„vypadá to, že snad zanevřu i na své oblíbené kecky, které mi dělaly společnost každý den“

„chodím pozdě do práce, protože se šňořím a převlékám a převlékám a šňořím… Nemluvím o tom, že ze mě s velkou pravděpodobností uděláš anorektickou trosku“

ak toto niekto myslí vážne, potom je presne taký, ako som napísala vyššie.
ak to písala zo srandy, tak to bolo vtipné. :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 18:09

Lily je mi moc líto, že Ti sice Pán Bůh nadělil hektolitry sebevědomí a osobního šarmu, že na kapičku smyslu pro humor, aby jsi byla schopná pochopit velmi jasný, nekomplikovaný vtip, už jaksi nedostalo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 18:16

…no tady to ale nejspíš nebude o smyslu pro humor,tady Pán Bůh Lily zapomněl nadělit o kapičku více něčeho jiného.....


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 18:22

Myslel někdo i na to jak směšně vypadají botičky na jehlách, když v nich neumíte chodit? A ruku na srdce, kde z Vás to OPRAVDU umí? Některé moje milé spolužačky nejdou pod 10cm a já bych i radši, kdyby nosily univerázlní „placky“. Nožka mimo podpatek, v nepřirozeném úhlu s chůzi za kterou by se nestyděl ani plameňák není zrovna to, na co se se zalíbením zahledí lidské oko (a to ani nemluvím o ortopedech!). Pak máme taky slečny s „modelkoidníma“ mírama, které mají okolo 1,80, BMI jim vychází pravidelně pod hranicí podvíživy a v jehlových 10-ti cm podpatkách vypadají jako telegraf. Patřím k těm „potřefeným husám modelkám“, které neradi koukají mužům na plešky a tudíž jsou pro mě podpatky VELKOU chybou. Existují přece i slušné placaté boty. Je ale fakt, že pan Ťong je v nabídce nemá :)

Mimochodem Panenka_bohemica je čilá korespondentka, která patrně trpí nedostatkem pozornosti, protože u některých článku je výskyt jejich komentářů opravdu až zarážející. Kvalita nad kvantitu milá slečno :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 18:23

A> „Ultra módní kousky v provedení, které se ke člověku nehodí, to taky není nic moc.“

To je fakt a asi každá ženská, co se trochu zajímá o to, co si nosit, už asi zažila, že na sebe chtěla natáhnout něco, co k ní vůbec nešlo.

Já se řídím jednoduchým pravidlem - pokud si vyzkoušíte např.triko a říkáte si „no, docela dobrý, ale ten výstřih by teda nemusel bejt tak hlubokej..“, tak nebrat a radší se podívat jinde.
Jakmile si koupíte něco pěknýho, ale kvůli něčemu se Vám to v obchodě nepozdávalo, tak většinou právě kvůli tomu „detailu“ to skončí na dně skříně a radši sáhnete po osvědčené halence.

To jen jednoduchý princip, který bezvadně funguje u mně, takže to nikomu necpu. - Samozřejmě, že někdy se člověk musí uchýlit ke kompromisu, někdo postrádá soudnost úplně a jádydády, ale rozumíme si :-) -


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 18:33

ad DESIGUAL a jiné BAREVNÉ KABÁTY,
dnes v Olomouci měla dívka Desi kabát, drdol nejrůznorodější, zdvižený límec a leginy se skoro neznatelně pruhovanými podkolenkami a s nižšími kozačkami s knoflíky vypadala jak z napoleonských válek - mňam. Aristokratické rty a jako by jí na barikádě drdol trochu rozcuchali. Koukala jsem a Olomoučáci nejsou tak hrozní, nechodí tolik v riflích :-)
AD SUKÉNKY: vlněná sukeň zateplí prdel, pod to ze sportu termoleginy nebo vlněné leginy a kozačky nadkolena - pak tyto pomůcky nejsou vidět a v práci se to sundá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 18:40

Malatí, už som napísala, že ak to myslela vážne, tak to bolo vtipné.

Dadina, uf, aký psychologický profil podľa pár viet :D

Martina, ano, také baby vidím na ulici, je ich strašne veľa, minule som jednu videla, krásne dievča, super oblečená, vysokánske podpätky, tak som na ňu pozerala, aká je pekná, a keď sa pohla a odišla, myslela som že sa začnem smiať. Absolútne v tých ihličkách nevedela chodiť, mala stále pokrčené kolená a chodila akoby jej bolo treba na záchod…

Keby som vo vysokých podpätkoch nevedela chodiť, nikdy si ich neobujem. Ale vysoké podpätky mám rada a chôdzu v nich natrénovanú poriadne :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 18:46

AD ORSAY pro JaSOF
je bezvadnej-teda nevím jakej je teď, ale mám bezva pletený šaty a 2 kabáty-prošívanej a tvídovej, jsou fajn, taky přiléhavé podvlíkací roláky vydržely
CAMAIEU je teď nějaké drahé - ať si to strčí do špic


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 18:48

Lily, Říjen 27th, 2010 at 3:24 pm:
Ty musíš byť riadne zúfalá looserka bez akéhokoľvek sebavedomia, keď takto píšeš…

Lily, Říjen 27th, 2010 at 6:40 pm
Dadina, uf, aký psychologický profil podľa pár viet :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 18:53

Malatí, a pointa kopírovania častí mojich príspevkov? :D Či Ty si tiež ďalšia zakomplexovaná, čo si potrebuje kopnúť do iných? :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 18:57

Malatí.....oceňuju snahu,ale zdá se,v tomto případě všechno zbytečné…
Lily…kopnout rozhodně nee,ale trknout by jste potřebovala…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 18:58

Dadina, áno, a prečo? :) Čo Ťa na mne tak žerie? :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 19:00

Nepochopila som dosť zvláštny humor Evuchy, takže som hneď hlúpa, chýba mi „niečo“, potrebujem trknúť a a Pán Boh mi niečo zabudol nadeliť :D
Bože ako sa na vás bavím :D Ešte niečo múdre napíšte, prosím…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 19:02

Mě zase připadá celkem fajn oblečená ta blonďatá slečna na 4. obrázku.A nechápu proč tu autorka řeší barvy…Je pravda,že lidi by se mě li víc odvázat,ale když se někomu nelíbí výrazné barvy,tak ať je přeci nenosí,ne?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 19:24

Mám doma svázaných pár ročníků prvorepublikových časopisů „pro paní a dívky“, jsou roztomilé, naivní, mají to kouzlo „starých dobrých časů“ a je v nich spousta článků o módě. Pořád jsem měla dojem, že tam bylo něco, co by se dobře hodilo do komentáře k tomuhle příspěvku - a našla jsem :-)

„A nyní na podzim, kdy příroda hýří barvami, musí být elegantní mladá dívka právě co nejjednodušeji a nejnenápadněji oblečena. Víte proč? Protože obratem ruky bude vše na ulicích i v přírodě šedé a decentní a vy byste v těch jasně červených, brčálově zelených a kobaltově modrých kostymech a pláštích vypadaly jako papoušek,tahající planety. Není vám ho vždycky trochu líto? Nemůže za svoji nápadnou barevnost a je proto hrozně ubohý“.

Halt, doba se mění :-))

Ovšem řadu tehdejších rad tesat do kamene:

„Jak prominouti sebechytřejší a vzdělané ženě, má-li na sobě nějaké příšerné šaty, které svědčí o její naprosté neschopnosti kritiky sama sebe? O jejím naprostém nevkusu. Smysl pro krásu musí být znát jak na obleku, tak i na úpravě celého zevnějšku.
Hleďte v sobě vychovávat smysl pro hezké věci v oboru oblékání a krasocit, pro ozdoby. Všímejte si žen dobře oblečených a snažte se rozeznávat eleganci od blýskavého pozlátka posledních výkřiku nějaké americké revue. Říkává se, že šaty dělají člověka. Je to skutečně pravda. Zejména u ženy (jo, jo, byli to sexisti ;-)) je důležité, aby byla oblečena dobře a vkusně. Musíme si přáti, abychom slynuly ve světe pověstí žen nejhezčích, nejelegantnějších a nejlépe se chovajících. Doufejme, že je cíl nedaleko.“

Zora, 1938/39


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 19:46

Ado, nemohla by si, prosím, udělat výjimku a dát sem fotku někoho z ulice, jehož outfit se ti opravdu líbí (pokud někoho takového potkáš)..moc by mě zajímalo, jaké je dle tvého vkusu ideální oblečení na podzim (a myslím tím opravdu podle tvého vkusu, neže tady budeš oceňovat třeba jen snahu atd.). Předem děkuji.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 20:27

Už chvíli sleduji, že potkat Adu, by znamenalo mou fotku tady v módním pekle. Což mne sice mrzí, protože jsem na tom podobně, jako někdo nade mnou - v hlavně je styl dobrý, tak akorát barevný, bez džínů, v krásných botech a se skvělými doplňky. Skutečnost je bohužel jiná. Můj šatník tvoří jediné! jediné džíny a sukně nenosím, z čehož vyplývám, že celý týden a i ten další a ten další a vlastně pořád chodím v jedněch a těch samých kalhotech. Světe div se, nikdo si toho nevšiml, třeba nedávno jsem se přiznala spolužacce a ta to absolutně nevěděla a to sedí se mnou v lavici! To jen tak k nenáviděným modrákům…protože já bych jiné kalhoty chtěla, ale nemám odvahu a ani chuť něco hledat. Stejně je to s tričky, taky nosím už pěknou dobu pořád ty stejné a nová si nekupuji, nechce se mi, protože se mi nic nelíbí a tak je výběr velmi úzký a komplikovaný. Jo a k těm sukním. Nenosím je, protože se stydím za svou tloušťku a své ošklivé nohy nebudu vystavovat za žádnou cenu. A teď Ado raď - tedy já radu nechci, ty nacházím tady, protože sem chodím moc ráda a denně. Jen jsem se chtěla vyjádřit k tomu, že ne každý chodí jak ze škatulky. Protože ono se musí chtít!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 20:32

Ahoj, jak vás tady tak čtu. Nenapadlo vás někdy, že třeba nejdou zrovna z práce, školy nebo nějaké oficiální činnosti. Třeba jsou z nějakého důvodu pohodlně oblečení. Chápu, že asi ne všichni, ale někteří za to jak jsou oděni nemůžou.
Třeba já jezdím ke koním. Když tam jedu, beru si své nejošklivější rifle, pohodlné dlouhé tričko a teplý svetr. A to i přesto, že potom se tam převlékám do „koňských“ věcí. Jenže i projití kolem stájí znamená bahno na botách, nasmrádlý svršek a skvrna na kalhotech. Ať dělám, co dělám, nezamezím kočce, aby se po mě sápala nebo aby si o mě kůň neutřel hubu. A pak když jedu zpátky vzpomenu si, že chci nakoupit a tak nakupuju v místním supermarketu, jako největší šmudla. Snažím se vypadat, jako že tam vůbec nejsem, ale lidi, co mě vidí si musí myslet něco o prasatech… Co by jste dělali vy? Ado?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 20:53

Ana… džíny nemusia byť len modré :) Teraz nenarážam na podivné ružové či zelené, napr. ja mám šedé s čiernymi pásikmy, spolužiačka má čierne s bielymi pásikmi…
Hlavne si ale nekupujte biele, to je fakt najhoršie.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 20:53

*pásikmi, mäkké i, samozrejme


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 20:59

abych pořád neprudila do ady:
první obrázek bych vyjma paní vprostřed převlíkla. dámu uprostřed jen přečesat. (jsem alergická na tyhle tenisky, které jsou jedny jak druhé. když už polosportovní botu, kupte si nějaké originálnější conversy. vzorů je nepřeberně, dokonce si je můžete i sami navrhnout a nechat poslat. nebo si pořiďte botasky. ještě jednou uvidím nějaký pumy a budu je těm ženštinám rvát z nohou, ať jdou bosy)
k číslu dvě jiné boty a kabelku pro milostpaní, ale jinak výtky nemám.
za třetí: ten kabát docela ujde. vyměnila bych za jiné kalhoty (džíny si klidně noste, ale modernějšího střihu a ne v téhle s prominutím vyblité modré). tyhle kabelky taky moc nemusím.. no.. v tomhle se s adou asi shodnu.
proti slečnám na čtvrtém obrázku vlastně v zásadě nic nemám. ta napravo by sice mohla vyměnit bundičku a mít inovativnější účes, ale zase nebudu chtít moc.
barevná paní z pátého obrázku mě svým polointošským nedotaženým vzhledem prostě štve.
zbytek je, pravda, nudný (výjimka patří paní v kozačkách z dvanáctého obrázku. krásně jí to padne, vypadá udržovaně. a taky na to, že na sebe nehodila první věci, co na ní vypadly ze skříně.)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 21:24

Ada, jistě, paní to s tím účesem úplně nevychytala, nicméně se domnívám, že slučný pokus o módní zem (ani nebe, ani peklo) se musí nálležitě ocenit. Desigual je zajisté v Brně, i v jiných městech, boužel (nebo bohudík) už se to docela hemží slečnami oblečenými v těchto kouscích. Je to pěkné, zajímavé, přestává to být ale originální. Ale je fajn, že slečny a paní jsou ochotny koupit kvalitu i za nepříliš příjemnou cenu. Jinak v Brně najdeš Desigual ve Vaňkovce-PC, v Bellabruttě na Dominikánské naproti Špalíčku, snad i jinde. Ale to jistě víš, ne?:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 21:29

Já vím, že nemusí. Předchůdkyněmi mých nynějších modrých (z HM, mimochodem) byly šedé (od ťamanů, mimochodem). Ale pořád to neřeší, že to jsou a budou džíny. Já nemám chuť vybírat jiné kalhoty - projít stopadesát obchodů, ujistit se, že do těch pěkných se nevejdu a ty hnusné nechci a odejít s prázdnou. Bohužel.

Přesto ale s Adou souhlasím. České ulice = nuda, nuda, šeď, šeď. A to je mou oblíbenou barvou šedá…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 22:27

Je to asi tak tri roky zpatky, chtela jsem vystrcit hlavu z davu a koupila jsem si svetle modrou bundu … po ctrnacti dnech poprve navstivila cistirnu a kdyz to same hrozilo po dalsich ctrnacti dnech, koupila jsem si bundu cernou. No mam ji porad ve skrini, az na spinave rukavy je jako nova:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 22:29

Marianno, ja byla ted nedavno hodne prekvapena, v cem jsou lidi schopni prijit do divadla. Nestacila jsem zirat! Ten pomer slusne obleceni:rifle byl taky priblizne 50:50


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 22:33

emef, neviem, co s tou bundou robite, ja mam dva roky svetlo modrubundu ktora je dokonale cista… a to ju nosim pomerne casto.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 23:11

Kristý, Viv: to už se tu probíralo, jedna věc je, že konkrétní jedinec může mít pro svoje ne zrovna elegantní oblečení rozumnej důvod, ale na druhou stranu těžko jde zrovna od koní nebo ke koním takové množství lidí, jaké v podobném oblečení člověk běžně potkává. A taky to, že i oblečení nevýrazných barev může být nápadité a zajímavé. Taky se nebudu navlékat do výrazných barev když nechci (se svými 130 kily si připadám až moc nápadný i v nenápadném oblečení).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.10 10:34

Ado, nezlob se, ale někdy mám pocit, že nevíš co je normální život. Některé tvé články jsou užitečné a zajímavé, ale něco nechápu. Třeba tohle. Já jsem člověk, který má rád originální módu, mám ráda výrazné květinové brože, vzorované barevné punčocháče, sukně, šaty, podpatky. Ale!! … Moje zaměstnání mi v oblečení vyloženě nic nezakazuje, ale je v něm nežádoucí strhávat pozornost na něco jiného než na to, co dělám nebo říkám, takže chodím oblečená opravdu velmi střízlivě. Každý den mě většinou čeká pořádný kus cesty pěšky…myslíš že se mi ten kus dobře zdolává v podpatcích? Takže ano, taky mám černé kožené boty bez podpatku, sice ne rozpláclé a široké, které ty kritizuješ, ale přesto to není příliš elegantní bota. Proč černé? Protože ta barva je prostě univerzální. Jó kdybych měla přebytek peněz, tak si koupím boty ve 4 barvách, bundu ve 3 barvách, kabát ve 3 barvách. Ale nemám. Mám zimní bundu v příjemné růžové barvě, je živá, veselá, nosím ji ráda, ale ke všemu prostě nejde. Takže si chci koupit podle tebe nudný černý kabát, který můžu dát téměř k čemukoliv a dobře se kombinuje. Líbil by se mi třeba fialový…ale můžu k němu dát červené punčocháče, které občas ráda nosím? Vím, že kdybych měla černý kabát a k němu červené punčocháče a jiné zajímavé doplňky, tak mě asi úplně nezkritizuješ, protože by to nebylo uniformní, což je pro tebe asi ten největší problém, ale ne každý den má člověk náladu na něco odlišného, ráda se někdy schovám v davu, jdu si v botách bez podpatku, zimní bundě a černé tašce a je mi fajn. A asi bych to od tebe schytala. Ti lidi, které fotíš, mají svůj život, svůj životní standard, třeba mají jiné priority, než se zajímat o módu, třeba je to prostě jen nebaví… a tohle focení mi přijde vůči těmto lidem strašně moc nefér.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.10 11:48

…třeba já uplně oči mohu nechat na barvě džínů u mladíka na 6 fotce odzdola
někdo má pro jeany cit a zvláštní obsesi a mezi ně patřím i já,značky True religion,7 for all mankind,John Richmont to jsou všechno netuctové a nápadité džíny za které se postavím kdykoliv…takže články fajn ale džíny nemusí vypadat jako zde prezentované Vorvaně.a rád se nechám i když je to nereálně Adou & její mafií odfotit…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.10 11:49

Koukam objevil se desigual- a koukam vsimlo si toho vic lidi

ja nevim, patchwork osobne mam rada-ale ne na obleceni, ja bych ho soupla do pekla, prece jen existuji lepsi „street a originalni znacky“

osobne me spise zaujalo, jak jsou mladi kluci(tedy tipuji ze jsou ve veku do 35let) dalo by rict velice oplacani, prijde mi ze o sebe nedbaji po zadne strance-aspon rychle vyhynou
NIc proti nadvaze a ceskym briskum-ale vim ze vetsina techto kritizuje nase slovanske zenske


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.10 11:50

*john Richmond to té na konci je trestuhodný překlep..excuse moi


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.10 11:54

Ad cerne kabaty-ja take jeden mam-ale-ma vyrazny ocvokovany pasek a siroky limec az pres ramena+sikmo site zipy. skvele sedi

Myslim ze Ada shazuje ty kabaty protoze to jsou trznicove polyestery bez padnouciho a kvalitniho strihu, cerny kabat je podle me zakladni kamen satniku, tak nechapu proc do jeho vyberu a koupe neinvestuji lidi vice casu a penez

K dzinam, take mam rada 7for all mankind a Acne, jeste jsem si koupila jedny od Galliano-ale prijdou mi dost neadekvatni k cene…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.10 12:00

Tereza Says …těší mě Váš názor na tyhle značky jeans.Já koukal na pánské Galliano ale odradilo mě ten prvoplánový potisk po celých jeans Acne má pěkné střihy stejně tak PRPS Notify a Rock&Republic


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.10 15:27

Tereza: tak nechapu proc do jeho vyberu a koupe neinvestuji lidi vice casu a penez… Třeba proto, že prostě těch pár tisíc na kabát (počítám že solidní kabát z kvalitní látky nebude za dva, ani za tři) nebo pár odpolední na obíhání obchodů nemají?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.10 16:30

Dobrý den, na vaši stránku chodím už nějakou dobu a značně jsem si ji oblíbila. Začínám nad svým šatníkem víc přemýšlet a zároveň i vyhledávat jiné obchody. Chtěla bych si začít i nějké to oblečení šít, tak se vás chci zeptat, jestli by jste mi neporadila nějaký obchod z látkami v Brně. Mám to do Brna docela kousek, ale zas tak často se tam nedostanu, takže by mi vaše rada ušetřila čas hledání nějakého obchodu.
V Anglii jsem si oblíbila obchod a moc ráda bych i podobný našla v Brně, nemáte nějaký nápad? http://www.whitestuff.com/
Konkrétně jsem si na stránce vyhlédla tyto punčochy, neporadila bys jste mi, kde je koupit? http://www.whitestuff.com/…GHTS-P26752/
Doufám, že vás moje otázky nebudou obtěžovat. Děkuji za váš čas…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.10 16:48

Ahoj, miluju riflové sikně a šaty, vyloženě na nich ulítávám:) A dobře padnoucí bílá trika, čokoládovou i světle šedou barvu… určitě mě v pekle uvidíte někde na fotce z ulice:))) A když se mi chce, vezmu si k tomu něco šeříkové barvy, tyrkysovou, malinovou… ale vždycky jako doplňkovou barvu. Samozřejmě mi nechybí dva šedé kabátky (delší a krátký):)) V černé se cítím ztraceně a barevný kabátek mi vadí. Raději si vezmu nějakou výraznou brož a šálu, navíc ráda střídám barevnější tašky (Jackpot).
Boty mám zásadně bez podpadku. Líbí se mi třeba hnědé jezdecké holínky (Beltissimo).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.10 16:52

Ještě bych chtěla dodat, že na těch fotkách mi nepřijde nikdo vyloženě hrozně oblečený, prostě průměr nevybočující z davu. Když už bych něco takového chtěla fotit, tak bych se zaměřila spíš na hříchy vůči postavě, např. nedávno jsem viděla mladou holku (asi tak 15 let) a měla velmi výrazně nohy do Y a absolutně uplé džíny. Při pohledu na ni jsem si hned vzpomněla na tyto stránky. Tohle mi přijde jako mnohem větší prohřešek než chudina slečna v „onošených modrákách a keckách“. Každý má svůj vkus a svoje finanční možnosti, nevnucujme společnosti, že ten nebo onen vkus je špatný. Ale ne každý asi ví, že když nemám výstavní postavu, neobleču si uplé rifle. A tohle patří do pekla.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.10 17:00

Eliško - podle všeho white stuff podle všeho zasílají zboží do Evropy, a protože jsou to Britové, tak musí ze zákona vrátit peníze, pokud vrátíš nepoškozené zboží a to bez udání důvodu.

Chce to překontrolovat jaké poplatky za platbu kartou přes net chce vaše banka (nejsem si jistá, jestli mají paypal, který by to celé zjednoušil)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.10 17:03

to Lenka (Říjen 28th, 2010 at 4:52 pm ): mně taky nepřipadá, že by lidé na těchto fotkách byli nějak extramegagigaultra otřesní (podle mně jsou i mnohem otřesnější kombinace), ale když už je chce někdo kritizovat, tak prosím. ale nápad, že by se kritizoval někdo kvůli tělesným dispozicím, nezlob se, ale to snad nemyslíš vážně. za prvé, co se týče oblečení, to je tvoje svobodná volba, co si na sebe vezmeš, ale to, že má někdo křivé nohy přece nemůže ovlivnit, ne?? a nosit něco, co se mi nelíbí jen proto, že mi to zamaskuje křivé nohy, to by nebavilo ani tebe.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.10 17:11

Lenka (4:52) - chtěla jsem se zeptat, co jsou to nohy do ypsilon? Jak to vypadá? Já jen, že to slyším poprvé, tak mě to zaujalo.

Lenka (5:03) - neber si to osobně, prosím, ale nemohla by sis vybrat jiný nick, když už tu jedna Lenka je? Je to trošku nezdvořilé, ale hlavně v tom bude za chvíli pěkný svinčík, když se tu začnou objevovat dvojníci…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.10 17:35

Taky musím říct, že stejně jako pár předchozích přispěvatelek mám v hlavě svůj ideální styl, dramatický, ve kterém je má postava „majestátní“ a ne prostě baculatá, obsahuje prvky, které nikdo nikde nemá, a i by seděl, ale v cenově dostupných obchodech nic takového není. Jo, třeba v sekáčích se sem tam něco vymykajícího se najde, ale já jednak kvůli netypické postavě a zálibě v korzetování (i běžně mám pas o pořádnej kus tenčí než konfekce připouští) a kvůli své pravděpodobně neobvyklé vizi potřebovala šít na míru. Jo, šít umím, ale nevyplatí se to, jak cenou látky, tak investovaným časem. Ale hlavně ta látka. Navíc schánějte nachový nepesový samet na malém městě… Snažím se alspoň tím, co mám se blížit ke své představě, ale dalo by se to schrnout jako čekání na lepší zítřky. Holce, co si za rok může koupit víc než 3 kusy oblečení závidím. Stále nosím trika stará 8 let, z doby kdy mi bylo 11.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.10 17:49

och, to je peklo, tyhle clanky z Brna :) jdu vylovit ze skrine sve cervene kostkovane kalhoty. s modrym svetrem a zarive ruzovym satkem na krku budu nejbarevnejsi pekelnik na Svobodaku, je to jasny!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.10 19:08

Nejhorší je tom fakt to, jak všichni vypadají zoufale stejně!
Jinak k dotazu kde sehnat barevné kabáty: v Marks and Spencer.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.10 19:17

Barevný kabáty se dají sehnat i v Tescu, když máte kliku, teď byly dokonce ve slevě :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.10 19:25

to Markyza - no mozno preto nemaju na ten jeden kvalitny kabat, ze si kazdy rok kupuju nekvalitnu sustakovu bundu. poznam prislovie „nie som taka bohata, aby som si mohla dovolit kupovat lacne veci“. je teda lepsie investovat raz za pat rokov do dobreho kvalitneho kabatu, ako si kupit pat nekvalitnych bundiciek.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.10 20:32

Omlouvám se, že jsem nezdvořile vyplnila do kolonky -jméno- svoje jméno. Nepročítala jsem celou diskuzi, nevím tedy, že tu už jedna Lenka je. Ve třídě jsme taky byly dvě Lenky. Nikdo nám o nezdvořilosti nic neříkal. Nohám do Y se zřejmě správně říká nohy do X, což moc nechápu, protože já tam vidím jasné písmeno Y…pro ty co si to pořád nedovedou představit: stehna absolutně u sebe od rozkroku až po kolena, od kolen nápadné rozšíření (např. zde http://www.footdisc.cz/cs/vyber-vlozky). Nikde jsem nenapsala, že by bylo vhodné někoho kritizovat za tělesné dispozice, doufám, že většina to tak nepochopila. Myslela jsem to tak, že když mám trochu bříško, nevezmu si na sebe nízké džíny, když mám nohy do X (Y), nevezmu si kalhoty, které to absolutně zvýrazní (jakože ta slečna o které jsem psala měla skutečně džíny jako legíny). Ano, tohle mi přijde absolutně nevkusné a podle mě si to zaslouží kritiku. Ne ty nohy, ale to co na ně ta slečna navlekla. Myslím že pro tento typ postavy existuje vhodnější oblečení. Takže se na mě prosím, milá Lenko, nezlob. I když uvidím sebekrásnější šaty, které si vzhledem ke své postavě nemohu dovolit, nekoupím si je. Koupím si ty, které se mi líbí o něco míň, ale v konečném důsledku v nich budu vypadat lépe. Tolik k tvé větě: „nosit něco, co se mi nelíbí jen proto, že mi to zamaskuje křivé nohy, to by nebavilo ani tebe.“ Oblékat se s respektem ke své postavě je základ.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.10 20:52

Lenka II: Naprosto souhlasím s tvojí poslední větou. Jsou věci, které se mi líbí a jsou věci, které mi sluší - a nejsou to, bohužel, vždycky ty samé. Takže na ty první se ráda podívám na druhých a ty druhé nosím a mám radost, že maskují moje nedostatky. Což mě velmi baví :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.10 21:27

VLT, Lenka II: Přesně, souhlasím.
Já mám třeba moc ráda styl se sukněma, ale zároveň si myslím, že do sukně je třeba mít alespoň trochu hezký nohy. Moc se mi líbí, jak se oblíká slečna Teruna (terunyblog.blogspot.com), ale nejsem si jistá, jestli jí ty sukně dělají dobrou službu … ale to je samozřejmě věc názoru, nemyslím to nijak špatně, jen že to vysvětlení tý masový obliby džín může bejt i v tomhle…
Hodně českých holek má postavu od-pasu-nahoru štíhlá a větší zadek+silnější nohy, tak tomuhle typu podle mě sukně ukazující nohy moc nejdou …


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.10 21:30

Tak to radši abych si začala opticky zkracovat nohy (mám je moc dlouhý!), podpatky radši né, jsem moc vysoká, hlavně žádné upnutější věci, aby se okolí nemuselo dívat na moji vyčouhlou postavu a mít kecy o anorektičkách, a proboha jen né žádný výstřihy, vždyť nemám kozy!

:-))

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.10 21:37

Panenka: Ironii nechápu. Ono je projevem silné osobnosti a pevné vůle trvat na tom, že se budu oblékat tak, aby to podtrhovalo nedostatky? No prosím, pokud to někdo bere jako zenové cvičení, ať si poslouží. Já se radši budu strojit tak, abych si připadala hezká a přitažlivá a nebudu to považovat za odsouzeníhodnou slabost.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.10 22:21

Nikoliv, děláte dobře, že se oblékáte tak, aby Vám bylo dobře. - To já přeci taky!

Mně prostě přijde, že spousta žen věnuje hroznou práci maskování svých nedostatků (které často ani nedostatky nejsou), ale už jaksi zapomenou zvýraznit svoje přednosti… Pak kde se všude bere ta nuda. (Je to asi častější případ, než nesoudný originál). Šlo mi o to se tolik neomezovat, ne se na truc nelichotivě oblíkat.

Byl jen vtípek z mý strany, ne osobní narážka.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.10 22:43

Upřímně, barvy se mi nelíbí. Navíc když se člověk podívá do kolekcí světových značek tak uvidí, že je valná většina z nich je ve francouzském stylu - jednoduchost, barva černá, šedá, bílá, hnědá, béžová a tmavě modrá, různorodost materiálů,…Podle mě je např. žlutý kabát nevkusný, elegance žádná…Mnohem více se mi líbí žena, která má černý kabát s lehkým šálem, tmavé úzké džíny/jeggins/legíny a kozačky (ať už s podpatkem či bez) než žena v barvách typu červený kabát, oranžová čepice, modrá šála, hnědé boty,…Nepřipadá mi, že by neutrální barvy nějak ubíraly na „stylu“, spíše naopak.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.10 22:49

Lenka II - vzhledem k tomu, že tady jsme v internetové diskuzi, znamená to, že se nemůžeme orientovat podle příjmení, tváří ani jiných rozlišovacích znaků.
Dvě osoby se stejným nickem prostě dělají zmatek, to snad není tak těžké pochopit. Já jsem mimochodem žádala o změnu tu druhou Lenku, která přišla až po tobě a (dokonce!) reagovala na tebe (pod stejným jménem). Ale to už je fakt jedno, která z vás si to nakonec změnila. Jde jen o to, že když na sebe navzájem reagují Lenka s Lenkou, působí to trochu schizofrenicky na všechny ostatní.
Hm. Whatever… :-/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.10 23:04

V soutěži Fler Fight je zrovna jedna slečna, která má žlutý kabát (nebo aspoň se tomu barva kabátu blíží, není to úplně žlutě sluníčková). A elegantní to je, aspoň pro mě, dala jsem jí hlas…
http://www.fler.cz/…ashion-fight?…
Mimochodem, o Fler Fight by se asi dal napsat zcela samostatný článek, by mě upřímně zajímal Ady názor, když už je v porotě :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.10 02:37

Marketa, krasny priklad :) slecna na fotke skombinovala neutralnu farbu (hnedu, nie ciernu) s jednou vyraznou farbou (zltou) a vyzera to skvele. saty su podla mna este jednoduchsou volbou oblecenia ako rifle, k rifliam si predsa len musite obliect nejake to tricko, kdezto saty len prevleciete cez hlavu a hotovo :) v jednoduchosti je krasa, a nie v pohodlnosti…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.10 06:46

No, kabátek mi přijde spíš světle okrový než „žlutý“, to ovšem nic nemění na skutečnosti, že sluší.
Jinak, souhlasím s VLT, že do sukní je třeba mít aspoň trochu vzhledné nohy.
Na druhou stranu, i s mýma (šerednýma) si pomůžu - vždycky se dají obléct pod šatky kvalitní úzké „leginy“, nebo hodně úzké kalhoty. Když člověk řeší jenom křečovky, tak to stačí. Mít ale nohy jako baně, asi bych se sukním vyhnula úplně.
Ne že by kalhoty tu tlouš´tku maskovaly líp, snad jen poskytnou důkladnější iluzi… kdo ví.
Každopádně jsem se už nejednou setkala s názorem: „… to snad nemyslí vážně, tak tlustá a V SUKNI!!!!“


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.10 07:52

Panenka: Tak to jo, to se shodneme :-)

Pobavit se o FFF by mě taky zajímalo, ale předpokládám, že když je Ada v porotě, tak to asi nepůjde, dokud akce neskončí, ne? Pro ten žlutavý model jsem taky hlasovala (mmch je to hezký příklad, čeho lze sladěním dosáhnout, protože ty šaty samotné na fotce, na základě které se na Fleru prodávaly, jsou dost příšerné.
Moc se mi líbí taky sladění tohohle modelu, i když není bouřlivě barevný: http://www.fler.cz/fff?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.10 09:37

Dobře, pokud to na někoho působí schizofrenně (???), tak se omlouvám.Ale tohle byl asi tak třetí komentář, který jsem za celou existenci pekla napsala tzn. komentáře moc nepíšu a ani to nehodlám měnit, takže odteď tu snad bude jen Lenka (teď Lenka II).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.10 09:39

Panenka_bohemica: „Mně prostě přijde, že spousta žen věnuje hroznou práci maskování svých nedostatků (které často ani nedostatky nejsou), ale už jaksi zapomenou zvýraznit svoje přednosti… “

Bingo! :-D Teruna z blogu by asi soutěž o nejhezčí nohy v republice nevyhrála, ale v sukni jí to sluší i tak víc, než by jí to slušelo v džínách a než to sluší celému zbytku stáda v džínách. Díky tomu, že se všichni předpos..-aně drží zpátky, může jedna pak zabodovat i s obyčejnýma nohama.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.10 10:36

Vošklivý nohy prej… A že nejdou nosit sukně?
http://www.leblogdebigbeauty.com/

Konkrétně tenhle obrázek jasně ukazuje, že i sloupy vypadají lépe se skvělými botami a dobře zvolenou sukní, než v kalhotech.
http://www.leblogdebigbeauty.com/…0/bbrr10.jpg


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.10 10:39

No prosím, tlustá jako čuně, mezeru mezi zubama.. ale oblečená je zajímavě a nevypadá jako omaštěná krabice s drnem na hlavě :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.10 10:48

Markéta: nedalo mi to, kouknul jsem na ten odkaz a nevěřil svým očím. Takový pěkný nohy by někdo raději doporučoval skrývat pod kalhotama a nebrat si na ně sukni? Jo do módního časopisu by „potřebovaly“ nějakou tu retuš ve fotokrámu a pečlivě volenej úhel záběru a ohnisko objektivu, ale to se u nohou těch modelek tam dělá taky (a výsledek je občas na Photoshop Disasters odkazované zde z Pekla).

Nehledě na to, že jak je vidět z odkazu ZuzkyOu, i opravdu nepříliš pěkný nohy můžou v sukni vypadat líp, než v kalhotách…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.10 10:50

ZuzkaOu: Tý jo. :( Já se předem omlouvám všem rozměrnějším dámám, ale TOHLE je strašné. Při těchto rozměrech dobře vypadat nemůže nikdo… Pokud zainvestuje takováto dívka do oblečení, bude sice vypadat lépe, ale pořád to bude jenom dobře oblečená koule. Sorry. První by to chtělo investici do osobního trenéra ve fitku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.10 11:04

Ještě tip k těm barvám kabátů. Letos se do obchodů masově dostaly kabáty v tzv. barvě velbloudí srsti. Taky je to svým způsobem uniforma, ale zatím se v ulicích tolik nevidí. A navíc je to neutrální barva, která se taky dá výborně sladit s lečcíms.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.10 11:55

JaSof: Já osobně se mnohem raději podívám na pěkně oblečenou baculku než na dámu vel. 38 v džínách, sepraným triku a keckách. Sorry. Takže kdyby se všechny ženské proměnily v tahle šikézně oblečené baculky, rozhodně by se zvýšila estetická hodnota českých ulic :-)

Jinak si myslím, že na reakci tohoto typu do značné míry pracuje mediální masáž chrlící samé vychrtlice, kdy normálně vysoká žena vážící 45 kilo nám přijde úplně normální a přitom je v podstatě stejně „ošklivá“ a nezdravá, jako ta 145 kilová…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.10 12:05

Malatí: Baculky mi nevadí. Naopak. Já mám podváhu a obdivuju všechny hezky oblečené dámy s ženskými tvary. Ale to na odkazu od ZuzkyOu už je nechutná a nehezká a nezdravá obezita…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.10 12:14

ZuzkaOu: Tohle je smutné - tak hezká holka by to byla, kdyby nebyla tak strašně tlustá. Má moc pěkný obličej, ale to tělo je hrozné.
Ovšem samozřejmě je dobře, že se aspoň zajímavě obléká (byť vidět ty její sloupy v sukni zblízka bych asi nechtělo), mít na hlavě drn a sobě hadr z Petrklíče, bylo by to peklo jak vyšité.

Malatí d.d.: To „ošklivá“ je asi dost subjektivní. Co je a není (ne)zdravé, to je mi celkem jedno, ale z mého estetického pohledu je postava štíhlá/hubená/vychrtlá vždycky hezčí než postava tlustá. A asi se mi bude i víc líbit blbě oblečená hubená než dobře oblečená obézní.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.10 12:23

No tak ta holka vypadá skvěle, kdyby se tak uměly oblíkat všechny od vychrtlých po baculaté… to by bylo v Čechách krásně…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.10 12:25

JaSof: v takovémto případě může být osobní trenér ve fitku dost šlápnutí vedle. Odborník by byl asi vhodnej, především ze zdravotních důvodů, ale měl by to být obezitolog. I když pokud ten trenér z fitka bude dobrej, takovou zákaznici asi za obezitologem pošle sám s tím, že k němu se má vrátit až s výsledky lékařské prohlídky, která určí, jaké druhy pohybu jsou pro ni vhodné a čím je doplnit ve výživě a pod.

Tady v pekle jde ale o oblékání a podle mě je její oblečení ve většině případů na pohled daleko příjemnější, než kdyby se ženská s takovouto postavou pokoušela ji zakrýt klasickou hranatou krabicí… Jedinej problém u ní mám s botama - má tak silný nohy, že příznivej účinek podpatků na lýtka a stehna je imho zanedbatelnej, chodidla vypadaj ještě výraznějc deformovaně, než když si opravdu vysoký podpatky vezme štíhlá ženská a radši si nepředstavuju, co říkaj její klouby na to, že musej nést její váhu na takovejch podpatcích…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.10 12:29

Ono taky jde o to,komu se říká baculka.Některé metrákové dámy se tak označují a velmi si fandí.Tato modelka ale není baculka,ale vykrmená prasnice.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.10 13:04

Kolena u té slečny z blogu dostávají zabrat až až. Je obézní. Obezita je velmi složitá a nebezpečná nemoc. A ne vždy je léčitelná jen představou, že stačí pevná vůle a terenér.

Za oblečení utratí rozpočet nějaké menší rozvojové země. Ovšem většinu těch peněz si vydělává modelingem …
Ale ukazuje, že je nesmyslné tvrzení, že musím nosit kalhoty, když se mi nelíbí moje nohy. Nebo že pokud mám problém se sebepojetím, tak nejlépe přetáhnout čádor přes burku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.10 13:26

ZuzkaOu: pevná vůle a motivace jsou základ, trenér a obezitolog je v takto pokročilém stadiu nezbytný. Tato slečna zřejmě nebude mít motivaci nikdy, pokud bude dělat modelku a okolí jí bude masírovat ego, jak jí to sluší. Je to prostě věc názoru. Mně se špeky nelíbí v žádné podobě (ani onehdy moje) a sebelepší oblečení tomu v mých očích nepomůže.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.10 13:52

Malati d.d. - pises, ze normalne vysoka zena, ktera vazi 45 kilo je v podstate skareda a nezdrava. No tak to tedy pozor na jazyk! Ja merim 169 cm (jsem tedy normalne vysoka) a vazim 47 kg, jsem prirozene stihla, ale delam gymnastiku, abych mela nejaky svalovy tonus:-) a nikdo v zivote mi nikdy nerekl, ze by moje stihlost byla skareda, dokonce si dovolim tvrdit, ze po me chlapi koukaji vic nez po tlustoskach. Nevypadam totiz rachiticky, nevim, proc si kazdy mysli, ze kdyz nekdo vazi pod 50 kilo, ze je automaticky kost a kuze!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.10 14:26

Zanett: s výškou 169 a váhou 47 máš BMI cca 16,5, tedy nějaké 2-3 v oblasti podvýživy. Je samozřejmě možné, že jsi jedna z těch výjimek, na jejichž tělesnou stavbu není BMI vzhledem k tomu, jak je to zjednodušující údaj, stavěné. To nicméně nemění nic na tom, že drtivá většina lidí s tvojí kombinací výšky a váhy má vážné zdravotní problémy, které sebou nesou i poměrně nepříjemný vzhled…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.10 17:30

no a co, ze je tucna? vie svoj typ tela obliekat, pristane jej to, kedze si zaraba modelingom, je so svojim telom zrejme spokojna… no a co ze je obezita nezdrava? tiez nikto z vas nechodi po ulici a neprihovara sa cudzim ludom s cigaretou, mastnym vyprazanym reznom alebo flasou piva a nehovori im, ze su nechutni a nezdravi. len pre to, ze toto je anonymna francuzka a vy ste na anonymnom pekle, nemusite ju urazat a zhadzovat. ucelom modneho pekla je kritizovat a hodnotit oblecenie, nie ich nositelov. a musite uznat, ze plnostihla slecna je oblecena lepsie ako vacsina populacie. a o to presne ide - obliekat sa slusivo a so stylom bez ohladu na nedostatky postavy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.10 19:02

Jako promiň, ale už mě s těma džínama štvete! ano, každej je nosí, alet řeba né každýmu sednou normální kalhoty! a prostědžíny jsou univerzální a dlouho vydrží. Já bych chtěla vidět vás, v čem chodíte! Uřčitě máte to nejvybranější oblečení a ani jedny dříny ve skříni!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.10 20:01

Karol: Nelíbí se mi, když někdo nosí džíny celý rok bez ohledu na počasí. V létě je v nich horko a v zimě studí a nehřejí. Pokud již kalhoty, tak v létě plátěné a v zimě nějaké vlněné, nebo aspoň směsové. Džíny jen na volný čas.
Dá se žít i bez nich. Já nemám žádné, ale zároveň si nemyslím, že mám vybrané oblečení.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.10 20:08

Já tedy souhlasím s tím, že je dobré nazývat věci pravými jmény- tedy téměř monstrózní obezitu nenazývat „baculkovstvím“ nebo snad mluvit o ženě plnoštíhlé tam, kde už jde jasně o výraznou nadváhu. Samozřejmě že nejdůležitější je v takovýchto případech zdraví nositelek těch kil a až ve druhém případě dopad jejich vizáže na estetické cítění spoluobčanů. Já tedy pokud bych potkala takto tlustou ženu, tak bych se asi v první řadě zhrozila (nenápadně ovšem) nad tou tloušťkou a asi bych vůbec neřešila, jestli je vkusně oblečená. Navíc si myslím, že je dvojnásob škoda, když je takhle tlustá jinak velmi pěkná mladá žena. Ale že se umí dobře obléknout (nebo ji někdo dobře umí obléknout), je samozřejmě skvělé- jen mi připadá poněkud mimo stavět ta kila, byť v pěkném oblečení, na odiv.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.10 20:24

Karol: džíny mám doma troje - červené, světle zelené a tmavě hnědé. Modré mi do skříně nesmí. Modré mám akorát montérky na zahradu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.10 21:10

Opovrhovani dzinama an block mi prijde jako poza, ale necht, kazdy jsme nejaky. Dziny nosim celorocne a vedrem ani zimou netrpim. Na leto je totiz mozne poridit stejne tenke jako nedzinove plataky, na zimu se hodi silnejsi a volnejsi.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.10 21:11

Karol: A neexistují snad taky sukně? Na džínách samotných není nic špatného, špatné je jen to, že je nosí úplně každý a úplně pořád - zadžínované stádo je prostě trapné. Kdyby si lidi brali džíny jen jako jednu z variant, nikdo by neřekl ani bé.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.10 21:40

Jako mě je upřímně jedno co si kdo myslí o riflích - já je nosit budu :) I když nosívám i sukně a šaty ale nehodlám se jich vzdávat jen že někdo řekl, že jsou nudné a davové.

A mimochodem ten desigual kabát na fotce mi přijde příšernej. To si radši vemu nudnej černej než toho. Jo třeba některé mají docela hezké i když přeplácané, třeba kámoška má moc pěkný, ale tohle teda za mě ne. Holt má každej jinej vkus.

Mimochodem klidně bych uvítala, kdyby muži i když stádně začli nosit k riflím nějaké třeba kabáty, klidně jednoduché z HM, ale ty lyžařské bundy…proč? Nebo když už tak nějakou obyč bundu. Ale chlap lyžař na svoboďáku mi přijde horší než ženská co má jen nudný rifle a tmavej kabát :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.10 07:43

Ivano - to musí být zhrozená celkem permanentně, protože podobné proporce má spousta žen s drnem a petrklíčovou produkcí na sobě. Jen holt nejste zvyklá na to, vidět je profesionálně nafocené.

Aby vám taková přemíra excitace nespustila žaludeční vředy ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.10 07:44

S. Zwicky bude mít konfekci cca 48… A vzhledem k tomu, jak zvláštně oteklé má nohy, tak si i umím představit, že zrovna ona to bude mít propojené s nějakou metabolickou poruchou.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.10 08:44

„jen mi připadá poněkud mimo stavět ta kila, byť v pěkném oblečení, na odiv.“

Co to znamená stavět kila na odiv? Když je ženská má, tak je stejně nijak neschová, i v burce je poznat, když je osoba pod ní širší než delší.
Druhá věc je tak, že takhle obézních žen u nás ještě pořád není tolik a když už, tak je dost často taková obezita spojená s celkovým zanedbáním sebe sama na všech frontách. O to nepochopitelnější pro našince pak je, když žena, která dbá o vlasy, pleť, oblečení na jedničku, totálně propadne s postavou.

Neviděla jsem dost tlustých nohou, abych podle nich mohla posoudit možné zdravotní příčiny, ale takové kýtovité ruce vídávám za úřední přepážkou, pamatuju je u kuchařek ze školní jídelny nebo u prodavaček v masně. Navíc těžko svalovat vinu na zdraví, když v téhle váze ho má člověk rozhozené tak jako tak, v pořadu Jste co to jíte to je taky samá cukrovka, která mizí se zlepšením jídelníčku a poklesem váhy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.10 11:36

Georgino, existuje spousta chorob pri kterych se takhle kyne, hazet vsecky tluste do jednoho pytle prezrancu taky nejde. Par takovych znam a zrovna ony se daleko vic snazi o sebe dbat a pekne se oblikat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.10 13:25

už dva roky sháním barevný kabát hezkého střihu.nejsou.fakt.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.10 16:07

ZuzkaOu: díky za zájem o mé zdraví:) žaludeční vředy si možná uženu, ale z něčeho jiného než z pohledu na všechny tlusté ženy světa. Já jsem ve svém příspěvku měla na mysli opravdu výraznou obezitu, až monstrózní, zkrátka takovou, kdy už se nad ženou s tolika kily prostě člověk pozastaví- byť na ulici opravdu potkávám spoustu tlustých žen, ale ne takto, jako ta slečna, o které byla řeč.
A pokud jde o metabolickou poruchu- chápu, že ne každá obezita je následkem přežírání (pardon), ale určitě to bude případ jen malého procenta tlustých žen. Nic to nemění na tom, že bych nejdříve radila té dívce radikálně zhubnout- a samozřejmě se přitom pořád krásně oblékat:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.10 16:49

Slečna má plus mínus obezitu druhého stupně, je vysoká, bude vážit něco málo přes sto kilo. Nutně musí mít, protože nosí oblečení firem, které dělají maximálně do velikostí 20 - tj. českých 48. 150 kilové osoby vypadají jinak. Vážně si myslím, že tvá prudká reakce je zejména způsobená tím, že skutečně vlastně nevíme, jak vypadají obézní lidi na profesionálních fotkách.

Ano - určitě by byla zdravější, kdyby se pohybovala v pásmu nadváhy a nebo normální váhy. Ale reakce fůůůůůůj obludáááá musí zhubnout vypovídá spíše o reagujícím, než o původním podnětu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.10 17:54

Zuzko, jaká prudká reakce? Jen jsem klidně vyjádřila názor, že by slečna měla zhubnout- kvůli svému zdraví pochopitelně, ne kvůli někomu jinému. Nevím, jestli je i ta tvoje poslední věta mířena na mě, ale pokud ano, tak bych prosila vynechat to „fůůůůůůj obludáááá“ (takhle na tlusté lidi opravdu nereaguji), a ponechat pouze tu část o zhubnutí- tam bych ještě slovo „musí“ nahradila „měla by“ a je to přesné. Je samozřejmě pěkné, když na sebe obézní žena nerezignuje, co se týče celkové úpravy zevnějšku, ale přesto pořád platí, že by tu časovou i finanční investici měla vynaložit spíš na redukci váhy pod dohledem lékaře.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.10 18:10

Jooo, kéž bych mohla mít i já plnou skříň sukní místo riflí… Stehna mám vcelku štíhlá, zadek skoro žádný, ale lýtka mám ze sportu vypracovaná, svalnatá… když si dám sukni, vypadám spíš směšně (asi jako robocop skřížěný s makovou panenkou) :-D
jak ráda bych si koupila pěknou sukni, k ní třeba legíny a kozačky… Sehnat pěkné džíny je pro mě nejjednodušší, jelikož jsou pevné a ty kvalitní mají opravdu propracované střihy, takže se tak dají sehnat slušivé a dobře padnoucí kalhoty i pro nestandardní typ postavy… nedžínové kalhoty mám dvoje, ale oboje jsou spíš takové volnější, plandavé a necítím se v nich tak dobře jako v pořádných riflích bootcut střihu, který můj „lýtkoidní“ nedostatek maskuje naprosto geniálně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.10 20:51

Elii: Existují i slouhé sukně…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.10 21:26

mám kabát od kámošky..doporučuji :-) http://www.edgart.cz/damska18.htm


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.10 21:51

čo vám poviem, dnes som bola dokonca vo viedni a aj tak sme ja a moja dcéra odišli s červenými kabátmi :D inú farbu, ako klasiku nezoženiete, jo mali tam dva zelené, ale pri mojej veľkosti 34 si zas až toľko vyberať nemôžem…a celkovo nejaké pekné farebné veci od jesene do jari je problém zohnať, aj ked ma už nebaví chodiť stále v čiernej, hnedej, sivej, filaovej alebo červenej…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.10 09:52

jj ,,modre,, rifle su hnus hnusny , ale momentalne za najvacsi hnus povazujem leginy cim tensie tym lepsie :D , tricko do pasa, a presvitajuce tangace :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.10 10:08

mia: naprostý souhlas!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.10 11:25

Modre dziny se mi nehnusi, jen me nekonecne nudi. Hodne tmavomodre dziny s neobvyklym provedenim (ne, nemam na mysli „ozdobne“ vysisovane fleky a odrbane nasivky) obcas vezmu na milost.

Na zaklade clanku jsem se dnes cestou do prace rozhledla po prazskych spoluobcanech a musim rict, ze je to tady to same v bledemodrem. Nejbarevnejsi jsem za 20 minut cesty tramvaji a peti minut do kanclu byla ja v tyrkysovem kabate a mladik v oranzove lyzarske bunde, je to bida. Ja barvy a hravost miluju, takze se musim zastat Desigualu, mne se fakt libi :)

Tlusti lide casto nosi osklive obleceni, protoze si mysli, ze si to nezaslouzi, vlastne se trestaji a neco pekneho na sebe si planuji koupit teprve, „az zhubnou“, coz bohuzel nebyva nikdy. Zhubnout je zejmena u lidi v pasmu obezity dulezitym krokem ke zdravi, ale je lepsi, kdyz nas v mezidobe nebudou desit pohledem na neforemne haleny a melirky :) Tot muj nazor.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.10 14:07

Jiřina: A není to snad každýho věc, co nosí? Já jsem třeba jedna z těch, co nosí džíny celoročně a ostatním to může být úplně jedno! Je to moje věc, co nosím a ostatní to zajímat nemusí. Klasický kalhoty tak maximálně do divadla, ale to spíš sukně nebo šaty, protože na sebe „normální“ kalhoty neseženu a neudělam s tim nic. Nemám ráda vysoký pas, ale u klasických kalhot se mi zase zadek nevejde do bokovek. Mam delší nohy, takže většina kalhot jsou mi krátké.

Malatí: A kdo říká, že nenosím sukně? Békla sem o tom snad něco? Jenom říkám, že džíny nosím také a nevidím na tom nic špatného, když jsou mi pohodlné. A je mi opravdu jedno, jestli si o tom nějaká ignorantka na nějakym blogu myslí, že je to špatně stejně jako gelové nehty. Ty také nosím, sice jen přes léto, ale jo. A opět říkám, každému to může být šumák, ať si hledí svého a nejdříve si zamete před vlastním prahem a poté kritizuje ostatní. :)))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.10 15:00

Ve dvaceti letech s velikostí 34 abych začala nosit dlouhé sukně? Na ty doufám příjde čas, až budu mít jedno stehno jako teď pas.
Já bych džíny neházela do jednoho pytle… páč jsou za a) rifle typu „tyto měli na tržnici jen za dvě kila, vcelku ujdou, beru je“ a za b) opravdu dobře propracované, kvalitní rifle, které si člověk vybírá tak, aby mu dobře slušely a padly… navíc jsou rifle také černé, šedé nebo bílé… podle mě určitě lepší volba než tahat za sebou ve dvaceti po zemi dlouhou sukni á la babička Květa, když mi krátké sukně prostě nesluší

Ada Pekelná
973 příspěvků 31.10.10 15:16

Karol: každému může být šumák, co nosíš, pokud se na tebe ovšem nemusí dívat. V opačném případě dáváš najevo „jste mi volný, trhněte si“, ale věřím, že i to je ti jedno.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.10 16:37

A co takhle začít chodit jak nás pánbu stvořil, je to taktéž bájekně univerzální, bezúdržbové, maximálně přirozené, nadmíru praktické, originální, ekologické a navíc gigasexy!

Však co je komu po tom, jak kdo chodí, ušmudlaný právník jako nahatý řezník, ne? ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.10 22:00

Ada: Tak ať se na mě nekoukaj. ;) Já se na ně taky nekoukam a nekritizuju, co nosí. Každej má jinej styl, každýmu se líbí něco jinýho a každýmu je pohodlný nosit něco jinýho. Někdo si vezme tenisky, otrhaný džíny a lyžařskou bundu a někdo si vezme kozačky na podpatku, legíny, sukýnku a sáčko. Já jsem schopná si vzít oboje, ani jedno mi nevadí. Takže asi takhle.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.10 11:20

Ivana32: Mám pocit, že reakce ZuzkyOu ve smyslu „fůůůj obludááá“ byla na mě. Ne, že bych to napsala zrovna takhle (malinko mi to zavání onou zde tolik proslulou potrefenou husou), nicméně nevím, co přesně o mě tato reakce vypovídá, a možná bych uvítala (taktéž zde tolik populární) psychologický rozbor, tentokrát mé osoby. ;) V pár větách zde píšu, že obezita je nechutná a ano, přiznávám, je mi odporné se na obézní lidi dívat, stejně jako se zdejším pisatelům nelíbí určitý typ oblečení. A omlouvat obezitu „zcela jistou metabolickou poruchou“ se mi jeví jako naivně soustrastná reakce typu „ale vždyť já taky skoro nejím, přibírám i ze vzduchu“. Všichni - a opakuji - VŠICHNI mí známí s problematickou nadváhou mají za á) naprosto otřesné stravovací návyky a/nebo za bé) životní styl ala pekingský palácový psík (ležet na polštářích a nechat se životem hýčkat).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.10 11:51

Taktak. V koncentrácích byly všechny metabolické typy a tlustý žádný.
Většina známých s nadváhou jsou uštvané samoživitelky, co do sebe po večerech lámou bramborové lupínky plnými hrstmi, aby si spravily nervy. Což nic nemění na tom, že přejídání, stejně jako sebedestruktivní hladovění, je nemocí duše.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.10 14:37

„V koncentrácích byly všechny metabolické typy a tlustý žádný“ - aneb promluvil „inteligent“…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.10 14:38

Jeden můj stylový kamarád na tohle říkal jednu (asi na furt pravdivou) věc - aby se člověk oblíkl hezky a vkusně, je třeba aby nad tím přemýšlel a věnoval tomu nějaký čas. Začne to vybíráním v krámě, zkoušení, u chudých lidí (ehm - studentů s minimálními příjmy z brigád - mě) ještě hledání nejlevnější aspoň trochu slušně vypadající věci, co se po třetím vyprání nerozpadne.
Je to o té energii kterou vynaložím do sebe - že si uvařím dobrý jídlo a nakrájím zeleninu na salát a je to i o tom, že se teda kouknu co to na sebe hodlám navlíknout a jestli nematlám kostičky s proužkama… Jak tu nebo na fóru někdo podotknul - když v tom šatníku prostě nebudu mít vytahaný trika, ale kousky který k sobě jdou v libovolných kombinacích, nestane se mi faux pas ani když nestíhám..atd.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.10 14:42

Kua to jsou články, aspoň se člověk pobaví. A proč, proboha, je ta slečna tak hnusně tlustá? (Ta s tou hnědo-šedou kabelkou na Šilingráku)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.10 15:11

Je odporné se na obézní lidi dívat, obezita je nechutná stejně jako celulitídka, lupenka, šilhavé oko a další podobné sajrajty, které někdy do jisté míry ovlivnit můžeme, někdy ne.
Omluvy, výmluvy a příčina lidi nezajímá nikdy, často je to výlev sebelitovačů a opruz poslouchat, takže se na to psychicky obrníme předem.

Ale až Vám bude kamarádka na rameni brečet, že jí je líto, jak o ní mluvili, když si dovolila svlíknout se na koupališti s dětma, pošlete ji do pěkný pérdele, páč je akorát zamindrákovaná, že na pomlouvače neumí hodit boba a navíc si za to, jak hnusně vypadá, stejnak určitě může sama? Že měla radši zůstat doma a nevystavovat svoji k zblití ďolíkatou a popraskanou kůži na odiv v plavkách a haranty svěřit na hlídání pornoherečce? :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.10 15:22

No nevim, Petule. Slyšela jsem to v TV, říkal to jeden dietolog.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.10 15:42

Souhlasím s tím, že KAŽDÝ může zhubnout, ano… někomu to jde snáz, někomu hůř, ale se správnými stravovacími návyky a pohybem zhubne každý…

Jen mi připadá hloupé a neetické jakýmkoliv způsobem přirovnávat (ne)možnost hubnout k vyhublosti lidí z koncentračních táborů.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.10 16:15

Ten dietolog to nepřirovnával. On jen řekl, že ta častá přečastá výmluva tlouštíků: „přibírám i ze vzduchu“ apod. je prostě nesmysl.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.10 16:35

Sida - Nemám slov :)))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.10 16:51

Panenka: Kamarádku bych do pérdele neposlala, jelikož si potřebuje postěžovat, jak je svět hnusnej. Kdo z nás to občas nepotřebuje, že jo. Nicméně pokud dojídám po dětech pribiňáky a po večerech obaluji nervy pomocí tuny chipsů, zadělávám si na daleko větší problém, než je jen ďolíkatá prdel a blbé kecy spoluobčanů. Mně jednou jedna kamarádka na plnou hubu vynadala do počátečních alkoholiků a pomohla mi tím mnohem víc, než kdyby mě poplácala po ramenou a řekla „nic si z toho nedělej, dneska chlastá každej“.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.10 21:52

(Pokud dojídám po dětech pribiňáky a po večerech obaluji nervy pomocí tuny chipsů, tak už očividně dávno problém mám a efektivně neřeším, ale akorát blbě ventiluju, ať už z neschopnosti nebo ignorance. Dobrá rada na plnou hubu je z jinýho sudu).

Ovšem většina opravdu žere, protože jim chutná, blafy, páč jsou levný a pohodlíško si nenechaj vzít dokud je netrefí šlak, to bohužel dobře známe a v tom máte pravdu.

Mně šlo spíš o tu nechutnost a pocit zhnusení, který mě fascinovaly. Každej holt asi reaguje jinak, páč já to ještě nezažila. Lítost jo, údiv jo, ale hnus z něčího vzhledu teda ještě ne.. hm.

Dodatek: Mám ráda androgynní hubenou krásu. A „miluju“, jak se v každý diskuzi o modelkách objeví něco o hnusných vychrtlinách, zombijkách, nezdravých hnuskách atd. Že se to někomu nelíbí, chápu. Ale že těm všem diskutujícím jde vlastně o jejich (a vzájemné) dobro..? No to jó :-) - Pardon, už neprudím. -


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.11.10 09:30

Panenka: však já už jsem s pruzením taky protentokrát skončila. ;) Stejně jako váš odpor k reakcím na vychrtliny mě vytáčí právě ty soustrastně-chápající reakce na otylky. Já je nechápu a jsem si vědoma svého povrchního postoje. Nejde mi o jejich dobro, jde mi o můj (ne)estetický dojem při kontaktu s nimi, kterému se nemohu vyhnout, stejně jako nedobrovolnému pohledu na jejich odpudivé roztřesené sádlo (a v žádném případě si nemyslím, že jim na oplátku nemůže být na blití ze mě). A howgh, tím končím pruzení. :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.11.10 19:12

http://blogs.laweekly.com/…_fffweek.jpg

Vážně je Stephane Zwicky velryba?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.11.10 19:36

JaSof - tak to pak už chápu.

ZuzkaOu: Je, ale má pěkný xicht a sluší jí to :-))
Mně se silné ženské taky nijak zvlášť nelíbí (ani ne-nelíbí), ale jak už tu někdo psal - jsem ten typ, co se otočí za hezky upravenou šmnrcovní tlustou, než zanedbanou nenápadnou potenciální modelkou.

Mimoch. Sidibe tu už byla? (Pro slabší povahy: neklikat).

http://i45.tinypic.com/fp8bif.jpg


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.11.10 19:47

Nechutné.
Nicméně je to politicky korektní trend poslední doby (pochopitelně odkud jinud, než z emeryky) - i bečka sádla má právo na obdiv… aneb jsem neukázněný rozežraný lempl, a kdo je víc?!

Už jsem mimochodem potkala pár zle tučných tetin, takto žadatelek o bypass žaludku - a světe div se, před žádanou operací musely dodržovat přísný dietní režim, přičemž co, Halík? Přičemž pořádně zhubly i bez zákroku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.11.10 09:10

Mám strach jít do štatlu…:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.11.10 09:45

ZuzkaOu: Imho jo. Hezky oblečená a upravená, se stále pěknou tváří, ale pořád postavou velryba.

Panenka_bohemica: Uáááááááá! Jo, tak tahle je mnohem horší, jednak je tlustší, druhak ohavná v obličeji.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.11.10 10:19

kiwi: Přesně. Jako v tom děsném emeryckém filmu „Těžce zamilován“…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.11.10 15:07

Taky mám odpor k tlustým lidem,nejsem na to hrdá, ale je to tak… mám 100 chutí jim začít promlouvat do duše o změně životího stylu, o rizikách které tlouštka nese atd. samozřejmě to neřeším a koukám jak blázen jak může hezká mladá slečna vůbec řešit krásné šaty, když do nich pak nasouká zdegenerované tělo. Já pokládám totiž obezitu za degeneraci - tuk v tomto množství je vysoce toxický pro celej organizmus, tuk je zásobárna chemek které tělo už nedokázalo zpracovat a vyloučit. O životní styl, problematiku obezity se dlouhodobě zajímám, a nedá se říct - metabolická porucha je důvodem tlouštky - proto schvaluji sice drsně ale narosto pravdivě řečenou teorii o metabol. poruchách versus koncentrák..A taky - metabolická porcha je nemoc při které je léčba založená na dlouhodobé a striktní dietě, někdy i celoživotni dietě…
Jak tady bylo taky zminováno - trend - „baculek“ začná být „in“ (baculka je pro mě osoba s mírnou nadváhou, prostě oplácaná,silěji stavěná, oblá ale ne velryba). Dnešní konzumní společost potřebuje do lidí nacpat co nejvíce „výrobků“, čokloádiček, pytlíkových omáček co jsou přece hned, zmrzlinek, lupínků, bombonků a podobnej sračiček (které likvidují právě metabolizmus a v dalším důsledku taky způsobují rakovinu a spoustu dalších nemocí)..Proto se začínají vatvářet trendy - tlustá je dobrý, vem si nanuk a o nic nejde, budeš šik i tlustá..Ale zdravotní dopady zůstávají stejně špatné - jestli se to někomu líbí nebo ne. A tyk si myslím, že ke kultuře patří přemýšlet o tom co si obléknu a ještě víc o tom co sním.
A ještě -proč je taky možná v některých z nás zakořeněno - tlustej - fuj - naše kultura se na obezitu koukala vždycky s despektem (naopak proti asijske, africke), četla jsem jedno vysvětlení - v evropské - křestanské společnosti bylo vnímáno jako neslušné přecpávat se, být žravej, nestřídmej - jeden z hlavních hříchů je obžerství. A já si myslím - staří myslitelé asi věděli proč o tom mluvili, proč vytvářeli tyto doporučení…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.10 09:39

Tenhle blog zbožňuju! Je skvělý že si vůbec někdo všiml oblékání českého národa, ano často nosím sukně a od raného mládí si dávám pozor na to co mám na sobě, téměř v 90% souhlasím s autorkami tohoto blogu, když mám blbou náladu do do modního pekla a pak se ještě tejden směju.
Nejvíc mně dojímají rádoby módní články na seznamu, posledně jsem četla cosi pod názvem které outfity muži nesnášejí, bylo tam napsáno něco jako když chete být sexy nebuďte výrazná, noste černou bílou šedou a hlavně nepodléhejte módě!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.10 10:58

tak jsem se opět pobavila…ikdyž jak už tu někdo říkla , ta levá slečna u přechodu mi přišla normální …mohla bych mít prosbu - co příště ulovit něco jako : tohle NE -ale tohle JO…
a ještě ad šedý mor ( modré džíny ) - všichni do práce chodit v sukni nemůžem - kor když ráno vozíte své dítě na kole do školky , to bych fakt zmrzla . Sukně totiž při jízdě na kole dělá neuvěřitelné věci . A kvůli bezpečnosti nemůžu nosit boty na podpatku ani na kolo ( zabila bych se ) ani do práce ( předpisy…)

Ada Pekelná
973 příspěvků 10.11.10 11:52

Budu se opakovat už asi potisící, ale nemít džíny neznamená mít sukni a nemít kecky neznamená mít boty na podpatku. Je spousta věcí mezi tím.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.10 13:17

ale těch riflí mi na kolo není líto , lepší kalhoty bych zničila ( to neznamená , že je v šatníku nemám a nerada nosím) , kecky nosím jen na hřiště s dcerou - jinak mám nízké kožené botky .
Ono to mělo být povzdechnutí , že bych taky byla ráda opravdu chic- ale v ěžném životě to holt vždycky nejde tak jak chceme…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.10 13:46

Když si vzpomenu na UK… tam páni v padnoucím kvádru přijedou na kole k vlaku, kolo složí, naloží. Dojedou do Londýna a rozjedou se na kole do práce.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.10 14:03

linka: Taky byste ráda byla chic… a co že Vám teda brání? Strach (že něco zničíte)? Nebo co?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.10 14:31

Ja jsem rada chic a tudiz se dvakrat denne kompletne prevlikam a prezouvam. Do prace jezdim na motorce a tam hraje roli zaprve strach, ze prijdu k uhone (kdyz spadnu), zadruhe strach, ze prijdou k uhone odevy a obuv (dva pary uz jsem na stupatkach prosoupala). Tedy by bylo nejpohodlnejsi nosit celodenne vrstvu svetru a denimove kalhoty (nebo jine z pevne latky, ktera se pri padu jen tak neprotrhne). Brzy jsem do tohoto rezimu zacala upadat a nastesti se vcas vzpamatovala.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.10 15:40

nj , páni v kvádru v UK jsou asi šikovnější cyklisti než já a nevezou na kole ještě 15ti kilové dítě …já už jsem dvoje kalhoty natrhla a třetí jen zašpinila od šmíru …a v práci se převlíkám , jen venku hot nejsem krasavice , tam jsem jen šedá mamina s dítětem a nákupem na kole…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.10 15:50

Myslím, že pánské obleky jsou většinou z vlněných látek, vyžadujících chemické čištění. Takže jezdit na kole v obleku je podobně praštěný způsob, jak předvést, že na to mám, jako pořídit si rolls royce.
Na džínách je úžasné, že praním netrpí. Samozřejmě blednou, patinují, ale to je jen vylepšuje. Zatímco merino v pračce trpí a já trpím s ním; trpí dokonce i při ručním praní a k tomu se uchyluji fakt nerada.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.10 07:43

Myslim, ze to prehanite. Hodne lidi ma proste cerne boty, cernou kabelku a cerny kabat ciste z ekonomickych duvodu. Proste maji jen jedny a potrebuji, aby se to hodilo ke vsemu. Nezapominejte, ze je u nas obleceni porad drazsi nez na vetsich, zapadnich trzich. A to v relativni podobe v pomeru k platu i v absolutnim cisle. Pokud by pro nas bylo obleceni tak spotrebnim zbozim, jako je treba pro amiky nebo anglicany, verim, ze by si vice lidi dopralo tu „marnivost“ mit nekolik barevnych sad kabatu s botami. Zvlast mlade holky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.10 15:26

To je fakt, koupit si kalhoty místo džínů a třeba barevnou šálu s čapkou a rukavicema by mě finančně zruinovalo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.10 18:47

Nj, ale když má někdo jedny zimní boty, jednu kabelku, jeden kabát, jeden svetr a jednu šálu z čepicí, tak není pořád žádný důvod, aby to bylo všechno v černé, stejně dobře by mohl(a) být laděná do odstínů fialové nebo whatever. Teda pokud v rámci úspor si neplánuje stejný ohoz šetřit až do rakve. Jenže to by ani zbytek skříně nesměl být narvaný strakatým maglajzem každý pes jiná ves, ale to pak stejně nepomůžou ani černé boty.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.10 19:32

Uplést barevnou čepici a šálu snad svedete každá, rukavice si k tomu koupíte ve stejné barvě na trhu / u číňanů se dají koupit i krásné barevné kožené za 300.-/. Časem si dopletete ve stejné barvě jednoduchý hladký pulovr a došijete barevnou sukni. Tu si ušít snad umí každá začínající švadlenka.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.10 08:08

Jenže ona úroveń oblékání s finančním stavem až tak nesouvisí. Dělnice a pomocné pracovnice dost často vypadají líp jak doktorky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.10 09:51

Já bych tedy ráda lehce podpořila názor mishabv. Do svých pětadvaceti jsem byla pod hranicí chudoby a přesto mi vždycky strašně záleželo na oblečení. Ještě si pamatuji, jak těžké to bylo. Hadry jsem sháněla po sekáčích, to se ještě dalo, ale s botami byl problém. Vždycky jsem měla jenom černé boty a černou kabelku, aby se mi to fakt s ničím netlouklo. A co se týče kabátu - ano, na zimu jsem si koupila tmavě šedý a to z čistě praktického důvodu - světlý prostě musíte dát jednou za měsíc/dva vyčistit, čistírna stála 150,–Kč a to byla dvacetina mého platu. Dá se i za málo peněz vypadat slušně a elegantně, pokud si koupíte kombinovatelné oblečení. A v tom je bohužel černá nenahraditelná, ačkoliv plně souhlasím s Adiným článkem, kde vypočítává všechny neutrální barvy… Barevné doplňky se vždycky nějak levně ušijí nebo uštrikují, ale boty a kožená kabelka těžko.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.10 11:07

To sice jo, ale budu se zas opakovat, jak už tu několik lidí psalo - omlouvat to chudobou a praktičností, to by byli všichni Češi chudí a praktičtí.

Povětšinou jsou to prostě lamenty lidí, který by rádi nosili něco jinýho, ale maj strach z toho, že na ně ostatní budou čumět na ulici. Takže jim samozřejmě vadí, že to někdo kritizuje.
Ti, co jsou fakt chudí maj, řekla bych, poněkud jiný starosti.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.10 15:23

jak už kdosi psal výše - sehnat dobré boty za slušnou cenu, aby se hodily ke všemu a navíc nebyly uniformní, to je teprve kumšt. Navíc pokud jste študým chudentem, který musí financovat spostu jiných věcí, než svůj šatník, je to ještě složitější. Osobně si nemůžu dovolit lodičky, ač bych si je hrozně moc přála (třeba jedny zářivě červené ze Salamander), tak mi nezbývá nic jiného, než koupit levnější šunt a nebo chodit v tom, co se mi hodí ke všemu ostatnímu.. a tak půl roku šetřit..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.10 08:07

ale to jsme si nerozumeli, ja nemluvim o tom, ze by byli tak chudi, ze by si to nemohli dovolit, ze by museli jist chleb se soli apod., ale o tom, ze je obleceni/obuv/kabelky tady neumerne drahe, takze je proste marnivost mit vice druhu bot, protoze se vzdycky najdou dulezitejsi veci, do kterych investovat
takze ne, ze by si to nemohli koupit, ale ze jim to neprijde (kvuli cene) tak dulezite
Prece jenom u zimniho kabatu a bot se bavime o tisicich
Kdyby to byla stovka, tak si lidi klidne koupi 3 boty a 5 kabatu
a je nesmysl, ze si muzu koupit jedny boty a jeden kabt v nejake jine barve nez cerne a bude se mi to hodit ke vsemu, mozna snad bila a seda, coz bila je neprakticka a seda je snad jeste horsi nez cerna
jak georgina navrhuje koupit to treba vse ve fialove - jiste, kdyz pujdete po ulici, budete krasne sladena, ale az si vevnitr ten kabat sundate, tak budete muset mit i vsechny svetry fialove, protoze mate fialove boty??


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.10 11:04

ja si myslim, ze aj cognac farba (svetla hneda) sa hodi ku vsetkemu. ostatne, ja to tak nosim :) - cizmy, kabelka a rukavice vsetko svetlohneda koza a vyzera to dobre.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.10 12:14

No jo. Jenže tady nikdo nekritizuje černou kabelku a boty jako takový. Že si lidi koupěj černou kabelku a boty, páč se hoděj ke všemu, kabát je drahej tak taky jeden a černej - OK, pocaď všechno fajn, to jsou přeci klasický kousky, který se daj k lecčemu kombinovat. Jenže lidi se nenamáhaj a to je ten problém.

A když mám teda na kalhoty, tak si nemusím zrovna kupovat rifle, je přece spousta materiálů -a když ne kalhoty, tak jednoduchou sukni a zajímavý punčocháče nebo naopak, možností jsou kvanta.. no a když už ani to ne, tak taková brož nebo šála člověka taky finančně nevydudá.
Takže ne, problém neni v černý kabelce a botách a kabátu, ale je fajn si něco vypíchnout z článku a pak o tom polemizovat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.10 13:11

A když už mám teda jen samý univerzální kousky v černý, styly a móda mě absolutně nazajímají, doplňky mě neberou, bižuterii nesnášim atakdále, o co je tohle horší než sepraný rifláče

http://img718.imageshack.us/…78a160c9.jpg

http://img833.imageshack.us/…fbdd0ea8.jpg

Ne, stylistky by z toho odvázaný nebyly, nepředkládám to rozhodně jako návod, jak to dělat a ani líbit se Vám to nemusí. Je to „jen“ mix z toho, co teda má ve skříni každej. Ale nechápu, proč by si tohle nemohla dovolit Bláža z Horních Prdelkovic.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.10 17:14

ok, panenka_bohemica, to se mi libi
nechci vytahovat jen jednu vec z celeho clanku
jde mi ciste o to, ze kdyz se kritizuje, ze nekdo nesladil barvy, ze si vybral neco, co mu neslusi, neco co jeho postave nelichoti, neco co mu nesedi, tak OK, bavme se o tom, je to svym zpusobem rada, jak to delat lepe, ale resit to, ze nekdo se jen oblekl nudne, ze ma jednu univerzalni bundu, jednu cerne boty a kabelku, ze je to sedive… to mi prijde malicherne
kdyz pujdu do dusledku, nevime, co mam pod tou bundou
a pisu o tom jen proto, ze se to bije ve mne samotne, rada bych mela kazdou kombinaci dokonale dotazenou, ale to znamena, ze bych za obleceni, obuti a doplnky musela utratit strasne penize a proste to neni nezbytne nutne
vzdycky kdyz je nejaka modni police apod. v casopise, tak tam hodnoti, ze treba boty se k outfitu nehodi, ale co kdyz proste jine, lepe vhodne ta osoba nema??? ze to neni jen otazka toho, ze by se nevidela v zrcadle a neumela poznat, co by se k tomu hodilo, ale ze proste vybrala to nejlepsi, ze sveho botniku? protoze to uz neni jen o barve, ale taky o stylu, takze nestaci, ze mam jedny bile baleriny treba, kdyz ty saty vyzadovaly boty na podpatku atd.
Proste byt dokonala vyzaduje vetsi sumu penez, at uz si tvrdite cokoliv a ne vsichni muzou a ne vsichni chteji tolik vydat, a proto delaji to nejlepsi v ramci svych moznosti :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.10 21:23

Český lide, koukej se sebou něco dělat, nudné odrbané masy vidláků nejsou pěkné na pohled.

To je taky rada. Svým způsobem jsou mně sympatičtější lidi, kteří třeba sladili blbě, ale aspoň vybírali. Ti, co na to prděj a ještě se tím chluběj, jsou podle mě spíš trapní než cool.

Osobně až tak neřeším, co maj jednotlivci na sobě. Ale když se třeba bavím s kámošema z ciziny a oni mi říkaj: Tak jsem byl v Praze, kde jsou ty krásný český holky? Vždyť by byly i hezký, ale..
Tuhle pověst máme už asi jen kvůli slavnejm modelkám. A mě to občas fakt mrzí, když teda slyším, co se o Češích říká. Jenže lidem je něco jako dojem kolektivně u pérdele.

Pardon za výlev.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.10 10:07

Vážená paní,

mám zdvořilý a nesmělý dotaz: proč jsou špičaté boty krásnější než nešpičaté? Jsou boty více špičaté krásnější, než boty špičaté méně? Kdy se s rostoucí špičatostí bot (ostatně naprosto nefysiologickou a nepraktickou vlastností) vrátíme o nějakého půl století (nebo tak nějak) zpět? A kam budeme pokračovat potom? Vy byste to mohla vědět, z letmého nahlédnutí do Vašich stránek soudím, že víte skoro všechno.

S pozdravem

VK


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.12.10 12:58

Někdy vyfoť taky děti,ne?Pro většinu z nich jsou barvy samozřejmostí(píše devítiletá holka).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.12.10 21:03

Řešíte tu slušný bejkárny. Radši si hleďte svého.

Mimochodem, autorka by se měla začít naučit fotit, nebo si místo nesmyslů radši koupit pořádný foťák. Ono asi příliš dává na modu, kupovat si nesmyslné smarfony s „takyfotoaparáty“.

Ada Pekelná
973 příspěvků 5.12.10 21:21

Je ti líp?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.12.10 20:04

Milá Ado,
tak tady jsem se opravdu zasmála - ovšem v tom nejlepším slova smyslu - mluvíte mi totiž z duše. Také považuji za tragické, jak se u nás lidé oblékají. Nevkus, nenápaditost, konzervatismus dotažený do maxima. Nerozumím a nechápu. Napadá mě snad jen, že se bojí barvami či originalitou vybočit z řady šedo-černých oveček. Žila jsem teď nějakou dobu ve Španělsku, kde je oblékání o něčem jiném a o to více pak tento smutný kontrast po návratu bije do očí. Je ovšem pravdou, že i ten, kdo barevnější a originálnější být chce, to často asi vzdá, protože v našich obchodech jsou věci těchto charakteristik prostě k nesehnání. A oděvy obecně jsou dost předražené. Také nechápu, proč se zde tak moc rozrostly obchody se sportovním oblečením, které pak lidé nosí i (resp. hlavně) mimo sport a na eleganci jim to rozhodně nepřidá (ale zase se k tomu hodí ty baťůžky, že? :)). Značky, které mám ráda a i když ne vše je ideální, dají se tam koupit opravdu pěkné kousky (Zara, Promod, Bershka, Stradivarius, Blanco - poslední dva jmenované ani nevím, zda jsou i v ČR), mají zboží v ČR oproti západu o dost dražší (vysvětlil by mi někdo tuhle cenovou politiku?), nehledě na to, že sortiment ve zdejších pobočkách není zdaleka tak bohatý jako v těch zahraničních, a navíc v jejich zdejší nabídce převažuje - hádejte jaká barva??
No a když jsem navštívila minulý týden CODE:MODE, ani odtamtud jsem neodcházela spokojená, protože černá hrála i tady bezkonkurenční prim, originalita a kvalita části produkce byla značně diskutabilní a ceny - promiňte mi, vážení prodejci - poněkud přemrštěné. Občas zavítám na stejnou akci (jen s jiným názvem - Pulgas mix) v Barceloně, kde se dají sehnat kousky do značné míry zajímavější, a většinou za mnohem nižší cenu. Proč sukně od českých mladých módních návrhářek a tvůrkyň plošně stojí kolem 1500 Kč (60 E) a od španělských (většinou i kvalitněji a z kvalitnějších materiálů ušitých) 30-40 E? Tohle by mi taky mohl někdo vysvětlit?
Barvám a originalitě zdar :).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.12.10 21:26

no teda, tady se mažou vzkazy… Hmm, kritička nesnese kritiku?

Ada Pekelná
973 příspěvků 6.12.10 21:32

Tak já ti to vysvětlím, ať to máš jednodušší:

  1. tvůj příspěvek objevil Ameriku, fotka už tu proprána byla
  2. absurdnost požadavku „kdo chce kritizovat, musí v kritizovaném oboru sám vynikat“, jsme už taky probrali kdysi dávno
    Jinými slovy, tvůj příspěvek nebyl smazán proto, že by investigativně odhalil strašlivou pravdu, ale pro svou únavnost a mimomísovost.
    Pokusíš-li se nějak trollovat, budou mazány i ty další.

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.12.10 21:34

nevím, co znamená trollovat - snad nějaký brněnský slang?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.12.10 21:35

a můžete mi hodit odkaz, kde byla fotka „proprána“?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.12.10 21:37

A mimochodem, my se známe, že mi tykáte? Předpokládám, že to taky smažete, ale stejně by mě to zajímalo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.12.10 21:52

squidlian: Vy nebudete moc internetově gramotný, že?

Za domácí úkol si projděte toto heslo: http://encyclopediadramatica.com/Troll


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.12.10 22:33

Myslím, že existují krásná česká slova, která by „trollování“ vystihla. Každopádně já se nesnažím někoho naštvat (Troll uvážlivě zneužívá slabostí lidské přirozenosti nebo online komunity k naštvání lidí) a navíc, jak již autorka uvedla, podobná diskuze se zde již objevila. Vymazáním mého příspěvku mě připravila o komentáře, tak by mě aspoň zajímal odkaz, kde si mohu podobné přečíst.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.12.10 22:54

Pan Libor, který se před chvílí dramaticky loučil, se žádá, aby své sliby plnil!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.12.10 22:59

Klikni si na článek O webu.
Hned nahoře, pod názvem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.10 14:52

Milá autorko, měla bys laskavě vědět, že kabátky jsou v módním světě velkým hitem pocházejícím z kolébky trendů - Paříže. Neviděla jsem jedinou typickou elegantní Pařížanku bez kabátku - a barvy? Nejelegantnější jsou právě ty nenápadné šedé/černé a tlumené hnědé. Tvé recenze jsou poněkud chabé. Nepopírám, že Češi v sobě mají zakódované žalostné módní představy, ale nad tvým vkusem také začínám pochybovat. A džíny? Na hubených kráskách vůbec nevypadají špatně - a „placaté“ boty jsou mnohdy lepší než nevkusné jehly, na kterých dotyčné neumějí ani sebevědomě chodit (i když si mnohdy myslí, že ano). Měla bych nápad - proč sem nedáš svou fotku ať ostatní mohou také posoudit? :P


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.10 15:48

Kláro…i vy ostatní,co Vás tento blog pobuřuje,vy mně rozesmíváte,jak si s každým příspěvkem myslíte „že jste na to kápli a že konečně někdo dá Adě co proto“


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.10 16:01

Milá Kláro,

pro dobro celého internetového světa skočte do zdi. Pak o tom můžete napsat také článek - já skočila do zdi a proto mohu skoky do zdi hodnotit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.10 16:03

Ado, trochu off topic, ale keby si mala záujem o vreco suchého hrachu, prihlás sa :) (pre neznalých - u nás sa vraví „Je to ako hrach na stenu hádzať.“)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.10 17:30

Ve vetsine kritik s Adou souhlasim, jen v nazoru na rifle se znacne rozchazime. Ono totiz nejsou rifle jako rifle. Jinak vypadaji stare svetle mrkvace (ci jiny „slusivy“ strih) z roku raz dva a jinak dnes modni hodne tmave rifle - kdyz maji dobry zajimavy strih a dobre padnou, pak opravdu nevidim duvod, proc by nemohly byt soucasti slusiveho outfitu, naopak.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.10 18:33

Taky jsem k riflim milosrdna, dziny nosim rada, jen tak do mesta jsou fajn. Myslim ale, ze Adu spis dere ta vecna kombinace triko, dziny (pokud mozno jeste ve stylu vorvan), cerna bunda, sportovni boty. Dneska jsem se rozhlizela v autobuse (nejsem v CR) a vorvane jsem nevidela ani jednoho. Dzinsy pochopitelne ano, byt tak ve tretinove mire nez v CR, ale sportovni boty k dzinam opet ani jedny. Mel je na sobe jen jeden pan, ktery byl ale v teplakach a mikine a ocividne byl predtim tedy behat, nebo cvicit v telocvicne…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.10 19:26

Ano, onen sportovni styl v nasich ulicich (casto navic na velice nesportovnich postavach :) ) je opravdu udesny. Hodne cestuji, ale nikde v zahranici jsem nevidela tak nahusto obchody se sportovni „modou“, jako u nas. Nerozumim tomu. Hlavne faktu, ze tento styl vyznavaji ve velke mire i divky. Jako by snad schvalne nechtely vypadat zensky… a ty proklinane batohy davaji vsemu korunu :).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.10 20:34

Nabyla jsem dojmu, že Adu neštvou džíny jako takové ale spíš to, že se z nich stala univerzální uniforma, která zaplavila české ulice jako mor. Myslím, že kdyby měl každý jedny dvoje džíny jen jako alternativu dalších kalhot anebo sukní, bylo by to OK…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.10 21:14

Já jsem to zase pochopila tak, že Ada nesnáší džíny obecně. Já mám třeba džíny ráda, nosím je nejčastěji, ne proto, že jsou nejsnadněji sehnatelné (a taky si pečlivě vybírám), ale proto, že se v nich cítím dobře, myslím, že mi sluší a prostě je nosit chci. A nepřijdu si kvůli tomu nijak špatně.

Ada Pekelná
973 příspěvků 7.12.10 21:49

Je to tak, jak píše Malatí. Samotné modré džíny by mi nevadily, kdyby je nenosili skoro všichni, jako by nic jiného neexistovalo, a nepoužívali je jako univerzální základ, který snese úplně všechno. Existují krásné džínové kombinace, bohužel jich na našich ulicích mnoho nevidno.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.10 21:52

Ja si myslim, ze Ada ma traumaticky zazitek s dzinama z detstvi. Asi vedle ve vchodu bydlela pani s extravaganzou, ktera si usila tak naaadherne dziny, jake by nikdy nikomu neusil zadny jiny navrhar. Toto krehkou dusi Ady navzdy poznamenalo, proto si Ada zalozila tento blog, kde kritizuje dziny a pani s extravaganzou.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.10 21:53

Díky, to jsem si trošku oddechla. Tak hádám, že my, co kupujeme džíny se zapojěním mozku, se v pekle jen tak neobjevíme.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.10 22:13

Bacha, kdyz budete drenit pani s extravaganzou tak na vas sesle nejake desne kouzlo, treba zrovna nejake dzinove prokleti :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 11:15

Bohužel já zase vnímám zcela jiný nešvar a to ten, že máš potřebu poukazovat na to, jaký mají lidi děsný styl v oblékaní. Jako kdyby móda byla tou nejdůležitější věcí na světě. Možná tak pro tebe, ale ti lidi na obrázcích mají zřejmě jiné priority v životě a pokud se jim jejich oblečení líbí a nosí ho rádi, tak nechápu proč by to měli měnit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 12:35

Iva: Vazne si myslis, ze lide za tou carou na mape, ktera se nazyva statni hranici, nemaji zadne starosti, zadne prusvihy, nemusi spechat rano do prace, nevodi deti do skol a skolek, netrmaci se po nakupech atd., a navic jsou vsichni desne bohati, takze neznaji problemy s tim jak se oblect kdyz vydelavam 8500 mesicne? Asi ne, ze…?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 12:50

No, tak zrovna ve Francii s jejich systémem sociálního zabezpečení (nebo do nedávna v Řecku) nejste daleko od pravdy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 13:00

Iva> Život je otázkou priorit. A Ada nědělá nic jinýho, než že poukazuje na to, že maj jiný priority.. tak co Vám zas přijde nefér? :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 13:03

V recku ziji a verte mi, ze nemate pravdu. To, co ukazuji noviny a TV ma s realitou spolecneho dost malo. Vysoke castky za zdrav. a soc pojisteni, a kdyz potrebujete, doktora si stejne musite zaplatit, protoze riskovat statni zdravotnictvi vas taky muze stat krk (ne, fakt tu neni na moc dobre urovni). Recky zivnostnik (narozdil od CR tedy retezce jeste nevyhubily normalni male obchudky, coz se mi libi moc) otevre v osm rano a zavre v devet vecer, zadne ze uz o pul pate brbla „pani, budeme zavirat, delejte“. Navic kritizovane velke benefity a ulevy se tykaly jen statnich zamestnancu - pomer mezi jejich poctem a poctem lidi zamestnanych v soukromem sektoru je nabiledni. Prumerny Cech se ma mnohem, mnohem lepe nez prumerny Rek.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 13:33

Linka: A fakt to na kole nejde jinak?

http://www.flickr.com/…/5207091523/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 13:35

Scully: dobře, že jste to uvedla na pravou míru. Za to si od Vás koupím džínového zajíčka.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 13:39

Linka:
A co teprv tady:

http://www.flickr.com/…/4311334200/

http://www.flickr.com/…/5195962657/

http://www.flickr.com/…/5172608488/

Ono to jde jen se musí chtít, pro inspiraci doporučuju tady tento blog:
http://www.copenhagencyclechic.com/

Pořádně ho projděte, nejen že lidé vozí na kole v podstatě cokoli (nejen děti), ale vůbec jim to nebrání se skvěle oblékat a na to, že tam mají lepší počasí se opravdu v tomto případě vymlouvat nelze.

Tak kolům zdar =)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 13:49

Libor: Ano ano, to je takova moje uchylka, uvadet na pravou miru vykriky o tom, jak se jinde maji lide lepe a v CR jsou vsichni chudacci se spoustou tak zavaznych starosti, ze jim to brani si opravit odrbane lemy u rifli a vzit si na nohy jine boty nez kecky. Holt nekdo si honi brko u diskutovani s zenami na modnim pekle (protoze jiny duvod vasi pritomnosti tady me vazne nenapada), nekdo radsi cestuje a poznava jine zeme a kultury, aby pak nemusel papouskovat koniny z Blesku a TV Nova…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 14:03

Ivo…já zase vůbec nechápu,jak se člověk s jinýma prioritama-jako ty-dostane na tento web a proč tu vůbec má potřebu číst diskuse o módě a dokonce tady zanechávat stopu!!! Pro většinu lidí třeba není -vypadat vkusně a pěkně důležité…ale obléct se prostě musí,proč si tedy nepořídit zajímavější (to rozhodně vždycky neznamená dražší)kousky a vhodně je kombinovat?To je jak s bydlením…lidé chtějí bydlet,chtějí mít vlastní domy a nechávají se ovlivňovat nevkusem,který kolem sebe vidí a staví si hrůzné baráčky s nádorkama v satelitních městech…a ostatní kolem těch barevných archit.skvostů musí chodit a vnímat tu nádheru,stejně jako lidé se potkávají a vnímají druhé lidi.Přitom by všechno šlo udělat lépe,vkusněji…jenom to chce trošku si s tím vším dát práci.
A ještě mě baví ten oblíbený a dokola opakovaný názor odpůrců pekla tady,že snad všichni pěkně upravení a oblečení lidé musí být nutně hloupí …chlapi homosexuálové a ženské vypatlané fifleny…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 14:06

Jak píše Scully, to, co vidíte v TV z Řecka, jsou pouze státní zaměstnanci, těch je sice v Řecku neunosně moc, ale většina obyvatelstva jimi nejsou a ti vůbec nemají ty všemožné výhody, kvůli kterým Řecko krachuje. Jen bych doplnila, že řecký živnostník, nejenže mu pojišťovna většinou nezaplatí ani ťuk a pojištění ho vyjde tak na 300 Euro měsíčně, ale ani si nemůže vybrat, u které pojišťovny se nechá pojistit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 14:37

Scully: vaše úchylka je nadávat lidem, že neumí pravopis, a tak jsou blbci, ale sama sekat hrubky a cejtit se strašně na výši. Stěžovat si, jak lidé neumějí vyhledávat informace, ale sama nejste schopná použít Google a zjistit si informace o čem mluvíte (viz Vaše mimózní obhajoba oboru „filmové kritiky“). Jo, o tom jak dámy jako vy cestují a poznávají jiné země a kultury už bylo řečeno dost pod jiným článkem. Můžete si teď jít pustit Sex ve městě 2 anebo se vydat jako hrdinky na Bízký východ a přivést jim tam nějakou Vaší emancipační vkusnou západní kulturu, zatímco mladíci z U.S. Army se v již „osvobozených“ uzemích budou podílet na poznávání tamních kultur znásilňováním žen a střílením civilistů. Můžete si pak z toho milého multikulturního prostředí dovést něco do Vaší multikulturní lednice a myslet si, jak jste poznala další zemi a kulturu. Proberte se proboha.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 15:00

Libor: Jestli vam pripada normalni prace a zivot v zahranici se vsemi beznymi dennimi starostmi (ano, presne tak to mam ja a i v UK jsem chodila do prace, stejne jako ted v Recku) jako miloucka turistika, tak uz vazne nevim. Jo, a jeste mi ukazte hrubky, ktere sekam, prosim prosim, aspon jednu!

Tak, a nadale odmitam toho impotentniho trola krmit, protoze se jasne ukazuje, jak mym krmenickem zbytnel, ztloustnul jako pasik v chlivku a zacina se tak chovat. No jo, mela jsem to vedet driv…Nadale mu vyzivnou krmi prestanu poskytovat, umucime ho hlady, jako ty nebozatka v tom desne nebezpecnem zahranici. HOWGH.

Sbohem pane Libore - jeste mozna jedna rada - zahodte tu nafukovaci pannu a vyrazte ven, mezi lidi, na vzduch, najdete si kamarady a treba i zenskou a uvidite, ze svet zdaleka neni tak odporne misto jak se vam zda, ju?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 15:27

Scully: „se vsemi beznymi dennimi starostmi“

Jo, mystlíte, jak si pořádně napěchovat lednici a do jakého obchodu s hadrama ještě zajít?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 15:39

Nevim jak vy, ale ja pracuju v kancelari a odena do fikovych listu a sukynky z rakosi sem prijit nemohu. Rovnez sice umim strilet ze vzduchovky a vypestovat nejakou tu zeleninu, ale diva zver po mestech, s vyjimkou toulavych psu, nebeha, a zahonek na chodbe by mi domovnice nejspis neschvalila, takze holt musim pro jidlo do obchodu. Chysi z rosti a blata by mi na plazi ted v zime odnesl priboj, tudiz nezbyva nez bydlet v pronajatem byte a jelikoz slozenky neberu jako kus papiru kterym si pripalim cigaretu, tak musim chodit od pondeli do patku do prace a na tohle vsechno vydelavat penize. Vy to snad mate v zivote jinak?

Ja vim, nekrmit, nekrmit, nekrmit…ale nemohla jsem odolat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 15:57

Scully: aha, takže se podřizujete diktátu povinného kancelářského odívání a chcete tu poučovat o odvaze jít proti proudu?

P.S.: krmení - to teda moc silnou vůli nemáte. Doufám, že s tímhle přístupem nevychováváte i svoje děti.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 16:15

V ramci mezilidskeho souziti se v prubehu historie vzila urcita pravidla, abychom se navzajem nesezrali a abychom si vubec tak nejak aspon trochu rozumeli. Vedle pravidel pravopisu a pravidel silnicniho provozu existuje cosi jako pravidla slusneho chovani a mezi ta by se dal vsunout tzv. dresscode. Neni to nic sloziteho, staci nemit na krku misto hlavy hlavku zeli (a je fuk zda cinskeho v ramci multikulturniho prostredi, nebo obycejneho evropskeho cerveneho).

Zjednodusene se da rici, ze specificka cinnost si zada specificke obleceni. Namatkou, na ples patri oblek a kravata, pripadne motylek - kdyz prijdete v bermudach, bud vas tam vubec nepusti, nebo budete vypadat jako ukazkovy krupan. Tim, ze se na to vykaslete, v podstate urazite vsechny ostatni osoby, ktere se akce ucastni, rikate tim cosi jako „nestojite mi vubec za to, abych hnul malickem u leve nohy“. Podobne do kancelare nepatri saticky na raminka nebo kozena motorkarska bunda, ale spise decentni, tzv. slusne obleceni. Pokud jsem instalater, tak nebudu chodit v saku, ale v monterkach nebo riflich, protoze moje zamestnani vyzaduje uplne neco jineho. Az budu hasicem, obleknu pravdepodobne overal z nehorlaveho materialu, a pokud budu stripterkou u tyce, mym pracovnim odevem se stanou sitovane puncosky a tanga se vzorem leopardi kuze. Jestlize z nejakeho duvodu tyhle oblecky zamenim, tak pravdepodobne drive ci pozdeji prijdu o praci a budu se moct jit past s ovcemi na louku. Jestli ma nekdo odvahu jit na plovarnu ve smokingu, je to jeho vec, ale temer stoprocentne nekdo z okolostojicich lidi v plavkach zavola na nejblizsi psychiatrickou kliniku.

Je vam na tom stale neco nejasne?

Ada Pekelná
973 příspěvků 10.12.10 16:43

Scully! Nekrmit! Jestli se zase rozblábolí o novém světovém řádu a postkoloniálním útlaku, tak to zas budu uklízet do půlnoci!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 17:16

Scully: pravidla, o kterých mluvíte jsou ovšem jen „arbitrární konsensus“, nemají logický základ, existují jen díky ochotě se jim podřizovat. Pokud by vznikla společenská dohoda jiná, může se klidně v práci jako ta Vaše nosit oděv třeba křovácký. Problém je, že všichni se těmto náhodným pravidlům rádi podřizují a vysvětleními jaké dáváte vy, pomáhají udržovat status quo, místo toho, aby se snažili pravidla změnit, pakliže lze nalézt jiné, lepší (a pokud byste do práce ráda nosila něco jiného, tak lze). Víte, ono se tu hodně mluví o odvaze nejít s davem, trochu vyčnívat. Jenže nejít s davem v situacích, kdy Vám nic nehrozí, maximálně pohledy lidí na ulici, není žádné hrdinství. Jít proti proudu s vědomím, že za své vyčnívání mohu být nějak vážně persekuován, je opravdová odvaha. Jenže tu, narozdíl od té první, nemá jen tak někdo. Ale tak hlavně, že si dokážete všechno tak hezky svazácky zdůvodnit a jste se sebou spokojená.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 17:58

Uz vidim jak jedna sestadvacetileta holka z kancelare meni globalni system fungujici desitky let. Zive si predstavuji, jak jdu hrdinne ulicemi, nadra zahalena polovinami kokosovych orechu, na nohou martensky, okolo pasu omotanou rousku vlastnorucke usitou z morske travy, a za mnou kraci milionovy dav lidi, horecne odhazujicich nenavidene svrsky, monterkami pocinaje (pro nemuzu k soustruhu nosit kravatu?) a kancelarskymi kostymky konce, za zpevu protestnich pisni a paleni prirucek od Gutha Jarkovskeho.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 18:11

Á, Libor má velkou hlavu, jako pytel od banánů :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 18:33

Scully: už se zhroutily systémy trvající mnohem delší dobu, než desítky let. Samozřejmě, že když si každý řekne, že sám nic nezmůže, tak se nic nezmění. Anebo možná ani nechceme, aby se změnilo…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 19:27

Bingo, konecne vam to doslo. Nechci potkavat meho stokiloveho kolegu z kancelare v plavkach a zabkach, obtezuji me lide, kteri smrdi potem na tri metry. V soukromi at si moje spolupracovnice chodi treba nahata, ale nepotrebuju pokazde kdyz se otocim od stolu videt jeji spodni pradlo. Nejsem puritanka, sama rada nosim plavky a vystrihy, ale do prace to nepatri. Plus ne kazdy ma talent, mozek atd., aby se zivil jako rozevlaty filozof nebo potulny umelec a dal tk pruchod svemu nespoutanemu duchu pohrdajicimu komerci. Nekdo musi pect chleba. Zametat ulice. Ridit autobusy. Opravovat pocitace. Prodavat potraviny. At se system kidne zhrouti, ale at to udela az ja tadz nebudu. Odmitam se prat na ulici s dalsimi lidmi o cistu vodu, odmitam zit v anarchii jen proto, ze se nejakemu ceskemu clovickovi nelibi slusne a ciste obleceni.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 19:38

Scully: to jste nikdy neměla chuť si na sebe vzít něco jiného, než co obvykle nosíte do práce? Místo malování se si přispat s pocitem, že na Vás nikdo nebude zírat, že jste v práci nenamalovaná? Nebo nevím, cokoli…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 20:45

Já bych to tu viděla na BANánový koktejl :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 20:56

Já tenhle blog miluju! Jediný, u kterého čtu i diskuse, neboť je tu k nalezení spousta užitečných odkazů.
Ovšem sere mě tu Libor.
Nejde nějak bloknout jeho IP adresa, nebo něco?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 21:03

My nemame prisny dresscode ve stylu kostymek, lodicky a sako :-) Nosim do prace dokonce i dziny a triko, kdyz mam na ne naladu. Zdrzuji se akorat sportovnich kecek, ten trend se mi fakt nelibi. A nepatrim k typum, co se maluji i kdyz jdou s kosem. Prave ted sedim v internetove kavarne, na nohou kecky, na sobe rifle, triko a kozenou bundu. Pointa, ktera vam celou dobu unika je to, ze obleceni je sice hra a kazdy at voli podle sveho uvazeni, presto jsou situace a mista, kde n tom, co se nam honi hlavou nezalezi - prace, spolecenska udalost, vseobecne setkani vicero lidi. Presto, ja se rada oblecu hezky a primerene sve postave, veku a moznostem i normalne pres den. Rada se totiz okolo sebe divam na hezke veci, ktere jsou potechou pro oko - at to jsou kytky, obraz, uklizena kuchyn, nebo pekne obleceni lide. A kdyz se chci na pekne oblecene lidi divat, tak musim jit prikladem a byt jednou z nich.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 22:08

Scully: bod pro Vás.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.10 06:31

Kuli> za Copenhagen díkec, to se mně líbí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.10 13:06

Panenka_bohemica napsala - Život je otázkou priorit. A Ada nědělá nic jinýho, než že poukazuje na to, že maj jiný priority.. tak co Vám zas přijde nefér? :-))

Ano, souhlasím. Nefér mi příjde akorát to, že má potřebu na to poukazovat pro mě zcela nevhodným způsobem.

Dále pro všechny kteří mě ne zcela pochopili ( scully, dadina ) - to, že jsem o těch lidech na fotkách napsala, že mají zřejmě jiné priority, neznamená, že nutně musí pocházet ze slabších soc. vrstev, pracují 18h denně a tudíž nemají čas prohlížet módní časopisy a kupovat si jen vkusné kousky oblečení.
Poukazuji hlavně na tu ironii a výsměch, se kterým se ve většině článků setkávám.
Módní blog se dá dle mě vést i pozitivnějším směrem a budu ho ( zřejmě jen já ) číst daleko raději.

A Dadino - nemusíte přede mnou obhajovat svůj postoj k módě a to, že máte ráda vkusné věci. Pokud Vám dělá radost chodit hezky oblékaná a díky tomu šíříte kolem sebe pozitivní energii, tak to určitě dělejte. Já se ráda dívám na milé a usměvavé obličeje. Jen u toho už nepotřebuji řešit to, jestli má ten člověk na sobě dokonalé sladěný outfit nebo má džíny ze kterých lezou špeky a k tomu tričko nad pupek.
Vy byste ráda měla kolem sebe všechno vkusné a já bych zase byla ráda, aby k sobě lidi byli víc tolerantní. Je to špatně ?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.10 13:20

Pokud by mira tolerantnosti primo umerne souvisela s tim, do jake miry mi zalezi, co mam na sobe, tak se pridavam a klidne zacnu chodit v teplakach. lec bohuzel jsem si toho zatim jaksi nepovsimla. Mne totiz to tolik typicky ceske pomlouvani, neprejicnost a zavist („kdyz ma soused dve kozy, tak ne ze se budu snazit, abych ja mel taky dve, ale preju si at jemu jedna chcipne“, znate to…) nepripada na ustupu, ba prave naopak. Kdyby platilo to, co rikate, tak jsme rajskym ostruvkem snasenlivosti, pohody, tolerance a sympatii. A to fakt nejsme.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.10 18:49

Konečně někdo, kdo vystihl, proč už přes deset let téměř nenosím džíny. Ty džíny samotné za to nemůžou, ale byly zneužity a zneuctěny tuctovým masovým vkusem. Jo a Češky - zásadně v kalhotech, to je taky výstižné. Nosím skoro pořád sukně…
Na hlavě voživení - to je taky dobrej postřeh. Ty šílený melíry…
Dobrej web, a užitečnej - v cizině často bohužel poznám Čechy podle oblečení.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.11 20:44

Libi se mi lide, kteri tady vehementne odsuzuji vkus, modu a vse co s tim souvisi. Kdyz vam tyhle veci prijdou povrchni zajimalo by me proc svuj cas mrhate sledovanim prave modnich blogu. Libi se mi tady vase tabu modre dziny (ikdyz co si budu nalhavat obcas neni zbyti a taky je nosim), pro me osobne je v zime tabu potkat mladou slecnu ktera ma kozacky a batoh. Jinak super blog ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.9.11 15:45

Prečítala som si teraz akurát niekolko článkov a v jednom z nich bolo, že na zastávke si bola (alebo ste boli. Netrúfam odhadnuť vek) jediná čo nemala modráky. Tak som ta chcelaa potešiť, že v Bratislave to tiž nie je bohvie čo ale včera som stále na zastávke (somnou asi 5-6ludi muzi aj zeny)a nikto nemla rifle. Všetci sme boli normálne oblečený do látkových nohavíc.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Inspirace z terénu

Autor: Ada

(Článek o sportovní eleganci, který jste si odhlasovali, samozřejmě... Celý článek

Puntíkované nohy

Autor: Ada

Fotku slečny v puntíkovaných punčocháčích, krátkém kabátu a baretu... Celý článek