A v čem teda na ples?

17.11.10 | autor Ada

Pod články o maturitních plesech a o salonu Caxa (a taky mailem) jste se několikrát dožadovali, tedy dožadovaly, v čem se teda má chodit na ples, když je všechno špatně.

Takže základní rady:

1) šaty nesmí být přeplácané. Na ples chcete mít pěkné šaty, boty, účes, nalíčení, kabelku, a to celé by mělo být vyrovnané, ne že šaty ukradnou veškerou pozornost pro sebe a potlačí všechno ostatní včetně nositelky! Výsledný dojem nechť je "tamhle jde pěkná slečna v hezkých šatech" a ne "tamhle jde cukrová vata a nahoře z ní kouká nějaká paní".

2) zapomeňte na satén a organzu, jsou i jiné materiály

3) šaty musí lichotit vaší postavě

4) šaty nesmí ukazovat víc masa, než je slušné

Ještě by se k tomu dalo dodat, že by neměly být úplně demodé a měly by odpovídat věku a příležitosti. Čím formálnější událost, tím formálnější šaty (a méně odhaleného masa). Totéž vždycky platilo pro věk - čím víc, tím tmavší barvy a méně masa -, ale dneska už se z toho tak nestřílí. Řiďte se postavou a vlastním pocitem. Stačí, když ze sebe nebudete dělat diblíčka.

Co kam?

Do divadla a na koncerty odehrávající se v divadle nebo koncertních síních se nosí krátké šaty, tedy "malé černé". Krátké znamená minimálně ke kolenům (kratší ne) a nemusejí být výhradně černé, ale barva by neměla být řvavá (takže buď tmavé nebo světlé, ale decentní odstíny); pokud si chceme vzít rukavičky, tak ke krátkým šatům patří taky krátké (dlouhé se nosí k večerní toaletě). Na ples se nosí dlouhé šaty. Na maturitních plesech vídáme i krátké a lze to připustit, protože nejde tak úplně o formální ples, spíš o takový lepší mejdan pro maturanty, ovšem trochu to sráží atmosféru. Oslavenkyně, tedy maturantky, by měly mít dlouhé slavnostní šaty, krátké si může vzít ségra nebo kamarádka.

Klasická svatba je na podobné úrovni jako koktejl či garden party, takže na ni patří koktejlky. Ty mají stejnou délku jako malé černé, ale jsou výrazněji barevné a uvolněnější. Dlouhé slavnostní šaty smí mít jen nevěsta, a žádná svatebčanka by neměla být oblečená tak, aby strhávala pozornost na sebe. Kdo nechce jít v šatech, vezme si kostým.  Na posvatební mejdan, je-li nějaký, už se může jít v něčem neformálním.

K večerním a malým černým šatům patří boty s uzavřenou špičkou a punčochy. Ke koktejlkám se mohou nosit i boty s otevřenou špičkou a do nich jemné punčochy bez zesílené špičky. Sandálky bez punčoch jsou určené na neformální příležitosti.

A teď nějaké ty možnosti. Vybírala jsem v zahraničí i v našich salonech (zdroj vždy najdete pod fotkou). Hlavně v zahraničí je vidět, že móda už se od korzetů a saténových zvonů posunula o dost dál.

Antický styl a proplétané

Pro mladé ženy a dívky se velmi hodí uvolněný antický styl. Šaty mohou mít empírový střih nebo zdůrazněný pas a rozhodně nemusejí být pouze bílé.

Zdroj: www.plesovesaty.com

(Odmyslete si prosím to moře, já ho tam nedala.)

Zdroj: www.burdastyle.com

Těžce trendy jsou šaty z proplétaných a aranžovaných pruhů jemné látky. Jenže sehnat takové šaty ke koupi nebo dokonce v půjčovně je nadlidský úkol. Je to práce pro velmi šikovnou švadlenu, ne pro čínskou fabriku.

Zdroj: www.red-carpet-dress.com

Éterické

Jemné poloprůsvitné šaty zaručeně vzbudí pozornost (ne nahým tělem! pod průsvitné části patří podšívka). Výhodou je, že se skvěle hodí k mladým holkám; nevýhodou je nutnost mít štíhlou postavu, aby z toho nebyla víla Bublinka.

Zdroj: style.com (Elie Saab)

Princeznovské

Na princeznách  taky není nic špatného, pokud jsou to princezny se vším všudy a děje se to na maturitním nebo jiném mládežnickém plese. Nesnažte se o co největší efekt za co nejmenší cenu, pak to vypadá lacině; je lepší nejít za princeznu a zvolit jiný styl, než vypadat jako z chudého království. Sukně by měla být tak bohatá, aby celková silueta lichotila oku, když to skončí někde v půli cesty, jsme zase v chudém království. Našlehaným sukním je lepší se vyhnout, už proto, že jsou silně okoukané; pokud po takové sukni z nějakého důvodu prahnete, dívejte se na celkovou siluetu. Sukně by se měla rozšiřovat už od pasu, ne někde od boků (vypadá to líp, dejte na mě), a to rovnoměrně, aby netvořila čalouněný sloup.

Šaty s tylovými sukněmi nebo s průsvitnými vrchními vrstvami v barbínkovské princeznovské kategorii jednoznačně vedou. Akorát pozor, ať to nepřeplácáte až moc, účes a doplňky je potřeba na úkor šatů trochu upozadit. I když je to oxymoron, i na kýč se zkrátka musí s trochou vkusu.

Zdroj: promgirl.com

Zdroj: salonsofia.cz (vlevo), plesovesaty.com (vpravo)

Jednoduché

Spousta slušivých šatů se dá uskutečnit i bez velkých střihových, krajkových a jiných extravagancí, na druhou stranu se ale vyhýbejte šatům úplně jednoduchým, které nejsou vůbec ničím zajímavé. Pokud samozřejmě neumíte výjimečně dobře kouzlit s doplňky.

Zelenkavé šaty působí hodně jednoduše,  s menším nařasením na boku a na prsou; bez obav je můžete dozdobit výraznějšími doplňky. Taftové šaty spoléhají především na šanžánový efekt ve dvou královských barvách.

Zdroj: www.salonsofia.cz

Návrhář, který se příliš vyžívá v asymetrii, nemůže zplodit nic dobrého, ale vkusným asymetrickým prvkem se nic nezkazí. Kytkovaným ramínkem na šatech zcela vpravo si nejsem úplně jistá, nicméně mají krásnou barvu (pro brunetky jako stvořená), hezky řešený živůtek a jsou splývavé. Šaty uprostřed upoutají zdobeným páskem (takže už není potřeba mít nápadné šperky) a hrou barev. Šifony v různých odstínech modré koupíte i u nás (a ačkoli PES šifon není hedvábí, je pořád lepší než PES satén) a jejich vrstvením můžete nasimulovat podobný efekt. Z různých odstínů jedné barvy jsou šaty vlevo.

Zdroj: salonsofia.cz (vlevo), saksfifthavenue.com (uprostřed, vpravo)

Zdroj: evitahk.cz

I z organzy se dají vyčarovat slušné šaty, musí se s ní však zacházet v souladu s trendy, tj. spíš jako s šifonem, rozhodně nestačí ji našlehat a přilípnout ke korzetovému živůtku! Protože však jde o hodně lesklý a na pohled umělý materiál, musíte vždycky počítat s tím, že to bude vypadat malinko lacině. Účes a doplňky proto volte tak, aby se takový dojem zbytečně neposiloval.

Zdroj: www.promgirl.com

Plisovaná látka je velmi efektní, akorát to nesmí být plisovaný levný satén. Ten sice může v kombinaci se správným líčením, účesem a doplňky simulovat starý Hollywood, ale většinou to dopadá špatně.

Zdroj: www.promgirl.com

Ramínka a řešení zadní části si vyberte podle postavy a vkusu. Někomu sluší špagetová, někomu silnější; kdo má hezká záda, může je odhalit (ale ne až po čárku, proboha). Štíhlým postavám se širšími boky prospěje rozšířit ramena širokým mělkým výstřihem, přičemž ramínka mohou zůstat na ramenou nebo spadat dolů. Jen se vyvarujte korzetů s takovou tou obrubou kolem ramen, to už se asi tak patnáct let nenosí.

Zdroj: promgirl.com

Korzetové

Ani korzetové šaty, tedy šaty s přiléhavým, na tělo vypracovaným živůtkem bez ramínek, nemusejí být nutně zlo, jen je potřeba konečně zavrhnout univerzální trubkovitý model z levných půjčoven. Korzet je dobrý sluha, ale zlý pán. Jakmile někde nesedí, promění se slavnost v utrpení a princezna v tuctovou buchtu: korzet se na prsou táhne nebo do něj není co dát, v podpaží vylézají špeky, na pleci to nedrží a sune se to dolů a pas kamsi zmizel. Také zažitá představa, že korzet vždy sahá přes boky a pod pasem má špičku, má svůj podíl na celkovém korzetovém zlu.

Jednou možností, jak mít pěkné korzetové šaty, je všimnout si retro trendu a místo korzetu přes boky zvolit šaty přestřižené v pase. Málokoho to napadne, přitom se to takhle nosilo pěknou řádku let a vypadá to skvěle; stačí do toho jakž takž štíhlý pas (boky mohou být klidně kobylích rozměrů) a nezkracuje to postavu, kdežto korzety střižené přes boky udělají už z průměrné ženy trpaslíčka s krátkýma nohama. Tyto šaty jsou skutečné retro z roku 1953:

Zdroj: metmuseum.org (Dior)

Tady už máme moderní verzi a vypadalo by to skvěle i bez té aranže na živůtku:

Zdroj: sherrihill.co.uk

Kdo na to má náturu, může zvolit stahovací korzet od korzetiérky, ale potom pozor na vkusnost celého dojmu. Korzet, i když není zrovna ušitý jako spodní prádlo, je poněkud erotický, zbytek oděvu už by tedy měl být decentnější. Model vlevo uchvátí barvou a vzorem korzetu, přitom působí decentně (korzet sahá nad prsa), jen bílé tričko pochopitelně na ples nepatří. Model vpravo bych na formálnější událost nevolila, ale na maturantce s alternativními choutkami se snese (kdo z vás neměl ve třídě aspoň jednu gotičku, punkerku, retromaniačku nebo viktoriánskou dámu, ať zvedne ruku).

Zdroj: korzety.com (vlevo), riwaa-nerona.com (vpravo)

Retro

Padesátkové retro jsme už probrali u korzetů. S trochou odvahy můžete risknout ultravolné šaty ve stylu sedmdesátých let, ale pozor, aby nevypadaly jako noční košile! Že nesmějí být ze saténu nebo nějaké nesplývavé látky je snad jasné.

Zdroj: style.com (Marchesa)

Efektní

Seženete-li hodně efektní látku, nemusíte si moc lámat hlavu se střihem. Ten by měl být naopak co nejjednodušší, protože veškerou parádu obstará pěkný materiál. Různé flitrové a vyšívané látky koupíte i u nás. Jinou možností je krajka - použijte ji na živůtek a doplňte jednoduchou sukní. A nemusí být ani zlatá a tak netradiční jako na fotce z červeného koberce.

Zdroj: style.com (Elie Saab)

Zdroj: imageshack.com, saksfifthavenue.com

Látku pošitou tylovými květy jsem v českých obchodech také viděla:

Zdroj: sherrihill.co.uk

Malovanou látku nemusíte shánět, můžete zaměstnat někoho tvořivého, akorát pozor, aby to ten člověk opravdu uměl a nevyšla z toho nějaká mazanice. V nouzi poslouží i obyčejné pongé (splývavý žoržet nebo šifon by byly lepší), pod které  přijdou podšívkové šaty z neprůhledného mateirálu.

Zdroj: sherrihill.co.uk

Starý Hollywood

Zvlášť sošným postavám, ale bez nevhodných špíčků (na ty je lepší dát něco pevnějšího) sluší "tekuté" saténové šaty ve stylu starého Hollywoodu. Šaty mohou být naprosto jednoduché, nutný je ovšem kvalitní materiál (ne trčící nejlevnější satén) a šikmý střih.

Zdroj: isadoras.com

Šaty pro silnější postavu

Neexistují žádné speciální šaty, které byly zvlášť vhodné pro plnoštíhlé dámy, už proto, že každé tělo je jiné. Takže si vyberte, co se vám líbí, jen se u toho řiďte selským rozumem: vyhněte se vysoce lesklým materiálům, mohutným čalouněným sukním, nenechte si nakecat, že bílá ztlušťuje a černá zeštíhluje, a dejte si sakra pozor na laciné konfekční korzetky. Zdůrazněte nebo nezapomeňte nasimulovat pas, nenoste trapné šáličky v domnění, že to nějak zamaskuje tlusté paže, a nenechte si na hlavě vyrobit pseudoromantické kudrlinky.


Nechoďte daleko! Plesový maraton bude pokračovat zítra článkem od spolupekelnice Zuzky, která vám poradí ty správné střihy, boty a také jak si ples užít a nepřijít k úrazu.

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 19:05

Jsem staromilec. Nejvíc se mi líbí retro a Hollywood v článku. Modrozelená je jedna z mých nejoblíbenějších barev.

A jsem pro, ať se ženský přestanou tolik omezovat, co se „nedostatků“ týče.

http://img51.imageshack.us/…ards6ab3.jpg

http://img241.imageshack.us/…gdressic.jpg

Tak co, je širší nebo vyšší?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.5.12 20:54

Bez urážky, jen mě tak napadlo, jak je na tomhle článku krásně vidět, jak rychle móda zastará. :) (I když se obávám, že ani v roce 2010 nepůsobil zrovna svěže a nápaditě. :))

Pavla1976
1 příspěvek 6.1.13 15:53

Je krásná a moc jí to sluší!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 19:16

Nádherné šaty. Ty taftové modro-fialové skvělé, světle růžové přestřižené v pase jsou přímo k sežrání :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 19:19

ja jsem se zamilovala do techto satu:
http://vintage-clothes.cz/…ind/view/267

a do divadla bych vyrazila v techto:
http://vintage-clothes.cz/…ind/view/697

nechci delat reklamu, ale mam tenhle obchudek moc rada


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 19:36

Jee, hned ty první bílé mě zrovna dneska zaujaly, když jsem se na netu dívala na nějaké příčetnější plesové modely.
Mně osobně se mnohem víc než hluboké výstřihy líbí odhalená záda, smůla, že si nemůžu dovolit ani jedno (do výstřihu nemám co dát a na zádech mám jizvu). Ale zrovna ta odhalená záda jsou na ples dost nepraktická - vzpomínám si na všechny ty slečny z tanečních a plesů s výstřihem na zádech a vytlačenou rudou prackou od tanečního partnera :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 19:56

Ado, super článek, klobouk dolů! Šaty jsou nádherný všechny, obzvláště mi uhranuly tmavomodé na jedno rameno s výrazným páskem. I když jinak styl „starý Holywood“ je mi jinak nejbližší, mám ráda jednoduchou klasiku. Škoda, že se na plesy moc nedostanu, úplně jsem dostala chuť vtrhnout někam do půjčovny a aspoň patery si vyzkoušet (i když, to může i bez plesu, že:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 20:05

Je to pravda, tyhle šaty opravdu vypadají líp, než si na sebe navlíknou všechny slečny z minulého článku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 20:06

loca: Dobrý postřeh, možná by varování mohla Ada přidat do příslušné pasáže. Článek super, tipuju že bude zase jedním z těch s málo komentáři, protože opravdu není co dodat a ani o čem se hádat. A pak že Ada není lidumil;-)))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 20:16

Všechny šaty naprosto skvostné, osobně jsou mými favority právě ty červené s odhalenými zády (můj oblíbený prvek, protože s velikostí prsou 75B stejně výstřihem zas tak neoslním, ale přesto si mohu dovolit chodit bez podprsenky aniž bych byla plochá, takže holá záda jsou pro mě ideální. Plus červená je má oblíbená barva…Asi se nechám inspirovat!!!

Z téhož důvodu se mi líbí antika, byť bych měla trochu obavu, že v bílé budu příliš světlá, a že ta barva vyžaduje aspoň lehké opálení. Ada je génius, tolik úchvatných modelů nalézt věhem necelých dvou dnů…smekám, to je člověk co má módu vážně v malíku a ví, co mluví…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 20:17

… jen k těm tlustým slečnám, o kterých se Ada zmiňuje na konci článku, a o maskování špeků, možná zde budu pranýřována, ale nevidím jediný důvod, proč by mladá 18tiletá holka, která je zdravá a nemá ještě děti, měla vypadat jako bečka. Já sama jsem odmala byla dost tlustá(i když ne supervyžraná, jako některé holčičky co teď vídám), ale v 15 letech, kdy jsem začala nějak řešit vzhled, jsem začala cvičit, méně jíst a zkrátka dělat něco pro to, abych vypadala normálně. V naší ani okolních třídách na gymplu v tom věku žádná taková velryba nebyla. Chápu, že každý nemusí mít velikost S, někdo tak hubený prostě být nemůže nebo ani nechce, a i plnoštíhlé dámy mohou být krásné, ale plnoštíhlá prostě neznamená vyžraná a v 18 letech(a dříve) jde ještě hubnout relativně bez problémů… Co budou dělat za pár let, neřku-li po dětech.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 20:26

Rybka - kdyby to bylo tak jednoduché, jak píšeš, tak by obezita nebyla jednou z největších pandemií nerozvojového světa. Ale to sem nepatří a jsem mimo téma, stejně jako s případnou poznámkou o neexistenci dámských ňader, kterým by skutečně seděla velikost podprsenky 75B http://conasebe.blogspot.com/…prsenky.html

Ale slibuju že tohle bude jediný můj OT příspěvek na tato témata ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 20:34

Ty tmavofialové šila Riwa na ples kamarádce a ještě pořád jí je závidím… jinak, skvělý článek!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 20:40

Nechtěla jsem o tom tady vůbec nikdy začít, ale prostě mi to nedá se Rybky nezastat. Dělala jsem vedoucí na dětském táboře (naposledy v létě 2007) a musím potvrdit smutný fakt, že obezita začíná v dětství a že je čím dál tím rozšířenější. Každá 4. holčička do 12 let je tlustá. Beze srandy. V letech kdy jsem na tábory jezdila jako dítě já, byla většinou jedna tlustá holka ze všecha jeden tlustý kluk. Ne víc. Teď je to norma. A bodejť by ne, když rádobychytří rodičové zásobují potomky pitíčky typu Jupík (Hupík, Pupík, nevím jak se ty brutálně oranžové břečky s 30 kostkami cukru na litr jmenují), a zvednout zadek je donutí tak leda štreka Tesco-Globus - Palladium. Když každé páté dítě v deseti letech neumí kotrmelec, a neujde 5 km s častými zastávkami, tak je asi někde něco špatně. Kde? V jídlech z mekáče, KFC a podobných řetězců a v tom sezení u bedny, počítače, nebo prostě jenom na kafi (samozřejmě řádně oslazeneém ošlehačkovaném latté)…

je mi 26 a moje postava taky nevypadá jako v 18 nebo dřív, kdy jsem aktivně praktikovala gymnastiku, ale přesto mám jasně definovaný pas, boky, prsa, a pokud mám čas, tak se hýbu. Mimochodem - hýbání se není otázka peněz. Stačí jít každý den hodinu dvě pěšky (třeba i do svého oblíbeného obchoďáku a pak si tam dát rozumné kafe a nakoupit a hezky s dvěma taškama zpátky) a výsledky na postavě jsou znát za měsíc. Ověřeno. Prve bolí lýtka, pak stehna, pak zadek, a za 6 týdnů z chůze bolí břicho, jak postupně zabírají vyšší a vyšší svalové skupiny. Věřím tomu, že za dva tři měsíce by z každodenní chůze bolely ruce. A kecy, že nemám čas neberu - tak ať osmnáctileté velrybky místo sezení CHODÍ - s kámoškou toho proberou stejně jako na kafi a udělají něco pro sebe.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 20:42

Přece byste se nenechaly odradit od výběru pěknejch šatů tím, že byste mohly mít na zádech obtisklou partnerovu pracku? No bóže.. :-)

Rybka: to jsme rádi, že víme, jak ses zvládla vypracovat. Jo, je hnus, že už náctiletý se přežíraj a jsou líný jak prasata a jejich stejně pohodlný rodiče je v tom ještě podporujou nebo já nevim.. Už mě tyhle životosprávnický příspěvky u každý zmínky o baculích celkem nebavěj, stejně jako když někdo pod fotkama z přehlídek někdo prostě MUSÍ napsat o vychrtlosti modelek a jak jsou hnusný. Jde o to ukázat, že i tlustoprdky můžou vypadat upraveně, né tu pět ódy na špeky…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 20:57

To sis spletla Rybku se mnou nejspíš…:-( Já jen narážím na to, že víc jak polovina oplácaných náctiletých nadává na to, že cvičení je drahé a že nemají čas a kdesi cosi, což je prostě nesmysl. Chápu, že v dnešní době je čas drahý, že tělocvičny a fitka si student může těžko dovolit atd., ale při vší úctě zastávám názor, že mít v osmnácti nadváhu (pokud není způsobena nemocí nebo hormonální poruchou - a nevěřím že tímhle všechny ty slečny trpí) je nezdravé a není to v pořádku. Stejně jako není v pořádku vážit při výšce 170 cm 45 kilo (Opět čest vyjímkám s hyperrychlým metabolismem a sportovkyním z povolání). Vůbec není řeč o ženách po dítěti, o ženách nad 40 atd, ale o holkách před maturitou.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 21:00

Dopnění - nadváhou myšleno 10 kg navíc, a nikde jsem neřekla, že i baculka nemůže vypadat šik - mám kamarádku, která za tloušťku nemůže a obléká se skvěle, protože se vyžívá v doplňcích. Šátky, korále, rukavice, dokonce i čepice a klobouky, pásky…prostě ví, jaká je její postava a podle toho se obléká a sluší jí to většinou tak, že se o ni chlapi skoro perou…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 21:14

asi jsem se trochu rozohnila, původně to bylo myšleno k tématu, prostě než tu konejšit vykrmené slečny, že si samozřejmě můžou vybrat ty správné šaty a budou vypadat krásně, přijde mi lepší je vynhat zaběhat si do parku :o) (myšleno s nadsázkou prosím!) - není to hezké ani zdravé a lepší mi přijde věnovat ten dlouhý čas, který jistě tlustá slečna stráví hledáním plesových šatů podle zdejšího - dle mě dobrého - návodu, ve kterých nebude vypadat jako krabice, cvičení, a vybrat si pak šaty dle svého gusta (nabídka šatů už je pak jiná pohádka) :o)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 21:16

Pěkné pokoukání, jen mě napadá, co s kočkou, která nemůže/nechce (příliš) odhalovat ramena? Šáličku? Můj případ: ne že bych tam měla špeky, spíš naopak: nahoře kosti, o kus níž bicepsy. Jedno nebo druhý se ještě ukázat dá, ale obojí najednou nee. Bohužel se mi nejvíc líbí šatičky první zelené, navíc jsou - jupíí! - z českého salónu…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 21:18

InTheMiddle - šaty s nějakou verzí rukávů a nebo nějakou ladící verzi bolerka. Je to výrazně pohodlnější, než šála.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 21:21

kamarádka měla na plese šaty s bolerkem ze stejné látky - mělo krátký rukávek - a vypadalo to super…

Jinak ty červené šaty bez zad jsou úchvatné, ale radši ani nechci vidět cenu :o) i když by mohly být o nějaký ten tón tmavší, na ples…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 21:22

Podobné šaty jako jsou ty druhé budu mít na svůj ples také, ale v tmavě modrém a pásky pod prsy budou zlatavé. Zatím vypadají dobře, takže doufám, že mi je švadlena mezitím nezkazí. Ty retro šaty jsou bombastické. Mít tu postavu tak si takové taky navrhnu. Prostě parádní! Jinak, chtěla jsem původně šaty se vzorovanou látkou, dokonce jsem měla i představu ale nic podobného jsem nenašla :-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 21:24

Večerní šaty, ve kterých se dá tančit s krátkými rukávy. Netvrdím, že to je nějaká extra nádhera, ale pro orientaci, jak může vypadat střih.
http://edge.shop.com/…19/products/-!Scala%20special%20occasion%20evening%20prom%20long%20dress%20flutter%20sleeves–82158237.jpg
http://www.giftag.com/…hon-clip.jpg
http://wedding-dress.ec51.com/…es%20beading

s dlouhými
http://cn1.kaboodle.com/…AAAF87uw.jpg?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 21:26

Reagovala jsem vskutku na Rybku, tak rychle zas po paměti na klávesnici nepíšu. Nicméně tyhle debaty o stravovacích návycích se mně začínaj pěkně zajídat. Jo, nejlepší je ideál, jo, lidi se akorát vymlouvaj, jo, takhle to je se vším. Špekatý lidi ale na planetě jsou, i když je to pro leckoho hnus, a taky chtěj jit na ples. Že to ale někdo musí pokaždý vytáhnout, aby světu ukázal, že je na tom vlastně líp než ta prasnice nebo ona určitě zdrogovaná modelka, mě poněkud dojímá. Ale pište si co chcete, já už padám.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 21:28

Zuzko, Rybko, děkuju. Maturák (s pidirukávkama) už mám šťastně za sebou, na svatbě jsem to „řešila“ šáličkou - u oltáře to ještě šlo, ale pak to byla fakt otrava. Trochu mi ty zahalovadla v tomhle přehledu chybí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 21:29

měla jsem na mysli něco na tenhle styl, lepší jsem nenašla:
http://pontus.byznysweb.cz/…rt/854_0.jpg


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 21:40

loca: výstřih na zádech se hodí řekla bych k dlouhým šatům (aby z toho nebyl kurví kroj), tzn. na honosnější ples, tzn. by stálo zato požádat partnera ať si vezme bílé rukavičky. Vypadá to líp ať už je ples honosný jak chce a tím by se mělo předejít otisklé spocené ruce.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 21:43

Jinak éterické jsou úžasné! Ale..Ada píše že pod poloprůsvitné materiály patří podšívka, tady ji ale nemůžu najít..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 21:43

já zase nesouhlasím s tím, že s problémy (nejen s obezitou) je nejlepší se smířit, že „to tak prostě je“, tak to už neřešte. I když jen na webové stránce. A když někdo brojí proti něčemu takovému, nemusí tím přece chtít jen ukázat jiným, že on je na tom líp… Ale to už je obecně, nechci tu z toho dělat debatu o tomhle, pardon, slibuju, už se k tomu nebudu vyjadřovat…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 21:45

Nějaká spodnička tam bude. Vodorovné řasy nejsou, předpokládám, špeky ani vršek kozačky… :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 21:48

Super článek! Oprvadu jsi vybrala samé nádherné šaty a dost jsi mne inspirovala - díky !


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 21:50

Brojení je aktuální na příslušných webovkách, v módním pekle je to mimo téma. Sama Ada se tu vyhejbá kritizování lidí jako takových, ale výběru jejich oblečení. Proto jsou ty články tak dobrý.

Takže né že se tu schvaluje obezita a jo, měli by se sebou tlouštíci něco dělat. Vzhledem k tomu, že tady se lidem dávaj tipy, jak se oblíkat, není to jen pro ten průměr, ale i pro ty okrajový skupiny. A to je fajn, ne? Nebo budem naschvál všechny mimoprůměry ignorovat, páč si radu nezasloužej?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 21:52

tento článok ma utvrdil v tom, že idem na to dobre :) ešte tak pred dvoma rokmi som bola v splývavých šatách exot na plese, medzi tými hroznými korzetmi a šľahačkami a kudrlinkami…ale obdivné pohľady stáli za to…:)
mmch, tiež nechápem ako môže niekto ísť na ples v krátkych šatách..podľa mňa je to faux pas…a vidím to často na plesoch, bohužiaľ…dokonca aj nohavice!!!
mmch, ešte by bolo dobré napísať ako sa majú obliecť muži…tak vieme, že oblek…atd…a že nemusí farebne ladiť s partnerkou, ale štýlovo áno…ale možno ešte nejaká rada, čo muži robia zle a nevšimli sme si… :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 21:53

Zatím se mi na společenské události osvědčily „obyčejné“ černé rukávy - prostě zavazovací jednoduché bolerko z matné černé látky, která se hodí skoro ke všemu (např k pudrovým odstínům moc ne), vypadá to líp než sako nebo svetr, a zakryje to studené paže a ramena…

Jinak co se týká koktejlek, tak mě loni hodně pobláznily zelené krátké asymetrické z Burdy, hlavně ta jasná barva a jednoduchý střih, ale po čtení pekla jsem k saténu mnohem kritištější…přesto si myslím, že jsou hezké, jednoduché a přesto výrazné… http://www.burdastyle.de/…id_1773.html)

Co se váhy týká, není to o tom, že by postava s tvary vypadala špatně.Navíc já jsem stejně tak celkem proti trendu 180/45. Proč? Protože jakkoli je to módní/nemódní (baroko versus 60. léta), oboje je nezdravé a ubližuje to normálnímu tělu (vyjímám z toho výjimky s poruchami a extra rychlým/pomalým metabolismem). A mladému o to víc. To není nepřejícnost, závist nebo nenávist, to je čistočistý fakt, Cokoli nad deset kilo nadváhy je prostě nedobré pro zdraví, tečka.

Ada Pekelná
973 příspěvků 17.11.10 21:54

Bébé: fotka je z přehlídky a tam platí jiná pravidla než v běžném životě. Když je v kolekci hodně průsvitných věcí, tak si někdo s nějakou prosvítající nohou nebo ňadrem hlavu neláme. Ale pro běžné použití je potřeba to trochu „zcudnit“, třeba tělovou podšívkou.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 21:58

Výborný článek! Díky. Škoda že už mám maturák několik let za sebou, hned bych se nechala inspirovat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 22:12

Ty etericke saty jsou krasne, nadherne, prekrasne! Takovy bych si predstavovala svoje svatebni…ach…skoda, ze me zadna svatba v dohledne dobe neceka…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 22:23

Tak já sem hodím svoje fotky plesových šatů - ty bílé na hrozné tmavé fotce jsou moje maturitní, dnes bych si je už na sebe nevzala. Výstřih měly hodně hluboko.
Tyrkysovo-hnědé jsou inspirované nějakou fotkou z netu. Prostřední fotka s červeným pozadím ukazuje, že nejen já, nebo spíš moje mamka, jsme „kopírovaly“.
http://www.turboimagehost.com/…les.JPG.html


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 23:35

Co mě se hodně líbilo na našem maturiťáku loni, tak to byly šaty spolužačky Katky
http://img2.rajce.idnes.cz/…/MG_2751.JPG
http://img2.rajce.idnes.cz/…/MG_2814.JPG
http://img2.rajce.idnes.cz/…/MG_3031.JPG


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 23:37

Taky se mi ty éterické moc líbí, takhle průhledné by byly fajn na letní party a na ples s jemnou spodničkou ideální…Celkově se mi na výběru šatů od Ady líbí hlavně to, že všechny zdůrazňují ženskost - dokonce se ani nebrání odhlení ňader a zad nebo rozparku na noze, ale v rozumné a vkusné míře, kvalitní střih a materiál ve spolupráci se soudností ohledně proporcí umí z každé ženy udělat přitažlivou a atraktivní dámu, aniž by působila lacině, odhalovala moc kůže nebo působila jako starámladá…

Poslední PS ohledně obezity a postav - nemyslela jsem to vůbec urážlivě, taky nejsem konfekční postavy, byť moje problémy jsou jiné než obezita, a vítám s potěšením právě všechny články, radící lidem, co a jak a dobře si obléct. Byly tu už i články na téma XXL, kde byly ukázané dámy v šatech, sukních a celkově dost „odhalujícím“ oblečení a ve velikosti XXL. Vypadalo to úplně super. Svými příspěvky jsem chtěla prostě říct, že mě štvou výroky typu „cvičit je drahý“, „na mě nic nemaj“ a „tohle si neobleču, jsem na to tlustá“. Možnosti jsou…plus zatímco na typu postavy, výšce nebo tvaru obličeje se nedá nic moc změnit, tak na váze ve většině případů ano…A už to fakt nechám být, slibuju:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 00:23

Panenka_bohemica: Ono od půlky listopadu do maturitného plesu se s postavou nic moc extra už udělat nestihne, už proto nemá cenu řešit co by kdyby (začala v patnácti cvičit).

Ale modelky fakt hnusný jsou, od postavy po výrazy, zkusila jsem tady na rady prohlížet inspiraci z přehlídek a módních serverů, ale právě kvůli vychrtlosti modelek jsem to nedala, jak asi se má někdo sebevzdělávat v módě, když 1) u každé fotky se mi chce blejt nebo volat záchranku/pohřebáka 2) nemůžu si ani náhodou představit co z toho by bylo použítelné na postavu co má například prsa nebo zadek a ne na kostru.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 00:46

Musím přiznat, že na maturitním plese před deseti lety jsem měla malé černé (saténové, ale šikmo střižené:)), pod prsy přestřižené) a nosím je příležitostně dodnes, šetřím si je, jsou absolutně nadčasové a díky střihu snesou výkyvy +-pět kilo. Co se délky týče, byly krátné šaty paux-pas, ale v dlouhých se necítím a tyhle využiju ještě i po té době. Co se oblečení týče, bylo to asi nejlépe investovaných patnáct stovek, co pamatuju.
Jinak k současné situaci v maloměstě J., jediná půjčovna šatů ve městě prosperuje, ve výloze jsou šlehačkové dorty a taky saténoé děsy v jedovatých barvách s mnoha aplikacemi. Nejkrásnější jsou vždycky šatičky pro mini družičky, kdyby je vyrobili v dospělé velikosti a různých barvách, snadno bych si z nich vybrala.
A ještě bych ráda podotkla, že vzhledem k tomu, že většina plesů se koná ve slavnostě vyhastrošeném kulturáku, mi snad ten nevkus ani nevadí, protože krásných rób je tam opravdu škoda. Ples na jakémkoliv důstojbém místě je ovšem jiná věc.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 01:32

Maturovala jsem v r. 2006. Moje šaty byly z půjčovny, ale ušité mně na míru. Tyrkysové (jediná ze 2 maturujících tříd), pouzdrové, na špagetová ramínka a s jedním rozparkem asi až do půl stehna :-) Látka byla z nějakého veletrhu (tedy na nikom jiném jsem ji neviděla), bohatě vyšívaná a zdobená kytičkami a korálky. Kadeřnice a kosmetička se na mně vyřádily. Spolužačka měla krátké černé šaty (tipuju made in China), silonky asi o 3 odstíny tmavší a s leskem!, bílé sandálové boty s poměrně vysokým kládovitým podpatkem, šperky zřejmě stříbrné, vlasy podomácku spíchané skřipečky a líčení jako do školy… Ta stejná osoba dorazila na zahájení maturit (já v červených šatech z Orsay) v tílku (dobře, to by se dalo, vypadalo ucházejícně) a v černých kapsáčích! Neříkám, že jsem vzor módy, ale do prkýnka ta holka má podobnou postavu jako já a nedokáže se oblíct jako pěkná baba! >:-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 09:41

Ted jsem si to procetla cely a musim rict, ze ono to s obtiznosti sehnat hezke, padnouci saty funguje i u tech stihlych. Ja jsem velmi stihla, mam v podstate chlapeckou postavu a casto resim problem (nejen u spolecenskych satu, ale u jakychkoliv odevu) sehnat neco pekneho, vkusneho, kvalitniho a v NEMAMUTI velikosti. Nemam zadna prsa, a proto obleceni je obcas drama (a to ziju v UK, kde je nepreberny mnozstvi hadru, ale Anglicanky jsou proste az na vyjimky tlustoprdky - sorry za ten vyraz - a je jim prizpusobena nabidka v obchodech a my stihli pak mame smulu. Nejlip se mi nakupovalo v USA, kde meli obrovskou skalu velikosti)…no a kdyz pak dojde na nakup spolecenskych satu, ktere jsou temer bez vyjimky strizeny na velky objem hrudniku, tak mam ja a mne podobni proste smulu, protoze mi vzdycky vsechno planda misto toho, aby mi to zvyraznovalo ‚zenske‘ tvary…takze kdyz si neco koupim, tak si to musim nasledne nechat upravit (zuzit), aby to bylo nositelne…bohuzel, sehnat tady svadlenu (jakoukoliv!) je nadlidsky vykon, pac tady nikdo nesije - no proc by taky, kdyz jsou tu obchody plny levnych hader…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 10:19

Půjčovnu šatů www.plesovesaty.com (to je ten první obrázek), jsme navštívily s mojí dcerou tuto neděli v Praze. Je to jeden velký podvod. Šaty, které tam půjčují, obrázkům, které prezentují na netu, odpovídají velmi vzdáleně. Jsou hnusně ušité a z nic moc materiálu. Na moji dceru, která má velikost 36, „zkušená“ asistentka navěšela šaty, které byly o jedno až dvě čísla větší. Nechápu, proč to na ni věšela, jestli si myslela, že během zkoušení do toho doroste, či co. Šaty z prvního obrázku, ač měly být k dispozici, vůbec nenašla a jsem snad i ráda, protože bych nechtěla vidět tu jejich neumětelskou kopii. Ostatní maturantky odcházely s opravdu příšernými šaty ála šlehačka. Na jednu hezkou štíhlou holku tam asistentka takhle navěšela čtvery zelené šlehačky. Pak tvrdila baculaté maturantce, že žlutá šlehačka je na ní nejhezčí a ona si tu otřesnost dokonce půjčila. Opravdu příšerný zážitek, který bych nikomu nepřála. Odešly jsme totálně vyděšené s pocitem - už nikdy více! Kde je v Praze opravdu dobrá půjčovna plesových šatů, s hezkými modely a zkušenými asistentkami? Poradí někdo?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 10:22

Wow! Všechny šaty v článku jsou nádherné! Mně se osobně nejvíc líbí ty až na zem s hnědými lesklými pruhy… Kouzelné!

Jinak já na svůj maturák vzpomínám strašně nerada. Bylo to v roce 1990 a já měla na výběr - buď šaty po sestře, nebo si vybrat nepříliš drahou látku a mamka ušije. Já blbec si vybrala prasátkově růžový umělý satén a korunovala jsem to výběrem princeznovského střihu z Burdy. Mamka je ušila krásně, ale já v nich vypadala jako debil. Navíc jsem si na hlavě vytvořila květák a do uší zapíchla nepopsatelné bílé plastové náušnice. O botech ani nemluvím - levné bílé s mašličkou. Děs. Jediné, co mě jakž takž uklidňuje, je fakt, že jsem v tom zdaleka nebyla sama. :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 10:38

když šlehám, tak šlehám, ale proč tam je proboha ten nenašlehaný pruh? to je snad ještě úděsnější než když to je celý zmuchlaný http://www.romantikparis.cz/…37%20upr.jpg


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 10:44

no fuj, trochu mi to připomíná něco mezi kedlubnou a nezralou šiškou… Nechápu, proč někdo chce mít na sobě namuchlanou a našlehanou sukni, která nesluší snad nikomu, místo aby měl krásně splývavou, která je elegantní a vypadá(a nosí se) daleko líp… A pokud chce být za princeznu, tak nevím snad ani o jedné(ať už pohádkové, nebo skutečné-i když netvrdím, že mám celou historii v malíku), která by kdy měla na sobě takovéto, jak Ada hezky napsala, nepovedené čalounění… :o)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 10:48

Ada tu má pár odkazů na http://www.salonsofia.cz/
V Praze to sice není, ale Kladno není tak daleko.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 10:48

To bylo pro Ivetu :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 10:49

Z Ady se stává módní GURU:) Díky za článek


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 11:24

vím, že to není téma článku ale přesto se musím k obezitě zmínit, nedá mi to :) bohužel trpím tímto problémem celý život, v naší rodině mají všechny ženy z tátovy strany přes 100 kilo…pravidelně cvičím, snažím se jíst zdravě a mám jen pár kilo navíc, ale vím, že štíhlá nikdy nebudu. Velké prsa se vycvičit moc nedají, ačkoliv mám pěkné a pevné prsa tak stejně jsou pořád hodně velké. proto se sháněním plesových šatů mám opravdu problém (a tak saka, kabatky, košile a podobně). Když něco přes prsa zapnu tak v ramenou a všude to mám velké. Na svých 167cm vážím 62kg, coz si myslím, že není tak hrozné, ale s oblečením si fakt nevím rady. Možná by Áďa mohla udělat článek, co sluší prsatým. Protože já jsem ve všem jako Dolly


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 11:33

Díky za odkazy na šaty. Předám dceři a uvidí se. Ale už předem vím, že na Romantik Paris šlehačku řekne „To snad nemyslíš vážně?“


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 11:37

K prsatému článku se přimlouvám. Je hrozně těžké vypadat elegantně, neřkuli étericky s velkou hrudí, často z toho vyjde prostě jenom selka:-) nebo pornoherečka. Omlouvám se, že opakuju odkaz, ale je tam pár fotek plesových šatů ve kterých jsou prsa Andrey Vránové, obojí hodno pozornosti http://www.super.cz/…byznysu.html


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 11:49

62 kg na 167 cm je uplne v pohode, to je hezka stihla postava…clanek o prsou by ale marny rozhodne nebyl, rady jak to delat dobre - aby mala vypadala vetsi a velka pevna a soumerna. Tyhle radici clanky od Ady vzdycky uplne hltam, a vazne se jimi snazim ridit. Kupovavala jsem si vselijake modni casopisy, ale Peklo je stokrat lepsi!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 11:54

viděl jste někdy někdo naživo šaty Ever-pretty? Je jich plný internet, obrázky samozřejmě vymazlené, ale zajímalo by mě, jestli je to naživo dobré nebo děsný šmejd…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 12:00

Vendulka, ja si o sebe myslim, ze velke prsa nemam, ale taky priemer, napriek tomu tiez nemozem nosit ziadne kosele a bluzky, lebo to siju pre zehliace dosky (neviem, Cinania setria latku?). A co ma najviac dostava je to mnozstvo minimizerovych podprseniek v mojej velkosti (75G) - preco by som si preboha mala chciet zmensovat prsia?????


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 12:01

ten článek nemyslím o podprsenkách (toho je ted všudo plno a vím, že nosím dobrou podprsenku). Ale hlavně o tom, jaké střihy sluší prsatějším a čemu se vyhnout…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 12:03

Frndolina přesně tak…já mám G70 takže chápu. Ale teda na výběr podprsenek si stěžovat nemůžu, mám pár vybraných obchodů a vždy nakoupím krásné prádlo…samozřejmě trochu drahé ale co se dá dělat…ale hlavně řeším oblečení do práce, na společenské události a podobně…to je hrůza


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 12:10

Tak já třeba tehdá v 19 jsem ples nepovažovala za žádnou událost, spíš za trapárnu a vopruz na který je nutno vydržet pouze po nezbytnou co nejkratší dobu a pak vypadnout pryč. Do dlouhých šatů by mě nedostali ani párem volů a hrát si na nějakou dámičku nebo princeznu taky nic pro mě. Dneska bych se asi oblíkla líp, možná i ty dlouhý šaty bych zkousla, ale stejně by mě to nebavilo. Teda, bavilo by mě mít na sobě hezký šaty a třeba se nechat i nějak učesat a vypadat elegantně, ale samotnej ten ples by mě otrávil do 20 minut.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 12:31

Everprety vypadá na podobné úrovni jako redial. Podle mého to bude hnusnej materiál.
Střihy na různé typy postavy by se měly objevit v tom článku, co Ada slibuje na konci tohohle postu. Jinak pro výrazné poprsí je základní dobrá podprsenka (ano, jsem únavná já vím) a pak takový tvar živůtku, aby opticky strukturoval hmotu a nějak ji odlehčil. Určitě výstřih do V, nebo takový ten co se mu říká halter-neck (netuším jak se to jmenuje česky) ale je to výstřih ala Marylin. Dobře střižená spadlá ramínka, různé verze srdcových výstřihů a tak. Pokud je to nějak strukturované, tak klidně bez ramínek, ale musí všechno držet tam kde má.

Dobře nepůsobí volány na mohutné hrudi, rovné střihy bez ramínek, jednolitá látka až ke krku, většina lodičkových střihů a tak.

Pro inspiraci googli Christinu Hendricks, nebo Jitku Čvančarovou. Nutno naznat, že obě dámy se rozhodně nebojí ukázat hluboký dekolt.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 12:35

Hm šaty hezké, ale i ty nevkusné jsou na mladých kráskách odpoustitelné, pokud sluší postavě. Ale co takové 40 - 50 lady? Mnohé si myslí že už na nich nezáleží a jdou an ples v kancelářké uniformě - byznys kostýmku, nebo naopak se snaží předčit svou 18 letou dceru a vypadají jako Helelnka Vondráčková, nevyretušovaná. Ale nedávno jsem vyděla v jenom časopise Sofii Loren s hlubokým dekoltem, oslnujícím úsměvem no prostě sexbomba v 70 letech. Tak co teda na ples pro ženy starší? Dekolt zakázán? Dlouhý rukáv aby nebyla vidět ochablá kůže? Ale to by pak nebyly plesovky ale pracovní plášt.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 12:44

Hm, ony se nedělají šaty s rukávy, ať už krátkými nebo dlouhými?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 12:50

Parádní článek i šaty :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 12:52

Tak k článku o prsou bych se taky přimluvila. Sice to za takovou tragédii nepovažuju (úplet to jistí), ale nějáké obecné tipy, hodilo by se. Určitě by stálo za zmínku BiuBiu.pl - konfekce se 3 podrozměrama pro prsa větší, velká a hodně velká, levnější alternativa Bravissima co dělá to samé. Sice mě něco trošku přijde jak od kolotočů, něco je ale umírněné a taková klasická halenka která by mě seděla (70I) je malej zázrak. Ale na co bych chtěla apelovat - kdykoli o tomto tématu něco čtu, počítá se s „chlapeckou“ figurou s velkýma prsama (moje maminka) nebo jablíčkem. Jenže já třeba jsem víceméně přesýpací, mám sice prsa, ale mám i zadek - jistě, svý křivky miluju, ale hodilo by se mi třeba, jak opticky zvětšit větší prsa aniž by to bylo vulgární - k dokonalé přesýpačnosti mi v téhle oblasti přeci jen ještě krapet schází.

Kdyžtak, dlouhé snad na ples použitelné šaty od bravissima pro velká prsa:
http://www.bravissimo.com/…details.aspx?…
http://www.bravissimo.com/…details.aspx?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 13:29

Ameline: Myslím, že ty první moc dobrý tip nejsou, kulatý výstřih, světlá látka, ne moc členité. U těch velkých výstřihů (druhé foto) je zase nebezpečí, že to bude vypadat jak výloha masny.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 13:31

A i já se přimlouvám za článek o tom, jak obléci své poprsí…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 13:51

Od té doby, co chodím na plesy v sárí, tak se opravdu nebojím, že by měl někdo v sále stejné šaty jako já. Hlavně sárí lze namotat na jakoukoli postavu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 14:01

ja som si len povzdychla, ze dnes sa mnohe kosele a bluzky siju na postavu bez nadier. adine tipy pre prsnatky :) resp. normalne zenske samozrejme neodmietnem, aj ked viem, co mojej postave svedci (a co nie :-D)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 14:07

tak som tento web objavila len nedavno ale musim uznat ze tak na 95% s clankami suhlasim:-)precitala som to tu cele jednym dychom :-D
A tiez sa prihovaram za nejaky clanok a hlavne tipy kde a ako obliect postavu s vacsimi prsiami a nevyzerat pri tom ako z bordelu (v tom lepsom pripade:-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 14:16

Tady se musej lidi fakt vodit za ručičku..

Georgina: Jo, tlustý jsou nechutný, hubený jsou nechutný, je mně celkem jedno, co se komu hnusí, já zas nesnášim mravence v polívce, jen už mě nebaví číst to samý furt dokola o něčí životosprávě na webu, kterej se věnuje oblíkání. Asi jsem moc prudérní, já vim. Když to bylo pod článkem o baculích, no dobře ještě, ale vytasit se s tím při každý sebemenší zmínce… proč, na co???

Jináč teda pokud vám v načerpání inspirace brání ten lidskej hnus, co ho předvádí, doporučuju zcela jednoduše očumovat jinde. Mám podobnou postavu jako někdo a líbí se mi, jak se oblíká? (Herečka, zpěvačka, první dáma, sousedka..) No tak to vošmíruju.
(A pro jistotu dodám, ne, neznamená to, že musím hnedlinko letět koupit to, co má na sobě).
Nebo si pohledám v Lookbooku. Nebo jinde.

Chce to trochu vlastní iniciativy a ne čekat až to někdo naser..víruje na zlatzm tácu.
Ačkoliv Ada to umí jako asi málokdo a jsem ráda, že to dělá.Z Ever-pretty jsem viděla šaty jednou, ne teda podrobně, takový porůznu cípatý s kamínkama a byly dost nic moc. Jestli je zbytek stejnej nebo podobnej, tak bych to nebrala…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 14:16

Máte větší prsa a chcete něco šik na tanec? Fler vám pomůže!

http://www.fler.cz/…tanec-486042

Muhehehe :)))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 14:21

Pěkný článek, díky Ado za ukázky jak ano/jak rozhodně ne. Když koukám na ty poslední Hollywoodské šaty, napadá mě jedno téma, co tu myslím nezaznělo - a to spodní prádlo pod slavnostní šaty, tedy spíš výběr kalhotek. Pod takovými šaty přece musí být vidět naprosto každé a bála bych se, že budu mít tělo horním lemem kalhotek jakoby přepůlené, že to zkrátka bude vypadat blbě. A co máme dělat my, co při představě čehokoli vraženého mezi půlkami vylítnou z kůže?? My, co zkrátka nosíme normální tvar kalhotek (ani tanga, ani bombarďáky ala babička)? Já vím, můžeme si vybrat šaty ze silnějšího materiálu…co tím chci říct - docela bych uvítala nějaký „kalhotkový“ článek :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 14:27

prodávají se bezešvé kalhotky, co nejsou vidět pod šaty. Já teda nosím jemné brazilky, které většinou vidět nejsou, nebo mám speciální „neviditelná“ tělová tanga, ale mamča, která dříve tanga ani brazilky nenosila, měla několikery takové kalhoty, i barevné, ne jen tělové… Jen si teď nevzpomenu na značku/y…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 14:28

a pokud máš správnou velikost kalhotek, „přepůlit“ by tě neměly žádné ;o)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 14:31

A já se připojuji, navazující prádlovo-kalhotkový článek by bodl. Dost bylo podprsenek! Jinak skvělý osvětový článek, tleskám!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 14:32

JaSof: Jejda :-)) No a blůzka vel.38, to bych si fakt netipla (a to je to moje velikost…)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 14:34

ale ty tmavě fialové se stahovacím korzetem, můj bože .. přiznávám, mám menší zálibu v gothice :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 14:36

Astaroth: Já teda zálibu v gotice nemám, ale ty šaty jsou fakt krásné, mají styl a jsou úžasně vypracované.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 14:48

Stejně jsou nejhezčí ty z roku 53 :-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 14:53

Jeste jsem si poradne prohledla ty efektni saty a zamilovala jsem si je. Slecna modelka na fotce ma stejnou postavu jako ja, takze tipuju, ze by mi sedly jak ulity, ovsem kde ted sehnat svadlenu, ktera mi takovy usije? Ach jo…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 15:05

ty zelenkavé šaty s tím řasením na boku jsou nejlepší!:) v těch se budu vdávat.:)))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 15:07

Markyza: Ale jde o to, že budou sedět - šijou se pro velká prsa co se velikosti týče. To, jak to designéři zvládaj nebo ne, je už jen pro nás na povzdych nebo zaradování. S těma černýma souhlasím, ty flitry tomu daly, ale věřím, že se najde odvážnější duše která by se nebála a uměla to unosit jako dáma. Ty růžové jsou myslím ideální pro jemný typy který nepřebijí, a velkému poprsí ani nedodají, ani nepomůžou - uvidíte co tam je bez optických klamů, což taky není extra problém.

A ty fialové šaty od Riwy jsou samozřejmně úpně úžasný.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 15:18

Mohl byste někdo rozvést, proč bych si na ples nemohla vzít šaty pod kolena? Proč je to faux pas? Mám jedny nádrerné, které mi sluší - fakt jediné asi z 1000, co jsem zkoušela.. sice pod kolena, ale s vhodnými doplňky (např. krátké rukavice) to přece z těch šatů neudělá kurví kroj, ne?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 15:36

Protože pro ples jsou určeny bontonem dlouhé šaty, krátké jsou na odpolední příležitosti, jako garden party. Nicméně je fakt, že vkusné krátké šaty jsou lepší, než nevkusné dlouhé.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 15:38

protože etiketa předepisuje dlouhé, nevím, jaký jiný důvod k tomu uvést :o) to je něco jako proč si nemůžu vzít do národního divadla džíny - můžu, ale nesluší se to - i když se to bohužel děje :o( u nás na malém městě krom maturantek moc slečen dlouhé šaty nenosí, a ani to nejsou úplně typické plesy, tak se to asi dá přehlédnout, i když já si vždycky raději užiju dlouhé, ale na klasický ples se to prostě nehodí…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 15:40

malá poznámka k silonkám - v otevřených střevíčkách vypadají vždycky hnusně a to i pokud nemají zesílenou špičku. Ke kratším šatům vždy jedině uzavřené botky + silonky, k dlouhým se musíte rozhodnout, jestli chcete dodržet etiketu z doby před dvaceti lety (v tom případě taktéž uzavřené střevíčky + silonky) nebo jestli chcete vypadat spíš stylově a mladistvě (pak páskové botičky nebo peep toe lodičky BEZ silonek). Mimochodem, oficiální etiketa se posunula, např. na Vídeňský ples v opeře se v oficiálním dress code doporučují páskovky, samozřejmě BEZ silonek.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 15:40

Kick: Na ples myslivců v místní sokolovně bych si krátké šaty klidně vzala. A možná bych se stala nejlépe oblečenou dámou v sále, jak už to tak bývá. :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 15:45

Nj, vesnické plesy jsou jiná pohádka, ve vedlejší vsi to samé, ples se až tolik nepozná od zábavy, snad přece jen méně lidí ve špinavých orvaných džínách a vytahaných svetrech :oD a ti pak ostře kontrastují s těmi, kteří si vzali dlouhou plesovou róbu :o)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 16:24

Díky díky :) Na jiné, než „maloměstské“ plesy stejně nechodím, tam všichni vypadají jak hastroši :) Nejvíc ale nemůžu ze „stylařek“, které na ples našeho gymplu chodí v letních bavlněných minišatech s námořnickým motivem.. (a to si nedělám srandu) :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 17:00

souhlasím s emou, v otevřených botách silonky vypadají příšerně, nechápu holku, která může takto jít kamkoliv.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 17:16

pamatuju doby, kdy vyjít do společnosti bez punčoch bylo těžké faux-pas (nejen u nás) a není to tak dávno
(nicméně souhlasím, že ze špičky lezoucí prsty s koncem punčochy nevypadají zrovna nijak půvabně, navíc to při tanci na plném parketu málokterá punčocha přežije ve zdraví)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 18:24

Ony prsty lezoucí z otevřených bot taky nic moc - dáma v růžových šatech na červeném koberci, pravá fotka. To už raději pěkná uzavřená bota, než prsty čouhající přes kraj boty…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 18:58

Děvčátka, nemám žádných poznámek k článku. Jen nevím co je to dnes za módu mluvit a psát jak dlaždič. Už dlouho podezřívám nick Panenka, že je to Ada v zastoupení. Ať je to jak chce, opravdu se vám líbí být co nejsprostější a myslet si, že tak budete patřičně cool? To je slovo, co? :-) Až si nějaké z těch šatků vyberete, s takovým slovníkem vám stejně nebudou slušet. Ono to není žádné hrdinství. Kurví kroj, kua, vyžraní, špekatý, hnus, prasnice… no musím říct, že originální to, milé děvče, skutečně není.

To je vše, co jsem chtěl dnes říci. Můžete kvokat dál.

P. S. Kvokání je činnost, která zahrnuje výrazy typu „prasnice“, „hnus“, „špekatý“, „vyžraní“, „kua“, „kurví kroj“ a další.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 19:23

Zoro, „kurví kroj“ je terminus technicus, stejně jako idiot nebo imbecil ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 20:06

Takovéhle články, to je balzám pro oko! Skoro u každých šatů jsem si říkala - tak tyhle jsou nejkrášnější! :-) Kdybych měla tu možnost, postavu, barvu pleti atd., vybrala bych si ty úplně nejjednodušší zelenkavé.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 20:08

Pes Zoro: pojem „kurví kroj“ není vulgarita, to je výraz odporu k vulgaritě :-)) velmi výstižný, podle mého :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 20:36

no, já chápu, že silonky v otevřených botách vypadají blbě, na druhou stranu je tu kolize několika zájmů - za prvé bez silonek se do společnosti chodit nemá, za druhé silonky v páskovkách vypadají blbě a za třetí zkuste někdo vydržet v páskových botách (či lodičkách s otevřenou špičkou, to je celkem jedno) několik aktivních hodin tance + postávání bez silonek, to se fakt nedá, a to mám opravdu pohodlné boty… Tak si pak z toho vyberte :o) já osobně raději dodržím bonton silonek na plese, což je zároveň trochu alibismus ve prospěch mých ubohých nohou, a snesu nějakou tu kritiku ohledně silonek v páskovkách :o) alespoň si vybírám ty pavučinkové bez zesílené špičky a nosím si na ples ještě jedny rezervní proti ošlapání neohrabanými tanečníky :o)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 21:56

Pes Zoro: Poznámku k článku nemáte, ale přišel jste si do mě rejpnout.
Je Vám líp?

Pokud si sám vyhledáváte a pravidelně navštěvujete weby, které Vás pohoršují, asi bude chyba na Vašem přijímači.

Vzhledem k tomu, že jsem odkazovala na diskuze typu „tlusťošky a jejich klepající sádlo se mi hnusí“, použila jsem jadrnější výrazivo pro větší efekt.

Nicméně jaký dojem dělám na okolí JÁ, není VAŠE starost. (To k těm šatům a slovníku a Vaší péči). Neznám Vás a nevím co Vás na mě žere, ale jestli mi chcete něco sdělit, pojďme to řešit jinam, tady to nikoho nezajímá. A milé holčičky a podobná familierní oslovení si, při vší úctě, vložte někam.

P.S. S Adou nemám opravdu nic společnýho, ale beru to jako kompliment.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 02:45

JaSof: Ta blůzička na tanec mi připomíná velký hit mého dětství - panenku s přebarvovacími šaty :-D Rodiče mi koupili za vysvědčení exemplář s tmavěhnědými kudrnatými vlasy a plastovými šatkami, které byly v teple černé a když se polily studenou vodou nebo daly do lednice, přebarvily se do duhových barev :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 14:18

Pes Zoro je evidentně diskuzní troll :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 18:16

Já vám dámy mohu doporučit tenhle eshop : http://www.promdressshop.com/ sama jsem si z něj objednávala šaty na loňský maturitní plesa byla jsem nadšená!
a další stránky: http://www.findmypromdress.com/ http://www.promdresses2010.com/ http://www.rissyroos.com/

Tak hodně štěstí při shánění těch nejlepších šatů:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 20:21

Tady pro slečny, které vybírají šaty na ples pár odkazů : (já sama jsem si z jedné z těchto stránek šaty objednávala na svůj maturák a byla jsem moc spokojená) http://www.rissyroos.com/ http://www.promdressshop.com/ http://www.promgirl.net/ http://www.findmypromdress.com/ http://www.sixteencandlesprom.com/

a k tomu spodnímu prádlu pod šaty…pár spolužaček na plese to vyřešilo tak, že si pod šaty nevzaly nic…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.10 00:19

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.10 20:31

Prosím, používej termín „gothičku“.
Gotický je v Čechách akorát stavební sloh. Co se týče tohohle hudebního a duševního stylu používá se gothic. Takže gothička, gothik…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 23:51

Právě budu šít maturitní šaty pro slečnu, která má velká prsa (110 cm), neznatelný pas a skoro žádný zadek (stejný obvod boků i pasu - 85 cm) a navíc je malá - 160 cm. Marně si lámu hlavu s tím, co jí bude slušet… Poradíte?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 00:07

Dámy, jestli někde seženete Hitchcockův film To Catch A Thief (Chytit zloděje), tak tam zkoukněte ty bleděmodré večerní šaty Grace Kellyové. To je zjevení… ovšem s božskou Grace v nich. Ony všechny její šaty v tomhle filmu a v Oknu do dvora jseo úžasné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 00:38

Jinak chci říct, že jsem moc ráda, že jsem jako (pořád ještě) začínající švadlenka (samouk) našla tenhle blog! Ušetřilo mi to čas - vyvaruju se těžkých omylů :) Už to tady pročítám dva dny a v první řadě se dobře bavím a potom se také hodně učím, fakt díky!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 00:51

Luciona: nezapomínejte však na známé pořekadlo „nejdřív práce, potom zábava“.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 08:43

Luciona: Velkým prsům sluší V výstřih, může být i překřížený a nařasený do švu pod prsy. Pokud má slečna nevýrazný pas, je lepší empírový střih, ve větších velikostech /42 a výš/ raději jen ze splývavých látek.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 09:04

Janiiv: Kdyby ty saty byly „obracene“ - tedy normalni vrsek a hackovana sukne, tak bych to jeste pochopila, ale takhle?! To si nekdo vezme jako fakt na ples? Aaaaaaaa!!!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 12:59

Libor: to určitě nezapomínám


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 16:32

Jiřina: toho empírového střihu se právě bojím, abych z ní nevyrobila těhotnou…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 16:52

Já můžu z vlastní zkušenosti doporučit
www.coniefoxdress.com


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 18:13

Právě jsem objevila: šaty Sarah Jessiky Parker za 100 dolarů a spousta dalších modýlků - některé jsou fakt úchvatné a za moc zajímavé ceny…

http://www.lightinthebox.com/…c2481/4.html?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 18:53

Pěkné odpoledne,
já bych přihodila svoje maturitní šaty z roku 2007 a když už byla řeč o těch maminkách, vybrala jsem fotku i se svojí maminkou a tatínkem. Myslím, že mé mamince to slušelo moc, rozhodně více než v usedlejším kostýmku. A moje šaty…no na maloměsto to myslím ještě šlo a aspoň jsem neměla podobné žádné jiné slečně.
A teď by mě zajímal názor Vás všech, hlavně Ady:-)
http://marcelkyfotky.rajce.idnes.cz/….3.2007_O.A/#…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.10 12:52

Snehurka: Moc se mi líbí hlavně fotka s rodiči, jak jste spolu krásně sladění!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.10 16:50

Snehurka: hmm, té tvojí mamince to fakt sekne, má super šaty. Ty tvoje se mi taky líbí, jen toho motýla bych vyměnila za jiný šperk… Anebo ho nechat a aspoň převěsit na jiný závěs…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 16:18

Díky moc za plesové tipy. Postrčili jste mne tu k tomu, abych si jako dárek od manžela k nadcházejícím narozeninám nechala ušít nové plesovky. Jenže. Krečího už mám domluveného (vyzkoušeného, už mi šil pár drobností a hlavně manželovi oblek), šaty vymyšlené.. a nemůžu sehnat látku! Neporadil byste mi někdo, kde sehnat splývavou měkkou matnou látku (šifon? nebo něco jiného? nevím, nevyznám se v tom a v obchodech s metráží mi všude vnucují jen ten strašlivě lesklý a jako prkno tuhý „psí satén“ a nejsou mi schopni říci ani název jiných společenských měkkých látek). Chtěla bych barvu zhruba jako šaty s tím chlupatým na rameni - barva hloubky vody krasových vývěrů jako Fontaine-de-Vaucluse - taková ta hluboká plná modrozelená s našedlým podtónem. Avšak kde?? Obešla jsem základní pražské obchody - prodejny Látek Mráz, Dům módy. Obchoďáky už mají metráže zrušené. Vím ještě o látkách v Jeruzalémské, ale tam jsou ceny tak šílené, že to prostě nejde. Musím se vejít max. do 600Kč/m. Tam jsou tak 2000Kč/m. Neporadíte? Třeba i nějaký osvědčený e-shop?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 16:29

Kami, napište mi na sibyla01@gmail.com, možná bych vám mohla pomoci.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 19:18

Sibylo, díky za nabídku, už jsem Vám napsala. V nějakých anglických obchodech jsem vyčetla, že barva by se měla jmenovat „tmavá jadeitová“ (dark jade) - to sedí, nějaký kus jadeitu doma mám a být to trochu tmavší, bylo by to ono. V názvosloví malířských barev je to zhruba turecká kobaltová zeleň, v html barvách modrozelená - teal. Už ty šaty vidim i ve snu, dočista jste mi tu pobláznili hlavu těmi nádhernými fotkami, ale díky moc za to! Jinak bych se nikdy neodhodlala a říkala si, že to v těch starých promočních pořád ještě přežiju!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.10 17:56

Látku v kýžené barvě jsem nakonec, ač je to neuvěřitelné, v Praze sehnala! Hedvábný šifon zcela dokonalého hluboce modrozeleného odstínu. Pokud byste někdo sháněl také hedvábné látky v různých barvách, uspěla jsem ve firmě Sartor - sídlí ve Střešovicích a lze se tam jít podívat na látky po domluvě - je to v takové vilce. Tuto barvu šifonu jsem ale momentálně vykoupila:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.1.11 10:07

Ado, děkuju moc za rady, řídila jsem se jimi a moje nové plesové šaty vypadají na mé macaté postavě skvěle. I když zdůrazněný pas jsem si musela málem uhádat, krejčí mě od toho odrazoval všemi silami. Ale nakonec včera konstatoval, že je sám překvapen, jak to hotové dobře vypadá.

Jen ještě prosím, jestli byste mi tu někdo nemohl poradit - mám šaty sice hedvábné, ale s umělou podšívkou. A šíleně! elektrizují. Prý existuje cosi, snad sprej proti elektrizování. Nevíte někdo, co to je, jak se to jmenuje a kde se to koupí?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.1.11 10:35

Kami, zadej si do vyhledávače Nylons Antistatic Spray :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.1.11 22:02

Je mi 46,mám velikost 42 a přes prsa 108.Vyrazila jsem do obchodního centra s cílem koupit společenské šaty.Asi si dovedete představit, jak to dopadlo.Šaty jsou stříhané pod prsy, končí v půli stehen a vhodné tak pro maturantky. Odjížděla jsem s hlubokou depkou, že pokud mi není 20, nemám velikost 38 a nebo nejsem ochotna utratit opravdu hodně peněz, nikdo o mě jako o zákazníka nestojí.Zavolala jsem švadleně, ale stejně bych ráda věděla, jestli je v Praze obchod, kde by měli hezké věci pro můj „střední“ věk.Aby to nebylo zezadu lyceum, zepředu muzeum-).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.1.11 22:52

A.C. Díky, již mám sprej, v sobotu vyzkoušíme:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.1.11 00:20

Ivano - možná Debenams (je to na Václavském náměstí na rohu s Jindřišskou).

A co třeba ty „internety? ":http://www.dorothyperkins.com/…rchResultCmd?…[208786|208648]&noOfRefinements=1“ rel="nofollow


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.1.11 00:21

(pod slovem internety se skrývá odkaz na dlouhé šaty u Dorothy Perkins - pěkný poměr cena/výkon a momentálně nákup nad 30 liber doručují do čech zadarmo.)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.1.11 13:14

Kami: můžu se zeptat z jaké stránky sis sprej objednala? Taky bych ho teď potřebovala…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.1.11 13:17

Khiria
Koupila jem ho v drogerii na Palmovce - tam je taková ta prehistorická se vším - barvy, laky, parfumerie, barvy na látky…:) Ten anitstatický sprej tam mají nějaký slovenský, není to přesně ten samý, co psala A.C. Právě žehlím šaty a pak půjdu nastříkat spodničku. A dnes vyzkouším, zda efekt vydrží celý večer.

Sháněla jsem ho i v řetězcových drogeriích a tam na mě koukali jak husa do flašky, že to jakživo neslyšeli.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.1.11 10:21

Khiria - slovenský sprej v sobotu vyzkoušen a fungovalo to perfektně, celý večer se šaty nelepily. Jmenuje se Antistat, stál asi 30 korun.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.1.11 10:36

je, mě to v googlu našlo nějaký sprej proti „létání“ psí srsti…ehm, to asi není ono, že;-) Jdu hledat dál:-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.1.11 20:26

O psech na tom nic psáno není, ale třeba by to na ně fungovalo taky?:) Vyrábí to Ekochem Slovakia.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.1.11 21:18

Vzhledem k nastávající plesové sezóně mám dotaz: máte některá zkušenost s punčochami ve spreji?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.1.11 20:05

Můžete mi prosím někdo říct, z jakého materiálu je sukně těchto šatů? http://modnipeklo.cz/…lesovky3.jpg

Ada Pekelná
973 příspěvků 27.1.11 20:40

To bude stoprocentně hedvábný šifon.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.1.11 21:00

Ano, je to jemný šifon ve dvou vrstvách. Na přehlídky se někdy šaty nepodšívkují, takže pro nošení je třeba počítat ještě s jednou až dvěma vrstvami podšívky. Pod jemný materiál nejde dát silnější podklad, protože by se ztratila lehkost šatů. Aspoň já dávám u světlého hedvábného šifonu celkem čtyři vrstvy. Stejně i tak prádlo trochu prosvítá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.1.11 23:33

Tak jsem měla docela radost z maturáku mé neteře - po zážitcích s Caxou a najkrajší maturantkou. Všechny dívky byly oblečené slušně a většinou i slušivě. Bylo tam pravda několik zbytečně nazdobených princezen, dokonce dvě obruče, ale žádné kurví kroje. Spravilo mi to chuť - už jsem si vážně myslela, že to je obecná choroba.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.1.11 00:19

Hehehe, když já si vzpomenu na svůj maturák…měla jsem černé šaty se sukní do půli stehen a až NA VIDEU týden po plese jsem zjistila jak průsvitná byla a jak mi svítily půlky :D dodnes se mi děcka smějou :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.1.11 04:37

Karolína: Šaty z tenké látky, jako je třeba šifon, je nutné vždy podšívkovat, protože v protisvětle např. při blesku jsou úplně průsvitné. Jako byste byly nahé. Na to pozor! Ostatně kvalitní šaty jsou podšívkované vždy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.2.11 19:54

Mozna budu OT ale nutne bych potrebovala vedet jestli muzem sifon pouzit jako podsivku do spolocenskych satu…
predem dik za nazory :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.1.12 15:45

Můj stužkovák proběhl teď prosinci a hrozně dlouho jsem se obávala, jak vyřeším šaty,poněvadž jsem kapku zakrslík (156) a do něčeho fádního by mě nikdo nenasoukal. Nakonec jsme s kamarádkou-nadšenkyní do šití- navrhly šaty, které naprosto vyhovovaly mým představám a troufám si říct, že většině majitelek těch dortových monster tak trochu vytřely zrak :)
lh4.googleusercontent.com/-DmqD5BpIgBQ/TvJRQp8T8tI/AAAAAAAAA6k/kpLw8wc9KI4/s800/IMG_0392.jpg


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.1.12 11:27
jancax
2 příspěvky 24.8.12 14:10

To si mě moc potěšila, teď jsem objevila tvůj web a je úžasnej a jsem z něj nadšená a navíc - ty jednoduché růžové šaty od Sherri hill jsem měla na maturáku :-).

Violette-m
8 příspěvků 28.9.12 15:22

Wow :D V článku jsem našla šaty, které mi visí ve skříni

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Předsevzetí

Autor: Ada

Nemyslím si, že je hloupost dávat si do nového roku předsevzetí.... Celý článek

Móda pod kůží

Autor: Ada

Když jsem se dozvěděla, že Michaela Mathonová, která získala druhé... Celý článek