Caxa aneb vzorník omylů

16.11.10 | autor Ada

Pod nedávným článkem o maturitních plesech kdosi šikovný v komentářích uvedl odkaz na půjčovnu Caxa, konkrétně na nabídku společenských šatů - originálních modelů z autorské dílny Blanky Kaksové. Nahlédla jsem a zajásala. Můžu napsat článek o nejhorších prvcích společenských šatů, aniž bych je musela někde horko těžko vyhledávat, protože tady jsou všechny na jednom místě!

Seksi prvky

Ples je formální událost, ke které patří dlouhé a slušné šaty. Teď nemyslím slušně ušité (i když to taky), ale dostatečně zahalující a hodné dámy. Bez průsvitných vsadek, skrz něž je vidět pupík:

Autor: neuveden, název: SC108, zdroj: http://www.caxa.cz/_data/section-1/5481_4-sc108.jpg

Bez zbytečně hlubokých výstřihů, rozparků až kamsi, zašněrovaných průzorů a vylézajících ňader:

Autor: neuveden, název: SC102, zdroj: http://www.caxa.cz/_data/section-1/5478_4-sc102.jpg

Ovšem zlaté ňadro vykukující průramkem oproti leopardímu modýlku. Rozkrok tu není jen tu a tam necudně ukazován, ale zcela otevřeně nabízen, a nezachrání to ani černé trenýrky. Leopardí potisk se na ples naprosto nehodí, patří na méně formální události, třeba na mejdan. Špičaté kurví kozačky už tomu jen dávají korunu.

Autor: neuveden, název: SC186, zdroj: http://www.caxa.cz/_data/section-1/5585_4-sc186.jpg

Divoké barevné kombinace

Když už není co vymýšlet na střihu a parádičkách, nasadí se nějaká ukrutná barevná kombinace. Jasně žlutá s křiklavě fialovou, k tomu řádně zašlehačkováno: pozornost celého sálu zaručena!

Autor: neuveden, název: 2011-SC270, zdroj: http://www.caxa.cz/_data/section-1/7611_4-2011---sc-270.jpg

Proti jedovaté tyrkysové nepomůže ani hnědá. Je to divná kombinace, která se nevhodně tluče.

Autor: neuveden, název: SC225, zdroj: http://www.caxa.cz/_data/section-1/5789_4-sc225.jpg

Zelená a fialová je specifická kombinace, která může ladit, ovšem nikoli v této podobě. Lahvová zeleň ve vysokém lesku a k tomu sytá fialková se tlučou - mnohem lepší by bylo použít je obě samostatně a ušít dvoje šaty. Jak s tou divočárnou souvisí páv, zůstává záhadou.

Autor: neuveden, název: SC244, zdroj: http://www.caxa.cz/_data/section-1/6845_4-sc244.jpg

Marně přemýšlím, co má připomínat černá s průsvitnou oranžovou. Dodoutnávající uhlíky? Černé podloží oranžovou spíš zabíjí, než aby jí nějak pomáhalo, a celek působí přes použití jasně barevné organzy tak nějak mrtvolně.

Autor: neuveden, název: SC137, zdroj: http://www.caxa.cz/_data/section-1/5516_4-sc137.jpg

"Bordelmamá"

Specifickou barevnou kombinací je černá s jasně červenou. Je to klasika, která asi nikdy nevyjde z módy a dá se s ní skvěle kouzlit. Ale musí se dávat hodně bacha, aby se to nepřehnalo, protože pak vznikne bordelmamá jako v tomto případě:

Autor: neuveden, název: SC20, zdroj: http://www.caxa.cz/_data/section-1/5605_4-sc20.jpg

Vzhled děvy ze starého bordelu docílíte černočervenými šaty, vylepšenými dvěma a více těmito prvky a doplňky: černé péřové boa, kanýrky, nejlépe v řadách (připomíná to kankánové šaty), černé, nejlépe síťované punčochy, kabelka ve tvaru pompadúrky, vykukující nohy, malý klobouček nebo jiná vlasová ozdoba posazená na stranu, kotníčkové boty, průsvitné bolerko, nohy ven, černé rukavice v délce nad lokty.

Zdroj: www.halloweencostumeideas.com

Šlehačka

Aranžované šaty připomínající dort pokrytý krémovými a šlehačkovými kudrlinkami se drží zuby nehty. Někdy budu muset vypátrat, kdy a odkud to přišlo; proč se to stále těší takové oblibě asi nezjistíme. Zřejmě už je to mem. Tyhle šaty jsou navíc nějaké povadlé.

Autor: neuveden, název: SC96, zdroj: http://www.caxa.cz/_data/section-1/5470_4-sc96.jpg

Čalouněná sedačka

Variantou šlehačky je čalouněná sedačka. V tomto případě sukně nesplývá v lávovitých vlnách, ale je - zpravidla pravidelně - připichována podobně jako potahová látka na sedačce či křeslu. Pro okrášlení můžete místo čalounických hřebíků použít kytičky. Třpytivým korzetem je navíc značně přeefektováno:

Autor: neuveden, název: SC27, zdroj: http://www.caxa.cz/_data/section-1/5612_4-sc27.jpg

Záclonka

Znáte to, původně nechcete krajkové šaty, ale pak někde najdete kus krajky tak úchvatné, že vám nedá spát. Tu musí lidstvo vidět, jinak vyhyne na estetickou podvýživu. Jenže šaty už jsou hotové, tak co teď? Nelamte si s tím hlavu a prostě ji někam přišpendlete. Tak vzácná látka bude krásná sama o sobě.
Doporučit k takovým šatům ještě nápadný šperk a péřové boa je zaručeným návodem, jak vypadat přeplácaně. Divák neví, na co se má koukat dřív.

Autor: neuveden, název: SC136, zdroj: http://www.caxa.cz/_data/section-1/5515_4-sc136.jpg

Univerzální korzet

Korzet sluší každé. Korzet padne každé, stačí upravit šněrování.  Korzet udělá dekolt. Korzet podrží prsa. Korzet zeštíhluje. Korzet udělá pas. Korzet zajistí světový mír.
Zvlášť když padne tak "dokonale" jako této modelce a spolu se šetrně střiženou áčkovou sukní udělá z postavy rovný sloup.

Autor: neuveden, název: SC143, zdroj: http://www.caxa.cz/_data/section-1/5522_4-sc143.jpg

Unavená romatika

Ne každá žena chce být prvoplánovou princeznou, ale touha po trošce romantiky přece dříme v každé! Atmosféru nejlépe navodí prvky ze šatů našich praprababiček, které žily v době, kdy byly dámy dámami, klobouk a rukavičky patřily k nezbytné výbavě každé ženy, slečny se rděly při políbení ruky a všichni se měli rádi. Náznak turnýry, jemné materiály, klobouček, světlé barvy a na krku křížek po mamince. Křehká krása nevinnosti mezi pastelovými šlehačkami přirozeně vynikne.

Autor: neuveden, název: SC124, zdroj: http://www.caxa.cz/_data/section-1/5503_4-sc124.jpg

Autor: neuveden, název: SC174, zdroj: http://www.caxa.cz/_data/section-1/5554_4-sc174.jpg

Přeplácanost

Dlouholetá bolest českých návrhářů, krejčovými ze zapadlých salonů počínaje a Klírem konče. To se nahodí jednoduché šaty, ale nejsou dost zdobné, tak se na ně něco přidá. Ale pořád to není dost parádní, tak se ještě něco přidá. A furt je to málo a ještě přijde nějaký bezva nápad, šup tam s tím... Takže nakonec to nejsou růžové šaty a korzet potažený vyšívaným tylem, ale ještě  to dole má záclonku a kytičkami je posetá i aranžovaná sukně a to celé v pekelném odstínu cukrové vaty.

Autor: neuveden, název: SC154, zdroj: http://www.caxa.cz/_data/section-1/5533_4-sc154.jpg

Tady by bohatě stačil vzorovaný materiál, nahoře nějaký ten kanýrek a decentní kombinace s červenou barvou. Ale kdepak. Bylo to málo, i přidaly se saténové postranní kanýry. Aby to ladilo se vzorem látky, nastrkaly se mezi ně ještě kanýrky černé, tylové. Něco tomu stále chybělo, přišilo se tedy pár růží. A aby nebyla celá kompozice zbytečně tažena k zemi, patří k šatečkám ještě rudé návleky a nezbytná šálička.

Autor: neuveden, název: SC227, zdroj: http://www.caxa.cz/_data/section-1/5854_4-sc227.jpg

Kolik by se z tohohle dalo udělat samostatných šatů! Jedny s krajkovou vrstvou, jedny stříbrné šlehačkové, jedny růžové s nadýchanou tylovou sukní, jedny empírové s kanýrkovým živůtkem... Paní Kaksová je ale dobrá, zvládla to narvat všechno na jedny.

Autor: neuveden, název: SC234, zdroj: http://www.caxa.cz/_data/section-1/6868_4-sc234.jpg

Viditelná obruč

Obruč by nikdy neměla být vidět a už vůbec ne tak, že se bude rýsovat dvacet centimetrů nad spodním lemem sukně, která se přes konec obruče zlomí a zůstane mdle viset dolů. V dobách, kdy móda vyžadovala obručové krinolíny, se také nosilo mezi obručí a vrchní sukní tolik spodniček, aby se tohle nestalo. Aspoň při tom focení měl fotograf dávat pozor...

Autor: neuveden, název: SC98, zdroj: http://www.caxa.cz/_data/section-1/5473_4-sc98.jpg

Travesti show

Transvestité milují kanýry, ocasové sukně, boty na podpatcích, odhalené nohy, korzety a vůbec všechno nápadné, co na ně strhne pozornost. Tyhle "plesovky", které vypadají jako nedokončené, takové požadavky splňují. Akorát ten ocas je pro správného travesťáka málo honosný.

Autor: neuveden, název: SC2, zdroj: http://www.caxa.cz/_data/section-1/5587_4-sc2.jpg

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.10 19:56

Tesne predtim, nez jsem zavitala na tuhle stranku, me vydesila fotka seksi Kubelkove http://www.blesk.cz/…a-ostro.html
no a ejhle, ono je zde to same… lehce smutne


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.10 20:13

Tady jsou už jen ty modelky „pekelné“. 1) začala jsem chápat, proč návrháři upřednostňují anorektičky před normálními ženami, 2) modelky si možná myslely, že fotí zboží ze sexshopu


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.10 20:16

úplně souhlasím! tohle je vážně naprostej nevkus… nejhorší se mi zdají ty obruče a obrovský sukně… do naší doby se to vůbec nehodí a navíc si to obvykle berou ty největší dámy…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.10 20:21

Někdy by člověk byl za ten korzet vděčný (doporučuji rozklikat fotky až k té se šaty s růžovou mašlí v pase)
http://www.super.cz/…byznysu.html


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.10 20:26

modelky jsou fakt „úchvatné“ :D jedna se tváří otráveně, druhá zas, jakoby fotila pro erotický obchod a třetí má na hlavě z vlasů polštář… šaty strašné, ta, která si je vybere, musí být opravdu bez vkusu… :-/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.10 20:30

Univerzální korzet :-))

Tak tohle mě pobavilo, mentální výživa na měsíc dopředu. Fakt nevím, co je horší, no asi rozkošný tygřík a vykydlý prso na tyrkysovým modelu, vlastně celej ten svršek se mi nějak nelíbí.. a vůbec, myslím, že to nepotřebuje další komentář.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.10 20:34

Korzet zajistí světový mír. Hahaha, geniální :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.10 20:39

Po každé fotce jsem si říkala: „Páni, to je to nejhorší, co kdy mohlo vzniknout!“, ale ono NE! Každá další fotka byla horší než ta předchozí!!! Myslí, že ty modelky si to uvědomovaly, jejich výrazy jsou celkem dost vyděšené :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.10 20:39

Tak tohle je ještě mnohem horší, než ten předchozí maturitně plesový článek :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.10 20:48

Jo a logo salonu CAXA vypadá jako logo maloměstského koupaliště, nemůžu si pomoct… :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.10 20:54

Se vším z toho co jsi naspala se musí soihlasit. Otázkou však je, jak vypadají ty správné šaty? Nechceš napsat i článek o tomhle? Mě osobně by to celkem zajímalo…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.10 21:05

Perfektní článek a strašně děkuji , že jsi náš ušetřila dalších hrůz jako
http://www.caxa.cz/…_4-scx52.jpg
http://www.caxa.cz/…_4-sck86.jpg
http://www.caxa.cz/…_4-sc185.jpg
http://www.caxa.cz/…9_4-sc24.jpg

Parwi Nawari
353 příspěvků 15.8.12 18:37

Tak ta první fotka je děsivá. Z hezké slečny, která má pár kil navíc, udělá kredenc - smutné :(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.10 21:07

Příklad moderních a přitom nepřeplácaných společenských šatů najdete např. na www.linearaffaelli.com.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.10 21:07

Další Photoshop disaster u té háravé leopardice! Může mi někdo vysvětlit, co jí to někdo šikovný provedl s nohama? :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.10 21:10

To jsou fakt plesové šaty?? Není to náhodou kolekce na maškarní s tématikou sci-fi?

to Christabel: já na tu fotku Kubelkové klikla.. když se rozdávala soudnost, tak paní Kubelková nejspíš ještě pořád stála v řadě na prsa.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.10 21:12

No já zírám. Na svůj maturiťák v roce 2010 jsem měla šaty právě z této půjčovny a dle mého názoru byly pěkné a na maturitní ples vhodné, což se ale nedá říct o těchto hrůznostech. Tady jsem je našla v jejich nabídce:
http://www.caxa.cz/…_4-scx25.jpg
co na ně říkáte?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.10 21:18

Ano, to je pravda,napiš nějaký článek a šatech, které jsou v pořádku…ať máme inspiraci.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.10 21:25

to Jiřina: já si teda nepřeplácanost představuju dost jinak. Z těch společenských bych si vybrala tak možná jedny. Přijde mi, že celá ta kolekce je určená pro zralé ženy 40+, ale ty už většinou nemají takovou postavu, aby tohle nosily. Ta modelka v tom vypadá dost staře. A pevně doufám, že ty šílenosti na hlavě byly myšleny pouze na focení. Jo a zakažte už někdo proboha špičatý lodičky!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.10 21:28

Večer už na peklo nechodím, nemůžu hrůzou usnout!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.10 21:32

Logo Caxa má napovědět, že se jedná i o svatební salon /pro uplne nechapajici: dva, slovy dva snubní prsteny=X/.
Já si tam letos vybrala svatební šaty, bylo to jeste v dobe nez oficialne otevreli rozsireny salon a pujcovnu. Modely, ktere zde byly prezentovány se me nelibily, ale věřím, oprávka: vím, že se tam najdou i povedené modely. Je tam veliká škála nabídky a clovek si tam skutečně vybere /a to i postavicka, která neodpovida vel. 36-38/, obsluha perfektní + k tomu nabízí různé zvýhodnění.

Co se týče mých svatebních šatu, snazila jsem se vybrat umerne me postave a financim. Dokazala bych si vybrat i saty s vleckou, ale nebyly hrachy. Sukně jedine hladkou a korzet, nebot ja skutecne nemam postavu typ hruska, saty upnute pres boky byla tragedie a saty podstrizene pod prsy… no vetsina by resila jestli nahodou pod saty neco neschovavam.
Ostatne..muzete posoudit samotné:

http://www.beremese.cz/album/view.php?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.10 21:42

Drsný .-D

parádní článek, fakt. A hlásím se ke čtenářkám, které po Adě žádají článek z jiného soudku. Nadhodila bys prosím nějaké rady jak správně vybrat šaty, popř. kdybys měla nějaký tip na konkrétní kamenný/internetový obchod, byla bych moc vděčná, a nejspíš bych nebyla sama.
Už nějký ten měsíc se ohlížím po šatech, chci si pořídit plesové pokud možno abych se vlezla do 3000, už mám celkem konkrétní představu, že by měly být rozhodně jednobarevné, dlouhé buď po zem nebo ke kotníkům, splívavé, bez flitrů samozřejmě, s výstřihem, ale decentím, na ramínka nebo nějak řešené za krk, co já vím. Taky si nejsem jistá, jestli se k mé 150cm postavě šaty až po zem hodí, jestli nebudu vypadat ještě menší.

Obávám se, že v černých bych byla moc pohřební, jenže co jsem se už tak dívala po barevnějších (pořád jsme u tlumených odstínů), je to fakt děs a hrůza, buď to vypadá, jakoby se princezna vymáchala v bahně (tuna flitrů+odporbarva) nebo látokvé patlanice jako například v salonu caxa. Upřímně fakt nevím, kde takovýhle šaty shánět, samozřejmě bych radši v kamenným než na netu, šikovnou švadlenu neznám a navíc - vlezla bych se do požadované částky? Kdybyste měly některá zkušenosti, poraďte, uvidíme, jestli něco přihodí Ada. Dík moc.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.10 22:26

Pro slečny s pár tisíci dolary navíc doporučuju stránku http://www.thefrock.com/ zejména oddělení „midcentury“ Pro ty, co pár tisíc navíc nemají, dopuručuju nechat se inspirovat, najít šikovnou švadlenku a je to:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.10 22:38

Ještě stále málo holé kůže…
http://stylewithanna.com/…om-dress.jpg


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.10 23:41

K té Kubelkové, není ji tady na té druhé fotce náhodou vidět jizva na prsu? Nebo blbě vidím…

http://www.blesk.cz/…rity/168202/?…

Článek je geniální, skvěle napsaný. No a ty modely, k tomu není co dodat. Až mi spadla čelist jak jsem to viděla.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 01:16

Ado, ty me jednou privedes do hrobu :D

„Korzet zajistí světový mír“


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 01:18

ne to je jen otlak od podprsenky, ale trochu jí tam leze bobřík…

Ada Pekelná
973 příspěvků 17.11.10 01:25

Kuli: to je otlak, protože očividně nosí malou podprsenku a kostice se jí zařezává do prsa :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 02:21

Klaraxa: hezky saty - ale spis na party, nez na ples, nebo se to musi doresit doplnky a tak(ja od nich na maturitak mela a rekla bych, ze jsme dopadla nejlip, jak to slo) jsou na lipsy.com. i s postovnym a podprsenkou bez raminek a zabavnych lodicek od zdejsiho MS me to vyslo asi na 2900:-) dlouhe saty mi mam pocit neslusi, mam tesne 170 cm a necitim se v nich dobre, mimochodemm je tam i nejaka slevova sekce, kterou jsme ani neprosla. a neco od nich je i v MY na Narodni.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 09:11

Zlata nenapadna cerna a oplacane „slehackove princezny“ z maturaku! Zlate kudrlinky a sepiove fotky, oproti temhle stetkoidnim vyspulenym vyrazum blond modelky a satum jak z televizni inscenace na tema nevestinec…Zacinam mit pocit, ze nejvetsim hrichem vsech tehle modelu (i predchozich maturakovych) je opet nedotazenost a nedodelanost, to oblibene ceske „kure ala bazant“. Vzdyt i ta slehacka se da delat poradne, i ten moulin rouge styl se da delat poradne, i kriklave barvy se daji vyuzit stokrat lip, jen se trochu zamyslet a trochu si s tim vyhrat…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 09:42

http://www.caxa.cz/…9_4-sc24.jpg

k tomuto mam jen jedno slovo „torrooo!!!“


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 09:54

Jedna z firem z USA s vkusnými šaty, vhodnými pro všechny věkové kategorie: http://www.billlevkoff.com/. Pokud vím, jejich šaty se k nám nedováží, ale při jejich výrobě se občas používají štrasové a korálkové prvky z Jablonce /mám to u dvou firem ověřené/.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 09:58

MissSteamy: tohle http://www.caxa.cz/…_4-scx52.jpg je fakt síla!!!! Připomíná mi to hnusnou selku vyrazivší s jídlonosičem do družstevní jídelny pro oběd…brrrr!!!!
Lilly: Trefná poznámka!!!!;oDDDD


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 10:41

Tak koukám na tu Kubelkovou a je mi z toho až úzko :-O
Nevyznám se plesových ani společenských šatech, ale tohle mi příjde jak návštěva masny :-P


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 10:43

Já jsem ze zmíněného salonu měla půjčené na ples tyto šaty:

http://www.caxa.cz/…ecenske-saty

A nezdají se mi špatné, co myslíte?

Na druhou stranu jsou označeny jako „Zahraniční společenské šaty“ a nebudou tedy asi tvorbou paní Caxové…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 11:05

Já jsem zjistila, že jsem na stará kolena asi prudérní :D Ty leopardí šaty s těmi černými pomačkanými trenkami v článku - FUJ!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 11:14

MissSteamy: budu uplatňovat náhradu škody! Když jsem vyskočila od počítače, abych se nadopovala nějakým tím Lexaurinem, spadla jsem ze židle a potloukla jsem se! Před takovými odkazy by mělo být varování ministerstva zdravotnictví…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 11:58

Dnes rozhodně nezemřu na estetickou podvýživu :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 12:15

MissSteamy: ty první vypadají, jako by se látka omylem seškvařila…

Kamenujte mě, ale já bych na svém maturáku, kde byli VŠICHNI kromě spolužačky ve vínovém sametu a mě ve zlatobílém sárí v černém (někdo dokonce v kalhotech), bych za některé z výše zobrazených modelů byla i vděčná. Ne, z tygříka samozřejmě ne…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 12:36

Jééé. to je ale krásy na jednom místě.....Panebože chtěla jsem říci, které mi přijdou nejhorší ale nedovedu si vybrat, možná že ty červenostříbrné a leopardí. Špičaté boty nekomentuju…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 13:21

Ty ozdůbky u šatů „Čalouněná sedačka“ mi až podezřele připomíná přerostlé pavouky nebo klíšťata :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 13:23

Ty vrchní bílé, leopardí a poslední travesti jsou skoro jako s nějakého fantasy románu :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 13:25

Obvykle si na pekle jenom ctu a vyborne se bavim (Ada mi mluvi z duse prakticky kazdym clankem), ale tohle skutecne zasluhuje zhnuseny komentar - a ted ho vlastne ani nemuzu napsat, protoze nevim co kritizovat driv. Tak snad jedine: Kdo proboha prisel na napad prezentovat spolecenske saty v kombinaci s kozackami!? Nebo ty podkolenky?

Maturovala jsem v roce 2001 a zadna z nas nemela ani slehackove saty, ani korzet, ani prustrihy, ani seksi, ani selku. Tak porad premyslim, jestli nase trida mela tak mimoradne dobry vkus, nebo zda toto jeste tehdy nebylo k mani. Segra maturovala o sest let pozdeji a ze tri trid byla jedina co nebyla oblecena v dortu.

PS Pardon za absenci diakritiky, nemam nainstalovanou ceskou klavesnici


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 13:29

Vubec ty boty mi na vsech fotkach prijdou priserny - copak se da v kozackach tancovat valcik? Zrovna tak letni sandalky nejsou moc vhodne (pokud netancite s Johnem Travoltou a mate tedy jistotu, ze vam neokope a neposlape prsty…). Ja jsem nikdy nemela jine boty nez normalni lodicky na podpatku, urcene k tanci, dokonce uz i v tanecnich kdyz mi bylo 15.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 13:53

Ado, tvoje články jsou famózní! Akorát už vím, že příště nečíst po obědě, chce se mi z těch fotek zvracet. Největší peklo je ten leopard, ty trenky, co to jako je? A ta splácanina s tou růžovou tylovou sukní? To můj mozek nebere. A když jsem si představila jak krásně jednoduché by ty šaty byly jen z toho tylu, chce se mi brečet…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 13:53

Tak tady říct „to se mi nelíbí“ je opravdu málo :)))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 15:49

Brrr, viděla jsem v článku i v odkazech pod ním přespříliš korzetoidů, co tlustou holku udělali ještě tlustší a hranatější. Omotat si přes prsa ručník, bude to vypadat stejně. Zapomente na to, že „korzety“ zeštíhlují anebo se nezapomeňte před jeho koupí/půjčením podívat do zrcadla:(

Leopardí bojovnice Xena se může rovnat jedině s maskáčovými kalhotami od mystické extravaganzi :-D Momentálně mě fascinuje ten viditelný rub potištěné látky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 17:44

no kdyžs sexy taky SEXY http://www.fler.cz/…saty-1193971 :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 17:58

haha, k šatům se ani vyjadřovat nebudu. ty leopardí měla jedna holčina na závěrečné koloně v tanečních…
a ta blondýnka ve žluto/fialovách šatech chodila na stejnou školu. normálně je to krásná holka, ale tenhle děs jí na kráse jenom ubírá!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 18:01

Ráno jsem se při pohledu na Kubelkovou úplně orosila :-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 18:32

Sonia: vystihla to jedna komentující výše: když se rozdávala soudnost, tak paní Kubelková nejspíš ještě pořád stála v řadě na prsa.
Souhlas!!! :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 18:46

Při pohledu na Caxa mohu suše konstatovat, že bych dotyčného autora zfackovala, za takovou strašnou škodu za zničení látek.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 19:31

Vznáším dotaz: Jaké šaty jsou podle dress code vhodné pro návštěvu Státní opery? Vídám tam dámy v kostýmku /i kalhotovém!/, v plesových šatech a la šlehačka i v koktejlkách, myslím, že ani jedno není v pořádku.
A k Star Dance - byla jsem přímo při natáčení u série II i té letošní - šaty Terezy Kostkové nevypadají slušivě ani v televizi, ani v reálu. Když jsem viděla, jak si Tereza pořád povytahuje a posouvá šaty tak, aby to alespoň nějak vypadalo /a nic nevypadlo:-)/, měla jsem z toho tik…
P. S. Ado, viděla jsi foto Ivy Kubelkové v šatech od J. Sedláčkové, s transparentní vsadkou na boku? Co Ty na to?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 19:33

Takže já sem vypadala jak transvestita :D
no můžete kouknout… http://www.omlazeni.cz/…62603-0.html


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 19:34

Sorry, Kubelková už se tady řešila…:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 19:45

Ovšem možná by si v Caxa něco vybrala Lady Gaga…:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 19:55

Lolapop - spíš Iveta Bartošová…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 20:44

Adu prosím uchovávat v módní rezervaci. Díky za skvělou práci a spoustu obohacení!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 07:20

Tak ty šaty jsou opravdu otřesný… a přitom by člověk řekl, že výběr je teď 100× větší než třeba před 10 lety :( A mimochodem na salonu Caxa je nejvtipnější, že půjčují padělky z Číny,
např.
http://www.caxa.cz/…-xxl-42-54-x

tohle jsou padělky Maggie Sottero, řekla bych tak rok 2003 nebo 2005, v originálu jsou s bleděmodrou krajkou a červenou myslím, jedno z toho..Docela smutný říkám si :(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 07:35

Vyrábět a hlavně nosit takovýhle strašný hadry by mělo bejt trestný!!!! :-X


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 13:19

Njn, ale skúšali ste si požičať na ples šaty na silnejšiu postavu? :´-( … V hlavnom meste Slovenska som bola rada, že som VOBEC niečo našla - a to som prosím 48 hore, 44 dole… Všetko nad veľkosť 42 je už zjavne pre salóny a požičovne nezaujímavé, takže sa treba buď omotať záclonou, alebo brať to, čo je… (A to nehovorím o tom, že keď už niečo nájdete, vyzeráte v tom ako tehotná slonica prenášajúca osmorčatá… :-/ .) Kráľovstvo za pekné večenré šaty pre silnejšiu postavu so ženskými tvarmi!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 18:18

no, chápu, že tyhle leopardní šaty nejsou vhodné na ples…ale proč obecně zavrhovat leopardní vzor na plesových šatech?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 18:37

protože zvířecí vzory jsou hnus sám o sobě?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 20:12

Nesouhlasím, zvířecí vzory na doplňcích (pásek, kabelka, boty, klobouk, rukavice, šála atd - ne samozřejmě tohle všechno najednou proboha!) můžou být celkem hravé a zajímavé. Navíc zvířecí vzor nerovná se pouze okoukaný leopard, třeba zebří šátek nebo kabelka k černému svetříku vpadají skvěle, stejně tak hadí pásek k tunice barvy khaki či hnědé…na ples se to moc nehodí, stejně jako jakékoli jiné výrazné vzory (kytky, batika…)

Sawsan: Já mám zase problém že nevedou šaty na ženy pod 165 cm…zkrátka v ČR je malý trh a nikoho odchylky bohužel moc nezajímají. Dobře si pamatuji na vztek který jsem měla když jsem v UK v roce 2002 zjistila, že obchody kde u nás prodavačky tvrdí, že zkrácené velikosti nevedou jich mají v zahraničí plné regály…:-( Ale tak to prostě je, dokud budou lidi spokojeně nakupovat konfekční velikosti a nebudou žádat víc, tak se to bohužel nezmění :-((


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 21:24

Sosa: bohužel, čínské padělky jsou v 90% českých půjčoven. Originální zajímavé modely má u nás jen asi deset salonů, ostatní mají anoymní Čínu, Ukrajinu /stále se zlepšují a již to není samý lest a štras/ a Polsko. V Polsku je hodně jejich značek a některé jsou velmi dobré. Z ukrajinských návrhářek doporučuji Oxanu Mukchu, vystavuje po celém světě a také tím pádem prodává. Její první modely byly dost divadelní, ale teď je již střízlivější.
Otázka je, proč jsou u nás půjčovny. Všude jinde se šaty kupují, příp. šijí a nikdo by si na sebe nevzal nic půjčeného - snad kromě maškarního plesu.

Ada Pekelná
973 příspěvků 19.11.10 22:26

Když trochu zagoogluješ, zjistíš, že půjčovny jsou i v Americe, kde jsou lidi zvyklí si svatební šaty spíš kupovat. Není jich tam tolik, ale lidi taky objevují jejich kouzlo. Vyjde to na méně peněz a není pak potřeba ty šaty někde skladovat…
V USA se zase hodně půjčují pánské smokingy, nosí je tam i kluci na maturák. U nás většina chlapů nejspíš ani netuší, že oblek se dá půjčit, a stejně by byl kumšt je do té půjčovny vůbec dostat.
Ale že to u nás nevěsty s tím půjčováním kapánek přehánějí a půjčují si i za cenu, že budou mít nudné a často nekvalitní šaty, to je taky pravda.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.10 03:26

Leopardí vzory můžou bejt super a nebo děs, ale samy o sobě jsou prostě divočina.

Navíc je tu právě hódně velký riziko, že budou vypadat lacině né-li vulgárně. Je to asi jako s kůží. Hodně provokativně vypadající materiál, vynikající na doplňcích, i kožený šaty můžou bejt sexy, ale mnohem častějc z nich majitelka udělá lacinej kus a ze sebe lehkou děvu, protože to nedotáhne.
A i kdyby to dotáhla, bude to vždycky jaksi brutál, kterej se na naškrobenou formální událost jakou ples je, nehodí…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.10 18:21

Ani na aukru není bezpečno - doporučuju zadat do vyhledávání „šaty od Módního návrháře Luďka Hanáka“ a rolovat dolů velmi opatrně.
A pro milovnice leopardích v vzorů v kombinaci s ultra seksí průstřihy ještě tento odkaz:

http://moda-krasa.blog.cz/…i-nedostatky


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.10 17:25

Tak by mě občas zajímalo, co byste řekli nebo vlastně řekly (jste tu samé dámy) na moje plesovky :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.12.10 09:05

http://www.caxa.cz/…ke-saty-caxa

AAAAAH, nevím, co je horší, jestli modelky, (ona hnědovlasá modelka, která je hned na první fotce v tomto článku, podívejte se na ní i na dalších fotkách-pokaždé otrávená, znuděná, možná mírně zmatená grimasa!) nebo šaty (udělala jsem tu chybu, že sem si našla galerii CAXy…Aach!)… hrůza, hrůza, hrůzoucí!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.12.10 18:15

Chtěla bys velice pochválit tyto stránky. Konečně zajímavé čtění a né žádné bláboly, názory se kterými souhlasím.
Tento článek mě velice pobavil a nechápu ženu, která by si kdy na sebe něco podobného vzala.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.10 23:04

Všímáte si šatů na modelkách, všimli jste si vkusného doplňku - modela? Ty kombinace sladěné se šaty na partnerce? Děs :))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.1.11 17:46

Ano, ano! Model ladí :-) Též jsem si všimla.
Tady je to jak na kolotočích: záchvaty smíchu střídá nevolnost. Snad jen brečet se mi na pouti nikdy nechtělo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.1.11 23:10

Vážená,
jistě jste znalá zákonů,které platí v ČR, tudíž i zákona o ochraně autorských práv. Jelikož všechny fotografie stažené z webových stránek caxa.cz jsou tímto zákonem chráněny a my jsme nedali souhlas s jejich zveřejněním, důrazně Vás tímto žádáme o jejich okamžité odstranění z tohoto webu.Pokud takto neučiníte, předáme tuto záležitost našemu právnímu zástupci k prošetření.
Je s podivem, že když jste tak chytrá a kritizujete kdeco, že si nejste vědoma toho, co z toho pro Vás může plynout. Váš názor je samozřejmě Váš názor a ten Vám nikdo nebere, ale opravdu v právním státě nelze si dělat, co se Vám zlíbí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.1.11 23:42

Mimochodem ta leopardí věc je slavná i za Kanálem a oceánem…
http://www.thefashionpolice.net/…-crotch.html

http://www.thefashionpolice.net/…-mullet.html

Mimochodem - zápověď na stránkách caxa.cz je velmi neurčitě formulovaná a vlastně z ní onen zákaz použití nevyplívá. Chápu, že Vás tenhle článek netěší, ale možná by bylo obdivuhodné vzít to jako velmi nepříjemnou zpětnou vazbu a začít šít něco méně … spektakulárního…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.1.11 23:44

Jo a ještě doporučuji dlouze meditovat nad tím, jak je to s tou licencí pro žurnalistiku (byť internetovou), protože tenhle článek se recenzím hodně podobá. A pak už ani deset jasně formuolovaných zápovědí jaksi směřuje poněkud jiným směrem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.1.11 23:49

Blanka Kaksová:
Dovolím si doplnit vaši znalost zákonů…
Autorský zákon paragraf § 31
Citace
(1) Do práva autorského nezasahuje ten, kdo …
b) užije výňatky z díla nebo drobná celá díla pro účely kritiky nebo recenze vztahující se k takovému dílu, vědecké či odborné tvorby a takové užití bude v souladu s poctivými zvyklostmi a v rozsahu vyžadovaném konkrétním účelem, …
Jo a kdyby se tady všem „zlíbilo“ šaty chválit a půjčovnu doporučovat, dovolávala byste se také autorského zákona a požadovala odstranění fotek? Nebo podle vás zákony platí jen pro ty, kterým se šaty nelíbí?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.1.11 00:08

Nechme znalost zákonů na těch, kteří se tím živí. Už jisté zkušenosti mám,nebudu se zde přít. Rozhodně to předám dál.
Jen na okraj, je zajímavé, že když nabízím tedy takové hrůzy, že dnes mám největší salon v ČR a že k nám chodí nemálo spokojených lidí. Osoba, která zde kritizuje kdekoho, patrně nemá co na práci… To já neznám, snažím se, co můžu, ale každému se holt zavděčit nedá. A také každý má jiný vkus, proto jako každý normální podnikatel nabízím vše. Nevím také, proč někomu dělá dobře kritizovat někoho jiného, a když už, proč tam neuvede své jméno ? Anonymně je každý frajer … Ráda bych se postavila dotyčné osobě tváří v tvář,ale bohužel kontakt zde není uveden, lze přispívat pouze v této diskuzi, což mi připadá stupidní a degradující, ale bohužel jinou možnost nemám. Co ta osoba vůbec dokázala, že se staví do role - mohu kritizivat cokoli a kohokoli ? Anebo že by to byl konkurenční boj ? Vidím, že si nás vzala docela na paškál a naše webové stránky má prostudované do detailu.
Každopádně, je to pro mě další impuls ve snaze o co nejlepší výsledek našeho podnikání. Kritika zkrátka nakopne, pokud by nás jen chválili, mohli bychom také usnout na vavřínech.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.1.11 00:36

Blanka Kaksová: Dovolím si podotknout, že podle zákona pouhým zveřejněním fotografie na internetu automaticky dáváte svolení s jejím šířením dál, samozřejmě v mezích zákona (řádné zdroje atd.). Takže slečna Ada se nedopouští žádné trestné činnosti. U většiny z vás bude spíše problém v tom, že neumíte snést kritiku a navážíte se autorky. Kdyby si někdo dal fotku z vašeho webu někam na blog či profil s komentářem, že jsou nádherné, tak neceknete ani kdyby dotyčný neuvedl zdroj, jenže jakmile jde o něco negativního, tak to se ozve každý, aby nepřišel o zákazníky. Navíc je celkem s podivem, že se každý druhý salon odvolává na to, že je největší/nejprestižnější v celé republice, měli byste si to mezi sebou konečně ujasnit. A k těm šatům, upřímně, už jen podle etikety si myslím, že tyhle na ples opravdu nepatří http://www.thefashionpolice.net/…-crotch.html Osobně se mi hnusí představa, že místo do obličeje by mi každý koukal do rozkroku, ples je formální společenská záležitost, ne přehlídka oblečení na rychlovku za každé situace. Opravdu nevím co vás vedlo k tomu tohle stvořit, o krajkových kozačkách nemluvě. Copak nevidíte ten nevkus?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.1.12 03:45

Autorské práva sa vzťahujů aj na diela na internete, pani Kaksová je právom rozhorčená z použitia fotografií bez jej dovolenia. Ja Ade inak fandím, ale s používaním fotografií, textov, či videí to je tak. To sa len neinformovaní domnievajů , že čo je na internete je verejným majetkom.
Ada, je to veru tak , fotky treba stiahnuť, inak hrozí sůd.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.1.11 00:43

Pani Blanko, nahore v te cerne liste je odkaz ‚Napiste mi‘. Obsahuje webovy formular pro zaslani zpravy primo autorkam a z blogu je znat, ze takto zaslane zpravy autorky - konkretne i Ada - skutecne ctou. Vim, ze to asi neni e-mail nebo jiny konkretni udaj, ktery jste nejspise mela na mysli, jen me napadalo, ze by Vam to mohlo umoznit s autorkou zkusit komunikovat zpusobem, ktery Vam nebude pripadat stupidni a degradujici.

A moc prosim - toto skutecne neni zadna ironie nebo flame. Spis takovy technicky off topic. Rozumim ze pri takove kritice Vasich satu, jste si te drobnosti nahore nevsimla, ale treba takovy zpusob zamezi pripadnym utokum v diskuzi primo na vas.

A mimochodem, Vas zpusob prijeti v posledni vete je obdivuhodny. Verim, ze to nepovede k nejakemu blaznivemu flame jako u jinych debat, a pripadne dalsi prispevky, ktere jsou urcene autorum, uz se vam soukromou zpravou budou zasilat lepe.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.1.11 05:17

Milá pani Blanko, vaša odpoveď že „anonymne je každý frajer“ je tak úsmevná, že asi týždeň nezaspím…

hold, ono je to tak - každý môže písať o čom sa mu len zachce a kritizovať čo sa mu len zachce, a to je jedno či anonymne alebo pod svojím vlastným menom… každý môže slobodne vyjadriť svoj názor, pokiaľ je tento názor jasne deklarovaný ako subjektívny

Ada nikoho na tomto blogu nenabáda, aby ignoroval vašu „tvorbu“, nepíše konkrétne o vás, že ste „pííp píp pííííp“, za toto svoje písanie nie je ani platená, nikomu svoje názory nevnucuje… inu, ten právnik vám bude tak na dve veci: na hovno a na nic

a neodpustím si nakoniec ešte jednu poznámku: svojou tvorbou ste sa už strápnila dosť, tak sa prosím nestrápňujte ešte viac prostredníctvom tejto diskusie


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.1.11 08:44

Milá Blanko!
Hlavně to prosím nebalte!
Dokud chodí po plesech Vaše zákaznice, máme my, dámy s dobrým vkusem, jedinečné šance vynikat!
A na prskání neplýtvejte energií, my už stejně vězíme v klatbě jedné zneuznané umělkyně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.1.11 08:46

Blanka Kaksová: když je autorku blogu tak mimo, tak v čem je problém? Naopak byste měla být ráda, udělala Vám tu zadarmo reklamu. Její samozřejmě naprosto pomýlené názory budou všichni ostatní ignorovat a budou se moci kochat Vašimi nádhernými Výtvory!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.1.11 09:29

No jo, to je tak vždycky-něco se ušije a má se to za velké umění a pak se neunese kritika a proto se to tu pak plácá s výhružkama protože na nic jiného se to nezmůže. Možná by pomohlo, kdyby si zrovna tyhle modely zkusila vzít do společnosti sama autorka, pochybuju že by se v tom cítila. A největší salon nic neznamená - kvantita není kvalita! Hlavně to, Blanko, nezapomeňte předat dál, protože sama na tu kritiku evidentně nestačíte:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.1.11 11:13

Pro paní Blanku Kaksovou - pokud vás zajímají postřehy, zde je ten můj. Některé šaty se mi líbí, např.
http://www.caxa.cz/…_4-sc255.jpg - model (v obou provedeních) umožňuje zajímavou hru barev a zároveň to nepřebíjí žádný komplikovaný střih. I materiál je dobrý. Docela se mi líbí i tyto modely:
http://www.caxa.cz/…_4-sc230.jpg
http://www.caxa.cz/…_4-sc120.jpg
http://www.caxa.cz/…_4-sc152.jpg
Jsou vyvážené a nejsou tam žádné vzájemně se překřikující prvky.
Pak tam jsou další a těch je bohužel většina, kterým by neškodilo něco málo nebo něco hodně ubrat. Kombinace výrazných prvků je docela na škodu, například:
http://www.caxa.cz/…5_4-sc10.jpg - nařasený živůtek, růže vespod + ten klínek v béžové barvě - proč tolik věcí dohromady?
http://www.caxa.cz/…7_4-sc12.jpg - výšivka na korzetu i na sukni je trochu moc
http://www.caxa.cz/…_4-sc133.jpg - bez té oranžové zástěrky by to myslím vypadalo daleko lépe
http://www.caxa.cz/…_4-sc173.jpg - aplikace, řasení, volány - moc moc věcí dohromady
http://www.caxa.cz/…_4-sc174.jpg - toto se mi docela líbilo, dokud se slečna neotočila bokem:
http://www.caxa.cz/…_4-sc174.jpg - to šněrování pasuje model rázem na lehkoděvní úroveň, ta mašlička vzadu je tam také podle mého zbytečná.
http://www.caxa.cz/…_4-sc188.jpg - obrovská mašle + vlečka, přitom samy o sobě jsou to docela pěkné šaty.
To by myslím pro ilustraci stačilo. Pak jsou tady ještě extrémy, ale ty už byly popsány v článku. V podstatě myslím, že pravdivě. Je to čistě můj dojem, který bych celkově shrnula - méně je občas více.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.1.11 12:26

Upřímně je mi úplně fuk, jestli se někomu moje šaty líbí nebo ne, každý má právo na vlastní názor. Ostatně inteligent si prohlédne kompletní nabídku na našem webu a vybere si, co se líbí jemu . Zajímalo by mě, co se tedy líbí autorce článku a všem přitakávajícím - jestli černé šaty na ramínka, které jsou uniformou našich plesů, tak i ty u nás máme,stejně tak jako spoustu dalších jiných šatů, ale to asi není tak zajímavé téma pro diskusi. Holt český člověk málokdy chválí, ale o to raději kritizuje.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.1.11 13:04

Proč zrovna na ramínka? Já měla šaty s pravým korzetem a byla jsem jedinečná..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.1.11 13:12

Blanko…český člověk je spíše nerad kritizován,není na to zvyklý a bere to,jako něco sprostého a nemyslitelného.Cítí se pak uražen zneuctěn a kope a kope a ani ho nenapadne se zamyslet,jestli na tom není trocha pravdy a zkusit kritiku přijmout a vstřebat…tomu já říkám zaprděnost,takové to heslo žít a nechat žít a ať si každý dělá,co chce a jak umí.....


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.1.11 16:32

keby boli čierne šaty na ramienka uniformou slovenských a českých plesov, bolo by nám hej…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.1.11 22:54

tak tahle diskuse je fakt hustý peklo!
Zatímco Ada sebe i nás baví nadsázkou a schválně trochu přehrává, mnohé diskutující to nepochopily a jejich příspěvky v diskusi nesvědčí o tom, že jsou dámy, na které si usilovně hrají.
Paní Caxy se však může uklidnit, i negativní reklama je reklama.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.1.11 23:28

Mna by zaujimalo, co by Ada povedala na saty (a celkove zladenie) nasich celebrit na nejprestiznejsej udalosti slovenskeho showbiznisu, Plesu v Opere…
http://www.cas.sk/…ples-v-opere

Vsak kde sa uz ma obycajny clovek inspirovat, ak nie na plese v opere :-))

Sisa Sklovska
http://www.cas.sk/galeria/227936?…

  • nepripomina vam to nieco?


http://www.fler.cz/…ceznu-740257

a toto je ukazka najgycovejsej slahacky, aku si viete predstavit
http://www.cas.sk/galeria/227936?…

pre mna najkrajsie saty Andrea Cocherova:
http://koktail.pravda.sk/foto.asp?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.1.11 00:13

ZS - ty zlaté a ta růžová šlehačka jsou sice extrémě kýčovité, ale jsou slušně ušité a z patřičně drahých materiálů, což je jisté, nepatrné opodstatnění jejich existence. Narozdíl od těch flerových, které skutečně jsou pomuchlanou záclonou.

Myslím, že na body vyhrává paní v květovaném pytli, protože to fakt nepřipomíná večerní gala…

http://koktail.pravda.sk/foto.asp?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.1.11 00:29

Ta „pani“ je vynikající slovenská herečka Zuzana Kronerová…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.1.11 00:32

Tak na těch růžových je podle mě hrozný především to, že paní Mázikové je 62 let…
ale řekla bych, že největší úlet je toto: http://www.cas.sk/…llery/227936?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.1.11 00:40

Nevím proč by šaty Kronerové neměly být večerní gala (že nejsou vypasované, načančané, vzorované ?)
Mně se nejdivnější šaty zdají ty paní Marty Dvorské, naopak zelenočerné šaty Gachulincové se mi zdají velmi šikézní a neotřelé a z celé té série bych je hodnotila nejvýš


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.1.11 00:57

Drahé čtenářky,

musím s politováním konstatovat, že nesmírně lituji, že jsem paní Kaksovou sama na tuto diskusi upozornila. Teď tu zbytečně ztrácí čas vysvětlováním něčeho, co spousta z vás vůbec není schopna pochopit, nebo nechce pochopit??? Zatím mohla svůj drahocený čas trávit třeba tím, že by vymslela a ušila další z krásných modelů, které si každý den půjčují desítky spokojených zákaznic. Když vezmu v úvahu, že do salonu denně přijíždí zákaznice z celé republiky, mnohdy i zahraniční klientela, která odchází spokojená, s úsměvem na rtech, tak to snad mluví za vše… Kdyby modely paní Kaksové byly tak nesnesitelné, jak tu nějaká závistivá konkurentka popisuje, tak by salon nebyl dnes tam, kde je. Takže doporučuji dámy ukončit vaši „drbárnu“ a zkuste si vzít z paní Kaksové zářný příklad. Pak snad přestanete závidět úspěch lidí kolem sebe a najdete si na práci něco prospěšnějšího. Dobrou noc.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.1.11 07:17

Ten poslední příspěvek je míněný vážně nebo je to ironie? Nějak mi to po ránu nemyslí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.1.11 08:15

Paní Kaksová nemá salon proto, aby šila černé šaty na ramínka, ale je to manuálně zručná žena, se smyslem pro krásné věci a šije zejména pro zákaznice, které se chtějí lišit, proto taky předpokládám, že tyto salony by měly sloužit! Ach jo, závist ještě nevymřela.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.1.11 08:32

Prý závist :-D :-D :-D asi umřu na záchvat smíchu…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.1.11 08:43

ono, na ples sa dajú zohnať aj iné vkusné šaty ako len čierne na ramienka. nie je vôbec potrebné súkať sa do týcho hrôz…existuje milon možností medzi tým, milion krásnych šiat v roznch farbách a rôznych strihov…to by ste sa p. kaksová mali naučiť robiť. vkusné šaty!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.1.11 08:43

To je ale pořád dokola, kritika musí automaticky vycházet ze závisti, žádný jiný důvod se nepřipouští! Já osobně kdybych tento článek neobjevila na těchto stránkách, tak ani nevím, že nějaký salon Caxa vůbec existuje. Ale když jsem jejich modely prošla, našla jsem tam 1 (slovy jeden), který se mi opravdu líbil. Pár jich je tam ještě ucházejících, u většiny ale platí, že se na jednom modelu přebíjejí 2-3 (a někdy i víc) dominantních prvků, což se někomu možná líbit může, ale mě to přijde přeplácané. Co mám tady proboha závidět?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.1.11 10:18

Tak ja se tedy priznam, ze zavidim odvahu neco takoveho nosit a tvorit. Muj vkus mi to nedovoli:DD


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.1.11 10:22

Petro, vy jste totálně mimo, to snad není možný :-D
ano, samozřejmě tu všechny závidíme například leopardí kurví kroj. (být pořadatelem plesu - který by nebyl erotický - a přišla mi tam v tomhle nějaká dáma, tak letí ven, je třeba dodržovat určitý dress code. A krajkové kraťásky s vlečkou opravdu daný požadavek nesplňují). Že je paní manuálně zručná o tom nepochybuju, šaty vypadají, že jsou ušité kvalitně, jen v těch zde probíraných modelech chybí vkus a soudnost. Je to přeplácané a kýčovité.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.1.11 10:57

Tak necakala som ze pani Kaksovej sa tato dobre mienena kritika az tak dotkne a s pobavenim tu citam prispevky jej samotnej aj prispevky jej zastankyn (zakaznicok?) Ono by vazne stacilo si ten clanok precitat este raz a vazne sa nad nim zamysliet. Nikto ho tu nedal preto aby niekoho urazal alebo niekomu zavidel. Pretoze zmienovane tigrovane saty s tymi krataskami vazne nespadaju do kategorie plesovych ani spolocenskych siat, to si hadam uvedomi kazda aspon trochu rozumna zena. Pozrela som si stranku salonu CAXA a samozrejme ponukaju aj vkusne saty (najma tie oznacene ako zahranicne). Ada vsak vypichla tie menej podarene a nevkusne kusky a bolo by celkom mudre prijat konstruktivnu kritiku a nekricat hned ze mi niekto strasne zavidi a ohanat sa pravnikmi.
(ako sa to hovori: trafena hus zagagala…)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.1.11 11:10

Slovo vkus znamená pro každého něco jiného, někomu se líbí to a někomu zase ono. Vytříbený vkus je buď součástí genetické výbavy, nebo je možné se mu naučit. Koupit ho však nelze. A kdo z vás, milé, drahé má patent na rozum? Paní Kaksová dělá svoji práci a pokud se to někomu líbí tak mu nebudu brát iluzi. Kdybych chtěla nápravu a paní Kaksovou poučit o svém úsudku, tak to udělám kultivovaně. Zajdu do salónu a jako člověk podebatuji. Štěkání na webu, není hodno dámy. Jelikož to působí navrch huj, vespod fuj. Vy si tady na ty dámy s prominutím jen hrajete.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.1.11 11:27

Dovolila bych si citát z „tiráže“ tohoto webu:

„Stránky obsahují mé kritické, nekorektní a netolerantní názory, podávané jízlivě a bez obalu. Pokud vás to pohoršuje, tak je prosím nečtěte.“

Není tam nikde ani slovo o tom, že by autorka chtěla napravovat paní Kaksovou. Dokonce ani nic o tom, že čtení a vyslovování komentářů je povoleno jen „dámám“.

Pokud už je zde někdo, koho by autorka ráda napravila, jsou to čtenářky, které „upozorňuje na tristní stav české módy“, učí je všímat si jevů, které dříve nevnímaly nebo je nedejbože považovaly na normální či dokonce žádoucí, a vytváří prostor pro tříbení názorů na módu.

Toto tento web naplňuje beze zbytku, takže obviňování ze „závisti“ nebo návody na „kultivovanou nápravu salónu paní Kaksové“ jsou totálně mimo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.1.11 11:42

Bobino…Vy dámo,Váš příspěvek jsem četla třikrát,bo mi furt nedocházelo,jakou myšlenku jste se tu snažila vyplodit…a ani mi to nedošlo.Koupit vkus nelze? hahaha
Vkus je prostě vkus…a né,že to-že každému se líbí něco jiného má znamenat,že každý má jiný vkus,to NE.Někdo ho prostě má a někdo ne.....a spousta modelů z toho salonu prezentují NEVKUS!!
Mě samotné vadí,že člověk tak zručný a s takovým vybudovaným zázemím-jako paní Blanka, mrhá své síly na tvoření něčeho takového!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.1.11 11:46

Nejde o napravování vkusu paní Kaksové - to by byla, obávám se, nadlidská práce. Jde o pokus poněkud vychovat vkus ostatních, které se ztrácejí v chaosu stylů a kýčů kolem, a upřímně touží dobře se oblékat. Já už nejsem dvacítka a mám vkus ustálený, a přesto jsem byla poněkud vykolejená tím, co vidím kolem sebe, a co se prezentuje na společenských stránkách jako elegantní outfity celebrit. Říkala jsem si: tak jsem blázen já nebo ony? Takže mě nesmírně potěšil ten výtrysk zdravého rozumu na poušti nevkusu a senzačnosti. A umím si představit, jak moc pomůže zmatené mladé dívce, která se nemá oč opřít. Potěšilo mě, když jsem viděla, že za den stránky navštíví 1500 - 1800 lidí. Tak si říkám, třeba se to semínko ujme a třeba zase začneme kolem sebe vidět outfity, které bychom rády nosily. A pak teprve začnu závidět - ale nikoliv „tvůrcům“ jako pí.K.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.1.11 12:32

niekto, kto ani nechápe významu slova VKUS, nemá vonkoncom žiadne právo na to, aby tu na nás kydal… ako už je vyššie napísané - VKUS je proste a iba a len VKUS, buď ho niekto má, alebo ho niekto nemá

ps: typ na článok o slovenskom Plese v opere som už Ade poslala, či z toho bude článok, to posúdi ona :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.1.11 12:49

Jistě, váš postoj vám nikdo nebere. Myslím, že i já mám právo na názor. A pokud má někdo s mým názorem problém, tak ať jej nečte. Myslím, že účelem není hloupě kývat na vše, co Ada napíše. Alespoň doufám. A vkusná může být i extravagance. Definice, že vkus je vkus, působí tak nějak omezeně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.1.11 12:52

Zdá se mi to, nebo všechny („všechny“) obhájkyně (bordel)madam kaksové mají nápadně ten samý argument o závistivé konkurenci a černých šatech na ramínka? :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.1.11 13:00

Ukaž mi prosím, kde je v mém příspěvku slovo závist?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.1.11 13:01

Bobina:„A pokud má někdo problém s mým názorem,tak ať jej nečte“

Bobino…pokud máte problém s názory Ady a ostatních v komentářích,tak jej nečtěte a běžte konečně na to kafe do salonu…maucta…
anebo hoďte sem příklad vkusné extravagance z toho salonu,jsem zvědavá…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.1.11 13:07

Nikde jsem nenapsala, že modely paní Kaksové jsou vkusné. Pouze jsem napsala, co se líbí jednomu, nemusí vyhovovat druhému. A pokud vím, tohle je web přístupný veřejnosti.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.1.11 13:23

http://cs.wikipedia.org/wiki/Vkus

Všimněte si prosím dobře sousloví
INDIVIDUÁLNÍHO POSOUZENÍ

Nikde není napsané, že volán na sukni je nevkusný. Jde o individuální posouzení toho dotyčného. Pro mě je třeba černo-červená kombinace vkusná a elegantní. Vám se může zdát křiklavá a nevkusná. Ale je to jen váš názor.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.1.11 13:27

Kdyby se paní/slečna Kaksová chytla za nos a vzala si něco z kritiky, ušila několikery šaty (jistě kvalitní, narozdíl od některých, aspoň šije rovně) s jedním výrazným prvkem, jednou barvou apod.. našla by si mnohem víc zákaznic. Nebýt pekla, o tomhle salonu nemám páru.
Mimochodem - nejsem příznivec „černých šatů na ramínka“ ani těchto laciných a zbytečně pracných (viz definice kýče) kreací.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.1.11 13:53

Připomíná mi to panoptikum dam z veřejných domů. Tedy decentně řečeno:-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.1.11 14:14

Bobino: Když pominu to, že se mi nelíbí ani šaty, ani jejich prezentace, což tedy může být otázkou mého individuálního posouzení, tak přesto tu máme určitá společenaká pravidla. U nás je etiketa v oblékání oproti jiným zemím velmi uvolněná, ale to, že se na ples chodí v odpovídajícím oblečení, ještě platí i u nás. A pokud se tedy někdo dostaví oblečen nevhodně (třeba jako prostitutka, viz světle modré šaty na druhé fotce, krátké červeno-černé, tygří a krátké fialkové), neměl by být vpuštěn dovnitř.
Nebohá slečna, která nikdy na sobě společenské šaty neměla a neví, co se ke které příležitosti hodí, jde do půjčovny a očekává, že jí asistentka odborně poradí. No a jestli jí poradí něco tak nevhodného, co se tu prezentuje jako plesové šaty, tak potěš koště.

Zmíněné kousky bych ale úplně nezatracovala. Chybou je jen to, že jsou prezentovány jako plesové šaty. Pokud by byly určeny příznivcům techna, tak jsou perfektní. Letos jsem se náhodou ocitla na street parade v Curychu a v té atmosféře bylo ohromující pozorovat ty kostýmy (povětšinou asi šité na zakázku nebo koupené v sexshopu) a nijak mě zde nepobuřovaly lezoucí zadky, ňadra a kdoví co ještě. Tam by slečna v tygřím kostýmu zapadla.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.1.11 14:47

Vídeňský ples v opeře je tak též přehlídka mišmaš vkusu. Ale pořadatel by si nikdy nedovolil někoho vyhodit pro nevhodnou módní kreaci. Paris Hilton je spíš neoblečená a jak jsou rádi, že přijde. Jenže ono to není jen o šatičkách. Je velmi důležitá i etiketa a umět se chovat. Můžu mít na sobě super toaletu upnutou až ke krku, aby náhodou něco nekoukalo, ale pokud se budu tvářit povýšeně a nadutě, tak je to o ničem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.1.11 14:50

Raději budu sedět u stolu s pohodovou paní v přeplácaných šatech, než s namyšlenou krávou, co si myslí, že je pupek světa.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.1.11 15:33

Bobino, sedla byste si ke stolu, s paní, co bypadá jako by utekla z bordelu? Já ne


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.1.11 15:33

Bobino, sedla byste si ke stolu, s paní, co bypadá jako by utekla z bordelu? Já ne


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.1.11 15:39

No jo no…ale když ona může být straaaaašně pohodová,že Bobino?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.1.11 15:53

Nemluvím o bordelu. Mám na mysli dámu stylu Pip Hackett. Proč hned extrém.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.1.11 17:29

Bobina: Tak dámy na vídeňském plese bych sem nemotala, fotky vypovídají o krásných róbách. Dokonce i Paris ví, že na ples nemá přijít oblečená jako prostitutka. Jinou fotku Paris z vídeňského plesu jsem nenašla, takže jestli v jiném roce přišla oblečená jako děvka, tak to nevím, ale pochybuju o tom. http://operachic.typepad.com/…paris_hi.jpg

Volba správného oblečení ale úzce souvisí s etiketou. Pochybuju, že slečna, která přijde na ples oblečená v kostýmku na technoparty, ví něco o etiketě.

Navíc jsem si nevšimla, že by tu někdo propagoval „super toaletu upnutou až ke krku, aby náhodou něco nekoukalo“. Ale šaty z Caxy vypadají, jako pro horizontální pracovnice.
No a namyšlenou krávu asi nemá cenu komentovat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.1.11 17:55

Ano, krásné jsou, ale jak jsem si všimla i dost přeplácané.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.1.11 19:21

přeplácané?! šaty paris v porovnaní s caxou? to je vtip?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.1.11 19:27

Já neřekla že zrovna Paris. Je zvláštníže člověk vidí, jen to co chce.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.1.11 21:35

Ne že jsou šaty Paris Hilton přeplácané, ale „Paris Hilton je spíš neoblečená“. To nevím, co by byly modelky výše. No a s tou přeplácaností: já nevim. Na plese v opeře jsem nebyla a podařilo se mi najít málo fotek a podle nich musím zkonstatovat, že pokud by u nás dámy na ples chodily takto vyfiknuté (myslím s takovým vkusem, je jasné, že na ty modely nemáme), tak jedině dobře.
http://operachic.typepad.com/…/trebs01.jpg
http://operachic.typepad.com/…/trebs04.jpg
http://operachic.typepad.com/…/trebs03.jpg
http://operachic.typepad.com/…/trebs05.jpg
http://operachic.typepad.com/…pernball.jpg
Pokud máte jiné odkazy na ty přeplácané šaty z opery, sem s nimi. A je pravda, že celebrity nemusí být a nejsou vzorem vkusu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.1.11 22:57

Vypadá to tady, že je tu sněm trubek, které asi chodí v gatích na gumu a vyglajdaným tričku.pak poučujou blábolením.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.1.11 23:33

Nemuzu si pomoct, ale Dita von Teese se mi na fotkach z plesu v Opere libi moc! Vim, ze si tenhle look rude rty a linky nacvicila a vypilovala k dokonalosti coby stripterka, lec tady je podle me vkusna a do prostredi opery se jeji saty v kombinaci s klasickym licenim a ucesem hodi velmi…

BTW nepochybuji, ze se tu najde znalec photoshopu o deset urovni vys nez ja, ale ta oranzova sukne s krajkovou zaclonkou z pujcovny - ze tam nekdo jenom zkopiroval texturu latky? Takhle se prece zadna latka nechova, jakakoliv mackana latka je mackana po cele delce a ne ze to jakoby zacina u kolen (doufam, ze bude pochopeno, co mam na mysli)…:-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.1.11 08:11

Psala jsem o přeplácaném, dle mne.
http://www.tyden.cz/…_106545.html

Chtěla jsem dát vícero, jenže jsem si stáhla i něco špatného, ale budu hledat.

Mě osobně je bližší tohle:
http://plesove.signaly.cz/

Iveta- Pokud si připadáš jako trubka, tak je mě Tě líto.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.1.11 08:49

nejdou mi poslat odkazy…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.1.11 09:20

Scully: Taky mám Ditu von Teese moc ráda, a jak tak sleduji, ač pin-up tanečnice a striptérka, obvykle vypadá mezi přítomnými nejvíc jako dáma.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.1.11 15:25

Dnes jsem dostala odkaz na tyto stránky a nestíhám se divit, jaká se tu vede diskuze. Několikrát jsem měla půjčeny večerní šaty ze salónu paní Kaksové a dokonce mi paní Kaksová šila i originální svatební šaty, které i dnes po 4 letech změn v módě, jsou stále velice chváleny předními českými návrháři. Moc nerozumím, proč pisatelka tohoto blogu vytáhla zejména fotky extravagantních modelů. Na stránkách caxa.cz je taková spousta šatů, a to od klasických střihů, barev apod. až právě po zde uvedené extravagantní. Navíc já osobně jsem se nesetkala nikde s tak příjemnou obsluhou, jako v caxa. A to nemluvě o nově otevřené části salonu, z které na Vás dýchá krása a pohoda. Závěrem bych jednou větou řekla, kdo nenavštívil Svatební centrum Caxa, tak absolutně není schopen posoudit z těchto pár fotek, co jsou na tomto blogu, zda právě tyto fotky vystihují celý salón. To opravdu může napsat pouze člověk, který se doma nejspíš nudí a nemá co na práci.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.1.11 15:39

Zuzka: Ada je břitká a vtipná, ale na úrovni. Jasně, že trochu přehrává a nadsazuje, nicméně nepřekračuje hranice kultivovanosti. Bohužel se tohle nedá říct o velké části diskutujících.
Všichni, kteří chodíme do práce, víme, jak se musíme otáčet, abychom dostali výplatu. A ten kdo podniká se otáčí několikanásobně více. Je jasné, že se paní „Caxy“ snaží nabídkou uspokojit všechny zákaznice. Je podnikatelka a ne umělecká návrhářka. Škoda, že nám dámy, keré měly tak silné řeči o nevkusu, neposlaly foto SVÉHO plesového modelu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.1.11 15:41

Zuzka: Chápu to správně tak, že pokud se člověk seznámí s celým sortimentem paní Kaksové, tak šaty uvedené v článku zkrásní?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.1.11 19:01

Fany: naprosto s Vámi souhlasím. Každý máme jiné oči a kaýdému z nás se líbí něco jiného.
Bohemina: Tak jsem to nemyslela. Psala jsem, že pisatelka vybrala extravagantní modely, které se samozřejmě každému líbit nemusí, ale přišlo mi, že tím v podstatě odsoudila veškeré návrhy paní Kaksové a v podstatě celé Svatební centrum Caxa. Co vím a viděla jsem na módních přehlídkách, jak svatební šaty, tak i šaty společenské z kolekce paní Kaksové, tak kromě opravdu extravagantních modelů, které neberou meze kreativitě, má spoustu velice vkusných a krásných šatů. A co si budeme povídat, pokud někdo sleduje pořady s módními přehlídkami z celého světa, tak na nich se některým modelům opravdu meze nekladou…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.1.11 19:18

Šaty paris hilton, zoufalé manželky, z opery i z http://plesove.signaly.cz/ mají tvar, potom se dá mluvit o přeplácanosti nebo nepřeplácanosti, protože ten hezký tvar šatů dělá parádu sám o sobě. U kuželových rour kde fakticky není vidět žádný rozdíl mezi sukní a korzetem ani všechny serepetičky světa dojem chudé příbuzné nerozbijí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.1.11 20:48

@Zuzka: prosim Vas, ako mozete porovnavam p. Kaksovu so svetovymi navrharmi? Kde je tu invencia, neotrelost, muza? Toto vyzera ako ked psicek s macickou piekli tortu.
Niekomu sa to pacit moze, o tom nic, ale ja si stale mozem mysliet, ze je to preplacane a ze by som v tom v zivote nevysla ani doma na dvor.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.1.11 20:54

Nechci se hada, ale ja nic podobneho nenapsala, ze bych srovnavala se svetovymi navrhari… Vidim, ze je naprosto zbytecne tu neco psat… jak se rika nekdo mluvi o koze a druhy o voze… Osobne mohu Svatebni centrum Caxa vrele doporucit jmenem svym i spoustou znamych. Vzdy jsme odesli velice spokojeni a verim tomu, ze i nadale takto odchazet budeme. Kazdy, at si na to udela svuj nazor, ale prijde mi hloupe, aby nekdo posuzoval neco pouze podle par fotek, kdyz caxu nikdy nenavstivil. Vsem preji hezky vecer a zbytek tydne.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.1.11 21:06

Zuzko,
dovolím si vás citovat. „Jak se rika nekdo mluvi o koze a druhy o voze“ a to přesně je Váš případ. Autorka článku kritizovala konkrétní prvky na šatech, které dle jejího názoru! nepatří na ples. Demonstrovala to na šatech paní Kaksové, na kterých se tyto prvky dle autorčina názoru! objevují. Vy tu obhajujete tvorbu a salón paní Kaksové, ale o tom ten článek přece vůbec nebyl.
Zajímá mě čistě váš názor. Opravdu byste šla na ples v šatech se zvířecím potiskem, rozparkem téměřem do pasu, poprsím deroucím se ven nebo odhaleným břichem? O tom totiž ten článek byl nebo alespoň já ho tak vnímala. Nepřišlo mi to jako útok na Blanku Kaksovou tedy nechápu, proč ji obhajujete.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.1.11 21:31

Scully: Mně se právě taky moc líbí.

Bobina: A mně se zrovna ty první šaty líbí. Přeplácané se mi pro tu příležitost nezdají. Nemusela bych tam to na rameni, ale jinak celkový dojem ok.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.1.11 21:42

Ty tyrkysovohnědé jsou učebnicový příklad toho, jak může korzet tvaru trubka s nešťastným členěním udělat váleček z jinak štíhlé postavy a ještě opticky zmenšit prsa na velikost nula vytažená pod bradu a spláclá


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.1.11 22:00

Pro Zuzku: Na přehlídkách návrhářů se zdánlivě meze nekladou. Ale ty nenositelné extravagance, které bývají k vidění na přehlídkách jsou určitým druhem prezentace, na kterém jsou vytažené do extrému prvky (materiály, linie…), které budou podle oné značky/návrháře co to prezentuje moderní, lépe řečeno stěžejní součástí nositelné kolekce. Je třeba v tom číst mezi řádky
Spíš by mě zajímalo, proč se ty modelky vždycky tváří jak když jdou někoho sežrat


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.1.11 22:16

Agneta: No, brunetka si asi před focením dala zelňačku, zapila ji podmáslím a jako dezert měla hrušky, takže jí asi bolelo břicho a kroutila se jí střeva. No a platinová blondýnka je přece seksí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.1.11 22:37

Ada se nahoře zmiňuje, že obruče krinolíny nesmějí být viditelné, a jsou překrývány vrstvou spodniček. Dnes jsem na to narazila ve starší literatuře, tak přepisuji doslova:
„Jednu kratší pod krinolinu, tenkou, šakonetovou na ruku široko vyšívanou, pak krinolinu, takovou drátěnou klec červeně potaženou, dole opatřenou na čtvrt lokte vysoko pevným podsazením z červeného hedvábí, pak opět šakonetovou sukni s pěti síťovanými vložkami a nejsvrchnější sukni s prolamovanou výšivkou na půl lokte. Byl těch spodniček plničký pokoj.“
To vše přišlo pod svatební šaty z moiré oblakové barvy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.1.11 09:47

Ado, vy jste fakt unikát! když tu někdo napíše něco kladného, tak to hned smažete. Dobrý! Už chápu, proč se tu jen kydá a hnojí. jste fakt zvláštní odrůda.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.1.11 10:46

Podle mě prezentované šaty jsou hnus a výsměch českému vkusu. Je na nich vidět lacinost a vulgarita, kterou by si slušný člověk na ples nikdy nevzal. Chápu správně, že cílovými zákaznicemi jsou venkovské husičky, které mají za cíl večera skončit přefiknuté na záchodku? Děkuju pěkně o toto vážně nestojím. Takže bych návrhářce a všem jejím obdivovatelkám doporučila článek napsaný nad tímto, aby viděli, co se sluší a patří na ples.
Pokud prezentované šaty jsou jen zlomkem tvorby a ostatní jsou v pořádku, tak by bylo dobré si prostudovat pravidla marketingu, aby tyto kousky nešpinily dobré jméno podniku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.1.11 15:09

Jak jsem psala, je zbytecne tu neco psat, protoze jen nazev clanku Caxa anebo vzornik omylu je vse vypovidajici. Nekdo se tu ocividne snazi pospinit dobre jmeno jednoho z nejvetsich svatebnich center u nas a ne pouze zhodnoti par modelu. Jednodussi bude se k teto diskuzi jiz dale nevyjadrovat a predpokladam, ze ti chytrejsi se nenechaji ovlivnit hodnocenim par modelu a samy se prijdou do Svatebniho centra presvedcit, ze nabizi neuveritelnou skalu jak spolecenskych, tak i svatebnich satu, ktere uspokoji i ty nejnarocnejsi klienty. Ti hloupejsi, se tu nechaji ovlivnit lidmi jako je Ada apod., kteri predpokladam Svatebni centrum Caxa videli jen na webovkach a nikdy jej nenavstivili. Preji vsem krasnou plesovou sezonu a at si vsechny vyberete saty tak, abyste nevypadaly jako „vesnicke husicky“, jak psala Sona. Takove to zpravy muze psat opravdu clovek neznaly, ktery videl par extravagantnich modelu a nedal si jiz dale tu namahu shlednout celou kolekci.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.1.11 15:21

Zuzko, podívejte se na podstatu. Stejně jako já si prohlédla nabídku paní Kaksové, Vy si kromě nadpisu přečtěte i zbytek článku a možná Vám leccos dojde ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.1.11 15:42

zuzka, vy tu stále píšete, že sú to extravagantné šaty…ja na nich nič extravagantného ale nevidím…vidím len hrozné šaty…
a nie je nič jednoduchšie, ako nám tu ukázať, že v caxe majú aj pekné šaty…hodte sem link na niektoré…lebo raz videné je účinnejšie ako sto krát počuté(čítané)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.1.11 15:44

To je jasné,že Zuzka tu podstatu vidět nechce…no tak jsem se podívala na stránky tohoto věhlasného svatebního salonu,dalo by se ledacos pochválit,ale když si pak člověk prohlédne fota z různých akcí-třeba přehlídek,nebo jak je celý tým Caxa salonu vyfocen v prosinci 2009(na FB),nebo novou kolekci svatebních šatů 2011…tak už nemá chuť dále pátrat…Mmch…to v jakých šatech se dámy ze salonu…včetně paní vedoucí nechaly vyfotit,snad aby tak ukázaly to „nejlepší“,tak to vysvětluje hodně…uf


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.1.11 16:02

Zuzka: moje mamka mi vynadala, co jí to ukazuju za hrůzy. nevěří, že jde o fotky oficiálního salonu a půjčovny. ráda bych viděla šaty od Caxy, ve kterých bych se nestyděla jít mezi lidi.

ne, extravagance vypadá jinak. úmysl je dobrý, výtvory špatné :( šaty od Klíra se nelíbí každému, ale jsou o 1000% lepší než nabídka oděvů Caxa.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.1.11 16:18

Ýmo, taky jsem ukázala pár šatiček z webu nestrannému porotci v podobě mého muže. Zmohl se pouze na „příšerný“ :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.1.11 03:01

milá Zuzano, vy si z nás snad robíte srandu?

tak ja som si teda dala tú námahu a navštívila stránky CAXA - pozrela som si jedinú adekvátnu sekciu, a to sekciu Společenské šaty CAXA, nakoľko predpokladám, že tieto šaty sú originál z dielne tohto salónu; nezaujímala ma sekcia Zahraničné, pretože tých šiat sa pani Blanka a jej „kreatívny tým“ ani nedotkli a tak nechápem, začo by mali byť chválení

ANI JEDNY JEDINÉ šaty CAXA nepovažujem za pekné, vkusné a úžasné ako sa nám tu vy snažíte nahovoriť, práve naopak, všetko je to vlastne jeden a ten istý pes - HNUSNÉ, LACNÉ, NEVKUSNÉ, PREPLÁCANÉ, vhodné akurát ta pre správnu dedinskú nánu, čo chce byť nadránom o*ukaná na záchodkoch!

FUJ, je mi zle a ľutujem, že som vôbec strácala čas tou prehliadkou nevkusu a hnusu!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.1.11 07:52

Jana2: taky jsem se tam podívala, rovněž na původní tvorbu a děsem se mi zastavil počítač. Pravil, že na tohle se nemůže dívat a zkolaboval. Plně s vámi souhlasím, a musím dodat, že trapné jsou i postoje modelek - zjevně je to vkus tvůrkyně. Obzvášť při pohledu na stránku plnou malých obrázků to působí jako poskakující postavičky z comixů - ta vystrkuje zadek, ta břicho, ta zvedá nohu, ona ruku. A do toho ty barvy!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.1.11 09:08

Tak jsem se na popud slečny nebo paní Zuzky pokusila podívat na šaty Caxa (teda vlastně Svatební salón Caxa, že - běžně zákazníci třikrát za komentář použijí celý oficiální název…) bez předsudků - jenže stačila jedna fotka z přehlídky a bylo po pokusu: http://www.caxa.cz/…30102009.jpg
Pokud má přehlídka ukázat to nejlepší, co daný návrhář umí, tak tady na tí hromadné fotce je fakt všechno. A rozhodně mi to nepřijde vkusné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.1.11 10:43

Pro Zuku, Editu a spol …
Opravdu bych byla moc ráda, kdyby salón Caxa tvořil krásné šaty, kam je radost zajít si pro velkou večerní.
Dokonce jsem přesvědčená o tom, že paní Kaksová dělá svoji práci s velkým entuziasmem a s maximálním nasazením, a věřím i tomu, že svým zákaznicím poskytuje perfektní servis co se týče ochoty a přístupu obsluhy.

Nicméně, ta hromadná fotografie z odkazu Káči, která má údajně ukazovat to nejlepší z vlastní tvorby salónu Caxa, jednoznačně evokuje momentku z ochotnického divadelního představení, podprůměrného cirkusu či potulného pouťového panoptika. To, že má jít o plesové šaty pro oficiální společenské příležitosti, to by mě z této fotografie nenapadlo ani omylem. Jako recese je to v pořádku, ale pokud to paní Kasová myslí vážně, opravdu by se měla nad vlastní tvorbou vážně zamyslet.

Jsou-li její šaty perfektně řemeslně zpracované a zákaznice spokojené s jejím lidským přístupem, pak paní Kaksová trestuhodně mrhá svým talentem, který by se mnohem lépe uplatnil, kdyby tyto svoje vlastnosti dala do služeb šikovného návrháře schopného vymyslet opravdu krásné, vkusné a VHODNÉ společenské šaty.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.1.11 11:28

Nikdy bych neřekla, že ta černá s tou pistáciovou bude tak efektní. A přitom je to zelená a černá hm. (Na fotce od Káči)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.11 18:49

Tu fotku jsem so rozklikla a… začala jsem se hrozně smát! Tak jsem jí zase zavřela, uklidnila se a zkusila to ještě jednou… a zase záchvat smíchu :-D
Ale proč vlastně píšu do diskuze: Na tenhle web jsem narazila loni na jaře a od té doby chodím skoro každý den. Poslední dobou se zvýšila návštěvnost, na diskuzích to hodně žije a já se začínám trošku bát. Už sem nechodí jen holky, které se chtějí a) něco nového dozvědět b) inspirovat se c) královsky se pobavit a zasmát se (klidně i samy sobě, vždyť která jsme pokaždé dokonalá, že), ale začaly se tady v hojné míře vyskytovat SLEPICE. SLEPICE dělím na tvořivé a netvořivé. Tvořivé mají zhusta vlastního právníka, netvořivé obvykle bývají ten právník. Takže milé splepice: Prosím, vypadněte z mého nejoblíbenějšího webu. Vy máte plné právo tvořit (a oblékat) příšernosti, které byly zcela poprávu zdrbnuty v tomto článku. My v Pekle máme zase plné právo se vám smát! Howgh.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.11 19:31

Panenko,
pod tvůj komentář se můžu rovnou podepsat :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.11 19:51

Souhlasím s Panenkou, už je to tady taky jako na webech nad kterými se Ada pozastavuje…pochvalme tvořilku Adu jaký má pěkný blogísek…radši diskuze moc číst nebudu abych si nezkazil požitek z blogu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.11 20:04

Můj manžel až dodneška nevěděl nic o existenci tohoto blogu. Netušil, o čem je tento článek. Proto jsem ho využila pro svůj pokus.
Projela jsem mu odshora dolů zde uvedené fotografie se slovy: „Miláčku, co říkáš na tyto šaty, že bych si něco takového nechala ušít - které se ti líbí?“

Jeho odpověď byla nepublikovatelná, až na závěr: „Nech si ušít něco jednoduchýho a elegantního, pokud budeš mít na sobě něco takovýho, nikam s tebou nejdu.“


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.11 20:42

to Zuzka:
také nechápu, proč se tolik rozčilujete.

  1. autorka na jednotlivých modelech „vypíchla“ prvky, jež se nehodí na ples (tedy odhalená břicha, ňadra, rozkrok, kozačky atp.)
  2. pro srovnání výše v diskuzi tuším paní/slečna Jiřina dala odkaz na jeden obchod se společenskými šaty v USA. Prosím podívejte se na něj. Já vím o módě a všech těhhle věcech velké kulové (taky se sem chodím učit :)), ale ten rozdíl mezi šaty z článku a těmi z toho US obchodu vidím.

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.11 19:04

nechápu, že někdo tak nevkusné a lacině vypadající šaty vubec ušije


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.5.11 07:45

Já jsem narazila na reklamu salonu CAXA v časopise Svatba. Jako celek byla super, jakmile jsem se zaměřila na šaty, tak už to bylo horší a po návštěvě salonu CAXA se jen potvrdily mé obavy. Tak jako na vše- klamavá reklama. Realita šatů je hrozivá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 01:29

Nejraději bych se vdávala ve smokingu od YSL. Poctivě jsem si prohlédla stránky paní návrhářky. Lze tam najít i méně děsivé modely, ale… no ne. To nejde. Příliš mne poznamenala výchova mé esteticky založené rodiny. Ač studentka chemie, absolvovala jsem i přednášky dějin umění čistě ze soukromého zájmu. Pokud chcete pochopit pojmy jako styl, vkus, posunout se k pojmům kompozice, barva, silueta, zlatý řez, doporučuji učinit totéž. Nebo alespoň přelouskat něco od Gombricha. Později přejít k Ecově Dějinám krásy. Já vím, ne každému je dáno… častá výmluva. Ale prosím, trochu snahy. Vzdělávat se není škodlivé. Je to žádoucí po celý život. Každý dle svých možností. To už razil i Komenský. Ach Ado děkuji za Tvůj web. Ať vypadáš ty sama jakkoliv, děláš cokoliv, pokračuj v osvětě. Je to čtivé, zábavné, osvěžující, potřebné. Upřímný přítel je ten, kdo tě napomene, kdo ti řekne pravdu do očí; toho si važ! –Božena Němcová


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.8.11 14:02

OMG!!! Proti gustu…ale toto je už aj na vola dosť!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.11 15:08

Celé zle!!!! Pozerala som aj tu stránku no oči sa mi z toho krížili niečo neskutočné fuj! Ako to môže niekto vymýšľať! Od šiat cez modelky po fotografa! Celé zle!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.8.11 14:48

MILÉ SLEČNY A PANÍ, NEVÍM, CO SE VÁM NA TOM NELÍBÍ, VŽDYŤ SALON CAXA JE VYHLÁŠEN NA OLOMOUCKU ŠIROKO DALEKO JAKO NEJLEPŠÍ A VŠICHNI TAM JEZDÍ SI DANÉ ŠATY PŮJČOVAT!!! To jsem samozřejmě myslela ironicky, ale opravdu se to v Olomouci říká. Příšerné, máte pravdu a zjišťuji, že od dob, kdy jsem s paní Kaksovou přišla do styku na různých módních přehlídkách, to dotáhla fakt k dokonalosti :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.9.11 22:54

tak tohle mě dostalo. moc vtipné hlášky pekelnice.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 17:55

Hromadné foto je luxusní - inspirace karnevalem v Riu a mexicko-turecko-paraguajskými telenovelami se nedá zapřít - ale věřím, že severomoravskému vkusu paní nad 40 se to může zamlouvat.

V zimě jsem viděla na jednom plesu paní, která měla na sobě velice podobný model evokující divoký západ a kankán, tolik ržání určitě v životě neslyšela - no přestanu být vtipná, to co měla na sobě bylo nesmírně trapné, protože většina ostatních dam se oblékla přiměřeně decentně a vkusně, chvílemi vypadala, že jí to i dochází a do takové situace bych se nikdy dostat nechtěla. Jedna moje jmenovkyně tady v lednu uvedla, že to je pro holky „co chtěj skončit po plese přefiknutý na záchodkách“ - a věřte mi, ty šaty tak naživo opravdu vypadaly.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.11.11 21:21

Achjo. Chtěla bych vidět ty zákazníky. Někdo sem hodil pár odkazů i na docela hezké šaty ze stejného obchodu, jedny bych si na sebe i moc ráda oblékla, ale v tom případě…CO TO OSTATNÍ? Jak je možné, že paní projeví na pár šatech vkus a pak jich takhle spostu zprzní? Omlouvám se, ale opravdu je to někdy ošklivé a „jako do bordelu“. Paní Blanko, dejte si říct a ty přebytečné cancourky, vrstvy a výšivky odstraňte místo vyčerpávající písemné (a zbytečné) obhajoby té horší části Vašich výtvorů :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.11.11 11:57

no smiala som sa az mi slzy tiekli…velmi dobre, vystizne…nasla som tuto stranku a vcera som tu sedela do polnoci za pocitacom aby som si vsetko precitala!!!!! parada,tesim sa na dalsie clanky


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.1.12 22:10

Ještě poslední návrat k příspěvku paní Kaksové - Váš příspěvek mě tak pobavil až mě skoro urazil… Jednak jsme to my - omezení a zabední anonymní blbci, kterým se na internetu snažíte tyhle hrůzy nacpat, a navíc by Vás, jako podnikatelku, mělo zajímat tohle „veřejné mínění“. Slova o tom, že jako správná podnikatelka se snažíte vyhovět všem, patří spíše na Vietnamskou tržnici, stejně jako Vaše lahodné šatstvo. Být Vámi, tak spíše mlčím, a dělám že s touhle haute couture nemám nic společného. Pokud máte pocit, že inteligent si otevře Vaše stránky a přesvědčí se o tom, že tento článek lže, tak rozhodně nepřesvědčí, tomu věřte.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.1.12 17:24

Viete čo? Po pani Brikete sa už na tieto šaty pozerám ináč, minimálne musím oceniť, že síce vkusovo je to stále hrôza, ale aspoň je to relatívne dobre ušité (až na niektoré korzety)…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.1.12 21:52

Nedělám si srandu,ale vážně jsme nebyla schopná to dočíst do konce.Už asi v polovině nezvládal můj žaludek a mozek se pozastavoval nad tím,jesli je něco takového vážně možné.Kterej idiot mohl vůbec něco takového vypustit do světa?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.2.12 14:47

na tomto blogu sa nedá byť dlhšie ako pol hoďku. človeka časom začne zvierať na hrudi a v očiach začínajú praskajú žilky......

Cleira
113 příspěvků 3.1.13 15:50

Jako malá jsem si šila pro svoje bárbíny šaty ze zbytečků látek - máma byla zručná švadlenka. Stříhala jsem od oka nůžkama na papír, šila ručně a můžu vám říct, že to ve finále vypadalo líp, než tohle :D

Rowena Hawke
14 příspěvků 29.7.14 20:31

LOL XD Lidstvo vyhyne na estetickou podvýživu! Tak tenhle článek je nej. Popravdě taky nechápu, všechny šaty prvoplánové a bez nápadu a čím víc serepetiček a materiálnů se na to navěší, tak tím líp.

Alibea
1 příspěvek 6.3.17 21:49

Ahoj, co si myslíte o tomto modelu? (myslím silnější dívku).

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Aukro hell

Autor: Ada

Až uvidíte, kolik rozličných oděvů anoncují uživatelé kreativně... Celý článek

Slečno, páře se vám zástěra!

Autor: Ada

Foto: čtenářka Marie Jedna krásnější než druhá: slečna uprostřed... Celý článek