Ještě nějaké plesové tipy...

18.11.10 | autor Ada

*

...před sezonou jich není nikdy dost.

Úplně první tip bude vypadat mírně absurdně, ale  oděv na ples volte podle kvality vzduchotechniky v sále.  Kdo někdy byl třeba v pražské Lucerně, ví, o čem mluvím. Kdo tam nebyl, tak ať při nejbližší příležitosti počítá s tím, že bude v pravidelných přestávách potřebovat chodit ven na vzduch, jinak hrozí pomalé udušení ve vlastní šťávě. Takže těžká, neprodyšná róba v takovém případě pouze zvýší utrpení celé té taškařice.

Dalším základním kamenem úspěchu, jak vypadat dobře na plese, je držení těla a schopnost chodit v případné dlouhé sukni a na podpatcích. A to jde pouze s tréniknem.  Vyprávěla vám babička historky o tom, jak se mladé dámy učily chodit rovně s knihou na hlavě? Ne? Ale ono to má svůj význam.  A taky případné zpevnění svalové dysbalance – když začnete s nápravnými cviky teď, do ledna bude vidět rozdíl a vaše záda vám velmi poděkují. Kdo není aktivní sportovec s programem důsledného vyrovnávacího cvičení, bude trpět svalovou dysbalancí. V dnešní blahobytné, pohodlné a sedavé době není divu.

Zdroj: www.dancescape.com

Právě na postoji se jaksi pozná, jestli dotyčný s dotyčnou tančí, nebo šlapou zelí.  A rovná, zpevněná záda, vzpřímená hlava a uvolněné kyčle jsou základ - nemluvě o tom, že narovnaná, vznášející se dáma vypadá mnohem lépe než shrbené tele zvyklé chodit všude v pohorkách. Pozor, narovnat se neznamená zatáhnout ramena dozadu a zároveň prohnout záda - spolu s rameny dozadu a dolů jde dozadu i břicho a bederní páteř se narovnává tak, že zůstává jen malé fyziologické prohnutí. Jo, bolí to. A to jsou právě ty dysbalance a ochablé svaly, které se vám za pár let pěkně pomstí.

Zdroj: rajce.idnes.cz

Zdroj: rajce.idnes.cz

Postoj profesionálních tanečníků je sice extrém, ale stačilo by kapku napodobit aspoň ta rovná záda.

Zdroj: www.dancescape.com

Mimochodem – kdo vynechal taneční a chce si zatancovat i bez drahých kurzů,  nechť zabrousí na YouTube.

V případě že máte ňadra alespoň trochu dmoucí a plánujete přeci jen tancovat, nikoliv se ztratit při nejbližší příležitosti a jít se opít, tak je dobře sedící podprsenka nutností. Tanec je  výrazný pohyb a kromě otoček může dojít i na nějaké to poskakování. Tím vznikají nejrůznější mikrotrhliny v prsní tkáni, přepínání vaziva a vůbec.  Bez podpory vhodného spodního prádla na ples nechodit. A tenký korzetový živůtek není spodní prádlo.  Pravý korzet sice podrží vše tam, kde to má být, ale zase nutno naznat, že pokud na něj nositelka není zvyklá, tak se jí nebude tancovat úplně lehce. Ale zase to dost napomůže správnému držení těla.

Pro šaty bez ramínek se vyrábí docela dost druhů bezramínkových podprsenek a případné modely s odhalenými zády stejně nepatří na ples, ale spíše někam na večírek. Jo a průhledná, velmi viditelná, silikonová ramínka jsou peklo samy o sobě.  Vždycky. I kdyby padesát prodavaček tvrdilo, že jsou neviditelná. A navíc se pod nima člověk často zapaří a vyraší nejrůznější vyrážky.

Ke spodnímu prádlu ještě jedna připomínka – stahovací spodní prádlo sice umí kouzla s postavou, ale v případě, že si chcete zatancovat, tak se pod ním budete potit. Ale zase bude moci dáma zahájit konverzaci osvědčeným: "Já se potím jako prase, potíte se také tak?" Emancipace má své kouzlo.

Poměrně klíčovým bodem toho, jestli si ples užijete, jsou boty.  Taneční boty musí být pohodlné, neklouzavé, držet na noze a mít přijatelnou výšku podpatku. Kdo zvolí příliš nízký podpatek, tomu nepůjdou pořádně kroky a bude excelovat v klasickém medvědím obkročáku. Přeci jen většina tanečních kroků se vede přes špičku, což poněkud odporuje normální chůzi a právě podpatek pomáhá držet váhu tam, kde má být.  Příliš vysoký či úzký podpatek zase zruší jakoukoli stabilitu a je velmi působivý při posedávání na barové stoličce, ale tančit se s ním dá jen pokud na nich zvládáte projít pražským centrem – od Václaváku až na Hrad.

Klasická taneční bota pak tedy má pásek na kotníku, volný nárt a  je jedno, jestli je to vyloženě jen pásková, nebo s otevřeným palcem či uzavřená.  Pokud chcete mít na sobě punčochy anebo punčocháče, tak to vypadá lépe v uzavřené špičce. Je nesmysl si kvůli pár plesům za rok, nebo jen kvůli maturitnímu plesu kupovat profesionální taneční boty s koženou podrážkou, ale stojí za to zvážit požadavky na taneční obuv, když budete nakupovat nějaké společenské boty. V ideálním případě to budou boty z měkké kůže, které si prošlápnete před prvním bálem. Třeba když budete doma trénovat chůzi s podpatky a knihou na hlavě. Chce to tak dvě a tři hodiny času v těch botách strávit dřív, než se vydáte plesat. Ušetří to puchýře a belhání se sálem.

Zdroj: blog.dhgate.com

Čím víc se budou boty podobat profesionální taneční obuvi, tím líp. Mimochodem, podrážka těchto bot je zcela ohebná, přizpůsobuje se chodidlu.

Tak konečně k těm šatům, že?  Jakou délku zvolit? Záleží na míře formálnosti akce. V případě že jde o ples hasičů, VŠEjadernou fůzi  a nebo výroční ples nějaké organizace, není potřeba velká večerní.  Kratší sukně se snese a především si v ní lépe zatančíte.  Takže na normální ples patří  koktejlové šaty – malé černé (byť libovolné barvy). Jak moc půjdete do výstřihů, průstřihů, rozparků a dalších vypečených seksi vymyšleností je na vás, ale jaksi to cosi ukazuje.  A nejen kůži.

Ovšem pokud jde o váš maturitní ples nebo o nějakou formální událost, tak pak jsou na místě buď dlouhé šaty (až na zem) a nebo délka typu balerina – tedy ke kotníkům.  Taneční partner by pak měl mít smoking, nikoliv běžný oblek. To je něco, na co se v českých krajích kašle, nepamatuji se, že bych kdy viděla fotku z plesu, kde by maturant byl ve smokingu, ale třeba američané se toho pevně drží.  Oblek ke koktejlkám, smoking k dlouhým šatům. Tečka. Je mi líto pánové – ale v drtivé většině holt formální oblékání zvládáte ještě hůře, než my. Na Vídeňský ples v opeře patří ještě  formálnější oděv, ale to není předmětem našeho zájmu.

Zdroj: facebook.com

Český muž ve smokingu. Otevřeme šampaňské?

Takže délku šatů ovlivňuje míra formálnosti akce, zbytek pak už je na naší volbě.   Jakou barvu? Ideálně takovou, aby slušela. Je potřeba zjistit, jestli vám lichotí spíše studené, nebo teplé barvy a zda ostré odstíny a nebo ty tlumené. Zjišťuje se to nejsnáze tak, že si člověk sedne k zrcadlu, tak aby byl nasvícen denním světlem, měl stažené vlasy a nebyl nalíčený. A pak si k sobě přikládá různě barevné látky a pozoruje, co to dělá se vzhledem.  Teplou a studenou nejlépe zjistíte přiložením něčeho zlatého a něčeho stříbrného. Jedna z těch barev vám bude lichotit více.  Zhruba to odpovídá barevným typům – studené a ostré tóny je zimní typ, studené a tlumené je letní (slovanský typ s myší hnědou a šedomodrýma očima je nejčastěji tento barevný typ), teplé a ostré pak zhruba odpovídá podzim a teplé tlumené jaru.

Vyhněte se lesklému PESsaténu, Ikea závěsům (mluvím o organze) a univerzálním korzetovým živůtkům – pro světový mír je lepší třeba dát peníze na charitu.  Nedrží, muchlají se, padají  a nesluší. A to tím víc, čím je křivolačejší povrch vašeho těla.   Jak ukazuje fotka Haliny Pawlovské, na míru šitý korzet, z pevné látky a správně vyztužený skutečně dokáže zajímavé efekty, rovnající se okresnímu míru, ale takové prostě v půjčovnách nemají a ani přes eBay nejsou k sehnání. Je potřeba je šít přímo pro nositelku, a pokud jde o korzetový živůtek na šatech, tak ten pak je potřeba upravit na  míru, protože těma šňůrkama to vážně nestačí.   Umělým látkám se asi nevyhnete, pokud máte omezenější rozpočet, ale jakmile to je umělé a extrémně lesklé, tak to nebude ono.

Autor: neuveden, dostupné z: http://media.super.cz/789/67891-600x450-t1pzx.jpg

Zdroj: rajce.idnes.cz

Co střihy? Zmiňovný korzetový střih (přiléhavý živůtek a bohatá sukně, začínající v pase)  není určen k zatracení, jen musí být dobře ušitý, nikoliv na trubičku s krémem.  Pak bude slušet postavám s menším poprsím; bohatá sukně pomůže  zdůraznit či vytvořit křivku mezu pasem a boky. Na druhou stranu, jestliže nosíte velikost 46 a více, tak  princeznovská sukně  z vás udělá křižník pod plnými  plachtami.

Zdroj: www.styleceo.com

Zdroj: simplydresses.com

Podobným typem je  A-linie – kdy se sukně rozšiřuje pozvolna od jasně naznačeného pasu, tento střih je nejčastější a také ho  má většina šatů s krinolínou či  obručí v sukni.  Takovéhle šaty rozhodně nenoste, pokud máte postavy typu jablko, respektive pokud  máte nezřetelný pas, namísto princezny by z vás byl válec.

Zdroj: fusionmag.com

Zdroj: www.frock.com

Co se naopak pro jablka či nezřetelné pasy doporučuje je empírový střih. Tedy projmutí hned pod prsy a odtud rozšířená sukně.  V případě, že máte velké poprsí,  je potřeba s tímto střihem pracovat opatrně, těhotné maturantky sice patří k folkloru, ale pokud nechcete tento dojem vzbuzovat i vy, tak je potřeba dát si pozor, co takový střih dělá přímo na vás. Princesový střih také sluší malým, drobným a nebo chlapeckým typům postav.

Čtvrtým typem je pak střih „mořská panna“ či rybí ocas, přiléhavé šaty, které se rozšiřují u kolen. V případě že nositelka je spíš malé postavy, má kratší nohy  a nebo tvary, které nechce příliš ukazovat, tak se takovýhle střih moc nehodí.

Zdroj: fusionmag.com

 

Zdroj: frock.com

Zdroj: dailymail.co.uk

Aretha Franklinová je sice skvělá zpěvačka, ale s výběrem šatů se tady kapánek uťala.

Pouzdrový střih  určitě bude slušet chlapeckým postavám a při dobře propracovaném vrchním dílu také postavám typu přesýpací hodiny. Všechno je přiléhavé, dobře vypracované, sukně spíše rovná a splývavá.  V takovém případě se pak hodí spíš  šaty s výrazným výstřihem.

Zdroj: helenebridal.com

Zdroj: paulsbridal.com (vlevo), frock.com

Další možností pak jsou volné, splývavé róby, ať už antického či jiného střihu. Zde je kvalita látky naprosto zásadní a  nutno podotknout, že sluší zejména vysokým a štíhlým.  Na vílách barokních rozměrů připomínají spíše stan. A  musí být hodně dobře střižené, aby držely a zároveň se v nich dalo dobře tančit.

Zdroj: frock.com

Další možností jsou charlestonové šaty – rovný, volný střih, pas snížený na boky a rozevlátá sukně. Vypadají originálně, většinou velmi elegantně a tančí se v nich krásně. Bohužel ideál dvacátých let jsou dívky s chlapeckou postavou, takže pokud máte poctivý slovanský zadek a prsa,  nebude to ono.  Ani krátký nohám to nebude lichotit. Většinou také nejsou delší než ke kolenům.

Zdroj: frock.com

Většim velikostem, zejména pokud má dáma tvar kytary, budou naopak velmi slušet swingové šaty – tedy inspirace padesátými léty. Respektive šaty à la Marilyn Monroe či Starci na chmelu.  Projmutý pas, výstřih do V nebo ramínka za krk, splývavá, ale široká sukně, případně se spodničkou. Tady ovšem nejčastěji skončíte se sukní do půli lýtek.  Vyloženě krátkým nohám to nelichotí.

Zdroj: squidoocdn.com

Zdroj: vivienofholloway.com (vlevo), burlesquehats.co.uk

Zdroj: memphisvintage.com

Platí klasická pravidla - co chci zdůraznit, tak tam umístím něco výrazného – ať už barvu, volán, nebo nějaký šperk. Co chci potlačit, tak nechám neutrálnější, splývavější, nenápadnější.  Nedat vzniknout velkým, jednolitým plochám – větší poprsí  opticky korigovat výstřihem, dlouhým šperkem, střídáním barev či matriálů. Vertikální linie prodlužují, horizontální zkracují, biologie nás nutí vnímat jako ideální tvar těla, kde jsou zřetelné křivky ňader, pasu a boků – ideální poměr pasu a boků je 0.7 – takže spíše zdůrazňovat křivku pasu, než ji potlačovat volným střihem.

K plesům také rozhodně patří šperky, malá kabelka do ruky a k zahaleným nohám se také mohou nosit dlouhé společenské rukavice bez toho, aby člověk vypadal jako striptérka.  Plesové šaty  si také většinou říkají o slavnostnější účes, než jen rozpuštěné vlasy. Na druhou stranu se hodí mít podobný styl  vyzkoušený předem, aby vám na hlavě hodinu před odchodem nevyrazilo stádo mokrých ovcí nebo naopak, abyste teprve na parketu nezjistily, že vaše vlasy se rozhodně nenechají natočit a  plihnou v nejméně vhodné okamžiky. To, že je potřeba se ubrátit voživení, prostříhání a hoblinám, snad není potřeba zdůrazňovat.

Zdroj: salontiptop.cz

Odkazy na konrétní obchody přímo v článku nenajdete. Nemám sílu procházet nabídku toho co je na webu, natož krámy.  Pokud ale máte dobré tipy, sem s nimi.

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 19:51

Také zajímavý článek, ale Ada je jen jedna. Myslím, že stejnou věc pojala asi o něco lépe. Krásné jsou ty červené šaty à la Marilyn Monroe a Klír se také tenkrát u Haliny docela předvedl.
Ta slečna s kudlinkama, to je typický český nevkus. Ale to už naštěstí neřeším, v létě jsem se nechala ostříchat o 50 cm. Mám stylové mikádko. Takže na ples vyfoukat, přežehlit, doupravit, vzít pravé perly a nic víc nebudu řešit. Na šatky jdu zítra. A když si žádné nevyberu, vezmu si ty vtipňoučké, extra vykrojené, červené plavky z pobřežní hlídky…
Jinak posílám odkaz na salon, kde si mi líbí jedna celá kolekce Evening Glamour, snad mě nezklamou…
http://www.plesove-saty.cz/…c-80252.html


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 20:04

A vzhledem k tomu, že článek byl psán ještě před touhou po tipech pro výrazná ňadra, tak to tu je jen naznačené.

Základem je optické strukturování. Tedy spíš výstřih do V, nikoliv stojáček, nebo různě tvarované výstřihy ala srdce, nebo hranaté, ale přeci jen do špičky.

Určitě není dobrý nápad rovný, bezramínkový střih.

Zde Christina Hendricks se strukturovanými výstřihy
http://www.skinnyvscurvy.com/…r-figure.jpg
http://www.makemeheal.com/…-surgery.jpg

A tady jen tak v rovné korzetu s nenápadnými ramínky či podivnou aplikací, byť krásní látky
http://starsmedia.ign.com/…268_640w.jpg
http://www.celebritylatest.com/…awards_2.jpg

Pro podbné srovnání ještě třeba Jitka Čvančarová
http://img.ella.centrum.cz/…ncarova_.jpg
http://mm.denik.cz/…ancarova.jpg
http://www.dama.cz/…ncarova6.jpg
http://www.ihot.cz/…e/269/1v.jpg

Optické rozbití mohutné plochy na přídi není potřeba činit jen výstřihem, klidně může být střih výrazně cudnější, ale pořád spíš prosazující vertikální linie a doplněný třeba dlouhým šperkem, nebo rozčleněný nějakou další vrstvou.

Queen Latifah si krásně poradila i s klasickou A-linií přidáním toho metalického čehosi
http://www.skinnyvscurvy.com/…-awards1.jpg
a tady prozměnu strukturuje pomocí různých vrstev. Byť by ty šaty potřebovala o číslo větší
http://www.thebudgetfashionista.com/…_latifah.jpg

:-) http://blackgaygossip.com/…ah-bday1.jpg


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 20:22

Pítra: V tomto salónu si nechávám šít šaty na můj lednový maturiťák. Ten salón je moc příjemný, hezké prostředí, milé slečny asistentky,ale… Šaty mají na ozkoušení většinou jen ve velikosti 36 (narvat se do toho lze, ale není to vončo pro postavu 38 a víc :) ), kolekce z evening glamour mě celkem zklamala (všechny šaty mají nádherné sukně, ale ty vršky jsou vždy hrozně přeplácané) a ta levnější kolekce ,,elegance" vypadá v reálu poněkud ubozeji než na fotkách.
Jinak já si nechávám šít tyhle v barvě slonovinové kosti. A přiznávám se.. chci být za princeznu :). Tohle byly jedny z mála, co mi střihově hezky seděly a dělají mi pěknou postavu.
http://www.plesove-saty.cz/…-c-1064.html
Můžete kritizovat, přežiji to :).
(nebojte… kudrlinky, přehnané líčení a korunka se konat nebudou)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 20:25

A ještě se mi podařilo dobrouzdat k americkému zásilkovému obchodu, který má skutečně bohatou nabídk šatů všech možných materiálů, velikostí a tvarů (najdou se i s rukávem). Ale teda s tím, že za poštovné chtějí 80 dolarů a ceny šatů jsou od 100 dolarů výše (tj, momentálně od 1800) a ty hezké jsou pokopitelně ty dražší.

http://www.tjformal.com/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 20:25

Na ples se chystám v lednu a koupila jsem si pro tuto příležitost fialové šaty.
Výrazná fialová se na šatech moc neobjevuje a mně už ty světle modré a sladce růžové lezou krkem.

Jaký máte názor na tuto barvu?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 20:42

Gabča: Děkuji za info! Tak snad si tam také něco vyberu, je to jeden z mála salónu po Praze, co mě aspoň trošku oslovil. Postavu 36 vážně nemám, spíš tu 38, někdy (zvlášt v horních partiích) spíš 40. No prostě zkusím, co mají a pak se dále rozhodnu. Ještě se mi vcelku líbí tyto: http://www.plesove-saty.cz/…c-80529.html , také jako pro princeznu, takže Vás naprosto chápu.
Přeji ať si ples užijete a hlavně ať se podaří maturita!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 20:43

V šatech á la Marylin Monroe se budu vdávat. Je to nádherný styl.
Pokud se dobře ušijí a pod sukni přijde ještě spodnička nebo krinolína, aby byla hodně nadýchaná, je to paráda :-) Žádné hromady šlehačky ani sukně jako potah na pohovku :-D

Jinak výmluvy typu, že dívky chtějí být na maturitním plese za princezny je nesmysl… Maturovala jsem v roce 2001 a ani jednu „korzetorouru“ jsme na plese neměli.
Osobně jsem měla tmavě modré pouzdrové šaty s výraznější tmavomodrozlatou květinovou výšivkou kolem dekoltu a spadlými širokými ramínky a bylo to docela dobré - a to nosím velikost 42 a prsa mám 5 :-) Šaty mě ve výprodeji OP Prostějov přišly na 800,– a mám je dodnes.

Takže dá sa, a dá sa i levně :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 21:05

dnešní nabídka šatů se mi líbí víc než ta předešlá, moc pěkné


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 21:20

Marinko - však taky to bohužel nejsou dostupné šaty, natož v půjčovnách. A díky moc tomu, kdo sem dal odkaz na frock.com - neuvěřitelná nádhera starých rób. Ale chtěla jsem to demostrovat na fakt pěkných kouscích.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 21:30

Také letos řeším maturitní šaty :)
mám (dá se říct) už střih vymyšlený, jen řeším některé drobnosti.

Měřím 164 cm (třídní prťous) a nevím po kom jsem zdělila podprsenku velikosti D (nezdá se to moc, ale v porovnání s úzkým pasem a relativně malým pozadím to vytváří „velký“ dojem ;).

Chtěla bych se zeptat na radu: Chtěla bych krátké šaty, protože mě dlouhé nebaví a nikdy jsem se v nich necítila. Přišlo mi, že mě dělají ještě menší. Jaká je ale vhodná délka? Ke kolenům nebo až do půlky lýtek? (http://www.bluevelvetvintage.com/…edresses.jpg - vize je podobná č.5)
A taky zvažuji délku živůtku. Původně jsem ho chtěla prodloužený, tedy až k bokům, ale po shlédnutí několika fotek mi přijde, že menší postavě by možná vyhovoval střih v pase … ?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 21:39

Rezi, s prsama se můžeš divit i víc, jsou dívky, co se změřily a místo 75B mají 65E a tak :-D
Co se týče šatů, prodloužený živůtek ne, usekne ti to nohy a bude z tebe trpajzlík. Z té délky do půli lýtek bych taky měla obavy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 21:42

Dahllie: No věřím, že i ta větší podprsenka by se snesla ;) momentálně jsem ale v procesu hubnutí a tak to jde dol :)
A jaká by byla lepší délka? (ovšem variantu dlouhých jsem vyloučila už před nákupem látky - teď už musím počítat s kratší ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 21:43

Co myslíte, bylo to schválně nebo prostě jí to jen bylo malý, ale ty šaty za každou cenu chtěla…
http://www.liftingrevolution.com/…ng_dress.jpg :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 21:46

Netroufám si radit, viděla bych to nějak ke kolenům (výš, už to fakt není na ples vhodné), možná pak ještě o fous zvednout, opticky to prodlouží, ale zase je otázka jak moc chceš bohatou tu sukni. Určitě se tu objeví někdo zasvěcenější a poradí ti ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 21:48

To Reza: No s tvojí výškou bych do toho teda nešla. Já sama jsem ještě menší než ty a sukně nosím prakticky pořád, ale nikdy bych si nevzala něco pod kolena, tahle linie strašně zkracuje nohy (jak už bylo řečeno výše) a dovolit si ji mohou jen vyšší slečny. Co se týče linie pasu, tak malým ženám opravdu více lichotí střih spíše až nad pasem - opticky prodlužuje krátké nohy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 21:51

Právě jsem se bála, že ta krátká délka by mě ještě víc „zakrsla“ ;) původně to bylo myšleno ke kolenům. A sukně by měla být o něco méně bohatá než na tom obrázku, co jsem posílala - nesehnala jsem ale šifon, takže místo něj mám organzu. (trochu se jí teď děsím po tom, co jsem si zde přečetla za pekelnosti - už jen proto, že zbytek šatů je starorůžový satén ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 21:52

To Reza: No a pokud už té látky máš málo, tak teda k těm kolenům, ale určitě dát vysoko pasovou linie, aby se to nějak vykompenzovalo a prodloužilo ty nohy :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 22:04

Dobrý článek, ten tip v úvodu je náhodou vynikající. Pište častěji.

Charlestonové šaty jsou super, mám štěstí, že mám postavu na to, co se mi líbí :-) Ovšem na jemné látky a těžké korálky, výšivky apod. bacha, nenechávat na ramínku ve skříni! Umí se to krásně prověsit a potrhat, speciálně jestli jsou echt vintage..

To jenom taková samozřejmá prkotina, na kterou se dá zapomenout.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 22:10

Přiléhavý vršek, pas do pasu a nebo trošku zdvihlý, rozhodně zdůrazněný. Výstiřh s výraznýma vertikálníma liniema. Spadlý pas bohužel opticky zkrátí postavu, stejně jako sukně do půli lýtek.

Organza je peklo, pokud se moc leskne a nebo se používá namísto šálu a vůbec je jí moc. Tohle je taky organza, umělá organza a vypadá to fajn http://www.verino.cz/…ty-9012b.jpg
Ikeastyl zde - zde http://www.moda-sperky.cz/…89473557.jpg


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 23:04

Ta hedvábná organza vypadá krásně :)

No tak uvidím, co se švadlenkou vymyslíme a jak to nakonec dopadne. Naštěstí vím, že je šikovná a šaty pokaždé vypadaly tak, jak jsem si vymyslela.

A takže když už krátké šaty, tak ke kolenům?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 23:23

Anah - ja mam fialovou rada, ale zadnou sladkou, princeznovskou, ale krasne tmavou, sytou, opravdovou fialovou. Pred dvema lety byla tahle barva hrozne in, obesla jsem v ni snad vsechny (pred)vanocni vecirky…letos koukam, ze uz tak moc in neni, ale ja mam temnou fialovou v beznem satniku zarazenou pomerne hojne (tim myslim predevsim topy a doplnky…aby to nevypadalo, ze mam fialove treba kalhoty:-DDD).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 23:46

ZuzkaOu - šaty z toho amerického zásilkového obchodu, na který jsi dávala odkaz, jsou vlastně šaty z toho salónu, na který tu odkazují ostatní. Třeba tu http://www.plesove-saty.cz/…c-70072.html a tu http://www.tjformal.com/…ss-8460.html .


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 23:50

Matylda - no vida - evidentně mají všichni společného čínského dodavatele. Nutno naznat, že američani mají širší výběr.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 00:50

tyto šaty jsou opravdu božské: http://modnipeklo.cz/…ng-dress.jpg óóóch…

ta nevěsta, to je fakt něco :D chudák ženich, se musel stydět :)

článek je super, doufám, že si ho přečte mnoho náctiletých slečen maturantek a na plesích bude vidět více dam než shrbených telat v růžové šlehačce s korzetem :) poslední dobou je to tu opravdu plesový maraton, což je určitě dobře, teď se to hodí a více článku na jedno téma určitě způsobí, že se to lidem více „vtluče do hlavy“ :)

každý článek na peklu hltám a každý den se těším na nějaký nový, jste opravdu skvělé :) těším se, až tu bude i nějaké další téma, mě by potěšily rady pro pány, abych se inspirovala, co nakoupit druhé polovičce pod stromeček…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 00:51

myslím ty modré…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 01:18

k velkým prsům… myslím, že mi sluší přesně to, co zatracuješ… nejlépe vypadám ve stojáčku nebo s hranatějším výstřihem, výstřih do V naopak prsa opticky „oddálí“ od sebe a vypadám podle mě víc matrónovitě…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 08:04

Me teda mnohem vic nez plesove-saty.cz oslovil ten www.salonsofia.cz z minuleho clanku, ceny nejsou o moc jinde a neni tam tolik slehacky a PESu…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 08:37

muj tip na boty http://www.grishko.cz/…/katalog.php?…, jsou sice trochu drazsi ale za to se v nich skvele tanci, nejlip v techto(ale to uz spsi na populnocni prevlek, nejsou moc zdobne http://www.grishko.cz/…g_detail.php?…). A urcite se v nich nesmi prochazet na ulici, to nesou velmi tezce.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 09:58

já bych jen k těm radám o držení těla a výběru šatů , či jen materiálu na ně přidala ještě jednu .
Když už si slečny vyberou dloooouhé šaty , tak v nich neumí moc chodit . Ze strachu aby je nepošlapaly, nebo o ně nezakoply zvednou si je vepředu oběma rukama asi tak o 30 čísel a ještě s nimi máchají ze strany na stranu …
Takže , když už nutně musíte šaty zvednout - například při chůzi do schodů , je na to jednoduchý a celkem elegantní trik . Stačí lechce natáhnout jednu ruku , uchopit sukni vprostřed a lechce zvednout . Není potřeba se ohýbat a zvedat sukni až od kolen . I tak nám vepředu vznikne dost prostoru na bezpečnou chůzi a vypadá to pěkně . a druhou ruikou můžete pořád zůstat zavěšená do partnera , či v ní držet psaníčko…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 10:04

psaníčko je další kapitola :o) psaníčka s řetízkem přes rameno jsou údajně na ples nevhodná, ale zkuste si tančit s psaníčkem v ruce?! a když bych ho na našem maloměstském plese kamkoli položila, okamžitě by ho někdo ukradl nebo minimálně vyraboval, a to si nedělám legraci. A ne vždy je komu ho dát hlídat… A i držet víno a vodu v jedné ruce tak docela nejde :o/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 10:12

K té fotce dvojice, kde je pán ve smokingu - něměl by mít o něco delší rukávy?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 10:15

Me naprosto uchvatil odkaz z minuleho clanku na promgirl, jsem pevne rozhodnuta si nejake saty poridit a klidne do nich tech 300 dolaru plus postovne vrazim. Kdyz si spocitam, ze za mizerne PES saten selhacky plati slecny pres dva a pul tisice tisice a vysledek je bida a utrpeni, tak tech v prepoctu rekneme 5500 za krasne a kvalitni saty, ktere pri spravnem vyberu vydrzi nekolik sezon a navic je nebude mit polovina mesta…jo, to za to stoji. Navic jsem koukala, ze kratsi saty a koktejlky tam stoji mezi 100-200 dolary, a na normalni ples by spousta z nich byla uplne akorat…jsem naprosto okouzlena, vazne!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 10:15

ne, z rukávů saka musí dle bontonu koukat manžety košile… To taky moc lidí neví/nedává na to pozor.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 10:28

Tomu by mely dopomoci manzetove knoflicky, ne? Pravda ovsem je, ze s takovou veci se moc muzu nezatezuje a pritom pokud vyberou spravne, tak jsou tyhle knoflicky krasny sperk - hezky a decentne vypada, kdyz je jejich barva sladena se sperky partnerky (zlata, stribrna)…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 10:31

No, měl by koukat okraj manžety, celé manžety už by bylo přece jenom moc :o) ale manžetové knoflíčky se dělají krásné…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 10:32

Díky za odpověď.

Teď jsem ještě něco dohledala.
http://www.youtube.com/watch?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 10:51

scully - diky za pripomenutie promgirl. :)) Prave mam vybranych asi 5 siat.
A napr. tieto ( http://www.promgirl.com/…gerimage.cfm?… ) boli dostupne aj v jednom ceskom e-shope (neviem, ci mozem linkovat, ked tak ma zmazte - http://www.coolboutique.cz/ - ja mam stade z vlani jedny jednoduche dlhe plesove)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 10:59

A hlavně nezapomenout manžetové knoflíčky doma, ať to pak nemusíte maskovat sichrajskama jako my kdysi. B)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 11:05

Souhlasím s Lucy. Véčkový výstřihy jsou fajn pokud nejsou moc hluboký, já ale nejraději různé netypičnosti, nejraději mám kulatý co akorát odhaluje klíční kosti. Dokonce bych ani nezatracovala nerozbité plochy. Na těch fotkách Christiny Hendricks se mě úplně nejvíc líbí v tom broskvovém korzetku, V zelených šatech vypadá podle mě děsně. A z facebooku, stránek bravissima, kam spokojené uživatelky dávají fotky ve věcech co tam koupily:
http://www.facebook.com/photo.php?… nebo http://www.facebook.com/Bravissimo?…!/photo.php?fbid=430165888116&set=o.31700314768
A teď mě řekněte, že je to špatně a asi se půjdu odstřelit - vždyť je všechno hezky vidět jak krásný ty prsa mají aniž by to bylo vulgární (dokonce je to opticky i umocní, paráda), prostě styl - mám velký prsa a jsem na ně náležitě hrdá, ale to neznamená, že jich půlka bude venku. Je to rozhodně víc sexy než starý ubohý V co rozruší linie nebo nějáký zakrývající vrstvení. Alespoň tak mi to připadá. Co myslíte vy ostatní?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 11:21

Mám přes prsa 120cm, když si vezmu třeba rolák, musím to rozbít výrazným doplňkem nebo vypadám jako buldozer. Co se týče plesovek, nejlíp na mě vypadal živůtek končící za krkem s výstřihem „do kapky“.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 11:23

Pokud jde o to držení těla, mně osobně se velmi osvědčilo cvičení Pilates. Ramena dolů, co nejdál od uší, a pupík vtahovat směrem k páteři - tím se narovnají záda, zmenší břicho a skoro každý trochu zhezkne :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 11:32

Amelie, mně se ty fotky taky líbí víc než V.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 11:53

Uznávám, že jsem si nedala moc práci s dohledáváním, ale představovat si pod V výstřihem jen šikmou výkladní skříň není ten správný směr, kterým se ubírat. Tohle je vlastně taky výstřih do V ;-)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/…070062_n.jpg

Ale zrovna třeba tahle fotka http://sphotos.ak.fbcdn.net/…644260_n.jpg mi nepřijde šťastná. Slečně je to tričko dost knap a vytváří jí to z prsou flekatý nárazník.
Ale uznávám, že to je pochopitelně ovlivněné tím, že mi dalo dost práce najít styl oblékání takový, abych před sebou netlačila jednolitý obranný val, co se mi fakt nelíbí, ale dvě prsa.

Ty puntíkovaný šaty z toho vychází daleko lépe - jednak je horní půlka těla ovlivněná výrazným tvarem výstřihu, kdy ovšem to je spíš mírný lichoběžník, než vyložěně hranatý výstřik a hlavě látka na prsou je dobře nařasená.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 13:21

ZuzkaOu: Nemyslím jen výkladní skříň, mě to prostě příjde nudný. Já jsem trošičku ouchyl na zajímavý výstřihy a zajímavý rukávy, a klasický V je prostě… všude. Ani si ho nevšimnete, pokud zrovna není lemováno flitrama nebo půlka prsou není venku. Vzhledově ujde, ale mě na něm vadí, že hrudník moc rozčlení a úplně zanikne, že holka má velký prsa - přesně asi důvod, proč je velkým prsům doporučován - ironie. To už je podle mě šťastnější nárazníková metoda. Nemůžu si pomoct, ale z těch dvou příkladů pro mě jednoznačně vede květovaný „val“ než to druhý V. Jestli mám špatný oči nebo co?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 13:30

Ameline - spíš odlišný pohled na věc ;-) a ještě evidentně víš co chceš a jak chceš působit a proto mé cancy nepotřebuješ. Já holt byla ta, co jí ve třídě začala růst prsa první a už se sice neschovávám do volných trik po tatínkovi a výstřihy nosím docela velké, ale val se mi nelíbí. A taky jsem nadšená z každé podprsenky, která zabrání vytváření hýždí, tedy žlábku ve výstřihu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 14:23

Jako korzet u Haliny udělal zázrak, ale takhle stavěná žena by teda ruce ukazovat nemusela…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 14:54

jedna technicka (i kdyz je to web o mode) - tanecni kroky pres spicku patri pouze do nekterych tancu, hlavne do latiny;)

jinak vyborne clanky, zaradila bych je mezi povinne cteni pro maturantky :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 16:23

KATEŘINA: K té fotce se smokingem - ano rukávy košile by měly být o 1-2 cm delší. Pán na fotografii evidentně na poslední chvíli zjistil, že jeho normální košile se stojáčkem a náprsenkou je špinavá, tak si byl nucen vzít svou 10 let starou z tanečních, kdy byl přeci jen ještě trochu kratší. :D ;)

SCULLY: Manžetové knoflíčky nemají s délkou rukávu nic společného. Jejich délka se dá korigovat pomocí kovových nebo látkových pásků (armbands), ale na příliš krátké rukávy nepomůže ani svatý Petr.

KHIRIA: Manžetové knoflíčky se sice dělají rozličné a krásné, ale ke smokingu patří pouze velice jednoduché, bílé, stříbrné, maximálně s černým kamenem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 17:05

Já bych se vyjádřila k dámské taneční obuvi.

Nesouhlasím s autorkou. Naopak, jsem přesvědčená, že taneční boty se vyplatí, i když jdete na dva plesy ročně. Ony vám vydrží několik let a budou vám vděčné, že jste si je koupily - a budou se vám oplácet tím, že vám v nich nebude plavat noha, že budou na parketu opravdu pořádně držet a nebudou klouzat - jen pozor, až vám v tanečním obchodě nabídnou kartáček na boty, tak ho kupte - a tím kartáčkem pak musíte zdrsnit podrážku. vypadá to dost drasticky, ale nebojte se toho.

Navíc české taneční boty, například Heller Dance, nejsou nijak závratně drahé. Investovat můžete také třeba do polského Kozdra dance… Z těch opravdu kvalitních pak International, Natural nebo Supadance… ale ty jsou už kolem 3000…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 17:25

Když jde někdo na dva plesy ročně a moc toho nenatrsá, koupí si společenský boty, který využije i jinde. Boty s koženou podrážkou jsou dobrý jedině do interiéru a tak budou ležet ladem.
Tudíž se to většinovému praktickému Čecháčkovi nevyplatí, i když jasně, bylo by to ideální.

Já mám např. boty Sally O Hara, jsou ohebné a „odpružené“ se stabilnějším podpatkem, kůže a syntetická podrážka - no a můžu v nich tancovat i je vzít jinam a jsou jak papučky. Za sebe osobně třeba nevidím důvod, proč investovat do speciálních tanečních bot, kromě šplhnutí si na módním pekle :-)) Někdo to má třeba jinak a měl by se pak samozřejmě zařídit podle sebe.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 17:28

bohužel ale taneční boty na zanešeném parketu maloměstského plesu kloužou minimálně desetkrát tolik, co normální páskovky s gumovou podrážkou… Vyzkoušela jsem, a taneční boty jsem měla kvalitní, na závodní tanec… Aby je člověk kartáčoval po každém tanci…

Gobers: zmínka o manžetových knoflíčcích se nevztahovala na smoking, nýbrž byla myšlena obecně :o) musím ale říct, že naživo jsem snad na plese ještě žádného muže ve smokingu neviděla :o(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 17:51

Když teda koukám na tu nabídku Heller Dance, upřímně mi to nepřijde až tak odlišné od běžné nabídky kvalitních společenských bot - které, s těmi požadavky, jak uvádí Zuzka, budou cenově podobné, takže to koneckonců není až takový rozdíl.
Až teda na to, že spec.taneční boty mají nějaký pravidla např.o výšce podpatku a tak, který určitě mají svůj smysl, a o kterejch nevím.
No nic.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 18:08

Geniálně upřímné a praktické stránky. Fandím Vám holky, víte o čem mluvíte!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 18:33

Na rozdíl od Klair radím české a polské (a ruské) šmejdové taneční boty nekupovat ani na ples, jednak Supadance již pár let dělá řadu „social dance“ nebo tak nějak, která stojí zcela stejně, jako výše zmíněné ošklivé šmejdy, ale vypadají mnohem lépe a jsou daleko kvalitnější.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 19:08

Ja bych se za Hellerky primlouvala. Pri kazdodennim pouzivani vydrzely v pohode pres rok, pricemz se jednalo o jeden z nejlevnejsich a nejobycejnejsich modelu, staly tenkrat tusim neco okolo patnacti set, mozna i min. Pri frekvenci 2× rocne na ples vydrzi naveky. Komfort tanecnich bot ve srovnani s cimkoliv jinym na podpatku je naprosto nesrovnatelny, kdo nevyzkousel, nemuze pochopit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 19:41

… občas má použitelné modely střevíců Gabor… v jedněch takových jsem se vdávala, a navzdory vysokému podpatku a téměř výhružně elegantnímu designu byly bačkůrkově pohodlné od prvního nazutí.
http://picasaweb.google.com/…tMPotomAVBec#…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 19:58

Musím se podepsat pod Klair. Kdž jsem já chodila do tančních (rok 1999) tak těžce frčely páskové letní boty. Trochu jsem se cítila divně v tanečních lodičkách s uzavřenou špičkou a koženou podrážkou (měla jsem pocit, že to klouže jak prase). Ty boty mi ovšem vydržely devět let, absolvovala jsem v nich řekněme pět lesů ročně, vzala si je na Vánoce, k maturitě atd). S botami mám všeobecně potíže, s velikostí 35 se v ČR popelkovsky trápím, ale při troše snahy a objevení obchodů, kde mou velikost vedou už sem to zvládla (teď to bdu muset zvládnout v Řecku, ovšem tady jsou zavedení na malé ženy a tudíž i na krátké kalhoty, malé boty, atd, což je prima). Před dvěma lety už mi moje taneční boty fakt dousloužily, (byly to klasické černé lodičky bez ozdob, a při mé zálibě v černých, červených či zlatých plesových šatech se mi k nim vždy hodily) a byla jsem nucena absolvovat hledání a koupi nových. Koupila jsem si opět ve specializovaném tanečním obchodě, ještě že tanečnice bývají většinou drobné, aby s nimi partner mohl „cvičit“ :-) Stály mě 2500, ale budu je mít bezpochyby dalších deset let. A 250 Kč ročně za boty, to se snad nepořídí ani u Vietnamců…:-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 22:08

Já měla šaty na maturiťák úplně strašné, ach jo :( Asi bych v té době (před 10 lety) dala nevím co i za tu blbou šlehačku. Ale nic podobného se nedalo na malém městě sehnat, takže jsem měla příšerné šaty přešité ze starých mamčiných. No ale co už. Teď si to vynahrazuju tím, že tančím flamenco a pořizuju si krásné sukýnky na tančení. Kdybych šla na maturiťák či jiný ples teď, nechala bych si ušít něco takového:
http://www.fler.cz/…lina-1195328?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.10 04:13

No já jsem prostě chtěla říct, že když si člověk vybere kvalitní společenské boty a zohlední navíc ty nároky na tanec (takže né 12 cm jehly, jak psala Zuzka atd.), unosí je i jinam, třeba na zahradní slavnost, na plese poslouží a pokud mě zrovna limuzína nedoveze až před vchod a nemám přezůvky, můžu v nich v pohodě odkráčet.. Kdežto taneční boty budou taneční boty. A teď tady zas nechci propagovat všechnouniverzálnost, ale někomu (mně) se to vskutku nevyplatí.. Ale vydrží taky léta, při troše péče.

Ještě jsem chtěla k těm stanovým šatům - k těm prvním, visícím na krku.. To jsem totiž zatím ještě nepochopila. Neviděla jsem to nikde slušivě samo o sobě (pokud k tomu nebyl třeba svršek nebo pásek). Fakt beztvarej stan. Kde že se to vzalo…?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.10 15:39

já bych se zastavila u otázky punčoch - jít do společnosti naboso je prý faux pas, ale vzít si do otevřených sandálků punčocháče taky hnus…co s tím?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.10 11:42

Osobně bych šla radši naboso, než v punčocháčích do páskovejch sandálů.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.10 12:46

Já tedy raději punčochy/punčocháče bez zesílené špice, než puchýře. Případně se vyrábí i peep toe punčochy i punčocháče.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.10 12:49

A co punčochy ve spreji? Jenom jsem o nich slyšela, ale jestli fungujou, tak to můžou řešit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.10 12:57

to je jen barva nastříkaná na nohy


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.10 18:09

Moir: a kde se takové punčochy dají sehnat? Koupila jsem si teď zlaté peep toe lodičky(sehnat zlaté padnoucí a vkusné boty je fuška :o/) a řeším punčochy - bez nich se mi na ples nechce - faux pas, a s nimi zas ty dva trčící palce budou vypadat děsně… :o)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.10 18:48

viděla jsem je v MS, v Tescu a samozřejmě v civilizovaných končinách, jako je Londýn


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.10 13:29

Anbeo by se daly vyrobit z obycejnych, nouzove.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.10 14:43

jak? Když je prostřihnu, oka poběží okamžitě závod sprintem nahoru :o)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.10 15:37

Z puncochacu se zesilenou spickou. Odstrihnout „spicku palce“ a „spicku ostatnich prstu“ a nechat „poutko“, ktere das za palec. A oka neutecou, protoze je drzi sev zesileni.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.10 15:39

Mno a celkove ke kvalite high-end satu: Tohle je reklamni foto Keiry Knightley pro IO Donna. Podivejte se, jak rovne vysel konec zipu…

http://2.bp.blogspot.com/…/keira2.jpeg

Placu!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.10 19:50

Klair moc dobře ví, o čem píše - a já se pod to podepíšu taky. Pořídila jsem si už před několika lety „hellerky“ čistě jen proto, že ráda tančím a chci si tanec užít. Jít v lodičkách na ples a přetrpět s puchýři na nohou? Dejte pokoj! Zvečera se obuju a v pět ráno mě bolí lýtka, stehna, kolena, zkrátka celé nohy z tance, ale ne prsty z nevhodných bot.
Nejsem profi tanečnice, těch pět, šest plesů ročně plus nějaké tančírny mimo sezonu absolvuju a botičky jsou stále luxusně pohodlné, skvěle padnoucí a perfektní.
Zkrátka šaty se dají měnit každý rok, ale botičky? Ty musejí sedět jako ulité. Jinak hrozí, že sice budete vypadat nádherně, ale bavit se rozhodně nebudete.

A co se týče držení těla - proč se celý rok hrbit a pak pracně dohánět pěkné držení těla na ples? Když se rozhlížím po všech těch kulatých zádech a hrbech, říkám si, že by nebylo na škodu sáhnout si na svědomí a naučit se chodit jako dámy i v běžných dnech. :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.10 21:11

„ale v drtivé většině holt formální oblékání zvládáte ještě hůře, než my“
Ehm? Si autorka dělá srandu? Zrovna u plesového článku to vypadá dost vtipně :-)
Typický pohled na český taneční parket: muž tmavý oblek (byť špatná velikost, materiál, rozepnutý atd.) a žena buď: kalhoty a halenku, sukni a halenku, kostýmek, přinejlepším nějaké letní šaty s velkými květinami. Takže pán v plus minus odpovídajícím oděvu, dáma dva až tři stupně underdressed.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.10 09:56

Ekyelka, narozdíl od Klair jsem několik let závodně tancovala, měla jsem jako první boty české a jak to šlo, tak jsem je prodala, tvrdý, ošklivý hnus. Holky z klubu měly s Kozdrami, Bábor(kami) též špatné zkušenosti, ulámané podpatky, rozvalené boty, Hellerky dost podobné, utrhané pásky, rozlepené boty, nekvalitní, ošklivý satén…ale jak kdo chce. Supadance, Freed, International a další anglické boty tohle prostě nedělaly, tréninkové vydržely intenzivní zátěž po několik let. Nemyslím si, že 500 Kč rozdílu při investici na několik dlouhých let někoho finančně spasí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.10 14:38

Ty šaty vzor mořská panna - nedá se v nich tancovat (hopsat samozřejmě ano), vodorovný šev v oblasti kolenou je výrazně omezující.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.10 20:54

MirkaP: U šatů střihu mořská panna je třeba sukni začít rozšiřovat asi 8cm nad koleny, aby se vůbec mohlo chodit. I tak je tento střih spíš na večírek, dlouhý krok v nich neuděláš. Natož tančit waltz.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.10 08:55

A pak nástup do noční tramvaje! Cha cha


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.10 19:37

Můj tip: Dnes jsem byla nakupovat plesové šaty v Trenčíně a tamní nabídka se třeba s tou u nás v Brně nedá vůbec srovnat. Butiky na každém rohu, originální slovenská výroba, kvalitní látky a modely, které prostě na plese jen tak někdo mít nebude. Unešená jsem z výběru i cen (rozmezí tak 40-100 eur). Určitě doporučuju! :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.10 13:34

Elii, že som drzá, menuj pls niečo z toho Trenčína.
Pod lampou je asi vážne najväčšia tma.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.10 19:39

Já mám faktickou poznámku-tam kam chodím na plesy já,je morová zima a sehnat plesové šaty,co nemají holá ramena,ale aspoň krátký rukáv,to je nadlidský úkon,nehledě na to,že ne každý má takový typ šatů figuru,jak je vidět i z fotek.Vzhledem k mé váze necelých 50 kilo ,vychladnu v nevytopeném sále strašně rychle.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.10 22:12

Dina: Sehnat dnes takové šaty je téměř nemožné. „Móda velí“ převážně holá ramena bez ohledu na funkčnost či vkus (tučné paže v něčem takovém perfektně vyniknou…). Já mám v tomhle štěstí, neb mám silnou vrstvu přírodní izolace, takže mi stačí organzový šál. Vám bych si dovolila drze doporučit, zkuste si k šatům sehnat bolerko, nebo, pokud jste malinko zručná a máte čas a trpělivost, si ho sama ušít :-).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.12.10 19:53

Pěkné články, dobré rady. Mě osobně také vadí, když se lidi nedokážou obléci na lepší akce. Kazí dojem celkové akce a dělají ostudu nejen sobě. Něco jsem sepsal tady http://mozektevidi.net/…se-obleknout pokud odkaz nevadí.
Myslím, že i s omezeným rozpočtem to jde.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.1.11 13:45

Blizi se mi mene vyznamna spolecenska udalost (premiera opery v krajskem meste), i vytahla jsem kus sedeho satenu, ze si z toho spichnu vecerni halenku (dlouhou sukni mam). Pro inspiraci jsem nahledla na italsky leiweb, mnoho znacek na jednom miste, rozdeleni podle prilezitosti, bezva. Zadala jsem sezonu zima 2010/11, prilezitost „vecerni“.
Vybaflo na me TOTO: http://www.leiweb.it/…i10-83.shtml


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.1.11 20:18

Byla bych vděčná za radu, co si vlastně obléci do „vyhastrošené sokolovny“, jak tu někdo trefně poznameal. Je jasné, že na Žofín, do Lucerny, do Obecního domu apod. patří velká večerní a diamanty do uší. Ale co takové ty plesy neplesy? Jmenuje se to ples, tančí se tam jako na plese, jenže odehrává se to v nějaké tělocvičně, sokolovně nebo mírně omšelém kulturáku. Prostředí tak vůbec neopovídá typu akce. Nebo se takový „ples“ koná v obyčejné hospodě, kde přes den popíjejí pivo chlapi v montérkách.

V plesových šatech jsem si člověk v takovém prostředí připadá skoro nepatřičně. Co tedy na takový ples neples obléci?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.1.11 20:35

I já řeším co na ples v sokolovně. A mám namyšlenou černou saténovou sukni a top ve stejném materiálu ve vínové barvě. na nožky červené botky na podpatku. Pokud tančím je mi fain, ale od půlnoci netopí a začne zima. Jo není ples, jako ples.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.1.11 20:53

Řekla bych, že u plesu-neplesu je dobré se informovat, v čem se tam chodívá, podmínky se mohu lišit. Taky jsem chodívala na plesy do sokolovny a všechny nosily klasické dlouhé šaty. Byl tam ovšem jen jeden záchod, ten byl vyhražen dámám - docela slušný - pánský prý byla kadibudka za domem, kam se, bylo-li bláto, balancovalo po prkně. Podmínky polní, ale v sále to vypadalo jako v sále.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.1.11 21:22

Už jsem letos na jednom takovém plese byla. Drtivá většina dam měla jednoduché šaty ke kolenům - především ty mladší, další skupinka měla kalhoty a halenku „pro speciální příležitost“, asi tři dámy dlouhé šaty a jedna slečna šlehačkové šaty, kterými vytírala zem v celém sále i přísálí. Pro mě byly optimální ty krátké šaty. Sama jsem je měla taky a to v tom nejobyčejnějším provedení - černé.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.1.11 21:51

Ad ples v sokolovně. Páč jsem se letos dostala do über socka situace, vyřešila jsem to fialovýma šatama po kolena vlastní výroby, k tomu stříbrný sandálky, bez punčoch (silonky v otevřený botě jsou pro mě větší peklo, než faux pas holých nohou).
Myslím že opět nebudu žádná výjimka a opět se tam vyskytne tak 10 šlehaček, 2-3 kusy šatů někde z Las Vegas (těsně pod zadek, lesku, že kolem lítaj blesky) a zbytek bude mít tak půl napůl krátký a dlouhý šaty..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.11 01:48

Tak jsem se právě vrátila z „reprezentačního plesu“ naší vysoké školy. Nečekala jsem, že i mezi vysokoškoláky tak klesne úroveň. Jestli v celém sále (kapacita 1000 lidí) bylo 50 žen v dlouhých šatech tak to bylo hodně. Jinak to byla přehlídka kokteilek či kurvíchkrojů (doteď se mi v mysli zjevuje zadeček slečny, který jí z poloviny lezl ven). K tomu slečínky v legínách a blištivých tričkách. Si tak říkám, jestli má vůbec cenu mluvit o tom, co je vhodné a jak by měli lidé na plese vypadat, když většinové společnosti to je stejně úplně jedno. Jen mě mrzí, že jsem si nevzala foťák, nad některými modely zůstával rozum stát.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.1.12 11:19

Tak v sobotu jsem byla na plese a hned jsem viděla příklad, jak nesprávný postoj může zazdít krásný model. Paní s hezkou postavou ( vysoká , štíhlá ) měla na sobě model jednoduchých černých šatů, které jsem obdivovala v butiku Betty Barclay. Antický styl, nařasené kolem krku,
v pase jednoduchý pásek s uzlem. Jenomže se tak příšerně hrbila a pásek nebyl v pase, ale klouzal
pod břicho - no prostě jsem jen zírala. Jinak bych jí záviděla, že je může nosit. Viděla jsem tam více štíhlých žen, které se neumí obléci, i když postavu na to mají ! To mě úplně dokáže naštvat, protože já mám tolik problémových partií a stojí mě to tolik přemýšlení a úsilí, abych mohla vůbec někam vyjít , a stejně to není 100% ono. Někomu by stačilo málo a byl by za hvězdu !
( Asi nečte Módní peklo :) )


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.2.12 16:22

Bohužel není jedno, zda jsou taneční boty otevřené či uzavřené. Každé taneční boty slouží svému účelu a je k nim potřeba uvážit i oblečení. Protože boty na latinu k dlouhé sukni šatů - to asi není přesně ono…

kacatko2004
8 příspěvků 4.9.12 12:45

Mám poznámku k taneční obuvi - měla jsem možnost koupit si profi botky. Výška podpatku volitelná (já vzala 7 cm), volitelná plná nebo otevřená pata, pásek kolem kotníku, materiál kůže - včetně podrážky. Obě dohomady neváží ani 100g, jsou to zkrátka ty nejpohodlnější taneční boty, co jsem kdy měla. cena 1500

Příspěvek upraven 04.09.12 v 12:45

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Oblekový průšvih

Autor: Ada

Vlastnit perfektní oblek ušitý na míru je jistě snem každého... Celý článek

Nepadej, prosím tě, nepadej!

Autor: Ada

Zdroj: fler.cz (Jana Luptakova) Máte při pohledu na takové... Celý článek